Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) hernor02 válasza Sub-ZeRo (#11949) üzenetére


hernor02
tag

Ultimate 64 bites van fent, nem csak én, hanem 3 másik cimbotám is küzd hasonló problémákkal. Eszik eszik, de nemtzudjuk mit. Temp mappa rendszeresen ürítve, de valamit mindig zabál.

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#11952) Sub-ZeRo válasza hernor02 (#11951) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem is ez van fent és nem zabál semmit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11953) hernor02 válasza Sub-ZeRo (#11952) üzenetére


hernor02
tag

Ötlet hogy mi kártékonykodik?

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#11954) pockhome válasza bijesz (#11950) üzenetére


pockhome
senior tag

nem, ez nem rendszerpartíció :( szóval lapozófájl nem lehet mert 4giga ram mellett úgy tudom nincs is rá szükség
és nem 3giga hiányzik hanem 33 :(

[ Szerkesztve ]

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#11955) Sub-ZeRo válasza hernor02 (#11953) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Programokban kellene keresni a kérdést, esetleg vírusban.

(#11954) pockhome:Rosszul tudod. 4 giga mellett is ajánlott a lapozófájl. Már csak azért is ha olyan játékba, vagy programba futsz bele, ami követeli akkor simán hibaüzenettel kivágja mi a baja. Elég 1-2 gigát adni neki és akkor már nem szól. De a legjobb az ha nem is piszkálod, hagyod hogy a rendszer kezelje.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11956) Realradical válasza wrox (#11934) üzenetére


Realradical
őstag

Dehogy! :N

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11957) wrox


wrox
senior tag

Tudja esetleg valaki, hogy lehet javítani a ventilátor túlvezérlés hibát PS3-on?

Realradical: kár

[ Szerkesztve ]

(#11958) pockhome válasza Sub-ZeRo (#11955) üzenetére


pockhome
senior tag

na jó, de mondom hogy nem az a pár giga hiányzik hanem a 64GB-ból 25-öt ha használok...
az a 39GB hol van??? :O
nemértem... :(

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#11959) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!!

Megmaradt a gépemben minden!! Szerencsére! Új táp pörög már:-DD

Üdv

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#11960) Winner_hun válasza agoka07 (#11940) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem találod a csipogást?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11961) Sub-ZeRo válasza pockhome (#11958) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor TC és a rejtett fájlok bekapcsolása majd megnézed mi foglal olyan sokat. Ha nem találod, akkor vagy lapozófájl, vagy a hibersys fájl foglal olyan sokat. Vagy a rendszer visszaállítási pontok is ehetik a gépet ha nincs jól beállítva.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11962) Intel fan11 válasza Sub-ZeRo (#11961) üzenetére


Intel fan11
őstag

Üdv! Olyan problémám lenne hogy egy laptopnál mikor bekapcsolom azt írja eszköztelepítési hiba! A windows nem tudja betölteni a Battery telepítőprogramját. Segítséget a hardver gyártójától kaphat Mi lehet a gond??

Battletag: hojszi#2983

(#11963) inkubator


inkubator
tag

Köszi mindenkinek a segítséget!

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#11964) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Olyan problémám lenne hogy egy laptopnál mikor bekapcsolom azt írja eszköztelepítési hiba! A windows nem tudja betölteni a Battery telepítőprogramját. Segítséget a hardver gyártójától kaphat Mi lehet a gond??

Battletag: hojszi#2983

(#11965) pockhome válasza Sub-ZeRo (#11961) üzenetére


pockhome
senior tag

ennyire nem vagyok amatőr, ezeket megtettem, szóval nem rejtett mappában van a hunyó.:(
a hibersys nem tudom micsoda, rendszer visszaállítási pontom nincs :/

de nem rendszerpartíció tehát nem ezen van a rendszer

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#11966) Realradical válasza pockhome (#11965) üzenetére


Realradical
őstag

[link]
Legjobb helyfoglalás analizátor. Ha ennek ellenére sincs meg, lehet, hogy korrupt a meghajtó. Chkdsk segíthet.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11967) pockhome válasza Realradical (#11966) üzenetére


pockhome
senior tag

na van itt egy csomó hülye fájl ami nem tudom hogy minek van ott...
ittvan: van olyan ami 13,8GB-os[link]
a System Volume Information mappában van...
az esetleg megoldás lehetne hogy lementem az adatokat és formázom?

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#11968) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Sziasztok.

Vettem anno egy Galaxy Tab 10.1 GT-P7500-ast (3G-s verzió)

Mindig csak WIFI-n keresztül neteztem rajta.

Most próbálnék rajta 3G-netezni, de nem jön össze.

Telenornál vásárolt, Telenor-os sim-el probálkozok.

Jól van beletéve a SIM
Nincs kikapcsolva a SIM kártya (nem járt le)
Próbáltam sokféleképpen beletenni,de csak 1 féle képpen megy bele

Mégcsak annyit sem ír ki hogy "van bennem sim kártya" megsem nyikkan, semmit nem reagál rá.

Ha mobilhálózathoz megyek a Beállításoknál, azt irja ki helyezzem be a sim kártyát.

Valaki HELP ? :(

•°o.OO.o°•

(#11969) Lompos48 válasza AndrisBoy (#11968) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Van rá előfizetésed?

(#11970) AndrisBoy válasza Lompos48 (#11969) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Nincsen előfizetésem semmire.

A telefonomból tettem át a sim-et (vettem egy 3000FT-os Teleno-os instant telefont, MOL benzinkútnál) s annak a simjét tettem bele,ami feltöltőkártyás.

•°o.OO.o°•

(#11971) Mr.Csizmás válasza AndrisBoy (#11970) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor mi a kérdés? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11972) AndrisBoy válasza Mr.Csizmás (#11971) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Nem kéne tán ordibálnia a TAB-nek, hogy "hoppá,van bennem egy sim kártya" ?
Valamit csak kéne csinálnia, mert a natúr menüben a "Beállítások/Vezetéknélkülis és hálózatok/Mobilhálózatoknál is csak annyit ír h nincs a készülékben Sim kártya...

•°o.OO.o°•

(#11973) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

jah, és a PIN kódot is kivettem h ne kérje.

•°o.OO.o°•

(#11974) Nordic válasza Lompos48 (#11969) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Valahogy sikerült ráérezned a probléma gyökerére:DDD

AndrisBoy: Külön előfizetést kell kötnöd a kártyára, az nem elég, hogy van rajta 3 ezer forint, attól még nem lesz neted.

(#11975) Lompos48 válasza Nordic (#11974) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Főleg, hogy jónéhány évtizede ez a mesterségem. :D

(#11976) Mr.Csizmás válasza AndrisBoy (#11972) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nincs megfelelő simkártya benne.

az ilyesmi dolgokra külön simkártya van, ami csak adatforgalmat nyomat (ha jól tudom).

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11977) Realradical válasza pockhome (#11967) üzenetére


Realradical
őstag

Ha ezek régi OS-hez tartozó fájlok akkor törölhetőek igen.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11978) z0d1AK válasza AndrisBoy (#11968) üzenetére


z0d1AK
veterán

A hálózati beallitasoknal keresd meg a hozzáférési pontok (APN) beállításait. Itt csinálj egy profilt, aminek a neve net. Ha jól tudom, ennyi az APN beállítás a Telenornal.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11979) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok!

Lennne egy primitív kérdésem. 2 gépet szeretnék használni 1 monitorral. Tft monitorról van szó, az egyik gép d-sub (vga), a másik dvi-on csatlakozna. Ez így minden tovvábi nélkül használható? Úgyértem ha pl. megy egyszerre mindkét gép akkor csak a monitoron kell inputot váltanom és gond nélkül fog menni?

(#11980) vilmaboy válasza Tv (#11979) üzenetére


vilmaboy
őstag

elvileg igen, ha mégsem akkor vegyél egy monitor elosztó dobozt. belekötöd mindkét moncsit a dobozba és a dobozt a monitorba. Amikor kell, akkor meg átkapcsolod A-ról B-re... Monitor függő is a kérdésed...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#11981) vilmaboy


vilmaboy
őstag

ha hozzá vagyok csatlakoztatva egy rooterhez és a rooter ip címét konfigoláskor megváltoztatták... honnét tudom meg, hogy mi per pill az ip címe? nem akarom leresetelni a rootert, mert egy fél élet újrakonfigolni az userek miatt. millió user, millió szűrővel... tartalmakat és időbeni engedélyeket is kell szűrni, mac adresseket, mindenfélét. nam akarom újra könfigolni :W persze az ip-t elfelejtette aki konfigolta, hogy mire változtatta meg. ipconfigban vagy máshol kiírja valahogy magának a rooternek a címét? :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#11982) Thrawn válasza vilmaboy (#11981) üzenetére


Thrawn
félisten

Parancssorban: ipconfig /all
Itt default gateway (alapértelmezett átjáró) néven kellene látnod.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11983) siti


siti
senior tag

Sziasztok!
van egy pdf file-om, amit google docsról tölttem le, mégpedig úgy, hogy a nyomatásra kattintva behozza a readert, a nyomtatási ablakot, de ezt kikapcsolva már a readerben van a file, amit el lehet menteni. Viszont amikor megnyitom, akkor mindig feldobja a nyomtatási ablakot. Ezt hogy lehet kiszedni, hogy ne ezzel kezdjen?

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#11984) AndrisBoy válasza Nordic (#11974) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Ezzel tisztában vagyok, de nem mobil-net re voltam kiváncsi ,hanem a SIM-en lévő telefonszámokat akkoris kéne szinkronizálnia.

•°o.OO.o°•

(#11985) AndrisBoy válasza Mr.Csizmás (#11976) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

De attól az SMS-eket kéne fogadnia , nem?
Szóval nem értem...másnál simán működik és fogadja SMS-t ,akikkel beszéltem.

•°o.OO.o°•

(#11986) vilmaboy válasza Thrawn (#11982) üzenetére


vilmaboy
őstag

na igen. jogos... ezt elfeledtem, h itt írja...

És arra van mód, ha még nem vagyok "beengedve" a rooterbe, de rajta vagyok kábellel, akkor is megtudjam az ip-jét. ha még nem használom, csak csatlakoztattam...? :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#11987) siti válasza siti (#11983) üzenetére


siti
senior tag

javascript lesz benne...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#11988) wrox válasza vilmaboy (#11986) üzenetére


wrox
senior tag

Mihelyst kapsz IP címet a routertől, magyarán ha bedugod a hálózati kábelt, és DHCP van, akkor egyből megkapod a router IP-ét is, már ha az az alapértelmezett átjáró.

(#11989) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok :)

A következő miatt kérném a segítségeteket.

Mai nap telepítettem egy 64bit-es Windows 7 Operációs rendszert a régi Win Xp helyett.
Legfőképpen azért mert 4 GB Ram van a gépben és, hogy a 64 bit-es már ki tudja használni.
De amikor megnézem a memória méretét, csak 3 GB-t mutat használhatónak, de mind a 4 GB Ram-ot látja.

Ennek mi lehet az oka?

Köszönöm előre is a válaszotokat.

With every conflict I grow stronger!

(#11990) zsolti1902 válasza napoleon2323 (#11989) üzenetére


zsolti1902
tag

Azt hogy érted, hogy 3 GB-ot mutat használhatónak? A Feladatkezelőre gondolsz?

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#11991) vilmaboy válasza napoleon2323 (#11989) üzenetére


vilmaboy
őstag

3GB van szabadon vagy 3GB az összes elérhető memória? A 4GB hogy áll össze a gépedben? 2*2GB vagy 4*1GB?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#11992) napoleon2323 válasza zsolti1902 (#11990) üzenetére


napoleon2323
tag

Igen ott is, illetve ha a Vezérlőpult > Rendszer és biztonság > Rendszer-en (Számítógép-re jobb gomb) belül nézem meg ott is úgy írja, hogy "Telepített memória (RAM): 4GB (3GB használható)". Ezt nem értem, hogy miért. :S

Vilmaboy: 2X2 GB van benne.

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#11993) vilmaboy válasza napoleon2323 (#11992) üzenetére


vilmaboy
őstag

feladatkezelő - teljesítmény mit mond?

Fizikai memória (K)

Összesen - Rendelkezésre álló - Rendszergyorsítótár... Milyen értékek vannak?

Lefoglalt memórai értéke menyi?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#11994) hvb


hvb
tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, szükségem lenne egy jól használható web tartalomszűrőre, amivel a
gyerekeim szeretném megvédeni. A content advisor nem jött be nekem egyenlőre. Van más ezen kívül?

[ Szerkesztve ]

zs.

(#11995) vilmaboy válasza hvb (#11994) üzenetére


vilmaboy
őstag

lehet tévedek, de mint ha a fox-ban lenne valami beépített tartalmi szűrő. Ha jól emléxem a barátom azt használja éspedig úgy, h külön acc van a kölköknek és mellette csoportos házirendeket is beállít. de lehet rosszul emléxem.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#11996) spista222 válasza napoleon2323 (#11989) üzenetére


spista222
addikt

Sajnos nincs a laphoz rendes kézikönyv MSI oldalán az olcsóbb alaplapokhoz nem készítenek megfelelőt.

4GB elvileg a maximum amit bele lehet préselni lapba. Érdekes hogy a támogatottak között viszont csak 1GB-os a maximum.
Szerintem chipset korlátozás lesz.
Annyit tehetsz hogy bemész a BIOS-ban és ADVANCED fül chipset-en belül keresel valamit ami erre vonatkozhat. Asus-nál Pl olyan szokott lenni hogy memery remap.
Ha nincs ilyen akkor nem hiszem hogy használni tudod majd mind a 4 GB-ot.
Az intelnél is van ilyen korlátozás hogy a 945 Chipset bár támogatja a 4GB maximális memória méretet mégsem tudja lekezelni az összeset. Amitől már biztos viszi korlát nélkül az a 965 ös chipset.

(#11997) napoleon2323 válasza vilmaboy (#11993) üzenetére


napoleon2323
tag

Összes: 3070
Gyorsítótárazott: 1330 körül ugrál
Elérhető: 1270
Szabad: 7 körül ugrál

Ezek normális értékek?

spista222: Köszönöm a válaszod neked is. Elvileg az alaplap "Manual-jában" 4GB a maximum (ahogy te is írtad) és 2GB per slot-t ír.

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#11998) zsolti1902 válasza napoleon2323 (#11997) üzenetére


zsolti1902
tag

Nekem is 4 GB a gépben. 1 db modul. A rendszer 4et is lát, mint ITT

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#11999) vilmaboy válasza napoleon2323 (#11997) üzenetére


vilmaboy
őstag

hát nem igazán... ez teljesen olyan szagu, mint ha 32 bites oprendszered lenne... az lát 3,2 gigát... a teljes 4096 kéne legyen szerintem... fent van frankón minden chipset driver stb...? Alaplapi driverek stb... én ilyesmikre gondolnék hirtelen.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#12000) vilmaboy válasza spista222 (#11996) üzenetére


vilmaboy
őstag

a 925x chipset már kezeli a 4GB-t... az van a régi asztalimban...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.