Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Zefír válasza #65675776 (#11500) üzenetére


Zefír
őstag

Hinter :U

A tiszta lapot majd én eldöntöm. :U
Nem a PH nagyurai szemében akarok tisztalappal kezdeni .... Azok nem érdekelnek.

Most komolyan, bekell ugatnom valakinek, hogy kitiltsatok végleg? :B

[ Szerkesztve ]

(#11502) fokukac


fokukac
nagyúr

nem tud valaki egy autós szakit?

a bnőm 18 éves astrájának beragadt a kézifékje, és meg sem mozdul...
se nagy gázra, se tolásra, semmi, mintha odacövekelt volna...

ami azért gáz, mert fizető övezet, ha itt marad, holnap fizetni kell 2400-at...

köszi,

@

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11503) #65675776 válasza Zefír (#11501) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem hinném...

Azzal kiharcolhatod, hogy kitiltsunk, és egyben zéróra tegyünk.

(#11505) Truckdriver válasza fokukac (#11502) üzenetére


Truckdriver
tag

Szia.Vakon annyit tudok mondani hogy a kézifék bowden vagy megszorult,vagy a kézifék mechanika kitámaszt.Nem tudom hogy önutánállítós-e a fék hátsó mechanikája de alá kéne mászni és a fékpofákat meg kéne nézni.Csak ezután lehet bővebbet mondani.Laci. :R

El vagy magad!!

(#11508) 7 válasza Zefír (#11501) üzenetére


7
addikt

Csak hogy tisztán lássak:
Egy esetleges új névvel a közösség felé szeretnél új lappal nyitni, nem pedig a "priuszodat" nullázni, igaz?

(#11509) Zefír válasza 7 (#11508) üzenetére


Zefír
őstag

Hát ha 2 kitiltás priusznak számít, 1 mert stílusom miatt, 1 meg mert "hírdettem " egyik hsz-emben. Akkor igen a priuszomat. :K
Szerintem nem fogok nagyon hozászólni semmihez, max az azonnali kérdéses topikokban segítek ha tudok.. Egyszerüen csalódtam a PH közösségben.. negatív az összes tag, és az összes cikk alatt csak a fikázás megy.. Ennyi. Én ezt jeleztem is egyik moderátorunknak, de ő annyit mondott, hogy ne használjam a felhasználót. Azt fogom, hogy nem lehet törölni a hsz-ekmiatt, de felfüggeszteni miértnem függesztheti fel magát az ember??Nem akarom, hogy akárhogyis ez a regisztráció más kezébe kerüljön, mert levelezéseimben magánjellegű adatok is vannak.. Így szerintem a felfüggesztés lenne a megfelelő lépés számomra, viszont erre nincsen lehetőség a PH-n, csak ha bannoltatom magam. :U

Szerk: És az új regemet szónélkül kitiltottátok, már csak azértis.. és nem ezt.. :U

[ Szerkesztve ]

(#11510) #65675776 válasza Zefír (#11509) üzenetére


#65675776
törölt tag

Átírod a mailcímed egy totálisan kamura, és a probléma megoldódik.

(#11511) Ricardo128 válasza Zefír (#11509) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

1, Lehet törölni az üzeneteid.
2, Ha annyira bannoltatni akartad volna már magad, régen daráltad volna azokat a trágár megjegyzéseket az adminoknak, amivel elérnéd a célodat.
3, Ha csalódtál a pH! közösségben, akkor miért vagy még itt? Nem? Ez lenne a legésszerűbb kérdésem. Ha hirdettél és neked volt "stílusod", akkor inkább nem a közösség a hibás, hanem te. Mellesleg így nem tudod magad meghúzni? Nem kommentelnél sehova, igen... IDE SEM! És aztán senki nem tudna rólad semmit, és meg van oldva.

Én szerény véleményem volt, csak már untam olvasgatni a fönti sorokat.

gölmétcsül ©

(#11512) 7 válasza Zefír (#11509) üzenetére


7
addikt

A "priusz" személyhez kötődik, nem pedig felhasználói fiókhoz. Ha új néven folytatod a pályafutásodat, a moderátorok akkor is figyelembe veszik a Zefír neveden összeszedett dolgaidat. Egy másik név maximum arra biztosíthatna némi lehetőséget, hogy a többi fórumozó valószínűleg nem tudná, hogy a te reinkarnációdról van szó, így csak az új néven való megnyilatkozásaid alapján ítélnének meg téged.

A fiókodhoz pedig a kutya sem fog hozzáférni, ha átírod a mailcímedet valami nemlétező kriksz-krakszra, ha már úgysem óhajtod használni az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#11516) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Létezik olyan program ami ha van 20 postacímem, akkor sorba rendezi őket, h melyik után melyik jön, úgy, h a legkevesebb utat kelljen megtenni?

(#11517) 8th válasza Truckdriver (#11505) üzenetére


8th
addikt

Szedd le a kereket és egy nagyobb kalapáccsal finoman kopogtasd körbe a fékdobot. Nem vicc, nekem bevált. Lehetséges, hogy a magas hőmérséklet ingadozás miatt megszorult egy kicsit.

(#11509) Zefír "Egyszerüen csalódtam a PH közösségben.. negatív az összes tag, és az összes cikk alatt csak a fikázás megy.. Ennyi."

Viszlát!

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#11518) Winner_hun válasza SzalaiG (#11516) üzenetére


Winner_hun
félisten

GPS-ed van? Nekem abban van útvonal optimalizáció.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11519) Truckdriver válasza 8th (#11517) üzenetére


Truckdriver
tag

Sziasztok.Akkor van baj ha nem lehet a dobot levenni mert a fékpofák annyira szét vannak nyílva hogy ez lehetetlen.

El vagy magad!!

(#11520) Truckdriver válasza fokukac (#11502) üzenetére


Truckdriver
tag

Azért az eredményről igazán írhatnál!! :R :R

El vagy magad!!

(#11521) xKacsax válasza SzalaiG (#11516) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Hello! A Google Maps útvonal tervezőjében is kivitelezhető! Megadod a célállomásokat és beállítod hogy a legrövidebb út legyen megadva.

Verba volant, scripta manent.

(#11522) fess


fess
őstag

sziasztok
ma vettem egy tp link 841nd routert,a cd-vel meg is csináltam az alap dolgokat,működik is,de böngészőből nem tudom elérni,a 192.168.0.1 nem válaszol,a 192.168.1.1 pedig azt írja ki,hogy rossz a jelszó,pedig nem is enged semmit beírni. Vezérlőpultból is mikor az eszköz honlapját akarom elérni,ismét a rossz jelszó oldal fogad. mi lehet a gond?

(#11523) Gyufaaa válasza fess (#11522) üzenetére


Gyufaaa
veterán

az 1.1 végződésű elérési út lesz neked a jó. Amikor a beállításokat megcsináltad, akkor nem adtál meg neki másik jelszót? gyárilag így szokott lenni:
Felh. név: admin
Jelszó: admin vagy 12345

(#11524) fess válasza Gyufaaa (#11523) üzenetére


fess
őstag

nem adtam meg másik jelszót,de bírni sem tudom,mert alapból ezt hozza be

(#11525) Gyufaaa válasza fess (#11524) üzenetére


Gyufaaa
veterán

reseteld ki a routert és csináld manuálisan. Az sem bonyolultabb mint a cd. Legalább látod azt is amit állítasz.

(#11526) fess válasza Gyufaaa (#11525) üzenetére


fess
őstag

Pont úgy próbáltam,és reset után is azt írja ki az én gépemen, megnéztem a másik gépről,ott meg simán beenged,kér jelszót,stb...
Nálam mi lehet a gond? előzmények törlése,proxy törlés megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#11527) Gyufaaa válasza fess (#11526) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nincs rajta MAC szűrés, hogy csak arról a gépről tudj belemenni az "agyába"? :U

(#11528) fess válasza Gyufaaa (#11527) üzenetére


fess
őstag

nincs,elvileg minden gép elérheti

(#11529) Gyufaaa válasza fess (#11528) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Látom, hogy a chrome-ban használsz adblock-ot. Nem nézted, hogy nem e az blokkol valamit? :U

(#11530) fess válasza Gyufaaa (#11529) üzenetére


fess
őstag

explorer-el is ugyan ez,azt pedig soha nem használom/használtam

(#11531) fess válasza fess (#11530) üzenetére


fess
őstag

firmware frissítés után se megy,kezdem feladni,beállítgatom a másik gépről. Ha lesz még vmi ötlet azért azt szívesen fogadom.
próbáltam még ezt: http://admin:admin@192.168.1.1
http://admin:admin@192.168.0.1
nem megy

[ Szerkesztve ]

(#11532) freaghill


freaghill
őstag

Hali

2 Kérdésem lenne.
Most Win7 van fenn a gépemen, 2 partíció van (C,D)
1. Ha felrakom az xp-t rendesen bootoltatva (D-re, mert a C-n van a win7) akkor bootolásnál mindig feljön az ablak, hogy melyiket szeretném elindítani (Win7, XP)
2. El fog veszni az adat ami a D-n van?

(#11533) xKacsax válasza freaghill (#11532) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Hello! Az esetek többségében a telepítésnél lehet azt az opciót választani, hogy hagyja változatlanul a jelenlegi fájlrendszert. Ha így telepíted fel akkor nagy valószínűséggel (saját tapasztalatom alapján) minden D-n tárolt adatod megfog maradni.

Verba volant, scripta manent.

(#11534) fastleslie válasza freaghill (#11532) üzenetére


fastleslie
senior tag

A sorrend rossz! Szerencsésebb lett volna először az XP-t telepíteni, azután a Win7-et! Amúgy sem egészséges foglalt partícióra telepíteni... Jobb lenne szerezni egy másik meghajtót (winyót) és arra tenni úgy, hogy addig ne legyen bekötve ez a másik... Azután pl. BIOS-ból beállítható, melyik meghajtóról BOOT-oljon...

(#11535) wrox válasza fess (#11531) üzenetére


wrox
senior tag

Esetleg előtte nem volt másik routered ugyanezen a címen, aminek elmentetted a jelszavát és azzal próbál belépni?

(#11536) molnarpeter válasza freaghill (#11532) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csinálj harmadik partíciót, az a legegyszerűbb.

Mp

(#11537) freaghill


freaghill
őstag

Lenne egy problémám, ami a következő:
Kaptam egy gépet azzal a címszóval, hogy húzzam újra a windows. A problémám már ott fenn áll,hogy elindítom a gépet, és nem tudok bemenni a biosba, mert egyszerűen nem érzékeli a billentyűzetet, vagy foggalmam nincs, pedig felvillannak a num locknál a kis ledek vagy mik, csak az a fura,hogy kétszer is.. Mi az ötletetek? A billentyűzet nem USB-s.
Videó

(#11538) Sub-ZeRo válasza freaghill (#11537) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Dugtál rá másik billt? Az elemet kivetted pár másodpercre hogy a bios defaulton legyen?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11539) fess válasza wrox (#11535) üzenetére


fess
őstag

de volt,de minden böngészési adatot töröltem és úgy sem megy.
felraktam firefoxot,ami eddig nem volt fenn,és azzal is egyből ezt hozza be.

[ Szerkesztve ]

(#11540) freaghill válasza Sub-ZeRo (#11538) üzenetére


freaghill
őstag

USB-set, de az fel se villogott, semmi. Elemet nem vettem még ki. Mennyi ideig legyen kinn, pár perc?

(#11541) Sub-ZeRo válasza freaghill (#11540) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Elég pár mp. Csak előtte a tápkábelt húzzd ki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11542) Kommy válasza fess (#11539) üzenetére


Kommy
veterán

Vírusírtó, tűzfal kikapcsolása

[ Szerkesztve ]

(#11543) molnarpeter válasza Sub-ZeRo (#11541) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

+ kábelhúzogatás után a bekapcsoló gomb megnyomása a biztonság kedvéért nem árthat :)

Mp

(#11544) fess válasza Kommy (#11542) üzenetére


fess
őstag

Sajna nem megy így se.

(#11545) freaghill válasza Sub-ZeRo (#11541) üzenetére


freaghill
őstag

Még mindig nem reagál. Billentyűzet meg jó, mert most is arról írok.

[ Szerkesztve ]

(#11546) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Lehet láma kérdés lesz, de hamar kellene választ találnom és nincs időm utánaolvasni, szóval:
DDR1-es memória modulokból úgy látom többféle is van. A gépben amiben bővíteni szeretném 2x256 (egyoldalas) + 512 (kétoldalas) van. Az 512-esre van egyedül rá írva hogy hány pines, mégpedig 184. Na már most, ha nem 184 pin-es modulokat pakolok mellé, menni fog? Vagy ezt egyáltalán lehet? Alaplapnál (msi-k7n2-delta-l) nem találok erre utaló infót.
Ebből nem derül ki hogy másfélét nem lehet:
Main Memory
• Supports six memory banks using three 184-pin DDR DIMMs
• Support Dual channel PC3200/2700/2100/1600 DDR DRAMs
• Supports both 64-bit and 128-bit DDR DRAM
• Maximum memory size of 3GB
Az 512-esre ezek vannak írva:
hynix
ph 604 3208-520552
p387342lJARF-D43

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#11547) Winner_hun válasza s3toraph (#11546) üzenetére


Winner_hun
félisten

DDR1 a lényeg hogy mindegyik olyan legyen. A leglassabb órajelűhöz fog igazodni a többi modul. Nem tudom mennyire számít hogy 1 vagy 2 oldalas a memória, nálam összeakadás ilyen téren nem volt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11548) s3toraph válasza Winner_hun (#11547) üzenetére


s3toraph
senior tag

És az eltérő pin szám számít? Mondom lehet hülyeséget kérdezek, de az enyém 184 pin-es, és láttam eladóban 240 pin-est, szintén DDR...

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#11549) Winner_hun válasza s3toraph (#11548) üzenetére


Winner_hun
félisten

A 240-es az DDR2
[KLIKK]

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11550) Gyuszi 78 válasza s3toraph (#11548) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Igen számít és fizikailag sem megy bele.
DDR = 184pin, míg a DDR2 = 240pin
Az a hirdetés valószínűleg elírás lehet, de javítsatok ki ha tévedek.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.