Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) ElEvEn11 válasza ElEvEn11 (#11600) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Közben megtaláltam végre!
Mindenki okulására! Úgy látom, hogy mindenki arra szavazott, hogy legyen folytatása a cikknek. Vajon lett?

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#11602) Put2


Put2
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, h ujratettem a Win7-est és nem tudom milyen kodekeim voltak fent régen, most meg az összes filmnél csak angol hang van, nem tudok az audió sávok között váltani mint régen.. K-Lite Codec Pack van most fent jelenleg.. Feltettem az ac3-at is mellé, de így sem megy. Valaki tud +oldást?

[ Szerkesztve ]

(#11603) Mustármag válasza Put2 (#11602) üzenetére


Mustármag
őstag

Ha nem tudsz jobb kattintásos legördülő menüben "hangot" váltani, akkor a fejlécben azt hiszem a harmadik(nem tudom fejből)-ott lehet nyelvet váltani!(K-Lite coded pack-es windows classicnál)

(#11604) Put2 válasza Mustármag (#11603) üzenetére


Put2
tag

Kipróbálom... Mindjárt megnézem.

Megnéztem, semmi... Ha ott rámegyek olyan van a hangsávok helyett, h Aud, semmi több.

[ Szerkesztve ]

(#11605) Mustármag válasza Put2 (#11604) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem, pedig nekem így sikerülni szokott.
A legördülő menüben nincs semmi, akkor fent tudok hangot és feliratot is választani.

(#11606) Mustármag válasza Put2 (#11604) üzenetére


Mustármag
őstag

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#11607) Put2 válasza Mustármag (#11606) üzenetére


Put2
tag

Nekem is így volt Win instal előtt.. De nem Tudom, h milyen Codekeim voltak fent azelőtt.. Mert ezt a K-Lite Codec Pack-t haverom ajánlotta.. Mostmeg semmit nem tudok változtatni.. Szétvet az ideg már.. Lehet, h ffd-show volt.. Kipróbálom.. Hátha

(#11608) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok!
Külső oldalról (pl noob.hu stb), hogy lehet thumb képet berakni? És melyik oldalakról lehet?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#11609) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Van arra valami lehetőség, hogy visszanézzem az eddigi hozzászólásaimat?

(#11610) dudika10 válasza Zefír (#11609) üzenetére


dudika10
veterán

[link]?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11611) mrlt válasza Put2 (#11602) üzenetére


mrlt
tag

CCCP codec pack-ot dobj fel, media player classic van benne. Elindítod a filmet, majd jobb klikk rajta és előjön a menü ott könnyedén lehet hangsávot/feliratot váltani.

Go Pack Go!

(#11612) Zefír válasza dudika10 (#11610) üzenetére


Zefír
őstag

Köszi!, Épp most akartam írni, hogy már megvan. :DDD
De amúgy ez nem az összes hsz mert 3000+ hsz-em van ez meg 2822-at dob ki.

[ Szerkesztve ]

(#11613) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok!

Kérlek Segítsetek.

Most pucoltam ki a gépemet(már csináltam). Mindent visszakötöttem, kapcsolom be, de amikor bejön a Windows Xp töltőképernyője akkor kikapcsol teljesen hirtelen a gép. Megpróbáltam megint bekapcsolni és utána már a BIOSnál is kikapcsol. Utána megint próbáltam akkor ismét "csak" a töltőképernyőnél kapcsol ki ...
Biosnál rendesen sípol egyet, mint korábban.

El vagyok keseredve kérlek segítsetek mi lehet a probléma.

Köszönöm előre is

With every conflict I grow stronger!

(#11614) mrlt válasza napoleon2323 (#11613) üzenetére


mrlt
tag

Próbáld meg szétszedni és összerakni még egyszer. Ramokat igazítsd meg szedd ki majd vissza. Sokszor segít.

Go Pack Go!

(#11615) T.Attila


T.Attila
csendes tag

Üdv. vagy egy Mio Pda telóm, nem mindig kapcsol be és elég sűrűn kikapcsol. nem tudom mi a baja, valószínűleg az akku halt meg. mivel a fehér lap rajta Ilyen
Akkor egy akkut kell vennem és jó lesz?

(#11616) Zefír válasza napoleon2323 (#11613) üzenetére


Zefír
őstag

Minden csatlakozót bedugtál rendesen? Alaplapi csati rendesen rávan csúsztatva?
Még ami lehet, hogy a HDD-d ha nem satás, akkor rossz sorrendbe van bekötve a dvd íróval.Látom WDC WD2500KS-00MJB0-ed van, ez pedig sata2-es.
Ramokat még mozgasd meg.
Illetve, próbáldmeg kivenni az alaplapi ( bios) elemet várj egy percet, és tedd vissza!
Ja és ezt mind úgy hogy kihúztad a 220w-ból!!!

(#11615) T.Attila
Púpos vagy milyen? Az én Samsungomat le ejtettem és nekem is púpos lett az aksija, de attólmég ment. Persze lehet, hogy neked az új aksi jó megoldás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#11617) T.Attila válasza Zefír (#11616) üzenetére


T.Attila
csendes tag

Nem púpos csak az a lap aminek fehérnek kellene lenni piros színű + jelek vannak rajta.

itt egy kép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11618) Zefír válasza T.Attila (#11617) üzenetére


Zefír
őstag

Ja azt nem láttam. Bocsi :B Szerintem ezt telefonos topikban kérdezd meg. [link]

[ Szerkesztve ]

(#11619) DJ WOKKY válasza napoleon2323 (#11613) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

én is azt javasolom amit előttem már írtak. Szétszedni, majd összerakni.
Viszont különösen nézd meg a procceszort, hogy megfelelően a foglalatban van-e. Illetve a hardvereken a hűtők teljesen rásimulnak-e a hardverre !

(#11620) T.Attila válasza Zefír (#11618) üzenetére


T.Attila
csendes tag

Köszi, :R

(#11621) napoleon2323 válasza DJ WOKKY (#11619) üzenetére


napoleon2323
tag

Köszönöm a tanácsokat :)
Valószínűleg a hűtő volt a gond a Cpu-n, mert meg kellett igazítani, illetve raktam rá még pasztát, majd szedtem is le. A paszta minősége nagyon sokat nyom a latban? Illetve elég furcsán illeszkedik a hűtő még mindig a processzorra, azokat a "pöcköket" valahogy lehet cserélni ?

With every conflict I grow stronger!

(#11622) DJ WOKKY válasza napoleon2323 (#11621) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Paszta mindenféleképpen kell, mégpedig azért, mert így lesz teljes a hővezetés. Attól, hogy szemmel simának látjuk a hűtőbordát, attól még elég "mély barázdák" találhatóak rajta, ami miatt nem megfelelő a hővezetés.
Újrapasztázással akár 10-15 fokot is nyerhetsz. Függően a paszta minőségétől.
Gondolom a lefogató lábakra gondolsz a csere alatt. Szerintem vedd le a bordást és ventilátort és próbáld meg úgy forgatni, amíg megfelelően igazodik, és jól rá tudod tenni, aztán megfelelően odarögzíteni a cpu tetejére.

(#11623) napoleon2323 válasza DJ WOKKY (#11622) üzenetére


napoleon2323
tag

A pasztát tudom, hogy természetes :)
Az ötletet köszönöm eddig úgy néz ki, hogy valóban rosszul volt felfogatva. Most igen csak hűvös szerencsére, de majd ellenőrzöm játék közben is :)

Valóban köszönöm minden kedves válaszadónak a segítséget :)

With every conflict I grow stronger!

(#11626) DJ WOKKY válasza napoleon2323 (#11623) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

szívesen.
Egyébként elég nehéz olyan lefogató lábakat találni, mert külön nem találni, vagy csak nehezen. Általában rossz alaplappal együtt szokták adni, vagy komplett hűtővel.

(#11627) freaghill


freaghill
őstag

Egy régi gép hangkártyájának a driverjét kéne felrakjam. Gondoltam akkor megoldom Everesttel. Csak az a gond, hogy egyszerűen nem találom a hardvert, pedig benne van a gépbe, egy szép is kártya, amire persze nincs ráírva, hogy milyen típusú.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#11628) Gery15 válasza freaghill (#11627) üzenetére


Gery15
addikt

Aida mit ír rá?

HyperX

(#11629) Gyuszi 78 válasza freaghill (#11627) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Ha everest nem látja, akkor vagy nem érintkezik rendesen a kártya a slotban, vagy hibás.
Egy próbát megérne a driver pack solution (expert mode opciót pipáld ki miután elindult a progi) Amihez ez nem talál drivert, ahhoz nincs is. ;) Nekem már sokszor segített hasonló esetben.
Mindazon által everestnek fel kellene ismernie a hangkártyát, és valami típust kellene, hogy írjon.
Első körben vedd a karit, az érintkezőket egy radírral tisztítsd meg, majd a kártyát és a foglalatot is fújd be kontakt sprayvel. Ha csak érintkezési hiba volt, akkor ezután látszani fog everesben is. Ezekhez a régi kártyákhoz, a linkelt progi fogja a legmegfelelőbb drivert felpakolni.
Remélem tudtam segíteni.

(#11630) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lejárt (B/C kat.) jogsi meghosszabítására mennyi ideig van lehetőség?

(#11631) Sub-ZeRo válasza bobalazs (#11630) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom, de büntetést is fizetni fogsz a meghosszabítés mellé.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11632) StLui válasza Sub-ZeRo (#11631) üzenetére


StLui
veterán

nincs bünti szerintem

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11633) Sub-ZeRo válasza StLui (#11632) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De van nem?!. Pl. ha a személyid is lejár, nem csak az adott bélyegett kell megfizetned, hanem a büntetést is. Meg ugye újra orvosi vizsgálat ami + 5-10k és ezt a jogsinál ki is kell fizetni.

[link]
Itt mondjuk nem írja, hogy kell pluszt fiztetni, csak a bélyeg kell meg az orvosi. De én szerintem kérhetnek pénzt ha lejár a kártya. Vagy többet kell fizetni a bélyegben?! Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11634) bobalazs válasza Sub-ZeRo (#11633) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem csak az orvosit kell megfizetnem? Illetéket is kell?

(#11635) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Sziasztok

-MSI H61M-P22(B3)
-Corsair TW3X4G1333C9A (2x2GB , 1333 MHz)
-Intel Celeron G530
-VTX3d 6750 512 MB
-Xilence 400 W
-HDD tobbet kiprobaltam

Mai napon alitottam a leirasban szereplo hardvereket ...

A problemam a kovetkezo :
-videokartya driver rendszeresen osszeomlik ...
-a Windows Update nem tudja telepiteni a frissiteseket ... (pl:SP1)

Megprobaltam videokartya nelkul is telepiteni az SP1-t ... ugy sem sikerult :(

Az alaplapon frissitettem a BIOS verziojat a legujabbra ... (az elott is igy csinalt)

Nem tudok rajonni mivel van baj ...

Szombatig meg vinnem kell a gepet a tulajnak ... :O

Segitsetek ! :R

Szerk.:
-A memoria diagnosztika is sikeresen lefutott ...

[ Szerkesztve ]

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#11636) moonguru válasza bobalazs (#11634) üzenetére


moonguru
őstag

Szerintem csak az orvosit! (megkérdeztem)

Attól hogy az orvosi lejárt, a vezetői engedély még érvényes! (csak nem vezethetsz vele autót!) :)

A, B kategória lejárt 2009-ben a kártya viszont 2016-ig jó! (nálam)

Személyi igazolványnak használom addig! (persze segédmotoros kerékpárra és munkagépre is jó addig T MUK)

Monitor Guru!

(#11637) StLui válasza Sub-ZeRo (#11633) üzenetére


StLui
veterán

Annyi logika lehet benne, hogy jogsinak nem kötelező lennie, ha nem használod, míg személyinek igen.
Közben megkérdeztem barátomat, neki 1 éve! lejárt, de semmi extrát nem kellett az orvosnak fizetni, valami 3eFt körüli összegre emlékszik.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11638) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Hogy tudom megnézni mi a wi-fim jelszava? :B

All Black...

(#11639) Melack válasza Stalker-2572 (#11638) üzenetére


Melack
veterán

Lépj be a routeredbe, és ott :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11640) Sub-ZeRo válasza StLui (#11637) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ebben van valami. Ezt meg az orvos válogatja. Nekem a B kategóriánál valami 6xxx-et kellett fizetnem, majdnem 7k volt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11641) Stalker-2572 válasza Melack (#11639) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Beleléptem, de csak recsegett. :U

All Black...

(#11642) Melack válasza Stalker-2572 (#11641) üzenetére


Melack
veterán

Akkor mondom máshogy: a böngésződben írd be a routered címét, ott lépj be a beállított felhasználónév/jelszó párossal, és a wifi rész alatt tudod megnézni, hogy mi is a jelszavad

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11643) Stalker-2572 válasza Melack (#11642) üzenetére


Stalker-2572
addikt

És mi a router címe?

All Black...

(#11644) Melack válasza Stalker-2572 (#11643) üzenetére


Melack
veterán

Milyen routered van?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11645) Stalker-2572 válasza Melack (#11644) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Pirelli T-Home :F

All Black...

(#11646) zalman90


zalman90
őstag

üdv , segétséget szeretnék kérni

1 gépre kellet telepítenem linuxot és win7 et is , de nagyon fontos hogy bootoláskor a win 7 nek kellene elösször indulnia, de a linux indul el

van rá valami beállitási lehetőség hogy elösször a win7 induljon el ?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#11647) Melack válasza Stalker-2572 (#11645) üzenetére


Melack
veterán

Itt a manualja

Az IP, ami neked kell: 192.168.1.254

Itt fog elviekben kérni egy felhasználónév/jelszó párost. Beírod, és a manual alapján elmerülsz benne.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11648) detroitrw válasza Stalker-2572 (#11645) üzenetére


detroitrw
addikt

szerintem
http://192.168.1.254
vagy
http://192.168.1.1

Melack: jössz egy sörrel mert megelőztél :K

[ Szerkesztve ]

(#11649) Melack válasza zalman90 (#11646) üzenetére


Melack
veterán

A Linuxban tudod belőni, hogy melyik induljon el előbb (openSUSE alatt nekem a Win7 az elsődlegesen induló, ha nem nyomok meg semmilyen gombot)

detroitrw: azzel te jössz nekem :)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11650) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

thx :)

All Black...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.