Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Thunderzolee válasza perfegor17 (#9296) üzenetére

A Hardveraprón az apróhirdetések közt szoktam olvasni BIOS újraírásához értő emberek hirdetéseit.
Esetleg keress közülük valakit:
https://www.google.hu/search?q=bios+hardverapro

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9302) Thunderzolee válasza SPeti1984 (#9297) üzenetére

ICH7-M déli hídja van, ez Sata 1-es sebességet tud.

De ettől függetlenül kicserélheted a merevlemezt egy gyorsabb fajtára. Hagyományos merevlemezek esetében még a Sata 1 (150MB/s) sebességét sem érik el a leggyorsabb merevlemezek sem, tehát hiába vennél Sata2-es, vagy Sata3-as hagyományos merevlemezt, azok nem lennének gyorsabbak az ugyanolyan paraméterekkel rendelkező Sata1-es merevlemeznél.

Ha jól tippelem, abban a gépben egy 5400RPM-es van, ha 80GB-os, akkor elég régi fajta, alacsonyabb adatsürüségü, mint a manapság használatosak, elég lassú lehet, pláne ha nem is egy tányéros.
Vegyél bele (lehetőleg egytányéros) 7200RPM-est, az majd dob a sebességen. :K
Természetesen az igazi egy SSD lenne, de gondolom annyit nem akarsz rákölteni.

Processzor milyen van a gépben?
Ezeket lehet beletenni:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_M
Ha nincs meg a 667MHz-es FSB, vagy 2MB alatt van az L2 tár, ráadásul az órajel is alacsony, akkor esetleg kereshetsz hozzá gyorsabb processzort.

Ha 3GB-nál kevesebb a ram, akkor meg tegyél rá egy TinyWin7-et, az kevesebb erőforrást használ, fürgébb lesz a gép.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9303) SPeti1984 válasza Thunderzolee (#9302) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Intel Core 2 Duo T5500 1,66GHz proci van benne és 4gb memória. Megnéztem ez a 80gb-os hdd AS SSD-vel 29MB/s olvasási és 26MB/s írási sebességet mutatott. Ezért gondoltam hogy van egy másik 250gb-os HDD-m amit beteszek helyette mert az tuti 2x gyorsabb értékeket produkál és az talán gyorsaságban is észrevehető lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9304) Angyom


Angyom
tag

Sziasztok! nagy bajba kerültem, a Win 8 ugyanis nem enged RPC hibára hivatkozva belépni (online fiók mód). Előzmény: a gépen a progik fagytak, belassult a gép, a hang stb. Reset után már nem tudok belépni. A javítás nem műxik, kellene neki belépési engedély, internethez nem akar csatlakozni. Visszaállítottam a rendszert, nem segített. Egy fontos kérdésem van, hogy újratelepítéshor, ha meghagyom a fájlrendszert(ha van ilyen még itt), akkor az asztal tartalma marad vagy veszik? Rengeteg képem van ott, amik pótolhatatlanok, így nekem kellene az asztal tartalma, más progi v ilyesmi nem érdekel. Előre is köszönöm a segítségetek! :R :R

(#9305) Thunderzolee válasza Angyom (#9304) üzenetére

Szerintem újrarakás előtt szedd ki a merevlemezt, tedd át egy másik gépbe, és ments el róla mindent ami kell.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9306) keszo válasza Impressa (#9300) üzenetére


keszo
őstag

Az akksija az nulla.
Viszont ha bezárok egy alkalmazást soronként tünik el. Ezzel lehetne valamit kezdeni?
Bocs, hogy ilyesmikkel fárasztlak.

Attila

(#9307) unyadavid


unyadavid
senior tag

Heló, egy gyors kérdésem lenne:
vennék a gépembe (lenovo z500) egy ssd-t és egy optibay keretet is hogy a hdd megmaradjon. Viszont nem tudom, hogy mehetne-e a keretbe az ssd, vagy inkább a hdd helyére mennjen?

(ezek alapján csak a hdd helyén sata3- as a csatlakozó?)

(#9308) MurdR válasza Djuree (#9299) üzenetére


MurdR
veterán

Ikeában lehet venni 3000 körül olyan párnát, aminek a tetején van egy műanyag kis ovális lap, és akkor nem tömődik el a párna, azon kényelmesen tarthatod a notit.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#9309) donjohnson válasza unyadavid (#9307) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, az optibay port csak sata 1-et tud, szóval a hdd helyére rakd az ssd-t.
lenovo fórumon is írják, hogy valaki kipróbálta: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#9310) TBMC


TBMC
addikt

Kérdésem lenne felétek (ismerősöm gépe, hp compaq nw8440) T7200 procival, 4gb rammal. 85-93 fokon megy a proci. Szétszedtem, kentem rá új pasztát, előzőt letakarítottam. De semmi változás nem észlelhető.

Valakinek valami féle-fajta ötlet?

:R

markbellus.hu 

(#9311) unyadavid válasza donjohnson (#9309) üzenetére


unyadavid
senior tag

köszönöm :R

(#9312) HF77


HF77
őstag

helo
Lenne egy laptopom Dell D630...mi történhet akkor ha a DDR2 667mhz helyett egy DDR2 800mhz ramot teszek bele?
kezelheti rendesen?? vagy lehet hogy megjárom...?
köszi :)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#9313) Dell XPS válasza HF77 (#9312) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kezelni fogja!

Üdv, Dell XPS

(#9314) Dawide@axele


Dawide@axele
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy egy Acer Aspire One D270-re lehetne-e windows 8-at tenni hogy működjön is minden rajta!A felbontás lehet elmélletileg kevés de láttam már másnál hogy megy!

Üdv :

Dawide

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#9315) Thunderzolee válasza TBMC (#9310) üzenetére

A hütés takarítása közben leszedted a ventilátort a lamellákról, vagy egyben szedted csak le a hőcsövet?

Folyamatosan ekkora a hőfok, vagy csak akkor, ha valami processzorigényes alkalmazást futtatsz?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9316) albi31 válasza TBMC (#9310) üzenetére


albi31
senior tag

ott valamit nem jól csináltál,ha csak pl Net közben ennyi!(pl: ventilátort darabokra kell szedni!)

[ Szerkesztve ]

(#9317) TBMC válasza Thunderzolee (#9315) üzenetére


TBMC
addikt

Ezt követően darabokra szedtem az egész gépet, a hűtőt, csöveket, újrapasztáztam a procit, a vidikarit, az alaplapi hidak hűtését, s végre megfelelően működik. 45fokon, terhelésnél sem mászik 65fok fölé.

Köszönöm! :R

markbellus.hu 

(#9318) Thunderzolee válasza TBMC (#9317) üzenetére

El volt tömődve a lamellák és a ventilátor között?
Nem csináltál róla képeket véletlenül? :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9319) TBMC válasza Thunderzolee (#9318) üzenetére


TBMC
addikt

el el mint az "allat", kb 4mm vastag es nagyjabol 2cm hosszu por darabkakat vadasztam ki belole, eszmeletlen volt. utolag nagyon banom, hogy fenykepekkel nem dokumentaltam :(

markbellus.hu 

(#9320) eventus


eventus
veterán

Sziasztok!

Ilyen lapim van [link], de cserelni nem szeretném, inkább fejleszteni. Kicsi lassú már, és a kérdésem a következő lenne: Lehet-e processzort cserélni benne vagy inkább egy SSD tenne jót neki?

Köszönöm!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#9321) xcds válasza eventus (#9320) üzenetére


xcds
őstag

SSD. Jó az a proci, ami benne van. Nyilván 2 hdd hely van benne, uh mehet a hdd mellé az ssd.

[ Szerkesztve ]

(#9322) eventus válasza xcds (#9321) üzenetére


eventus
veterán

Ez jó hír. Elnézve a proci teljesítményét, azt gondoltam gyengének.
Köszönöm a segítséget! :K

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#9323) Kbali válasza keszo (#9306) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez általában akkor jön elő, ha kevés volt a memória és swappol a HDD, mint állat.

(#9324) keszo válasza Kbali (#9323) üzenetére


keszo
őstag

Köszönöm a választ.
Kölcsön gép volt, de inkább vissza adtam a gazdájának.

Attila

(#9325) Impressa válasza keszo (#9324) üzenetére


Impressa
őstag

Bocs, átfutottam a kérdéseden. :B De szerencsére kaptál választ Kbali-tól, és igaza van az okozhatja. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9326) masholnap


masholnap
senior tag

sziasztok!
milyen pasztát ajánlotok újrapasztázáshoz? jó lenne olyan, amelyik nem fém alapú, nem vezeti az áramot.
várhatóan mennyi kellhet cpu + gpu + memóriák lefedésére? elég 4gr?
köszi!

(#9327) keszo válasza masholnap (#9326) üzenetére


keszo
őstag

én ilyet használok
szerintem bőven, a fele megmarad

[ Szerkesztve ]

Attila

(#9328) Tim82 válasza masholnap (#9326) üzenetére


Tim82
nagyúr

Laptop memóriákra (= RAM modulok) kell paszta? Ez új.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9329) masholnap válasza Tim82 (#9328) üzenetére


masholnap
senior tag

gpu memória

(#9330) Tim82 válasza masholnap (#9329) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jah, úgy már más. Köszi! :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9331) masholnap válasza keszo (#9327) üzenetére


masholnap
senior tag

köszi! utána nézegettem, egész frankónak tűnik, ráadásul a "szomszéd"ban van bolt

(#9332) embe


embe
nagyúr

Hali!
Kérdésem a következő lenne:
Típus: Compaq CQ58-351SH win7 rajta.

Küszködtem egy TP-Link routerral az ismerősnél, de nem sikerült netet lehelni bele. Korában nálam rendben működött a wifi. Most hiába van wifi jel, a telóval tudok csatlakozni, a notebookon mintha nem akarna bekapcsolni a wifi. Hiába kapcsolom be a dedikált gombbal, nem jelenik meg a tálcán a wifi jel. eszközkezelő szerint minden ok.
Vajon mi lehet a gubanc?

Köszi a választ előre is!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9333) peter0117


peter0117
tag

Hello mindenki!
Van egy Asus eeepc 1005PE tipusu gépem. A problémám az lenne hogy bekapcsolás után rögtön 880mb eszik a memóriábol. 1Gb os memória van benne. Eddig sosem volt gond vele. Nem használt eddig ennyit. Semmit ujat nem telepítettem. Eddig Autocadeztem meg böngésztem egyszerre nem akadozott most meg 3 oldalt megnyitod és szaggat a gép.
Feladatkezelőben nem látom mi eszik ennyit. nem volt eddig kékhalálom se.

(#9334) NEMO1968 válasza peter0117 (#9333) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Víruskergetés volt már?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#9335) peter0117 válasza NEMO1968 (#9334) üzenetére


peter0117
tag

nem volt még? Avira van rajta. de az -.- elég kula am. Malwarebytes-ot felrakjam helyette vagy mellé?

(#9336) keszo válasza peter0117 (#9333) üzenetére


keszo
őstag

Én egy FS P1510-ön startert használok ami alapból 600MB eszik.
margu-val kapsz némi infot a gépedről működés közben

[ Szerkesztve ]

Attila

(#9337) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok.
Lenne egy kis problémám, ami a következő:
Hozzám került egy Dell Inspirion B130. 1x1600 MHz intel M proci, 2GB Ram, 40 gb hdd. Hw-hez képest a net az pöcc-röff, tehát baj nincs vele, viszont a videolejátszásban 20-25 mp-enként akad egyet, egy tizedmásodpercet kb, és roppantmód idegesítő. VLC-vel, és KM playerrel is. A driverei fent vannak, csak az ethernet nincs, de az gondolom nem probléma. Nem FHD filmeket néznék rajta, csak melóban sima 7-800 megás avikat. Ötlet esetleg valakinek?
Jah, nyers winXP van rajta, a napokban tettem rá..

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#9338) kicsigi97


kicsigi97
tag

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy mit tud ez a laptop: Acer Aspire 5738Z
például ilyen infók érdekelnek.: Milyen játékok futnak el rajta, milyen beállításokkal? Megy-e 1080P-s film akadás nélkül rajta?

Továbbá, hogy mennyiért éri meg egy ilyet venni?

Azért írok ide, mert már az Acer-es topikba már reggel írtam, de még nem kaptam választ és elég sürgős lenne.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#9339) peter0117 válasza keszo (#9336) üzenetére


peter0117
tag

Feltettem a malwarebyetot. 11 vészlelt obejktum volt. Letöröltem őket. Nemsokkal lett jobb. De még csak gyorsvizsgálat volt. CSökkentett modban teljes vizsgálatot csináljak?

(#9340) MurdR válasza kicsigi97 (#9338) üzenetére


MurdR
veterán

m.gamestar.hu/index.php?article_html=mobilx-acer-aspire-5738-bemutato

Mint ahogy itt is írják, multimédiás gép, ne várj tőle komoly FPSeket.

www.pcszerviz.com/Notebook_laptop_szerviz/Acer_szerviz/Acer_Aspire_5738Z

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#9341) Thunderzolee válasza kicsigi97 (#9338) üzenetére

Ez egy elavult gép, játékra pl. nem nagyon való. :(
HD-t természetesen képes lejátszani röccenés nélkül.

Többféle felszereltsége is volt, konkrétan melyiket kérdezed? Bár GL40-es chipset mellé igazán izmos processzort nem lehet tenni, ezeket T4ezresekkel szerelték.
Még ha nem is az Inteles IGP van benne, hanem az nVidia 105-ös, az is csak egy sok generációval ezelőtti alap belépő szintű VGA.

Árat kalkulálni én nem akarok, nálam ez az a kategória, amiért kár pénzt adni.
Mondd meg mennyit szeretnél rákölteni, mire akarnád használni, és a szomszédos társtopicban majd keresnek neked (akár használt) gépet.

Esetleg ha valaki hirdeti ezt, és meg akarnád venni, linkeld be a hirdetést, hátha több infó van benne.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9342) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!

Fusi Amilo li1718 Win7 Home prof x86.

Ma erős melegedés után a laptop akku/töltés jelzőjén egy piros x villog, vagy van fixen. Mire számítsak? Miért csinálja? Azt írja, hogy cseréljek telepet..

Köszi előre is!

(#9343) Thunderzolee válasza peter0117 (#9339) üzenetére

Csökkentett módban? ohhh... milyen alapos vagy. :D

MbAm ha megvolt, mehet a SAS is, meg a Spybot S&D is.

De mire ezek lefutnak, én inkább újra szoktam rakni a gépet, az hamarabb megvan, és tutibb is.

Olyan régi gépre amúgy is TinyXP-t tennék, az megáll 100MB RAM alatt.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9344) NEMO1968 válasza peter0117 (#9335) üzenetére


NEMO1968
őstag

Helyette rakd,még mielőtt megjárod az AVIRA-val.
Itt,vagy máshol(már nem emlékszem)sz@tt valaki 2 hétig,mire ki tudtuk találni,hogy az AVIRA kevert be neki.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#9345) Thunderzolee válasza MurdR (#9337) üzenetére

Ha kikapcsolod a lapozófájlt akkor is csinálja?
Nem az a baj, h a merevlemezre lapoz mindent, ami viszont valami nagyon régi, nagyon lassú lehet, (még ha egy tányéros is).

Hasonló gépen gond nélkül kellene futnia filmeknek.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9346) albi31 válasza masholnap (#9329) üzenetére


albi31
senior tag

hát sok mindent láttam,de hogy a dGPU memóriáját pasztáznák,azt nem,oda GAP-pad-t kell tenni,ha volt,ha nem volt,akkor semmit!..mi a gép pontos típusa?

(#9347) NEMO1968 válasza albi31 (#9346) üzenetére


NEMO1968
őstag

De ha rézlemezt tesz oda,akkor kéne a paszta ;] .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#9348) Thunderzolee válasza albi31 (#9346) üzenetére

Igen, én is azt akartam írni anno, h a VGA memóriamoduljain inkább GAP-padok vannak, de a kérdező amúgy is észre veszi majd, ha szétszedi a gépet.
Remélhetőleg jó állapotban lesznek még, és simán vissza tudja rakni.
Max rendel itt az aprón.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9349) albi31 válasza NEMO1968 (#9347) üzenetére


albi31
senior tag

és írta hogy rézlemezt tesz oda?...én nem olvastam,másrészről,csak akkor tudja ha valami megtámasztja...mellesleg,nem értem,hogy mi szükség van rá?..ha gyárilag nem úgy hűtötték,akkor valsz. nem melegszik akkorát!(és amúgy is,honna fogja tudni leellenőrizni,hogy megfelelően vannak rajta a rézlemezek???)...én még 2007 után kiadott notebookot nem láttam dGPU memória hibával,vagyis nem mennek tönkre,a dGPU annál inkább!

(#9350) peter0117 válasza Thunderzolee (#9343) üzenetére


peter0117
tag

Hello! Hát végülis akkor leszedem az Avirát és csak malwarebyte marad. win 7 a telepitett progik miatt van. meg már megszerettem :D . Majd még irok fejleményt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.