Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) phobeus


phobeus
aktív tag

Sziasztok!

Nem találtam notebook beárazós topicot. Ha esetleg rossz helyen próbálkozom akkor előre is elnézést kérek.

Tehát lenne egy 2015 év végén vásárolt ASUS ROG G551JW-CN214D notebookom kifogástalan állapotban, asztali pcként használt, mindig egérrel és billentyűzettel volt használva.

I5-4200H
8 GB RAM
1 TB HDD
nVidia 960M
fullhd matt ips kijezlő

doboza, papírjai megvannak, bestbyte-ban volt vásárolva, az asus garanciát még nem érvényesítettem.

Az érdekelne, hogy mennyiért tundnám reális áron elpasszolni.

Előre is köszönöm,
Zsolti

LG Nexus™ 4

(#28052) Spet válasza phobeus (#28051) üzenetére


Spet
addikt

Létezik, csak nincs kiemelve mint a többi, illetve MurdR igencsak el van havazva. De hátha igaz itt hamarabb megmondja valaki az értékét.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#28053) edeleny válasza persil (#28050) üzenetére


edeleny
őstag

Hát jobb nem lett!!

Visszatettem a BIOS-ba a Discret beállítást! Az eszközkezelőbe meg is jelent, hogy R 5 230.
Kérte a drivert, leszedtem neki, ujraindítás után HD 8500-t ír ki! ?????

A CPU VGA-val végigment a windows élményindex, a VGA ra 5,1-t adott, de most megint megáll a grafikai résznél.

Mindegy , vissza kell vinnem!

HA az eszközkezelőbe letiltanám az integrált R4-es chipet?

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#28054) phobeus válasza Spet (#28052) üzenetére


phobeus
aktív tag

köszi :)

LG Nexus™ 4

(#28055) persil válasza edeleny (#28053) üzenetére


persil
nagyúr

Olyat olvastam mar, hogy a 8500m = r5 m230 bizonyos driverrel, de erre kerlek ne vegyel merget, faszsagot nem akarok mondani neked, en is csak kulfoldi forumon olvastam.

De, ha szimplan "csak" kevesled a kraftot, akkor lehet, hogy te varsz tobbet, mint kene, az a vga nem tul eros, talan a jobb integraltak szintjen van :S
De valaki okosabb kerem javitson, ha tevedek :)

Viszont eszkozkezeloben es catalystban is kene latnod azt is, meg az integraltat is.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#28056) phobeus válasza Spet (#28052) üzenetére


phobeus
aktív tag

Az miért van, hogy nem tudok beírni a fórumba, mindenhol csak azt jelzi, hogy privát üzenetet tudok küldeni? Én vagyok a hülye vagy én vagyok a hülye? :D

LG Nexus™ 4

(#28057) amdathlonxp válasza phobeus (#28056) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv volt ott valami "változás" a beárazos topicnál.. túl jó volt és mint tudjuk a jó sosem tart örökké...
lehet hogy már csak privátban lehet árazást kérni ..

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#28058) Spet válasza phobeus (#28056) üzenetére


Spet
addikt

MurdR utolsó hozzászólása a topikban. Kéri is hogy privátban ne küldjön senki beárazási kérést.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#28059) phobeus válasza Spet (#28058) üzenetére


phobeus
aktív tag

Igen, köszönöm, olvastam :) hátha akkor majd itt segít valaki ;)

LG Nexus™ 4

(#28060) oravecz56 válasza phobeus (#28059) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Megszünt

Oszika

(#28061) Dell XPS válasza amdathlonxp (#28057) üzenetére


Dell XPS
veterán

szia,

nem lehet priviben sem, igen megterhelő volna. :N

Üdv, Dell XPS

(#28062) amdathlonxp válasza Dell XPS (#28061) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia
Volt 3 féle infó ezzel kapcsolatba kb már az oldalon hogy mi miért van meg ezentúl hogy lesz,én használtam és egy jó dolognak tartottam,lenne is rá igény mert naponta írnak ide is emberek ezt a topikot keresve ...
sajnálom hogy akkor most szünetel

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#28063) twice


twice
tag

Sziasztok a segítségetekre lenne szükségem!

Adott egy Asus N550jk laptop. Eddig semmi baja nem volt. Egyszer a vonaton beállítottam a repülőgép üzemmódot( nem tudom, hogy ennek van-e valami köze hozzá), majd hazaérve ezt kikapcsoltam, de ezután már nem talált wifi jelet. Olyan mintha a wifi adapterét nem érzékelné, mert a hálózati beállításoknál csak ethernet és bluetooth van. Viszont ha beledugok egy USB-s wifis adaptert, akkor felismeri és tud az internetre csatlakozni. Windows 10 van rajta. Esetleg valami illesztőprogramot kéne letöltenem, hogy újra alapból lássa a wifit ? A segítséget előre is köszönöm!

(#28064) _Berci_ válasza twice (#28063) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Gépházban nézd meg, mert amióta van ez a "csodálatos" funkció, azóta nem 1×láttam ilyen bonyodalmat...
Repülőgép üzemmód, kikapcsol minden vezeték nélküli adaptert, de vissza már nem mindig akarja

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#28065) twice válasza _Berci_ (#28064) üzenetére


twice
tag

És ezt pontosan hol tudom megnézni?
Mert a gépház-> hálózat és internet-> repülési üzemmódnál van olyan hogy repülés ki be kapcsolása meg wifi és bluetooth. Viszont ha kihúzom az usb-s adaptert akkor a wifis lehetőség megszűnik.
USB-s adapter bent

Nincs bent

(#28066) _Berci_ válasza twice (#28065) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Pedig ott kéne lennie!
Eszköz kezelőben látod?
Úgyrémlik, h ebben a gépben nincs opció a biosban, de egy restartot érdemes tolni

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#28067) twice válasza _Berci_ (#28066) üzenetére


twice
tag

Eszközkezelő se látja és már párszor volt újraindítva. Megpróbálom újrarakni a windowst, az hátha segít.

(#28068) _Berci_ válasza twice (#28067) üzenetére


_Berci_
aktív tag

sz.tem próbálj 8.1-et ha már úgy is újra rakod :)
De előtte szedd le a driverektet, legalább a LAN-t :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#28069) twice válasza _Berci_ (#28068) üzenetére


twice
tag

Újraraktam, letöltöttem a asus honlapról a drivereket, de sajnos még mindig nem érzékeli a wifit :(
Esetleg valakinek van valami más javaslata? Vagy vigyem szervizbe?

(#28070) fungi válasza twice (#28069) üzenetére


fungi
aktív tag

Lehet hogy hülye kérdés, de a Bios vissza lett téve alapbeállításokra? Furcsa hogy pont egy repülő üzemmód közben menne tönkre a Wlan kártya...

(#28071) _Berci_ válasza fungi (#28070) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Abszolút nem hülyeség!
Bár tényleg, fura, hogy egy szoftveres lekapcsolástól elpukkan a wlan...
Ha nem segít, akkor sajnos sanszos a szerviz, ha tudd vidd személyesen, mert akkor sz.tem hamarabb ki tudják cserélni a wlan kártyát

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#28072) amdathlonxp válasza twice (#28069) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Helló
Szintén w10 el raktad újra? ha igen ki kellene próbálni mondjuk egy 8.1 et szerintem .Lehet a 10 el lesz megint a gond ...a bluetooth is a kártyában van ha jól tudom így még kevésbé gondolnám hogy a kártya halt meg .
sőt formázni sem ártana és úgy telepíteni .

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#28073) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Ha egy PWM ventis notinál a kéket nem használom, és egy 3 pines ventit kötök rá, akkor a szabályozás működni fog?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28074) kromatika válasza csabyka666 (#28073) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Szerintem nem fog működni.

(#28075) csabyka666 válasza kromatika (#28074) üzenetére


csabyka666
addikt

Szerintem se, csak egy ötlet... De minek a sárga vezeték, ha a kéken szabályozza?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28076) bakter24 válasza csabyka666 (#28075) üzenetére


bakter24
őstag

Ha jól tudom, a sárgán monitorozza vissza a fordulatszámot.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#28077) csabyka666 válasza bakter24 (#28076) üzenetére


csabyka666
addikt

És a kéken szabályozza? Mert az asztali gépeknél a 4pin-re lehet dugni 3pin-est, és szabályozza is, legfeljebb nem olyan pontosan, azért gondoltam, talán működhet.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28078) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

Van egy Acer Aspire V3 772G notebookom, amit legál W10-zel használok.

W7 alatt problémamentes volt a cucc, de miután frissítettem W10-re, azóta produkálja a következő jelenségeket:

- ha normál módon bekapcs gombbal indítom, akkor 10-ből nyolcszor az van, hogy a W10 logó megjelenik, viszont a pöttyök nem kezdenek el körözni, hanem pár mp után a gép leáll, mintha kihúztam volna a konnektorból akksi nélkül.

- 10-15 próbálkozás után pöttyök megjelennek, W10 villámgyorsan indul, ahogyan kell neki.

- ha hibernálásból ébresztem, semmi baja;
- a hibát akksiról és hálózatról is produkálja
- ha a boot előtt behozom a biost, semmi baja, nem kapcsol ki, szépen fut, ebből gondolom, hogy nem hardveres a probléma...
- frissítettem a legújabb biosra, semmi változás :(

Arra gondoltam, hogy újrahúzom a wint, már alapból 10-re, csak nem tudom, hogy ilyenkor mi az eljárás a serialokkal (meg ez lenne az utolsó megoldási gondolatom).

A gépen nincsenek virágbolti programok, minden legális.

Ötletek?

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#28079) bakter24 válasza csabyka666 (#28077) üzenetére


bakter24
őstag

A kék a PWM-hez kell, a 3pinest "csak" analóg módon, a feszültség szabályozásával szabályozzák az alaplapok. A notidnál nem tudom, át lehet e PWM-ről analóg szabályozásra váltani, ezt asztali gépeknél a BIOSban lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#28080) csabyka666 válasza bakter24 (#28079) üzenetére


csabyka666
addikt

Notiban én még milyen lehetőséget nem láttam, de asztalinál - úgy tudom - a beállítástól függetlenül működik a szabályzás, de aztán lehet tévedek.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28081) Kbali válasza Den Hadnagy (#28078) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem BIOS-ban a fastboot opciót kapcsold ki.
Én is win7-ről csak frissítettem 10-re, nem volt újrahúzás, de már hónapok óta hiba nélkül megy a gépem (Thinkpad T420i).

(#28082) Den Hadnagy válasza Kbali (#28081) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Igen, azt elfelejtettem írni, hogy a fastboot off már kipróbálva. Nem segít :(

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#28083) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Olyan van még itt, hogy quiet boot, bár az csak a logót kapcsolja ki, nagy jelentősége nem hiszem, hogy van...

Szerk.:

Na kipróbáltam... Ha a quiet boot disabled, akkor a fast boot opció is eltűnik. Szóval mindent kikapcsolva eddig kettő alkalommal kétszer sikeresen bootolt a gép. Meglátjuk, még jelentkezem ha van valami.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#28084) bakter24 válasza csabyka666 (#28080) üzenetére


bakter24
őstag

Notiban én sem láttam még, mivel ott eleve nem merül fel az átállítás lehetősége, hiszen jogosan azt feltételezi a BIOS, hogy mindig ugyanolyan (PWM-es) venti fog bele kerülni. Egyébként asztalinál ha nem PWM-re, hanem "Voltage"-re állítod, valóban működik a szabályozás, de nem a kék éren, hanem csökkenti a feszültséget a fordulatszám figyelése mellett. Szóval az eredeti felvetéseddel ott a gond, hogy hiába vágod el a kék vezetéket, attól nem fog "Voltage" módba állni, hanem csak küldi a PWM jelet, de az nem ér oda, így a venti maxon pörög. Ha le akarod szabályozni, bekötsz valahogy/valahova egy potmétert, vagy egy megfelelő fix ellenállást a piros szálra.

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#28085) buresz8


buresz8
tag

Hali!

Hogy tudom megmérni, hogy a HDD elég feszt kap e? gondolom multiméterrel lehetne, de pontosan hogyan kellene? Feltéve ha azzal meglehet. Vagy van valami alternatív megoldás?

(#28086) boldi21


boldi21
csendes tag

Hol érdemes cseréltetni (egyre több a hibás pixel) Budapesten egy notebook LCD-jét?

(#28087) _Berci_ válasza boldi21 (#28086) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Milyen gép?
Kijelző típust nézd meg s tudunk segíteni :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#28088) SZIGMA válasza buresz8 (#28085) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Tegyél már bele próbára egy másik vinyót egy friss, lehetőleg másik telepítővel készített rendszerrel.
Nálam volt már hasonló hiba, Samsung vinyóval, nézhettem bármivel, minden jónak tűnt.

Milyen vinyó van benne most?

Feszültséget üresjárásban meg hiába mérsz, ha a terhelés alatti áramfelvétel nagyobb, mint amit a táp adni tud. (Ebben az esetben sem kell a laptopot bazirgálni,elég lehet egy másik típusú,gyártmányú vinyó, ami kisebb étvágyú. Bár a szabványok miatt ez elég ritka eset, de azért megeshet.)

[ Szerkesztve ]

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#28089) csabyka666 válasza buresz8 (#28085) üzenetére


csabyka666
addikt

Notiban a vinyó is 5V-ról megy, az USB-n meg tudod mérni, megvan-e a feszültség, illetve hogy mennyi van meg belőle, de a vinyó elég nagy étvágyú a többi eszközhöz képest, szóval ha nem kap elég áramot, akkor ott más se indulna el.

Lehet egyszerűbb lenne megtudni, miért akarod megmérni a feszültséget. Mi a hiba? Nem indul / kattog a vinyó?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28090) boldi21 válasza _Berci_ (#28087) üzenetére


boldi21
csendes tag

Dell Inspiron 15-3521
Kellene a pontos típusa? Egyelőre annyit tudok, hogy fényes, de lehet, hogy ha mar csere lesz és van rá lehetőség akkor jobb lenne a matt!

(#28091) oszika16 válasza boldi21 (#28090) üzenetére


oszika16
csendes tag

Mattfekete még van

[link]

(#28092) buresz8 válasza csabyka666 (#28089) üzenetére


buresz8
tag

Azért mérném meg, mert időnként leáll a vinyó. Pl játéknél időnként 2-3secig megáll (így nyilván a kép is kifagy) majd hallhatóan felpörög a vinyó és megy tovább. Ugyenez filmeknél is.

USB-n hogyan tudom megmérni a feszt? Illetve mi lehet az oka, hogy nem kap elég áramot a vinyó? Amit az előtted lévő is írt, hogy nem passzol a vinyó meg a táp?

SZIGMA:
Köszi, megpróbálok szerezni egy másik vinyót, és megpróbálom azzal. (bár a rendszer SSD-n van)

[ Szerkesztve ]

(#28093) barhousecafe


barhousecafe
újonc

Sziasztok

Van egy Lenovo G50-70 típus laptopom ami BIOS frissítés után megadta magát.
Bekapcsoláskor csak a ventilátor kezd el forogni .. Novo gomb se működik képernyő is sötét
Kérdésem a következő lenne : Mivel lehet megmenteni ?? Ki mit javasol

Válaszokat előre is köszönöm

(#28094) _Berci_ válasza barhousecafe (#28093) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Hy

Itt kérdezd meg, a guruk ebben a topikban laknak :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#28095) csabyka666 válasza buresz8 (#28092) üzenetére


csabyka666
addikt

És ha csak simán alvóra teszi? Energiagazdálkodás környékén keress olyat, hogy merevlemez kikapcsolása, és tedd "soha"-ra.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28096) buresz8 válasza csabyka666 (#28095) üzenetére


buresz8
tag

Igen erre már én is gondoltam, de sajnos nem jött be :(

(#28097) SZIGMA válasza buresz8 (#28096) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Megtennél annyit, hogy belinkeled vagy bemásolod az első posztot,amiből kiderül milyen laptop, milyen konfigurációban műveli ezt,mert visszaolvastam,de ezek szerint valamiről lemaradtam.Azt hittem rendszervinyó csinálja a fesztivált.

[ Szerkesztve ]

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#28098) adika4444 válasza buresz8 (#28096) üzenetére


adika4444
addikt

Milyen típusú HDD-ről beszélünk?

üdv, adika4444

(#28099) buresz8


buresz8
tag

ASUS K501-DM045D

Hitachi HGST HTS541010A7E630

(#28100) SZIGMA válasza buresz8 (#28099) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Oké,de akkor most mi a felállás?

SSD-n van a rendszer,azt írtad.

A játék meg a filmek meg a vinyón, gondolom.

Akkor ez a vinyó most caddyben van vagy külső házban?
USB 2.0, 3.0?

Több részletet légyszi, mert ez így karácsonyig is eltarthat.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.