Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Bocs!
Lehagytam egy 0-t!
100m felett a kerdes :)

...mint az közismert...

(#1002) szabifotos


szabifotos
senior tag

Értem, akkor kábelezéssel nincs gond. És tudtok valami jó hangkártyát ajánlani. Én a Creative X-Fi Xtreme Music-ot néztem ki, de ez eléggé régi modell és nem igazán lehet kapni már. Valami árban, képességekben hozzá hasonló kellene. ?

(#1003) #92251648 válasza szabifotos (#1002) üzenetére


#92251648
törölt tag

Kérdés, milyen árra és képességekre gondolsz...

(#1004) szabifotos


szabifotos
senior tag

Az Xtreme Musicot 10.000 ért láttam már használtan.
Hát kb. 10-15 max 20 e Ft. Még nem tudom mire fogja futni. Hangfelvételre és Játékra kellene kizárólag Hobbi szinten, jó minőség.(5.1)
Esetleg Asus XONAR D1 vagy D2? bár az már eléggé drága.

És még valami: Most az integrált karin ki van vezetve előre a fejhallgató a házon . De ha lesz új kártya hogyan tudom megoldani, hogy a hangfal és a fejhallgató egyszerre legyen bedugva tehát ne kelljen cserélgetni a Center/Sub és a fejhallgató csatikat. Stereo jack elosztóval romlik a minőség?? mert ugye egy jelet ketté oszt

(#1005) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok. Esetleg valaki tud segíteni? [link]

(#1006) flash-


flash-
veterán

sziasztok

én az audio tesztekre lennék kiváncsi,szokás mostanság a telefonokat,mp3 lejátszókat,de a többi hanglejátszót is tesztelni,ahol frequency response görbékkel ábrázolják a teszt eredményét.

Én nem tudom hogy ezek a gyakorlatban mit jelentenek.
ebben kérnék segitséget.
hogy néz ki egy olyan görbe amit egy audiofil eszközról mérnek,továbbá mikor jó a görbe,és mikor rossz.

ezenkívűl az is érdekel hogy az alábbi értékek mikortol számitanak jónak,mikortól audiofilnek:

Frequency response Noise level Dynamic range THD IMD + Noise Stereo crosstalk

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1007) dudika10 válasza flash- (#1006) üzenetére


dudika10
veterán

Mérési eredmények alapján nem szabad választani.

A Frequency response a hangerőt ábrázolja (dB) a frekvencia (Hz) függvényében.
Az ideális az, amikor ez egyenes. A hallható frekvenciatartomány 20Hz-20kHz ezen értékek közt illik minél egyenesebb görbét mérni. Minél jobban közelíti a konstans értéket annál jobb.
De ez csak 1 adat, fontos, de nem mond még el túl sokat a hangjáról a készüléknek.
Főleg ha terheletlenül mérik, így szinte az összes telefon és MP3 lejátszó szépen teljesít.

A többi minél kisebb annál jobb.
A Crosstalk az áthallás acsatornák között (-dB), a THD a teljes harmonikus torzítás és %-ban adják meg, szintén minél kisebbnek illik lennie. De ez egy rossz szabvány. 2%-os torzítás a 2. felharmonikuson nem ugyan olyan mint az 5. felharmonikuson 2% (mivel ez disszonáns), de a THD-nál mégis ugyan az az érték a kettő.

Ne az adatok alapján válassz, ha nem is tudod meghallgatni legalább mások véleményét olvasd el. :)

Felejtsd el az audiofil szót abban az értelmében ahogy helytelenül használják. A szó maga annyit jelent, hogy zeneszerető. Nincs semmi köze a drága vackokhoz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1008) Jano156


Jano156
tag

Sziasztok! ide is fölteszem ezt a kérdést hátha valaki tudja.
Arról van szó hogy a gépemhez van kötve 2 hangfal amiket végfokkal erősítek, viszont a gép alapjáratában is adnak ki valamilyen mértékű zúgást(pl ha tölt a gép vagy az egeret mozgatom akkor erősebben:S), viszont ha játszani szeretnék velük egyenesen sípolnak különböző frekvencián és így lehetetlen velük. (hozzáteszem hogy a komolyabb teljesítményt igénylő játékoknál csinálja elsősorban). CS-ben pl nem.
de alapprobléma az hogy alapjáraton is csinálja és rontja a minőséget.

[ Szerkesztve ]

János

(#1009) PapaMaci válasza Jano156 (#1008) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ez a kapcsolóüzemü táp, és az alacsony minöségü hangkártya tipikus esetének fennforgása.
Nem mondom jo szivvel, de le lehet, erdemes lennekiprobálni, hogy mit csinál, ha kikötöd a gépböl a földet.
Érintésvédelmi szempontból nem helyes a dolog!
Plane, hogy ehhez a gépben, a monitorban, nyomtatoban egyaránt le kellene választani a földelést!

...mint az közismert...

(#1010) Jano156 válasza PapaMaci (#1009) üzenetére


Jano156
tag

igen azt hiszem hallottam már erről a dologról. Hát igen alaplapi hangkártyát használok nem hiszem h sok szűrő lenne benne. Megoldás egy komolyabb hangkártya? Milyen árban forog egy belépő komolyságú?

János

(#1011) PapaMaci válasza Jano156 (#1010) üzenetére


PapaMaci
őstag

Sajnos en nem ismerem ezt a szegmenst.

...mint az közismert...

(#1012) szabifotos válasza Jano156 (#1010) üzenetére


szabifotos
senior tag

Lehet, hogy szimplán régi vagy hibás az alaplapi hang. Így megúszhatod olcsón is. Próbálj kölcsönkérni egy hangkártyát. Vagy esetleg a kábelek minősége? (bár én se értek hozzá valami nagyon) :) De Asus xonar kártyák elég jók, ha olcsón akarod megúszni, és tényleg ez a hiba.

(#1013) Jano156 válasza szabifotos (#1012) üzenetére


Jano156
tag

valószínűleg beruházok egy komolyabbra valamikor. régen egy SB liveot használtam évekig jó volt ameddig op rendszer kompatibilitási problémák elő nem jöttek...:(
mai napig megy. de ez megint olyan dolog mint egy táp. beruház az ember egyszer és aztán sokáig jó.

János

(#1014) szatocs


szatocs
őstag

Sziasztok!

Készítettem egy "mesterművet", hogy könnyebben elképzelhető legyen a helyzet:

[link]

A kérdésem az lenne, hogy ha 10 méteres hosszon belül maradok RCA csatlakozókkal összekötött 5.1-es hangfalszettnél, lehet-e olyan jelenség, hogy a kép bal oldalán kb középen lévő hangszóróhoz annyival később jutna el a jel, hogy én ezt észrevenném. A másik pedig az, hogy egy kb 5 méteres kábelhosszabbító alkalmazása esetén mennyire lényeges a minőségbeli romlás? Nem aranyozott csatlakozókkal kötném, sima 3-400 ft-os kábelekkel.

(A kép azt tükrözné, hogy az X helyén lévő mélynyomóból indulnak ki az 5 további hangszóró kábelei, így a kb kábelhosszúságok az egyes hangszórók és a mélynyomók között:

center: 2m, jobb elöl: 2m, jobb hátul: 4m, bal hátul: 7m, bal elöl: 9m)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#1015) Bigya válasza szatocs (#1014) üzenetére


Bigya
őstag

Semmiféle különbséget nem vehetsz észre, ha nincsen különbség a hangfalak között.
Hidd el, hogy az elektronok gyorsabban mozognak a vezetékben, mint a levegő részecskéi a hangszóró membránja és a füled között.

(#1016) szatocs válasza Bigya (#1015) üzenetére


szatocs
őstag

Erre gondoltam, csak megkérdeztem már, hátha... :D

=== Szatocs ===

(#1017) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Én tudok olyan elektronikát, amivel meg lehet oldani :)
Viccet félretéve... Ezek szerint a hangszórók aktívak?

...mint az közismert...

(#1018) szatocs válasza PapaMaci (#1017) üzenetére


szatocs
őstag

Amennyiben nekem írtad, egy Logitech X-530-ast szeretnék így elhelyezni. Ha nem nekem, akkor sorry. :)

=== Szatocs ===

(#1019) PapaMaci válasza szatocs (#1018) üzenetére


PapaMaci
őstag

Jaja! Neked próbáltam.
A logitech oldaláról nem derül ki, hogy azokon a drótokon milyen jel megy. De ha nem kell minden sugárzót villamos hálózatba dugni, akkor nyilvánvalóan passziv dobozok, és akkor nem árthat egy picivel komolyabb kábel, amibe nem vesznek bele az elektronok :) mondjuk egy 2x 0.5, vagy 2x 0.75-ös kábel.

...mint az közismert...

(#1020) szatocs válasza PapaMaci (#1019) üzenetére


szatocs
őstag

Passzívak a szatellitek és aktív a mélynyomó. Nem kell mindhez külön forrás, csak a mélyhez. :)

Egy sugárzóhoz csak egy kábel megy, azaz egy csatlakozó. Itt a 2 X 0.5-ben a "2" mit jelölne? Hogy LR oldali azaz 2 csatlakozó a bemeneti és 2 a kimeneti oldalon? Egy 0,5 és egy 0,75 között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#1021) szatocs


szatocs
őstag

Na kifutottam a limitből, tudtok-e olyan boltot, ahol a legkevésbé húznak le, mint MM vagy hasonló áruházak?

=== Szatocs ===

(#1022) szatocs válasza szatocs (#1021) üzenetére


szatocs
őstag

No, 1.0-s kábel lett a vége valami minőségi csatlakozóval (építettek nekem), 8m-es kábel 8x80Ft + 2x450Ft = 1540Ft. :)

=== Szatocs ===

(#1023) harry


harry
veterán

Sziasztok, két témával kapcsolatban lenne kérdésem :) Remélem elférnek a topicban.

1, Szoba
Szeretnénk otthon összerakni egy kis hobbi hangstúdiót / zene / játékszobát, pc, gitárok, dob, székek, miegymás, és szeretnénk ezt a szobát hangszigetelni (ha nem is profi módon, de ha próba van / hangos zene, az a fölötte lévő szinten le legyen túl zajos azért).

Adatok: könnyűszerkezetes ház egyik pincehelyisége, 3 fal könnyűszerkezet (gipszfal, 15cm gerendázat, gipszfal), a negyedik tartófal, az tégla (arrafelé van a szomszéd, a ház ezen része nincs földben, mivel lejt a telek). Födém hasonlóképp, fent lamináltpadló, 2*15mm OSB lap, 15cm fa gerendázat (nincs befejezve).

Amire gondoltam:
- ~5cm vastag előtétfal a téglafal elő, gipszkarton+kőzetgyapot
- 3 oldalfal kapna 15cm kőzetgyapot tölteléket
- födém, itt ki kéne alakítani egy álmennyezetet, hogy eltakarjuk a gépészeti területet / gerendákat, de amúgy hasonlóképp, kőzetgyapot + gipszkarton.

Kérdések:
- Milyen kőzetgyapotot használjak? Ez az átlagos, 30kg/m^3 megfelelő, vagy jobb a sűrűbb pl. vakolható kőzetgyapot, aminek testsűrűsége talán 90kg/m^3 körül alakul?
- Esetleg üveggyapot? Vagy itt is inkább a testsűrűség számít?
- A hőszigetelési tényező játszik valamilyen szerepet hangszigetelés esetén? (ez a delta érték, ilyen 0.037-0.044 W/m^2K között szokott lenni, hőszigetelésnél kisebb = jobb).
- Födémnél használjunk 2 réteget? Egy mehetne egyből a valódi födémbe, a gerendák közé, a másik réteg kőzetgyapot meg az álmennyezet tartógerendáira/közé. Érdemes gipszlapokból is 2 réteget használni?

2, Meló
Igazából öcsém végzett mostanság hangtechnikusi szakon, párszor hangosított már szórakozóhelyeken, fesztiválokon, szóval suli alatt szerzett némi gyakorlatot, és most keresne munkát (leginkább Budapesten), szóval ha ebben tudtok valahogy segíteni, azt megköszönnénk :) Vagy konkrét ajánlat, vagy, hogy Ti hol találtatok melót, merre érdemes keresni, mit javasoltok.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1024) PapaMaci válasza harry (#1023) üzenetére


PapaMaci
őstag

Én egy pár éve ebbe na szakmában kotnyeleskedem, de az akusztikai dolgokhoz hozzá sem tudok szagolni. Szerintem érdemes lenne keresned egy szakembert, mielőtt feleslegesen kidobsz egy rakat pénzt!
Egy tuti, ne legyen négyzetalapú a helyiség, és ha lehet, minél kevesebb párhuzamos felület legyen! A mélyeket nem tudom, mennyire fogja meg a kőzetgyapot. Milyen vastag a téglafal, meg a födém?
Meló ügyben nem tudok mit mondani. Esetleg érdemes lenne odacsapódni valaki mellé! Aztán kialakul. Jó esetben mindenkinek megvan a saját munkatársi köre.

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#1025) harry válasza PapaMaci (#1024) üzenetére


harry
veterán

Köszi a tippeket!
Egy 14cm üveggyapot réteg kerül mindenképp födémbe hőszigetelés végett (az egész pincébe), és mivel marad régebbről igen sok, valami egyszerűbb üveggyapot, ezért szerintem ezt is felhasználom majd. Még átgondolom, hogyan, mindenesetre nem profi szoba lesz, szóval azért nagyon mélyen nem akarok belemélyedni, az mondjuk érdekelt volna, érdemes-e légréseket hagyni (milyen, hogyan, hol, stb), milyen testsűrűségű anyag jó, ilyesmik.
Ez téglalap alakú szoba lesz :D Ezzel nem tudok mit kezdeni. Gondolom nem árthat, ha bent is van pár ilyen gyapot tábla (bass-trap), vagy szivacsok a plafon/fal találkozásánál, tojástartó, meg ilyenek jutnak még eszembe, így elsőre, majd azért megpróbálok utánajárni, ne csak úgy be legyen hányva minden, nem árthat egy kis rendszer vinni bele.

Ja igen, méretek: könnyűszerkezetes ház, 3 fala tehát 'üreges' (gipszkartonlap, 15cm széles fa tartóváz, gipszkartonlap), ebbe kerül a gyapot. A 4. fal tartófal, ez tégla és... fogalmam sincs, milyen vastag, 20-25 biztos van, majd megnézem talán ablaknál. Ez elé kerülne egy 5cm-es előtétfal, fémprofil + gipszkarton + gyapot.

Talaj most csempézve van, ez kap egy padlószőnyeget.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1026) bekecs76


bekecs76
tag

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni, hogy 50ohm-os koax kábel megfelel-e hangfal kábelnek?
A hangfalak kb 5-8 méterre lesznek az erősítőtől, 80 vagy 100watt-osak.
A másik kérdésem az lenne, hogy egy hangfalnak elég egy kábel?
Ekkor ugye a belső ér a plusz, az árnyékolás pedig a mínusz. Vagy pedig két kábel kell? Ekkor ugye a +és- is, a belső éren megy és mindkettőnek van árnyékolása (Szimetrikus/aszimetrikus).
A hangfalak 6ohmosak, Az erősítő kimenetére az van írva, hogy impedance 6-16ohm és a csatlakozásai olyan, hogy a csupaszított vezeték végét kell becsíptetni.

(#1027) PapaMaci válasza bekecs76 (#1026) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nem szokás, illetve nem is indokolt koaxon vezetni a hangalhoz a jelet! Lehet, jobban jársz egy mzsl kábellel! Ott inkább a keresztmetszet számít! A koax belső erén meg az elég kicsi.
És hangfalkábelnél árnyékolást sem szokás használni. Nincs szimetria kérdés sem.

...mint az közismert...

(#1028) Con Troll


Con Troll
senior tag

Sziasztok!

Itthon a szobámban szeretnék berendezni egy kis 'stúdió' féleséget. Nem nagy dologra kell gondolni, hangsávot szeretnék csak rögzíteni, ehhez keresek valami jó minőségű mikrofont, felszerelést.
Teljesen amatőr vagyok a témában, nem tudom, hogy milyen cuccok kellenek még (kábelek, keverőpult(?), stb...). Hangszigetelés nem fontos, igazából csak az eszközök beszerzése a cél.
Mikrofonon kívül kell még valamilyen szerkezet? Laptopra menne a felvétel. Milyen énekmikrofont ajánlotok, ami már-már kiváló minőségű, még sincs az ára a csillagos ég közelében?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#1029) szabifotos válasza Con Troll (#1028) üzenetére


szabifotos
senior tag

Szia!

Nekem is van hasonlóm itthon. Nem tudom milyen minőséget szeretnél elérni....
Amik kellenek:

- Mivel laptopon rögzítesz: egy hangkártya
- keverő
- mikrofon (felvételhez kondenzátormikrofon) én EZT használom
- mikrofonkábel
- állvány
- egyéb kábelek a keverő és a gép közé
- és egy jobb minőségű fejhallgató

Nekem ezekkel ilyen felvételek sikerültek: LINK

Ha érdekel írok pontos típusokat a többi eszközre.

[ Szerkesztve ]

(#1031) PapaMaci válasza szabifotos (#1029) üzenetére


PapaMaci
őstag

Küldj már nekem külön alapot, meg éneksávot tisztán, ahogy a mikrofonról lejött!
Szerintem tök jót lehetne csnálni belőle!
Priviben dobok mélcímet!

...mint az közismert...

(#1032) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Másik topicba már feltettem ezt a kérdést de nem kaptam értelmes választ.. remélem itt nagyobb sikerrel járok. Naszóval van egy Asus Xonar D1 em és olyan gondom van h ha skypeon vagy TS en beszélek a többiek hallják azt is amit elvileg csak nekem kellene hallani a fülhallgatómból(winamp, játékok hangja) Valaki le tudná nekem írni pontosan h mi a teendő ilyenkor hol mit kapcsoljak ki? előre is köszi

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#1033) harry válasza Anaren91 (#1032) üzenetére


harry
veterán

Nem ide tartozik a kérdésed, ne írd be minden topicba...
Amúgy meg gondolom oprendszer szinten lehet rosszul beállítva valami, és hangbemenetre keveri a hangkimenet jeleit is, vagyis úgy érzékeli, hogy amit lejátszol a mindenféle programokkal (zene, játék), azt is a bemenetre is kell továbbítania. Gondolom win7, valahol a hangkártya beállításoknál keresd meg a bemenetet, és állítsd be, hogy csak a mikrofon legyen aktív (mic, vagy line-in, gondolom).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1034) PapaMaci válasza Anaren91 (#1032) üzenetére


PapaMaci
őstag

...mint az közismert...

(#1035) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok! Van egy pár ilyen Heco (régi német márka, nem tudom mennyire jó) hangfalam: LINK1 LINK2

Egy ilyen teljesítményű erősítő mennyire lenne jó hozzá? :
EZ vagy esetleg egy erősebb, mondjuk EZ?

Nem valami pörgős mostanában ez a topik, de remélem valaki tud segiteni.

[ Szerkesztve ]

(#1036) PapaMaci válasza szabifotos (#1035) üzenetére


PapaMaci
őstag

Azért van, aki nézi :)
Ki lennék váncsi a dobozokra is, meg az erősítőkre is.
Az erősítők nagyon helyesek, de azt kicsit nagyképűnek érzem, hogy alkalmas leváltani a nagyokat. ...lehet, hogy van olyan nagy, amit leszól, de azért na...

Az ilyen régi "vintage" hangfalaknak meg általában eléggé szerethető hangjuk van. Remélem, ez is olyan!

...mint az közismert...

(#1037) kemalboy01


kemalboy01
tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék 2 komolyabb hangfalat vásárolni házibuli ill szórakozás alkalmából.A választásom a következő:

[ebből 2db]

Végfok:[végfok]

Jó választás lesz ez a párosítás? Mélynyomó ugye elhagyható...

(#1038) szabifotos válasza PapaMaci (#1036) üzenetére


szabifotos
senior tag

Egy másik fórumban azt ajánlották keressek valami használt 2x40 -50w körüli Pioneert, vagy Technicset. Én is kíváncsi vagyok, állítólag van hangja eléggé. Tízen éve az ősök hozták Németből gondolom használtan de csak éppen ki lett próbálva, többnyire virágtartóként funkcionált, és most előkerült... :) Ezért kéne hozzá egy rendes erősítő.

(#1039) Bigya válasza szabifotos (#1035) üzenetére


Bigya
őstag

Ezek az erősítők nem érdemlik meg, hogy a jó kis hangfalaidat rákösd...

Ezek külső 12V tápegységről működnek, és az ami rá van írva teljesítmény az nagyon nem hihető el!

Igen, jobban jársz egy használt 4ohm-on 2x40W vagy 2x50W-ot tudó erősítővel!

(#1040) PapaMaci válasza Bigya (#1039) üzenetére


PapaMaci
őstag

...Mondkuk, ha D osztályú erősítő van benne, akkor teljesen elképzelhető ebben méretben is minőség.
Amugy nekem is ez szurt szemet, hogy ráírják, hogy jobb, mint a nagyok.
Bár most nem használom, mert csak aktív hangfalaim vannak,de még megvan a végfokom, egy pioneer spec4. Az pl jó időre megoldotta a végfokproblémámat.
...Csak az más árkategória.

Szerk: Amugy mi van veled? Rég jártál erre! Meló hegyekben? A szakmában nyomod még?

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#1041) Bigya válasza PapaMaci (#1040) üzenetére


Bigya
őstag

Szia! Meló van, egészséges mennyiségben, normális munkarend... H-P 9-17h dolgozok egy nagy vállalatnál elektronikai laborban. Van szabad hétvégém, szabad ünnepnapok. Nagy vonalakban ennyi plusz az esküvőm szervezése. Te miket csinálsz?

(#1042) PapaMaci válasza Bigya (#1041) üzenetére


PapaMaci
őstag

Hahh... Esküvő... Grat! Az komoly dolog!
Én TV-s közvetítő kocsin nyomkodom a gombokat. Mellette komolyzenei felvételek, némi rádióközvetítés, kábelgyártás. Napi 18-20 óra, hétvége, ünnepnap nuku. Az elmult 3 évben 13 szabad nap.

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#1043) Bigya válasza PapaMaci (#1042) üzenetére


Bigya
őstag

Akkor lényegében nem változott semmi...

(#1044) alvarezlopez


alvarezlopez
tag

Hali!

Gondolom sokan találkoztak azzal a jelenséggel, hogyha headsetet kötünk gépre, nem működik megfelelően. Bizonyos hangfrekvenciákat "levág", azonban ha félig dugjuk be rendesen működik. Mi a jelenség oka?

Ma viszont kipróbáltam a HTC mikis fülesemet a laptopon és ennél nem áll fent a probléma! Vajon miért? (Vééégre nem kell két fülessel rohangálnom!!)

[ Szerkesztve ]

(#1045) PapaMaci válasza alvarezlopez (#1044) üzenetére


PapaMaci
őstag

Szia

Amikor éppen "nem működik megfelelően", akkor sztereó amit hallasz, vagy mono?

...mint az közismert...

(#1046) PapaMaci válasza alvarezlopez (#1044) üzenetére


PapaMaci
őstag

...vagy ennyire azért nem érdekes a kérdés?

...mint az közismert...

(#1047) kemalboy01


kemalboy01
tag

valaki erre?hangfal,végfok

(#1048) alvarezlopez válasza PapaMaci (#1045) üzenetére


alvarezlopez
tag

Hű már nem tudom, kidobtam a régit már eléggé "szét lett hallgatva".

(#1049) Sir McMonk


Sir McMonk
aktív tag

Sziasztok!

Egy rém egyszerű (-nek tűnő) problémára keresek megoldást:

Egy hangkártyából kijövő jelet szeretnék

- minél kevesebb jelszint-veszteséggel,
- minél kevesebb változással
- minél kevesebb plusz zajjal
- minél izlésesebb kivitelezéssel
- minél olcsóbban

kettéosztani (ergo 1 input - 2 output).

A lényeg, hogy a két kimenő jelhez tartozzon egy-egy poti, amivel tudom szabályozni az erősséget (a fenti kritériumok teljesülése mellett), s mindez olyan köntösbe legyen foglalva, hogy valahogy azért mutasson is egy munkapulton, tehát ne csupasz nyákok, meg frissen forrasztott házi megoldások meredezzenek ott a nagyvilágba.

A koncepciót nagyjából egy kisebb "doboznak" v. "egységnek" képzelem el, mint mondjuk ahogyan egy-egy fülhallgató-erősítő (pl.Behringer HA400) is előáll.

A fentebb linkelt megoldás éppen jó is lenne, de egyrészt a 4 csatorna sok - most nekem, erre a célra -, másrészt tapasztalat híján nem tudom, hogy egy - szintén a fentihez hasonló - fülhallgató-erősítő módosít-e valamit a jelen, hogy fülhallgató-kompatibilis legyen.

Tudtok megoldást, egyéb lehetőségeket?

Köszönettel,
Sir McMonk

|-GABBERS UNITE-| Traxtorm Gangstaz Allied - The Hardest RULEZ!!!

(#1050) toshiba300


toshiba300
tag

Sziasztok!
Van egy pár SAL PA40PRO Active hangfalam. Nem tudom, hogy ez mennyire természetes, de nagyon hiányzik a mély hang, pedig eddig csak egy kisebb pub-ban használtuk. A saját beípített keverőjén hiába nyomom feljebb a low-ot, nem lesz sokkal jobb a hangja. Nem várok el dübörgő mélyeket, de nem érzem azt a teljesítményt, amit elvártam volna. Frekvencia tartománya szerint jó mélyeket kellene produkálnia. Egy Reloop Mixage IE beépített hangkártyás kontrollerről hajtom. Mi lehet a probléma?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.