Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143151) mmdms válasza De4d (#143150) üzenetére


mmdms
addikt

Mint írtam csak várnod kellett volna a legelső esetben is. Sokszor újraindul, mire először végre bekapcsol.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#143152) Aryes


Aryes
nagyúr

Üdv!

Autodesk Educational License-t szerettünk volna igényelni a fiamnak, kitöltöttük az adatokat, feltöltöttünk egy képet a diákigazolványáról.
Nem fogadja el a nevét! Egy vezeték, két kereszt neve van, a képen jól olvasható a neve.
A magyar név sorrend zavarja vajon, vagy az ékezetek? :F
Járt már így valaki? Szénné kerestem már a Google-t, de mintha senkinek nem lett volna még ezzel problémája...

[ Szerkesztve ]

(#143153) fricc_ válasza Gyurka6 (#143070) üzenetére


fricc_
tag

és
Csupingo Gyurka6

Bocs elfelejtettem megköszönni.
Köszönöm

(#143154) Csupingo válasza fricc_ (#143153) üzenetére


Csupingo
veterán

Működik?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#143155) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, találkoztatok már ezzel?

Most már minden kapcsolódásnál elindul. Kattintottam is és bejött egy oldal ott választottam a FREE verziót a kapcsolatom 10 jegyű kódját is beírtam email címmel amivel regisztráltam hozzájuk és arra is kattintottam ,hogy '"saját gépeimet menedzselem privátban" majd elfogadtam a feltételeket, majd katt és fel is jött, hogy "minden okés" de azóta is dobálja mindkét gépemet felvettem már (tehát mindkét gép 10 jegyű kódjához mentettem "saját gépek privát elérése" de még mindig zaklat. Komolyan nem értem.

(Sajnos az egyik gépemen más távoli eléréses program nem fut megfelelően pedig kipróbáltam mindet, tehát azon lépjünk túl ,hogy egyéb Remote Utilites mert nem jönnek be sajnos a Google Remote-ot is próbáltam és mást is)

(#143156) Aryes válasza Cs1csó (#143155) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mondd már meg, ez miért jobb, mint az ingyenes VNC?

(#143157) Cs1csó válasza Aryes (#143156) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azok nem jók: nem települ, nem fut, szaggat

(#143158) Doner válasza Cs1csó (#143157) üzenetére


Doner
aktív tag

Üdv mindenkinek! Erre mi a megoldás?

Hogyan állítsam helyre a "megbolondult" merevlemezem?
2db merevlemez van a gépemben. Az egyiken xp volt a másikon win7. Mikor melyiket használtam mindig kihúztam a másik meghajtó kábeleit, tehát pl ha xp-t akkor nem volt bedugva a win7 hdd.

Egyszer viszont véletlenül úgy indítottam el a win7 et hogy be volt dugva a másik is. A win7 valamit csinált a másik lemezzel mert azóta nem indul el az xp. De újra telípteni sem tudom rá mert hibát dob mindig. Most el van indítva a win7 és nem is engedi megformázni a másik meghajtót. Illetve a feldatkezelőben valami irreálisan sok terrabájtosnak látja az egyébként 160gb lemezt. És a merevlemez nevében ilyen mindenfélre #____##@@@@@@@@@@@÷÷÷÷÷÷÷ karakterek vannak hosszan.

Megnéztem hard disk sentinellel és az hibátlannak írja 7 napos működési idővel összesen 23 leállás indulás számmal. Hogyan milyen programmal tudom helyreállítani? Jelenleg a lemezkezelő 2048Gb osnak írja...formázni nem tudja.

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#143159) sziszi-fuszi válasza Cs1csó (#143155) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

(#143160) mezis válasza Doner (#143158) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Live Linux mit mutat?

mezis

(#143161) I02S3F válasza Cs1csó (#143155) üzenetére


I02S3F
őstag

Nálunk reinstall (a cél gépen) megoldotta a dolgot. Ha tutira akarsz menni, valami uninstaller-after cleaner cuccal töröld, ami hátra maradt.

szer.: @sziszi-fuszi +1 Mi is használjuk!:K

[ Szerkesztve ]

(#143162) Aryes válasza Cs1csó (#143157) üzenetére


Aryes
nagyúr

:Y
Legalább 10 éve minden itthoni gépen (Win, Linux, PC, SBC) telepítve van a TightVNC szerver, telefonon pedig RealVNC kliens használok. Soha semmi gondom vele. A gyerekek gépét szoktam menedzselni VPN-en keresztül ha nem vagyok otthon (vagy lusta vagyok felállni a tévé elől ;] ). Videót nem lehet ugyan nézni vele, de 5-10fps 8bites színnel tökéletesen elég egy fájlt/dokumentumot megnyitni vagy admin jelszót beírni.

(#143163) BitRider válasza Cs1csó (#143155) üzenetére


BitRider
aktív tag

Persze, ezért nincs már sem ez, sem pedig a TeamViewer az ajánlott programok közt. Meg mert vannak jobbak.

Remote Utilities | ingyenes távvezérlő a TeamViewer kiváltására
RustDesk | leginkább az AnyDesk-re hasonlító, open source távvezérlő
Chrome Remote Desktop | a Google megoldása, ami Chrome kiegészítőként fut

Ezen kívül ott vannak a VNC-k, bár azok közül egyiket se szerettem meg.

(#143164) Cs1csó válasza sziszi-fuszi (#143159) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáltam a C2D-s gépre nem települt.

(#143165) Cs1csó válasza BitRider (#143163) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O mindegyiket próbáltam a CRD szaggatott bármit állítottam (képkockasebesség stb.)
a RustDesk nem települt a RemoteUtilites is talán szaggatott.

(#143166) Aryes válasza Cs1csó (#143165) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mi ez a képkockasebesség-fétis? :F

(#143167) Cs1csó válasza Aryes (#143166) üzenetére


Cs1csó
félisten

Irgalmatlanul szaggat. Nem játszani vagy filmet nézni akarok de szinte semmit sem tudok megnyitni mert olyan fáziskésés van.
Nem is ez a gond ha ez lenne a "sztenderd" de ahogy írtam, az AnyDesk "fluid"

(#143168) Aryes válasza Cs1csó (#143167) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most már kipróbálom, annyira dicséred :DDD

(#143169) Cs1csó válasza Aryes (#143168) üzenetére


Cs1csó
félisten

Váltanék amúgy, de mint írtam az egyik gépem nagyon régi és az válogatós. Ha majd kukázva lesz és lesz helyette valami újabb akkor újra végigpróbálom a kínálatot.

(#143170) BiP válasza Cs1csó (#143167) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor valami ott nem kerek.
Én is TightVNC server + mobilról és notebookról RealVNC kliens, desktopról, Ultravnc kliens, és tök folyamatos bárhogyan. (J5005 géphez csatalkozik, ami egy kisebb core2quad szintje.)

[ Szerkesztve ]

(#143171) Cs1csó válasza BiP (#143170) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt letesztelem, tehát:
A. "erősebb" PC: erre menjen az UltraVNC
B. "gyenge" notebook: erre menjen a RealVNC
C. Redmi Note 10S android: Real VNC

Annyi, hogy CGNAT mögött vagyok ez bezavar? (Amikor belső hálón vagyok akkor gondolom nem)

Amit szoktam: B-ről ránézni az A-ra. C-ről ránézni az A-ra, de az is jó lenne, ha A-ról C-re is rá tudnék nézni.
1. gyenge gépről erős gépre
2. telefonról erős gépre
3. erős gépről telefonra

Tehát az A és a B belső hálón van, a C az amiről ritkán de mobilnetről is ránézek, nem csak wifin belső hálón.

[ Szerkesztve ]

(#143172) Cs1csó válasza BiP (#143170) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kifutottam a szerkesztésből tehát melyikre mit telepítsek?

(#143173) BiP válasza Cs1csó (#143171) üzenetére


BiP
nagyúr

Bármilyen kombót kipróbálhatsz, nálam praktikussági okai vannak, hogy ilyen felosztás van. A tightvnc server adta magát, kis erőforrás, és rejthető. Desktop gépen a kliens régről volt már telepítve, csak nem cseréltem le, ezért maradt az ultravnc,
a noti az céges, nem is gyenge, de policy miatt csak realvnc van, meg mobilra is csak realvnc-t találtam a Play áruhazban, ott ezért ezek.
De használhatsz tightvnc klienst is a dekstopon, vagy ultravnc szervert a távoli gépen, de a tightvnc talán jobb erőforrás kezelésben.
Szóval az általad is felvázolt (nálam használt combó)-t kipróbálhatod. Helyi hálón normál sevességen mennie kéne.

Én mobilról, dekstopról, notiról szoktam gyenge Nasra, meg néha mobilról erős gépre.
Viszont ezt mind lokál wifin keresztül.

Mobilnetnél bekavarhat az adatátvitel sebessége, meg a nat is. Bár a sebességbe utóbbi nem hiszem.

Desktop gépről mobiltelóra ránézésnek nem látom a praktikus oldalát.
(Hacsak nem rejtett üzemmódban asszony telójába bekukucskálni, mit csinál rajta éppen :)))

[ Szerkesztve ]

(#143174) Doky586 válasza Cs1csó (#143171) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

VNC természetesen semmilyen nat mögött nem működok portforward nélkül.

Az ingyenes verziójában van titkosítás..?
Mert anélkül a belépési jelszó meg minden plaintext-ben megy az veszélyes.
Illetve autoban is kell a biztonsághoz.

(#143175) kisselandras


kisselandras
senior tag

Jó reggelt urak :R
Újra elő jött az probléma hogy a Windows vagy nem tudom mi de olyat csinál ha pls rá megyek a Facebook ra akkor másik külön ablakban nyissa meg s ez ugyan úgy folytatódik ha egy adótt oldalt meg akarom nézni külön ablakban nyissa meg vagy nyit magának egy másik crome ot. A görgőt se tudom használni ugyan az a Microsoft webbongeszoje s megint elő jött a powershell eddig nem volt jelen
Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#143176) BiP válasza kisselandras (#143175) üzenetére


BiP
nagyúr

1. a screenshot tök mást mutat, mint a probléma, amiről beszélsz.
2. A böngészőben szokott olyan opció lenni, hogy új ablakban nyissa meg a linkeket. És ilyenkor amire rányomsz, azt egy külön ablakban nyitja meg.
Szerintem ez van nálad bekapcsolva.

(#143177) kisselandras válasza BiP (#143176) üzenetére


kisselandras
senior tag

Akkor az edgbe is mert én ilyet nem engedélyeztem neki s azé 2 db böngészőben ugyan az a hiba azé ott valami más lehet

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#143178) RVR400 válasza kisselandras (#143175) üzenetére


RVR400
veterán

Ne tenyerelj rá a Shift-re.

(#143179) pjen


pjen
félisten

Üdv. Kis (nagy) segítség kéne. Van egy acerSP111-33-C80S Laptop, Tabletem.Ami össze szedett valamit, és össze omlott. Gyárilag W10 home in S mode volt rajta. Leszedtem rufusszal W10 et és újra telepítettem, de nem jó. Nem megy a tablet mód, azt irja nincs vezeték nélküli eszköz, nincs WIFI, eszközkezelőben nem találok semmit.Hogy kéne életre keltenem? Drótos nettel megy. :R

(#143180) mindenes24 válasza Top cat (#143143) üzenetére


mindenes24
kezdő

Igen, koszonom a valaszokat.
Pont azt nem ertem, hogy a Dell-nel miert nincs meg ez a kabel, miert nem lehet a weboldalan megtalalni, mint tartozekot.
A dell-es notebook forumra is irtam, de nem reagaltak.

Nem mindegy, hogy vidd ki a bilit vagy idd ki a bilit.

(#143181) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok! Korábban Pendriverol telepítettem a Windowst. Ezután szerettem volna másra is használni, de azt írja irasvedett. Parancs sorból netes youtube videó alapján megszüntettem az írásvèdettsèget, de továbbra se lehet rá másolni. Mi lehet ilyenkor a gond? Volt már veletek hasonló?

Válaszokat előre is köszönöm :R

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#143182) Oldman2 válasza GoTReX (#143181) üzenetére


Oldman2
veterán

Milyen fájlrendszer? Nem fat32 és 4GB-nál nagyobb fájlt akarsz rámásolni?

(#143183) I02S3F válasza pjen (#143179) üzenetére


I02S3F
őstag

gyártó oldalán nincsenek driver-ek?

(#143184) GoTReX válasza Oldman2 (#143182) üzenetére


GoTReX
őstag

Win7 volt róla telepítve ntfs :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#143185) efemm válasza GoTReX (#143184) üzenetére


efemm
tag

Formázd le ismét. Más gépen készült, nem jók hozzá az aktuális felhasználó jogai.

(#143186) kisselandras válasza RVR400 (#143178) üzenetére


kisselandras
senior tag

Nem nyert :D Újra telepités helyre hozta

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#143187) Oldman2 válasza GoTReX (#143184) üzenetére


Oldman2
veterán

Az NTFS az örök szopás, cserélhető eszközön...

(#143188) pjen válasza I02S3F (#143183) üzenetére


pjen
félisten

Vannak, leszedem megpróbálom telepíteni. A rendszer nem engedi felrakni, a mégis fel küzdöm, nem működik. :) Azért még küzdök. :R

(#143189) mezis válasza GoTReX (#143181) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Az lehet a gond, hogy elfogytak a tartalék memória cellák és ilyenkor már csak olvasásra lehet használni.

mezis

(#143190) kutga válasza Oldman2 (#143187) üzenetére


kutga
nagyúr

Mit ajánlanál helyette? Exfat?

Let the Zone take me if I am.

(#143191) GoTReX válasza mezis (#143189) üzenetére


GoTReX
őstag

Ezt nem pontosan értem. Ez egy nem túl régi pendrive, ilyenkor mit lehet tenni?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#143192) Oldman2 válasza kutga (#143190) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha mindenféleképp kell valamit „ajánlani”, akkor természetesen exFAT.

(#143193) mezis válasza GoTReX (#143191) üzenetére


mezis
nagyúr

Új PEN drive-ot venni. Megbízható márkát, megbízható helyről.

mezis

(#143194) GoTReX válasza mezis (#143193) üzenetére


GoTReX
őstag

Ez nem volt márkátlan és régi sem. Ilyenkor ez mitől történik?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#143195) Marci112233 válasza GoTReX (#143194) üzenetére


Marci112233
őstag

Nem látom a márkát. Nekem csak Kingston PEN van, és egyikkel se volt sose baj. A 32 GB-ost jó pár hónapon keresztül használtam NTFS formátumban gond nélkül. igaz most FAt32-ben van mert olyan eszközhöz kellett ami csak azt támogatja.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#143196) mezis válasza GoTReX (#143194) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#143197) Cs1csó válasza mezis (#143196) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lassan ez irreleváns lesz mert a régebbi "jobb" technológiás verziók vagy nem kaphatóak vagy aranyárban.
Most komolyan hol veszel SLC-ést vagy MLC-ést?

(#143198) BitRider válasza mezis (#143193) üzenetére


BitRider
aktív tag

Itt van a vonatkozó topik. Olvass ott vissza! A normál pendrive-ok többé-kevésvé mind hulladékok, ha jobbat akarsz, akkor vannak az SSD alapúak, de a legmegbízhatóbb, ha veszel egy M.2-es külső tokot és abba egy használt SSD-t. Kicsit nagyobb csak a pendrive-oknál, cserébe rohadt gyors és sokkal tartósabb. Ezek ott linkelve lettek jópárszor.

[ Szerkesztve ]

(#143199) Csupingo válasza BitRider (#143198) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem tudom mi ez a boszorkányüldözés, de az életben nem ment tönkre egy 10 Ft-os pendrive-om se. Biztos nem költenék ilyen 8GB-os kacatra 50 000Ft-ot, mert az biztos jobb. (Csak mondtam egy számot.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#143200) BitRider válasza Csupingo (#143199) üzenetére


BitRider
aktív tag

Pedig a számokat érdemes megnézni: 30 ezerből egy 1 TB-os motyó összerakható így, aminél nem igazán kell tartani a túlmelegedés és a degradáció okozta lassulásoktól, és a megfelelő portra kötve stabilan hozza a minimum 600 MB/s sebességet. Ha megbízható kell, akkor ez a megoldás, és az eredeti kérdés is erre vonatkozott. A klasszikus pendrive-ok igen jó arányban lassulnak és halnak be idő után - nyilván nagy a szórás.

Felhasználás kérdése... arra, hogy néha dokumentumokat szállítgassunk, arra bármilyen klasszikus pendrive jó.Ha behal, max veszel még egyet 3 ezer forintért. Folyamatos filmezésre, adatmentésre viszont nem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.