Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) lizakattila válasza Vakegérke (#29546) üzenetére


lizakattila
senior tag

Örültem is neki, mint majom a farkincájának.
Délután/holnap megyek is és lecserélem a jó öreg 1043ND v1-et.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#29552) Charx válasza allein (#29550) üzenetére


Charx
senior tag

Végül is igen, ha nincs telefonod, csak központilag kéne átkapcsolni. De ha a lépcsőházi switch csak 100Mbites akkor azt cserélni kell gigásra, ezért kel hogy kimenjen valaki. Nálam is ez volt a gond.

(#29553) Mr Bond 007 válasza TeeJay (#29539) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

1000/100-as netem van. Semmit sem érzek belőle. Bezzeg upc-nél már kidobált magas ping miatt. :D Simán lehet max feltöltés mellett is játszani netezni. Észre se veszem. (Routeren sincs semmi hókuszpókusz pl qos )

[ Szerkesztve ]

(#29554) poli27


poli27
veterán

Nah itt van nálam az új wifis ONT Huawei HG8247H. A wifi részére lehet kapcsolódni kap ip címet a telefonom,lan részébe dugva a gépemet nem kap ipcímet.192.168.100.1 en lehet elérni, de megvan változtatva a felhasználónév jelszó, és nem lehet belelépni. root, admin lenne a gyári de nem jó, 3 kisérlet után blokkol 1 percre! Nem tudom ad e wifin netet egyáltalán, holnap tudom majd kipróbálni ahova kirakom, elvileg többet tudok majd mondani!

(#29555) poli27


poli27
veterán

Digi online romániában, sztem nemsokára itt is elérhető lesz!

[ Szerkesztve ]

(#29556) ACE- válasza poli27 (#29555) üzenetére


ACE-
addikt

És ez mit takar? Online lehet TV-t nézni? Na ez az aminek szerintem gyakorlati jelentősége minimális...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29557) DonMaster válasza ACE- (#29556) üzenetére


DonMaster
addikt

pedig van gyors net és ha nincs tévéd de tv-s szolgáltatást is rendelsz tv nélkül meg tuner nélkül is használhatod,

én meg remélem holnp jönnek már itt wekerlen ont-vel mert a modemessle már a hocipöm teli hogy napi 4x ledob és mindent ujra kell mozgatni hogy jo legyen végre vele. föleg hoyg multhéten hivot a szerelö , hogy késésben vannak de jvöhlét péntek-ig meg lezs már csütörtök van de még semmi.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29558) poli27 válasza poli27 (#29554) üzenetére


poli27
veterán


[ Szerkesztve ]

(#29559) zsolt501 válasza poli27 (#29558) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jól látom megérkeztek, és itt is korlátozott lesz a menü?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#29560) Flashget válasza Vakegérke (#29546) üzenetére


Flashget
félisten

Majd lemondom az 500-as netet 1 év múlva és elviszik a ZTE-t...kis idő múlva megrendelem és behúznak kábelt mert ZTE csoda nincs. ;)

Realme GT Master Edition

(#29561) DonMaster válasza zsolt501 (#29559) üzenetére


DonMaster
addikt

bocs de egy ont-n mit akarsz beálitani?
az olyna mint a modem, azonse álitgatsz semmit sem,
a 4 lan bol 1 ami használhato pc-nek 1 setopboxnak és a másik 2 disznek porfogonak, wifi-t lehet gondolom álitani menüböl , mást meg fölösleges szerintem . ha holnap téynleg jönnek akor többet foogk tudni irni evvel kapcsolatban.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29562) poli27 válasza DonMaster (#29561) üzenetére


poli27
veterán

Most jó nagy marhaságot mondtál, mivel ez egy router is, nem csak ont hanem HGW lenne!!!

[ Szerkesztve ]

(#29563) ACE- válasza poli27 (#29562) üzenetére


ACE-
addikt

Te ezen még meglepődsz?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29564) DonMaster válasza poli27 (#29562) üzenetére


DonMaster
addikt

miért? is? én emg néztema leirását is , és ott is 1-1 portot használ, persze routerként is lehet használni, de kétlem, hogy a digi ilyen célra adná ki,
attol még router ként is használnád? vagy utána dugod a saját routered és azt használod, ezt meg ont ként minden más tiltva, legtöbb felhasználo ugy is ezt fogja tenni, bár itt nem opcionális hogy elé tegyen valaki switch-et ami szivás ha téynleg nem lehet egy dyn dns-t vagy hasonlo alap dolgokat beálitani amit egy mezei soho routerben belehet.

HA már van nállad 1 és korlátozot menüs mivan ha resetelem gyárira? akkor alapértelmezet jelest kér elvileg és lehet konfigolni, a digis alap dolgoakt meg mármitn az optikait átlövi lanra és atv-t meg a telot is és csö, az kelmenjen vagy van annak valami specko beálitása? amit a digi belöt amialöt kiosztotta? mert ha nincs akkor igy elérhetövé válik a menü .teljesen.

ACE ülj le 1-es

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29565) poli27 válasza DonMaster (#29564) üzenetére


poli27
veterán

Légyszíves mellékelj egy kódfejtő leírást is a hozzászólásodhoz, mert ez minden csak nem értelmezhető kategória!

(#29566) zsolt501 válasza DonMaster (#29561) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Látom informatikához nem sokat konyítasz, de mint látom megválaszolták helyettem is a dolgot.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#29567) headhunter válasza lizakattila (#29541) üzenetére


headhunter
addikt

Domokos Lajos u. ?

(#29568) DonMaster válasza poli27 (#29565) üzenetére


DonMaster
addikt

Szóval mi van , akkor, ha resetelem gyárira akkor betudok lépni a gyári default név jelessel ? azaz feloldott minden funkció ami elvileg tiltva volt? kérdés, hogy a digi ezekbe ebbe és a zte-be tesz vagy tett-be olyan beállítást amit házilag ne tudnál meg adni , amikortól már teljes hozzá férésed van hozzá?

zsolt501
biztos te már csak tudod :D ,
a kérdésed marhaság volt , bárhogy is mentegetőzöl.
[link]
6.oldal

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29569) zsolt501 válasza DonMaster (#29568) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Saját magad minősíted ezekkel a beírogatásokkal, jó lenne ha befejeznéd ezt a trollkodást.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#29570) lizakattila válasza headhunter (#29567) üzenetére


lizakattila
senior tag

Csemete utca

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#29571) poli27 válasza DonMaster (#29568) üzenetére


poli27
veterán

Arra nem gondoltál te hős, hogy a gyári resettel is a megváltoztatott adatra áll vissza, mivel ennek az a gyári állapota? :W :W

(#29572) DonMaster válasza poli27 (#29571) üzenetére


DonMaster
addikt

De gondoltam, de te ezt kipróbáltad? vagy csak 50-50 hogy oda .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29573) ACE- válasza DonMaster (#29572) üzenetére


ACE-
addikt

Ezek kifejezetten a DIGI-nek gyártott routerek vagy ONT-ok gyárilag DIGI-s firmware-el, nem tűnt még fel a konfig menüben a nagy DIGI felirat és kék szín?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29574) TeeJay válasza poli27 (#29558) üzenetére


TeeJay
félisten

én érzem soknak azt a 12V 2A feliratot?
reméljük nem egy kazán áramzabáló eszközt adnak, bár nem próbáltam még soha ONT-t de csak nem teker többet mint egy jobb fajta router (3-5watt wifivel)

ha a wifi meg a LAN portok nagy része tiltva lesz rajta
akkor nem értem miért ilyet vettek amikor egy 1GE + 2TEL + 1CATV tudású ONT is bőven elég lenne fele ekkora méretben kis fogyasztással

#29553 Mr Bond 007

köszi az infót
akkor ha beindul itthon a meló rendelek is 500/100-at meg egy TP-Link gigás routert
és ha külföld felé küldeni kell ezerrel az adatokat közben is lehet 50-60megabittel seedelni anélkül hogy egekbe menne a ping és csökkenne a sebesség. :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29575) DonMaster válasza ACE- (#29573) üzenetére


DonMaster
addikt

megbocsáss, de ez ami -t poli linkelt ez még nem volt a digi-nél eddig, és még csak most érkezet a szállítmány elvileg nem let még kiosztva embernek, ergo hogy tünjön fel?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29576) poli27 válasza ACE- (#29573) üzenetére


poli27
veterán

Ennek huawei a belépő felülete, majd ma többet tudok, hátha letölt valami frissítést a hálózatról és akkor bele tudok menni :D

(#29577) bence2000 válasza poli27 (#29576) üzenetére


bence2000
csendes tag

Az a tény, hogy Te kaptál ilyen ONT-ot azt is mutatja, hogy kezd elhárulni az esközhiány? Múlt héten nekem erre hivatkoztak az ügyfélszolgálaton, hogy miért nem tudják bekötni még mindig (családi ház). Köszi! Bence

(#29578) poli27


poli27
veterán

Nah letolti a frissitest es csak sima mod3m lesz belole a wifi se megy rajta utanna.....

(#29579) Renato1993 válasza poli27 (#29578) üzenetére


Renato1993
tag

Ez jó hír :D
De akkor mi a francért wifi-set rendeltek?
A UPC nyomdokaiba akarnak majd lépni, és free wifit sugározni?
Mondjuk legalább optikai net, kicsit izmosabb sebességet is nyújtani tudnának, anélkül hogy az elofizeto sávszéléből vennénk el. Na nem mintha hianyozna hogy tele spammeljek a wifi sávot meg foglalják a csatornákat..
Vagy csak hirtelen ez volt raktaron nagy mennyiségben amit le tudtak szállítani a Diginek? XD

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#29580) DonMaster válasza Renato1993 (#29579) üzenetére


DonMaster
addikt

én joban elhiszem azt, hogy ezvolt a legolcsobb megraktáron i ezért ilyet rendelt a digi, késöbiekben lehet kihasználják ezt

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29581) TeeJay válasza Renato1993 (#29579) üzenetére


TeeJay
félisten

Mindig az az olcsóbb amiből milliót gyártanak így gondolom erre kapott Digi kedvezményt nagy mennyiségben.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29582) TeeJay


TeeJay
félisten

az igaz hogy csak személyesen lehet módosítani az internet csomagot?
felhívtam a DIGI-t hogy tudnak-e DIGI500-at és meg tudják vizsgálni azt írták de a tulaj kap róla email-t illetve ha mehet a dolog akkor neki kell befáradni egy irodába. tavaly úgy emlékszem hogy simán neten kérte a nagyobb csomagot (20/10 helyett 40/20-ra) és pár nap múlva már ment is.

van máshogy mód erre esetleg kérjek meghatalmazást? :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29583) wwenigma válasza TeeJay (#29582) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Persze, talan formanyomtatvanyuk is van tulajdonosi meghatalmazasra a doksitarukban.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#29584) Flashget válasza TeeJay (#29582) üzenetére


Flashget
félisten

Aláírni személyesen kell menni mindig, de lehet intézkedni meghatalmazással (2 tanúval aláírva)
[link]

Realme GT Master Edition

(#29585) poli27 válasza Renato1993 (#29579) üzenetére


poli27
veterán

Sztem a Huawei valami miatt nem tudott sima ont szállítani ezért volt hiány 1 hónapig.Most is csak wifiset tudtak adni sztem, amit a digi megkapott sztem ugyanazért az árért mint a nem wifis, cserébe a huawei letiltatta benne a wifit hogy ne lehessen használni.

Erre gondolok én!

(#29586) TeeJay válasza Flashget (#29584) üzenetére


TeeJay
félisten

thnx, akkor legközelebb megíratom a tulajjal és ha eljön az idő hogy kell az 500-as csomag akkor megyek is a kispesti irodába :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29587) zsolt501 válasza poli27 (#29585) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem inkább az a gyanúm, hogy ugyan azt akarják meglépni, mint amit a UPC is meglépett a free wifi-vel, erről nem is olyan rég a facebook-on tettek is fel kérdést a felhasználóknak, hogy mit szólnának egy ilyen lehetőséghez, de ilyen kérdést a telekom is feltett nem is olyan rég közvélemény kutatásként egy kiküldött anyagban.

Ezzel az új ONT-vel kapcsolatban meg majd lesz valami új frissítés ami majd aktiválja a wifi részt valamikor és menni fog (szerintem).

Mondjuk én egyáltalán nem fogok ennek az ingyen wifi-nek örülni, mert már most is telített a környék wifi hálózatokkal ami bizony sebesség és stabilitás csökkenést eredményez wifi-n, nem véletlen kellett már most is 5GHz-t használnom, ha stabil sebességet akartam wifi-n.

Mondjuk kíváncsi leszek mi lesz ebből, de ha az általam elképzelt lesz annak nagyon nem fogok örülni, és szerintem mások sem fognak ennek örülni hosszútávon.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#29588) ACE- válasza zsolt501 (#29587) üzenetére


ACE-
addikt

Általában a legtöbb ember nem wifin torrentezik, így a sebesség annyira nem fontos. Én is max. mobilt használok, meg az asszony netezik róla. Arra bőven elég még 10Mbit is, amit bármilyen wifi telítettséggel is ki lehet hozni. Szerintem ez nem annyira veszélyes. És valaki mondta, hogy önmagában a Wifi ssid szórás nem zavarja a többi wifit, csak ha adatforgalom megy rajta, és attól hogy minden nyugdíjas kap majd egy ilyet a netjéhez, nem lesz több wifi használó. Aki wifit használt, az eddig is azt tette.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29589) llacee válasza zsolt501 (#29587) üzenetére


llacee
őstag

+1

(#29590) TeeJay válasza ACE- (#29588) üzenetére


TeeJay
félisten

ONT-t hol osztogatnak?
FTTH családi részeken, ott meg két ház között van 5-10-20méter, tehát ha egyik házban van ilyen free wifis ONT már lehet a szomszédnak is alig fog bejönni pláne ilyen 2dBi picúr antennával...
családi házas részen meg amúgy is filléres téma az 50/30-as net, miért érné meg szenvedni a szomszédtól free wifit használni, ha van sajátom is az udvaron.

panelbe meg full felesleges lesz pl mert x emeleten a fém villamos szekrényben van egy másik kis DIGI doboz és abban van az ONT, képzelheted ha oda raknának ilyet hogy ingyen legyen wifi a panelek körül abból
2 ilyen fémdoboz után mi maradna a jelből
jó ha még a liftnél látható lenne a wifi de hogy már a lakásokban sem menne az fix. illetve szintén a másik effektus jönne elő hogy úgyis olcsó akkor használom a sajátot mint egy ingyenes lassú valamit.

szerintem az lesz amit poli írt hogy nagyon kell DIGI-nek az ONT szállítmány a 16. kerületi megrendelések miatt és már most is vártak heteket hónapokat, aztán ez volt raktáron konténernyi mennyiségben és adtak ilyet mennyiségi kedvezménnyel aztán max tiltva van a wifi de ezt leszámítva minden egyforma.

gondolom a procija általában egyforma ezeknek csak az a különbség melyiken milyen be és kimenet van

FTTH részre mivel nincs IPTV továbbra is azt mondom 1GE + 2TEL + 1CATV portos ONT bőven elég lenne csak lehet ebből kevesebbet gyárt a Huawei és ezért drágább mint az amiből 1 hajónyi van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29591) poli27 válasza TeeJay (#29590) üzenetére


poli27
veterán

Azart rendelnek 4 portosat hogy a lepcsohazakban legyen rajta 4 port a bekotesekhez.

(#29592) matiz


matiz
csendes tag

Sziasztok héten kaptam egy ilyen zte digi router azt szeretném megkérdezni hogy, hogyan kell beállítani a port nyitást. Meg hogyan kell beállítani az usb hogy elérjem minden gépen. Válaszokat előre is köszönöm.

(#29593) pumukli4573 válasza Renato1993 (#29579) üzenetére


pumukli4573
tag

nem wifi még olcsobb is :D 235000ft 20db
Huawei HG8010

(#29594) DonMaster válasza pumukli4573 (#29593) üzenetére


DonMaster
addikt

ez nem jo, nincs rajta catv

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29595) Flashget válasza TeeJay (#29586) üzenetére


Flashget
félisten

én már többször intéztem így a dolgokat, mert az asszony nevén mennek a szerződések. pl. CI+ CAM-ot is így hoztam el.

Realme GT Master Edition

(#29596) Flashget válasza matiz (#29592) üzenetére


Flashget
félisten

Tavaly amíg ment nálam pár napig így kellett belőni. [link]

Realme GT Master Edition

(#29597) pumukli4573 válasza DonMaster (#29594) üzenetére


pumukli4573
tag

minek catv ???

(#29598) pumukli4573 válasza poli27 (#29555) üzenetére


pumukli4573
tag

digi online ,,program" lehet amit wifin keresztül lehet nézni tv-t
mint t-homenál TV GO ... vagy HBO GO a HBO-nál

(#29599) matiz válasza Flashget (#29596) üzenetére


matiz
csendes tag

Szia köszönöm Port teszt szerint nyitva van csak a utorrent szerint nincs az nem baj? attól még menni fog rendesen?

(#29600) DonMaster válasza pumukli4573 (#29597) üzenetére


DonMaster
addikt

ftth és fttb nél is kell catv bemegy az optikai lehet a 10emeleti emberke csak tv-t rendel akkor kell catv de családinál is kell, tv-n nem tudsz max smart on amit irtál annak meg sokértelme nincs és okos csomagban rendelnek sokan digi-t akkor meg elvárás hogy legyen rajta .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.