Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142251) jozsi252 válasza BitRider (#142250) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem került szóba de TUF Gaming B760 Plus alaplapom van. Bocsánat hogy nem írtam le egyértelműen, csak azt hogy milyen a csatlakozó, annak 3.2 Gen 2 az alaplapon levő csatija. Így akkor elvileg mennie kellene a 10Gbps-es sebességnek ugye?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#142252) BitRider válasza jozsi252 (#142251) üzenetére


BitRider
aktív tag

Valóban. Írtad, de én meg nem gondoltam, hogy ugyanazzal a névvel (B760 Plus) több is létezik. Igen, elvileg mennie kellene.

(#142253) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok! Facebook android alkalmazásban hogy lehet kiüriteni az "oldalak" lapon lévő "nemrégiben felkeresett oldalak" listáját? Esetleg azt hogyan lehet beállitani, hogy ne is naplózzon? Köszi, sinick

(#142254) BitRider válasza sinick (#142253) üzenetére


BitRider
aktív tag

Kérdezd a Zukit! Nem értem, mire jó egyáltalán az alkalmazás... A Messenger még ok, mert chatre jó és értesítéseket is kapsz, de a többi... :F

Jobb az oldalt simán a böngészőből használni, ott legalább némi ráhatásod lehet a dolgokra és ha kell, át tudsz váltani Desktop nézetre (főleg Opera alatt egészen használható, a többi böngésző tördelése zoom közben egy kalap szar).

[ Szerkesztve ]

(#142255) mefistofeles

Űdv Urak!
Egy pár éves ASUS gamer PC-t bontottam a napokban és egy érdekes alkatrészre bukkantam. Látszatra az M.2-es ssd-vel megegyező foglalatban volt az alaplapon és két beforrasztott vezetékkel a ház forntpaneljéhez csatlakozott.
Meg tudnátok mondani mi ez?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#142256) Rowon válasza mefistofeles (#142255) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem egy Wifi kártya. De ha a modellszámra rákeresel az interneten, akkor is kiderül.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142257) Tim82 válasza mefistofeles (#142255) üzenetére


Tim82
nagyúr

Wifi modul, az elmosódott fotó miatt nem látom jól a pontos típust, de Intel 8260NGW-nek tűnik. A foglalat ennél is M.2.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#142258) inf3rno válasza mefistofeles (#142255) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Általában M2 A+E-re wifi szokott csatlakozni. [link]

Buliban hasznos! =]

(#142259) mefistofeles válasza Tim82 (#142257) üzenetére

és Rowon
Köszönöm a gyors választ! :R
Még nem találkoztam ilyen modullal!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#142260) Tim82 válasza mefistofeles (#142259) üzenetére


Tim82
nagyúr

Laptopokban gyakorlatilag ez a jelenlegi szabvány (ha nem forrasztva van a modul már az alaplapra), de desktop alaplapoknál is előfordul.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#142261) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Küzdök egy géppel, nincs kép. i5 valami processzor, 32gb gskill ram, quadro k620 videokártya, asus h410m-k alaplap

Videokártyából és monitorból is próbáltam cserét. A HDD led villog majd abbahagyja, látszik, hogy tölt az OS. A monitoron nincs jel, post sincs. Memóriákat próbáltam egyesével is.
Próbáltam hogy kiveszem a videokártyát és az alaplapi dvi-re kötöttem a monitort, ugy sem volt kép.
Mit próbálhatok még ki? :R

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#142262) Borisz76 válasza daninet (#142261) üzenetére


Borisz76
veterán

Bekapcsolás után nem sípol véletlenül?
Mert a sípoló hangból kideríthető a hiba.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#142263) Rowon válasza Borisz76 (#142262) üzenetére


Rowon
veterán

Ezeken az újabb lapokon nem tudom, hogy van-e egyáltalán valamilyen speaker.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142264) ColdMan válasza daninet (#142261) üzenetére


ColdMan
tag

Milyen proci? Ha "f" végű, akkor nem is lesz kép az alaplapon.
BIOS resetet még megpróbálhatod.

(#142265) Borisz76 válasza Rowon (#142263) üzenetére


Borisz76
veterán

Ahogy nézem tényleg nincs rajta speaker.
Ha lenne, akkor ez alapján :

AMI BIOS signals
AMI BIOS signals (or beep codes) are given below. However, beep codes may differ due to a big variety of manufacturers who produce computers with this type of BIOS.

Sound signal (beep code) — Description
1 short beep No errors detected, normal boot
2 short beeps Parity circuit failure
3 shot beeps Base 64 K RAM failure (The first 64 KB of RAM are out of order)
4 short beeps System timer failure
5 short beeps Process failure
6 short beeps Keyboard controller Gate A20 error
7 short beeps Virtual mode exception error (System board issue)
8 short beeps Display memory Read/Write test failure (VRAM error)
9 short beeps ROM BIOS checksum failure
10 short beeps CMOS shutdown Read/Write error
11 short beeps Cache Memory error
1 long beep, 3 short beeps Conventional/Extended memory failure (Graphics card is out of order)
1 long beep, 8 short beeps Display/Retrace test failedTwo-tone siren Low CPU Fan speed, Voltage Level issue.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#142266) Csupingo válasza daninet (#142261) üzenetére


Csupingo
veterán

Ahogy írták, bios reset és egy memóriával próbálva mindkét foglalatban úgy, hogy a sata csatlakozók is le vannak húzva addig a lapról.

Aki rakott már össze pár gépet, annak talán hever otthon csipogó is. :)

A másik is ilyen régi vga? Lehet, már nem szereti őket ez a lap, amin egy bios frissítés talán segítene, ha lenne kép. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142267) mezis válasza daninet (#142261) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbálkozhatsz az alaplapi D-Sub-ra kötött monitorral.

mezis

(#142268) Pyttawrx válasza daninet (#142261) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Jó lenne tudni a cpu pontos típusát.
próbáld csak 1 rammal, meg amiket írtak.

(#142269) Vorontsov


Vorontsov
tag

Sziasztok kedves fórumtársak egy érdekes kérdésem volna, ha a hangfalra azt írják rá hogy logi és nem logitech akkor mi a helyzet?
Elképzelhető ami emagon van rajta az valami hamisítvány?
Amiket az emberek vásároltak lefényképezték és visszaküldték (mint visszajelzést,vélemények között)azon logi felirat szerepel.
Miért ez a felirat szerepel rajta?Lehet valamit elnéztem?

Logitech 2.0 Z200 hangszórók, 10W RMS, Alb

Logitech Z200 2.0

Youtube-os videón se úgy néz ki amit unboxingolnak.

[ Szerkesztve ]

(#142270) Vorontsov


Vorontsov
tag

Még a márkajelzés se ugyan az, nem csak a felirat.

[ Szerkesztve ]

(#142271) Csupingo válasza Vorontsov (#142269) üzenetére


Csupingo
veterán

Elvileg ez a "cég" válasza: Thank you for contacting us. We'd like to let you know that Logitech will be rebranded with a new name and logo: "Logi." Both are identical; there is no distinction between both products.
I hope the above information would be helpful for you. If you need any further assistance I'm here to help you.

Pl. egy egér. Szerintem csak nevet váltottak.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142272) Pyttawrx válasza Vorontsov (#142269) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ugyanaz. Már ideje több jelzés csak logi.

(#142273) mezis válasza Vorontsov (#142269) üzenetére


mezis
nagyúr

Muszáj volt rövidíteni.Túl hosszú volt a név. Ennyi betűt már nem olvas végig a legújabb generáció! ;] :D

mezis

(#142274) Vorontsov


Vorontsov
tag

Itt az is baj nekem amit feltüntettek az se az amit a vásárló lefényképezett,mindegy nem kell nekem mindent tudnom,nem tűnik logikusnak miért ez, na mindegy köszi a választ mindenkinek. :R :R
És az unboxing videó amit linkeltem ott miért néz ki normálisan?

Megtaláltam fórumot itt:

[ Szerkesztve ]

(#142275) daninet válasza Pyttawrx (#142268) üzenetére


daninet
veterán

Köszi mindenkinek a tippeket.
Leszedtem a hűtőt 10400F proci van benne szóval nincs IGP. Külső VGA-val kell feléleszteni.
Egy RTX1070-el próbáltam ami működő gépből van illetve ramokat próbáltam külön külön is.
Szerintem a gép nem áll meg hibával post-nál látom a HDD led-en azt a jellegzetes villogást mikor tölt a windows ami abbamarad 1-2 perc után.

Az RTX kártyán a hűtő felpörög indításnál majd onnantól nem forog. Ez lehet a terhelés hiánya miatt vagy alaplap gond? Most ez az utolsó amire gondolni tudok :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#142276) daninet válasza daninet (#142275) üzenetére


daninet
veterán

Itt a gép egy ram, minden sata eszköz lehúzva, tesztelt működő videokártya benne.
Alaplap, bios reset megvolt.
Alaplap proci és táp marad a képben. Processzor romlik? Gondolom inkább táp vagy alaplap :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#142277) Csupingo válasza daninet (#142276) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán minden jó, csak egy bios frissítés kéne neki. Az alaplapi táp rákötésekor megnézted, nem véletlenül pcie tápcsatlakozót dugtál rá?
A vga-n van hdmi kimenet? Azt ki tudod próbálni?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142278) Rowon válasza daninet (#142276) üzenetére


Rowon
veterán

Elég f*s a táp is. Nem azért, mert Zalman, hanem azért, mert f*s.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142279) Vorontsov


Vorontsov
tag

daninet
veterán:
A monitorból nem jött ki a kábel ugye?
Most raktad össze a gépet és nem jó vagy felkeltél és bekapcsoltad és nem jó?
Proci venti pörög?
Táp venti pörög?

[ Szerkesztve ]

(#142280) daninet válasza Vorontsov (#142279) üzenetére


daninet
veterán

Ez a gép megy már 1.5éve ebben a konfigban. Most a téli szünet után be akartam kapcsolni és nincs kép. Monitort és hdmi kábelt is cseréltem. Próbáltam display porton és dvi-n is.
Minden venti pörög, hhd-k pörögnek és a hdd led alapján sztm betölt a windows. Routerben esetleg meg tudom nézni kap-e IP-t

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#142281) daninet válasza Csupingo (#142277) üzenetére


daninet
veterán

Bios reset volt, frissítést nem tudom hogyan tudok csinálni kép nélkül. Ez egy működő gép volt nem lett semmi ujrakonfigolva benne. A quadro kártyának ami benne van nem kell táp külön, az alaplapba nem lett semmilyen rossz csatlakozó beleerőltetve jól volt összerakva és működött.

Ha nincs más nézek egy alaplap+táp kombót a neten hozzá :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#142282) Csupingo válasza daninet (#142281) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha eddig jó volt, akkor talán az alaplap, vagy a táp ment tönkre, vagy a vga halt meg, az 1070-et meg nem szereti. :) (Az alkatrészek közül a vga és a táp szokta előbb bedobni a kulcsot.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142283) Pyttawrx válasza daninet (#142280) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ramot vedd ki takarítsd meg az érintkezőket és tedd vissza. Akár előszőr csak az egyiket.

(#142284) Vorontsov


Vorontsov
tag

Fújd meg levegővel vagy a száddal a foglalatot. Csak ne lélegzzed be.
Memóriánál is ez a helyzet....alaplapi slotja nem jó...nekem melegedett a mosfet mellette és 4ből 1 foglalat volt jó azt vettem újat.
Vinyó esetleg másik rendszerrel-de mondjuk már képet se ad.

[ Szerkesztve ]

(#142285) Aryes válasza mezis (#142273) üzenetére


Aryes
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy mennyit spórolnak egy év alatt a festéken. ;]

(#142286) Csupingo válasza Aryes (#142285) üzenetére


Csupingo
veterán

Meg ezután még kisebb dolgokat is tudnak majd gyártani.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142287) daninet válasza Pyttawrx (#142283) üzenetére


daninet
veterán

ezeken túl vagyok, pormentes a gép, ramokat többször ki-be raktam.
Rendelek egy alaplapot és egy tápot, az meg kell oldja (vagy nem :O :DDD )
Köszi a segítséget mindenkinek

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#142288) Pyttawrx válasza daninet (#142287) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én csipogóval kezdenék, kivenném a ramokat, és ha sípol akkor van remény.. Meg lehet cpu hiba is. De nyilván te tudod, csak lehet olyat rendelsz ami jó. :)

(#142289) daninet válasza Pyttawrx (#142288) üzenetére


daninet
veterán

Se ramhibánál se cpu hibánál nincs HDD aktivitás. Konkrétan hallom hogy olvassa a dolgokat a HDD-mről és villog a hdd led mert onnan töltök be programokat startupnál.
Én 90%-ra veszem, hogy alaplap gond, persze mit tudok én :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#142290) BiP válasza Aryes (#142226) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem is tök ugyanez a kombó. Ezer éve felraktam a házi szerveremre TightVNC szervert (azért ezt, mert ez tud futni service módban is, nincs ikonja a tálcán), desktop gépről TightVNC viewerrel csatlakozok (de lehetne bármelyik másik is, kb. mindegy) ,
mobilról RealVNC (mert csak az van).

[ Szerkesztve ]

(#142291) Pyttawrx válasza daninet (#142289) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor viszont nem alaplap. Köss rá hangszórót, hogy hallod-e a wint betölteni. Monitort cseréltél, vagy kábelt? Monitor bekapcsol?

(#142292) daninet válasza Pyttawrx (#142291) üzenetére


daninet
veterán

Igen, 2 monitort próbáltam, dvi, hdmi és display porton. Nincs jel két videokártyával

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#142293) Pyttawrx válasza daninet (#142292) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hangszórón hallatszik, hogy betölt a win?

(#142294) Aryes válasza BiP (#142290) üzenetére


Aryes
nagyúr

azért ezt, mert ez tud futni service módban is, nincs ikonja a tálcán

:K
+ gyerekek gépén is fenn van, bármikor tudok nekik segíteni a gépet beállítani / admin jelszót beírni, ha telepíteni kell / meg tudom nézni, hogy mit csinálnak épp 🫣 / ha nem akarják időn túl sem kikapcsolni, kis extra egérmozgással besegítek az épp futó FPS játékba, a hatás azonnali és garantált ;] ;] ;]

(#142295) w.miki


w.miki
veterán

Van egy taxis ismerősöm. Weboldala nincs, csak gmail fiókja.
Hogyan lehet megcsinálni, ha a google-n rákeresnek, a városnév + taxi-ra, az ő nevét dobja ki? Vagy legalább megjelenjen a listán.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#142296) BitRider válasza w.miki (#142295) üzenetére


BitRider
aktív tag

Weboldallal, jól menő Facebook oldallal vagy Google-cégem bejegyzéssel (Maps), de utóbbihoz kell székhely, ami egy taxis esetében nem hiszem, hogy lenne..

Az első esetben sem fog megjelenni automatikusan, szóval kell egy honlapkészítés + egy Google Ads reklámkampány. Ez nem kikerülhető, ha találatokat szeretne. Esetleg a JóSzaki-ra és egyéb aranyoldalas helyekre tud még beregisztrálni, ha van taxis témakör.

[ Szerkesztve ]

(#142297) daninet válasza w.miki (#142295) üzenetére


daninet
veterán

Ahhoz, hogy őt dobja ki az első oldalon vagy egy nagyon jól optimalizált weboldal kell (drága) vagy tolnia kell google AdSense-be a hirdetést vagy mindkettő. Ingyen / olcsón ezt nem lehet megúszni sajnos.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#142298) w.miki válasza BitRider (#142296) üzenetére


w.miki
veterán

Google cégem, és a Google sites hogyan működik?
Tudtok írni egy kicsit erről, vagy valahol van egy egyszerű leírása magyarul?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#142299) Csupingo válasza w.miki (#142295) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem a google cégem az jó lehet erre. Olyankor megjelenik a keresések között. Talán nem kell valós adatokat megadni. Max. a telefonszám stimmeljen, mert arra azt hiszem, küldenek egy sms-t.

Ha van google fiókod, akkor azt hiszem a cégprofil-kezelőbe kell új csoportot létrehozni. Ezt megtalálod egy google keresőoldalon is jobb felül.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142300) Aryes válasza Csupingo (#142299) üzenetére


Aryes
nagyúr

Küldenek egy papír alapú levelet egy kóddal a címedre, amivel igazolod, hogy tiéd a cég és valós személy vagy.
Én simán a lakcímemre kértem és kaptam, miután az együttesemnek úgyszintén nincs bejegyzett telephelye.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.