Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98051) chatran válasza MasterHUn (#98048) üzenetére


chatran
őstag

Talán Tp-Link ax20 az edigitől vagy az emagtól, 17500 ill 17000-ért, ami ár érték arányban most megéri.

(#98052) ElektrikusDE válasza MasterHUn (#98048) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Milyen Routert érdemes venni amit kezeli az optikát?

Semmilyent, mert úgysem használhatod az optikát a DIGI hálózatán :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#98053) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

DIGI álltal adott ONT-k mennyire bírják a meleget? MA jönnek bekötni, így utolsó pillanat, de sajnos nem hiszem, hogy máshová tudnám tenni azaz tetetni mint a ház tetejében található kis helységbe amit erősen tűz a nap egész nap, így nyáron 34+ fokok is vannak bent. Nem szeretném, ha elmelegedés miatt lenne mondjuk net szakadás állandóan. Tudom, előre ne kiáltsak farkast, de jobb félni mind megijedni.
A Datasheet az egyik azthiszem Huawei-nél operating temp-nek max 40 fokot ad meg, de ez nem tudom külső hőmérséklet vagy az eszközé.

Tipp, esetleg tapasztalat bárkinek?

[ Szerkesztve ]

(#98054) Jorus válasza czanga (#98053) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálunk ZTE ZXA10 F625G az ONT, 2015 vége óta a padláson van, idén nyáron 55+ fok is volt fent, de rendben működik, lassan 6 éve. Gyári datasheet szerint 45 fokig van rendben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#98055) czanga válasza Jorus (#98054) üzenetére


czanga
őstag

Köszi Jorus! :R Akkor ámen, ennyit erről. Remélem ma tényleg jönnek. Már nagyon kíváncsi vagyok mit nyújtanak. :K

(#98056) Tomiii258


Tomiii258
tag

Elolvastam az összefoglalót, meg visszaolvastam a fórumban, de azért még vannak homályos dolgok.

A helyzet az, hogy költözök és új előfizetést akarok kötni az új lakásba, ami a legelső lépése lenne az egész költözés/felújítás dolognak, mert a net homeoffice-hoz elengedhetetlen, szabit meg nem fogok tudni kivenni, hogy net nélkül "felügyeljem" a felújítást végző szakikat :D

Jelenleg Voda/UPC-s vagyok, de ahogy olvasom ott rohadt hosszú a várakozási idő a bekötés előtt, nekem meg a fentiek miatt minél hamarabb kellene majd a net, szóval jelenleg kb milyen időtávra kap az ember időpontot a Diginél új bekötésre?

Illetve ha már bekötés, akkor olvastam itt a fórumban, hogy egyeseknek "érdekes" módon kötöttél be az optikát és csatlakoztatták a koaxot (FTTH-s helyre költözök én is).
Természetesen nem akarom az egész lakáson át kábelcsatornában átvezetni az optikát a nappaliig, megkérhetem a Digis szerelőket, hogy a régi koax helyére húzzák be az új Digis optikát?
Az eleve a nappaliban jön ki a falból és TV-t meg routert is oda akarom majd rakni.

Tomiii258

(#98057) 4Grider válasza Tomiii258 (#98056) üzenetére


4Grider
nagyúr

5 és 50 nap között van a bekötés, szóval abszolút megjósolhatatlan szerződéskötéskor itt is a bekötés időpontja.
Ha a koax mozgatható a csatornában, akkor még örülnek is a kérésednek. A gond a mozgathatósággal szokott lenni.

(#98058) Tomiii258 válasza 4Grider (#98057) üzenetére


Tomiii258
tag

Uhh, köszi az infót, de nem nyugtattál meg...

Bár az időpont gondot esetleg meg tudom úgy oldani, hogy megrendelem már most az új előfizetést, de ha esetleg október közepe-vége előtt jönnének, akkor majd kérek egy későbbi bekötési időpontot...gondolom az nem gond nekik se :DDD

A mostani koax mozgathatósága viszont akkor elég lutri...társasház, a kábel pedig a falból jön ki, gőzöm sincs mennyire mozgatható, nem rángattam meg :DDD plusz nem is értek az ilyen kábel behúzási dolgokhoz :F

Tomiii258

(#98059) 4Grider válasza Tomiii258 (#98058) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pedig egyszerű: Ha be van falazva a kábel, akkor elég nehéz kihúzni és helyette betenni egy másikat...

(#98060) viktorhu válasza Tomiii258 (#98056) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha csőben megy a falban, akkor elvileg tudják azt behúzószálként használni. Ha direktben ráfalaztak, az nyilván nem megy. Időpontot a helyi ügyfélszolgálat tud adni - nem a plázában, hanem a terület régi digis ügyfélszolgálata. Valamiért csak ott helyben tudnak időpontot foglalni, minden más megrendelésnél kb. egy ticketet nyitnak, és majd egyszer valaki megcsinálja. A régi upc-nél is a rendeléskor lehetett időpontot kapni, ezt lehet, hogy megtartották - olyan helyen nem tudnak időpontot adni, ahol a telekom kábelén szolgáltatnak, mert ott meg kell várniuk először a telekomot, hogy bekösse a madzagot.

(#98061) Croft-21


Croft-21
őstag

Olyan problémám van, hogy amikor mobilon játszok multis játékkal, akkor időnket lecsatlakozik a wifiről mobil internetre, majd 2 perc múlva felcsatlakozik vissza wifire. Ez elég kellemetlen egy multis játék közben, mert ilyenkor úgy érzékeli, hogy megszakadt a net. Mit lehet tenni annak érdekében, hogy ne dobáljon le wifiről?

(#98062) 4Grider válasza Croft-21 (#98061) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen routered van (ami a wifi-t megvalósítja nálad)?
Mert ha szolgáltatói jó sok szomszéddal és terhelt csatornákkal, akkor ezen nem csodálkoznék...

(#98063) Croft-21 válasza 4Grider (#98062) üzenetére


Croft-21
őstag

Egy társasházban lakom. Pár hónapja hozták, Fiberhome HG6544C ami tudtommal egy ONT, a wifi csak másodlagos funkciója.

(#98064) 4Grider válasza Croft-21 (#98063) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha szolgáltatóval híd módba teteted, és mögé kötsz egy normális saját routert (lásd a topik összefoglalóját), akkor igen nagy valószínűséggel nem lesz ilyen problémád. Főleg ha az eszközöd 5 GHz-en is kommunikál. Egy 20 dolláros eszköztől ne várd el, hogy tökéletesen megoldja a teljes otthoni hálózatod (LAN-WLAN) ellátását.

(#98065) Tomiii258 válasza viktorhu (#98060) üzenetére


Tomiii258
tag

Panelház Káposztásmegyeren, abban csak nem falaztak rá, ha már egyszer panel, bár pont a panelben bármit el tudok képzelni :DDD

Azt viszont hogy érted, hogy a terület régi helyi ügyfélszolgálata? Pesten lényegében csak Plázákban találtam ügyfélszolgálatot, vagyis Digi pontot.

Tomiii258

(#98066) ElektrikusDE válasza Croft-21 (#98061) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Én rögtön kikapcsoltam ezt a váltogatási lehetőséget a telefon menüjében.

Nálam (Redmi Note 9t) itt van:

Beállítások, WiFi, WiFi asszisztens, Legjobb hálózatok automatikus kiválasztása: ez legyen kikapcsolva!
Samsungnál és más telefonoknál is van hasonló menü!

Vagy az is megoldás ha kikapcsolod a mobil adatforgalmat játék közben.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#98067) MadMancs válasza ElektrikusDE (#98066) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen itt is arra van wifi hálózatok - fenti három pöttyös menü - haladó - és első menüpont - átváltás mobilnetre menüpont alatt található. De ennek kikapcsolása nem fogja megoldani problémáját. Mert tényleg csak akkor vált át ha wifi teljesen gatya. Ha ONT megszakítja kapcsolatot nem átvtált hanem nem lesz net annyi változik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#98068) David_DD válasza Tomiii258 (#98065) üzenetére


David_DD
tag

Panelban én eddig csak olyat láttam, hogy kábelcsatorna fut összevissza a folyosón a mennyezeten

(#98069) ElektrikusDE válasza MadMancs (#98067) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen, ezért kell az ONT-tot bridge módba kérni, és egy megfelelő routerrel osztani a nettet.

Ami akár a DIGI-nél is bérelhető Archer AX10 is lehet, (én igy teszek) de jobb megoldás ha nem bérelne, hanem venne megfelelő routert több okból is!

De a telefonnál még ekkor sem árt az említett beállítás!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#98070) Drenadar


Drenadar
veterán

van most valami központi hiba? újpesten vagyok, és nincs net/tv

(#98071) jsk válasza Drenadar (#98070) üzenetére


jsk
senior tag

Megerősíthetem, se net, se tv, sőt a feleségemnek a digis mobilnetje sem működik Újpest-központban.

(#98072) Drenadar válasza jsk (#98071) üzenetére


Drenadar
veterán

igen állítólag tudnak róla és rajta vannak az ügyön... :)

(#98073) Bacusuz válasza Drenadar (#98072) üzenetére


Bacusuz
őstag

XV Rákospalotán minden rendben

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#98074) qnadam válasza jsk (#98071) üzenetére


qnadam
veterán

káposztás fttb net volt/van (de valamiért a többi kiesésből is ki szoktam maradni), a mobil térerő viszont egész gyenge volt, át is állt a telefon vowifire.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98075) Drenadar


Drenadar
veterán

már jó nálam :)

(#98076) r4pt0r


r4pt0r
tag

Létezik hogy a mai napon vissza raktak NATba? Másnak volt ilyen? Ma reggel óta nem értem el a homeassistant oldalamat, és nézem hogy a publikus ip-m más mint a router szerinti ip-m....

(#98077) Calogero válasza r4pt0r (#98076) üzenetére


Calogero
addikt

Engemet már 3-szor pakoltak vissza NAT-ba.

(#98078) r4pt0r válasza Calogero (#98077) üzenetére


r4pt0r
tag

Ohh fantasztikus, akkor mehet a telefonálás... Köszi :R

(#98079) Dragon3000 válasza r4pt0r (#98076) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából bármikor visszarakhatnak, de vannak szerencsések, akik egyszer kiszedetik magukat és többet vissza se kerülnek, nekem se kellett még újra kérnem az elmúlt 10 évben.

(#98080) Xelo válasza Dragon3000 (#98079) üzenetére


Xelo
addikt

en meg sose voltam natban. :B nem tudom mi alapjan dol el hogy ki kap natolt ipt.

(#98081) Dragon3000 válasza Xelo (#98080) üzenetére


Dragon3000
veterán

Jó kérdés, igazából azt se értem miért raknak valakit vissza nat mögé, ha egyszer már kikérte magát onnan.

(#98082) r4pt0r válasza Dragon3000 (#98081) üzenetére


r4pt0r
tag

Hát én se, mert most oké nem volt gond betelefonálni, gyorsan felvette meg elintézte. De az istenért nem tudtam rájönni távolról mi az isten van, itthon is kipróbáltam jó pár dolgot mire észrevettem....

(#98083) Apucy01 válasza r4pt0r (#98076) üzenetére


Apucy01
őstag

Hetente vissza kerülök.................. :(

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#98084) r4pt0r válasza Apucy01 (#98083) üzenetére


r4pt0r
tag

Nem kérdezted meg véletlenül hogy miért? Gondolom mert csak :D

(#98085) Apucy01 válasza r4pt0r (#98084) üzenetére


Apucy01
őstag

Mert nem tudják ők sem...

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#98086) Dragon3000 válasza Apucy01 (#98085) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vagy valami rendszerhiba náluk vagy valaki nagyon utál téged, mindkettő esetben utána nézhetnének, hogy mi van, mert azért nekik se hiszem, hogy rendben van, ha ez miatt basztatod őket minden héten.

(#98087) Segal


Segal
veterán

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni hogy mi lehet a gond.
Ma csinálták meg a panelünkben az optikai netet és így 100 Megabit-ről 1 Gigabitre álltunk át.
Jött is a szerelő behúzta az optikai kábelt, az ő routerüket bridge módba rakta hogy a sajátomat tudjam használni.
Az egy ASUS RT-AC66U B1 és a számítógépben meg egy Asus ROG Maximus X Hero alaplap van. Mind a kettő tudja a Gigabit lan-t és cat7-es hálókábellel megy vezetékesen az internet, de mégis speedtest csak 105-110 Megabitre írja a sebességet.
Mi lehet a gond?
Előre is köszi, ha valaki tud valami tanácsot adni. :R

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#98088) Intruder2k5 válasza Segal (#98087) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nincsen gond, de az 1000Mbps profilt csak éjjel fogják beállítani. Ez mindig így történik.

(#98089) Segal válasza Intruder2k5 (#98088) üzenetére


Segal
veterán

Ma is tanultam valamit. Köszi a biztató választ :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#98090) Apucy01 válasza Dragon3000 (#98086) üzenetére


Apucy01
őstag

Egészen pontosan minden csütörtökön délelőtt , komolyan nem viccelek minden csütörtökön 10 óra körül elmegy a net 2-3 percre majd vissza jön és már natban is vagyok ( ha van saját router ha csak az ont van a géppel összekötve akkor is ez van) Te is szólnál nekik szerintem..

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#98091) woodworm válasza Apucy01 (#98090) üzenetére


woodworm
veterán

Próbáltad már, hogy te időzíted a heti újraindítást egy éjszakai időpontban?

[ Szerkesztve ]

(#98092) Intruder2k5 válasza Segal (#98089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT ugyanez volt David_DD gondja, másnapra neki is jó lett.

(#98093) Apucy01 válasza woodworm (#98091) üzenetére


Apucy01
őstag

Nem de minek? ha nincs router az ont és a gép között akkor is ez van minden csütörtök délelőtt 10 óra körül és ha van router akkor is ez van kb egy éve megy ez...........

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#98094) TeeJay válasza Segal (#98089) üzenetére


TeeJay
félisten

Másnap majd ne felejtsd el az ONT-t áramtalanítani és utána már 1000-es csomag fog hasítani :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#98095) Segal válasza TeeJay (#98094) üzenetére


Segal
veterán

Ezzel már tegnap is próbálkoztam mert ez annyira alap dolognak számított, csak akkor semmi hatással nem volt a sebességre, de én is meg tudom erősíteni a dolgot hogy mára begyorsult.
Köszi szépen mindkettőtöknek a segítséget! :R

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#98096) Beren


Beren
tag

Üdv mindenkinek!

Még mindig a 97667-ben említett problémával küzdök. Időközben annyi változott, hogy hosszabb-rövidebb időre minden oké, aztán belassul, majd megszakad a net és a telefon is (az ONT-n a telefon ledje nem világít, a LAN1 viszont ilyenkor is). Általában segít egy ONT áramtalanítás, de szerintem ez nem az elvárható viselkedés... Persze újra (és újra és újra...) jelentettem a hibát, mondták, hogy látják a szakadozást és hogy szerintük kábelhiba, de nem kapkodnak, szóval még nem jöttek ki átkábelezni. Viszont mentettem egy logot, az alapján valaki ki tud bogarászni bármit is, ami megerősíti vagy cáfolja a fentieket? Azt látom, hogy megszakad a net (onnan kezdődik a logfájl, az elejéről levágtam a felesleget), azt is látom, hogy próbálna újra csatlakozni, de nem tud, a többi meg kicsit kínai nekem...

Beren

[ Szerkesztve ]

(#98097) 4Grider válasza Beren (#98096) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem ismerem a tomato fw-t. Nincs benne véletlenül a wan résznél internet detection rész (mint ahogy az Asus-okban szokott lenni)? Ha van, sürgősen ki kellene kapcsolni.
Mert ha az be van kapcsolva, akkor az Asus-ok simán újra próbálkoznak az élő Digi internet kapcsolattal, mivel hibásan úgy detektálják, hogy nincs net. És ha lecsatlakozás nélkül újra próbálkoznak, a Digi ki fogja őket vágni.

(#98098) TeeJay válasza 4Grider (#98097) üzenetére


TeeJay
félisten

Amióta bővítették a gerincet lehet most már nem okozna gondot, 1-2éve viszont tényleg sok újracsatlakozás volt emiatt
Majd ha lesz időm visszanyomom és megnézem hogy 168óra pppoe uptime lesz-e vagy naponta többszöri restart az echo miatt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#98099) Beren válasza 4Grider (#98097) üzenetére


Beren
tag

Nu, akkor most lecseréltem a FreshTomato-t Asuswrt-Merlinre és kikapcsoltam az Internet Detectiont. A Tomato-ban ilyen opciót nem találtam - ha jól sejtem, az LCP Echo interval és az LCP Echo link fail limit erre szolgál, ezeket viszont nem lehet kikapcsolni... Most éppen minden oké, béke van és internet, remélem, ez így is marad.

[ Szerkesztve ]

(#98100) Beren válasza 4Grider (#98097) üzenetére


Beren
tag

Üdv!

Nem segített a fw csere... Ez az Asuswrt logja. Ebből valami tipp? Az internet detection ki van kapcsolva, az LCP terminated by peer (Peer not responding) hibák szerint viszont valami még mindig nem oké...

Beren

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.