Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) sti10p válasza dudika10 (#950) üzenetére


sti10p
senior tag

Nem azért mert nem bíznék benned, csak jó ha több forrásból jön az infó, biztos ami biztos. :N
No, de ugye hogy akkor csak van némi külömbség! :D

XY

(#952) dudika10 válasza sti10p (#951) üzenetére


dudika10
veterán

Persze, hogy van, nem azt mondtam, hogy egyáltalán nincs, hanem bizonyos esetekben nincs. ;)
Konkrétan azt hiszem a Behringer MS40 került nálad szóba, jól emlékszem?

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#953) PapaMaci válasza sti10p (#949) üzenetére


PapaMaci
őstag

Az alaplapi hangeszközök költséghatékony, működőképes, funkcionális eszközök.
Az analóg kijáraton nagyságrendi különbségek lehetnek. Akár a High-End-ig is el lehet jutni. Digit kijáraton nincs ilyen nagy különbség.

...mint az közismert...

(#954) sti10p válasza dudika10 (#952) üzenetére


sti10p
senior tag

Igen a Behringer MS40 és mondtad is, hogy arra mehet digitálisban, de még nem döntöttem hangfal terén és a fejhallgatós minőség is számít nállam.

XY

(#955) PapaMaci válasza kislevelibek (#948) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ugy gondolom, hogy egy többsávot kezelő progival kellene probálkozni!
Ha maradni szeretnél a Sony-nál, akkor pl a Vegas pro, vagy ha nyitott vagy, akor a Steinberg nuendoja, de akár audacity, vagy sonar!
Amibe be tudod hivni egy sávra az alapot, egy másik sávon meg tudod venni az éneket, majd utolag keverni.
A keverőn visszakapnád az alapot, és valahogy magad mellékeverni. Sajnos nem ismerem a terméket, igy nem tudom a megoldást. De tuti, hogy nem a Sound Forge a Te barátod!

...mint az közismert...

(#956) kislevelibek válasza PapaMaci (#955) üzenetére


kislevelibek
csendes tag

ACID Pro-val próbálgattam. A Sound Forge-t azért írtam ,mert ott lehetett beállítani a monitorozást. Köszi a hozzászólásokat, próbálkozom tovább

(#957) schawo


schawo
titán

Adott egy feladat, egy kis konferenciaterem bemikrofonozása, hogy skype-on is közvetíteni lehessen a céges konferenciát. Erre a legjobb megoldásnak a kondenzátoros mikrofon használata bizonyult, jelenleg is így használjuk. Azonban szeretném a kis házi stúdióm 100k-s hangkártyáját felszabadítani, és végre visszakapni, mert ez egyszer ágyúval verébre, másszor meg kell nekem is.

Szóval egy olcsó külső hangmodult keresek phantom powerrel és nagy gainnel. Elég akár egy bemenet, és a hangminőség sem számít, viszont fontos lenne stabil szoftver.

Ötlet? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#958) PapaMaci válasza schawo (#957) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ceges, vagy johet szoba hasznalt eszkoz is?
Ha lehet hasznalt, akkor ajanlanek Tascam eszkozoket. USB-s mondjuk az us122, vagy az us 144, firewire a fireone. En hasznaltam ezeket a termekeket, elfogadhato a hangjuk, es 20-25 korul hozzajuk lehet jutni.

...mint az közismert...

(#959) schawo válasza PapaMaci (#958) üzenetére


schawo
titán

Hát, jobb volna új eszköz, elszámolnánk. De ha csak drágán lenne megoldás, akkor marad a használt, usb-s tascam. Ha nem muszáj, nem használnánk Fw cuccost, mert egyszer az olcsóbb kategóriában rossz tapasztalatom van velük, gyakori a kapcsolati hiba, másodszor meg korlátoz a fw busz, nem minden gépen van.

Triviális megoldás lenne az e-mu 0x0x, de azoknak stabilitási gondjai vannak a szoftverrel, ha csak egyszer rabolja 5-10 ember idejét, mert nem működik, máris rohadt drága volt.

Szóval mindenek fölött a stabil szoftver a legfontosabb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#960) schawo válasza schawo (#959) üzenetére


schawo
titán

Egy ilyet néztem ki, mert ez egy egyszerű mixer is egyben. Van róla valamilyen tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#961) schawo válasza schawo (#960) üzenetére


schawo
titán

Kicsit aggódok az 1.1-es usb miatt, nem tudom, hogy nem okoz-e gondot. Van tapasztalat ilyen usb 1.1-es készülékekkel?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#962) PapaMaci válasza schawo (#961) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ha kiszamolod egy 48kHz/24bit sztereo audio adatsuruseget, megkapod, hogy oda-vissza siman belefersz a 11Mb/s-os USB1.1-be!
En hasznaltam 1.1-es termeket (tobbet is) soha semmi gondom nem volt vele.

...mint az közismert...

(#963) schawo válasza PapaMaci (#962) üzenetére


schawo
titán

Köszi! Oké, akkor úgy fest, ez jó megoldás lehet, kellően olcsó, jók a szolgáltatásai, és a hangminőség amúgy sem itt, hanem a skypeon fog elbukni, :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#964) PapaMaci válasza schawo (#963) üzenetére


PapaMaci
őstag

Miután reggel megírtam a hsz-t gyorsan kiszámoltam, nehogy hülyeséget irjak :)
egy másodpercben 48.000 mintavétel 24bit mélységben sztereo csatornán =
2*24*48.000/1024^2=~2.2Mb/s
Ha oda-vissza küldesz rajta jelet, még akkor sem használtad ki a felét sem az USB1.1-nek (11Mb/s)
Ha csak 44.1 /16-ban dolgozol, akkor -11,3Mb/s, ha ugyan ezt csak monoban, akkor ~670kb/s

Na ezeket már inkább csak magamnak számoltam ki, az nagy fáradságomban :)

...mint az közismert...

(#965) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

A kérdésemnek ne találtam, jobb, helyet, lehet nem itt lenne helye, de nem tudom hova írhatnám :)

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy ha a hangszóró zsinórját feltekerem a képen látható módon, akkor az nem tesz zavart működésbe, vagy ilyesmi (elektromos tekercs, stb.), nem gerjed-e...

Előre is köszi választ

(#966) PapaMaci válasza S. Szabi (#965) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ez most egy RCA nem?
Ez a hangfalkábeled, vagy a kép csak ilusztáció a feltekerés módjára vonatkoztatva?
De ha ilyan minőség a hangfalkábel is, akkor sztem nyugodtan tekergetheted.

...mint az közismert...

(#967) S. Szabi válasza PapaMaci (#966) üzenetére


S. Szabi
őstag

Igen, ez konkrétan az, a Logitech X-540 hangfal kábele.
Köszi, akkor feltekerem :)

[ Szerkesztve ]

(#968) zoom666


zoom666
csendes tag

üdv. avatottak!
Segítséget szeretnék kérni !!

Tehát, külső usb-s dac vásárlás előtt állok. szerintetek van jelentősége az aszinkron usb-nek.?
pl arcam rDac ??
És mi a véleményetek a DACmagicről ??
...esetleg vmi. egyéb javaslat??
Számítógépről szeretnék zenét hallgatni.fejhallgatóval (Sennh650)
Előre is köszönök minden hozzászólást.

(#969) PapaMaci válasza zoom666 (#968) üzenetére


PapaMaci
őstag

Én máris bebuktam az avatottak jelzőt...
Először inkább Te mesélj erről az asynchron USB-ről, mert eddig még nem hallottam róla.
Ez valami késleltetett, és visszaellenőrzött kapcsolat?
Én magam részéről nem vagyok otthon DAC kérdéskörben. Lemaradtam a fekete lemezeknél...

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#970) zoom666 válasza PapaMaci (#969) üzenetére


zoom666
csendes tag

...én is csak a napokban találkoztam vele és nem tudok rájönni a jelentőségére.
Hát ez szerintem vmi. olyan megoldás h. a DAC órajele vezérli a szgép. usb órajelét és ezért n alacsony a jitter... (ezt gondolom én- de én keveset értek ezekhez)
musical fidelity v-link , arcam rdac,
http://www.thewelltemperedcomputer.com/HW/USB_DAC.htm
http://www.head-fi.org/forum/thread/271356/async-mode-breakthrough-for-usb-dacs

(#971) Auratech válasza zoom666 (#970) üzenetére


Auratech
őstag

A szinkron a pc adatáramlási keretének időzítéseit használja a dac órajeléhez. Ez a legolcsóbb. Az adaptív mód a keretbe járulékos szinkron információt ad, ezzel pontosítja az órajelet.
Az aszinkron a legfejlettebb és legdrágább megoldás az usb-nél. A dac mellet van egy órajel generátor, ami függetleníti az usb busz frame szinkronjától a konvertert, sőt a generált órajel vezérli az adatkeretek áramlásának időzítéseit a dac bufferje felé. Csak usb2-nél működik.
Ennél pontosabb már csak a különálló wordclock használata, ami központi órajelet ad minden digitális átviteli eszköznek. (kép-hang)

Auratech Field Recording

(#972) PapaMaci válasza Auratech (#971) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ennek nem csak akkor van jelentősége, ha digit eszközöket csatlakoztatunk egymáshoz?

...mint az közismert...

(#973) schawo válasza PapaMaci (#972) üzenetére


schawo
titán

1. digit eszköz: számítógép
2. digit eszköz: USB DAC
:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#974) jasszer


jasszer
senior tag

Sziasztok,

Lehet hogy a kérdést rossz helyen teszem fel, de... A birtokomba jutott egy autós erősítő, ami viszonylag régi. Leírás nincs hozzá, neten specifikációt nem találtam, így nem tudom hogy mekkora a teljesítménye. (eladni szeretném, amihez azért ezt nem ártana tudni) Ami biztos hogy egy Magnat Combat 4-ról van szó, stabil 1 ohmot tud, 12V-os és négycsatornás. Tudnátok tippet adni hogy miből lehet rájönni, vagy ami mégjobb kiszámolni hogy hány Wattos? Már egy viszonylag szűk intervallum is segítene...

Előre is köszi.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#975) Auratech válasza jasszer (#974) üzenetére


Auratech
őstag

Rá van írva az áram felvétel valahova, hogy hány amper. Mondjuk 6A. Akor 72w a felvett teljesítmény. Ebből 20-at elfűt, biztos akkor, kb 50 w-os, tehát 2x25. A felvett teljesítmény több, mint fele becsülhetően a hangfalakba küldött erő.

Auratech Field Recording

(#976) jasszer válasza Auratech (#975) üzenetére


jasszer
senior tag

Sajnos az sincs. Vagy ha volt akkor címkén lehetett és leszedték, bár szvsz az ilyen dolgokat inkább direktben rányomják az eszközre.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#977) VIBO


VIBO
őstag

sztetek ez milyen cucc?

SAL PA 25 ACTIVE

otthoni zenehallgatásra kellene

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#978) KMT válasza jasszer (#976) üzenetére


KMT
addikt

Igazából mérned kéne. A jobb megoldás egyből a leadott teljesítményt, de ahhoz kellene pár terhelhető ellenállás. A felvett áramot egy multiméter is megmondja, de ez csak egy halvány tippre elég, mert nem tudod, mennyire hajtod ki...

(#979) jasszer válasza KMT (#978) üzenetére


jasszer
senior tag

Sajnos még multiméterem sincs, szóval úgy tűnik ezt már nem fogom kideríteni... :)
Köszi az ötleteket mindkettőtöknek mindenesetre.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#980) Auratech válasza jasszer (#974) üzenetére


Auratech
őstag

Magnat Combat 4 (4×150W/2×400W 4Ω | 4×200W/2×500W 2Ω

google a barátod bakker

legalább 2 percembe telt....

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#981) jasszer válasza Auratech (#980) üzenetére


jasszer
senior tag

:Y

Rohadjak meg, nekem sehogy sem jött ki, lehet hogy a UK ip miatt, pedig néztem magyar és német szűkítéssel is. Köszi mindenesetre!

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#982) DrJános


DrJános
aktív tag

Sziasztok.

Tudom, hogy nem teljesen témába illő, de sajnos aktív topikot nem találtam, de talán itt kaphatok választ.

Szóval anya nagyon szeret egy rádió adást hallgatni, de sajnos nagyon gyenge minőségű az adás sokszor nem is hallani egyáltalán. Szeretném élvezhetővé varázsolni, de fogalmam sincs, hogy miként lehetséges ez. Ma próbálkoztam azzal, hogy a régi tetőantenna és koax kábel segítségével felerősítsem a jelet, sikerült is de csak az egyébként is jó és erős adók lettek még tisztábbak és hangosabbak ezáltal még jobban elnyomva a kívánt adást. :W Most már semmi ötletem nincs, hogy miként lehetne megoldani ezért gondoltam, hozzátok fordulok.

Illetve lenne még egy kérdésem a számítógépemtől távol a ház másik szobájába lehet, hogy fogok tenni egy hangfalat amit a gépről üzemeltetek (nyugalom nem én akarom hallgatni :DDD ) a feszültségesés elkerülése miatt úgy gondoltam, hogy 1,5mm2 kábellel oldom meg, nem tudom jó ötlet-e. Illetve ha "út közben" összeszedne valami zavaró frekvenciát akkor azt hogy lehet kiszűrni?

Remélem tudtok segíteni.

Üdv: János

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#983) Auratech válasza DrJános (#982) üzenetére


Auratech
őstag

Antenna erősítő és jobb szelektivitású tuner. Esetleg az antennát pontosan a kívánt adó felé pozicionálni. Kültéri antenna irányba állítva.

Tehát a vonalszintű jelet vinnéd messze egy távoli aktív sugárzóhoz. Legjobb megoldás egy árnyékolt cat6-7-es falikábel ereit csoportosítva a csatlakozókra kötni. A kábel sodrata kioltani igyekszik a zajt és az árnyékolás sem haszontalan. A cat 6-os 150ft/m-max a CAT7-200ft környékén mozog.

Leírásodból nem egyértelmű, hogy teljesítményjel, vagy vonalkimenet megy a dróton. Bár az ajánlott kábel elbírja a teljesítményt kb 100w-ig.

Auratech Field Recording

(#984) Bigya válasza Auratech (#983) üzenetére


Bigya
őstag

Nem egészen igaz, hogy a sodrás miatt kioltódik a zaj.

(#985) Auratech válasza Bigya (#984) üzenetére


Auratech
őstag

"kioltani igyekszik"
nyilván
A tutti megoldás egy dibox a kimenet és a bemenet oldalain és szimmetrikus, árnyékolt mikrofon kábel. Kb 100m-ig jó. De itt asszem nem ez az igény...

Auratech Field Recording

(#986) DrJános válasza Auratech (#983) üzenetére


DrJános
aktív tag

Az igény csak "annyi" hogy a géptől Kb 25 m re lévő sima számítógép stereo hangfal tisztán szóljon.
A géptől jack kábelen indul és azon is érkezik. A kábel amit használtam sima 230V-os 0,75mm2 vezeték.
Bár mivel soha a büdös életben nem foglalkoztam hang technikával így nem tudtam, hogy a stereo hangáshoz 4 db ér kell így természetesen 2 db lett véve (miért is kéne más jobb bal gondoltam laikusan). Szerelésnél a középső kettőt használtam fel így van jobb és bal hang csak a közös "esett" ki, ami egyébként Anyut egyáltalán nem érdekli mert a rádiónál amivel eddig hallgatta így ezzel a "kis" hibával is szinte teljesen zajmentes és majdnem tökéletes (de az a minimális zaj ami benne van az is csak közelről hallatszik). De engem idegesít, hogy nem tökéles. A padon találtam 10m jack/rca kábelt ( régebben használtam) és azt fogom felhasználni. Az új vezetéket középen ketté vágom és meglesz a 4 ér végig és még szebb lesz a hangzás. Ugyebár a közös hang nélkül azért nem tökéletes (bár ő észre sem vette, hogy valami nem okés). Már tudom is, hogy mi fog még kelleni hozzá, pár száz forint egy kis szerelés és tökéletes :D

Köszönöm a segítséget. :R
Legalább ha legközelebb ilyesmit csinálok majd tudom, hogy hogy a tuti :D

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#987) Auratech válasza DrJános (#986) üzenetére


Auratech
őstag

a sztereóhoz 3 ér szükséges. A sztereó jack dugó pólusai alapján. TRS
Tip- csúcs- melegpont +
Ring- gyűrű -
Slave- földelés-test
2x2 éren is elvihető a jel, de a földelés közösíthető.
Mivel a hangkártyából vonalszintű (kis teljesítményű) jel megy a hangfalakig; érdemes ezen a távon árnyékolt kábelt használni.
Ha "lemonósítod" a sztereó jelet, érdekes jelenségként tapasztalni fogod, hogy régi sztereó pop felvételekből eltűnik az ének.
Első élményem erről. Beatles:When I'm Sixty Four-száma, ami karaooke-vé vált hallgatás (csajozás!!) közben (ki is estem a ritmusból :D), köszönhetően a régi jobb-közép-bal panorámázásnak, aminek közepét kioltotta a közösítés.(fázis-kioltás-fizika).
Szóval picit nézz utánna a neten. Könnyen találsz infót.
Üdv!

Auratech Field Recording

(#988) JAckass6


JAckass6
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami professzionális zene lejátszó programot? Őszintén szólva nagyon unom már a Winampot, és szívesen kísérleteznék valami újjal. Természetesen kerestem a googliban is, de a rengeteg szemét között nem találtam semmi hasznosat. Előre is köszi..

(#989) dudika10 válasza JAckass6 (#988) üzenetére


dudika10
veterán

Kísérletezhetsz a Jetaudio-val vagy a foobar2000-el például.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#990) JAckass6 válasza dudika10 (#989) üzenetére


JAckass6
tag

:C Na ez már valami, köszi szépen!

(#991) PapaMaci válasza Auratech (#987) üzenetére


PapaMaci
őstag

Annyiban helyesbítenék, hogy amit írtál az a szimetrikus Jack bekötése,
A sztereó bekötésnél a csúcs a jobb, a gyűrű a bal, és a slave a közös hideg pont.
Amugy a többi tényleg így van. Még csajozás közben is megzavaraht, egy a megszokottól eltérő hangzás :)

JAckass6:
Én is merem ajánlani a JetAudio -t!
Annál jobb lejátszót még nem hallottam win alatt.

[ Módosította: Ndruu ]

...mint az közismert...

(#992) #92251648 válasza PapaMaci (#991) üzenetére


#92251648
törölt tag

Sztereó bekötésnél fordítva van, a csúcs a bal oldal melegpontja.

(#993) PapaMaci válasza #92251648 (#992) üzenetére


PapaMaci
őstag

Oh jessz

Évente bekötök sztereoban vagy 2-öt...

...mint az közismert...

(#994) peete88


peete88
tag

Üdvözlet!

Olyan problémám lenne hogy van egy Realtek ALC660 @ SiS High Definition Audio Controller hangkártya egy asus F5SL laposban. Volt egy format c és Win7 lett rárakva
le van szedve hozzá a megfelelő driver de azóta recseg estenként.
Szerintetek mi lehet a megoldás?
Lehet e attól hogy a gépbe kevés a ram /2gb/ és nem bírja a gép a win7et és így jelentkezik?

Válaszotokat köszönöm előre is

(#995) Auratech válasza PapaMaci (#991) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem a TRS kábel/csatlakozó használható sztereó és szimmetrikus monó jel átvitelhez is egyaránt. Az árnyékolás léte és esetleges hidegponthoz kötése mindkét, vagy az egyik oldalon, ami még színesítheti ezt a bonyolult dolgot.
(Kivételt képeznek a pachbay panelek normál és mini TRS kábelei, amik lehetnek fordítós változatban is.)

A bekötési metódus akkor érdekes, ha egy eszköz panelkimeneteire kötünk dugós kábelt.

Auratech Field Recording

(#996) PapaMaci válasza Auratech (#995) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ez teljes mértékben igy van, a helyesbítésem csak arra vonatkozott, hogy szereo bekötésnél nem +, -, Árnyék van, hanem két +, illetve közös árnyék/hideg.

...mint az közismert...

(#997) szabifotos válasza peete88 (#994) üzenetére


szabifotos
senior tag

Nem hiszem, hogy ez lehet a gond. Nekem is win7 van 2 gb rammal és nincs gond. Talán próbálj meg másik drivert letölteni hozzá.

Nekem is volna egy amatőr kérdésem: Mennyi a max ajánlott XLR kábelhossz kondenzátormikrofonhoz, minőségromlás nélkül pl. egy kezdő behringer keverő erősítőjével?
Úgy oldanám meg, hogy lenne fali aljzat is mert másik helységbe van a miki. Tehát 2 kábelt kel alkalmaznom, egyet hangkártyától aljzatig meg még egyet aljzattól mikrofonig. Szóval kb 10 m kábelnél még nincs veszteség, vagy jelentős romlás, esetleg zaj??

[ Szerkesztve ]

(#998) PapaMaci válasza szabifotos (#997) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ritkan usszuk meg a kabelezest 10m-bol, szoval no para! 10m felett lehet gondolkozni! Persze jo kabelekkel az sem akadaly!

...mint az közismert...

(#999) korner83


korner83
tag

Sziasztok!

12nm-es szobámba szeretnek jó minőségben zenét hallgatni. (Régi építésű tégla lakás, 4méter feletti belmagassággal, szőnyeg és sok bútor van)

A lejátszás a PC-rol menne 320as .mp3-ban illetve .flac-ban. Csak sima sztereó hangfalakat szeretnék - 2.1 és többi nem érdekel - erősítő nélkül. Milyen hangkártya és aktív hangfal kombinációt tudtok ajánlani?

Összesen 40-45.000 Ft a keret rá. Főként alternatív rockot és ambientet szoktam hallgatni. A brutális mélyeket nem igénylem:)

Előre is köszi a segítséget!

(#1000) #92251648 válasza szabifotos (#997) üzenetére


#92251648
törölt tag

Veszteség a 2 méteres kábelen is van, de stúdiókban 50 méternél hosszabb jelutak is előfordulnak. Jó minőségű kábelekkel és igényes szereléssel, csatlakozókkal, szimmetrikus bekötéssel nem probléma. Persze a mikrofonon és a fogadó erősítőn (hangkártyán) is sok múlik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.