Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) spista222 válasza s3toraph (#11200) üzenetére


spista222
addikt

A natív alatt azt értem hogy a déli hídban van integrált IDE vezérlő. Pl egy 478-as alaplap csak ilyennel rendelkezik(legfeljebb még van ezenkívül plusz raid vezérlő is) vagyis olyan konfigban mennie kellene. Csak a gyártó honlapján vagy kézikönyvben tudod megnézni.

(#11202) s3toraph válasza spista222 (#11201) üzenetére


s3toraph
senior tag

Az lesz amit írtál, JMicronos
One Ultra DMA 66/100/133 IDE controller integrated in JMicron® 363.
- Supports PIO, Bus Master operation modes.
- Can connect up to two Ultra ATA drives.

Akkor ez azt jelenti hogy a lapom nem is fogja kezelni?

Ez a tesztelése miatt érdekes csak számomra, egy régi konfigba menne amiben ilyen alaplap van, tehát utóbbinak kellene tudnia kezelnie a winyót.
A gyártó oldalán utóbbihoz ennyi van írva:
On-Board IDE
• An IDE controller on the MCP2/MCP2-T chipset provides IDE HDD/CDROM with PIO,
Bus Master and Ultra DMA133/100/66 operation modes
• Can connect up to four IDE devices

Ez alapján elképzelhető hogy ezzel menne a winyó?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#11203) spista222 válasza s3toraph (#11202) üzenetére


spista222
addikt

Nekem egy hasonló Nvidia-s lapban ment. neked is mennie kellene annyi még hozzátartozik hogy az enyém 100%/100%-as nincs semmilyen hiba míg a tiednek a gyerek szerint "előfordultak problémák 690 alkalommal" bár nem tudom ő milyen lapban használta. Azzal a géppel kell kipróbálni az a biztos, ha kapsz kék-halált vagy bármit akkor rossz.

(#11204) s3toraph válasza spista222 (#11203) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem! Hétvégén tudom kipróbálni a dolgot.
Nagyon köszönöm a segítséget! :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#11205) spista222 válasza s3toraph (#11204) üzenetére


spista222
addikt

Nincs mit. Remélem szerencsével jársz :K

(#11206) Itachi82 válasza Itachi82 (#11185) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Csá!
Próbáltam már, ott se volt jó!
Van rá garancia!
Köszönöm a segítséget!

(#11207) SOAD19 válasza xxxbmx (#11181) üzenetére


SOAD19
addikt

Vezérlőpult/Rendszer és biztonság/ Biztonsági mentés visszaállítás és ha jelenleg be van kacsolva Nálad, akkor az ablak bal oldalán fent, van lehetőség a kikacsolására, ha jól rémlik. De, azóta már lehet Te is megtaláltad. :)

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#11208) attiati válasza Csabee. (#11180) üzenetére


attiati
veterán

Bejön nálam is, csak nem folyamatosan. Betölti a weboldal keretét, és leakad 10 másodpercre. Munkahelyen is próbáltam, ott is. Különböző böngészőkkel is.
És két külön tűzfal mögül.

(#11209) petata


petata
őstag

Sziasztok!

Van egy barométer ("Digitális időjárás állomás", H10515/DCF), az lenne a kérdésem, hogy lehet-e valahol ezt javíttatni?

Előre is thx :)

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#11210) kisgyilkos


kisgyilkos
csendes tag

Ha az alaplapon nem dugom be a 4pines (12v atx) dugót, akkor használhatatlan??

(#11211) C0d3r válasza kisgyilkos (#11210) üzenetére


C0d3r
addikt

Eléggé. :)

(#11212) CoolMan válasza kisgyilkos (#11210) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen. Nem fog működni.

(#11213) verb003


verb003
tag

sziasztok.
kedvesem anyujának a laptopja (xp) vírus miatt meghalt, be sem bootol, újra raknám neki, de az adatokat le kéne szednem. adott nekem egy macbook, amire rá tudnám menteni, de lan-on meg tudom így oldani, vagy esetleg winyot ki és asztaliba berakom, és úgy mentsem le? az első jobb lenne, mert nem szívesen szedném szét neki a laptopját, szóval elsődlegesen a laptoppal és a macbookkal kéne valamit alkotni. ötlet?

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

(#11214) spista222 válasza verb003 (#11213) üzenetére


spista222
addikt

Legegyszerűbb ha satás hdd van benne akkor kivenni és asztaliba belerakni és lemásolni az adatokat.
2. megoldás egy linux live CD vel bebootolsz és hálózaton keresztül átmásolod ami kell

(#11215) verb003 válasza spista222 (#11214) üzenetére


verb003
tag

és linux + osx mennyire lesz gond??

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

(#11216) Mtt


Mtt
tag

Sziasztok!
A következő helyzet állt elő, szeretnék visszarakni egy korábban már telepített programot a gépemre. Anno ezt a progit Total Uninstallerrel megkíséreltem leszedni, de nem ment végig a folyamat, viszont se az TU se a Windowsos telepítéskezelő nem látja már. Ellenben az újratelepítésnél mindig azt írja ki, hogy már fent van. Mi a megoldás, hol kéne valamit kikapni, hogy ne érezze úgy a gépem, hogy fent van a szóban forgó program?

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#11217) spista222 válasza verb003 (#11215) üzenetére


spista222
addikt

OSX-et nem ismerem, de biztos valahogy meg lehet oldani.
Mennyi adat mert lehet hogy egy pendrive is elég nem?
Legrosszabb esetben valamelyikre felraksz egy FTP server-t és a másikkal el tudod érni bár ez irányú tudásom egy kicsit megkopott.

(#11218) Воланд válasza Mtt (#11216) üzenetére


Воланд
titán

registry.

vagy megkeresed manualisan, vagy ccleaner.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11219) Mtt válasza Воланд (#11218) üzenetére


Mtt
tag

Kifejtenéd bővebben a registry kifejezést?

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#11220) Воланд válasza Mtt (#11219) üzenetére


Воланд
titán

[link]

ccleaner-t szed le, rendszerleiro tisztito, torles elott csinalj biztonsagi mentest (ezt felajanlja a program).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11221) Mtt válasza Воланд (#11220) üzenetére


Mtt
tag

Mindent kitöröltem, de továbbra is azt látja, hogy fent van a program. Más ötlet esetleg?

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#11222) verb003 válasza Mtt (#11221) üzenetére


verb003
tag

rendszervisszaállítás

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

(#11223) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,

Van egy visszatérő problémám:
Napi rendszerességgel ilyen hibaüzenetet kapok:
"Az ablakkezelő hibát észlelt és leállt"
és onnantól kezdbe vagy a reset segít.
A gépem: Lenovo 3000 N200 + Win 7 enterprise 64 bit.
Mi lehet a gond?

Előre is köszi a választ.
lakisoft

(#11224) pana17


pana17
csendes tag

Sziasztok!

Van egy MSI CR500 laptopom, de nem ismeri fel a webcamerát. Az eszközkezelőben sem találom és a skype meg a webcam companion 4 se találja. Driverhez ezt írják az MSI oldalán: This device uses the native driver bundled in operating system. A frimwaret is akartam frissíteni, de a legújabb van rajta. Próbálkoztam még fn+f6-tal, de nem működik. Kérlek segítsetek, mert fontos lenne.

Üdv: pana17

(#11225) pana17 válasza pana17 (#11224) üzenetére


pana17
csendes tag

Sikerült

(#11226) adam520 válasza vilmaboy (#11199) üzenetére


adam520
tag

Oprendszer WinXP Pro SP3
Integrált GPU- Nvidia 6150
Az alaplap nem egy nagy durranás!

Dr.Adam520

(#11227) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Sziasztok!

Meghibbant a win7-em, mikrobetűkkel jeleníti meg a parancssor ablakot.
Raktam kisebb monitorra, vettem le a felbontást, fel a dpi-t, újra raktam a vga drájvert, ami egyébbként tenbden volt az eszközkezelő szerint.
Ez egy módosúlt állapot, egyébként rendben volt, valami ismeretlen dolog lezsugorította.
A mikro kifejezés nem szleng most, tényleg mikrók a betűk, mert még a win nagyítójával is alig olvaható! :F

(#11228) Szabónagymer válasza lakisoft (#11223) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Valami befagyasztja az explorert. Shell.dll-re nem ad hiba üzenetet? Volt nekem is hasonló, de nem fagyott ki. Indításkor dobta folyton fel.
Nem telepítettél valamit, ami jól be ette magát a rendszerbe?
Az én "tapasztalatom" és elgondolásom szerit, akkor fordul elő ilyen, ha rossz lemezről telepűl rosszúl, vagy vírust kapsz, vagy amit előszőr mondtam, egy mélyre ható telepítés.

(#11229) lakisoft válasza Szabónagymer (#11228) üzenetére


lakisoft
veterán

Az az igazsság hogy már vagy 3 éve hozzá se nyúltam a windowshoz. Nem piszkáltam de most már eljött annak az ideje hogy újra telepítsem.

(#11230) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Sziasztok!
T-home sávszélesség növelést igényeltem, majd kaptam egy új WiFi-s modemet, amit maga szerelők telepítettek, és ekkor derült ki a turpisság. Na a gond ott kezdődik, hogy a wifi-n keresztül tudok Skype-olni, meg torrentezni, egyebet nem, tehát semmilyen oldalt nem jelenit meg. Rákapcsolom a saját wifi-met (Netgear) amivel viszont minden rendben. Tehát kábel végén T-home WiFi router, abba bedugva a saját router, és csak az enyémmel kommunikál megfelelően. Ez így nem is lenne gond, de ha elmegyek bárhová ugyan ez a gondom, tehát a hiba "az Ön készülékében van", és ezt szeretném orvosolni.
Win7 64bit, tűzfal-ki, vírusirtó Vipre, és abban is tűzfal ki.
Köszi!

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#11231) Szabónagymer válasza lakisoft (#11229) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Mielőtt neki ugrasz és leretkeled, csinálj egy rendszervisszaállítást, akkora, mikor még nem volt meg a baj. Na meg a win7-nek van egy olyan hálás tulajdonsága, hogy maga készít bisztonsági mentést a rendszerről. Ezt nézd meg, mikor volt az utolsó frissítés, mert ha a baj meg volt már mikor mentett, a hibás OS-t mentette.
Előbb mindenképpen egy rendszer visszaállítást javasolnék, ha az nem akkor csökkentett módban indítsd el, és ha akkor is meg van a baj, akkor rakd újra csak.
A csökkentettmódban nem hozza az azblak hibát, valami bekavar... Azt megkeresheted kizárásos alapon.

Oxy.kiraly: rúter tűzfal, famevork? Ezeket nézted? Hiába lövöd ki a géped véfelmét, az elsődleges kapcsolódási pont a T-Home rúter.
Kábeles csatlakozást próbáltad már? Tuti konfig hiba van!
A szerelők, csak nevükben szerelők. Nálam olyan volt kábelt telepíteni, kitől jobban értettem hozzá... :U

[ Szerkesztve ]

(#11232) Oxy.kiraly válasza Szabónagymer (#11231) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

Kábelen hasít mint atom, és van egy asztali gép is ami szintén Wifi-s és azon minden OK, ezért írtam, hogy a hiba nálam van!

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#11233) lakisoft válasza Szabónagymer (#11231) üzenetére


lakisoft
veterán

Oxy. Köszönöm.

(#11234) Szabónagymer válasza Oxy.kiraly (#11232) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

MI a hordozható eszköz?

(#11235) Oxy.kiraly válasza Szabónagymer (#11234) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

Laptop

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#11236) 360xbox360


360xbox360
tag

Sziasztok! Mitől lehet hogy folyamatosan fogy a C: meghajtón a tárhely? Futattam vírus keresést (NOD32) és nem talált vírust...

De nagyonzavaró hogy 2óra alatt 8giga oda lett o.O és azóta is csökken :(

[ Szerkesztve ]

(#11237) CoolMan válasza 360xbox360 (#11236) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Futtasd le EZT is, hátha.

(#11238) 360xbox360 : Elvileg nem akadnak össze, mert ez nem rezidens most. Frissítsed, majd futtass egy teljes keresést.

[ Szerkesztve ]

(#11238) 360xbox360 válasza CoolMan (#11237) üzenetére


360xbox360
tag

NOD-ot kapcsoljam ki? Nem fognak összeakadni?

(#11239) Szabónagymer válasza 360xbox360 (#11236) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Netezel közben mit a zállat mi? Netán net játék?

Temp? ;) Nézz rá TCM-ben. Rámész, és nyomsz neki egy szóközt.
Tölts le egy CClainert telepítsd, futtasd! Futtas egy defragot is, és láss csodát... meg fogsz lepődni! :DD

Ennek elvileg segíteni kell!

(#11240) 360xbox360 válasza Szabónagymer (#11239) üzenetére


360xbox360
tag

Temp mappákat megnéztem mind üres... CCleaner futattam ... Szerintem vírus lehet mert azért 8giga eltűnjön egy félóra/óra alatt az nem semmi :DD

(#11241) CoolMan válasza 360xbox360 (#11240) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szerintem is vírus gyanús, azért linkeltem a progit, kíváncsi vagyok talál-e valamit.

(#11242) 360xbox360 válasza CoolMan (#11241) üzenetére


360xbox360
tag

Lefutattam nem talált semmit... de míg lefutott újabb 1giga ment el :((

(#11243) Carbonara


Carbonara
csendes tag

sziasztok!
kezem ügyébe került egy DV3T terrestrial usb eszköz.
szép piros,meg minden, csak windows7 nem ismeri fel.
van ezekhez az eszközökhöz valami univerzális usb driver?

grimaszversenyre küldték a hóhért, mert eszméletlen fejeket tud vágni

(#11244) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Szerintetek érdemes zloty-t váltani, ha Lengyelországba megyek, vagy jobb az ojró?

mp

(#11245) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Az én nyûgömre nincs ötlete senkinek?

(#11246) molnarpeter válasza Szabónagymer (#11245) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link]

mp

(#11247) Melack válasza molnarpeter (#11244) üzenetére


Melack
veterán

Ha bankkártyával fizetsz, édesmindegy. Ha kp kell, akkor maradjon a zloty. Úgy nem kell kettős konverzióval számolnod.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11248) 360xbox360


360xbox360
tag

ÁÁÁ megvan a problem :) Egy kis lemeztöredezettség mentesítés és máris visszakaptam 20gigát :D

Köszönöm a segítséget! További szép napot ! :D

(#11249) attiati


attiati
veterán

Az mitől lehet, hogy notebookra rádugva egy ősrégi Philisp fejhallgató csak az egyik fülére szól, de mp3 lejátszóról szól mind a kettő.

Álsztereó?
Vagy valamit engedélyezni, telepíteni kéne?

(#11250) molnarpeter válasza Melack (#11247) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csúszkálni megyük, és van ojrónk, azért kérdeztem. Köszi :R

mp

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.