Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) PapaMaci válasza commanDOS (#750) üzenetére


PapaMaci
őstag

Szia
Pont fordítva van, ahogy gondolod! Minél komolyabb egy produkció, annál inkább mikrofonozott a gitáralap. Ha megyünk felfelé, komolyodnak a gitáralapok, és a mikrofonok.

...mint az közismert...

(#752) dew28 válasza PapaMaci (#751) üzenetére


dew28
aktív tag

udv!
kerdesem lenne egy (vagy tobb) olyan emberhez, aki tapasztalatbol tud irni, fulhallgatot vennek, de sajnos itt keves lehetoseg van kiprobalni tobbet, ki mit hasznal elozene hangositashoz?

[ Szerkesztve ]

(#753) PapaMaci válasza dew28 (#752) üzenetére


PapaMaci
őstag

Szia

Én nem nagyon hangosítok élőzenét, ha mégis, akkor csak frontban hallgatom.
A fülesem pedig Sony MDR-7506, de főleg felvételeken használom, és nem tudom, hogy állja meg rákkenrollban (bár láttam már, aki ilyet használt...). Sztem ennél jobb zárt fülest nem nagyon árulnak, ráadásul az ára is elég szolíd.

...mint az közismert...

(#754) Club


Club
őstag

Banális kérdésem lenne:
Vettem egy USB-MIDI kábelt, és próbálom rátenni a PSR 275-ös Yamahámat a notimra, de egyszerűen nem ismeri fel a gép, ismeretlen hardvert jelez.
Próbáltam feltenni egy Yamaha USB-MIDI drivert, az pedig 25001-es kóddal száll el, fel sem települ.
Van valakinek 5lete mi lehet a problem?

(#755) PapaMaci válasza Club (#754) üzenetére


PapaMaci
őstag

Hali

A midi eszköznek feltetted a hajtányát?

...mint az közismert...

(#756) Club válasza PapaMaci (#755) üzenetére


Club
őstag

Hogy mit tettem fel minek?:)
USB-MIDI drivert akartam feltenni, a hangkártyának a gyári drivere van fent.

(#757) Club válasza PapaMaci (#755) üzenetére


Club
őstag

Ja hogyha a driverre gondolsz, én ennek a típusú szintinek nem találtam drivert:(
Csak a fent említett USB-MIDI Yamaha drivert.

(#758) PapaMaci válasza Club (#757) üzenetére


PapaMaci
őstag

jaja. Ha az usb-midi hajtány fent van, és hibátlanul működik, akkor csak csatlakoztatni kell a bill-t és működnie kell!

...mint az közismert...

(#759) Club válasza PapaMaci (#758) üzenetére


Club
őstag

Hát pedig azt csinálja amit mondtam:(
Senki? :F :O

(#760) Bigya válasza Club (#759) üzenetére


Bigya
őstag

Csak tipp:

Nem értek a Midihez, de egy ezköszt én is próbáltam midizni. Nekem egy usb-midi átalakítóm volt. Ehhez kellett egy driver, ha ez megvolt, akkor kellett még valami midi-sysex nevű dolog ami a midi parancsokat kezelte. Ez az OP rendszerhez kellett, nem volt elég a usb-midi driver. Ezen kívül volt egy program amivel a midi-s ezköszt vezérelte.

(ha jól emlékszem)

[ Szerkesztve ]

(#761) Club válasza Bigya (#760) üzenetére


Club
őstag

A gond az, hogy driver egy kábelhez nincs.
Nem egy E-mu kábel, hanem egy egyszerű kínai csoda, mindenfelé lehet vásárolni.
Azért nem értem a dolgot, mert szerintem az összes kábel ugyanazt csinálja, viszont ilyet hogy USB-MIDI Cable Driver, na ilyet nem találtam.
Kerülget a guta, és erősen godolkozom egy USB-s M Audio Fast Track Pro hangkarin, lévén az inetgrált hangkari zeneirogatásra úgysem lesz jó.
De ha ott sem fogja felismerni a szintit, akkor agyf...t kapok.

[ Szerkesztve ]

(#762) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdvözlet az Uraknak!

Lehet, hogy rossz helyen járok, de hosszú keresgélés után ezt a topikot láttam a legközelebbinek az én kis problémámhoz! :)

Szóval, autóbuszban ( 12V-s ) használható vezeték nélküli mikrofon megoldások érdekelnének, mert a kedves idegenvezetők 2 hetente hazavágnak egy vezetékes mikrofont az állandó "beleakadásukkal"! :S

Alábbiakat néztem ki, de nem valami bizalomgerjesztőek:

[link], [link]

A véleményeteket kérném, hogy egyáltalán érdemes-e ezekért pénzt adni, vagy esetleg, ha valakinek van valami jó ötlete, azt szívesen fogadom. Az elvárás csak annyi, hogy ne kelljen pár óránként elemet cserélni, illetve a beszéd hang normális minőségben szóljon...

Előre is köszönöm...

www.smart-bus.hu

(#763) Bigya válasza -Solt- (#762) üzenetére


Bigya
őstag

Szia!

Ezeket a mikrofonokal én nagyon nem ajánlom.
Inkább olyat keress, aminek bizalomgerjesztő vevője van.
Ehhez hasonlót, vagy pont ezt!
A vevő tápellátást

Egy háttulűtője lehet. Ezek az olcsó VHF sávban működő mikrofonok elég zavarérzékenyek, szóval felveheti a gyujtászajt vagy a taxis beszélgetéseket...
Amiket Te linkeltél azok tuti, hogy minden szir-szart összeszednek a városban!!!

UHF sávban működő miksi lenne a legjobbak.

A buszodban van inverter? TV-nek / porszívónak...
Vagy esetlek gyári (monjuk blaupunkt) szórakoztató elektronika van benne?

Családi buszos vállalkozásból eredően áttérzem a gondodad!

(#764) -Solt- válasza Bigya (#763) üzenetére


-Solt-
veterán

Szia "kolléga" :)

Van inverterem, de nem szívesen használom, mert elég macerás... ( kevés a hely, nem tudom normális helyre, állandóra telepíteni )

Amit linkeltél jól hangzik, de ez a 8 órás használat nagyon nem jól hangzik. 2-3 városnézés után cserélhetek elemet, ami azért nem olcsó mulatság... főleg, ha bekapcsolva hagyják... :S

Tisztára elbizonytalanodtam már, hogy mi lenne a jó... a vezetékesbe állandóan beleakadnak, lerántják, megtörik a vezetéket. ( lányos zavarában az ujja köré csavargatja a nem normális ) Ezek a rádiós dolgok sem az igaziak... ( legalábbis buszba )

Bluetoth-os lenne az igazi... vagy UHF sávos, ami tölthető, és nem elemes...

www.smart-bus.hu

(#765) Bigya válasza -Solt- (#764) üzenetére


Bigya
őstag

Szia!

A héten nem sok időm lesz, de ha összejön körbenézek mik vannak...

Tölthetővel az a baj, hogy az akksik az első töltésik műkszik jól, utána folyamatosan veszít tartósságából. Süti a vap a szélvédő mögött, melegszik, ki/be kapcsolgatják...

Hangosítás-technikában nem vállnak be az akkuk.

(#766) -Solt- válasza Bigya (#765) üzenetére


-Solt-
veterán

Oké, előre is köszi...

www.smart-bus.hu

(#767) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Szia

Amit Bigya linkelt az egész jó lehet, lévén, hogy a vevő 12V-ról működik, igy még inverter sem kellene hozzá.
A tölthetőre viszont rácáfolnék, hisz most már vannak nagy kapacitású akkuk, amikel 5-6 órát tudod használni a készüléket. Ha veszel többet, akkor 2-3 városnézés után cserélsz, majd este feltöltöd az összeset. Sztem egy évig simán el lehet használni egy pakk akkut.
A VHF sáv az viszont tényleg zavaros! Hol vagy, melyik városban? Mert BP-en a belváros csupa szemét frequencia ügyileg. De ha nem áll messzebb 2-3m-nél a beszélőd a vevőtől, akkor nem hinném, hogy lesz nagyobb térerejű adás a közelben.

...mint az közismert...

(#768) Bigya válasza PapaMaci (#767) üzenetére


Bigya
őstag

Szia! Remélhetőleg van 12V-os kör is a busz műszerfalán. Alapból 24V van bennük, de akár lehet csinálni is 12-őt.

(#769) PapaMaci válasza Bigya (#768) üzenetére


PapaMaci
őstag

Hali

-Solt- fórumtárs pont ilyet keres
"Szóval, autóbuszban ( 12V-s ) használható vezeték nélküli mikrofon megoldások érdekelnének..."
Amugy veled mi ujság? Van sok meló?

...mint az közismert...

(#770) Bigya válasza PapaMaci (#769) üzenetére


Bigya
őstag

Bocs, igaz... Írta Solt, hogy 12V.

Idén nem sok nagy meló volt még, talán 3-4.
2-4 aktív láda / max 4 mikrofon / háttérzene szolgáltatás / projektor / plazma install, meg ilyenek vannak álltalában.
Nyugatinál U26 nevű dídzsúsz helyen csináltunk egy nyitóbulit színpaddal, fedéssel május elején, azóta kis MTV felfedezett zenekarokat hangosítunk azzal amit a legegyszerűbben oda tudunk vinni.
Helyi Elektrovoice PA instalációval, ami tipikusan tucc-tucc zenére lett hangolva.
Amik voltak nagyobbak, Nők Lapja családi nap Pecsa mögött, Etyek stb. azokat elmosta az időjárás.

Állást keresek, közben két cégnél technikuskodok, mellette személytszállítok...
Mindezt tetőzi egy komolyra fordult kapcsolat, jövő megalapozása, család alapítás gondolatok.

Röviden ennyi, semmi bíztató, de az biztos!

Veled mi a helyzet? Abba akartad hagyni, ha jól emlékszem?

[ Szerkesztve ]

(#771) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

A 12V-s tökéletes, mert ez egy "kis busz" ( 20fős ), így az egész rendszer 12V-s.

Elvileg a drágalátos idegenvezető max légvonalban 1-2 méterre ülne a vevőtől... akkor elképzelhető, hogy tán nem gyűjtene be "szemetet" a kütyü? Ehhez a szetthez amit Bigya linkelt lehetne aksis mikrofont kapni? Jobban hangzik mint az elem vásárolgatás...

www.smart-bus.hu

(#772) Bigya válasza -Solt- (#771) üzenetére


Bigya
őstag

Tölthető elemet tudsz bele venni.
Kettőt-hármat veszel, meg egy f@sza töltőt és kész.

(#773) PapaMaci válasza Bigya (#770) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ezek tényleg nem megerőletető melók.
Én végülis itthon maradtam, mert annyi munkám volt, hogy nem tudtam eladogatni a lomomat. A szinházból eljöttem szept 1-től, azóta volt kereken 5 szabad napom. Ebből 2 esett a karácsonyi időszakra. Mostanában épp TV-s közvetítőkocsin hangászkodom, mellette felvételek tömkelege, utómunkák, és bármi, amiért pénzt adnak :)

Szerk:...hja... és azóta még több lomot bevásároltam...

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#774) Bigya válasza PapaMaci (#773) üzenetére


Bigya
őstag

Hm... Én PA-t, mikrofont, pultot akartam venni. A múlt héten nagyon elkapott a gépszíj. Bejött két ismerősnek mutyi hangosítás. Egyikre nem volt elég pénzük, mivel nekem is bérelnem kellett a cuccot. A másikra egy jóval kisebb motyót kaptam ingyen (2 láda, powermixer, URH, CD). Aztán reálisan átgondoltam és arra jutottam, hogy kis ember vagyok ahhoz, hogy beruházzak és látható időn belül kitermeljem. Inkább gyűjtök a jövőmre.

Gyüjteménybe vásároltál, vagy saját melóra felszerelést?
Nem mindegy, mert egyik verzió nem termel...

[ Szerkesztve ]

(#775) PapaMaci válasza -Solt- (#771) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ha meg olyan töltőt veszel, ami meriteni is tud, akkor az akkuk nagyon fognak szeretni!

...mint az közismert...

(#776) PapaMaci válasza Bigya (#774) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nálam egyik verzió sem termel...
A felvételeim javarész komolyzeneiek, amik soha az életben nem fogják visszahozni az árukat. Vettem egy hangkártyát, meg pár előfokot, igy most 26 mikrofonnyit tudok rögzíteni. Persze hozzá kábelek...

...mint az közismert...

(#777) -Solt-


-Solt-
veterán

Spórolok, megveszem, aztán jelentkezem a tapasztalatokkal...

Köszönöm Urak!

www.smart-bus.hu

(#778) Pochee


Pochee
csendes tag

szasztok !
Pc-s zeneszerkesztéshez kellene vennem egy jobb procit, milyet lenne célszerű venni:
Core 2 Duo vagy Core 2 Quad , persze ár/teljesítmény kategóriában :F
(használt zene szerkesztő progijaim : ACID, Fruityloops, Ableton Live)

Peace not war

(#779) Bigya válasza Pochee (#778) üzenetére


Bigya
őstag

Vegyél Mac-et...
Az említett progignak bőven megfelel sztem egy középkategóriás C2D.
A többi az ram és hangkártya kérdés.

(#780) PapaMaci válasza Pochee (#778) üzenetére


PapaMaci
őstag

Mac, vagy PC... ...vallási kérdés... :)
Én PC-vel használom a programjaimat (Nuendo, Vegas, meg MIDI hangszinek gazdagon, meg még pár dolog), és vele sok gondom.
Az tény, hogy sztem még mindig nem tudnak a progik 2 magnál többet meghajtani, szóval akár pc, akár mac, egy jó izmos c2d, és azzal eldolgozhatsz egy darabig.

...mint az közismert...

(#781) Pochee


Pochee
csendes tag

Állítólag a Cubase 5 tud 4 magot kezelni , na mind 1 ez csak megjegyzés volt
még filozóm rajta mi legyen .... :))

kösz a commenteket

Peace not war

(#782) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Tud nekem valaki segíteni abban,hogy egy Behringer UB802 -es keverőt szeretnék összekötni a gépem 5.1-es hangkártyájával úgy , hogy a Creative SBS 560-as 5.1-es hangrendszeremen halljam a zenét. Hogyan kössem össze a hangrendszert a keverővel?

valami ilyesmire gondolok http://www.youtube.com/watch?v=Tka7qe1WyXI&feature=related

Gondolom 5.1-ben nem fog szólni... vagy igen?
Nem DJ-zésre kellene hanem "házi stúdiónak" Tehát lenne még egy mikrofon is a keverőn amit fel akarok majd venni a gépen.+fejhallgató.

(#783) WRoli


WRoli
tag

Sound Blaster Xfi extreme gamer monsterre szeretnék beruházni!:D
170w. 5.1 samsung----most alaplapi hangról megy!
Megérheti,vagy nem lesz jelentös javulás?

IQ

(#784) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok audiophilek!

Lenne egy olyan kérdésem, hogyha a jack dugó hosszabbító ronthatja e a minőséget a jelnek.

Van egy Asus Xonar D1 hangkarim és abba kötném a hosszabbítót, hogy abba kötögessem vagy a hangfalat vagy a fejhallgatót. Szerintetek? :F

(#785) dudika10 válasza Vasinger! (#784) üzenetére


dudika10
veterán

Természetesen ront(hat)ja mint minden toldás és csatlakozás.
Azonban ez itt elhanyagolható. Nem lesz semmi bajod tőle ha toldod.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#786) Vasinger! válasza dudika10 (#785) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Amit elfelejtettem, hogy kb. 2 m-es és nem aranyozott. Eléggé érzékeny vagyok, de inkább ez mint hogy mindig kiszedni a gépet a helyéről...

(#787) PapaMaci válasza Vasinger! (#786) üzenetére


PapaMaci
őstag

Sztem nem a hosszabbító lesz a szűk keresztmetszet!
És inkább egy hosszabító legyen bedugva, mint hogy a hanygákrtya csatijait piszkáld állandóan, és mint ahogy írtad, ne kelljen emiatt cibálni agépet!

...mint az közismert...

(#788) PapaMaci válasza szabifotos (#782) üzenetére


PapaMaci
őstag

Szia

Nem értem, mi is lenne akkor a lényeg?

...mint az közismert...

(#789) szabifotos


szabifotos
senior tag

Mivel nem volt még keverőm ezért kérdeztem, hogy hogyan kössem össze az 5.1-et a keverővel? A gépből jönne a zene.... Mind az 5 hangszóró fog szólni???

(#790) Bigya válasza szabifotos (#789) üzenetére


Bigya
őstag

A keverőd egy sztereó keverő. Nem fogsz tudni átpaszírozni rajta 2-nél több csatornát.
Nem értelmezhető a kérdésed. 6-csatornát nem tudod rákötni a keverőre. Ha fizikailag is meg tudod oldani, akkor is csak azt éred el vele, hogy a 6 csatornádat kettőre redukálod (down mix to 2.0), tehát megszünteted a lényegét.

(#791) Auratech válasza szabifotos (#789) üzenetére


Auratech
őstag

Ha a keverőn van subgrupp, vagy aux-1-2, dedikáltan kiküldheted az aux-senden. Aux számtól függően akárhány.akárhányba. Olcsóbb dolgon is megoldható- Main out1-2- L-R. Aux1-rear- left- aux2-rear Rigth Aux 3- center- aux4-sub.

Helyzetedben a 802-n egy aux van.
Main left-rigth-jobb-bal-1-2. Aux send-center3. A tape in-be jöhet a két effekt csatorna-Rear left-Rigth 4-5 . Tape to control room-benyomva és szabályozhatod is. A sub ugrott, hacsak a Main lef- nem megy tovább a sub felé is-(az a mono). Jobb tippem nincs 802-re.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#792) Adam-HUN


Adam-HUN
csendes tag

Sziasztok, Üdv mindenkinek!

Egy kérdést szeretnék feltenni a témával kapcsolatosan, és a véleményetekre lennék kíváncsi.
...én egy amatőr otthoni stúdiót szeretnék majd összehozni, (nem csillagászati összegekből.) Amelyet legfőképpen, Szinkronra szeretnék használni.
Ki is néztem egy-két dolgot.

Behringer Studio Condenser Microphone C-1 - Mikrofon
Behringer Tube Ultragain Mic200 - Mikrofon előerősítő

Van esetleg személyes tapasztalataitok a termékekkel kapcsolatban?
Ahogy azt már korábban is említettem, amatőr otthoni stúdióhoz szeretném. (Szinkronizálásra) Nekem elég 1 csatornás előerősítő, mivel 1 mikrofont használnék.

Viszont kaptam egy tippet, hogy a A Behringer Mic200 helyett inkább, egy E-MU 0202 USB-t vegyek. Amelyen elgondolkodtam, és most azon az állásponton vagyok, hogy egy
E-MU 0202 USB és egy Behringer C-1-es mikrofon...

A válaszadást előre is nagyon köszönöm!
Üdv: Ádám

(#793) Auratech válasza Adam-HUN (#792) üzenetére


Auratech
őstag

Legegyszerűbben egy usb-s Pocast kondenzátor mikrofonnal vagy megoldva.

- Alesis USB Podcast Microphone Kit kb 100dolcsi
- Samson C01U USB condenser microphone 80 dolcsi
- BEHRINGER C-1U USB podc. mics 100dolcsi alatt

A többi elemet szoftveresen lell berakni a jelútba. Pop-filter, dinamika, eq, reverb, 3D-panoráma.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#794) Adam-HUN válasza Auratech (#793) üzenetére


Adam-HUN
csendes tag

Auratech, köszönöm a válaszadást!
Tehát akkor azt mondod, célszerűbb lenne egy USB-s Kondenzátor Mikrofont beszerezni?
Ezekhez akkor nem kell fantomtáp, ugye?

A mikrofonra csatlakozó része XLR marad? (Ezt csak azért kérdem, hogy esetleg lehet-e ezeket is fantomtápon keresztül (is) vezetni. Hogyha esetleg később beszerzek majd egy tápot rátudnám-e az USB-re szánt mikrofonokat is kötni.., vagy inkább ne... :)

Elnézést a rengeteg kérdésért, de még elég kezdő vagyok ezen a téren... :)

(#795) Auratech válasza Adam-HUN (#794) üzenetére


Auratech
őstag

Nem. ezeken csak egy usb csati van és az usb 5V-ját használja saját előfokával a fantom táplálására. Az usb-s az pc periféria. Hangcsatlakozó nincs rajta.
Legjobban egy hagyományos kiskeverővel és egy nagymembrános, olcsó mikivel jársz. Ez bővíthető később és ad egy kis rugalmasságot. Ha keverőt veszel, azért kettő mikrofon előfok legyen benne. Egy kis behringer-pld xenix 802 és egy c1-es miki meg fog felelni. aztán ha jön a pénz, lehet tovább lépni. Vagy hasonló. Samson, phonics, esetleg Spirit Folio-notepad,

Kapható egyébként usb- xlr előfok is. ez egy "átalakító" kondenzátoros hagyományos mikrofont tehetsz rá és a másik vége usb. De nem túl olcsó.
Legfontosabb, hogy tudd mire van szükséged épp most és amit veszel, része lehet-e későbbi bővítéseknek.
Szerintem kiskeverő, kondi mikrofon.

Auratech Field Recording

(#796) Adam-HUN válasza Auratech (#795) üzenetére


Adam-HUN
csendes tag

Köszönöm a választ, és a tippet! :)

Így már nagyjából értem.
Úgy látszik az álláspontom..., a Behringer Xenyx 802 és a Behringer C-1 mellett van. :K
..és még olcsóbban is kijönnék. Persze elengedhetetlen mellé egy +popfiltert beszerezni...
Akkor elvileg e két dologgal akkor már felvételképessé lehet tenni a dolgot? Csak azért kérdem, nem e kell valami meglepetéssel számolnom.

A keverőt a hálózatra és a géphez kötni... 1/4, RCA, XLR párosítással, és a miki....

Még egyszer köszönöm a tippet! :R

(#797) PapaMaci válasza Adam-HUN (#796) üzenetére


PapaMaci
őstag

Hli

Én is csatlakoznék Auratech fórumtárshoz!
Szerintem nem vesd el egyből a podcast-okat!
Van a RODE-nak is egy Dinamikus példánya,meg az Audiotechnikának is egy kondija (AT2020USB).
Ezkben az a legjobb, hogy nincs velük küzdés, nem kábelezed agyon a szobát, és ha bárhová menni kell, akkor pillanatok alatt le lehet bontani, illetve összerakni.
Aztán ha komolyodik a dolog, még akkor is megveheted az eszközöket, de ezzel tuti nem csináltál rossz befektetést!

Ha meg még is a külön egységek érdekelnek, érdemes még megnézni, milyen a hangkártyád minősége! Nehogy ezen bukj!

Popfilter meg úgyis minden mikrofonhoz ajánlott, amibe közelről beszélnek, énekelnek!

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#798) cucmalajmc


cucmalajmc
tag

Sziasztok! Hardver kérdésem lenne, remélem tudtok segíteni.
Házi stúdiót szeretnénk összehozni. Az a kérdés merült fel, hogy Keverő vagy Audió interface kellene-e nekünk inkább? A drága keverő nem lenne kihasználva csak 1 (mikrofon) csatornája. A interface meg ugye egy külső hangkártya is egyben. A jobb minőséget melyikkel lehetne elérni? 40 ezres mikrofon és 40-60 ezer körüli nézelődünk keverő/interface után. köszi.

(#799) PapaMaci válasza cucmalajmc (#798) üzenetére


PapaMaci
őstag

Hali
Mi a feladat?
Mrert ha csak 1 mikrofon jelét szeretnétek rögzíteni, akkor az előző hsz-t olvasgasd!

...mint az közismert...

(#800) cucmalajmc válasza PapaMaci (#799) üzenetére


cucmalajmc
tag

1 mikrofon igen. LÉgyszives magyarul röviden letudod írni, mert nem sokat értek az előző hsz-ből :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.