Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) Mr.Csizmás válasza Rico45 (#11900) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és most arról a gépről írsz, ami kókadozott?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11902) fatallerror válasza Rico45 (#11900) üzenetére


fatallerror
addikt

ha tutira a tápból jött a füst akkor nem kérdés :] mit jelent h ennek ellenére még ment rendesen a gép?

don't tell me what i can't do!

(#11903) Gyuszi 78 válasza Rico45 (#11900) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Szia!

Ez csupán szerencse kérdése. Rokon gépe is hasonlóan leadta a "füstjeleket" nála csak a táp adta meg magát. Rosszabb esetben más hardvert is magával ránthat egy gagyi táp.
Tápegységen nem érdemes spórolni, minőségit kell venni belőle!
Szurkolok, hogy nálad is "csak" ennyi legyen a probléma.

(Idegességre azért minden okod meglehet.)

(#11904) Rico45 válasza fatallerror (#11902) üzenetére


Rico45
őstag

Hát,hogy éreztem a szagot és közben ment a gép!Szép lassan felfedeztem hogy a táp a gáz!

Bele néztem és a táp belsejében műanyag olvadást találtam!

Most persze nem arról a gépről írok ! ! !

Amúgy ez már elég régi és gyengusz táp volt FSP Group INC 350-60THA-p

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#11905) fatallerror válasza Rico45 (#11904) üzenetére


fatallerror
addikt

akkor ha tuti akkor nyugodj meg amennyire lehet :] rosszabb is lehetne persze a váratlan kiadás sosem jó

don't tell me what i can't do!

(#11906) Rico45 válasza fatallerror (#11905) üzenetére


Rico45
őstag

Igen tuti hogy a táp!
Csak egy miatt vagyok para ,hogy villant amikor leállt!

De köszönöm mindenkinek a választ,és majd megírom mi a helyzet!!

Üdv és jóccaka!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#11907) csyo


csyo
senior tag

sziasztok!

Ismerosomnél rendszertelepites kozben a billentyu kiosztasa be lett allitva.
Viszont meg szeretnék változtatni a kiosztást angolra.

A vezerlopultban nem talalni nyelv atallitast...
Valahogy le let torolve biztos, talan aki feltette nekik a rendszert az torolte le valahogy(?) ... mindegy...
A lényeg, hogy szeretnék angolra állitani.
Hogy segitsek nekik?

Hogy oldhatom meg nekik a problémát?

:R

Legyen szép a napod!

(#11908) dudika10 válasza csyo (#11907) üzenetére


dudika10
veterán

Alt + Shift?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11909) zsolti1902 válasza Rico45 (#11900) üzenetére


zsolti1902
tag

Nekem anno az M-Tech tápom egy picit pukkant és egy kis füsttel kiszállt belőle a lélek. Szerencsére nem rántott magával semmit.
Hardverapró-n lehet venni 400-as FSP-t 4000 Ft-ért, ha olcsón jót akarsz venni.

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#11910) wrox válasza dudika10 (#11908) üzenetére


wrox
senior tag

Ez tök jó, nem is tudtam :). Mindig tanul valamit az ember. Köszi. :R

(#11911) inkubator


inkubator
tag

HELP! Bekapcsoltam a gépemet és nem bootol be a vinyó, hanem kiírja hogy "Verify DMI Pool Data DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER" Eddig 1 éven át ment tökéletesen a rendszer és most ezt írja ki és ettől nem lép tovább. Számomra fontos adatok vannak a vinyón és szeretném őket lemententeni, vagy ha lehet akkor az eredeti rendszert feléleszteni. Mit tegyek? Elvileg 2 partíció van, de sajna mindkettőn fontos dolgok vannak. Másik vinyót beraktam rendszernek az működött. Amikor mellé slave-be tettem a "hibásat" nem ismerte fel. Gondoltam akkor vesszen a "hibás" vinyó rendszer partíciója, elindítottam az XP telepítőt erre látom hogy a gép szerint nincs partícionálva
Szerintetek mit csináljak?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#11912) Realradical válasza inkubator (#11911) üzenetére


Realradical
őstag

Egy másik vinyódra tegyél fel egy rendszert. Arra telepíts rá egy GataDataBack for ntfs-t és úgy próbáld meg lementeni a régi adatokat. Ha szerencséd van összejön.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11913) wrox válasza inkubator (#11911) üzenetére


wrox
senior tag

Tedd be egy működő gépbe, és indíts rá egy Check Disk-et, 2 perc alatt helyreállítja a nyugalmat, nyugi. :) (chkdsk parancssorból)

[ Szerkesztve ]

(#11914) Realradical válasza wrox (#11913) üzenetére


Realradical
őstag

Hát izé. Én sérült diszkre semmilyen progit nem engednék rá ami adatot manipulál. Előtte mindenképp menteni kell.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11915) wrox válasza Realradical (#11914) üzenetére


wrox
senior tag

Adatokhoz hozzá sem fog nyúlni, a partíciós tábla sérült csak. Ha meg hozzányúl adathoz, akkor annak úgyis mindegy, mert azt vissza nem fogod szedni otthonról még GDB NTFS-el sem, mert sérült. (nem 1, nem 10 vinyót hozták már, hogy nem indul, mindegyiknek ez volt a megoldása adatvesztés nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#11916) Realradical válasza wrox (#11915) üzenetére


Realradical
őstag

Komolyabban sérült diszket nem fog a chkdsk rendberakni, ellenben majd jól megindexel egy pár dolgot, javítja a fájlrendszer inkonzisztenciáit és utána ott állsz egy rahedli korrupt file headerrel. Az alapján amit írsz te még nem jártál így.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11917) wrox válasza Realradical (#11916) üzenetére


wrox
senior tag

Szerencsére nem. :) De azt továbbra is fent tartom, hogy ami komolyabban sérült, azt a GDB sem hozza vissza.
Ha mindenképpen menteni akarnám előtte, mert államtitkok vannak rajta. :), akkor leghostolnám előtte az egész lemezt.

(most néztem a blogod, mi lett az Iponos történet vége? a hsz-eket nem olvastam még végig)

[ Szerkesztve ]

(#11918) inkubator válasza wrox (#11913) üzenetére


inkubator
tag

XP csökkentett módos parancssorából megcsinálta de csak a működő vinyó checkdisk-jét. A rossz vinyónak, mivel csak amikor indítom a gépet akkor látja secondari masterbe a "rosszat", viszont se windowsban se parancssorba nincs betűjele a rosszvinyónak, így nem tudtam átváltani rá és nem tudtam checkdisket futtatni rajta. :(((

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#11919) csyo válasza dudika10 (#11908) üzenetére


csyo
senior tag

na jo, ne viccelj:-)
Ezen tul vagyunk már:-)

Es az ALT + SHIFT csak akkor mukodik ha fel van telepitve tobb, mint 1 nyelv...

szoval a kerdes még él...

Ismerosomnél rendszertelepites kozben a billentyu kiosztasa be lett allitva.
Viszont meg szeretnék változtatni a kiosztást angolra.
A vezerlopultban nem talalni nyelv atallitast...
Valahogy le let torolve biztos, talan aki feltette nekik a rendszert az torolte le valahogy(?) ... mindegy...
A lényeg, hogy szeretnék angolra állitani.
Hogy segitsek nekik?
Hogy oldhatom meg nekik a problémát?

Legyen szép a napod!

(#11920) Mr.Csizmás válasza csyo (#11919) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vezérlőpult - billentyűzet - itt tetszés szerint tudsz hozzáadni, elvenni nyelveket, listában.

egy időben én is így használtam, de aztán rájöttem, hogy egyszerűbb a magyar kiosztás + kombóval a német spec karakterek :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11921) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Vki tudja, hogy hogyan lehetne kp-ra váltani a SZÉP kártya szállás zsebében található összeget? :U
Előre is köszi...

(#11922) Melack válasza Rabbitf_24 (#11921) üzenetére


Melack
veterán

Sehogy. Épp emiatt lett kitalálva ez a rendszer.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11923) Rabbitf_24 válasza Melack (#11922) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Mindig van kiskapu... :) Már találtam is... :)

(#11924) Blue@X válasza Rabbitf_24 (#11921) üzenetére


Blue@X
senior tag

Nincs rá lehetőség hogy készpénzre váltsd.

(#11925) Melack válasza Rabbitf_24 (#11923) üzenetére


Melack
veterán

Akkor azt esetleg meg is osztod pmben? :)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11926) Rabbitf_24 válasza Melack (#11925) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

PÜ ment.

(#11927) Badb0y


Badb0y
addikt

Egy érdekes kérdésem lenne valaki szakihoz.

Adott egy rohadt drága laptop. Win 7 pro 64 bit van rajta, és természetesen minden jogtiszta.
A cd meghajtó helyére be van téve egy hdd caddy, és van a kis leválasztó ikon jobb alul ugye, hogy biztonságosan le szeretnénk választani egy sata vagy usb-s eszközt.

No itt nincs, és nem értem miért, mikor más gépen van. Jelenleg a biztonságos leválasztás a következő módon történik:

Számítógép jobb klikk, tulajdonságok, eszközkezelő, winchesterek, eltávolítás. Mondanom sem kell, hogy ez macera.

Amit kérdeznék, hogy lehetne előcsalogatni az oda alulra ?
Illetve ha senkinek semmi ötlete, akkor valaki win guru tudna abban segíteni, hogy mint linuxon van az umount parancs, egy bat fájlt kreálni az asztalra, ami lecsatolja a meghajtót valami umount szerű paranccsal.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11928) Thrawn válasza Badb0y (#11927) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha a merevlemez-vezérlő AHCI módban van és a hozzá való drivereket is feltelepítetted akkor lesz leválasztás ikonod.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11929) mzso


mzso
veterán

Jó napot!

Nekem az a problémám, hogy a csatlakoztatott mikrofon hangja jelentős késéssel hallható. (1-2 tized másodpercet tippelek) Ha az ember hallja a saját hangját fejhallgatóval, akkor gyakorlatilag lehetetlen beszélni. (hangkártya egy egyébként Xonar D1 (uni-xonar driverrel))

(#11930) mzso


mzso
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#11931) Realradical válasza wrox (#11917) üzenetére


Realradical
őstag

Felhívott a boss és visszaadták a pénzt. Állítólag kaptam kedvezményt is a jövőre nézve, de nem éltem a lehetőséggel azóta sem. Jó eséllyel nem is fogok. :N

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11932) agoka07 válasza Gyufaaa (#11888) üzenetére


agoka07
senior tag

Kivettem mindent, besípól 2-3 mp-t de kép most sincs :(

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#11933) Winner_hun válasza agoka07 (#11932) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen bios? A sípolásokra figyelj mert az megmondja hogy mi a hiba oka.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11934) wrox válasza Realradical (#11931) üzenetére


wrox
senior tag

És a cuccot is megtarthattad? :D

(#11935) agoka07 válasza Winner_hun (#11933) üzenetére


agoka07
senior tag

Sajnos nem tudom.. Egy 1000 éves gép az alaplap egy ilyen : [link] .

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#11936) mzso válasza mzso (#11929) üzenetére


mzso
veterán

Hát erre nem tudok rájönni... Tesóm gépén nincs ilyen probléma ugyanezzel a mikrofonnal.

(#11937) Kommy válasza agoka07 (#11935) üzenetére


Kommy
veterán

akkor phoenix bios van rajta.

(#11938) agoka07 válasza Kommy (#11937) üzenetére


agoka07
senior tag

És valamiféle javítási mód rá? :(

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#11939) Kommy válasza agoka07 (#11938) üzenetére


Kommy
veterán

hallgasd meg mit sipol , linkelték is a jelentését a sipolásoknak, én így távolról nem hallom mit csipog a te géped, így segíteni sem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#11940) agoka07 válasza Kommy (#11939) üzenetére


agoka07
senior tag

Keresem de nem találom..

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#11941) huntermati válasza s3toraph (#11832) üzenetére


huntermati
tag

Köszi. :)

Szerintem megtaláltam a linket :D [link]

(#11942) Melack válasza agoka07 (#11940) üzenetére


Melack
veterán

Google meg igen

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11943) Truckdriver


Truckdriver
tag

Sziasztok!Lenne egy kérdésem.Van egy PATA Winchester-em,egy WD320 Gigás vinyó.Tudom-e működtetni UDMA 100-ban? :R

El vagy magad!!

(#11944) wrox válasza Truckdriver (#11943) üzenetére


wrox
senior tag

Miért ne tudnád?

(#11945) Truckdriver


Truckdriver
tag

Mert ha biztos lennék a dologban akkor nem kérdeztem volna.Egyébként Megköszönöm Szépen a Segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

El vagy magad!!

(#11946) wrox válasza Truckdriver (#11945) üzenetére


wrox
senior tag

Azt szeretnéd, hogy fixen UDMA 100-ra legyen állítva, vagy az a kérdés, hogy tud -e ilyen sebességen dolgozni a vinyó?

(#11947) pockhome


pockhome
senior tag

egy gyors kérdés a szakikhoz:
van egy 64GB-os partícióm, és egyre kevesebb rajta a hely.
amit ténylegesen lefoglalok az max 25GB, kb 1.5 órája 5gb szabad hely volt, a mostani bekapcsolásnál 1.9GB van rajta szabadon...
Sentinel szerint 100/94, 4 hibás szektor és 387 nap 4 órája megy, azt írja még több mint 1000 nap van hátra, hát szerintem nem :(

valaki valami ötlet esetleg?

köszi előre is! :R

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#11948) hernor02 válasza pockhome (#11947) üzenetére


hernor02
tag

Ez rendszerpartíció? Ha igen, akkor egy CC cleaner csinálhat rá pár gb szabadot. Nekem a win7 csinál ilyet, eszi a gigákat :D

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#11949) Sub-ZeRo válasza hernor02 (#11948) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az gáz. Mert a win7 ok nélkül nem használja el a helyeket. Ott valami más gondod lesz, mert nekem 3 hónapja 74,4 gigán áll a szabad helyem a 200-ból. Szokott ingadozni, de az a hibernálás miatt van. De azt ne nézzük.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11950) bijesz válasza pockhome (#11947) üzenetére


bijesz
aktív tag

Ha a swap file dinamikusra van állítva akkor az simán megeheti a 3 gigát.
Nézzd meg.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.