Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) zalman90 válasza Melack (#11649) üzenetére


zalman90
őstag

a linuxon belül hol ?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#11652) Najz


Najz
tag

Sziasztok!
a kérdésem az lenne hogy van nekem egy Asrock 880g extreme 3-as alaplapon és annak a integrált videókártyáját szeretném használni de csak 1400x1050-es felbontásba tudom rakni
az alaplapi igp tudja az 1920x1080as felbontást ha igen mit szedjek le hozzá vagy mit állitsak be?

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#11653) Melack válasza zalman90 (#11651) üzenetére


Melack
veterán

Milyen Linuxod van?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11654) zalman90 válasza Melack (#11653) üzenetére


zalman90
őstag

sulix :D

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#11655) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van olyan topic a ph-n amin hàzventillátor szabályzóval foglalkoznak? Csakmert kerestem de nem akadtam rá.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#11656) freaghill


freaghill
őstag

Egy nagyon régi gépre kéne hangot varázsoljak. Az a gáz, hogy a tulaj se tudja, milyen a kártya illetve én everestbe se találtam.
Valami ötlet?
Most töltöm jelenlet a driver solution packot, amit itt ajánlottak.

(#11657) Tibor_560sec válasza freaghill (#11656) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Alaplapi hangkartya vagy PCI-s hangkartya ?

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#11658) freaghill válasza Tibor_560sec (#11657) üzenetére


freaghill
őstag

PCi-os

(#11659) Tibor_560sec válasza freaghill (#11658) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Akkor az bonyolultabb ... ;]

Ha van rajta esetleg SN akkor bepotyogod es hatha kidob valamit ra a gogli

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#11660) freaghill válasza Tibor_560sec (#11659) üzenetére


freaghill
őstag

Sajnos nincs rajta.

Ez lenne az. Ami kijön belőle kábel nem azért, de nem kéne valahova bedugni? Ha igen akkor hova?:DD
A többi helybe miért nincs kábel?

[ Szerkesztve ]

(#11661) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv! Egy Toshiba Satellite M55-S3315 típusú laptophoz kellene komplett illesztőprogram csomag! Esetleg vki tud segíteni és egy linket dobni??

Battletag: hojszi#2983

(#11662) Tibor_560sec válasza freaghill (#11660) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Akkor ha sok idod van , belerakod egy Win7-t futtato konfiguracioba es akkor tobb mint valoszinu megtalalod a pontos gyarto/sorozatszam infot es onnantol kezdve , nyert ugy ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#11663) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#11661) üzenetére


Intel fan11
őstag

win xp-hez kellene az illesztőprogram csomag!

Battletag: hojszi#2983

(#11664) Tibor_560sec válasza Intel fan11 (#11663) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Itt elmeletileg minden van ... :F

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#11665) Intel fan11 válasza Tibor_560sec (#11664) üzenetére


Intel fan11
őstag

köszi a linket de nem találtam ethernet sound és vga drivert!

Battletag: hojszi#2983

(#11666) viktorhmv válasza Sub-ZeRo (#11475) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Szia!

Próbáltam de nem segített:S

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#11667) sklopp válasza Intel fan11 (#11665) üzenetére


sklopp
őstag

Esetleg itt ?

(#11668) Intel fan11 válasza sklopp (#11667) üzenetére


Intel fan11
őstag

hogy lehet letölteni ha letöltésre megyek csak a driver revivert akarja letölteni???:(

Battletag: hojszi#2983

(#11669) sklopp válasza Intel fan11 (#11668) üzenetére


sklopp
őstag

Töltsd le, ez csak egy keretprogram.

(#11670) Intel fan11 válasza sklopp (#11669) üzenetére


Intel fan11
őstag

de nekem a driverek kellenek nem a driver reviver

Battletag: hojszi#2983

(#11671) freaghill válasza freaghill (#11660) üzenetére


freaghill
őstag

Kiszedtem, és ilyen kártya volt benne. A feketébe (J5-CD AUDIO IN-be volt egy kábel ami szintén a képen van, de az alaplapra nem volt csatlakoztatva.
Hova kéne azt dugni? Ha én rá akarok dugni valamit, akkor annak a kábelnek nem az auxba kéne lennie+ alaplapn valahol? :F

(#11672) sklopp válasza Intel fan11 (#11670) üzenetére


sklopp
őstag

A D.R.-t elindítod, megkeresi és letölti a legfrissebb drivert. Utána eltávolítod és kész.

[ Szerkesztve ]

(#11673) sklopp válasza freaghill (#11671) üzenetére


sklopp
őstag

Az egy CD-Audio kábel, CD-DVD író-olvasó audió kimenetére kellett régebben dugni, de semmi szükség rá. Amúgy ez valami ősi Creativ kártya, CT5807 tipus.

[ Szerkesztve ]

(#11674) Intel fan11 válasza sklopp (#11672) üzenetére


Intel fan11
őstag

Eddig ok! de kell hozzá reg kód a másik pedig a lapin nincs net mivel nincs hálókártya driver fenn netnélkül honnan szedné le???

Battletag: hojszi#2983

(#11675) sklopp válasza Intel fan11 (#11674) üzenetére


sklopp
őstag

Megfogtál... innen talán le tudod szedni, de itt regisztrálni kell (ingyenes).

(#11676) Intel fan11 válasza sklopp (#11675) üzenetére


Intel fan11
őstag

hol lehet regelni?

Battletag: hojszi#2983

(#11677) sklopp válasza Intel fan11 (#11676) üzenetére


sklopp
őstag

Kattints a zöld Download gombra, de előtte vedd ki alóla a pipát.

(#11678) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Már telós topikban is feltettem a kérdést, de hátha valaki tudja a választ közületek.

Nem tudom, hogy közületek hányan használnak Samsung Montét, de remélem tudtok segíteni.
Szeretném szikronizálni a naptárat, telefonkönyvet, és a Task-ot. ( azt ha jól emlészem régebben még nem lehetett) Illetve a Synchronise appon belül találtam lehetőséget a Note-ok szinkronizálására is.
A maileket már sikerült.
Van a telón egy ActiveSync És egy Synchronise alkalmazás.
Melyikkel kell beállítani?
Próbáltam az ActiveSync-t, a következők szerint:
Server URL: m.google.com
User name : mailcímem
Pw: jeszavam
Domain: Google
Use SSL: ON
De ezzel csak sikerült legyalulni a telefonkönyvemet.

(#11679) Gyuszi 78 válasza freaghill (#11671) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Kártya típusa már ismert, erre már pár hsz-el ezelőtt kaptál választ. Az a kábel nem kell, semmi köze hozzá, a pci slotból kapja a tápellátást.
Everesteben számítógép/összegzés menüben megtalálod, ne a fizikai eszközök között keresd. Eszközkezelőben látszik a kártya? Alaplapi driverek fent vannak a gépen, működik a pci slot, érintkezők tisztítása megtörtént?

[ Szerkesztve ]

(#11680) freaghill válasza Gyuszi 78 (#11679) üzenetére


freaghill
őstag

Kivettem, átraktam az én konfigomba (Win7), nem tudta telepíteni a gépemre az eszközillesztőt, visszaraktam a másik konfigba, elindítottam és hang is lett, szóval akkor érintkezési volt valószínűleg.
Köszönöm mindenkinek a segítségét! :C :R :R

(#11681) Gyuszi 78 válasza freaghill (#11680) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Radír + kontakt spray lesz a végleges megoldás, de ezt már említettem.
Mellesleg ezeknek a régi lapoknak csak használ, ha alapos kontakt spray-s kezelést kapnak.

[ Szerkesztve ]

(#11682) Nemgéza válasza #65675776 (#11485) üzenetére


Nemgéza
csendes tag

Nem sejted jól. Jogtiszta, aktiválva és folyamatosan frissítve is van.

Az előbb megint kilőtte magát :W

(#11683) Mustármag válasza Nemgéza (#11682) üzenetére


Mustármag
őstag

Szia

Start->keresés programokban és fájlokban (a bal oldali oszlop legalja) írd be hogy:eseménynapló
És néz körül, ide naplóz a win mindent.
Vagy csinálhatsz tiszta rendszer indítást és azzal kitudod szűrni hogy az automatikusan induló programok között van a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#11684) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Elan smartpad touchpad van a notimban, és k*rvára idegesít ez a multitouch dolog. Sok notebookon próbáltam már, és nem annyira kifinomult mint egy telefonon.
Létezik valami univerzális driver amivel testreszabható, hogy mondjuk maradjon a szélső görgetés, vagy reménytelen a dolog, és ez már ilyen? :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11685) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Az megoldható valahogy, hogy 2 operációs rendszerem legyen 1 partíción, és mind a 2 működjön? :U Mert azt tudom, hogyha 2 külön partícióra teszem fel, úgy műkcik.
Jelenleg van egy 64 bites win7em, de ez mellé szeretnék feltenni 1 sima xp-t.
Ezt valahogy meg tudom oldani? Ha igen, akkor hogy? :U

(#11686) Sub-ZeRo válasza forras2 (#11685) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem fog menni 1 partíció 2 rendszer felállásban. Esetleg úgy ha win7 ultid van, akkor tudsz xp mode-t feldobni.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11687) forras2 válasza Sub-ZeRo (#11686) üzenetére


forras2
őstag

És ha másik partícióra teszem fel az xp-t most, akkor működni fog mind a 2 rendszer, vagy újra kell raknom a win7-et is?
Ha ezt megcsinálom, akkor automatikusan elő fog jönni a választási lehetőség, hogy én melyik rendszert akarom indítani?

(#11688) spista222 válasza forras2 (#11687) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem Az XP bootja felül fogja írni a 7 boot-ját vagyis csak az XP fog elindulni, de ha belerakod a win7 dvd-jét akkor automatikus javítást kérve elkészíti a boot menüt is.

(#11689) Sub-ZeRo válasza forras2 (#11687) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Megválaszolták már hogy mi lesz ha az xp-t feldobod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11690) forras2 válasza spista222 (#11688) üzenetére


forras2
őstag

Köszönöm :R

(#11691) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!
Lehet buta kérdés, de minden alaplapban egységes az elem? Mindbe 3V-os kell? :F

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#11692) Winner_hun válasza G@bi90MR (#11691) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eddig szinte csak a CR2032-essel találkoztam az ősidők óta alaplapoknál.
Illetve nagyon régen volt hogy 3 db nem tudom milyen volt sorosan kötve, kék valamivel bebugyolálva.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11693) Gyuszi 78 válasza G@bi90MR (#11691) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Szia!
Igen, minden lapba 3V-os, CR2032 elem kell. :K

(#11694) rabbit87


rabbit87
tag

Sziasztok!
Ötletekre volna szükségem HDD ügyben.

Adott egy Samsung SP250C SATA-s hdd, 6 éves, eddig hibátlanul üzemelt asztali PC-ben.

A különböző hdd tesztprogramok annyi hibát irtak rá, hogy a lemez felületén egy hibás szektor található, ami át lett helyezve, beavatkozásra nincs szükség, a garanciális javitásra még nincs lehetőség.
Ma a következőt produkálta a hdd, pár órát gépeztem, hiba nélkül, aztán bekapcsolt állapotban kinyomtam a monitort, a gép ment tovább ugye.
Amikor visszakapcsoltam a monitort, már 'no signal' felirat fogadott és a hdd úgy 'kattogott", mint amikor a fej pozicionál és nem indult el.
Újrainditottam a PC-t, a winyo felpörög rendesen, 3-4 ilyen kattanás után leáll...

Van remény javitásra, adatok visszanyerésére ésszerű összegből?

Köszönöm!

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#11695) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Winner_hun, Gyuszi 78 köszönöm a válaszokat! Szerintetek mennyi az esély, hogy kapok ilyet a tessszkóban?

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#11696) Gyuszi 78 válasza G@bi90MR (#11695) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Szívesen. Szinte biztosan kapsz a tescoban is ilyen elemet.

(#11697) matyi94


matyi94
senior tag

Sziasztok! Adott egy gép tele vírussal. Le kelet volna mentenem róla pár dolgot win reinstall előtt, azonban az összes rádugott flash tárolóval azt csinálja, hogy a rajta lévő mappákból parancsikont csinál, amely egy nem létező mappára mutat, a tényleges fájlok pedig nem elérhetőek. Ennek ellenére a fájlok rajta vannak az eszközökön, csak éppen sehogy nem elérhetőek. Próbáltam nod32-vel tisztítani, azonban csak annyit csinált, hogy törölte az ikonokat. Fontos lenne visszahozni a dolgokat, kb fél tera családi fotó/videó van az eszközökön. Tudnátok segíteni, miként varázsolhatnám vissza az adatokat?

Legyen szép napod!

(#11698) Sub-ZeRo válasza matyi94 (#11697) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vírusírtás, mondjuk a nod kuka, inkább egy mse + mbam, majd egy get data back program futtatása.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11699) sklopp válasza matyi94 (#11697) üzenetére


sklopp
őstag

Rosszul kezdtél hozzá, egy vírusos gépről ne is próbálj adatot menteni mert megy a vírus is. Töltsd le mondjuk a Hiren's Boot CD-t [link], arról bootolj és csinálj egy alapos vírusirtást, utána mentsd az adatokat.

(#11700) daffy1989


daffy1989
tag

sziasztok
miért lehet az,hogy egy játék akadozik,amikor 60fps-sel megy?(nba 2k12)
a vga driver friss,a windows friss,a monitor és a játék is 75hz-en megy...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.