Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) PapaMaci válasza cucmalajmc (#800) üzenetére


PapaMaci
őstag

Mint ahogy előttem Auratech fórumtárs írta, léteznek olyan mikrofonok, amik USB-vel csatlakoztathatók számítógéphez, és egy egyszerű plug'n play hangeszközként működnek. Nem kell se keverő, se kábel, nem kel külön tápot adni, csak USB-n rádugod a gépedre, és beszélsz bele.

Erről szólt az említett hsz.

...mint az közismert...

(#802) Adam-HUN válasza PapaMaci (#797) üzenetére


Adam-HUN
csendes tag

PapaMaci Köszönöm a tippet!

Kissé bizonytalan vagyok még. Lehet valóban érdemes megfontolni az USB-s mikrofont.
Valóban kényelmesebb, nem kell kábelekkel bíbelődni.
De nem tudom hogy.. teljesítmény szempontjából nincs-e csökkenés vagy különbség köztük, hogy kb. USB-n 5, a fantomtápon pedig 48v-ot kap a mikrofon? (itt elsősorban hangerőre és hangszínre célzok) Nem tudom beszédhez mellyel lehet "természetesebb" vagy hogy is mondják "melegebb hangzás" produkálni...

(#803) szabifotos


szabifotos
senior tag

Milyen hangfal+ végfok párosítást ajánlotok "olcsón" itthoni házibulikra, kisebb rendezvényre?

Esetleg valami ilyesmi:?

http://thomson.addel.hu/detailproduct.php?productid=388502

http://www.argep.hu/product_827349.html

Vagy kicsi az erölködő a hangfalaknak?
Milyet ajánlotok ezek helyett??

Bocsi ha hülyeséget beszélek de ebben a témában még csak tájékozódom:) És nagyon köszi az eddigi segítséget is!

[ Szerkesztve ]

(#804) PapaMaci válasza Adam-HUN (#802) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ezek a mikrofonok előállítják maguknak a 48V-ot az 5V-ból. Mint ahogy sok külső USB-s, vagy FireWire hangeszköz is tud a kapott 5V-ból több mikrofonnak is fantomot adni.
Nincs köze a hang minőségéhez.

...mint az közismert...

(#805) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Lehet nem teljesen ide vág,de nagy problémám van.
Van egy Klipsch ProMedia Ultra 2.0-ás hangrendszerem,de mostanában hol szól,hol nem a második hangszóró(értsd,amin nincs szabályozó).Mi lehet a gond?
Elég idegesítő,mert volt olcsó a cucc.Eddig minden rendben volt vele,bár már régebben is recsegett az említett második tag.

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#806) Bigya válasza szabifotos (#803) üzenetére


Bigya
őstag

Nézzél szét hangtechnikai shop-okban.
Pako
Zaj

Az erősítő ajánlott terhelő ellenállása (4 vagy 8ohm) mellett meghatározott csúcsteljesítménye
nem lehet nagyobb az adott impedanciájú (4/8ohm) hangfalad maximális teljesítményénél.

például, ha azt látod hogy egy erősítő:
2x150W/8Ohm,
2x200W/4Ohm

akkor a hangfalad legyen lehetőleg:
200W zenei, 300W csúcs teljesetményű és 4ohm-os.

(#807) Mustármag


Mustármag
őstag

Üdvözletem!

Van egy Panasonic SA-PT465 5.1-es házimozim amit a géphez használok optikán keresztül. Mint utólag kiderült nem kezeli azt az optikai jelet amit a hangkártyám "generál" és analog bemenet csak 2,0/2,1 hez van (AUX) és arra gondoltam hogy veszek egy 6 csatornás erősítőt.De sajnos nem nagyon értek az erősítőkhöz.

Vagy jobban jönnék ki ha eladnám és vennék egy ujj komplett rendszert egy kis ráfizetéssel??Mert nem akarok 40E-60E + ráfizetni!

A Hangszórók paraméterei:
2X Speakers: 3Ω 125W(Max)
Center: 3Ω 125W(MAX)
2X Surround: 3Ω 125W(MAX)
Subwoofer: 3Ω 125W(MAX)
(Minden hangszórónak külön kábele van így 6pár hangszóró csatlakozásra lenne szükségem.)

Szükséges paraméterek:
Optical IN
3db A/V (Analog 5,1 bemenethez)
Dolby Digital live
DTS digitális (Optikai) jelet tudja dekódolni

(#808) Auratech válasza Mustármag (#807) üzenetére


Auratech
őstag

Ha megszoktad a hangját, inkább az 5.1 optikai jel "generálásával" lenne érdemes foglalkozni, mint a szar hangkari mögé tenni valamit, ami érti azt.

Auratech Field Recording

(#809) Mustármag válasza Auratech (#808) üzenetére


Mustármag
őstag

Hát megszoktam a hangját.
Próbálkoztam:
-Az alaplapival (p5q-deluxe)
-Egy Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio PCIe
-Jelenleg Asus Xonar DS -el üzemel
Egyik esetben se jutottam el az 5.1-ig (kivétel a DVD filmek)
(De mégis csak egy asztali lejátszóról van szó.)
Ugyan is mint utólag kiderült a DTS-s csak akkor tudja dekódolni ha nem kívülről jön.

És most van a két véglet:
-v. a 6db hangszóróhoz egy ujj erősítő
-v. egy komplett ujj rendszer
És ezért is írtam ide mert nem értek az erősítőkhöz!
És azt sem tusom hogy egyáltalán van-e értelme, vagy lehetséges-e!

(#810) Mustármag


Mustármag
őstag

Elégé döglődik a topik úgyhogy értekeztem egy hozzá értő ismerősömmel és azt mondta hiába találok egy erősítőt ami adatokban passzol a hangszórókhoz lehet hogy ganajul fog szólni és tök feleslegesen vettem meg. A központi egységben levőt mégis csak ezekhez csinálták. Úgy hogy már fel is tettem a netre eladásra!

[ Szerkesztve ]

(#811) PapaMaci válasza Mustármag (#810) üzenetére


PapaMaci
őstag

Én magam részéről örülök, hogy a sztereó rendszerem szól valahogy itthon. Nagyon nem mentem bele a surround-ba, ezért hozzá sem tudok szólni a témához... De remélem, megoldódik hamar a problémád!

...mint az közismert...

(#812) Bigya válasza Mustármag (#807) üzenetére


Bigya
őstag

Szia!

Házimozival nem igazán foglalkozunk itt.
Én mondjuk kicsit igen, de nem igazán értettem elsőre, hogy mi a problémád.

Megfelelő driver, hardware, lejátszó program, encoder és beállítás megléte után a házimozi erősítőd nem fogadja a DD5.1 vagy DTS jelet optikai formában az furcsa, úgy gondolom, hogy kellene neki! Vagy beállítás gondod van akár az erősítőn akár a pc-n.

Próbálj ki több összeállítást / beállítást, mittomén haver erősítője a Te gépeddel, vagy fordítva.
Kössél rá egy dvd playa-t üvegszállal, tegyél be egy dts/dd5.1 anyagot és nyomkodd az erősítőt, hátha...

(#813) Mustármag


Mustármag
őstag

Kaptam egy 5.1-es házi mozit. De nincsen rajza csak AUX, Koaxiális és optikai. Hát vettem egy creative sound blaster X-Fi Xtrem aduio-t de hardveresen nem ismerte fel a win7. Vissza vittem kaptam egy xonar ds-t, az már működött de csak 2,1-ben. utólag találtam egy Angol cseh lengyel használati utasítást és kiderült hogy csak akkor támogatja a DTS-t ha az belső forrásból jön. a kártyám meg nem nagyon tud mást kibocsájtani így hosszas vesződés után arra az elhatározásra jutottam hogy eladom vagy veszek a 6 hangszóróhoz egy erősítőt! És ekkor írtam ebbe a topiakba hisz a neve mégis csak Hangtechnika.

Azután félvilágosítót egy ismerősöm és a házi mozi felkerült a netre!!

Csak optikán próbáltam de az elképzelhető összes szoftveres beállítás!!
De mint mondottam volt a kívülről érkező DTS jelet nem kezeli mindent jelet a front speakers be nyom.

[ Szerkesztve ]

(#814) Mustármag


Mustármag
őstag

Nem koaxiális hanem A/V bemenet!!
Valamiért a koax jobban kézre áll!

(#815) dabadab válasza Bigya (#812) üzenetére


dabadab
titán

Az a gondja neki, hogy a játékok hangja az optikain csak sztereóban megy ki, mert a kártyája nem tud DDL-t.

Mustármag: Nézzél be ide, neked egy 5.1-es cuccra van szükséged meg kereted.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#816) Mustármag


Mustármag
őstag

A legjobb tudomásaim szerint tudja a DDL-t A dobozon külön fel is van tüntetve a jobb alsó sarok 2 mondat ...3D gaming sound whit GX2.5 audo engine LooK

(#817) dudika10 válasza Mustármag (#816) üzenetére


dudika10
veterán

Csak a DTS-t tudja.
A D1 és a DX ismeri a DD-t.

Ha csak belső forrásból támogatja a házimozi a DD-t akkor bukta. Ha külsőből is akkor egy D1 vagy DX megoldja a problémát.

dabadab: az, hogy a DS nem ismeri a DD-t, csak a DTS-t. :N

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#818) dabadab válasza Mustármag (#816) üzenetére


dabadab
titán

Akkor meg mi a gond?... :F

dudika10: aha :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#819) Mustármag


Mustármag
őstag

Ha jól tudom akkor a DD-t támogatja kívülről de ne akarom még 1 lecserélni a kártyát ráuntam a szenvedésre!!
Úgy döntöttem lecserélem az egész rendszert egy Z-5500-ra vagy valami hasonlóra!!

(#820) szabifotos


szabifotos
senior tag

Elmondaná nekem valaki, hogy mi a különbség a 2 illetve a 3 utas passziv hangszórók között?
Csatlakozásban is van különbség ezek között?

(#821) dabadab válasza szabifotos (#820) üzenetére


dabadab
titán

A kétutasban két- a háromban meg háromfajta hangszóró van (direkt nem darabot írtam, kétutasból is van olyan, amiben a mélyközép duplán van). Csatlakozásban nincs különbség, a hangfal hangváltója intézi a dolgot.

DRM is theft

(#822) Bigya válasza szabifotos (#820) üzenetére


Bigya
őstag

Igy van!

A különböző frekvenciájú hangokat nem egy hangsugárzóval, hanem kettő vagy többel állítják elő.
Alap esetben beszélünk magas, közép és mély tartományú hangokról.

A mély hangora, annak hullámhossza miatt nagyobb, öblös, nagy membrán-úttal rendelkező hangszórót használnak. (alacson frekvencia, nagy hullámhossz, nagy méretek)

A közép tartományra nem kell nagyon speciális hangsugárzó, de álltalában ezek kisebbek a mély hangokért felelősnél. (mert nem kell olyan nagy hullámhosszú hangokat előállítani vele)

A magas tartomány már érdekesebb. Ennek a lesugárzása a többihez nem hasonlítható hangsugárzóval oldható meg. Ezek kisebbek, álltalában van valami tölcsér vagy más alakú terelő elem is elötte. (pici a hang előállításához használt un. hangrés, magas frekvencia, kicsi hullámhosz, kis méretek)

Azokban a hangszórókban ahol több hangsugárzót látsz azokban van egy hangváltó.
Azt csinálja, hogy az erősítőből kijövő felerősített hangfrekvenciás jelet szétszedi kettő vagy három sávra. A mély hangokat minden esetben külön kezelik, utána 2 utasnál a közép és a magas egy hangsugárzóra jut, 3 utasnál külön közép, külön magas.

Mit veszsel ebből észre? A 3 utas hangfalak sokkal jobban "csillingelnek" azaz szélesebb, de főleg kifinomultabb a közép/magas tartományuk.

(#823) dudika10 válasza Bigya (#822) üzenetére


dudika10
veterán

Az utolsó bekezdésed azért így nem teljesen igaz szerintem.
2 utasnál az egyik a legtöbb esetben egy dóm magas, ami a magasabb frekvenciás hangokért felel és egy 3-7" körüli mély-közép a másik. Bár kérdés, hogy hol húzzuk meg a határt a mély-közép-magas hangoknál. Szóval nem lesz jobb a magas frekvencia, a mélynél számít.

Más:
Jah és el ne felejtsük, hogy minél több utas egy hangszóró annál több összetettebb a hangváltó, nehezebben megtervezhető, nehezebben beállítható, drágább és minél több a hangszóró annál kevesebb pénz jut egyre. Szóval azonos árkategóriában nem biztos, hogy jobb egy 3 utas mint egy két utas.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#824) Bigya válasza dudika10 (#823) üzenetére


Bigya
őstag

Igaz, az én agyam 1-2kW össz. teljesítmény felett járt.

[ Szerkesztve ]

(#825) dudika10 válasza Bigya (#824) üzenetére


dudika10
veterán

Jah hangosításnál picit másképp néz ki a dolog, igaz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#826) szabifotos


szabifotos
senior tag

Köszi a válaszokat!

Valami ilyesmire "gyanakodtam" én is józan paraszti ésszel.

Tök sokat lehet itt tanulni tőletek :) :) :)

(#827) PapaMaci


PapaMaci
őstag

...és még nem szóltunk a Biamp hangfalakról, ahol amély, és a magas szekciót külön erősítővel hajthatod.

...mint az közismert...

(#828) Mustármag


Mustármag
őstag

Üdv.

Egy újabb kérdés mit jelent az ha egy hangfal THX minősítést kap??

(#829) dudika10 válasza Mustármag (#828) üzenetére


dudika10
veterán

... hogy a gyártónak volt elég pénze, hogy megvásárolja a THX plecsnit.
Röviden, tömören és kulturáltan: semmit.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#830) Mustármag válasza dudika10 (#829) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem szóval csak egy megvásárolt licence!
Kár pedig már kezdtem örülni!:(
És minden esetben??

(#831) dudika10 válasza Mustármag (#830) üzenetére


dudika10
veterán

Semmit nem ér. Nincs ezen mit ragozni, a Creative meg a Logitech szokta ráragasztani a plecsnit a cuccaira. (Logitech Z2300 vagy a Z5500 is megkapta, csak azt tudnám hogy miért. :U )

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#832) Mustármag


Mustármag
őstag

Jah értem:

Hát a frissen megszerzett új információk birtokában úgy gondolom azért hogy többet kérhessenek elértük!

(#833) Mustármag


Mustármag
őstag

És mondjuk egy Lucas film elején megjelenő THX logo mit takar ??

(#834) dudika10 válasza Mustármag (#833) üzenetére


dudika10
veterán

[link]

Érdekesség: 2008-ben Mo.-n nem volt THX minősítést elérő mozi. A legközelebbi Bécsben volt, nem tudom, most van-e, de az ArénaPláza pl könnyen lehet, hogy megkapta, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#835) Mustármag válasza dudika10 (#834) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem.
Köszi a linket meg az infót.
Ha jól értelmeztem a fordítást, akkor ez egy nagyon magas követelményeknek megfelelő hangtechnika ami valósághű hangot add.
Jól értelmezem?:D

(#836) dudika10 válasza Mustármag (#835) üzenetére


dudika10
veterán

Jah, ez az elmélet. De csak az elmélet. Gyakorlatban lehet ilyet vásárolni ahogy azt a logi is megtette. Z2300 meg a valósághűség például... hát khm... :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#837) Mustármag válasza dudika10 (#836) üzenetére


Mustármag
őstag

Hát volt alkalmam kipróbálni a Z2300-at igaz hogy nem volt élethű de az én fülemnek sokkal jobb volt mint egy átlag X230 vagy egy z4.
Nincs valami topic ahol 5.1 építéséről kérdezősködhetek??

[ Szerkesztve ]

(#838) dudika10 válasza Mustármag (#837) üzenetére


dudika10
veterán

[link]

z2300 olyan eltúlzott méllyel rendelkezik hogy az nem igaz. A mélynyomó tulajdonképpen az egyetlen ami ér valamit a rendszerből, a szatellitek olyan gyengék hogy az nem igaz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#839) Mustármag válasza dudika10 (#838) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszi a topikot!!
Hát igen vissza gondolva egy kicsit tényleg groteszkül nagy a mélye a szatellitekhez képes.
De végül is a sok új gazdag idiótát meglehet vele fogni mert sokan csak a teljesítményre mennek!!Volt egy ismerősöm akinek az volt az alap elve hogy a drágább jobb!!

(#840) dabadab válasza dudika10 (#836) üzenetére


dabadab
titán

A mozis THX-t nem lehet csak úgy megvásárolni, annak nagyon kemény követelményei vannak - ellenben a multimédia THX viszont tényleg csak pénzért árusított plecsni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#841) Auratech


Auratech
őstag

Nekem a valósághűség ott jött ki, mikor mosogatás közben (a többiek moziztak) megszólalt egy kislány a filmben egy hosszú csendes rész után, hogy HELP!, ami a Beag HEC45-ön szólalt meg és majdnem összeszartam magam az ijedségtől.

Auratech Field Recording

(#842) PapaMaci válasza Auratech (#841) üzenetére


PapaMaci
őstag

Valaki még hallgat HEC45-öt??? Vagy valamit egyáltalán ami magyar, és BEAG? Nagyon rég halottam már, de akkor besz@rás volt a hangja. Meghallgatnám a mai fülemmel!

...mint az közismert...

(#843) Auratech válasza PapaMaci (#842) üzenetére


Auratech
őstag

Az enyém olyan, amilyennek a tervezője szerette volna hallani. Összehangolt, után-kábelezett, merevített, stb... Cseppet sem hibátlan, de nekem erre fussa. Ha Győr környékén vagy valamikor, egész nyugodtan. :D

Auratech Field Recording

(#844) Auratech


Auratech
őstag

Ja egyébként meg lehet vele dolgozni. Akusztikus, vokális zenét megbízhatóan meg lehet vele ítélni.

Auratech Field Recording

(#845) PapaMaci válasza Auratech (#844) üzenetére


PapaMaci
őstag

Meg volt a nagytestvére a HEC90.
Arról sajnos lemaradtam, mert volt az egyik volt munkahelyemen (ahol máig híven őrzik a kommunizmust), és nem próbáltam ki. Én hülye...

...mint az közismert...

(#846) Mustármag


Mustármag
őstag

Üdv.

Csak kíváncsiságból ismeri valaki a Pioneer HPM-110 hangfal párost??

(#847) Lewisboy


Lewisboy
csendes tag

Sziasztok!

Örültem, hogy megtaláltam ezt a topicot. :) Problémám akadt, igy remélem a segítségemre tudtok lenni.

Mivel még mostanában igyekszem behozni a zeneszerzés mellett elmaradt hangtechnikai hiányosságaim, s akadt egy egy dolog, amire magam nem találom a választ.

Jó ideje dolgozok FL Studioval, ezzel eddig nincs semmi baj, soha nem volt vele problémám. DE, most hogy vettem egy Focusrite Saffire 6 USB hangkártyát, a következő problémám támadt:

Van egy ősrégi Logitech 5.1es hangrendszerem amiből 2 front és egy center illetve a Sub van bekötve. Mindent bekötöttem a hangkariba és az történt hogy a subwoofer csak akkor szólal meg normálisan, ha a jack dugóját kicsit kihuzom akkor megszólal normálisan. Viszont nekem ez így valahogy nagyon unszimpatikus szitu. Kontakhibára én is gyanakodtam , de anno egy másik Focusriteot már elhoztam és pont ezen hiba miatt küldtem vissza . Találkozott már valaki hasonló problémákkal? Magyarázható ez a hangfalrendszerem öregségével? Katt ide.Gondolkozom azon, hogy mivel több pénzem egyelőre nincs, veszek studiolehallgatókat 20-30 között. Ár/érték arányba ezek nekem hogyan érnék meg, vagy esetleg tudtok ajánlani valamit?

Válaszokat előre is Köszönöm.

(#848) Auratech válasza Lewisboy (#847) üzenetére


Auratech
őstag

A sub csatija az 5.1 nél tartalmazza a centert is 1-left-rigth-front, 2left-rigth-rear, 3 sub-center. Megoldás, ha veszel egy sztereo mama mini jack-kettő mono mini jack papa toldást, vagy csinálsz.

Auratech Field Recording

(#849) Auratech válasza Auratech (#848) üzenetére


Auratech
őstag

A saffire szimmetrikus kimenetű, tehát fizikailag sztereó csatin jön ki a mono jel. Tip-hegy+, Ring-gyűrű--, Slave-alsó rész a föld. Ezért kell az Y kábel, aminek a leftjébe told a subot, vagy a logitech sub-center csatiját oszd két monóvá és mehet az 5-6 kimenetbe külön-külön.

Auratech Field Recording

(#850) Slacee


Slacee
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném hangrendszer ügyben. jelenleg van egy Genius 5005-ös 5.1-em és ezt szeretném lecserélni egy ütősebb 2.1-re, valamint ehhez párhozamban kötni a samsung hifimet 2*40Watt, ezzel meg is vagyok elégedve. A mély hang, na az ami nagyon kellene nekem, mert ez a Genius 75 Wattos subwoofere a 22 nm-es szobámban (kertes téglaházban lakunk) elég gyengécske számomra. Na a kiszemelt az egy logitech z-2300 lenne. 120Wattos mély, de félek tőle, hogy az én fülemnek az is kevés lesz. 40-50 ezer Ft-ot szánnék rá. Z2300-on kívül más vmi ötletetek lenne? Hifivel szeretném kombinálni mindenképp, de atomerős mélyet is szeretnék ebben a kategóriában, mindenféle zenét meghallgatok, de főleg hardstyle-t(amiben a mély erősen dominál). 320kbt/sec mp3 formátum általában számítógépről egy asus xonar ds-el. Néztem még használtan jamo és jbl erősítőket, de tényleg nem tudom mi tévő legyek. Mi lenne a legjobb megoldás szerintetek?

Előre is köszi a válaszokat.

üdv.:
Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.