Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) Dany007 válasza wrox (#11850) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ha van lehetőséged akkor ki kell próbálni másik lapban. Egy próbát megér, főleg ha ilyen könnyen kifagy a jelenlegi helyén.
A hőmérsékletek akkor ezek szerint rendben vannak.

(#11852) DJ WOKKY válasza Dany007 (#11851) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Azért nem gyanakszom hőmérsékletre, mert jóval ezen értékek felett tesztelik ezen kártyákat a gyártók.
Valamint a fenti hiba sorrend is elég egyértelmű szvsz.

(#11853) wrox válasza DJ WOKKY (#11852) üzenetére


wrox
senior tag

Igazad van a hőmérséklettel, mivel windows 80 fokon nem fagy ki (most), játék meg 70-en is. Valószínű elviszem javíttatni, 5000 ért megcsinálják, még mindig olcsóbb mint 10-ért másikat venni.

(#11854) DJ WOKKY válasza wrox (#11853) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

korábban a 6600gt-m a gyári inno3D hűtővel ment 1 héten keresztül. Akkor 95 fokot produkált játék alatt és nem volt fagyás.
Aztán mihelyst tudtam lecseréltem a hűtést rajta vf700 cu-ra. Nem volt károsodás semmiben ilyen hőmérsékleten.

(#11855) fess


fess
őstag

sziasztok
Valaki szedett már szét teafőzőt? Van benne 1 visszafolyásgátló,nem néztem meg melyik oldalra volt beszerelve,a bemenő ágra (amin a vizet szívja) vagy a kimenő ágra (amin a gőzt fújja)? Nincs valakinek vmi ötlete?

(#11856) Dany007 válasza wrox (#11853) üzenetére


Dany007
veterán

Szeretek kiszűrni minden lehetőséget mielőtt a legrosszabbra gondolunk :)
Igen elvileg 90-100 fokot is bírnia kéne ... egy ideig.

@DJ WOKKY:

Meglepődnék ha ~ 5000 forintért megjavítanák.
Amúgy most nézem hardveraprón: [link] 8.500-ért árulják. De szerintem még lehetne alkudni belőle :)
De jól saccoltam. 10k-ért megy. Sőt, szintén 10k-ért láttam 8800GTX-et 768MB-osat.
Nézz körbe.

(#11857) wrox válasza Dany007 (#11856) üzenetére


wrox
senior tag

NVidia 8 -as széria 5000 a javítás. Pont az ilyen hibákat javítják, mint ez a pöttyözödés, csíkozás.

(#11858) Dany007 válasza wrox (#11857) üzenetére


Dany007
veterán

Jé ez nekem új :) És tényleg 5k-t írtak rá. De vajon ez postaköltséggel együtt? Az is van párezer forint. Akkor meg már inkább próbálnék valamit használtan.
De végülis ez is egy járható út ezek szerint. :R

(#11859) DJ WOKKY válasza fess (#11855) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nincs különbség a két vég között ? Mert szerintem ahol a gőz jön, ott lehetne valami erősebb hőálló anyagból.

(#11856) Dany007: ne nekem írd :) Nem én vagyok a gazdája.
Én betenném a sütőbe és kisütném, hátha :)
Nem ér nekem már annyit a javíttatása.

[ Szerkesztve ]

(#11860) Intel fan11 válasza zsolti1902 (#11826) üzenetére


Intel fan11
őstag

Sajnos nem működik sem driver genius sem a driver checker! megtalálja az illesztő progitkat de chak az intel chipset drivert töli le a többire failedet ír! Ez van driver geniusba! Checkernél pedig amit leszed nem jó mert nem telepíti vmi hibát ír ki mindig! Vmi ötlet esetleg?

Battletag: hojszi#2983

(#11861) fess válasza DJ WOKKY (#11859) üzenetére


fess
őstag

Ugyanolyan kis szilikon cső mindkettő,csak az egyikben van ez a kis szelep.
Azóta már kiderült,hogy a bemenő ágra kell,ha megnő a nyomás,a gáz elzárja,így az már csak egy irányba tud menni,majd ha távozott,akkor kezdődik minden elölről. Philips készülék,de elképesztő mennyire közel raknak olvadó dolgokat a fűtőhöz. Pl.ezek a szilikon kis csövecskék közvetlenül rá vannak dugva... Nah mind1,most megint jó lesz 1 darabig.

(#11862) DJ WOKKY válasza fess (#11861) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ezt megjegyzem. logikus mondjuk :)

(#11863) fess válasza DJ WOKKY (#11862) üzenetére


fess
őstag

jaja,így már tényleg logikus,de valahogy nem akart leesni

(#11864) PH-User


PH-User
addikt

Üdv!

Elolvastam ezt, be is állítottam, de annyi változott csak, hogy a PC elindulása után feldob egy ablakot, hogy csatlakozzak. Egy darabig nem lesz routerem és jó lenne valami megoldás, hogy ne kelljen mindig csatlakozgatnom, hanem becsatlakozzon automatikus, mint pl. kábelnetnél vagy mikor router van! Windows 7 Ultimate x64.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11865) timarcell


timarcell
tag

Adott két különböző merevlemezre telepített windows 7 x64 az előzőleg telepített windowst szeretném használni de nem bootol be, a bootrec-es parancsokat próbáltam. Előre is köszi!

(#11866) dsys


dsys
csendes tag

Hali!

Szerintetek egy ilyennél lehetséges valahogy egyszerre tölteni és usb-n rádugni vmit?

http://www.focalprice.com/CE0031B/HYUNDAI_A7_7_Capacitive_5point_Touch_Screen_Android_40_Tablet_with_3G_WiFi_Black.html

Köszi, D

(#11867) freaghill válasza Mr.Csizmás (#11844) üzenetére


freaghill
őstag

Nekem is Nokia 5800 XM-om van
Nokián Ovi van. Tudtommal nem lehet Tomtomot leszedni Nokiára.
Ha tévedek, szólj.

(#11868) Mr.Csizmás válasza freaghill (#11867) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor gondolom a saját szoftverboltjában, vagy a programon moddolsz, kicseréled a megfelelő wav fileket :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11869) apatyas válasza Kommy (#11841) üzenetére


apatyas
Korrektor

Köszi. Akkor gügye a súgó.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#11870) fastleslie válasza timarcell (#11865) üzenetére


fastleslie
senior tag

A megoldás egyszerű: a BIOS-ban állíts be, melyik merevlemezről BOOT-oljon!

(#11871) wrox válasza DJ WOKKY (#11859) üzenetére


wrox
senior tag

Sajnálom megsütni. :D

(#11872) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#11860) üzenetére


Intel fan11
őstag

Vki segítsen:(

Battletag: hojszi#2983

(#11873) fess


fess
őstag

Chorme alatt miért nem akar működni a silver player? Bejön a kis kék kör,betölt,de a film már nem indul. Firefox-al semmi baj nincs vele.

(#11874) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Adott egy számítógép és egy laptop. PC kábellel routerre van kötve, laptop wifin csatlakozik.
Win7 mind a kettőn.

És a kérdésem: megoldható az, hogy egy adott, megosztott mappát a laptop magától rendszeresen lementsen és visszafele?
Azt akarom, hogy adott mappa tartalma állandó legyen a két gépen függetlenül attól, hogy a dokumentumokat melyik gépen szerkesztem, hozom létre.

Előre is köszönöm a választ!
Üdv!
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11875) DJ WOKKY válasza wrox (#11871) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Természetesen mindenki maga dönti el. Nem szeretnélek befolyásolni, s amint látom nem is tudlak. Csak azt írtam le, hogy én nem költenék rá többet.

(#11873) fess: újabb chrome esetleg régebbi verzióval próbáltad ?

[ Szerkesztve ]

(#11876) molnarpeter válasza dudika10 (#11874) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megfelelő router+külső vinyó? Én jobbat nem tudok, majd a többiek... :D

mp

(#11877) dudika10 válasza molnarpeter (#11876) üzenetére


dudika10
veterán

Nyilván az volna a cél, hogy a munkát mindig ott tudjam folytatni, ahol abbahagytam. Erre nem hiszem, hogy ez jó megoldás volna. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11878) molnarpeter válasza dudika10 (#11877) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Cloud?

mp

(#11879) DJ WOKKY válasza molnarpeter (#11876) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

pendrive :)

Azt hiszem lehet egy adott mappát is megosztani és közösen használni, menteni, felülírni több gépről is. Mivel régebben telepítettünk így lan-hoz játékot és frissítettük is a már települt gamek mappájában a map-okat is. Viszont már gőzöm nincs hogyan csináltuk. Azt tudom, hogy csak egy switch-el történt a közös hálózat.

szerk.: xp-n közös mshome-ot hoztunk létre, aztán megosztottuk az adott mappát ezen a gépen is, illetve azon a gépen is. Viszont ahogy most vissza emlékszem, már úgy rémlik mindig másolni kellett és nem tudtuk azonnal felülírni mindenkinél. De nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

(#11880) fess válasza DJ WOKKY (#11875) üzenetére


fess
őstag

x.162-es verzió,régebben ment,de már úgy 1-2 hónapja nem

(#11881) DJ WOKKY válasza fess (#11880) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nézd meg korább verzióval is. Sokszor segít.

(#11882) Sub-ZeRo válasza dudika10 (#11877) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szinkronizáld skydrive-al. Live mesh néven megtalálod a live csomagban.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11883) dudika10 válasza Sub-ZeRo (#11882) üzenetére


dudika10
veterán

Kipróbálom. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11884) Smogus


Smogus
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Olyan megoldás érdekelne engem amivel egy laptopot tudok ellenőrizni, hogyha azt valaki használja internetezésre adott helyen, akkor azt utána térképen nyomon lehessen követni.
Milyen megoldások vannak erre, vagy merre érdeklődjek ezekről?

Előre is köszönöm!

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#11885) wrox válasza dudika10 (#11874) üzenetére


wrox
senior tag

Ahol fel van véve a megosztott mappa, ott kell beállítani a szinkronizálást. Nem kell túlbonyolítani. Akárhol történik változás, és csatlakozik a laptop, akkor leszinkronizálja magát a megosztott mappát.

(#11886) dudika10 válasza wrox (#11885) üzenetére


dudika10
veterán

Bővebben? :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11887) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok!
A haverom gépét átpakoltam egy másik házba. Idítás után, a coolerek elindulnak de a kijelző feketén marad, a bootmenü sem jön elő. Mi lehet a hiba oka? :(

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#11888) Gyufaaa válasza agoka07 (#11887) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Szinte minden gyanús lehet ilyenkor. Szedj ki mindent a gépből. Csak a táp, lap cpu (természetesen hűtővel), és a ramok maradjanak benn, majd indíts. Ha lesípol, kezdheted visszarakni a cuccokat.

(#11889) wrox válasza dudika10 (#11886) üzenetére


wrox
senior tag

:)
A megosztott mappát felveszed hálózati meghajtóként, pl. X meghajtó legyen. A mappán jobb egérgomb és hálózati meghajtó csatlakoztatása, bejelentkezéskor újracsatlakozás legyen kipipálva. Utána a felvett meghajtón a sajátgépen belül : legyen elérhető offline módban. Ezzel kapcsolod be a szinkronizálást. És ennyi. Utána leállításkor és indításkor automatikusan szinkronizálja a mappát. A gyakoriságon tudsz változtatni is.

(#11890) dudika10 válasza wrox (#11889) üzenetére


dudika10
veterán

:R

Ez tűnik a legegyszerűbbnek, és azt hiszem a céljaimnak is ez felel meg a legjobban. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11891) Lompos48 válasza dudika10 (#11874) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nézd meg itt nem-e találsz hasznos ötletet.

(#11892) fatallerror


fatallerror
addikt

szitu: elmentem zuhanyozni, visszajöttem villog a monitor tehát nincs kép és villog a power led. ez milyen hiba lehet? reset után simán újraindult, win startnál se írt hibát

don't tell me what i can't do!

(#11893) spista222 válasza fatallerror (#11892) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem készenléti állapotba került a gép.
Nem próbáltál az egérrel kattintani vagy entert ütni?

(#11894) fatallerror válasza spista222 (#11893) üzenetére


fatallerror
addikt

de, de nem csinált semmit. köze lehet a készenléthez mert most lementem kicsit nézni a meccset és feljöttem és megint csinálta : D
tippem a haldokló vinyóm ami egyrejobban kerreg (nem aggódni, 8 éves vinyó, nem rendszervinyó semmi ilyesmi)
lehet ő a ludas? régen volt rendszervinyó de kétlem h még mindig ő rajta lenne a bootszektor v fogalmam sincs miféle összefüggés lehet : D már fél éve mondta h 0%-os és cserélni kell de bent hagytam mert még megy : D lehet mégis kikéne venni

don't tell me what i can't do!

(#11895) Realradical válasza fatallerror (#11894) üzenetére


Realradical
őstag

Nem hibernál? Shutdown gombnyomásra nem ébred meg?

szerk: a vinyó nem hiszem, hogy ilyet okozhatna

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11896) fatallerror válasza Realradical (#11895) üzenetére


fatallerror
addikt

passz, megvárom míg megint csinálja :] ha tényleg csak ennyi lesz akkor röhögök 1 jót mert mitől csinálja magától a hibernálás holott eddig nem így volt, kurva skynet xDD

don't tell me what i can't do!

(#11897) Realradical válasza fatallerror (#11896) üzenetére


Realradical
őstag

Így, hogy kiküldted a világhálóra a kérdést, már fel lesz készülve a shutdown gombra. :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11898) fatallerror válasza Realradical (#11897) üzenetére


fatallerror
addikt

de hallod és tényleg felkészült : D most csak simán kinyomta a moncsit tehát képernyőkímélő, megmozgattam az egeret és bumm itt vagyok : D vicc volt a skynet de most már lehet nem vicc : D

don't tell me what i can't do!

(#11899) wrox válasza fatallerror (#11898) üzenetére


wrox
senior tag

Ez ilyen, nem viccel. :D

(#11900) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Este játszottam a gépemen és egyszer csak furcsa szagot éreztem:-((
Elkezdett kicsit füstölni a táp,de a gép még rendesen működött.Utána újraindítottam és villant egyet aztán kikapcs.

Nyugtassatok meg hogy csak a fos táp adta meg magát ,nem az egész pc!
Most nézek új tápot de remélem csak ez lesz a bűnös...

Tiszta ideg vagyok:-((

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.