Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Vegitaa válasza rootkiller (#1547) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Igen, köszönöm.
Már csak az a kérdés, hogy honnan tudok pl. AIFF formátumban zenéket szerezni...?
Mert ügye hiába konvertelek át egy youtube videót... Hogy meg valamit alapból AIFF-be mentsek, ahhoz meg valami speckó progi kell...

[ Szerkesztve ]

(#1552) schawo válasza Vegitaa (#1551) üzenetére


schawo
titán

:F Miért kéne zenét "szerezni" aiffban? Ha leírnád, hogy mit akarsz valójában (mit akarsz a megszerzett zenével), akkor megspórolnánk 25 fölösleges kört.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1553) rootkiller válasza Vegitaa (#1551) üzenetére


rootkiller
őstag

Az aiff és a wav tartalmilag teljesen ugyanaz, az aiff jellemzően egy apple formátum, a logic pro alapértelmezetten ebbe vesz fel. Ha gyári CD-d van az pl a saját formátumából konvertálható wav/aiff-ba.

Artengo TR 990 Pro

(#1554) PapaMaci válasza rootkiller (#1553) üzenetére


PapaMaci
őstag

(Na meg a ProTools)

...mint az közismert...

(#1555) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Következő lenne a kérdésem: Stereo erősítőt szeretnék venni ki is néztem egyet amazonon :Auna CD708 Stereo-Verstärker. De nem sok mindent találtam erről. Cirka 100 euró amazonon nem tudom meg éri e vagy esetleg használtan egy Yamaha vagy harman kardon avr 5500(ez is 100 euró használtan)?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#1556) rootkiller válasza Anaren91 (#1555) üzenetére


rootkiller
őstag

Átirányítanálak, inkább ez a te topicod. Mi főleg professzionális audioval foglalkozunk, a HiFi nem a mi világunk.

Artengo TR 990 Pro

(#1557) Anaren91 válasza rootkiller (#1556) üzenetére


Anaren91
senior tag

Ah köszönöm szépen az útbaigazítást.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#1558) Vegitaa válasza schawo (#1552) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Azért hoztam fel a kérdést, mert olyan zeneszámokra lenne szükségem, ahol nincsenek levágva azok a hangtartományok, amelyek az emberi fül számára már nem hallhatóak.

(#1559) Ear001 válasza Vegitaa (#1558) üzenetére


Ear001
addikt

A legtöbb zenéről már felvételkor, CD-re mastereléskor levágják a 22kHz feletti sávot. Aztán a lejátszó eszközök egy jó része is lenyírja.
Tényleg leírhatnád, mit szeretnél igazán. Kutyát riogatni? Agyhullámot mérni? Supertweetert próbálni?

(#1560) Pacee90 válasza Ear001 (#1559) üzenetére


Pacee90
tag

Kutyát riogatni :D :DD

(#1561) rootkiller válasza Vegitaa (#1558) üzenetére


rootkiller
őstag

Tisztázzunk valamit. Ahhoz hogy egy adott hullámhosszúságú hangot digitálisan rögzítsünk legalább három mintára van szükségünk. Ez azt jelenti hogy az adott maximálisan tárolandó hullámhossznál valamivel több mint kétszerese kell hogy legyen a mintavételezési frekvencia. A CD lemez mintavételezési frekvenciája 44100 Hz, ami azt jelenti hogy szabvány szerint 20000 Hz hullámhosszt tud átvinni, az ennél magasabb hangok az analóg-digitális konverzió előtt szűrésre kerülnek. A DVD és egyéb videocélú dolgok szabványosan 48000 Hz mintavételezéssel készülnek mely sávok 22000 Hz-et visznek át szabvány szerint.

Egyetlen esélyed van, mégpedig klasszikus zenei felvételeket letölteni 24/96 illetve 24/192 valamint DSD minőségben, persze a DSD-hez eszköz is kell.

Artengo TR 990 Pro

(#1562) Ear001 válasza rootkiller (#1561) üzenetére


Ear001
addikt

Hogyhogy egyetlen esély? Használhat lemezt is,valami jó kis direkt vágott Sheffield Labot például, vagy régi JVC alapanyagra préselt MoFi-t valami kvadróra is képes, vagyis 40 kHz-et átvinni tudó tűprofillal és hozzá megfelelő phonoval. ;)
Amúgy a DSD sem garancia, egy csomót PCM- ből kódolnak át...

[ Szerkesztve ]

(#1563) rootkiller válasza Ear001 (#1562) üzenetére


rootkiller
őstag

;] :DDD :C :R :Y

Artengo TR 990 Pro

(#1564) schawo válasza Vegitaa (#1558) üzenetére


schawo
titán

Már megint nem azt írtad le, hogy mit akarsz a zenével, hanem csak bedobtál egy újabb, irreleváns paramétert. Erre kaptál egy csomó irreleváns választ. Én nem szeretem a barchobát, nekem nincs kedvem találgatni, hogy te mit akarsz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1565) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

RCF HPS2500-ról lehet valamit tudni? A neten nem találok semmi tesztet róla.
Két RCF L18P400-at hajtana, később lehet hogy 4-et.

Vagy esetleg az alábbi listából valami?

Crown XTi4002 (ez kicsit drága, de belefér)
Crown XLi3500
Electro Voice Q1212 / Dynacord SL2400

(#1566) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Ezek a zenékre azért van szükségem, mert különböző kísérleteket végzek, hogy bizonyos frekvenciák milyen hatással vannak az emberre egy meditáció folyamán...

Eredetileg bakelit lemezre, vagy kazettás magnóra gondoltam, vagy még talán belefér a CD... :)
Sajnos ezekhez nem nagyon értek, szóval nézzétek el nekem, ha hülyeséget kérdezek. :)
DSD?

[ Szerkesztve ]

(#1567) schawo válasza Vegitaa (#1566) üzenetére


schawo
titán

Ilyen zenéket a HDtracks, a Linn Records és az Acoustic Sounds boltjából tudsz vásárolni.

Ehhez szükséged van olyan dgitális eszközre, ami le is játssza ezeket, valamint olyan erősítőre és hangsugárzóra, vagy fejhallgatóra, ami képes átvinni 20 kHz fölött. Ilyened van? (Nem tartom valószínűnek, ha eddig nem merült fel a probléma). Ha nincs, akkor mekkora pénzösszeget szánsz a projektre, valamint elsősorban hordozható/fejhallgatós vagy inkább telepített megoldásra van szükséged?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1568) rootkiller válasza Vegitaa (#1566) üzenetére


rootkiller
őstag

Az Adam cég gyárt ribbon vagyis szalagos magassugárzós hangszórókat melyek tudják ezt a tartományt.
http://www.adam-audio.com/en/pro-audio/products/a8x/technical-data

Egyébként én 17kHz-ig hallok, nem tudom hogy tudom érezni ami felette van.

Artengo TR 990 Pro

(#1569) MineFox54 válasza rootkiller (#1568) üzenetére


MineFox54
őstag

Itt van az ára is.

(#1570) PapaMaci válasza rootkiller (#1568) üzenetére


PapaMaci
őstag

Sok esetben hall az emberi fül 20kHz fölött is, csak nem képzi le konkrét hangként. Csak hozzácsapja a processzor a hallható tartományhoz, így dúsabb lesz a hangzás.

...mint az közismert...

(#1571) Ear001 válasza rootkiller (#1568) üzenetére


Ear001
addikt

Vannak ilyenek külön is:

Townshend Maximus, Take-t mindenfélék, Fostexek, Enigma, a klasszikus Tannoy hogy csak néhány, kifejezetten hifire kitalált és könnyen illeszthető darabot hozzak.

[ Szerkesztve ]

(#1572) Pacee90


Pacee90
tag

Sziasztok ! Nem tudom,hogy jó helyre írok e a problémámmal,ha nem akkor elnézést kérek ! Színházi hangtechnikus vagyok és hang effektekre lenne szükségem, konkrétan robbanásokat keresek. Köszönöm előre is a segítséget !

(#1573) rootkiller válasza Pacee90 (#1572) üzenetére


rootkiller
őstag

Igen, szerintem ez a topic áll hozzá a legközelebb. Amit én el tudok képzelni hogy van valami sample pack amibe lehetnek ilyesmi jellegű zajok, lehet hogy hülyeséget mondok de talán a Spectrasonics termékei között lehet ilyen. B terv, hogy spanolsz valami filmessel. De utána kérdezek.

Artengo TR 990 Pro

(#1574) MineFox54 válasza Pacee90 (#1572) üzenetére


MineFox54
őstag

Szia!

Gugli a barátod! [link]
Egy gyors regisztráció után, a jobb oldali sávban van a Download gomb.

[ Szerkesztve ]

(#1575) Pacee90 válasza rootkiller (#1573) üzenetére


Pacee90
tag

Előre is köszönöm ! :)

(#1576) Pacee90 válasza MineFox54 (#1574) üzenetére


Pacee90
tag

Köszi, szoktam használni a google-t,meg ismerem is ezt az oldalt amit linkeltél,csak gondoltam valaki tud valami konkrétat,azért írtam ide.

(#1577) MineFox54 válasza Pacee90 (#1576) üzenetére


MineFox54
őstag

Ennél nem tudom, mi kell konkrétabb... Ezek konkrétan robbanás effektek.

[ Szerkesztve ]

(#1578) Pacee90 válasza MineFox54 (#1577) üzenetére


Pacee90
tag

Konkrétan tűzoltótömlő szétrobbanás hangot keresek.

(#1579) MineFox54 válasza Pacee90 (#1578) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem hinném, hogy találnál...

(#1580) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Elméleti kérdés:

Kompressziós drivert lehet javítani komplett új diaphragm vásárlása nélkül?

(#1581) MineFox54


MineFox54
őstag

Szeretnék egy 1,9khz-es váltási frekvenciával rendelkező két utas crossovert!
Ez megfelel így? (DSP beállítás)

(#1582) rootkiller válasza MineFox54 (#1581) üzenetére


rootkiller
őstag

igen :)

Artengo TR 990 Pro

(#1583) Pacee90


Pacee90
tag

Tudtok ajánlani valamilyen bejátszó programot Mac-re,amivel a cd lejátszót lehet helyettesíteni?

(#1584) PapaMaci válasza Pacee90 (#1583) üzenetére


PapaMaci
őstag

qlab

...mint az közismert...

(#1585) schawo válasza Pacee90 (#1583) üzenetére


schawo
titán

Egyszerű zenelejátszót keresel?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1586) Pacee90 válasza schawo (#1585) üzenetére


Pacee90
tag

Igen. Színházban dolgozom és unom a CD írást.

(#1587) schawo válasza Pacee90 (#1586) üzenetére


schawo
titán

Milyen DA konvertert (hangkártya, stb) használsz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1588) Pacee90 válasza schawo (#1587) üzenetére


Pacee90
tag

RME: Fireface UFX

(#1589) PapaMaci válasza Pacee90 (#1588) üzenetére


PapaMaci
őstag

Az jó!
Én fontosnak tartom, hogy legyen egy hardveres kezelő felület, gombokkal, biztos nyomásponttal! Ez tán fontosabb, mint a szoftver. Keress egy jó kontrollert, és ahhoz válassz szoftvert! ...pl a qlab-et ;)

...mint az közismert...

(#1590) schawo válasza Pacee90 (#1588) üzenetére


schawo
titán

Oké, tehát van egy eszközöd. Mezei sztereó hanganyaghoz innen válaszhatsz: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1591) Pacee90


Pacee90
tag

Köszi srácok ! :)

(#1592) PapaMaci válasza schawo (#1590) üzenetére


PapaMaci
őstag

Bocsánat! Nem szeretnék vitába szálni, sem kritizálni az ajánlatod!
Sajnos van egy ilyen irány az országban, hogy legyen minden jó, de ingyen! A technikus nyújtson professzionális szolgáltatást, de nem adják meg hozzá a feltételeket. Én is voltam színházban. Átéltem. Ha meg valami nem működött -már csak azért sem, mert mindig pengeélen táncoltunk-, akkor mi voltunk a hülyék, meg dilettánsok.
Szóval úgy gondolom, pro szolgáltatáshoz pro eszközök kellenek!

...mint az közismert...

(#1593) schawo válasza PapaMaci (#1592) üzenetére


schawo
titán

Értek én mindent, igazat is adok, de nem látunk bele a költségvetésbe. Ha jut rá, vegye a pro szoftvert, igazad van, de ha a pénzügyi osztály a középső ujját mutogatja, akkor azért ne kelljen már a kollégának 2016-ban cd játszóval bohóckodni, mert elvi kérdést csinálunk belőle. Bízzunk benne, hogy a talpraesettsége és az érdekérvényesítő képessége (addig veri az aszalt, míg megunják) elég lesz arra, hogy megvegyék neki ezt az egyébként egyáltalán nem drága szoftvert.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1594) PapaMaci válasza schawo (#1593) üzenetére


PapaMaci
őstag

De pont ez a gond, hogy erre építenek, hogy a kolléga majd megoldja. Egyre több feladatot kell majd így megoldani, és beépíti magának a hiba lehetőségét. Számomra mint írtam, egy bejátszónál a a jól érezhető, sabil nyomásponttal rendelkező hw a legfontosabb. A laptopról szpésszel, gombbal, egérrel nyomós megfejtés komolytalan.
És hidd el, én is hordtam be a saját lomjaimat, de akkor még fiatal voltam és bohó. Most már úgy gondolom, oldja meg az intézmény saját erőből a problémáját.
A költségvetésben meg muszáj lesz megtalálni ezen eszközök helyét, mert csak magunkat szivatjuk hosszútávon!

Mert ugye ha ezt most megoldja, akkor azt mondják, hogy hát a multkor is megoldottad.

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#1595) Pacee90 válasza PapaMaci (#1594) üzenetére


Pacee90
tag

Nagyon jól látod a dolgokat ! :)

(#1596) PapaMaci válasza Pacee90 (#1595) üzenetére


PapaMaci
őstag

Sajnos tapasztalat...

...mint az közismert...

(#1597) rootkiller


rootkiller
őstag

Arról ne is beszéljünk hogy egy színházi hangos hazavisz 120 ezret egy hónapban úgy hogy se szombatja max talán vasárnapja ha nincsen műsor, benn szopik minden próbán és előadáson, a maradék időben karbantart. Bent ül ha kell ha nem, a túlórát nem fizetik ki, lecsúsztatni nem tudja. És csodálkoznak ha az emberek lelépnek meg megunják. Egy színész megint hasonló fizetésből él. Akik jobb énekesek végig haknizzák a nyarat, 1-2 céges buli meg falunapok. Volt olyan hogy efféle produkciót hangosítva azon mérgelődtem hogy alul gaineltem a mikrofont mert azt hittem jobban ki fogják engedni a hangjukat, zúg a mikrofon tápja ami miatt agyon kellett nyesni EQ-val. Közben a színész meg örült mert hallotta magát, hallotta az alapot és nem gerjedt. El tudom képzelni milyen körülmények között kell fellépni néha vagy lehet hogy nem néha.

Artengo TR 990 Pro

(#1598) PapaMaci válasza rootkiller (#1597) üzenetére


PapaMaci
őstag

A pénz a legkevesebb. Azzal nem is lenne gond, ha nem kellene állandoan kókányolni! Ha érdekel a szakma, akkor úgy is haknizol máshol annyit, hogy megélj belőle. Csak amit Te is írtál, hogy a kiegészítő munkák miatt bent kell lenni 0-24-ben.

...mint az közismert...

(#1599) Pacee90 válasza rootkiller (#1597) üzenetére


Pacee90
tag

Szívemből szóltál :)

(#1600) GML


GML
őstag

Üdv,

olyan valakit keresnék, akinek van a birtokában egy Otari Radar II és működik is :) Aki rendelkezik ilyennel kérem ne tartsa magába.
Előre is köszönöm a segítséget. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.