Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy van olyan külső winchester, ami tud torrentet letölteni? Neten ilyetn szinte nem találtam, amit meg igen, abban ssd volt és az is csak külső oldalon.

(#11352) Gyufaaa válasza Dr V (#11351) üzenetére


Gyufaaa
veterán

NAS vagy Router formájában létezik. Legalább is csak vinyót még nem láttam ilyenben.

(#11353) Dr V válasza Gyufaaa (#11352) üzenetére


Dr V
őstag

Igazából mobil rackre gondoltam, ami tudjon torrentezni, hálózati winchesterként működni.

(#11354) Sub-ZeRo válasza Dr V (#11353) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Olyan nincs. Ahogy írták olyanok kellenek. Vagy veszel olyan routert amivel tudsz tölteni egy külső merevlemezre.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11355) xxxbmx válasza fastleslie (#11344) üzenetére


xxxbmx
tag

igen de nem tudom hol kell megnézni?egyszerüen nincs benne olyan mappa ami hasoonlo lenne?és miontha nem is létezne a 30gb minusz:Snincs erre vmi progi?

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#11356) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

van egy kis gondom, remélem tud valaki segíteni. Édesanyámnak van egy hama CS 463 asztali mikrofonja, amit eddig XPvel használt gond nélkül. Most újítva lett a gép, egy kicsit komolyabb konfig, és win 7 64 bit, került rá, és itt már nem akar működni a mikrofon. A hangok/felvételnél látszik, amikor rádugom, felugrik a jelszint, de egyébként néma... Kiírja, hogy csatlakoztatva, de nem működik. A windows saját driverével és az alaplaphoz letöltött driverrel is ugyanez a helyzet.
A pontos konfig:
lap:Asus M2n68-am se2
proci: Athlon 3800X2
ram: 4gb kingmax
vga: MSI 8600 Gt

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#11357) fastleslie válasza xxxbmx (#11355) üzenetére


fastleslie
senior tag

Van, de most nem ugrik be hogy melyik, hogy megmutatja mely mappák mekkora helyet foglalnak a merevlemezen. Itt lebukik bármely rejtett fájl, mert az őt tartalmazó mappa irreálisan sok helyet foglal! Kicsit nehézkesebb, ha megnézed magad, melyik mappa nőtt meg?

(#11358) xxxbmx válasza fastleslie (#11357) üzenetére


xxxbmx
tag

hát igen de ez az!hogy mindeggyiknek megnézem a tulajdonságibaan!ősszeadom és a végösszeg 40gb!és a c meghajto mégis azt irja ki h 0mb hely és pirosan virit!pedig még 30gb hely vhol van!

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#11359) fastleslie válasza fastleslie (#11357) üzenetére


fastleslie
senior tag

Ilyne progira gondoltam, mint a [link]
Folder Size, ez elől nem bújik el semmi!

(#11360) freaghill


freaghill
őstag

Nyárra tervezem, hogy külföldön megpróbálok melót szerezni (lásd aláírásom).
Milyen oldalakat érdemes nézni? Sajnos csak nyárra tudok menni mert még tanulok. Tippek, akármi?
Az ilyen topikok nem igazán élnek.

[ Szerkesztve ]

(#11361) pocokxx válasza xxxbmx (#11358) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Talán rejtett fájlok...?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#11362) CSÜLKÖS


CSÜLKÖS
tag

Sziasztok!
Van egy Easy-Touch pc kormányom, ET-2033 Force F tipusú,de sajnos nincs
hozzá semmilyen használati utasítás(úgy kaptam),így nem tudok rajta beállításokat eszközölni:O
Így alapon nagyon érzéketlen a kormánya,jobbra-balra elforgatva.
Ezen kellene valahogy állítani.
Ebben szeretnék Tőletek segítséget kérni! :R
Ha valakinek lenne hozzá használati utasítása,és tudna segíteni nekem,nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#11363) #65675776 válasza xxxbmx (#11342) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rendszer visszaállítás foglalja valószínűleg. Ha a géped egyébként stabil, akkor tiltsd le egy kicsit, le fogja törölni a korábbi visszaállítási pontokat. Utána engedélyezheted újra akár.

(#11364) xxxbmx válasza #65675776 (#11363) üzenetére


xxxbmx
tag

köszönöm szépen akkor midnen kiprobálok!hátha visszakapomD:

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#11365) Realradical válasza kexksz (#11349) üzenetére


Realradical
őstag

Valaki beáll a router és a géped közé és monitorozza a forgalmad.Közben a https titkosított infókat úgy szeretné elkapni, hogy behazudja a gépednek, hogy ő az aki szolgáltatja az ehhez szükséges kulcsot. Akár ezért is sikoltozhat a géped, hogy nem megfelelő a tanúsítvány kiadója.
Egyéb lehetőség: Nem jól jár a géped órája és évekkel le vagy maradva és "lejártnak" tekinti a tanúsítványokat.
Avagy: Vírus/féreg/trójai van a gépeden

Az utolsó kettőt az óra ellenőrzésével és vírus/spyware eltávolítással tudod javítani. (MSE és Spybot mondjuk)
Azt , hogy valaki manuálisan szórakozik-e:
Ellenőrzöd a routered mac addressét és kiadsz egy "arp -a" a támadott gépeden. Ha eltér a két mac akkor valaki szórakozik. Xarp-el tudod ellenőrizni nem-manuálisan is.
Ha megleled a támadót akkor ajánlom szerelkezz fel és hívd meg egy kávéra valami sötét sikátorban. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11366) pc-eye


pc-eye
tag

Sziasztok!

Sziasztok!

A minap raktam fel a Syndicate nevű játékot és amint elinditom a monitorom fekete lesz és kiírja hogy max felbontás 1280*1024 max hertz meg stb. de közbe alatta megy a game. Valaki lebírná print screenelni, hogy a menüben hol helyezkedik el az options menüpont azon belül a a grafikai beállitás meg felbontás, hogy nyilakkal elbírjak navigálni oda. Előre is köszi.

Ez a problémám még mindig fenn áll. :W :W Valaki nem tudja , hogy hogyan kell ablakban elindítani egy játékot illetve akármilyen játékot?

(#11367) Melack


Melack
veterán

Üdv mindenkinek! Egy Androidos tablet kapcsán lenne egy pár kérdésem. A kérdéseket én is úgy kaptam, de nem jutottam semmire. Remélem veletek igen. Ime:

"A helyzet hogy a kezemben van egy mid típusú androidos 15 ropi körüli árkategóriás vacak. Elindul végigmászik rajta az android figura behoz egy loading feliratot majd itt ennyi. A loading felirat kék és fehér csík végigmegy rajta aztán megáll. Sajnos nem értek hozzá annyira mint szeretnék így újratelepíteni sem tudom hogy kell. Illetve nm is találok androidot amit egyszerűen rá tudnék tenni.
Ezt írja hogy ez van rajta.
Android 2.2
Kernel 2.6.32
Bulid Number v1.3.1
Én azt sem bánnám ha át lehetne húzatni egy 2.3.5-6 -osra. "

És egy kép a delikvensről.

Bármi ötlet?

Köszönöm előre is!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11368) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy kb mennyi idő után tűnik el a google cache-ből például egy twitter regisztráció? Amit mát töröltünk. Igazából nem is a twitter miatt van ami zavar, hanem a 3rd party weblapok miatt idegest, hogy beírom anevem és kidobja az összes, amúgy privát tweetem. :F

(#11369) Melack válasza Zefír (#11368) üzenetére


Melack
veterán

Soha. Ha nem kéred meg a Google-t, hogy törölje ki. Jelezd nekik a "Fiókom" alatt, és részletesen írd le, mit kérsz törölni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11370) Zefír válasza Melack (#11369) üzenetére


Zefír
őstag

És foglalkoznak is ezzel? Vagy csak megírom aztán leszarják? :F

(#11371) Melack válasza Zefír (#11370) üzenetére


Melack
veterán

Foglalkoznak vele. Lehet nem egyből, de válaszolnak és dolgoznak rajta.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11372) Zefír válasza Melack (#11371) üzenetére


Zefír
őstag

Köszi! Megpróbálom! :R
Esetleg van valami topik, ahol segítenek megírni egy ilyen levelet? Csapnivaló az angolom :B

[ Szerkesztve ]

(#11373) Melack válasza Zefír (#11372) üzenetére


Melack
veterán

Írj rám PMet, és megoldjuk.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11374) Zefír válasza Melack (#11373) üzenetére


Zefír
őstag

:R ment pű

(#11375) freaghill válasza freaghill (#11360) üzenetére


freaghill
őstag

Valaki...?

(#11376) Melack válasza freaghill (#11375) üzenetére


Melack
veterán

Érdemes megnézned, hogy van e olyan oldal, mint a Londoni Magyarok. Biztosan van ilyen Ausztriára és Németországban is.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11377) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy én hülye ideengedtem anyukámat a géphez és annyira sikerült nyomkodnia vmit h nagyon el lett állítva az egész gép.
A probléma úgy néz ki h van egy monitorom és egy FullHD-s TV-m és én a tv-n néztem a filmet amit VLC-vel játszottam le és muter ideült a géphez csak ide tette a notit majd gondolta h a gépemhez lévő billentyűzettel majd ő szépen gépel a notihoz de érdekes módon a VLC irányította vele a TV-n és nem értette h mi nem megy. Ez után gyorsan visszavettem az irányítást és néztem tovább a filmet, majd mikor kilépnék a VLC-ből akkor nézem h körbe a kijelzőn hiányzik egy jelentős méretű csík, tehát ha a TV-t használom monitornak akkor nincs a windows alsó csíkja és a felső sem jelenik meg így kb. alkalmatlan lett mindenre, viszont ha visszateszem a normál monitoromra a képet akkor minden tökéletes. Mi lehet a gond? VGA beállításokat nézegettem de ott nem látok rendellenességet. PLS help :O

Matthew 24:42

(#11378) Mustármag válasza pc-eye (#11366) üzenetére


Mustármag
őstag

Szia

WIndows 7-et használsz?

(#11379) XP NINJA


XP NINJA
őstag

szeretnénk, hogy amikor battlefield3-on játszok, haverom lássa, otthon a saját gépén. logmeinen próbáltuk, de ott kb 8mp-ként villan be egy kép a játékból

(#11380) #65675776 válasza XP NINJA (#11379) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ehhez speciális hw kellene. Nem olcsó, de létezik ilyen.

(#11381) Winner_hun válasza XP NINJA (#11379) üzenetére


Winner_hun
félisten

XSplittel streamelsz és láthatja.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11382) nonee


nonee
aktív tag

sziasztok!
Alaplap neve Hewlett-Packard HP Compaq dc7600 Convertible Minitower
Nem tudom beállítani a memóriát hogy ne dual chanelben menjen...
2X1 giga van az 1.és 3. foglalatban a 2.esben meg egy 2G.
az a bajom hogy kiirja mindig hogy hiba a memóriánál..valaki tudna nekem segíteni
???vagy ezt így nem lehet????lehet hülyeséget kérdeztem:S

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#11383) XP NINJA válasza nonee (#11382) üzenetére


XP NINJA
őstag

lehet hogy az alaplap 1-2 3-4 kènt tagolja őket. próbáld meg a 3. ban a 2gb osat

(#11384) DJ WOKKY válasza nonee (#11382) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Külön-külön mennek a modulok ?
Mert ha úgy igen, akkor az a probléma, hogy nem szeretik egymást, nem tudnak együtt dolgozni.
Ha külön-külön sem mennek, akkor pedig az alaplap nem támogatja az adott modult(okat).
Egyébként azt hogy értetted, hogy ne dual-ba menjenek, a 3 modul soha nem fog dualba menni, maximum csak a 2x1gb-os modul.

[ Szerkesztve ]

(#11385) nonee válasza XP NINJA (#11383) üzenetére


nonee
aktív tag

Az a baj próbáltam mindenféleképpen..volt amikor elindult a gép,de nem adott jelet a monitornak..:S

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#11386) nonee válasza nonee (#11385) üzenetére


nonee
aktív tag

Köszi..valami olyasmit ir ki hogy állítsam be a modulokat,mert nem jó ugy hogy van:)
igen akkor lehet nem támogatja a2 gigást..nagyon szépen köszönöm!!!!

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#11387) DJ WOKKY válasza nonee (#11386) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

amit írtam nézted ?
Külön-külön mennek hiba nélkül ?

(#11388) nonee válasza DJ WOKKY (#11387) üzenetére


nonee
aktív tag

Megnézem...de még csak hogy a 2gigás volt benn nem próbáltam

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#11389) spista222 válasza DJ WOKKY (#11384) üzenetére


spista222
addikt

Nekem már ment 1 db 1GB-os kétoldalas modul is DC-ben és 2*512+1Gb is Memória vezérlőtől függ hogy mit tud. Ebből kiindulva neki is mehet DC-ben 3 modul.

(#11390) DJ WOKKY válasza spista222 (#11389) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ismét új dologgal lettem okosabb.
2 oldalas modulról hallottam én is, de hogy 3 modul menne dualban. Ilyennel még nem találkoztam és nem is hallottam.

(#11391) spista222 válasza DJ WOKKY (#11390) üzenetére


spista222
addikt

Egy AM2-es lap volt egyik csatornában volt 2db 512MB-os 1 oldalas modul a másikban meg egy 2 oldalas 1GB-os.

(#11392) #65675776 válasza spista222 (#11389) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy modul önmagában?

(#11393) Sub-ZeRo válasza spista222 (#11389) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hm. Ez hülyeség. 1 modul hogy megy dual channel-ben, mikor ahhoz 2 db ram kell 2 db memória foglalattal? A 2*512 érthető. A 3 meg nem fog menni dualban. Vagyis mehet, de abból is csak 2 megy dualban 1 meg single-ben.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11394) Realradical válasza #65675776 (#11392) üzenetére


Realradical
őstag

Dehogy! Hárman párban! :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11395) DJ WOKKY válasza #65675776 (#11392) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Erről volt szó a ram-os topikban. Bár ennek már van 1-2 éve is. Én ott olvastam, hogy a két oldalú 1 darab ram modul képes dual-ban menni, amennyiben megfelelő vezérlő is társul hozzá.
De akkor ezek szerint ez sem lehetséges ?

Az a bizonyos 3 modulos példa:
Nagy RAM-os topik:
1. hsz.:

Mi kell ahoz hogy a Dual Chanel Létrejöjjön?
(továbbiakban DC= Dual Channel)

1. DC-t támogató alaplap illetve újabb AMD rendszeren DC kompatibilis processzor

2. 2(*) lehetőleg teljesen azonos méretű, szervezésű, és azonos memória chip-el szerelt memória modul (Ilyeneket célszerű úgynevezett KIT ben vásárolni, igaz láttunk már olyat hogy két nem azonos modul is hajlandó volt a DC-re, ám a tapasztalatok 90%ában épp az ellenkezője szokott történni.)

* 3 vagy 4 modullal is megvalósítható a DC.
3 Modulos DC: Nforce2 lapkával szerelt alaplapokra jellemző, ám értelmetlen, mert az esetek 90%ában nem működik megfelelően, és a socket A rendszerek nem aknázzák ki a DC lehetőségeit. A sebességnövekedés 3-5% ami gyakorlatilag nem észrevehető. Ezek a rendszerek sokkal többet profitálnak a „több memória gyorsabb gép” elvből.
ha mégis ezzel akarsz kísérletezni ajánlatos az első csatornába tett memóriamodulok összakapacitásával megegyező kapacitású modult tenni a második csatornába is.
2x256+512, 2x512+1024, stb
4 Modullal a következő a probléma. Nagy a terhelés a vezérlőn, gyakori a 400Mhz helyett 333Mhz-s üzemelés, illetve a tuning potenciál nagy mértékben csökken.

[ Szerkesztve ]

(#11396) #65675776 válasza DJ WOKKY (#11395) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez hülyeség. Egy DIMM egy csatornára csatlakozik, szóval nem fog neked DC-ben menni ha megfeszülsz sem. Ahhoz, hogy DC-ben működjön a memóriavezérlő legalább egy modulnak kell lennie legalább két csatornában. Azaz minimum két modul kell hozzá.

(#11397) DJ WOKKY válasza #65675776 (#11396) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Értem. Sajnos azt a bizonyos egy modulos dual channel-es beszélgetést nem találtam most hirtelen, de ezek szerint ott is valami elírás történt, valami okosnak tűnő magyarázattal.

(#11398) malagutif122


malagutif122
tag

sziasztok
ennek az erősitőnek mennyi a teljesitménye? hány w nem találtom goggleba se
Pioneer a550r

[ Szerkesztve ]

(#11399) DJ WOKKY válasza malagutif122 (#11398) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

van ott egy telefonszám, azon keresztül nem lenne egyszerűbb ?

(#11400) Thrawn válasza malagutif122 (#11398) üzenetére


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.