Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) Füge007 válasza KillHates (#27098) üzenetére


Füge007
senior tag

De kikapcsoltam teljesen, külső egéren van akkor is csinálhatja ezt?

Füge

(#27102) anonymus89 válasza _Berci_ (#27082) üzenetére


anonymus89
addikt

Az a baj, hogy nincs ott ismeretlen eszközként... :F

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27103) KillHates válasza Füge007 (#27101) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ütögesd (kopogtasd) meg izomból a középső gombot. Szokása beragadnia.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27104) rii


rii
nagyúr

sziasztok

dell latitude e6400-hoz hol lehet akkumulátort venni ocsóért, de még jót? .-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27105) _Berci_ válasza anonymus89 (#27102) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Akkor sajnos előfordulhat, h az USB vezérlőd a végét járja :(

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27106) _Berci_ válasza rii (#27104) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szeva

Olcsó és jó az nagyon messze áll egymástól :)
Vagy olcsó és 1/2 évente cseréled (max!)
Vagy jó és akkor pár évig kihúzza

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27107) rii válasza _Berci_ (#27106) üzenetére


rii
nagyúr

oksa .-)

egy jó akkuért mi a reális ár? csa h tudjam, ha találok hogy jó ár érte e vagy sem .-)

ez pld. 10.000ért jó?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27108) _Berci_ válasza rii (#27107) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Aham, a termék jónak tűnik a leírás alapján :K

2 pozitív értékeléssel van a srác 1 éve...

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27109) KillHates válasza rii (#27107) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem vegyél után gyártottat. Könnyebb felújítani és majdnem mindig tovább bírják. Keresd meg a fórumról Mobilbyte-ot, szerintem nála ennyiért fogsz kapni egy év garanciával ilyen akkut. Én Dell 5010-esekbe veszem nála az akkukat és 100%-osan kompatibilisek és erősebbek mint a gyáriak (4400mAh vs. 4700mAh)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27110) anonymus89 válasza _Berci_ (#27105) üzenetére


anonymus89
addikt

Lehet újratelepítem az egészet és ha utána is jelentkezik akkor szerviz lesz belőle, köszi! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27111) _Berci_ válasza anonymus89 (#27110) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Drukkolok :) (esetleg próbálhatsz 8.1-et is:)

KillHates: Azért tegyük, hozzá, hogy nem mind1 milyen után gyártott, mert azokból vannak elég pocsék minőségűek, természetesen tisztelet a kivételnek :D

Nekem pl iPhone telóm van, s Belkin utánagyártott kábelt veszek, mert az jobb, mint a gyári :P

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27112) KTomi77


KTomi77
tag

Sziasztok,
Van egy Packard Bell TM85-ös laptopom. Intel core i3+Ati HD5470-es videókártyával, Win7-el telepítve.
Az a gondom, hogy egyszer csak kék halál lett rajta. Újból telepítettem a windowst, de ha a videókártya drivert felakarom telepíteni, nem engedi, csak sokadjára. És ha nagynehezen sikerül is, akkor a telepítés végén kéri az újraindítást a telepítő, majd ismét jön a kék halál. Ha csökkentett módban elindítom a wint és az eszközkezeklőben leszedem a drivert, akkor a windows normálisan működik, de szinte használhatatlan a laptop mert pl. youtube videók szaggatnak stb., ezért lenne szükségem felrakni a videókártyához a drivert.
Előre is köszönöm az ötleteket.

(#27113) tserrof77 válasza KTomi77 (#27112) üzenetére


tserrof77
senior tag

BGA-s a vga-ja :(

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#27114) KTomi77 válasza tserrof77 (#27113) üzenetére


KTomi77
tag

Na az nem jól hangzik. Köszi a segítséget.

(#27115) tserrof77 válasza KTomi77 (#27114) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ezeket jó minőségben újra lehet golyózni, páran foglalkoznak vele a topikban. Pl KillHates kolléga.

Reball kell, reflow semmit se ér...

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#27116) _Berci_


_Berci_
aktív tag

Sziasztok

Egy hülye elem beazonosításában kérném a segítségeteket :)

Eddig csak néhány alkalommal láttam ilyet, de nem kellet cserélnem/vennem még :)
Ránézésre Ez lesz, csak egy megerősítést kérnék :)

Gépről annyit tudok, h Pacibell TK87es család tagja :) De az alaplap típus száma úgy is látszik :DD

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27117) Sobod87


Sobod87
tag

Sziasztok,

Van egy ASUS N550JK típusú notebookon, tegnap egyik pillanatról a másikra,nem talál hálózatot. "Nincs csatalkozas. Nem állnak rendelkezésre kapcsolatok"
Nem tudtok valami megoldást?

Köszi előre is.

(#27118) _Berci_ válasza Sobod87 (#27117) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Leírás alapján véletlen ki lett kapcsolva a WLAN vagy repülőgép üzemmódra váltott, vagy vmi letiltotta háló kártyát

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27119) MayerApu válasza _Berci_ (#27046) üzenetére


MayerApu
csendes tag

A biosban nem találok semmi ilyesmit. Igen van egy Integrált Intel VGA és egy Geforce GT 525M is benne, a geforce látja a TV-t de az integrált nem.

(#27120) Sobod87 válasza _Berci_ (#27118) üzenetére


Sobod87
tag

Próbáltam volna visszakapcsolni de nem reagál az fn+f2 kombóra...az eszközkezeloben sincs semmi gond...hol tudnám meg megnezeni?

(#27121) rii válasza KillHates (#27109) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!
érdeklődöm majd Nála!

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27122) Dell XPS válasza _Berci_ (#27116) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

CR1220 :K

Üdv, Dell XPS

(#27123) hcs57 válasza Sobod87 (#27120) üzenetére


hcs57
őstag

Nálam az Fn+F12 kapcsolja..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#27124) mmat3 válasza hcs57 (#27123) üzenetére


mmat3
tag

Nála meg az Fn+F2..

(#27125) _Berci_ válasza MayerApu (#27119) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Meg kéne próbálni több driverrel is :)
nem az az érdekes, h találsz-e vmit, hanem, hogy a BIOS képét látod-e a tv-n :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27126) _Berci_ válasza Sobod87 (#27120) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Ha jól sejtem win 8.1/10 van a gépeden... érdemes a Gépház/Hálózatban kutakodni :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27127) _Berci_ válasza Dell XPS (#27122) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Köszi :) :R

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27128) csababarca


csababarca
őstag

Van olyan driver kereső program,ami le is tölti és telepíti a legfrissebb drivereket?
Mert eddig csak olyanokat találtam,amik megkeresik ugyan hogy mi avult és van belőle újabb, de letöltésért és telepítésért már fizetni kell.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#27129) _Berci_ válasza csababarca (#27128) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Hy

Amit én ismerek az megbízható, bár "trükkösen" kell indítani és ha sikeresen indítottad akkor is max 100KB/s a letöltési sebesség, de majdnem mindent le tud szedni :)

Utolsó utáni próbálkozás szokott lenni am a prg neve DriverEasy :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27130) _Berci_ válasza _Berci_ (#27129) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Ha nem fizetsz érte akkor 100K az kimaradt :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27131) adika4444 válasza csababarca (#27128) üzenetére


adika4444
addikt

Driver Pack Solution
be kell jelölni hogy csak a drivereket frissítse/telepítse. Nekem eddig még nem okozott csalódást. Igaz USB 3 driver és a bt drivert nem mindig sikerül neki felrakni, de azokat meg kézzel meg lehet segíteni...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#27132) csababarca


csababarca
őstag

Köszönöm, ráküldtem mindkettőt, minden driverem naprakész lett :)

Mégegyszer köszi mindkettőtöknek!

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#27133) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Ha nem jó helyen kérdezek, irányítsatok át please.

Notebook-ra, PC-re, win 8.1 x64-hez mi az a program amivel tudom monitorozni játék, 3dmarkt alatt a vga terheltségét, és hőmérsékletét? Lehetőleg megbízható valós értékekkel. Ill. jó lenne ha ki is írná melyik VGA aktív, legalább sorszámmal vagy valami megkülönböztetéssel (laptop intel IGP + nvidia dVGA). Régebben win7-nél MSI after burnert használtam de azt nem tudom az még működne-e egy új notin win8.1 alatt.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#27134) marcee


marcee
addikt

Sziasztok!

Egy Lenovo G500-asnak sikerült betörni a kijelzőjét, kiszereltem, a gép amúgy működik.
Egy Samsung LTN156AT32 típusú panel volt benne, ami 15,6"-os, fényes, 1366x768-as felbontású, 40 pines bal oldali csatlakozója van. Elkezdtem nézelődni, lehet kapni ugyan ilyen panelt, de igazából sem a fényességével, sem a felbontásával nem vagyok kibékülve. Kapható ugyanott, alig drágábban más márkájú, matt, 1600x900-as panel, ami méretre és csatlakozóra megegyezik, és alig drágább valamivel.
Kell még valamire figyelni, vagy az azonos csatlakozó és a méret elég a kompatibilitáshoz?

Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni.

\m/

(#27135) adika4444 válasza s3toraph (#27133) üzenetére


adika4444
addikt

Próbáld meg azt az Afterburner-t, valamint a HWInfo is megér egy próbát...

üdv, adika4444

(#27136) Dell XPS válasza marcee (#27134) üzenetére


Dell XPS
veterán

AU Optronics a legjobb panel a választékból (250nits), utána LG-Philips következik (200-220nits), és a Samsung LCD marad a végére...(~190nits)

Másra már nem kell figyelned, csak amit leírtál. :)

(#27133) s3toraph: GPU_Z ? :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#27137) s3toraph válasza adika4444 (#27135) üzenetére


s3toraph
senior tag

+ (#27136) Dell XPS : Köszönöm, megpróbálom majd.

Most viszont akadt egy sürgős problémám, kérlek segítsetek ha tudtok (megkérdezem itt is mert nagyon parázok tőle):

Öcsémnek vettünk új laptopot (Asus K555LB-XO309D). Win 8.1-et raktam rá (pro, x64), driverek fent vannak gyári driverlemezröl, más még nincs, se programok se frissítések. Azt vettem észre hogy a HDD load/unload cycle countja marhára gyorsan növekszik, megfigyeltem 10 percre és kb. percenként akár 1-et is nő HDS legújabb verziója szerint! Viszonylag hangos a lemez (ST1000LM024 HN-M101MBB), hallani ahogy surrog, és hallani amikor megáll majd újra felpörög. Ez mitöl lehet? Teljesítmény centrikus profilra raktam, speciális menüben "soha" opcióra raktam a merevlemez kikapcsolását minden esetben. Még is ezt csinálja. Ötlet?

Most kikapcsoltam ezt a gyors rendszerindítást a leállítási beállításoknál, és újraindítottam, aztán figyelem hogy így megy üresben, mit csinál. Hát ha így jó lesz. -> Update: nem jó így sem, 4-5 perc alatt 6-al nőtt a szám. 8 óra működés, 21 bekapcsolás után szerintem a load/unload értékre nem normális hogy jelenleg 279-en áll. -> Update: már 310 felett, kb. újabb fél óra alatt.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#27138) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok
Valaki írányitson át a megfelelő topikba, ha ez nem a neki való. Sikerült megreptetni egy barátomnak a Lenovo G580 as notiját. Kijelző oda, és keresnék bele megfelelőt. Nem tudom,l hogy mennyire típus specifikus, vagy van bele kompatibilis is esetleg. Semmi pontosabb részletet nem tudok, de megnézhetem ha valaki megmondja, hogy mit is keressek rajta. Sajnos nem hozzám hozta egyből, így lettek egyébb hiányosságai is. pl. kijelző távtartó gumik, talpán pár gumi láb hiány, stb. Köszönöm, ha valaki tud bármit javasolni.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#27139) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Ha egy Lenovo Thinkpad L420 notiról letört egy gomb, azt hogyan lehet pótolni? Lehet kapni külön valahol? :R

(#27140) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztokk
van egy y570 lenovom, alap i3 hd3000 es procis gép, eddig úgy néztem a filmeket, hogy tükröztem a kijelzőt és igy hd-ban nyomta ki a tvre a képet, amióta csak a tv-t választom, mint megjelenitőt ugy már fhd-t nyom ki de igy be-be akadoznak a filmek, cserélném a procit.... van rá lehetőség, hogy hd3000 nél nagyobb integrált vgas procit tegyek a gépbe? ha igen melyik lehet az? esetleg ezt megtalálhatom valahol, vagy mondanátok egy-két épkézlábabb procit, amit meg tudok venni bele és lehetőleg a használt piacról

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#27141) bakter24 válasza s3toraph (#27137) üzenetére


bakter24
őstag

Megnéztem az én laptopomban a winyót (Update: ami opti-bayben van kb 3 éve, előtte simán volt ugyanebben a gépben), és átlag óránként 42 az adott értékem. (714 nap üzemidő, és 731039 a load/unload cycle count) Asztali gépben óránként 13 az átlag egy 80 napos winyónál. Ehhez képest nem rossz a tied sem szerintem. Ha a hangja nem stimmel az más kérdés, de maga a számláló szerintem nem rendellenes.

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#27142) s3toraph válasza bakter24 (#27141) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Köszi hogy megnézted! :R

Közben olvasgatva mindenfelé én is arra jutotta, hogy manapság ez az irdatlan magas parkoltatás a normális. :W HDS-el sikerült lejjebb állítanom, de még mindig zavar hogy nyugalmi állapotban a vinyó nem egyenletesen pörög, hanem pörög alapon, majd gyorsít picit, és ezt ismételgeti. De legalább nem áll le és pörög fel újra. Szóval jobb lett a helyzet. Kissé hangos a vinyó, de gondolom ez ilyen. Igazából még nem volt terhelve a laptop, a vinyót csendben hallom, a laptop ventilátorát még egyszer sem hallottam.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#27143) Kbali válasza zsolt19900 (#27140) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nézted is közben a prociterhelést, hogy tényleg attól akad be? Nekem is ilyen processzoros a gépem, simán viszi az FHD-s anyagokat - ott inkább más probléma lehet.

(#27144) _Berci_ válasza oncsi (#27138) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Ha jól emléxem akkor a Tied bal alsó csatis pl mint a LP156WH4-es kijelző :)
Lejgobb persze úgy lenne, ha kikapnád a kijelzőt s megnéznéd a típus és az alapján már lehet keresgélni :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27145) _Berci_ válasza mclaren777 (#27139) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Laptop szervizek foglalkoznak ilyenekkel, szerintem vedd fel a kapcsolatot a Laptopsystemmel Ők tudnak majd segíteni :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27146) _Berci_ válasza zsolt19900 (#27140) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

1 Sajna cpu csere notiknál nem olyan egyszerű, egyrészt fogyasztás miatt, másrészről erősebb prociknak kell több feszkó, ja és ha a Bios nem ismeri a procit akkor esélyes, h el se indul, hiába van meg minden feltétel :(

2 Tiedbe 2.gen i3 cpu van s azoknál még nem volt nagy eltérés a prociba integrált kártyáknál :(

Lehet próbálkozni különböző driverekkel, mert előfordulhat, h az egyik picivel jobb és pont az a pici kell, hogy akadás mentesen menjen az FHD film :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27147) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Hoztak hozzám egy Acer Aspire E1-570G laptopot. Most lett véve és Windowst kellene tennem rá. A gond az, hogy amint a Windows telepítés után felkerül az Intel IGP illesztőprogram, kb. fél percen belül kékhalált dob, különféle üzenetekkel:
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER

A gép adatai:
i3-3217U
4 GB DDR3 1600 MHz RAM (egy modul)
GT 720M 1 GB
Seagate 500 GB SATA3 merevlemez (ST500LT012)

Próbáltam Windows 7-tel, 8.1-gyel és 10-zel is (természetesen 64 bites változattal). Semmit se raktam fel az Intel illesztőprogram előtt. Az illesztőprogramból is több verziót kipróbáltam. Többek között azt is, amit a Windows Update kínált fel.
Több kört lefuttattam a Memtesttel, nem talált hibát. Beraktam egy másik hibátlan memóriamodult, de azzal is előjött a hiba. A merevlemez helyett egy SSD-t is betettem, de ugyanúgy kékhalál volt.

Bárkinek bármi ötlete, hogy mi lehet a hiba oka?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#27148) ZX-6R válasza _Berci_ (#27089) üzenetére


ZX-6R
csendes tag

Köszi, de ez sem oldotta meg. Sem a kiszedett elemmel bekapcsoló gomb nyomása, sem ez a fizikai reset. Létezik, hogy sehogy sem lehet resetelni a biost?

(#27149) amdathlonxp válasza ZX-6R (#27148) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv
Érdekes egy nyűg :U mi van ha frissítesz egy biost?

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#27150) _Berci_ válasza Ðávid (#27147) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Szerintem alaplap hiba :(

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.