Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142551) Vismajor01


Vismajor01
addikt

A Windowsom teljesen önmagától lefrissitett Windows 11re
en nem kertem tőle ilyesmit. -.-

Nah azóta a játékok kifagynak, a GPU driveremet resetelni kellet , a Chrome meg állandóan összeomlik out of memory címszóval

szoval h tudom leirtani ezt a retket és vissza állni Windows 10re?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#142552) King Unique válasza Vismajor01 (#142551) üzenetére


King Unique
titán

Dehogynem kérted, mivel a támogatott hardvekonfigurációknál (csak azoknál) eleve csak felhasználói megerősítésre történik a Windows Update-en Windows 10-ről Windows 11-re frissítés, ami a téma topikjában is már el lett magyarázva, meg hogy hogyan lehet kikapcsolni hogy felajánlja a Windows Update, stb. :))
A Windows 10 —► Windows 11 in-place upgrade után 10 (vagy akár 60) napig - illetve amíg megvan a C-n a Windows.old mappa - eleve adott a lehetőség közvetlenül visszaállni a Windows előző verziójára, azaz jelen esetben a Windows 10-re.

"Chrome meg állandóan összeomlik out of memory címszóval"

Ilyen hibaüzenet jellemzően akkor szokott lenni, ha a felhasználó által önkényesen ki van kapcsolva a lapozófájl, vagy túl kicsi méretűre van állítva...

[ Szerkesztve ]

(#142553) Vismajor01 válasza King Unique (#142552) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hát pedig én nem!

Kiirta, hogy frissiteni szeretne. Nem érdekelt különösebben. Más probléma miatt újraindítom a gépet, és írja h Windows 11 telepítés, kérem várjon..

Semmi szeretné e? Akarom e? Kell ez nekem?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#142554) Skynet258 válasza BitRider (#142547) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát ha egy ennyi soros hsz szövegértelmezése nem megy, az nem az én hibám. ;]

https://geekpulse.hu

(#142555) King Unique válasza Vismajor01 (#142553) üzenetére


King Unique
titán

Hát márpedig vagy te vagy más aki használja azon a PC-n a Windows 10-et leokézta pl. ezt vagy ezt, mert máshogyan, külön felhasználói megerősítés nélkül eleve nem történik Windows 11-re frissítés, mint már le lett írva az előbb, ami tény és pont. Az előbbiből pedig nyilván adódik az is, hogy de, eleve rákérdez a rendszer, hogy szeretné-e, akarja-e a Windows 11-re frissítést, stb. :)

Az előző válaszban le lettek írva a lehetőségek a Windows 10-re történő közvetlen visszaállásra, Windows 11-es funkciófrissítés kikapcsolására, stb., amiket adott a lehetőség alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#142556) Pyttawrx válasza Vismajor01 (#142553) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Megerősítem, hogy ez ki van zárva. Még én sem láttam ilyet.

(#142557) Vismajor01 válasza King Unique (#142555) üzenetére


Vismajor01
addikt

Köszi a képeket
Egyiket se láttam még soha
Senki más nem használja a gépem

Látod a rangom talán lejon belőle h nem vagyok idegen a gépekhez/ windowshoz. Alaplapot cseréltem ezért kellett neki egy új kulcs. Vettem egy w10 prot és aktivaltam, ennyi történt. :W

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#142558) De4d


De4d
őstag

Üdv.

Egy amd ryzen 5700x proci mellé és egy Asrock b450m pro4 lapba vennék 2x16gb 3200-es rampárt. Ránéztem gyorsan az alaplap gyáró oldalára. De nem tudom melyik listát kéne nézni támogatott ramok terén. Illetve a ram legyen pariban a procival is.

Korábban kaptam egy ajánlást (Corsair VENGEANCE RGB RS 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz) de ezekből is több van, illetve nyilván a lehető legolcsóbban, de a legjobb rampárt.
Hűtőbordás legyen ennyi kikötésem lenne. RGB világítás nem igény.

Minden jó, ha a vége jó!

(#142559) King Unique válasza Vismajor01 (#142557) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig valaminek nyilván kellett ott történni, mert teljesen magától mindenféle felhasználói megerősítés nélkül eleve nem frissít a Windows 10 Windows 11-re, mint már le lett írva többször.
Az aktiválásnak pedig alapesetben megint semmi köze az előbbihez, max. ha esetleg másik kiadáshoz tartozó termékkulcs van megadva, akkor történhet pl. Home —► Pro edition upgrade, de akkor is megmarad a már telepített verzió (pl. Windows 10) és nem vált át másikra (pl. Windows 11).

[ Szerkesztve ]

(#142560) Angie™


Angie™
addikt

Srácok segítsetek plz, mert nagyon mérges vagyok. :DDD

Eltűnt a számológép a windows-ból. Ki volt rakva a tálcára nincs ott az ikon, nem nyúltam hozzá. ha rákeresek megvan, de nem tudom megnyitni nem történik semmi. Ez vmi spéci Win11 ajándék lehet? ;]

Frissíteni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#142561) BitRider válasza Angie™ (#142560) üzenetére


BitRider
aktív tag

Csak egy gyors tipp: ha minden Win update lefutott (az opcionálisak is nyugodtan) és restartoltál, utána nyisd meg a Store alkalmazást, bal alul library gomb, majd jobb felül kerestess azzal is frissítéseket! Ismét restart.

Ez minden friss / 11-re frissített rendszeren ajánlott eleve. Ilyenkor az olyan alap alkalmazások is jó eséllyel update-elődnek, mint a számológép. A restart meg kell néha, hogy az ikonjaik rendbejöjjenek.

[ Szerkesztve ]

(#142562) King Unique válasza Angie™ (#142560) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 11-ben alapértelmezetten nem lehet felülre tenni a tálcát, max. az ExplorerPatcher és társai 3rd party programokkal, amik viszont rendszeresen össze szoktak akadni a havi kumulatív frissítésekkel és ilyen-olyan hibákat produkálnak. Nem lehet hogy esetedben is ez a gond, a 3rd party program eltávolítása után is fennáll a probléma? :U

Ha nem az előbbi a gond, akkor ahogyan más is említette, naprakészre / full naprakészre kellene frissíteni a rendszert, beleértve a Microsoft Store alkalmazásokat is.

Ha az utóbbi sem oldja meg, akkor ezt / ezt / ezt lehetne megpróbálni a beépített UWP alkalmazás reseteléséhez, újratelepítéséhez.

Ha egyik előbbi sem használ, akkor max. ilyet lehet elképzelni, bár a cikkben Windows 10 szerepel, meg ott is csak xy feltételek teljesülésénél, mert személyesen egyelőre nem sikerült olyat tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

(#142563) BitRider válasza Angie™ (#142560) üzenetére


BitRider
aktív tag

+ Ha ezek után se jó, akkor azt a tálcaikont töröld, és azt nézd meg, hogy a start menüben rákeresve működik-e. Ha igen, akkor arra jobbklikkelve ismét ki tudod tűzni.

(#142564) ToBeY válasza ToBeY (#142550) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát kiírtani nem tudtam ezt maxaudio-t,de legalább már nem olyan hangja van a gépnek mintha valamilyen autotune effect lenne rajta... :U

(#142565) hokuszpk válasza Csápájev (#142521) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

annak a procinak a hivatalos supportalt ramorajele ha jolemlexem 2933 Mhz ; a 3200 szokott menni, de az sem a garantalt kategoria , en megneznem xmp on es 2933 -on.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#142566) Angie™ válasza King Unique (#142562) üzenetére


Angie™
addikt

Jól beleéreztetek.. Teljesen meghalt a windowsom :)
Jött vmi frissítés, stardock11-et használok, hogy fent legyen a tálca. ráadásul fizettem érte, nem is az ingyenes verzió. 20 éve így használom, ezt szeretem. És akkor jön vmi nagyokos és kiveszi ezt az opciót az oprendszerből.. most ott tartok, hogy semmilyen appon nem működik a jobbklikk, a keresőm meghalt, a gépház nem jön be, a vezérlőpultot, cmd-t nem tudom elérni, frissítéseket nem látom.. próbáltam uninstalálni a stardock-ot úgy sem működik, visszaraktam, megint nem működik..ffs

A fránya e-mag kezelés miatt használom csak a 11-et, amúgy odaajandékoznám az ellenségemnek. Most jól feladta a leckét, hogy mitévő legyek és hogyan hozzam rendbe ezt a vackot :U

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#142567) King Unique válasza Angie™ (#142566) üzenetére


King Unique
titán

Hát az ilyen rendszerbuheráló vacak 3rd party programok már csak ilyenek, csúnyán bele tudnak gányolni a Windowsok működésébe és hibák tömkelegét okozhatják, a Start11 nevű izénél még a saját fórumán is van erre utaló bejegyzés a nem működő jobb egérkattintásos menü kapcsán, ahol nem lenne meglepő ha a most említett többi hibát is ezen vagy más hasonló 3rd party program ügyködése okozná. :D :))

Ha nincsen visszaállítási pont rendszer-visszaállítás használatához, vagy AOMEI Backupper / Macrium Reflect vagy egyéb hasonló programmal képfájlba mentés sem készült a rendszerről amiből ilyenkor vissza lehetne állítani a korábbi jól működő állapotot, akkor szívás, ez esetben lehet csak az alaphelyzetbe állítás és a tiszta telepítés marad. + Még a már meglévő Windows 11 alól futtatott (nem pendrive-ról bootolt) javító újratelepítés in-place upgrade-del is opció lehet, ahol megtarthatók a személyes fájlok mellett a telepített alkalmazások és rendszerbeállítások is, bár ha ilyen szinten szét lett cseszve a rendszer, akkor nem biztos hogy ez lefut hiba nélkül, vagy hogy használ valamit.

[ Szerkesztve ]

(#142568) BitRider válasza Angie™ (#142566) üzenetére


BitRider
aktív tag

A StarDock régen is egy bugos szar volt.

Ha értelmesebb launchert akarsz, akkor FlowLauncher, de ilyen dockból szerintem egy értelmes sincs.

De egyetértek, marha gáz, hogy a tálcát nem lehet oldalra rakni egy széles / dupla képernyős közegben.

(#142569) Angie™ válasza King Unique (#142567) üzenetére


Angie™
addikt

Köszönöm szépen, nagyon alapos vagy, le a kalappal :K
Természetesen van MR mentésem, külön szépen elpakolgatva, W10-ről, W11-ről, tiszta, alap állapotról és belakottról is ;)
Megpróbálom megmenteni, ha esetleg sikerül írok még, szép napot :R

#142568
Köszi, megnézem ezt a FlowLaunchert, na ezt nem ismertem :B

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#142570) BiP válasza Angie™ (#142569) üzenetére


BiP
nagyúr

:R
Van mentésed? Ráadásul több is?
Te egy fehér holló, egy unikornis vagy! Vagy csak szimplán a Marsról jöttél!

(#142571) Angie™ válasza BiP (#142570) üzenetére


Angie™
addikt

Haha :B
Persze, nem most jöttem le a microsoft falvédőről :P

Sőt, mindenkinek akinek a környezetemben én szereltem, építettem, vagy felügyelem a gépét, (család, barátok, munkahely stb.) van MR mentés tiszta állapotról vagy be van állítva időszakosra is :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#142572) Aryes válasza Angie™ (#142571) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez esetben a rendszerbuheráló vacak 3rd party program is meg van bocsátva. :))
És hol tudsz tárolni ennyi rendszer mentést?

[ Szerkesztve ]

(#142573) Angie™ válasza Aryes (#142572) üzenetére


Angie™
addikt

Haha, ok :)
Semmi extra, sima HDD-ék és SSD-ék :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#142574) BitRider


BitRider
aktív tag

Van ötletetek, hogy hol tudnék egy HP ProDesk 800 G4 Mini-be sürgősen ventilátort szerezni? Mert az Ali-s rendelés csak 2 hét alatt jönne meg. A part number: L19561-001

(#142575) Cs1csó válasza BitRider (#142574) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha a neten nem találtál akkor esetleg írhatsz a magyar HP supportnak, kérj ajánlatot.

Ez a két hét (már ha igaz) annyira nem is rossz.
Megjegyzem nem tömegtermék, úgyhogy nem reménykednék, a HP support is valami központi szervízből/raktárból küldené. Az is tuti lenne egy hét.

[ Szerkesztve ]

(#142576) BitRider válasza Cs1csó (#142575) üzenetére


BitRider
aktív tag

Jah, meg 3x-os áron.

(#142577) Cs1csó válasza BitRider (#142576) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyilván ;] De ha vállalják mondjuk hogy 3 napon belül leszállítják akkor az annyira nem ia rossz.

(#142578) Aryes válasza BitRider (#142576) üzenetére


Aryes
nagyúr

Döntsd el, hogy olcsón akarod, vagy gyorsan ;]

(#142579) BitRider válasza Aryes (#142578) üzenetére


BitRider
aktív tag

Valójában sehogy, bassza meg az ügyfél. :) Nála minden anomália előjött, ami csak előjöhet. Gondolom, néha ezzel kell adózni az IT god-oknak, ha túl sokáig simán mennek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#142580) Aryes válasza BitRider (#142579) üzenetére


Aryes
nagyúr

:DDD :C

(#142581) Borisz76 válasza BitRider (#142579) üzenetére


Borisz76
veterán

Az avatarod arra utal , hogy fejlett lény vagy....vagy is te vagy az IT God.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#142582) I02S3F válasza Borisz76 (#142581) üzenetére


I02S3F
őstag

The god of IT:(. Be vagyok szarva :D

(#142583) bandus


bandus
veterán

nincs külön dokkolós topik, talán elfér ide. vettem egy ilyen [link] "dokkolót", de sajnos a vezeték nélküli bill+egér folyamatosidőközönként akad, szaggat. a laptopba bedugva rendesen működik. van ötletetek mitől lehet, megoldhatja-e valami. ha pedig nincs, akkor tud-e ajánlani valaki bármit e helyett? köszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#142584) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Sziasztok!

Vásárolnék használtan egy PC konfigot amelyet az Ipon-on raktak össze. A számla cég nevére szól és ez kérdéseket vet fel bennem a garancia/jótállás tekintetében.
Az ipont telefonon nem lehet elérni ( mindenre azt mondja keressem őket online), ezért titeket kérdezlek. Változtat ez az egyes alkatrészeknél megjelölt garanciális időtartamon?
Eladó 3 óra múlva itt van és ez azért egy nagyon sarkalatos része a dealnek.
:R

(#142585) BitRider válasza bandus (#142583) üzenetére


BitRider
aktív tag

Milyen portra kötöd ezt az eszközt, milyen gépen? Amúgy én az Axagon-okat tudom javasolni. Nem sokkal drágábban biztos, hogy minőségi.

(#142586) BitRider válasza kiralytom (#142584) üzenetére


BitRider
aktív tag

Az sajnos igen, két dologgal eléggé le vagy a céges vásárlással korlátozva:

- max 1 év a gari
- nincs 14 napos elállási jogod

Boltonként változhat talán a hozzáállás, de kétlem, hogy az iPon ennyire jó fej lenne (ezer éve véletlenül sem veszek náluk semmit). Nem tudom, mikori változtatás, de az elállás hiányával már szívtam meg rmiatt.

[ Szerkesztve ]

(#142587) kiralytom válasza BitRider (#142586) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Az fasza, Dunaújvárosból jön az eladó. Abban a hiszemben volt, hogy a honlapon feltüntetett 36 illetve 60 hónap garancia vonatkozik az egyes alkatrészekre.

(#142588) ColdMan válasza kiralytom (#142587) üzenetére


ColdMan
tag

Ráadásul (törvényileg) nem is jótállásra, hanem szavatosság vállalására kötelezett az üzlet.
[link]

(#142589) inf3rno válasza kiralytom (#142584) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az egyik bolt, amitől nem veszek semmit. A másik az Aqua. Ha nagy szerencséd van, akkor valahogy garanciát tudsz érvényesíteni náluk. Így, hogy nem is te vetted tuti elkezdenek kötekedni. Elvileg úgy van amúgy, hogy adás-vételi szerződést kell kötni az eredeti vevővel. De kinek van kedve bíróságra járni egy szar cég miatt?! Nyilván ők is erre alapoznak...

Buliban hasznos! =]

(#142590) Grave_444 válasza inf3rno (#142589) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Aqua nekem egy termékből KIT helyett egy darabot küldött. A webshopban nem is szerepelt ilyen, a számlán is KIT volt. Sajnos későn vettem észre, de nem reagáltak, így buktam. :N

(#142591) BitRider válasza Grave_444 (#142590) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nekem eddig az Aqua-ban minden intéződött. Számtalan 14 napos, garanciális ügyem megoldódott. Ha valamit szervizbe küldenek, akkor ott több hónap el tud telni, de minden más frankó volt. Szerintem az egyik webshop a termékek kedvencezhetőségével együtt – mondom ezt átlag heti 10 cucc vásárlásával náluk az elmúlt években.

[ Szerkesztve ]

(#142592) inf3rno válasza Grave_444 (#142590) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem Ipon repedt kijelzős monitort küldött tele porral meg ujjlenyomattal, utána meg megpróbálták bemagyarázni, hogy vagy garanciáztassam vagy álljak el ahelyett, hogy cserélték volna másikra, mert hogy rájuk a Fogyvéd. trv. nem vonatkozik. Úgyhogy duplán buktam a szállítási költséget, ami monitornál nem kevés, de mégis jobb, mintha az időm megy bíróságra járkálással. Garanciális ügyeiknél hallottam már jóval cifrábbakat is, úgyhogy én ennyivel megúsztam. Volt akinek bíróságra kellett járkálni miattuk, hogy a pénzénél maradjon fél millás terméknél. Nagyjából erre lehet számítani. Aquanál is ugyanez a stílus kb. Volt aki mégis ott vett, aztán összetépte a garanciajegyet az eladó előtt, hogy úgysem ér szart sem. Az meg csak nézett bután, hogy mi van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#142593) Cs1csó válasza kiralytom (#142584) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez az új világ: jobban szeretik az email-es kommunikációt megjegyzem praktikusabb is: jobban értelmezhető nem kell "rohanni" az utánanézésnek mint egy élő csetnél.
Persze ha valami nem kerek előbb-utóbb fel kell venni a kapcsolatot személyesen.

Megjegyzem én magánszemélyként építtettem náluk egy drága konfigot 2015 tavaszán ami a mai napig megy, tehát igazán panaszom nem volt de a jövőben nem tudom, hogy építtetnék e konfigot náluk.
Nekem nincs tapasztalatom/gyakorlatom konfig építésében ezért nem szeretnék egy 60 ezres procit beletörni egy 40 ezres alaplapba inkább másra bíznám egyszerűen jobban bízom abban aki mondjuk évek óta napi több konfigot is összeállít. A rutin irgalmatlan nagy előny.
Ha mellettem is lenne valaki akivel közösen raknánk össze napi szinten pécét és minden nap egyre komplexebb dolgokat bízna rám pl. kezdésnek ventik beszerelése, háttértárak berakása stb. majd idővel jöhet a táp bekötése, a kábelmenedzsment és szerintem mivel a legkockázatosabb ezért egy CPU "bepattintása"

(#142594) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!
A gépem már másodszorra csinálja, hogy nem hasznalom, elsotetedik a monitor. Ez eddig normalis, de az nem, hogy amikor mozgatom az egeret, nyomogatom a billentyuzetet nem ebred fel.
Kikapcsolas utan mikor megprobalom bekapcsolni egy "tá ti ti" szeru hang fogad.
Nem kap jelet a monitor (TV sem).
Eloszor tobbszoros reset, aramtalanitas, HDMI kabel csere oldotta meg a helyzetet.
Most legutobb az sem. Kiszedtem a VGA kartyat, vissza, semmi. Miutan nem volt otletem rautoottem a gephaz tetejere es bekapcsolt.
Nem igazan ertek hozza, a fent leirtakbol melyik haldoklik? Az alaplap vagy a VGA kartya?

Koszi!

(#142595) Rowon válasza inf3rno (#142592) üzenetére


Rowon
veterán

Na onnan se veszek többet semmit.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142596) Csupingo válasza ThorsHUN (#142594) üzenetére


Csupingo
veterán

Ami bios esetén, ha jól jegyezted meg, akkor ezt jelenti: " 1 Long Beep + 2 Short Beeps
One long beep and two short beeps is usually an indication of a failure within the memory that's part of the video card.
Replacing the video card is almost always the route to go here, but try removing and reinstalling it first, just in case the only problem is that it has wiggled a bit loose. "

Ettől függetlenül, ilyenkor érdemes lehet a memóriákat is kiszedni, visszarakni, esetleg a sata csatlakozókat is kihúzni, visszadugni.

Ha amd kártyád van, akkor ez már száz éves dolog, 5-ből 3-szor nem bír felébredni altatásból. Nem biztos, hogy vga hiba.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142597) ThorsHUN válasza Csupingo (#142596) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Nagyon koszi!

igen AMD.
De a windows bootig el sem jut a gép, megáll előtte.
Mondjuk az is tény, hogy ezer eve nem volt Windows reinstall.
Érdemes lehet esetleg erre rámenni, hogy ne legyen ez a problema?

(#142598) hokuszpk válasza ThorsHUN (#142594) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

adatlapod sajna nincs kitoltve, de en elsökörben a tápegységre gyanakodnék.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#142599) Csupingo válasza ThorsHUN (#142597) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem biztos, hogy ilyen jellegű a gond. Talán csak elmozdult, vagy rosszul érintkezik valami.

Ha nem ébred, akkor szokott segíteni, ha pl. msi ab-ben kikapcsolod az ulps-t.
Esetleg még a win-ben a gyors rendszerindítást is ki lehet kapcsolni, akkor talán fagyás után könnyebben indul.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142600) Yandelus


Yandelus
tag

Sziasztok.
Van egy számomra ismeretlen hiba a gépemnél.

Bekapcsolás után, amikor beadná a Win-t, egy sima egyszínű kép fogad, és onnan semmi. Aztán újra indítom és azonnal belép a Win-be, aztán hibátlanul működik. De teljes kikapcsolás után, szinte mindig újra az üres kép fogad. Van valakinek ötlete, hogy mitől lehet? A gép 4 napos, legalábbis nagyrészt, csak a vga használt benne meg egy ssd. Indítottam ram tesztet, próbálgattam programokat, semmi se jelez hibát.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.