Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142601) hokuszpk válasza Yandelus (#142600) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hát. a Samsung Galaxy az ilyen.
b verzió, hogy ha már az adatlapodon nincs, akkor a hibatalálgatás mellé leirod a konfig paramétereit.
amugymeg biztos a tápegység.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#142602) BiP válasza Cs1csó (#142593) üzenetére


BiP
nagyúr

ezért nem szeretnék egy 60 ezres procit beletörni egy 40 ezres alaplapba

Ez ma már egy elég low-cost konfig lenne amúgyis.
60ezerből egy 12400f jön ki, újabb genből meg kb. csak i3.
Elszálltak az árak nagyon.

(#142603) Yandelus válasza hokuszpk (#142601) üzenetére


Yandelus
tag

Konfig:
ASRock H610M-HVS/M.2 R2.0
Intel Core i3 12100F
16GB (2x8) G.Skill Aegis 3200MHz DDR4 memória
240GB Crucial BX500 SATA SSD (win)
1TB Samsung 870 EVO SATA SSD
Zalman MegaMax ZM500-TXII
Sapphire Pulse RX 6600 XT 8GB GDDR6

Lehet végülis a táp a gond, de nem tudom, hogy ez a hiba mitől jön elő.

(#142604) hokuszpk válasza Yandelus (#142603) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Nézd meg, van-e a lapon levonel frissebb bios. Illetve azt nézném meg a biosban, hogy bekapcsolaskor elsodlegesnek az integralt vgat vagy a "peg" ( pci-e ) -et probalja meg inicializalni.
ebben a felallasban a masodik opció lenne a kivánatos.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#142605) Yandelus válasza hokuszpk (#142604) üzenetére


Yandelus
tag

A legfrissebb elérhető bios van rajta, a biosban nem látok semmit ami hibás lehetne. Játék közben semmi gond, másolás stb, minden oké, csak bekapcsoláskor bejön azaz egyszínű kép, aztán kész. Újraindítás és azonnal megy a Win. Nem értem mi okozza.

(#142606) hokuszpk válasza Yandelus (#142605) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a monitorra hdmi -n keresztul megy a jel ?
ha igen, van kéznél másik monitor esetleg másik hdmi kábel neadjisten mindkettő egy cserés teszthez ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#142607) Yandelus válasza hokuszpk (#142606) üzenetére


Yandelus
tag

Hdmi-n. Esetleg másik tvre tudom rákötni, másik hdmi-vel.

(#142608) Cs1csó válasza BiP (#142602) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O

(#142609) kiralytom válasza inf3rno (#142589) üzenetére


kiralytom
aktív tag

A messengeren azt mondta az ügyintéző HA a garancia levélen 36 hónap van, akkor annyi a garancia. Márpedig a garancialevelet úgy állították ki :) :C, megvettem. Kész.

Más: telepíteném újra a windows 11-et ( ami rajta volt) és ezt dobja ki.


Lecsekkoltam alkalmas-e a gép rá, arra meg azt dobja, hogy igen:


Most akkor mégis miért nem tudtam usb flashről szépen, tisztán telepíteni?

Egyelőre windows-on belül csináltam egy teljes rendszer visszaállítást (minden adat törlésével), de ez azért mégis csak fura. Flashről szeretném ezt. :R

[ Szerkesztve ]

(#142610) hokuszpk válasza Yandelus (#142607) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

egy probat megerhet , hatha a kabel vagy a monitor trefal meg. Van egy oreg Fujitsu monitorom az szeret ilyen mókákat előadni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#142611) Pyttawrx válasza kiralytom (#142584) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Cégre 1 év lesz.

(#142612) BitRider válasza kiralytom (#142609) üzenetére


BitRider
aktív tag

Az iPon az egyik legmocskosabb, szürkében halászó cég, ami adható. Hazudnak ezerrel. Változtak a jogszabályok és nincs az a profitorientált cég, mely ezt a számukra kedvező dolgot nem követné le. Ha rendes garit és elállási jogot szeretnél, akkor muszáj magánszemélyként vásárolnod.

Az, hogy régebben vásárolt cókmók esetén érvényes még a több garancia, az lehetséges, hoszen utóleg nem módosíthatnak a leírtakon, de újonnan már a fenti érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#142613) BiP válasza BitRider (#142612) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja. Most azt mondják, 36 hónap, mert az van ráírva. Másfél év múlva menne a hardverrel, akkor meg majd szépen elutasítják, hogy cégre szól a számla.
Ne legyen igazam.

(#142614) inf3rno válasza kiralytom (#142609) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Reméljük nem lesz garanciás.

Buliban hasznos! =]

(#142615) hokuszpk válasza kiralytom (#142609) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

pontos konfig ?

biosban nezz korul, csak semmi csm ; ftpm legyen engedelyezve ; ilyesmi.
esetleg dobd fel ra a legfrissebb biost, azoknak a defaultja mar ugy szokott beallitva lenni, hogy a w11 ne akadekoskodjon. Ha az utolso bios van rajta, akkor load bios default.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#142616) kiralytom válasza hokuszpk (#142615) üzenetére


kiralytom
aktív tag

köszi, nézem majd

(#142617) Yandelus válasza hokuszpk (#142610) üzenetére


Yandelus
tag

Az oldotta meg, hogy kivettem a gyors indítást a Windowsban. Azóta nem csinálja ezt. Fura jelenség.

(#142618) hokuszpk válasza Yandelus (#142617) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

egy ujabb pelda a "na erre nemgondoltam volna" nótára ;]
de örülök, hogy megfejtődött.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#142619) mezis válasza Yandelus (#142617) üzenetére


mezis
nagyúr

A tápegység új?

mezis

(#142620) Yandelus válasza hokuszpk (#142618) üzenetére


Yandelus
tag

Jaja, fene se gondolta volna hogy ez megoldhatja. Hát majd meglátom így marad-e.

(#142621) Yandelus válasza mezis (#142619) üzenetére


Yandelus
tag

Igen, pár napos a tápegység meg a gép is a vga-n kívül, nem zúg, nem kattog, megy minden normálisan, csak ez a Win indításos fura gond volt a hiba. Hogy most végleg eltűnt-e, nem tudom, de remélem.

[ Szerkesztve ]

(#142622) Top cat válasza Yandelus (#142621) üzenetére


Top cat
őstag

Az SSD milyen állapotban van?

(#142623) Yandelus válasza Top cat (#142622) üzenetére


Yandelus
tag

Amin a Win van az 100/100, a hd sentinel szerint, ez új ssd. A régebbi használt, az 100/74-es.

(#142624) mezis válasza Yandelus (#142621) üzenetére


mezis
nagyúr

60 évvel ezelőtt szóbeszéd volt, hogy a nagyobb kapacitású új elkókat vagy sokáig nem használtakat "formázni" kell. Feltölteni, kisütni. Sokszor.
Lehet hogy a tápegység valamelyik elkója is ilyet óhajtott? :F

mezis

(#142625) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok. Intel dual core E5200, 4 gb ram, vga: integralt intel G41 chipset. Ezen mennyire stabilan fut a win10? Illetve a removable dev. Lenne a biosba az usb boot? Jelenleg win7 volt a gepen. Most ujraraktam es rajottem a win7 mar nem fogja rarakni a frissiteseket, igy csomo minden nem mukodik.

Battletag: hojszi#2983

(#142626) varmi2 válasza Intel fan11 (#142625) üzenetére


varmi2
nagyúr

A 4Gm ramot 8ra kellene bővíteni, illetve jobb lenne egy 4 magos cpu. De a ram bővítés szükséges.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#142627) BiP válasza Intel fan11 (#142625) üzenetére


BiP
nagyúr

Esetleg Windows 8.1 +start menü program?
Az is lejárt, de mégiscsak frissebb, és. 4giga mellett használhatóbb, mint a Win10.
8giga +SSD hasznos lenne.

Amúgy igen, az az usb boot.

[ Szerkesztve ]

(#142628) Top cat válasza Intel fan11 (#142625) üzenetére


Top cat
őstag

Igen, az az opció az USB boot-ra. Vannak olyan alaplapok, amiknél a POST során, valamelyik F billentyűvel is elő lehet hozni, egy Boot választó menüt.

El fog menni rajta a win10, de nem lesz nagy élvezet. Viszont SSD nélkül, inkább ne is kísérletezz vele.

(#142629) BitRider válasza Intel fan11 (#142625) üzenetére


BitRider
aktív tag

El kell felejteni egy ilyen gépen a Windows-t. Menjen rá legújabb Linux Mint XFCE, ez relatíve jól fog menni HDD-vel meg 2 GB RAM-mal is. Böngészésre legalább alkalmas, és automatikusan frissül a Firefox-szal együtt még évekig.

Ahhoz, hogy Win 10-ezz, nagyon ajánlott a legalább 4 szálas proci (ez egyáltalán nem biztos, hogy cserélhető), a 4 GB RAM szintén kelleni fos, és az SSD is must have. Amennyit ráköltenél, annyiból meg már lehetne venni használtan jobb gépet. De amennyiben fel is szenvednéd a Windows 10-et, jövő ősszel megint ott leszel, hogy már nem támogatott a rendszer.

Az ilyen régi gépeken ez az egyetlen értelmes megoldás az említett rendszer, ami hosszútávon támogatott. Pár klikk felrakni és a kezdeti felületi beállításokon is egy megfelelő varázsló vezet végig, tök egyszerű. Kezdőknek, gyerkőcöknek, nagymamának ráadásul kezelhetőbb is tipikusan, mint a Windows.

[ Szerkesztve ]

(#142630) BitRider válasza BitRider (#142629) üzenetére


BitRider
aktív tag

*fog :U

A lényeg, hogy telepítéskor legyen bejelölve, hogy a 3rd party codec-eket is rakja fel. Megadsz egy admin jelszót, és be lehet pipálni, hogy automatikusan belépjen a rendszerbe. Onnantól fogva az összes karbantartás annyi, hogy néha felajánlja a frissítéseket, amikor is el fogja kérni ezt az admin jelszót egyszer. Nagyjából ennyi.

Linux Mint XFCE, amit Rufus-szal írhatsz ki pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

(#142631) efemm válasza Intel fan11 (#142625) üzenetére


efemm
tag

Teljesen felesleges rá újabb windows. Ha valami speciális funkciója van, vezérlést hajt, vagy valami őskövület nyilvántartó program megy rajta, akkor hdd->ssd cserével tudsz rajta gyorsítani. A neten böngészni pedig egyszerűen nem erről kell, de akárcsak word-excelre is kevés már. Egy I3-as 3.gen. procis brand pc 8GB-tal 8eFt itt a HA-n, ebbe kell még 3eFt-ért egy 128-as SSD, és arra már mehet W10.

(#142632) Intel fan11 válasza efemm (#142631) üzenetére


Intel fan11
őstag

Letezik olyan, hogy a letezo frissitesek amik megvoltak a win7en vhonnan letolteni. Jo lenne nekem a win7, ha a frissitesek vhol meglennenek neten. Nem az en gepen. Rokone nem akar kolteni semmit ra. Eddig is ment a 7 rajta. Csak ugye ez meg akkori telepites amikor meg tudott frissulni a windows.

Battletag: hojszi#2983

(#142633) BitRider válasza Intel fan11 (#142632) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nincsenek hozzá frissítések, és ha nincs speciális szoftver, amihez muszáj a Win 7, akkor nem, nem jó. Nem települnek rá a friss böngészők, nem lehet rajta netezni, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Leírtam az egyetlen értelmes alternatívát.

Azt ingyen, fél óra alatt fel tudod rakni, van benne LibreOffice és Firefox eleve. Első indítás után lefuttatod még a frissítéseket, beállítasz egy háttérképet és kész is vagy.

Esetleg videolejátszáshoz érdemes még a VLC-t felrakni (a szoftverközpontban ott van egyből) és ennyi. Így hosszútávon jól használható maradna a gép. Ha nem akar költeni, akkor ez az egyetlen opció. Gondolom, magadat sem akarod szopatni, hogy elszenvedsz a kétes win 7 ötleteddel, aztán ugyanúgy nem fog működni és téged csesztet a rokonod.

[ Szerkesztve ]

(#142634) Doky586 válasza Intel fan11 (#142632) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogyne lenne. Win7-hez 2020. 01.-ig vannak (legális) frissítések. MS-től ma is letölthetők. FF hoz pedig idén szeptemberig lesznek w7 alá frissítések.

(#142635) Intel fan11 válasza Doky586 (#142634) üzenetére


Intel fan11
őstag

Eddig is mukodott csak meg 2020 elotti telepitesu gep. Csak azt nem ertem ha legalis a frissites miert nem engedi fel a win update. Van pl a roblox jatek ami nem indul el mert keres kbxy szamu frissitest. Vmi pl a net keretrendszert. Ms honlapjarol mindent le lehet szedni?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#142636) Doky586 válasza Intel fan11 (#142635) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win update letölti automatikusan.

(#142637) Top cat válasza Intel fan11 (#142635) üzenetére


Top cat
őstag

Próbáld ki ezt.

(#142638) Intel fan11 válasza Doky586 (#142636) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nem tolti le 1bol hibat ad. Lekene automatikusan toltenie a 2020ig meglevoket? Marmint ha ramegyek?

Battletag: hojszi#2983

(#142639) King Unique válasza Intel fan11 (#142625) üzenetére


King Unique
titán

Fut-e majd a Windows 10 a gépemen?

Ha van legalább 2 magos és PAE/NX/SSE2 támogatással rendelkező CPU, 4 GB RAM, HDD helyett SSD, Windows Update talál eszközillesztőket a telepítés után, akkor igen.

A Windows 7 általános támogatása már rég megszűnt, már népszerű böngészők újabb verziói sem települnek és futnak rajta (példa), stb., éppen ezért már nem feltétlen kellene erőltetni a használatát.

"Most ujraraktam es rajottem a win7 mar nem fogja rarakni a frissiteseket"

A támogatás megszűnéséig kiadott frissítéseket nyilván letölti és telepíti a Windows Update, csak előtte bizonyos frissítéseket célszerű manuálisan letölteni és telepíteni pl. az ebben a válaszban leírt módon, mert ott ilyen szarul működik.

(#142640) Doky586 válasza Intel fan11 (#142638) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a táblázat szerinti 3db frissítés nincs feltéve, akkor azt tedd fel kézzel.

(#142641) BitRider válasza Intel fan11 (#142635) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ezzel max meghosszabbítod a szenvedést, utána ugyanúgy elavultnak fog számítani a böngészés és kezdheted az egészet előről ahelyett, hogy megoldanád azzal, amit írtam.

(#142642) Intel fan11 válasza King Unique (#142639) üzenetére


Intel fan11
őstag

2 magos a cpu dual core E5200 es 4 giga ram van a gepben.

Battletag: hojszi#2983

(#142643) BiP válasza Top cat (#142637) üzenetére


BiP
nagyúr

De jó ez így összeszedve. Akartam említeni, hogy biztos azért nem mennek fel a frissítések, mert SHA-2 átállás előtti a Win7.
De így szép sorban feltéve könnyen megugorható a dolog.

(#142644) Rowon válasza Intel fan11 (#142642) üzenetére


Rowon
veterán

Látom BitRider ajánlott egy Linux alapú rendszert. Ilyen 15 év körüli gépeket már vagy el kell engedni, vagy egy könnyedébb, de jelenleg is támogatott OS-t kell hozzá keresni. Viszont a Linux finoman fogalmazva máshogy működik, mint úgy általánosságban a Windowsok. Meg lehet próbálni feltelepíteni és használni egyet, hogy tudsz-e vele boldogulni.

Alternatív megoldás, hogy veszel, vagy összerakatsz egy új gépet, ami a Windows 11 hardverkövetelményeinek is megfelel. A Windows 7-nek meg búcsút kell mondani, főleg online térben.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142645) BitRider válasza Rowon (#142644) üzenetére


BitRider
aktív tag

Máshogy? Aki csak böngészik a gépen és néha megnyit egy-egy dokumentumot (az esetek java része), az az ugyanolyan tálcán ugyanazt a Firefox-ot nyitja. Illetve a grafikusan szépen eleve berendezett, kategorizált start menüből ugyanazt a libreoffice-t tudja kinyitni. Miféle különbségre gondolsz? Hogy sokkal egyszerűbb telepíteni a sok fasz kérdés nélkül? Meg hogy automata frissen tartja magát és a programokat? Valóban elképesztő a különbség egyszerűségben és élhetőségben, ha csak netes gépről van szó, csakhogy nem a Windows javára.

[ Szerkesztve ]

(#142646) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Tanulásra, önfejlesztésre, munkára használom a Online mesterséges Intelligenciát. Korábban a Chat GPT-t, most viszont a Google Bardal ismerkedem. Ezutóbbi néhány válasznál az online linkeket nem jeleníti meg, eltávolítja. Ezek sima hétköznapi, sokszor tananyag linkek. Vagy mód ennek megjelenítésére? Mi ennek az oka?

Válaszotok előre is köszönöm! :R

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#142647) King Unique válasza BitRider (#142645) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem világos mióta kell külön megmagyarázni egy IT fórumon, hogy a Linux ≠ Windows és a Windows ≠ Linux, amikor eleve tény és az itteni szaktopikokban is rendszeresen elsütik ezt, meg hogy ne akarja a Linuxot Windowsként használni avagy éppen fordítva, de mindegy.
Nem, nyilván nem pont ugyanolyan se a tálca se a Start menü, max. csak hasonló, ahogyan a programtelepítésben és egyebekben is van különbség, automatikusan meg a Windowsok is eleve frissülnek és a telepített egyes programok is mint pl. pont a böngészők, akik pedig eleve Windowshoz vannak hozzászokva azok nem feltétlen kapásból másfajta operációs rendszert akarnak használni ha Windows használatára is van lehetőség, stb.
A leírtakból annyi reális, hogy Windows után pl. egy Linux Mint valóban jó alternatíva lehet és a böngészés, szövegszerkesztés stb. általános dolgokra nyilván használható az is, ott is van Firefox és LibreOffice, na de nem feltétlen mindenki akar arra váltani és azt használni. + Ugye az eredeti kérdés sem ez volt, hanem hogy futna-e az adott PC-n a Windows 10, amire le lett írva a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#142648) Rowon válasza BitRider (#142645) üzenetére


Rowon
veterán

Ne menjünk bele a Linux kontra Windowsba, mert az nem témája ennek a topiknak. A másik, hogy nem lehet tudni mire használja a gépet és a Linux NEM cserélhető fel a Windows-zal. Ez csak egy javaslat volt részemről és nem is akarok vitába belekezdeni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142649) BitRider válasza King Unique (#142647) üzenetére


BitRider
aktív tag

Más hatása van a bal klikknek egy tálcaikonon a két rendszeren? Nem. Ugyanaz a működés? Igen. Játszhatod, hogy nem érted, csak a célja értelmezhetetlen. De nincs is mit ezen tovább matyizni,, el lett mondva az egyetlen valamirevaló megoldás. Ha valaki ennek ellenére Win 7-ezik, hát tegye. :D

[ Szerkesztve ]

(#142650) marcika1290


marcika1290
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy valaki csinált-e már undervoltingot?
RX 580 Pulse-hoz kéne
Még sose csináltam ilyet,szóval gondoltam talán szerencsém lesz,utána olvasgattam,de minden kártyának más az értéke :/ szóval nem tudom lekoppintani a meglévőt.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.