Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) dudika10 válasza draco2140 (#900) üzenetére


dudika10
veterán

Egy pillanatig nem fordult meg a fejemben, hogy ennyi pénz ki lehet adni hangfalra hallgatás nélkül. ;)

Elolvastam a listát, hát nem semmi, milyen iskola ez?
"0 db BEHRINGER VIRTUALIZER PRO DSP 1000P effektprocessor"
Ez a legjobb. ;]

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#902) schawo válasza draco2140 (#898) üzenetére


schawo
titán

A szobádnak a hallgatási pozícióban pedig lesz egy 30dB-es kiugrása teszemazt 60-90 Hz között, egy -25dB-es lyuk 110-180 Hz között, és hasonlók. Egy másik hallgatási pozícióban (ami az előzőtől 5-10cm-re van) pedig ennek az ellenkezője :K

Ettől függetlenül nem mondom hogy Fostexet kellene venni, félre ne érts. Nekem erre ennyi keret volt szánva. Az Adamok jobb cuccok, drágábban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#903) draco2140 válasza dudika10 (#901) üzenetére


draco2140
csendes tag

Ez az a suli kollega: http://www.oktopus.hu/
A Behringer DSP megvan de sajnos nem müködik nemtudom h mi a baja.
:)

(#904) draco2140 válasza schawo (#902) üzenetére


draco2140
csendes tag

Ez a -25dB-s luk hogy és a 30 dB-s emelés hogy jön ki? amugy az egyik hangsugárzó pont a sarokban lesz.

(#905) schawo válasza draco2140 (#904) üzenetére


schawo
titán

"teszemazt"

Nyilván túloztam, de egy csillapítatlan szoba saját akkusztikája sokkal rosszabb, mint 10dB-es hibák. Nálam még csillapítások után is vannak 10dB+ huplik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#906) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Nagyon beindultatok!
Csak annyit fűznék hozzá, hogy az ADAM-okkal vigyázni!!!
A ribbon nagyon hamar csapdába ejti az embert. Nagyon részletező, nagyon nyitott, gyors, de lehet, hogy alatta semmi nincs. Még dinamika sem! Aztán még az is kiderülhet, hogy az a magas sem igaz. Jártam igy... Megint csak nem fikázás, csak számomra döbbenetes volt, mert elsőre én is megkajáltam.

schawo: 10dB- s eltérések azért elég durvák egy lehallgatásnál! Ott tényleg kellene valami akusztikai elem! Amugy melyik fostex-ed van?

...mint az közismert...

(#907) draco2140 válasza PapaMaci (#906) üzenetére


draco2140
csendes tag

Kérlek világosítsatok fel hogy mi az a ribbon? Had tanuljon a gyerek:)
A hangsugárzók helye már megvan, szerencsére akkorák pont h az asztalról nem fog semmiféle reflexió érkezni. Az Adamsek hátulján van Hself, Lself(-6dB+6dB) és tweeter lvl (-4dB+4dB) korlátozás nélkül állítható mindegyik. Sztem arra jó h vmennyire kiegyensúlyozza a szoba akusztikai hibáit vagy h kell ezt mondani :)

(#908) schawo válasza PapaMaci (#906) üzenetére


schawo
titán

Mezei PM1

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#909) KMT válasza draco2140 (#907) üzenetére


KMT
addikt

Ribbon, másként szalagsugárzó: [link]

Hiába tudod egy frekvencia környékén változtatni az erősítést, ha abban a tartományban 3-4 hupli van a szobád frekvenciamenetében... Inkább csak rontanál a helyzeten. Az ilyen 2-3 sávos EQ-k használatát erősen célszerű mellőzni, nem erre valók.

(#910) draco2140 válasza KMT (#909) üzenetére


draco2140
csendes tag

Aham most már értem, az Adams manuálja csak sima tweeterként emlegeti ezért nem tudtam h mi az, de most már világos mint a vakablak.
Tweeternél 2500Hztöl tud +-4dB-t csinálni(végig tartja azt a 4dB-t). HSFnél 5000Hzen LSFnél pedig 300Hzen tud +-6dB-t. Ezt csak azért mondom h okosodjunk nem akarok kötekedni :D

(#911) KMT válasza draco2140 (#910) üzenetére


KMT
addikt

Láttam, megnéztem a leírását, mielőtt írtam. (;

(#912) draco2140


draco2140
csendes tag

Most nagyon le leszek osztva a Hi-Fi topikban mert nekem nem ISTEN AZ ELEKTRONCSÖVES ERŐSÍTŐ. :D Tud vki vmilyen infóval szolgálni a Soundmaster DSP nevű keverőcskéről, ez egy 6 mikrofon és 8 vonalszintbemenettel 2 TRS 4 RCA kimenettel és egy beépített effektprocesszorral rendelkező keverő. Szóval tud róla vki vmit?

(#913) schawo válasza draco2140 (#912) üzenetére


schawo
titán

Az elektroncsoves erosito, mint olyan, egyaltalan nem rossz. Az egyik fules erositom a-osztalyu csoves, es imadom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#914) draco2140 válasza schawo (#913) üzenetére


draco2140
csendes tag

A füles erősítökkel nincs bajom sőt a világ legjobb fejhallgatója is csöves erősítővel működik ésSennheiser Orpheus névre hallgat de sztem egy füles erősítőt és egy végerősítőt nem lehet összehasonlítani mert eleve más más motyókat hajtanak. Nyugodtan javítsatok ki ha tévedek, nem haragszok meg.

(#915) Tom57


Tom57
csendes tag

helló mindenki!
nem tudom jó helyen járok-e? van egy olyan kérdésem, h. egy házban szeretnék több helyre is hangfalat rakni. az lenne a kérdésem, h. lehetne megoldani azt h. egy központi hifiről szóljon a megadott hangfal ( pl csak a hálóba legyen zene )? a többi néma legyen v. esetleg mindben szóljon a zene ... megoldható-e egyáltalán? mi szükséges hozzá?
hol tudok erről többet olvasni?

előre is kösz a válaszokat
Minden jót ;)
Tamás

Abit Nf7 alaplap, Amd 1,8 Ghz, 1280mb Ram ,Nv 6600Gt VGa 128mb ,80giga vinyó, codegen 400W táp

(#916) KMT válasza Tom57 (#915) üzenetére


KMT
addikt

Megoldható. Sok függ attól, hogy hány szobát szeretnél egyszerre vezérelni, no meg, hogy szempont-e, hogy a hangerők külön állíthatók legyenek.

A legegyszerűbb eset, ha két szobába akarsz egy-egy sztereó rendszert, és a külön hangerőszabályzás nem lényeges. Ilyenkor egy A-B kimenetű sztereó erősítővel könnyen megoldható a dolog.

Ha több szobába szeretnél, akkor már külön végfokok fognak kelleni, és a fő erősítőnek kell, hogy legyen pre-out kimenete. Ha még külön hangerőszabályzás is kell... fordulj szakemberhez. :)

(#917) dudika10 válasza Tom57 (#915) üzenetére


dudika10
veterán

Hány szobába szeretnéd, sztereo vagy sok.1, milyen távolságokat kéne áthidalni kábellel?
Megoldható akár "házibarkács" módon is, csak nem lesz túl olcsó és tudni kéne az igényeket.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#918) Auratech válasza draco2140 (#896) üzenetére


Auratech
őstag

A Jecklin-tárcsát kifelejtetted...:D

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#919) keeeper


keeeper
csendes tag

Noss, talán nem a legjobb helyre írom, de remélem tudtok nekem választ adni.
Elkezdtem csinálni hiphop számokat (azon belül is rap) és, úgy alakult, hoyg szeretném komolyabban is elkezdeni.
Nade nem lehet sokáig csinálni azt, hogy megy az azal egy nokia fülhallgatóval, és a szöveget pedig egy diktafonra éneklem :) (elég prosztó :D )
Arra lennék kiváncsi mi kell egy gyenge "home studio" kialakításához.Vagyis inkább arra hogy miket vegyek, lehetőleg olcsó pénzből? Gondolom kéne hangkártya, fejhallgató, meg mikrofon, de ezekből milyen? Tudnátok egy kisebb segítséget adni?? Köszönöm előre is :)

(#920) Crystalheart válasza dudika10 (#917) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kösz az átirányítást. Tehát azt mondod, 4fantomtápos hangkártya és kondenzátoros mikrofon. Megvallom, hangtechnikában teljesen amatőr vagyok, tudnál nekem típust is ajánlani?

A vers-fölmondás csak egy szelet volna, a másik, amihez jó volna használni, videók utószinkronizálása lenne. (Ugye, mint tudjuk, még a drága filmfölvételeknek sem túl jó a hangminősége szinkron nélkül.) Szeretném elkerülni a dobozhangot, amit az originál hang nyújtani képes, és arra volnék kíváncsi, milyen anyagi befektetésre volna ehhez szükség - úgy tudom, ma egy számítógéppel már jóval olcsóbb, mint hajdanán. Oh, és persze megköszönném, ha mondanátok néhány sufnistúdió-tippet is, pl. milyen legyen a szoba, hol helyezzem el a mikrofont, stb. :D Kösz!

(#921) dudika10 válasza Crystalheart (#920) üzenetére


dudika10
veterán

Alap mikrofonok 10k körül indulnak, de hogy melyiket éri meg megvenni azt én sajnos nem tudom. Majd valaki biztos jön aki otthon van az olcsó kondenzátoros mikrofonok világában.
Fantom tápos hangkártyák meg olyan 20k körül indulhatnak apróból pl.
Szóval 30-40k elindulásnak szinte biztos, hogy kell hang felvételéhez viszonylag jobb minőségben.

Szoba meg az első felvételnél kiderül, ha nagyon rossz. :)

Ugyan régem tette fel a kérdést, de keeeper-nek is jó elindulási alap lehet talán ez a hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#922) Crystalheart válasza dudika10 (#921) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kösz! Akkor még várom a szakik véleményét :) Ennél kicsit drágábbra is számítottam, később persze még fejlődni is szeretnék, de valahol el kell indulni.

Pl. a közvetlen terv az olcsóbb, 150 ezres HD digitkamera, amire kellene az utószinkron, de ott is idővel az egymillás, 60 fps-es kisfilmes kamera lesz a következő lépcső (jó pár év múlva), csak az anyagi keret meg kell, hogy legyen. A lényeg, hogy az első kisfilmes próbálkozásaimhoz ne függjek már nagyon mástól, mint a színészektől, mert szívességből nehéz megoldani a többit...

(#923) dudika10 válasza Crystalheart (#922) üzenetére


dudika10
veterán

Egy Emu 0202usb kalsszikus pl.
Az a szerencse, hogy a mikrofonokat meg lehet hallgatni felvételek alapján. Pl a legolcsóbb mikrofon kb a Behringer C1, ezzel már egész használható felvételt lehet készíteni szerintem.
De nem tudom, hogy van-e jobb a kategóriában. 1-2-höz volt már szerencsém, de nem vagyok túl mélyen ebben a témában. :B

Hallgasd meg, ha ez a minőség (így agyontömörített youtube videó formájában is) megfelel akkor ez már egy kiindulási alap lehet hobbi szinten.

Nagyon szívesen próbálok segíteni, de tényleg várj még 1-2 véleményt. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#924) schawo válasza Crystalheart (#922) üzenetére


schawo
titán

Nézd meg a thomann.de oldalt, elég jó választék van kondis mikrofonokból. A tízezer forintos kategória jellemzően kicsit durvább, agresszívabb hangú, mint a két-háromszor drágábbak, de beszédfelvételre jó lehet. Mindenképpen ajánlott pop-filter használata. Ez egy harisnyaszerű szűrő, ami a sziszegő és kopogó mikrofonhangot csillapítja.

Itt rendszeres, szervezett csoportos rendelés szokott zajlani a Thomanntól, ha ide beszállsz, olcsóbb lesz a szállítás.

A stúdió kialakításakor fontos lenne a falról visszaverődő hangok csillapítása, szórása, erre a célra is találsz itt megoldásokat (acoustic treatments).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#925) PapaMaci válasza schawo (#924) üzenetére


PapaMaci
őstag

Bocsánat, csak kis helyesbités:
A popfilter a P és a B hangoknàl kialakuló nagy energiáju levegögömböt hivatott szétdarabolni. Ideális esetben semmit nem szür ezen kivül.

...mint az közismert...

(#926) schawo válasza PapaMaci (#925) üzenetére


schawo
titán

Így is írhattam volna, csak akkor jött volna a kérdés, hogy "Mi van?" :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#927) PapaMaci válasza schawo (#926) üzenetére


PapaMaci
őstag

Csak azért irtam, mert a sziszegő pont nem esik bele a szűrésbe, és a kopogó sem a megfelelő annak a hangnak a leírására, ami ellen a popfilter véd.

"A popfilter a hangtechnikában használatos eszköz; közelmikrofonozáskor használjuk a hasznavehetetlen és káros akusztikai tulajdonságú mikrofonszivacsok alternatívájaként.

Nyilvánvalóan azért közelmikrofonozunk, hogy minél közvetlenebb hangot "halljunk", a tér akusztikai anomáliáitól lehetőleg függetlent, s kompromisszumokat vagyunk kénytelenek kötni a mikrofonok közeltéri tulajdonságaival.

A popfilter az egyedüli, jelenleg ismert megoldás, az előadók szájából erősen kiáramló levegő féken tartására, bizonyos - T, D, B, P - hangzók formálásakor.

Ezen hangzók szinte arrébb "lökik" a membránt, fölösleges túlvezérléseket, torzításokat okoznak, melyeket később rendkívül nehéz orvosolnunk. A "popfilter" egymástól bizonyos távolságra elhelyezett két szövetdarab együttese, melyek jó esetben akusztikailag, és vizuálisan is "átlátszóak". Az akusztikai átlátszóság csekély frekvenciafüggést jelent. Ez is egy kompromisszumos megoldás, valamit, valamiért. Az előbb említett membránmozgások kellemetlen következményei sokkal súlyosabbak, mint a popfilter akusztikai viselkedése. Tény, minél sűrűbb szövésű a filter, annál hatásosabb a puffogásokra, "dübbenésekre", viszont annál kevésbé "átlátszó". Fordítva, éppen az ellenkezője az igaz."
/Wiki/

Szerk:
Csak azért, hogy nehogy félrevezzessünk valakit! :)

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#928) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Sziasztok! Nemrég vettem egy Behringer [UCG102] típusú, elektromos gitár hangjának számítógépre rögzítésére való eszközt, de valamiért nem hajlandó feltelepülni a hozzávaló ASIO driver, a windows pedig nem ismeri fel. Windows XP service pack 3-ról és frissen telepített Windows 7 Ultimate x64 ről próbáltam. Valakinek van ötlete, mit lehetne kezdeni vele?

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#929) PapaMaci válasza atidzsiforc (#928) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ezzel a [driverrel] próbálkozol?

...mint az közismert...

(#930) atidzsiforc válasza PapaMaci (#929) üzenetére


atidzsiforc
őstag

64biten termeszetesen igen, de mind ketto esetben idotullepesre hivatkozva megszakitja a telepitest.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#931) PapaMaci válasza atidzsiforc (#930) üzenetére


PapaMaci
őstag

Pedig ezek az eszközök általában egyszerűek, mint a faék.

...mint az közismert...

(#932) BluEyes válasza atidzsiforc (#930) üzenetére


BluEyes
őstag

Eszközkezelők mit mondanak?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#933) atidzsiforc válasza BluEyes (#932) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ismeretlen eszközként szerepel a nyilvántartásban. :))

Na mindegy, ahogy a hangkártyás topikban is javasolták, megkérdezem a Behringer tech supportját.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#934) BluEyes válasza atidzsiforc (#933) üzenetére


BluEyes
őstag

Ne a setup.exét indítsd, hanem az eszközkezelőben illesztőprogram frissítése, és add meg az .inf-et. Így mit mond?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#935) atidzsiforc válasza BluEyes (#934) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ezt. Egy fokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#936) BluEyes válasza atidzsiforc (#935) üzenetére


BluEyes
őstag

Alakul ez. Most egy reboot kellene. szerk: Maradjon bedugva a Beh.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#937) atidzsiforc válasza BluEyes (#936) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Megvolt. Nemjó. :(
szerk.: Áramot tuti kap, mert "pukkan" a füles ha beledugom, meg amikor kihúzom, egy pillanatra fel villan rajta egy led, szóval elvileg nem hulladék.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#938) BluEyes válasza atidzsiforc (#937) üzenetére


BluEyes
őstag

Mi van, ha letiltod az eszközkezelőben a rendes hangkártyát, éa úgy indítod újra a gépet?
Amúgy láttad már működni a kütyüt? Próbáltad másik gépen?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#939) atidzsiforc válasza BluEyes (#938) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Nem akar "mukodni" sehogyan sem, másik gépen még nem tudtam kipróbálni, amúgy lehet, hogy valami a gépházban nem okés, mert egy ideje sokadik reinstall után sem látja a win7, csak a digitális kimenetet az integrált hangkártyából, az integrált vga meg 1-2 reboot után meghülyül.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#940) BluEyes válasza atidzsiforc (#939) üzenetére


BluEyes
őstag

Jaaa... hát így akkor akármi is lehet a hiba oka.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#941) atidzsiforc válasza BluEyes (#940) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Az lehet..:) Majd kiprobalom anyam notijan, meg a supportosok hatha tudnak mondani vmit.
Azert koszonom a segitseget mindenkinek! :R

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#942) kislevelibek


kislevelibek
csendes tag

Problémám:

Behringer Xenyx X1222 USB (mielőtt valaki szidná a márkát Allen&Heath-el sem ment :) ) USB-n keresztül rákötve a gépre.
Olyat szeretnék csinálni vele, hogy van egy hangsávom, amire szeretnék éneket felvenni, de úgy kéne megoldani, hogy a fülesben(ami a keverőre van rádugva) hallani lehessen az éneket is.
ha a fejhallgatót a gépre dugom, akkor csak a zenét hallani, ha a keverőre akkor csak a mikrofont hallani.
Másik probléma: nem tudok vele sztereoban felvenni. Két sávot vesz,de mono, mindegyiken ugyanaz szól. ACID Pro-t Sound Forget-t Audacityt , és a hozzá adott nagyszerűűűűű energy Xt 2.5-öt próbáltam de egyikkel sem volt jó.
Ötlet valakinek?

(#943) Bigya válasza kislevelibek (#942) üzenetére


Bigya
őstag

Heló!

AFL/PFL kapcsolók jól vannak kiválasztva?

Mikrofon jelet monoban fogsz tudni rögzíteni és hallgati is egyaránt.
Két csatornán, de monóban.
Panorámával el tudod helyezni a két oldal között, ahogy akarod.
Ez normális!

A keverőre csatlakoztatott sztereó jelet tudod sztereóban rögzíteni és hallgatni.
A sztereó jelet a balansz segítségével tudod kvázi térben elhelyezni.

(#944) kislevelibek válasza Bigya (#943) üzenetére


kislevelibek
csendes tag

Hali!

AFL/PFL kapcsoló nincsen annyira nem bonyolult szerkezet :). Kötöttem rá sztereo cuccot és az is mono volt illetve a mikrofont panormáztam de ott sem volt változás.
Annyit tapasztaltam, hogy ha a sztereo cucc volt rákötve és kicsavartam balra, akkor semmi nem történt ha jobbra akkor pedig elhalkult minden. Szoftveres probléma lehet, mert egy komoly keverővel is így jártam.
Abban tudsz segíteni, hogy hogy tudok úgy felvenni, hogy fejhallgatón halljam az éneket is meg a zenét is amire ráénekelek?
Mondjuk erre van egy ötletem, lehet, hogy az RCA ki/be menettel kéne játszadoznom? Mert arra írja az USB-t is.

[link]

Kár a használatiba 1 mondattal elintézik.

(#945) atidzsiforc válasza kislevelibek (#944) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ugyanazt az rca kábelt használtad a másik keverőhöz is?

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#946) PapaMaci válasza kislevelibek (#944) üzenetére


PapaMaci
őstag

Szia

Én nem teljesen értem a problémát.
A keverő egy sztereó interface, ami a saját mix-ét tolja a be a gépbe, vagy lehet választani, hogy aux legyen, vagy esetleg egyes sávokat is lehet kijelölni felvételre?
Amit a gépből visszakapsz, az csatornán érkezik, és keverhető?
Aux-ot is tudsz hallgatni, vagy csak a program kijáratot?
A program, amit használsz "asio"-ként használja az eszközt, vagy wdm driver fut?
Az eszköz, illetve a használt SW tud "direct monitorig"-ot?

Aztán majd gondolkodom tovább, ha írsz részleteket.

...mint az közismert...

(#947) kislevelibek válasza atidzsiforc (#945) üzenetére


kislevelibek
csendes tag

Igen ugyanazzal az RCA-val ment.

(#948) kislevelibek válasza PapaMaci (#946) üzenetére


kislevelibek
csendes tag

Szia!

Hát sajnos én sem értem miért van.
A keverőn nem lehet kiválasztani hogy melyik csatorna menjen a az USB-be ami a Main mixben szól az megy rá.
Ami a gépből visszajön azt egy potival lehet szabályozni. Keverni nem lehet csak hangerőt szabályozni.
Csak program kijáratot tudtam eddig hallgatni.
A gép ASIO driverként telepití, amit adtak hozzá az is az. De azt vettem észre, hogyha ezt a gyárit raktam fel, és elindítottam a felvételt, akkor nem fagyott le de nem indult el.....
Sound Forgeban tudtam állítani a direct monitoringot, de nem működött úgy sem, vagyis nem hallottam semmit.
Ha veszek fel akkor azt vettem még észre, hogy a szintjelző nem mozog (-50-60 dB nél áll), de viszont a felvétel elkészül.
Ennyi...
Jó gondolkodást!! :-)

(#949) sti10p


sti10p
senior tag

Az lenne az alapkérdésem, hogy ha az alaplapit egy minőségi hangkarival váltom föl (Xonar DS) akkor tényleg nem lessz érezhető a külömbség pl. zenehallgatásnál hangfalakból és mondjuk még fülessel sem?!

XY

(#950) dudika10 válasza sti10p (#949) üzenetére


dudika10
veterán

Jajaj, kevered picit.
Gondolom nem bízol bennem és más véleményére vagy kíváncsi, na de sebaj, azért válaszolok. ;)

Digitális összekötésnél nincs különbség.
Analógon van különbség, fejhallgatónál meg ismét van különbség.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.