Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) neooen


neooen
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Samsung SMX-F30-as kamerám.
Az a gondom vele, hogy a rögzített videókat csak a hozzá kapott CyberLink MediShow-val hajlandó csíkozódásmentesen lejátszani, máskülönben ilyen lesz [link], a MPC sem eszi meg. Semmilyen extra kodek csomag nincs fent, de nem is szívesen tennék fel. Ha az ember elviszi a cuccost ismerősökhöz, akkor ne ne kelljen már mindenhol felpakolni valamit.

Valamit esetleg a kamerán (lejátszón?) kellene állítani, vagy ez ilyen hulladék lenne?

szerk.: Az LG 32LV3400-as tv belső lejátszója is csíkosan adja vissza a tartalmat.

[ Szerkesztve ]

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#11252) wolfman


wolfman
veterán

Tudna nekem ajánlani valaki egy jó winamp output plugint ami szépen szól, hangosan és együttműködik a hangkártyám beállításaival is akár?

Csak mert ami nekem van a winampban alapból, amit feltettem pluszban az meg nem kezeli a SB Audigy 2 Zs-m CMSS beállításait! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11253) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Egyik barátom Kínába ment melózni, most rendezkedett be, viszont ugye a facebook nem megy neki.
..mivel lehetne próbálkoznia, nem tudtok 1-2 tippet?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11254) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdvözletem!!

A téma már elég réginek számít itt a fórumon de én sajnos az én esetemre konkrétan nem találtam választ. Kérem aki tud segítsen! Köszönöm! :)

Van egy T-homeos Boxom amin SCART csati van ezt szeretném össze kötni egy LCD monitorral. Sajna a monitoron nincs más csati csak a VGA (dsub) és a DVI. Szóval a linken látható kábellel szeretném összekötni.

http://www.edigital.hu/http://www.edigital.hu/files/normal/d_34604.jpg

Sokan állítják, hogy ez így nem fog működni de tudtommal mind két csatlakozó analóg jelet továbbít.

Aki érdekelt a témában vagy tud valami alternatív megoldást azt szívesen venném:)

Köszönöm
T

(#11255) kmisi99


kmisi99
addikt

Nem tudom hova tehetném fel ezt a kérdést de szeirntem itt is tudni fogják. Találtam én itthon ezt a cuccot. Ahogy látom Amper és Volt mérő.
Kép1
Kép2

Na már most ha én jól tudom akkor ezekkel az értékekkel tudok fogyasztást is számolni. De ahogy a képen is látszik az előlapján van egy kapcsoló és egy körbe tekerhető bigyó. És mivel nem tudom milyen régi meg ilyesmi így előtte megkérdezem hogy mi az a két dolog az elején. Mert akkor már számolgatnék itthon egy kis fogyasztást.

[ Szerkesztve ]

(#11256) kisgyilkos


kisgyilkos
csendes tag

vettem elvileg egy sata 3-as winyót ilyet , pityeg párat, alig akar bekapcsolni a gép, és a biosban sem látja, ötlet?

(#11257) dudika10 válasza kmisi99 (#11255) üzenetére


dudika10
veterán

Hiába tudod az áramerősséget és a feszültséget, ha nem tudod a fázisszöget, nem fogod tudni a fogyasztást.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11258) kmisi99 válasza kmisi99 (#11255) üzenetére


kmisi99
addikt

Közben kipróbáltam és rájöttem hogy a tekerő a feszülséget szabályozza a kapcsoló meg ki be kapcsoló és mivel amperbe mér 230w kellene hogy meg is mozduljon az Amper mérő. :O Ettől függetlenül valaki tudja mi lenne ennek a neve és a célja?

(#11259) sklopp válasza kmisi99 (#11258) üzenetére


sklopp
őstag

Szerintem ez nem mérőműszer hanem tápegység, felteszem, elég nehéz is?

(#11260) kmisi99 válasza sklopp (#11259) üzenetére


kmisi99
addikt

Kb 5 kiló.

(#11261) sklopp válasza kmisi99 (#11260) üzenetére


sklopp
őstag

Akkor biztosan stabilizált tápegység, régi időkben a nagy feszültség ingadozást-eltérést lehetett vele kiküszöbölni az arra kényesebb készülékek használatánál.

[ Szerkesztve ]

(#11263) Sub-ZeRo válasza desirehd (#11262) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Másik torrent kliens és rendszergazdaként indítani?!
Megnézni a partíciót, hogy van e jogod hozzá, hogy írjál, olvassál?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11265) pisu88


pisu88
csendes tag

Azzal a hibával fordulok hozzátok h. a mozzilával ha freemailből kilépek két csík lesz az freemail kilépő "origó" híreknek a képeinél és semmire sem tudok rámenni!
Chrommal is próbálkoztam ott nincs ez de viszont 6szor kell frissítenem h. legalább egy oldal bejöjjön:S
+ az is van h. ha frissít a windows akkor meg valamiért félpercenként el kezd töltögetni!
Segítségetek előre is köszönöm!

(#11266) attiati válasza runner 125 (#11253) üzenetére


attiati
veterán

anonymous proxy, webproxy?

nekem valaki erre?

[ Szerkesztve ]

(#11267) dudika10 válasza attiati (#11266) üzenetére


dudika10
veterán

Balance beállítások rendben vannak?

Én így elsőre a laptop csatlakozójának hibájára tippelek.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11268) runner 125 válasza attiati (#11266) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kérdeztem tőle.

-: "egyikkel majdnem ment
csak ugye az egy más ip címet oszt ki
és az a mocsok facebook meg észrevette
és sipákolt, meg azonosítatni akart..."

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11269) Mustármag válasza attiati (#11266) üzenetére


Mustármag
őstag

dudika10 megelőzött a válaszokkal.

[ Szerkesztve ]

(#11270) kenny123


kenny123
addikt

Linux alól hogyan tudnék WIN-t telepíteni?
Multisystemmel próbálkozok, elvileg megvan a boot-pendrive és rajt az xp, de a bootmenüben nem találom sehol.

Valaki segíteni, illetve más alternatívát kínálni tud?

yo

(#11271) lakisoft válasza kenny123 (#11270) üzenetére


lakisoft
veterán

Itt elég sok érdekes dolgot olvashatsz erről:
http://www.dedoimedo.com/computers/dual-boot-windows-7-ubuntu.html

[ Szerkesztve ]

(#11272) Sub-ZeRo válasza desirehd (#11264) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az hogy mennyi embernek kó, az nem jelenti azt, hogy nálad is jó lesz. Egy régebbi verziót próbálj ki, hátha jó lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11273) Keksz03


Keksz03
senior tag

van lehetőség megváltoztatni a belépéshez szükséges e-mail címet?

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#11274) C0d3r válasza Keksz03 (#11273) üzenetére


C0d3r
addikt

Adataim menübe. :K

(#11275) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Van egy képem, ami pontosan A6 (tehát az A4 negyede). Mivel tudnám úgy beállítani a nyomtatást, hogy ugyan azt a képet 4-szer rakja rá a lapra?

(#11276) Gyufaaa válasza TazLeacher (#11275) üzenetére


Gyufaaa
veterán

windows képnézegetőbe ha belépsz és a nyomtatásra mész, fel szokta ajánlani, hogy a képet, hogyan nyomtassa a lapra. Felosztások között tudsz válogatni. Azt nézted? :U Amikor meg van a kiválasztott felosztás, akkor pedig a kép darabszámát alul megadod, vagy is 4-et írsz a rublikába.

Nincs mit! :)

[ Szerkesztve ]

(#11277) TazLeacher válasza Gyufaaa (#11276) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Áááááá! Addig nem mentem el. :B :W Csak a nyomtatási beállításokig. Tudtam, hogy valahol láttam, csak nem találtam. Köszönöm.

(#11278) Keksz03 válasza C0d3r (#11274) üzenetére


Keksz03
senior tag

na sikerült, nem tudom miért hittem h azt nem lehet ott átírni! :B
egyébként negyed óra volt mire megkaptam az új jelszót az új mail címhez, de sikerült, köszönöm! :R

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#11279) banán007


banán007
tag

Sziasztok!

Mit tegyek hogy véglegesen törölni tudjam a "logmein hamachi"-t?

A gondom a következő: ki akartam törölni a hamachit, de nem tudtam, mert nem lehet teljesen bezárni. Ezért kitöröltem a fájljait de kettő megmaradt(amik futottak).
Csökkentett módban kitöröltem a maradékot. Egy idő után (Most) ujra akartam telepiteni de azt erzekelte a WINDOWS (7) hogy még mindig fel van telepítve, Ezért nem tudtam feltelepiteni
VALAMI ÖTLET?

(#11280) Carbonara válasza sklopp (#11261) üzenetére


Carbonara
csendes tag

szerintem meg akkutöltő

grimaszversenyre küldték a hóhért, mert eszméletlen fejeket tud vágni

(#11281) Mtt válasza verb003 (#11222) üzenetére


Mtt
tag

Jó volt a tipp, köszönöm a segítséget és természetesen @woland_y2k kollégának is. :R

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#11282) SAOneill69


SAOneill69
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban, hogy egy Fujitsu Siemens Amilo m1450g notihoz keresek Windows7 drivereket. Kerestem de nem találtam! :(
Köszi! :)

(#11283) attiati válasza dudika10 (#11267) üzenetére


attiati
veterán

Nem lehet hibás a csatlakozó, mert valamiért pc-n is ugyanúgy csak az egyik fele szól.

De ha pc-től, windowstól független eszközön hallgatom, akkor szól mind a két fele.

(#11284) ch003067


ch003067
addikt

üdv. !

Mi ennek a játéknak a neve ? [link]

Régen nagyon szerettem.

(#11285) Mustármag válasza ch003067 (#11284) üzenetére


Mustármag
őstag

Helló

Bomberman

(#11286) ch003067 válasza Mustármag (#11285) üzenetére


ch003067
addikt

Köszi :R

(#11287) dudika10 válasza attiati (#11283) üzenetére


dudika10
veterán

Keress valami olyan fájlt, ahol a jobb és bal csatorna teljesen egyértelműen le van különítve.
Win-ben a kis hangszóróra jobb klikkel kattintva a playback devices-nál (lejátszási eszközök vagy valami hasonló lehet a magyar neve) megkeresed az éppen aktuális forrást, és jobbklikk majd test.
Hallanod kell 3-3 csipogást, először csak a bal oldalon (egyre mélyebb), majd csak a jobb oldalon (egyre magasabb).

Viszont arra nem válaszoltál, hogy a balance beállítások mindenhol stimmelnek-e (azt is az audio eszközöknél keresd).

Én továbbra is a csatlakozókra(/kábelre) tippelek. A hibába bőven belefér, hogy azok közül rossz valamelyik/több.
Nézd meg a fejhallgató jack dugóját, hogy tök egyenes-e.

Ez olyan dolog, amit távgyógyítással nehéz gyógyítani, mert nincsenek tesztprogramok, amik megmondják, hogy mi a hibás. :B

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11288) veze


veze
őstag

megerősítést kérnék (hogy jól tudom?) miszerint az usb 3.0 -ás pendrive -om, ha máshopl csak usb 2.0 van a gépen, ott is tudom olvasni irni usb2.0 -nek megfelelő sebeséggel, igaz?

(#11289) TazLeacher válasza veze (#11288) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen.

(#11290) BaLee


BaLee
addikt

Ha egy céges hálózatban van egy csomó gép, van egy program ami licenszeket osztogat de ha már ketten használják, több ember nem tudja megnyini. A program kiírja nekem, hogy aki használja annak mi az IP-je.

Van olyan parancs amivel ki tudom deríteni hogy az adott IPhez tartozó gép melyik? Gép neve vagy bármi infó alapján már be tudnám azonosítani, csak mivel DHCP van így IP alapján nem.

Anno az nslookup parancs működött, most mindegyik gépre azt írja ki, hogy non-existent domain.

(#11291) fastleslie válasza SAOneill69 (#11282) üzenetére


fastleslie
senior tag

Konkrétan mi kellene? A Win7 a legtöbb drivert megtalálja magától, és általában az is a legjobb. Ami nincs meg, akkor lehet kísérletezni Vista driverekkel, vagy azonosítani a hardverkomponenst és annak a gyártójától keresni drivert.
Itt amúgy van egy jó pár driver hozzá: [link]
De elég azt feltenni, ami nem működik! ;)

(#11292) fastleslie válasza SAOneill69 (#11282) üzenetére


fastleslie
senior tag

Vagy itt konkrétan Win7 driverek is vannak:
[link]

(#11293) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Hello!
Erre a kérdésre szeretnék választ vagy útbaigazítást kérni.
A helyi hálózatban semmi sem aktív.
Köszi.

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#11294) Gery15 válasza Oxy.kiraly (#11293) üzenetére


Gery15
addikt

Ugyan ilyen T-Home ZTE típusú router/modemem van... kapcsold ki a tűzfalat benne és akkor menni fog.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#11295) Oxy.kiraly válasza Gery15 (#11294) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

A gond csak az, hogy van még 1 WiFis gép a házban, és azon minden megy, ezért írtam, hogy a hiba az én gépemben van, mivel bárhová elmegyek a laptoppal nem tudok netezni.

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#11296) Gery15 válasza Oxy.kiraly (#11295) üzenetére


Gery15
addikt

De ki van kapcsolva a tűzfal a ZTE modemben?

HyperX

(#11297) Oxy.kiraly válasza Gery15 (#11296) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

Talán, de nem biztos, majd megnézem.

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#11298) Gery15 válasza Oxy.kiraly (#11297) üzenetére


Gery15
addikt

Nézd meg és, ha be van akkor kapcsold ki. Elég bóvli egy cucc ez sajnos. Nálam is volt hasonló, ha bekapcsolom akkor gépen megy minden, de laposon meg nem... vagy van, hogy fordítva megy. Szóval nálam ki van kapcsolva és így működik minden.

HyperX

(#11299) ch003067


ch003067
addikt

A vga-s topicban is feltettem a kérdést, de nem katam rá választ, ezért megkérdezem itt, hogy:

Egy ATI FirePro 2450 kártya mennyit ér használtan, jó állapotban ?

(#11300) Gery15 válasza ch003067 (#11299) üzenetére


Gery15
addikt

Itt tedd fel.

HyperX

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.