Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142501) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok,

egy kis segítséget kérnék. Van egy külső hordozható merevlemezem, amiről véletlenül töröltem a partíciót és evvel az összes adat eltűnt róla.

Kérdésem, hogy melyik a legbiztonságosabb és bevált módszer az adatok visszaszerzéséről? Írtátok itt fórumban, hogy a Minitool képes partíciót visszaállítani, de nem biztonságos?

(#142502) BiP válasza yoogie (#142501) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha létrehozod ugyanúgy, az nem biztonságos, mert elvesznek róla az adatok.
A lényeg a visszaállítás.

Free Partition Recovery Toolnak hívják, meg lehet próbálni. A lényeg, hogy csak akkor szabad rányomni a valós műveletre, ha meggyőződtél 100x, hogy azt fogja visszarakni, ami volt.

(#142503) Aryes válasza yoogie (#142501) üzenetére


Aryes
nagyúr

Múltkor Recuva segítségével sikerült egy ilyen meghajtóról az összes adatot visszanyerni, mappaszerkezettel együtt (külön beállítás az opciók közt). Mielőtt bármivel próbálkozol, ezt próbáld meg.

(#142504) Cs1csó válasza yoogie (#142501) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, a legfontosabb hogy ne legyen rá írva semmi. Tehát bárnilyen programot ia telepítesz az adatok visszaállítására azt egy másik fizikai lemezre telepítsd és onnan futtasd.

(#142505) yoogie válasza Aryes (#142503) üzenetére


yoogie
aktív tag

Igen, evvel próbálkozom éppen, csak kérdés még, hogy a free verzió is elégséges ehhez a művelethez?

#142504 Cs1csó

Igen, ez értelemszerű. :R

(#142506) Cs1csó válasza yoogie (#142505) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy kalappal a "művelethez" írd majd meg, itt hogy mire jutottál és hogyan.

u.i.: egy ilyen adatvesztési fiaskó után szoktak jobban odafigyelni az emberek, hogy a pótolhatatlan (vagy nehezen pótolható) adatairól legyen rendszeres mentése.

[ Szerkesztve ]

(#142507) Aryes válasza yoogie (#142505) üzenetére


Aryes
nagyúr

Igen, elég!

(#142508) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok

Van egy Gigabyte B450m S2H (rev 1.) alaplapom.
Vettem bele egy DDR4 G.SKILL RIPJAWSV 3600MHZ 16GB - F4-3600C18D-16GVK kitet.
Átállítottam a BIOSt (legfrissebb BIOS) memoria profilt disable-ről profile 1-re.
Így
Azóta se kép se hang, gép ventillátora felpörög, csippanás már nincs, kép nem jön be.
Minden segítséget köszönök :) (windows 10)

[ Szerkesztve ]

(#142509) Csápájev válasza Csápájev (#142508) üzenetére


Csápájev
őstag

Nyomtam egy Gigabyte Bios resetet, azóta működik.
Újra megpróbáltam átállítani,újra ugyanez.
Mi lehet a baj szerintetek? Jó lenne kihasználni a memória tudását.

[ Szerkesztve ]

(#142510) BitRider válasza Csápájev (#142509) üzenetére


BitRider
aktív tag

XMP profile-ról van szó gondolom. Az tuning, amit ugye nem minden komponens bír. Ez van.

(#142511) BiP válasza Csápájev (#142508) üzenetére


BiP
nagyúr

Memory support list-en rajta van?

Amúgy nekem sem megy rendesen 3600-on bővítés után az új ram, pedig 3600as, szintén B450, csak MSI, de elengedtem a dolgot. A stabilitás fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#142512) Csápájev válasza BiP (#142511) üzenetére


Csápájev
őstag

2133 mhz az alap beállítás, akkor ennyi a max amit ramokbol ki lehet hozni?
[kép]

(#142513) BiP válasza Csápájev (#142512) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem, de ha nem is megy xmp1-gyel, de manuálisan állítgatva megtudhatod, mennyit megy stabilan.
3200on szinte biztos, de 3400 is esélyes, ha valamiért a 3600-at nem is akarja.
Nekem 3200-ra van belőve.

(#142514) Csápájev válasza BiP (#142513) üzenetére


Csápájev
őstag

Akkor már csak két kérdésem lenne hozzátok.
Érdemes ezt a ramot megtartanom? (ma vettem)
G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz F4-3600C18D-16GVK
Illetve manuálisan hol tudom állítani mondjuk 3200-ra? :U
MOndjuk nem értem,hogy akkor mi ez a hivatalon honlapon...
Kép

[ Szerkesztve ]

(#142515) Csupingo válasza Csápájev (#142514) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt is nézd meg a biosban, hogy mikor magasabb órajelre állítod, magától átállítja e a memóriafeszültséget 1,35V-ra. Ha nem, akkor azt is neked kell beállítani. Szerintem 3200-on illene működnie.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142516) Csápájev válasza Csupingo (#142515) üzenetére


Csápájev
őstag

Átállítja, igen: [kép]
Hol kell manuálisan állítani?

(#142517) BiP válasza Csápájev (#142516) üzenetére


BiP
nagyúr

A képen is szereplő (2.sor) a System memory multiplier-t állítsd át AUTO-ról 32-re, így 32x100 lesz a memória órajele.

#142514 Csápájev : az egy dolog, hogy az alaplap túlhajtva támogat 3600-as ramokat.
De ez típusfüggő is, ráadásul AMD-nél procifüggő is.
Ezért kérdeztem, hogy a memória támogatási listában [link] szerepel-e az adott memória.

[ Szerkesztve ]

(#142518) Csápájev válasza BiP (#142517) üzenetére


Csápájev
őstag

Nem,ez a konkrét típus nem szerepel.
HA kicserélem olyanra,ami szerepel,akkor van esély rá,hogy megy 3600-on?
Vagy akkor sem biztos? :)

[ Szerkesztve ]

(#142519) Csápájev válasza BiP (#142517) üzenetére


Csápájev
őstag

Képzeld nem engedi átállítani. Rákattintok és semmi :F
Már mindenhogy kattintottam,kettőt,egyet semmi...

(#142520) BiP válasza Csápájev (#142518) üzenetére


BiP
nagyúr

Nagyobb eséllyel fog menni, de sosem 100% :)
Meg arra mindenképp figyelni kell, hogy processzortípusonként van külön lista. Az újabb generációs AMD procik több/gyorsabb memóriákat támogatnak.
Milyen procid van?

#142519 Csápájev : Akkor lehet, hogy csak át kell írni számmal. (nekem van ilyen menüpont a BIOSban, hogy nem AUTO/MANUAL közül lehet választani, hanem vagy Auto vagy konkrét szám)

[ Szerkesztve ]

(#142521) Csápájev válasza BiP (#142520) üzenetére


Csápájev
őstag

AMD Ryzen 5 3400G with Radeon Vega Graphics 3.70 GHz procim van.
Köszi, engedte átírni 3200-ra.

[ Szerkesztve ]

(#142522) BiP válasza Csápájev (#142521) üzenetére


BiP
nagyúr

A 3400G az Picasso, így azt a memóriatámogatási listát kell nézni. [link]
Hát, ezen konkrétan nincs is 3600MHz-es ram, és 3466-osból is csak 1.
Úgyhogy a 3200 feletti sebesség az innnentől lutri, de inkább felesleges reménykedni.

[ Szerkesztve ]

(#142523) Csápájev válasza BiP (#142522) üzenetére


Csápájev
őstag

3200-se akar menni hiába írtam át sajnos.
Azt tanácsolták váltsak Kingstone-ra.
[kép]

(#142524) JóGéza válasza Csápájev (#142523) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szerintem a Kingstone-t inkább kerüld el.

;]

(#142525) Csápájev válasza JóGéza (#142524) üzenetére


Csápájev
őstag

:)) na látom ez is olyan lesz,mint az autó vásárlás.
Németet már nem szabad venni, olaszt soha, francia kizárt, amerikai semmiképpen, japán már nagyon nem a régi...

(#142526) 5teve válasza Csápájev (#142525) üzenetére


5teve
senior tag

A Kingstone-t szerintem se erőltesd PC-be.
A Kingston jobb ilyen célra.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#142527) BiP válasza Csápájev (#142523) üzenetére


BiP
nagyúr

Én még nem a random tanácsoknak hinnék, hanem a memóriatámogatási listából választanék, az a biztos.
És Kingston nem sok van rajta.
Vegyél inkább HyperX-et, igaz, abból se mindegy, melyiket.
(Tudom Tudom, az is Kingston volt valaha, lehet, hogy ez zavarta meg a jótékony tanácsadót)

(#142528) Csápájev válasza BiP (#142527) üzenetére


Csápájev
őstag

Konkrétan olyat nem találtam ami a listában van.
Lövésem nincs most már, hogy milyet vegyek.
Kingston furykat ajánlották egyébként.

(#142529) BitRider válasza Csápájev (#142528) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nem tudom, hogy hol nézted, de konkrétan vannak olyan típusok, ami megtalálható a hardveraprón, pl. ezek vagy ez., és akkor még csak a HX432C18 és a HX432C16 kulcsszavakra kerestem rá, a továbbiakat meg se néztem tüzetesebben, de már Corsair-ból és G.Skill-ből is dobott ki egy csomót.

[ Szerkesztve ]

(#142530) Csápájev válasza BitRider (#142529) üzenetére


Csápájev
őstag

Újonnan szeretnék venni. Jobb,ha kitben veszek 2x8gb,mintha 1x 16gb -ot,ugye?

(#142531) varmi2 válasza Csápájev (#142530) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, jobb ha kittben van, mert akkor megy a dual chanel

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#142532) Csápájev válasza BiP (#142522) üzenetére


Csápájev
őstag

A sebességből hiába vettem vissza, 3000Mhz-nél is kifagyott,resetelni kellett a biost.
A vicc egyébként,hogy a régi 8gb-os memóriámnál most megnéztem 2933Mhz-en fut automatán :) Vegyek ehhez egy másik ugyanilyet?

[ Szerkesztve ]

(#142533) BiP válasza Csápájev (#142532) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet, hogy jobban jársz. Bár nem néztem, hogy támogatja-e dualban ugyanezt a sebességet. Szóval ugyanúgy lutri.
Sajnos sem a proci, sem a lap nem egy memóriabajnok. Pedig az integrált videó miatt gondolom jól jönne a gyors ram.

(#142534) Csupingo válasza Csápájev (#142532) üzenetére


Csupingo
veterán

Amúgy ez az egy megy 3200-on, vagy az újból egy darab magasabb órajelen?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142535) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Hogyan tudnék egy számítógép képernyőjéről felvételt készíteni úgy, hogy közben akár nincs operációs rendszer sem az adott gépen? Konkrétan egy rendszer telepítését szeretném videón bemutatni, de nem VM-en keresztül, hanem élesben. Gondolkoztam rajta, hogy egy kamerát odateszek a monitor elé, de az elég puruttya.

Van erre valami megoldás?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142536) Csápájev válasza Csupingo (#142534) üzenetére


Csápájev
őstag

Az újakat egyenként is próbáltam,de csak az XMP profillal,azok egyedül sem mentek 3600-on. Ment vissza az új.
BiP Így van. Már maga a 16gb is érezhető gyorsulást hozott még így is.

(#142537) HoaryFox válasza Rowon (#142535) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Neked egy digitalizáló kártya (capture card) kell, arra kell bekötni a felveendő gép monitor kimenetét,. Természetesen kell egy másik számítógép is hozzá, hogy felvegye a bejövő képet.
Pl. az Elgato termékeit szokták felhozni jó példának, természetesen ez pénztárca és felbontás/minőség kérdése is.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#142538) Nabuka11


Nabuka11
csendes tag

Sziasztok!

Van egy szimulátor setupom egy szobában, ahol ott van az asztali PC, egy monitor, egy kormány és minden egyéb perifériám hozzá. Jelenleg, ha nem autóversenyeznék, akkor ölbe veszem a billentyűzetet és az egész mellé rakott éjjeli szekrényen van az egerem, így játszom minden egyébbel, ez viszont nem éppen a legkényelmesebb így.

Mivel home office-ozom, ezért van egy asztalom, amin egy laptoppal és egy monitorral nyomom az ipart, és arra gondoltam, hogy kézenfekvő lenne, ha itt tudnék játszani is, viszont ez egy szinttel feljebb van a házban. A kérdés az, hogy milyen megoldással lehetne ezt rendesen megoldani? A Steam Remote Play nekem nem nagyon jött be, a minőség is vissza tud zuhanni, de a mikrolagoktól kimondottan agyvérzést tudok kapni, szóval mindenképpen valami kábeles megoldás lenne a legjobb.

Nézegettem, hogy léteznek HDMI és USB over Ethernet hardverek, ami kézenfekvő is lehetne, mert idén villanyszerelés lesz itthon, és tervezek mindenhova ethernet kábelt is húzni, ahol megfordulhat számítógép, viszont nem tudom, hogy ezek közül mi az, amit már érdemes megvenni, esetleg van-e más megoldás, ami hasonló áron jobb teljesítményt nyújtana. Felbontásban és képfrissítésben nincsenek irreális elvárásaim, ha már megy a 1080p 60 Hz, akkor boldog vagyok, efölött minden csak ajándék, de gondolom attól függ, hogy mennyi pénzt költök el a projektre.

(#142539) BitRider válasza Csápájev (#142530) üzenetére


BitRider
aktív tag

Újonnan ezeket nem fogod megkapni, különben meg idióta hóbort és pénzkidobás, ha ugyanazt megkapod használtan. A memóriákat nyugodtan meg lehet így vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#142540) Rowon válasza HoaryFox (#142537) üzenetére


Rowon
veterán

Köszönöm! :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142541) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

Switch-et keresek de az istennek sem találok olyat ami kéne (és ami lehet csak a fejemben létezik :DDD ).
Szóval csak USB eszközöket, 2 darabot kéne megosztani 3 (vagy max 4) gép között.
Eszközök: billentyűzet, egér.
3 gép: Laptop, Mac mini, Steam Deck (dokkoló).

A cél alapvetően az lenne, hogy a mostani Switchnek megfelelően működjön, csak ne 2 PC-re elegendő kimenet legyen rajta, hanem 3 (vagy akár 4).
A videó kiküldése az eszközökről mondjuk, hogy megoldott, legalábbis 3 egyidőben (lenne még ott egy Xbox is, amire periféria nem megy, HDMI viszont kijön belőle).

Ideális esetben: egy switch amire 2 USB eszköz köthető, 4 eszközre (egyszerűség kedvéért hívjuk mindet PC-nek) csatlakoztatható, és van rajta HDMI/Displayport az eszközöknek.
Teljhesen élhető esetben: videókimenet nincs rajta, csak 2 USB bemenet, amit ki tudok küldeni 3 (vagy 4) PC-re és mondjuk távval tudok köztük váltani.

Létezik ilyen? Lehetőleg hazai beszerzés... Előre is köszönöm! :R

Párat találtam időközben, de mind számomra noname oldal, a hazai mainstream webshopok nem árulják ezeket? :(

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#142542) BitRider válasza Skynet258 (#142541) üzenetére


BitRider
aktív tag

(#142543) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
A Dell gépemhez van egy Waves MaxxAudio Pro app,amit úgy érzékel a win11 hogy fent van,de valójában nincs.Pár dll file ott van a program files mappában,de nincs exe file amivel el tudnám indítani és tudnám használni.
Ha pedig megpróbálom újratelepíteni akkor kiírja,hogy minden frankó a program fent van és szuperül működik is.
De közben fosh a hang...És igen,a legutolsó realtek audio driver update borította meg a gépet.
Ötlet,hogy mit lehetne tenni ilyen esetben?

(#142544) mezis válasza ToBeY (#142543) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Előbb eltávolítás - újraindítás - újratelepítés.

mezis

(#142545) ToBeY válasza mezis (#142544) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem lehet eltávolítani mivel nincs ott a telepített programok között.
Senki földjén ragadtam,félig fent van,félig nincs

(#142546) Skynet258 válasza BitRider (#142542) üzenetére


Skynet258
veterán

Fizikai eszköz kell mindenképp, ez számomra nem megoldás (1 monitor van) de azért természetesen köszönöm. :R

https://geekpulse.hu

(#142547) BitRider válasza Skynet258 (#142546) üzenetére


BitRider
aktív tag

Jah, csak annyiféleképp leírtad, hogy már a hozzászólásod felénél belefáradtam a megfejtésbe.

(#142548) BiP válasza ToBeY (#142543) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálam (szintén Dell laptop) pont ez a Waves MaxxAudio Pro app okozza a fos hangot. Így ezt kell eltávolítani.
Nincs a telepítőben repair vagy force telepítés?
Esetleg szedd le a realtek drivert is.
Plusz keresd meg a Waves MaxxAudio Pro mappáját, onnan is szedd le, és registryből is próbáld kitörölgetni, hogy felejtse el, hogy valaha is fent volt.
Aztán felejtsd el Te is, elég a sima realtek driver.

Megj: neten millió leírás van, hogy hogyan fixálni, de a kiiktatásra itt van egy. [link]

[ Szerkesztve ]

(#142549) mezis válasza ToBeY (#142545) üzenetére


mezis
nagyúr

[link] , [link]

mezis

(#142550) ToBeY válasza BiP (#142548) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi srácok este megnézem akkor hogyan lehet leírtani a gépről ezt wawes maxaudio-t,mert most ilyen Fish vízhangos dobozhangja van a gépnek.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.