Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) Primary92 válasza Attila0 (#2400) üzenetére


Primary92
senior tag

Ennek az szokott a célja lenni (legalább is régen ez volt), hogy mondjuk egy VHS-sel felvegyed, ami látsz.

#2392amator1985 Kell egy párszáz forintos átalakító: 2 db RCA apa, és egy 3,5 TRS anya

(#2402) Attila0 válasza Primary92 (#2401) üzenetére


Attila0
őstag

Igen ez igaz, de azért lepett meg amit írtál, mert ugye távvezérlős tv-k már akkoriban is voltak.

[ Szerkesztve ]

(#2403) Primary92 válasza Attila0 (#2402) üzenetére


Primary92
senior tag

Igen, de ez egy vonalszintű kimenet, aminehez "egy bizony hangerő" tartozik.
A fejhallgató kimenetek a TV-ken általában szabályozhatók.

(#2404) Attila0 válasza Primary92 (#2403) üzenetére


Attila0
őstag

Akkor most már ezt is tudom.

(#2405) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!
Lehet nem jó helyen teszem fel a kérdést, azért akkor elnézést kérek.
Milyen rca-rca kábelt vegyek egy Kanto Audio Yu6?! meg egy phono elő erősítő közé? Egy lemezjátszó van rákötve.
Most egy gagyi 5 méteres 400 Forintossal szól. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2406) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Adott egy Yamaha CLP-625B elektromos zongora, amin van 2db 6,3mm-es jack fejhallgató kimenet. Ezekkel kiköthetem-e a zongorát keverőre vagy ahhoz kimondottan egy line out kellene? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#2407) Petyás válasza tylerddd (#2406) üzenetére


Petyás
tag

Szia!
Elvileg van egy AUX-OUT-ja, szerintem inkább azzal kéne próbálkozni.

(#2408) Petyás válasza Petyás (#2407) üzenetére


Petyás
tag

Benéztem, a manualban nincs ilyen kimenet.
Ahogy láttam csak a fejhallgatókimenet van.
Vagy mikrofont lehet tenni a hangszóróhoz...

(#2409) tylerddd válasza Petyás (#2408) üzenetére


tylerddd
veterán

Szia! Kipróbáltam, mert kíváncsi voltam és teljesen jól szól, a "megrendelőnek" is tetszett, úgyhogy elvileg élesben is használva lesz.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#2410) alphamooncam


alphamooncam
őstag

[Tascam/bd-mp1]

[Denon DN-500BD MKII]

Valamelyikőtök ismeri a két készülék valamelyikét?

Nincs olyan készülékem ami CD-t, DVD-t, BD-t vagy bármilyen korongot lejátszana.

Viszont van egy ilyen DAC-om, de a coax bejárat már el van foglalva.

[TMP Ant DAC]

Szeretném ha a fenti DAC-om alakítaná analóggá a zenét, de a kinézett két készüléknek nincs optikai kimenete, csak a már foglalt coax.

Továbbá nem tudom, hogy a két médiaplayer közül valamelyik esetleg USB-n tudna-e kapcsolódni a DAC-omhoz úgy, hogy az alakítsa át a digitális jelet, ne a médiaplayer.

Köszönöm...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#2411) MineFox54 válasza alphamooncam (#2410) üzenetére


MineFox54
őstag

USB nem fog menni.
Vegyél egy ilyet.
https://www.aliexpress.com/item/1005005425477994.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.295f46f8Ruo1C0&algo_pvid=86bd4f9f-cd66-4f99-88f9-cf65839cfec1&algo_exp_id=86bd4f9f-cd66-4f99-88f9-cf65839cfec1-0&pdp_npi=4%40dis%21HUF%218793.71%212901.87%21%21%21173.67%21%21%402103205216980854207777678ef544%2112000033018731846%21sea%21HU%21187750439%21&curPageLogUid=6MwzbJlJYg6k

(#2412) user12


user12
őstag

Sziasztok

Adott odahaza a Creative 2.1-es "hangrendszerünk"
Ennek mivel egy db 3.5 jack bemente van, jelenleg egy Logitech bluetooth vevővel van összekötve, amihez párosítva van nejem telefonja és a TV okosító - ezek rendben is működnek vele.
Felmerült a gondolat, hogy jó lenne néha a számítógépről, illetve az én mobilomról is zenét hallgatni ezen keresztül - lehetőleg úgy, hogy előtte ne kelljen bemászni az asztal alá, széthúzni a csatlakozásokat, összekötni azzal amivel zenét akarok hallgatni, majd újra visszaállítani.

Nézegettem keverőpultokat, praktikusan olyat, amiben van bluetooth vevő is beépítve. Ezekkel van valakinek tapasztalata? Esetleg hasonlóan a Logitech vevőhöz, több eszközzel is lehetne párosítani, vagy a "klasszikus" módon csak egy eszközzel (és ha másik eszközzel akarjuk használni, törölni a párosítást, blablabla)? A leírásban sajnos nem találtam erre vonatkozó leírást.

Igazából nem is a keverés lenne az elsődleges cél, hanem az, hogy a több bemenet közül lehessen választani, hogy melyik menjen a kimenetre. Esetleg ha lenne egy három sávos EQ rajta, az már fullos megoldás lenne.

Vagy esetleg létezik-e a keverőpulton kívül valami jobb megoldás a fenti problémára?

Köszönöm szépen előre is.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#2413) belaur válasza user12 (#2412) üzenetére


belaur
tag

USB-s bluetooth adapter a számítógéphez a legegyszerűbb megoldás.

(#2414) Necronom


Necronom
senior tag

Haho!

T Urak, tudtok nekem valami topikot olyan ugyben, hogy hangtechnika javitas vagy valami effeleve foglalkozot?
Ugyanis elegge fura dolog tortent
Van egy aktiv hangfalparom radugtam egy szamgep alaplapi line out-jara
2-3 hetig mukodott is (mert miert is ne), aztan egyik nap megadta magat oly modon, mintha a tap doglott volna meg az az aktiv hangfalon - egyszeruen meg a bekapcs led sem vilagit...
ok, felretettem, na ez eddig birta cimszoval, majd elovettem egy Denon AVR 1804, itthon volt tarcsiba
Szinten oszedug szuperul muxik vagy 2 hetet, aztan egyszer csak Denon reset, ugye jol hallani ezt, amikor rakapcsolja a hangszoro kimenetet, majd innentol nem semmi bugas van a hangszorokon...minden csatornan minden kimeneten...olyan, mintha tapfesz kerulne ki a hangfalakra

Mit csinalt a szamgepem ezekkel a cuccokal?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2415) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Studio Monitorok beszerzésén gondolkozom első sorban rock/metal zenéhez és basszusgitár kihangosításához. Jelenleg egy M-Audio 192-4 hangkártyam van és az M-Audio BX5 d3 és BX8 d3 között gondolkozom. Valakinek van tapasztalata velük? Hangerő szempontból valószínűleg bőven elég lenne a kisebb, de a hangzás miatt inkább a nagyobb felé hajlok. Egyáltalán azonos hangerőn lenne különbség közöttük?

Nektek mi a véleményetek?

i9 / 4080 / 32"

(#2416) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!

Kérdésem a következő!

Adott egy PC egy 3,5 jack bemenettel. Továbbá van egy hangfal, amin van 3 db 3,5 jack bemenet (Center, front, back)! Illetve 5 db kimenet (C, FR, FL, SR, SL) van rajta.

Itthon csak olyan kábelem van, amit egyszerre csak egy bemenetbe tudok bedugni a hangfalba (center, front, back). Értelem szerűen akkor csak azok a hangfalak szólnak, amelyikbe dugom (ha front bemenetbe dugom, akkor csak a 2 db első szól + a mélyláda)

Hogyan tudnám azt megoldani, hogy egyszerre mindegyik hangfal szóljon?

Van olyan jack - jack kábel, melyiknek a vége pl. 3 jack-re végződik? Vagy valami elosztó megoldás létezik?

Előre is köszi szépen a választ!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#2417) D1L1ZS válasza D1L1ZS (#2416) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Van itthon egy ilyen elosztóm: [link]

Ugye ez menne a PC hátuljába!

Ebbe menne 2 db 3,5 jack-jack kábel.

Majd mind a kettő jack kábel végére egy ilyen: [link]

Majd a 4 db jack végéből menne 3 db a mélyláda 3 bemenetébe (center, front, back)! Bár akkor egy db szabadon lógna...

Ez így működhet? Vagy van valami egyszerűbb / jobb megoldás?

Előre is köszi szépen a választ!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#2418) Thunderzolee

Nahát, van ilyen topic is? :)
Bemásolom ide is, hátha tudtok segíteni.
A kereső nem igazán adott találatokat.


Üdv!
Nem tudom jó topicba írok-e.
DJM 600-as keverőm van, két CDJ 100-assal.
Csak házibulikhoz használjuk. (Ilyen céges csapatépítő bulik ezek, kb kéthetente.)
Szgépet, laptopokat szoktam még rákötni a keverőre.

Mostanában viszont egyre többször merült fel az igény, h bluetooth-ot hogyan tudna fogadni a keverő? :F

Nem jó USB-s, mert ezen a keverőn csak RCA-k vannak.
És az se jó, h laptophoz csatlakozzanak, azon úgyis van bluetooth, nekem valami dedikált kütyü jobb lenne.

Mert akkor telefonnal rá tudnának csatlakozni, és a telefonról mehetne a zene, amit hoznak magukkal néhányan.
Én leragadtam ennél az "analóg" korszaknál a kétezres évek elején, nem akarok Nexusra váltani, de biztos van valami olyan bluetooth kütyü, aminek RCA kimenete van, és csak simán rá lehet a keverőre kötni.

Tudnátok segíteni?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2419) Primary92 válasza D1L1ZS (#2417) üzenetére


Primary92
senior tag

Fotózd le, hogy pontosan mit mivel akarsz!
Ha jól értem az a cél, hogy a sztereó hangot az összes csatornán hallgatni.

(#2420) Primary92 válasza Thunderzolee (#2418) üzenetére


Primary92
senior tag

Például: [link]
Nekem jók a tapasztalatok a márkával, de millió egy alternatíva van.

(#2421) Petyás válasza D1L1ZS (#2417) üzenetére


Petyás
tag

Milyen hangkártyád van?
Lehet érdemes lenne egy olyat beszerezni, aminek 3 (6) kimenete van, így a megfelelő hangfalakba a megfelelő jel kerülne.

(#2422) Thunderzolee válasza Primary92 (#2420) üzenetére

Köszi!

Közben másik topicban ajánlottak már.
A Logitechnek is van pl.

De azért köszi a segítséget! :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2423) D1L1ZS válasza Petyás (#2421) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Szia!

Nincs dedikált hangkártyám.
Alaplapra integrált cucc egy zöld jack bemenettel.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#2424) Petyás válasza D1L1ZS (#2423) üzenetére


Petyás
tag

A zöld az nem bemenet, hanem kimenet. :)
Vannak olyan hangkártyák, amiknél beállítható, hogy a jack csatlakozók (rózsaszín, kék és zöld) mind kimenet legyen, és akkor neked csak 3 darab jack-jack kábel kellene.

(#2425) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!

Focusrite 2i2 3gen windows 11 el miért szívat? Nem vagyok nagy az audió témában. Ezért próbálok itt infót szerezni. Próbáltam állítani a dolgokat, de nem tudom eltünteni, hogy néha ne legyen pattanás a hangban. Hol keressem a hibát? Másik drivert és usb portot már próbáltam.

(#2426) pube111


pube111
senior tag

Egy hangszóró elé bekötöttem egy 1K-s trimmer potit hangerőszabályzás céljából. Csak simán az egyik vezetékre.
Nagyon kicsi a szabályzó taromány, gondolom kissebb ellenállású kellene.
Hogy kell méretezni a potit, hogy használhatóbb legyen?
Tudom, balkán megoldás, de nincs másra lehetőség.

(#2427) Jorus válasza macimeister (#2425) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mit értesz pattanás alatt? Nálam egy SMSL hangkártya csinál hasonlót, amikor codecet vált, pl. Audirvana lejátszás alatt az egyik zene FLAC, a másik DSD vagy AAC és amikor codecet vált, egy kis interferenciás zaj, pattanás hallatszik.
Nekem 18i20 3rd gen van Focusriteból, amit fix 192kHz-en használok, annál nem tapasztaltam ilyen problémát.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2428) macimeister válasza Jorus (#2427) üzenetére


macimeister
aktív tag

Olyan mint mikor a bakelit pattan. Nállam most ez [kép] a beállítás fut. Valami régebbi driverrel mert ha friss van fent akkor még össze is szarja magát.

(#2429) Jorus válasza macimeister (#2428) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szoftverből nekem is ez vált be.

A hangkártya milyen kábellel csatlakozik? USB 3.0-val szoktam hasonló problémákról olvasni, próbáltad 2.0 kábellel?

LatencyMon-t nézted?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2430) macimeister válasza Jorus (#2429) üzenetére


macimeister
aktív tag

Gyári kábele usb 3 porton. USB C portja van. Driverből én is néztem mindenfélét, de a frissebbek még össze is omlanak és a hang is elmegy egy kis gerjedés után. Latencymon rendben van. Az ilyen alap dolgok mind megvannak (C state, energia gazdálkodás). Megnézem ezekkel az értékkel illetve talán az előlapi usb n van 2.0 portom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.