Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Bigya válasza dabadab (#350) üzenetére


Bigya
őstag

Ma elugrok sztem üvegszálért meg valami koaxért, és kipróbálom, hogy a mostani terratec-em átviszi-e.

(#352) dabadab válasza Bigya (#351) üzenetére


dabadab
titán

''Ma elugrok sztem üvegszálért meg valami koaxért''

Vigyazz, nehogy radsozzanak vmi tularazott marhasagot, a sima 75 ohmos videokabel (amin sarga RCA csati van) is teljesen jo.

DRM is theft

(#353) Bigya válasza dabadab (#352) üzenetére


Bigya
őstag

Vágási János!

Azon gondolkoztam, hogy vékony antenna kábel?

Illetve van most itthon melóhelyről vékony koax, képátvitelre hasznájük, őket, lecsapom a BNC-ket, RCA-t rá, és jó lessz a'

[Szerkesztve]

(#354) Bigya válasza Bigya (#353) üzenetére


Bigya
őstag

Megyek le csinálni, akkor elvileg jónak kell lennie, ügye? Jól tévedek?

(#355) dabadab válasza Bigya (#353) üzenetére


dabadab
titán

''Azon gondolkoztam, hogy vékony antenna kábel?''

Nem tudom, hogy az antennakabel milyen, en sima S-Video osszekoto-kabelt hasznalok.

DRM is theft

(#356) Bigya válasza dabadab (#355) üzenetére


Bigya
őstag

Ok, mostmár megcsináltam egy kábelt olyanból ami képet hivatot továbbítani.

Basszus most kaptam észbe, hogy coax digit bejárat, csak egy van, azon meg lejátszó van. Ki fogom cserélni optikaira, mert csak 20 centit kellene átkötni... A másik digit jel meg 6m-ről jönne, kanyarogva....

Láttam 10 v 15m optikai kábelt, semilyen márkájú, ilyen átlátszó műanyag csomiban, é egy jóóó nagy csomót láttál csak ha ránéztél... nem volt szimpi!

köszi

(#357) Bigya


Bigya
őstag

Kipróbáltam, nem jön ki a térhang a hangkártyámon.

Most átmenetileg egy USB-ről táplált opto/coax átalakító, Monitor Seventyfive kábel van.

(#358) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Profi jegyzeteim vannak csak éppen nem tiszta pár dolog... :F

Fader- ügyben írnátok pár dolgot? Mire? Hogyan ? és Mikor?

Előre is köszi! :R

Aláírás

(#359) Bigya válasza kapcs-ford (#358) üzenetére


Bigya
őstag

Fader állt. a húzó a pultoknál. Vele szabályozod a csatorna hangerejét.
Dj pultnál van csatorna féder ill crossfader. Az utóbbi a két (vagy több) csatorna közötti kereszt ''keverést'' biztosítja.

pontosan mire vagy kiváncsi?

(#360) kapcs-ford válasza Bigya (#359) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Akkor a Fader a volume ugye? Azzal húzom fel és le a headroom-ba/ból?
Most előttem van pár oldal jegyzet és kicsit összvagyok kavarodva, jelenleg dBspl-t számolgatunk dBm/U/v-be továbbá a dB veszteségeket.Majd a télapó-gyakorlaton remélem tisztázódnak a tanultak...

Aláírás

(#361) Bigya válasza kapcs-ford (#360) üzenetére


Bigya
őstag

Igen, gyakorlatilag.

Sok sikert!

(#362) kapcs-ford válasza Bigya (#361) üzenetére


kapcs-ford
őstag

köszi!

Aláírás

(#363) Bigya


Bigya
őstag

Upszika!

Nálam kezdődik a decemberi agyzsibbadás...

(#364) kapcs-ford válasza Bigya (#363) üzenetére


kapcs-ford
őstag

nálunk meg a vizsgaidőszak ezerrel... meg mellette majd a télapós gyakorlati 3helyszínen 3x 300 kölökkel. :O

Aláírás

(#365) Bigya válasza kapcs-ford (#364) üzenetére


Bigya
őstag

üü, jah vizsgaidőszak vazze, tudtam, hogy valamit elfelejtettem...

De komolyan, sajna szivattak ma is melóban, most értem haza, szal holnapi programozás gyakorlat kimarad, holnap megint meló, este elájulás, kedden matek ZH, ha ez sem sikerül 2 évre eltíltanak minden felsőoktatási int.-ből... :F :O

(#366) Bigya


Bigya
őstag

Sikerült összehozni egy laza 26-27 órát. Aztán aludtam 9-től 17-ig.
H Intercontinental...

(#367) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

jó az avatar. :D

Aláírás

(#368) Bigya válasza kapcs-ford (#367) üzenetére


Bigya
őstag

Köszi!

(#369) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Nálunk lezajlott az elektronika és akusztika vizsga :D Elkezdtük tanulni a keverő nevezetű eszközt is, 2 nap alatt 2 gombig jutottunk mert közben az elmélet is meg a szokásos ''sztorik az életből'' a prof-tól.
Koordináció technika órán tanulmányoztunk pár élbeli lovas rájderét, érdekességek: Elton dzson 3 szobára tartott igényt ,különböző színű tulipánokkal díszitve, na és persze 3fiúkát is készenlétbe. :Y
Motorhead-nek meg biztosítani kellett az oxigénmaszkot. :R

Valamelyik nap a suliszünetben néztünk egy rövid amatőralkotás filmet és 20perc után elszállt az emac. Azt hittük, hogy a fényes pont halványodva középen a képernyőn valami speciális effekt a filmből de bár az lett volna... füst is lett utána. kb. 2évet szolgálta a sulit heti pár órában.. Röviden megértettük azt hogy miért kérnek érte a boltban sok pénzt és csak egy év a gyári gari.

Aláírás

(#370) kapcs-ford válasza kapcs-ford (#369) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Azt akartam kérdezni hogy mi az ami jó és rossz a Behringer márkában?

[Szerkesztve]

Aláírás

(#371) Bigya válasza kapcs-ford (#370) üzenetére


Bigya
őstag

Hali!

Hogy értve? Pozitív/negatív dolgok, vagy mi az a motyó amit meg lehet venni tőlük?

DiBox-ot, pont :DDD

És azt is szinte csak fantom tápról hajtva... szvsz

Sajnos szoktam Behringerrel dolgozni, és a pultjaik nem valami jók. De ez is olyan, hogy mire kell. Pl egy karaoke bulira pont elég, de másra nem szívesen kötöm be.

Erősítőit nem hallottam, effektjeit, EQ-t nem hallottam MÉG.

Mostmár csinál fényes dolgokat is. Ez meg egy olyan dolog, hogy max a vezérlőnek a logikáját tudják elcseszni (programozás, futások...), a végeredményt egy valamilyen lámpa fogja produkálni. (ez utóbbi meg biztos nem Behriger lesz)

(#372) bozont


bozont
veterán

Nem tudom jó helyen járok-e de lenne egy olyan kérdésem h egy mélyládába akarok hangfalszivacsot rakni,ebből találtam két félét.Az egyiken hullámos púpok vannak a másikon meg olyan piramis szerű.Ezek között mi a különbség,ha van,melyiket érdemes belerakni?

(#373) Bigya válasza bozont (#372) üzenetére


Bigya
őstag

Hát erre én csak annyit tudok mondani, hogy függ a doboz típusától is.

Pl, ha bassreflex akkor a falakra szokás rakni valami sűrűbb, nem túl vastag anyagot, ha zárt akkor érdemes lazán megtölteni vatta szerű anyaggal, ha compound akkor meg ... már elfelejtettem.

De van aki homokot rak a láda aljába, van aki eccerűen valami kőböl, pl márványból megcsinálja, és köré épít egy házat... :Y
(nem vicc láttam ilyet, igaz nem sub volt hanem 3 utas)

Erre vannak komoly könyvek, nemtom sztem érdemes megnézni a műszaki könyv kiadót.
(bár amikor én utoljára ott jártam akkor ugyan azok az elektronikai könyvek voltak, mint amik már megvannak elsárgult lapokkal... Ami újabb az meg mikroprocis vagy egyszerűen nem beszerezhető alkatrészekkel felépült kapcsolásokkal van teli)
Vagy könyvtár.

Alapvetően hangszigetelésre a leg amorfabb szerkezetű tömör anyagot ajánlják, de itt nem pont erről van szó!

A tolyástartó, vagy csöcsös szivacs, szal az ilyen púpos sztem jó lesz.

(#374) Bigya válasza kapcs-ford (#369) üzenetére


Bigya
őstag

Lionel Richie pedig csak Shure broadcast mikrofonokba volt hajlandó beleköpködni.
De hallotam olyanról, hogy a riderben szerepelt egy digit pult ami egy db volt Mo.-on az beinstalálva stúdióba.

(#375) PapaMaci válasza Bigya (#374) üzenetére


PapaMaci
őstag

Valoszinüleg megvolt a saját stábjuk, az emlitett eszközökkel, de azért meg akarták hagyni azt a látszatot, hogy ök megadták az esélyt...

...mint az közismert...

(#376) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag


hi,
Az osztályommal voltunk ezen a rendezvényen: [link] ismeretek bővítése céljából.
Jó volt nagyon, van pár fénykép is pár asztalról. Rengeteg katalógust és magazint (futuremusic,computermusic,digitalmusic etc..) gyűjtöttünk na meg cd-ket.
Akadt egy DVD is a yamahától ami bemutatja a PM5D-t (nagyonprofi) amit Randy Weitzel mutat be aki dolgozott Elvis-sel; R.Stones, Madonna, Paul Simon etc..
Ez az asztal ki is volt rakva és dejó nyomogattuk! :DD

Aláírás

(#377) Bigya válasza kapcs-ford (#376) üzenetére


Bigya
őstag

Hali!

Biztos jó, meg érdekes volt!

Viszont a link az tuti? Nem mélyedtem bele, de nem találtam sok mindent...

(#378) commanDOS


commanDOS
senior tag

Bocsi, hogy nem a témába vág, de érdekelne, hogy egy hangosításra szánt cucc (hangfal konkrétan) nyilván nem a teljesítményt tekintve, mennyire tér el egy otthonra, hifi-hez szánt cucctól? ergó, lehet-e ilyen vuvvot otthonra is használni, vagy kis térbe nemjó ez a hangzás?
Ugyanis nekem marhára tetszenek ezek a cuccok hangzást tekintve :D persze főleg amiket így koncerteken hallottam.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#379) Bigya válasza commanDOS (#378) üzenetére


Bigya
őstag

Helló!

Amit koncerten hallotál az nagy valószínűséggel olyan teljesítményre van kitalálva, megépítve, hangolva, hogy otthonodban nem ajánlom használatát...

Főleg teljesítményében térnek el az ilyen motyók. Ebből aztán sok más dolog adódik. pl hogy milyen mágneseket használtak, meg egyébb anyagokat. Milyen rendszerű a láda. Milyen messzire szóljanak el stb... (JBL Line Array pl élveszhetetlen azokon a helyeken az adott területen ahova nem lett tervezve. Vagy félre kalkulálták)

Én személyszerint nem javaslom a PA cuccokat szobába.

(#380) commanDOS válasza Bigya (#379) üzenetére


commanDOS
senior tag

Aha értelek, de nyilván vannak kisebb teljesítményű cuccok is, pl nekünk a nappaliban is két 240 Wattos 3utas Pioneer van..az abszolút szobába otthoni használatra van. az meg azért nemtúl kicsi :D
meg azt pl tom, hogy hangosításra szánt cuccnál a magas is tölcséres rendszerű, meg ilyenek. de igazából ami nekem tetszik az az, hogy a mélyek szép feszesen, pattogósan szólnak, a magasak is teljes mértékben kijönnek, meg úgy az egész hangvilág, de tény azis, hogy azért ezek végülis nem egy cd lejátszóra vannak kötve, hanem keverőn keresztül a hangszer szól rajtuk :D amit nyilván nehéz lenne otthon reprodukálni. :O

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#381) Bigya válasza commanDOS (#380) üzenetére


Bigya
őstag

Igen, szóval egy lábdob, cin, tam, perka, chimes, bass, gitár hangját elég komoly, nagy dinamikájú felszerkóval lehet tényleg élethűen visszaadni. De nem emiatt olyan nagyok ezek elsősorban.

Jó meglátás, nincs annyi kütyü, kódolók/dekódolók a hang útjában mint amikor megvettél egy lemezt és hallgatog a pio ládákon, 2x240W-os erősítővel?!

A magas tölcséres, mert a magas hangok hullámhossza nagyon kicsi, emiatt kis felületen, kis kilengésekkel lehet csak előállítani őket (elektromechanikus módszerrel). De messzire kell elszólniuk viszonylag, illetve jó ha iránya is van. (méllyekkel ellentétben)

akkor azt mondom, hogy 3, de min 2 útban hajtsad a hangfalaidat, jah és ehhez végy ilyen hangfalat. Vegyél egy csillió fontos előfokot, meg úgy 6 monoblokkot, illetve az ezekhez illő kiegészítőket, éééés TESSSÉK! :DD

Viccet félretéve, 100-150W sztem elég egy átlag szobába. Én most belekezdtem a térhangba, amivel kicsit bajban vagyok, mert keskeny helységem van hozzá. Vesszem boldogan a DTS lemezeket meg koncerteket, és pöcsölök...

(#382) commanDOS válasza Bigya (#381) üzenetére


commanDOS
senior tag

És közel normális összegért mit tudsz ajánlani, ami legalább megközelíti ezt a hangzást, nyilván nem full csöves elő meg végfokra gondolok 500 wattos reflex ládákkal :D
ha ennyi pénzem lenne, akkkor már normális házat is vennék amiben hallgahatom :D
mondjuk tudom, hogy bűn gépre kötni, de fölöslegesnek tartom cd re csakazér kiírkálni a uccokat, hogy 1 méterrel odébb berakjam a cd lejátszóba :U

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#383) Bigya válasza commanDOS (#382) üzenetére


Bigya
őstag

hm, én sem vagyok pénzes. Érdemes gyakran benézni ilyen media-m, saturn boltokba sztem, néha találni jó akciókat. Én pl 90e-ért vettem Denon erősítőt, meg CD/DVD deck-et. Teljesen meg vagyok vele elégedve, igaz kellet hogy vegyek még egy sub-ot is mert az izlésemnek annyira nem felelt meg, dehát igazából nem is tudtam jó körülmények között meghallgatni.

Nem csúcskategória de árához képest nagy tudású receiver.

B&W, KEF, JBL álló dobozokat is lehet már venni nem túl drágán.

Nekem Terratec kártyám van a gépben, és koaxiálisan digitálisan van kötve az erősítőre. De igazából inkább kiírom a dolgokat. az úgy jobb. Loseless hangformátumokat szoktam, ''szerezni'' azok azért sokkal jobbak mint az mp*, vagy CD képek (DTS/DD)

hát így ennyi, vagy használtan, dehát ez tök szubjektív, szóval, én csak leírtam a véleményem!

(#384) commanDOS


commanDOS
senior tag

Amúgy sajnos szörnyen nemértek hozzá, de irtóra érdekel :D
meg mivel alig van mögöttem bármiféle tapasztalat, nemigazán tom, hogy milyen emberkenk higyjek, mer pl az audiofil figurák beszólásai nekem már kicsit sok...sztem az ilyenek ne is hallgassanak zenét, hanem menjenek el koncertre mindennap...mert ugye jön a szöveg, hogy hátha euqalizert raksz a rendszerbe az tönkreteszi a hangok futásidejét meg egyebek...csak arra nem gondolnak, hogy egy akinek van egy 50-60 ezres hangfalpárja, 30 rugós tranyós erősítővel, azt ez nemigazán érdekli, mert az equalizer kívül ott azért jópár tényező torzítja a jelet...

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#385) Bigya válasza commanDOS (#384) üzenetére


Bigya
őstag

Kérdezz meg sok embert, vegyél ujságokat, keress fórumokat, aztán hallgass a megérzéseidre. Nekem állt be szokott jönni... Sok sikert!

(#386) commanDOS válasza Bigya (#385) üzenetére


commanDOS
senior tag

Oke, köszi a tippet.
Most nézem, így a topic olvasgatása közben, hogy te igencsak otthon vagy a témában :D
Amúgy milyen zenei stílust hallgatsz?

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#387) Bigya válasza commanDOS (#386) üzenetére


Bigya
őstag

Milyen stílus?

Minden.

Minden zenét gyüjtök. Ha minőségit akarok hallgatni akkor álltalában DTS formátumú dolgok, valami koncert. Stílus mindegy.

Yello, Sting, Mike Oldfield, PINK FLOYD (bakelitről, vagy remasterelt), U2
Ami szépen szól és magyar, az Balázs Elemér Group (world/jazz).

De főleg akusztikus zenék, egyre kevesebb elektronikus zenét hallgatok. Akusztikusba beleértem a Korn-t, System Of A Down. Nagyon tetszik benne a cin, tam. :D

Szerk: és persze Zorán koncertek! mindent hangosan!

[Szerkesztve]

(#388) commanDOS válasza Bigya (#387) üzenetére


commanDOS
senior tag

KoRn meg a System az két kurva jó banda :D kedvenceim, márcsak azért is, mert van benne egyéniség, más mint a többi, és összetéveszthetelen meg ha már a hangzásnál tartunk, akkor a KoRn bass gitárosa tudhat valamit, mert félelemetesen jól szól a bass gityó :D imádom ezt a jellegzetes kattogós hangzást.de az egész jól van összerekva, meg volt szerencsém szigeten hallani őket, igaz, hogy télleg szar volt, de nekem akkoris élmény volt, mivel élőbe akkor hallottam őket először.
Jah meg, boccs, hogy eltértem a témától, de végülis ezis idetartozik valamilyen szinten. főleg, hogyha valami cuccot akar venni az ember, akkor egyáltalán nem mind1, hogy milyen stílushoz veszi, egy techno rettenetre tervezett cuccon egy akkusztikus zene csak egy szétmosot akármi lesz, de nem okoskodom, mint mondtam amatőr vok :)

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#389) Bigya válasza commanDOS (#388) üzenetére


Bigya
őstag

Namost profi azért én sem vagyok ám.

A KoRn Az télleg fasza volt. igaz, én sziget elött nem szerettem. De ott hallotam a Pink Floyd feldolgozásukat, és azóta szeretenm őket.

Nekem is gond egy kicsit, hogy amikor valami techo szerűt hallgatok, akkor nem üt a cucc annyira mint ahogy azt a zene kívánja. Viszont ilyen akusztikus dolgoknál szép. Lehet hogy több féle ládám lesz...

Szigeten Bassement, Underworld is szólt nagyot, meg tavaly a Faithless.

Csak nem tetszett mert a bemérőmikrofon sztem túl alacsonyan volt, és mivel hagyták beleszólni a hangzásba, kicsit mindig változott az. Legalábbis én így vettem észre.
Mint amikor a szél elfújja a magasakat.

(#390) commanDOS válasza Bigya (#389) üzenetére


commanDOS
senior tag

Szigeten (2005) sok színpadon elég gyatra volt a hangosítás, úgytudom magyarországon kevés jól képzett hangmérnök van, vagy pedig ilyen alkalmakkor nem taláélják meg őket :D
olvastam valahol, hogy pl a siemens sátorban, nemsitom kik léptek fel, de olyan szarul szólt, hogy az énekest nem lehetett érteni, meg a lábdob basszusa levitte az ember fejét :O
viszon KoRn-ék saját hangmérnököket vittek, valszeg nembízták a magyarokra a hangosítást, meg mondjuk nekik télleg leég speciális a hangzásuk. télleg, nagyszínpadnál hányszor 10e Watt szólt? :DDD

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#391) hummerdikk


hummerdikk
őstag

Bekukkantok ide kedves kollega es ha tudok segitek! Remelem nem gond!
Zenemet meghallgattad mar? :U

(#392) kapcs-ford válasza Bigya (#377) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Talán ezen ahol a kiállító cégek listája van: [L]http://www.afial.net/2006/frames.php?goto=expositores.php[/L

Aláírás

(#393) kapcs-ford válasza commanDOS (#380) üzenetére


kapcs-ford
őstag

otthonra szeretnéd a nappaliba? :Y

Atttól hogy nagy attól még nem biztos hogy jobban fog szólni kivéve ha egy koncerterem méretű a nappalid.

''két 240 Wattos 3utas Pioneer van..az abszolút szobába otthoni használatra van. az meg azért nemtúl kicsi ''

Lehet hogy egy 30wattos hangfal szebben szólna ugyanis nagyjából illeszkedik egy átlagos szoba méretéhez.

''a mélyek szép feszesen, pattogósan szólnak''

Azt elhiszem.. ;)

Akusztikailag egy szoba alakja a legxarabb a zenehallgatáshoz és 2x240wattal csak rontani lehet a helyzeten ezért vannak rohadt drága akusztikapanelek melyekkel lehet valamennyire kompenzálni.

[Szerkesztve]

Aláírás

(#394) pweisz válasza kapcs-ford (#393) üzenetére


pweisz
senior tag

Nem teljesen értem hogy a 240W-osnál a 30W-os mért szólna szebben, a teljesítménynek a hangminőséghez semmi köze. Egyébbként persze szólhat szebben, ha a hangfal paraméterei ezt lehetővé teszik.

Itt megintcsak nem értem hogy jön a képbe a 240W. Lehet velük kompenzálni a gyártók zsebében a kismenyéségű összeget nagyobbra :) Persze hasznos dolgok ezek.

(#395) kapcs-ford válasza pweisz (#394) üzenetére


kapcs-ford
őstag

a hangfal paraméterei is de leginkább az adott szoba paraméterei.

Azért szólhat szebben mert egy akkora 240wattos (hány colos mély? ) hangfalnak nagyobb térre van szüksége és kész. A teljesítménynek a hangminőséghez ezért van köze.

Aláírás

(#396) pweisz válasza kapcs-ford (#395) üzenetére


pweisz
senior tag

mért van nagyobb térre szüksége? De tényleg, erre kiváncsi vagyok.

(#397) didyman válasza pweisz (#396) üzenetére


didyman
őstag

A nagyobb tér önmagában kevés, elég hosszú hangútnak kell lennie, hogy a kisebb frekvenciájú összetevők ''kiférjenek'' rajta. Kisméretű szobában ezért körülményes jó hangzás előállítása mély tartományban, hepehupás lesz, összemosódott a hangkép és kis méretű doboznak is a hangszóróval benne, annak paramétereitől akár függetlenül a rezonanciafrekvenciája is kicsi lesz, mert nem ''férnek'' el benne az ilyen mély hangok.
Pláne rossz a sarkos szoba, összevissza verődik a hang, kioltja vagy ''erősíti'' egyik hangfal a másikat (ilyen pontokat lehet találni könnyen), meg a padló sem ideális.
Teljesítmény: A hangnyomás, az átalakítás hatásfoka, torzítás, a membrán súlya, felfüggesztése, csillapítása és méretezett doboz nem tartanak egy irányba, a képlet sokkal bonyolultabb, mint hogy ki lehetne jelenteni, hogy több W=jobb hang.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#398) commanDOS


commanDOS
senior tag

Ne nézz rám nem én vettem, még fater vette és ezer éves :D de 20 legalább :DDD
amúgy meg persze, hogy nemjó zenehallgatáshoz egy átlag szoba, márcsak az arányok miatt is, legszarabb ha szoba egyik oldala dupla olyan hosszú mint ami rá merőleges, tehát mondjuk 4*8, vagy 5*10 meg stb. mert állóhullámok keletkeznek, meg eleve nemjó ha sok csupasz falfelület van, mert iszonyú keményen visszaverik a hangot, és csak egy nagy káosz lesz, de csaknem rakhatom tele a falat tojástartóval ;] , viszont a szőnyeg az sokat segít, tehát elméletben jobb mint a parketta. márcsak onnan is tudom, hogy próbatermekben, általában leraknak akármilyen szar 1000 éves, molyrágta szőnyeget, dobszerkó alá meg főleg, és sokat javul a hangkép. (igyexem nemtúl nagy hülyeségeket mondani, de abszolút amatőr vok, csak próbálkozom :) , úghogy ezer boccs)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#399) commanDOS


commanDOS
senior tag

Amúgy úgy szemre 10'' mély van benne.
de amint leírtam korábban, (meg sz.tem ezt mindenki tudja), hogy zenei stílus válogatja, mind erősítő, mind hangfal tekintetében. diszkó zenénél, minél több watt, legyen jó sok bass (hülye diszkós szöveg :((( :DDD ), szóljon a magas is, középtartomány meg levan szarva. (persze ezt sarkítva fogalmaztam, úgyhogy elnézést). Akusztikus zenénél, jóval bonyolultabb a helyzet, persze nem feltétlen kell hozzá drága cucc, mindenképp ízlés meg hallás kérdése is. de biztos, hogy egészen más felszerelés kell hangszeres zenéhez.

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#400) kapcs-ford válasza didyman (#397) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Pontosan. Ha már csak azt nézzük hogy egy 40Hz-es hullám hossza 8,5méter.
Egy olyan szobában ahol magas a visszaverődés ott kevésbé van fáziskioltás az ''erősítés'' pedig elhanyagolható.
Arra is ügyeljen hogy ne a sarokba rakja a hangfalakat.

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.