Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143051) I02S3F válasza phoenix64 (#143050) üzenetére


I02S3F
őstag

Ubuntu látja-e? Másik gépben van módod kipróbálni?

(#143052) phoenix64 válasza I02S3F (#143051) üzenetére


phoenix64
őstag

Írtam is, hogy másik gépben működik bootol is róla a windows, illetve a másik gépből átrakott M.2 ssd működik a kérdéses gépben.

(#143053) Csupingo válasza phoenix64 (#143052) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha olyat is olvastam volna már, hogy ha bekerül a win-ben a tárolóhelyek közé, akkor már a bios-ban sem látszik. Esetleg itt is megnézheted, ha el tudod indítani a problémás gépet.
Vagy volt egy bios reset, esetleg frissítés és visszakapcsolódott az Intel Optane / VMD Controller funkció, amit újra ki kéne kapcsolni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#143054) Top cat válasza Vorontsov (#143041) üzenetére


Top cat
őstag

(#143055) BitRider válasza Top cat (#143054) üzenetére


BitRider
aktív tag

Vagy lelőtték, mert a szokásos összeelküvéselméletes - magyarkodós - orosz propagandaoldal volt. Elég a domain nevet elolvasni és lehet tudni, hogy miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#143056) BiP válasza BitRider (#143055) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont a domain évfordulójának napján tiltották volna le?
Inkább lejárt.
(Függetlenül attól, hogy megérdemelte-e volna a tiltást is)

(#143057) Top cat válasza BitRider (#143055) üzenetére


Top cat
őstag

Ne valószínű, hogy pont a lejárat idején tiltották volna le.

Egyébként a pofakönyv alapján, nem ruszki propaganda, inkább "nagymagyarkodó" oldal volt.

(#143058) BiP válasza Top cat (#143057) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát, ma már ez a kettő erősen összemosódott sajnos.

(#143059) Top cat válasza BiP (#143058) üzenetére


Top cat
őstag

Hát, jah. :(

(#143060) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Nem látok külön 2fa topikot, ezért remélem itt jó helyen lesz.
Az lenne a kérdésem, hogy ha adott egy telefonszámos 2fa, bármilyen fiókon, majd meg szeretnénk változtatni magát a tel. számot, de a régit költöztetve (Yettel ->Telekom), akkor továbbra is működni fog-e az eredeti telefonszámmal a 2fa, vagy nem?

Érdemesebb lehet ezelőtt kikapcsolni inkább a 2fa-t, majd az új számmal aktiválni?
Vagy megérkezik az SMS a régi számon keresztül az újra?
Mivel ilyenkor technikailag új számot kapunk, csak úgymond a régi "maszkja" alatt bújik meg.
Vagy rosszul tudom?

Köszönöm.

Malaka!

(#143061) BiP válasza spleenszuru (#143060) üzenetére


BiP
nagyúr

majd meg szeretnénk változtatni magát a tel. számot, de a régit költöztetve (Yettel ->Telekom)

Tehát akkor mégiscsak marad ugyanaz a szám, nem?
Tehát a 20-1234567-ből 30-1234567 lesz vagy marad 20-as? Mert ha marad, akkor a 2fa-t se fogja érdekelni, melyik szolgáltatónál vagy.

(#143062) t420s


t420s
aktív tag

Az Nvidia GTX 1650Ti egy combos i7-tel kiegészítve elég valamire még játék terén? Mert alig jobb mint egy 1050Ti és bőven az 1070 GTX alatt van és az is lófütty manapság

(#143063) Csupingo válasza t420s (#143062) üzenetére


Csupingo
veterán

Azért nem mindegy, hogy milyen i7 van mellette. Az alig jobb az 1050ti-nél nem annyira helytálló, talán min. másfélszer annyi fps-t tud. Messzebb van tőle, mint az 1070-től. Egyetlen hátránya inkább a 4GB ram. Erőben kicsit van a gtx 1060 és az rx 580 alatt, amikkel még manapság is sokan boldogan játszanak fhd-n.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#143064) Marci112233 válasza t420s (#143062) üzenetére


Marci112233
őstag

Egy 1060 6GB kicsivel többet tud még az 1650 TI-tól is. Nem véletlen hogy sokaknak meg van még az 1060, mint nekem is a másodlagos gépemben.
Az i7 is tág fogalom, mert azért abból is kijött már pár generáció.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#143065) BiP válasza t420s (#143062) üzenetére


BiP
nagyúr

Kinek mire van igénye.
De jelezném, hogy a 1650Ti az mobil GPU, nem desktop. Desktopon csak sima 1650 volt meg 1650 Super.
De nézd meg a benchmarkokat, mire elég.

De ha a 1070 is lófütty, akkor mi is igazán a kérdés? Akkor tudod a választ.
És igen, i7-ből se mindegy, mi. Bár abból a szempontból mindegy, hogy jó eséllyel gpu limites lesz, szóval nem a proci lesz a szűk keresztmetszet mondjuk egy 6700k esetén sem.

[ Szerkesztve ]

(#143066) BTom1970 válasza mrzed (#142936) üzenetére


BTom1970
tag

Ezt honnan lehet letölteni? Microsoft Store folyamatos hibát ír ki, hetek óta.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#143067) BTom1970


BTom1970
tag

Sound Blaster Play3 vagy Play4 az ajánlottabb?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#143068) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok!

Nem találtam megfelelő topicot, remélem maradhat.

Az egyik jó képességű kollégám, iroda pakolás közben kitépte a falból azt az UTP kábel amin a vezetékes telefon bejön illetve tovább megy egy másik irodába.

Igazából ez egy régi UTP aljzat, amire nem volt kötve semmi, csak a kábel toldására szolgált. Elvileg korábban itt lehet egy telefonos végpont, ami aztán át lett helyezve.
Azt tudom, hogy melyik érpár-t kell összekötnöm/megtoldanom, de azt nem hogy hogyan párosítsam a kábeleket.
A bejövő UTP szintén toldott, és épületen belül össze vissza vannak kötve a vezetékek mindenféle színrendszer nélkül, ráadásul fogalmam sincs hogy hol van az a rendező ahonnét jön. :-)

Nem igazán értek a telefonokhoz, ezt sem én csináltam.
Két variáció van, mondjuk "1-3 és 2-4" vagy "1-4 és 2-3" lesz össze kötve.

A kérdés "csak annyi", hogy ha fordítva kötöm, az be haza vágja a vonal végi telefont vagy sem? Ha nem igazán tesz neki jót, akkor hogyan mérjem ki hogy melyiket melyikkel kössem össze?

[ Szerkesztve ]

(#143069) Csupingo válasza fricc_ (#143068) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha sima, vezetékes telefon, akkor szerintem kb. mindegy, baja nem lesz és működik. Én gyerekkoromban párat bekötöttem, sose figyeltem erre, mindig működött. (Azért megpróbálok valami hivatalosabb választ keresni...)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#143070) Gyurka6 válasza fricc_ (#143068) üzenetére


Gyurka6
őstag

Most már mindegy...

Hali!

Teljesen mindegy, hogyan kötöd össze, nem számít a sorrend (nincs meghatározva).

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#143071) mrzed válasza BTom1970 (#143066) üzenetére


mrzed
senior tag

Régen a driver része volt, viszont az utóbbi időben a driver telepítése után automatikusan lehúzza a store-ból.
Esetleg próbáld meg innen letölteni:
Realtek Audio Control

(#143072) BitRider válasza t420s (#143062) üzenetére


BitRider
aktív tag

A 1660 Super az, ami egy valamirevaló, legalább 8. generációs i7-tel (i7-8xxx) jó fullHD játékra akár a kicsit újabb címekhez is (Horizon Zero Dawn stb). Alatta nem érdemes nagyon szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#143073) BitRider válasza BitRider (#143072) üzenetére


BitRider
aktív tag

Vagy i5-8xxx ugyanígy... már csak az m.2 és a win 11+ kompatibilitás miatt is. Ezek alá nem mennék mindenesetre, legalábbis költeni rá hülyeség lenne. Ha nagyobb felbontás vagy a 60 Hz-nél nagyobb frissítési ráta a cél monitorban, akkor lehet, hogy ez se elég. Meg hát ugye játékfüggő...

[ Szerkesztve ]

(#143074) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

A cég ahol dolgozom leselejtezne pár használt laptopot.
A laposokon vegyesen Win8 , Win10 fut , futott.

Ha a főnök azt mondja, hogy szabadon elhozhatom.....
( vagy jelképes összegért 5-10 EFt ) ,
akkor itthon tennék rá frissen telepített Win10-s rendszert.
Majd online vennék WIN10 aktiválásához kódot.
Ez így működhet vagy a laptop saját azonosítója miatt nem tudnám másik kóddal aktiválni ?

Nem tudom, hogy melyik gépen volt "gyárilag" Win és melyiken nem.
Összesen jelenleg kb 5 lapos várja a sorsát.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#143075) pjen válasza Borisz76 (#143074) üzenetére


pjen
félisten

Ha "gyárilag" volt rajta pl win10 ha megint felrakod aktív lesz. Legalábbis nekem még mindíg aktív lett. Vagy a liszencet át lehet vinni másik gépre? Esetleg félre értem?

[ Szerkesztve ]

(#143076) Borisz76 válasza pjen (#143075) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha "gyárilag" volt rajta pl win10 ha megint felrakod aktív lesz.
Igen, ezt tudom....a saját gépemen is így megy.....újrarakom és aktiválja magát egy idő után.

Igazából azt nem tudom, hogy ez számít e mert én itthon nem céges gépként használnám.
Bár ez meg a Microsoft fiókon múlik......az meg van évek óta sajátom és ha azzal jelentkezek be, akkor szerintem nem lehet gond.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#143077) pjen válasza Borisz76 (#143076) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem kell ilyesmi. Asszonynak van egy kis acer gépe w11 el gyárilag. Multkor újra raktam, az Ő mail cimét írtam be telepítéskor és gond nélkül aktiválódott mikor netet kapott. Szerintem nem függ a felhasználótól, a win a géphez tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#143078) Borisz76 válasza pjen (#143077) üzenetére


Borisz76
veterán

Én is így gondoltam.
Akkor ha lehetőségem adódik , akkor hozok 1-2 lapost a cégtől :)
Hiába 4-5-6 éves gépek....itthonra, netezni , filmet nézni a teraszon kávé és cigi mellett tökéletes lesz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#143079) pjen válasza Borisz76 (#143078) üzenetére


pjen
félisten

Nyáron én is egy öreg laposon nézek Tv t az udvaron. :)

(#143080) King Unique válasza Borisz76 (#143074) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyárilag Windows 8/10 Home / Pro kiadással előtelepített laptopok, akkor teljesen felesleges hozzá másik termékkulcsot venni, mivel ilyenkor automatikusan aktiválódni fog az újonnan telepített Home / Pro kiadás is, + a Windows 10/11 akkor is, ha 1x már aktiválva lett digitális licenccel, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.

"A Windows újratelepítésekor válassza a Nincs termékkulcsom lehetőséget. Windows-példánya később automatikusan aktiválódni fog."

"Nem tudom, hogy melyik gépen volt "gyárilag" Win és melyiken nem."

Ez egyszerű, amelyiken van GML-matrica, amelyiknél ezen parancs kiírja a BIOS/UEFI-ben lévő OEM termékkulcsot, stb.

(#143081) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!
Van arra valahogyan mód, hogy konkrét, passziv usb eszközt (design lámpa) szoftveresen áramtalanitsak? Usb hubból táplálom meg, igy utóbbi megjelenik a eszközkezelőben.
Prábátam az eszköz tulajdonságainál az energiagazdálkodást, de nem vezetett eredményre. A végső cél egy on/off szoftveres kapcsoló.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#143082) kispx válasza Arlekim (#143081) üzenetére


kispx
addikt

Valószínűleg nincs:
"In most cases, USB accessories like fans and lights aren't real USB devices - they just want a little bit of 5v power.
The way USB works for real devices is that they get a little bit of power to start, enough for them to turn on. Then they enumerate with the USB controller and request more power.
Since these fake USB devices aren't actually talking to the computer at all, the only way to turn it off would be to completely unpower that USB port, which as far as I know there is not usually a way to do in software."

(#143083) Aryes válasza kispx (#143082) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ennek a módja a számítógép által vezérelhető usb tápfeszültség lenne, ami nem gondolom, hogy elterjedt dolog lehet, ha létezik egyáltalán.
A megoldás valami mikrokontroller beépítése lenne, akár a lámpába, akár a hub-ba.

(#143084) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

DMS-után érdeklődnék... de nekem valami olyan DukumentumManagement kellene, ahol nem "újra" fell kell tölteni a dokumentumokat, hanem meglévő dokumentomstrukturában tudom "meglinkelni" a fájlokat!

Nagyon leegyszerüsítve lehessen szürni ügyfél alapján, tevékenység alapján stb stb..

VAn erre valakinek valami ötlete vagy merre keresgéljek..
a Suite CMR egy kicsit tulságosan is komplex és nem dolgozik meglévő adatállománnyal...

Köszönöm!

(#143085) mezis válasza Arlekim (#143081) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Ezek között nincs?

mezis

(#143086) Arlekim válasza mezis (#143085) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Már én is kerestem, sajnos a találatok szinte mind irrelevánsak.
De most újra megnéztem, és a jelek szerint a Sonoff pont erre való, és nincs alternativája. Hacsak nem barkácsolok össze egy usb relét egy usb 5v kimenettel, de annyit nem érne meg a projekt.

[ Szerkesztve ]

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#143087) mezis válasza Arlekim (#143086) üzenetére


mezis
nagyúr

Van egy ilyen SonOff okos kapcsolóm. Az eWelink app. és a lakás WiFi routerével okostelefonról kapcsolgatható. Nem kell hozzá felhő.

mezis

(#143088) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok! Hadd kérdezzem, hogy melyik legolcsóbb vezetékes vagy vezeték nélküli internetelőfizetés? Laptoppal akarnék internetezni Csepelen, a 21. kerületben, Budapesten.

Köszi a választ.

(#143089) BitRider válasza ph2012 (#143088) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ha fix helyen neteznél, akkor érdemes megnézni, hogy mit ajánlanak ott, mely szolgáltatók elérhetők. A Telekom, DIGI, Vodafone-nál érdemes megnézni az utcakeresőjüket a weboldalaikon, mert ott előzetesen már írni fogják, hogy a te utcádban elérhetőek-e.

Vagy kérdezz rá a mostani a mobilszolgáltatódnál, hogy mennyi lenne a SIM kártyádhoz a korlátlan netes előfizetés! Annál a hátrány az, hogy alagsorban meg vastag falak mellett nehézkesen működik. De ha meg jó, akkor csak tovább kell osztanod a laptop felé a netet. Előnye, hogy ez bárhol működne, helytől függetlenül. Viszont filmek letöltésére ez már nem biztos, hogy alkalmas lenne – már ha tervezel ilyet.

Ezeknek neked kell utánakérdezni, legrosszabb esetben 3 hosszú telefonálást vagy sorbanállást jelentene az említett szolgáltatóknál. Már szolgáltató most nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#143090) BitRider


BitRider
aktív tag

Az én kérdésem...

Szerintetek ez esetben van valami földi halandó számára elérhető módszer arra, hogy adatot tudjak menteni egy alaplapra forrasztott SSD-ről (Dell XPS 9310)?

Mondjuk most, hogy néztem róla videókat... nem lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#143091) mezis válasza BitRider (#143090) üzenetére


mezis
nagyúr

Én tűző napon egy héten keresztül szárítottam egy eső áztatta 486-os alaplapot.
A sarat előtte slaggal mostam le róla.
Elindult rendben. Talán egy házi szerverben folytatta életét.
Biztosan beforrasztott? Ezen a képen foglalattal csatlakozik:

[ Szerkesztve ]

mezis

(#143092) BitRider válasza mezis (#143091) üzenetére


BitRider
aktív tag

A 2-in-1 verzió beforrasztott, igen. Még nem kaptam kézhez, de videón így néz ki a procedúra, ha tényleg erről van szó. Ez utóbbi teljesen bukta, mert eleve vagy 300 ezer egy olyan kütyü, amibe a chipet bepakolja - és a pontos SSD-típust se lehet így előre tudni.

[ Szerkesztve ]

(#143093) King Unique válasza BitRider (#143090) üzenetére


King Unique
titán

Miért, ez most rendszermeghajtó, nem bootol be róla a Windows / egyéb OS, nincsen ott egy szabad USB-port, amihez egy pendrive-ot csatlakoztatva pl. HBCD PE vagy Linux live rendszer alól meg lehetne oldani az adatmentést a laptopban lévő SSD-ről? :F
Mert ugye ahhoz hogy adatot lehessen menteni a laptopban lévő SSD-ről, nyilván nem feltétlen kell abból kiszerelni, lásd USB-s pendrive-ról bootolt live rendszer használata. Na meg gondolom nem Kürt szintű profi adatmentésről lenne szó, mert ott megoldják akár egyéb módon is.

[ Szerkesztve ]

(#143094) BitRider válasza King Unique (#143093) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ez tök nyilvánvaló lenne nekem is, ha működne a gép. Ezzel kezdtem, hogy egy elázott gépről van szó. :) De így el se vállalom, szóval ennyit erről. Így jár, aki integrált hulladékot vesz / kacsázik vele a vízfelszínen.

[ Szerkesztve ]

(#143095) RVR400 válasza BitRider (#143094) üzenetére


RVR400
veterán

"Az én kérdésem...
Szerintetek ez esetben van valami földi halandó számára elérhető módszer arra, hogy adatot tudjak menteni egy alaplapra forrasztott SSD-ről (Dell XPS 9310)?
Mondjuk most, hogy néztem róla videókat... nem lesz."

Szerintem ebben sehol nincs semmi szó elázásról, gondolom szerkesztés előtt volt benne. De ez is csak abból gondolom, hogy az első válaszoló így érthetetlen okból hozott fel egy elázott laptopot. :)

[ Szerkesztve ]

(#143096) BitRider válasza RVR400 (#143095) üzenetére


BitRider
aktív tag

Igen, igaz. Egyszerűsítettem és kivettem a plusz infókat, azt is, amit nem kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#143097) Jarod1 válasza BitRider (#143092) üzenetére


Jarod1
addikt

hát ez már nem SSD hanem UFS, tudom mert mi is ezt használjuk elektronikai gyártásnál,
ez váltotta ki nálunk a hdd ket...

(#143098) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok

Sikeresen beállítottam a windows 11-en, hogy ne kérjen jelszót. Ha bekapcsolom a gépet bebootol minden gond nélkül. Viszont ha alvásba megy és onnan ébred fel, akkor kéri a jelszót, és ha azt beírom akkor azt irja szokatlan tevékenységet észlelt a felhasználómon, változtassak jelszót. Akkor itt kinyomom a gépet, és újra bekapcsolom, akkor bebootol minden gond nélkül. :F

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#143099) teptep válasza Vismajor01 (#143098) üzenetére


teptep
tag

(#143100) Jarod1 válasza BitRider (#143090) üzenetére


Jarod1
addikt

amúgy a UFS chip leszedésénél látható hogy pár lábon nem volt forraszanyag,

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.