Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77051) dav<3 válasza Starchm (#77050) üzenetére


dav<3
tag

Teljesen ugyan olyan a kis letört cucc, mint a felette lévő kettő!

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#77052) BigFish® válasza BigFish® (#77047) üzenetére


BigFish®
csendes tag

Megoldódott Másik GIGAB450 lappal minden megy :C - Proci Átrakva Ramok stb..Lapot cserélve OK a konfig.

KÖSZI ITT IS : Walter_White

Most akkor valószínű vagyis szinte biztos a BIOS volt a problem ... Tehát ha akarok valamit a lappal kell egy Ryzen 3xxx Procit szerezni, megnézni mi van rajta és régebbi bios-ra frisíteni hogy olcsóbb 2600 is menjen benne ... pl... vagy eladom csak Ryzen 3xxx mellé jó a lap vagy visszaadom az eladónak.. :R

Hogy hívják a Moderátorok életét feldolgozó rapszódiát ? JóBann és RoszBann :-) -- Nagyfater szerint fiatalon az élvezet hiánya fájdalom, öregen a fájdalom hiánya meg kifejezetten élvezet

(#77053) Walter_White válasza BigFish® (#77052) üzenetére


Walter_White
senior tag

Nincsmit, örülök hogy sikerült rájönni a hibára. :R Igen egy alap 3xxx-es ryzent, és azzal visszarakni a 2.50-es Biost. Kikapcsolni, bele a 2700X-et, és működnie kell.

(#77054) BigFish® válasza Walter_White (#77053) üzenetére


BigFish®
csendes tag

Ok köszi vagy ez lesz vagy megy vissza az eladónak a LAP sztem utóbbi bár most már hogy le tudtam tesztelni többi OK így még ki tudja :R

Hogy hívják a Moderátorok életét feldolgozó rapszódiát ? JóBann és RoszBann :-) -- Nagyfater szerint fiatalon az élvezet hiánya fájdalom, öregen a fájdalom hiánya meg kifejezetten élvezet

(#77055) Gabe69


Gabe69
tag

Hi all!
Egy MSI B450 Tomahawk (nem max) lapom van, melyik biost rakjam fel hogy támogassa az 5600X procit? Ryzen 2600-at szeretném lecserélni! Ezt néztem 7C02v1H6(beta) ez jó lehet rá?

(#77056) #12516608 válasza Gabe69 (#77055) üzenetére


#12516608
törölt tag

NEHOGY! Win11 kell neked minden áron?
De annak a lapnak van dedikált USB portja BIOS frissítéshez (Flash BIOS) és flash BIOS button is a hátulján, ha jól emlékszem.

Version: 7C02v1E Release Date: 2020-06-12 File Size: 9.28 MB

BIOS frissítés után kétséges, hogy menni fog-e tovább 2600-zal. Ha nem, akkor BIOS downgrade.

(#77057) janos666 válasza jokeph (#76932) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom mi volt a gond a gombos módszerrel, de 1kisk81 rendbehozta a firmware-t. (Tehát mégis az volt a baj.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#77058) partymaci


partymaci
aktív tag

Elhajolt lábak tönkretehetnek procit? És tönkrement proci tönkretehet jó lapot? :)

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#77059) Doky586 válasza partymaci (#77058) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ráléptél egy kőpadlóra letett AMD procira akkor annak lábai nagy esélyel helyrehozhatatlanul elgörbültek. :(((

(#77060) partymaci


partymaci
aktív tag

bocs, intel vonal - lemaradt az infó :))

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#77061) Starchm válasza partymaci (#77060) üzenetére


Starchm
őstag

elhajolt lap a procin v mire gondolsz? Ha a lapon a socketen belul levokre gondolsz akkor jah, tonkretehet procit es lapot is.

(#77062) partymaci válasza Starchm (#77061) üzenetére


partymaci
aktív tag

Igen, intel vonal, elhajolt lábak a proci foglalaton, elvihetik-e a procit? Nyilván zárlat miatt igen, de az így meghibásodott proci elvihet e egy másik jó lapot. :R

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#77063) Gabe69 válasza #12516608 (#77056) üzenetére


Gabe69
tag

Nem kell egyenlőre Win 11. Igen azt olvastam, hogy nem biztos hogy megy 2600-al tovább, de ha megveszem az 5600x-et és update után belerakom akkor elvileg megy ezzel a biossal amit küldtél? Most ezért nem akarok lapot is cserélni ha nem fontos. Néztem a teszteket szinte semmi változás nincs játékoknál mondjuk egy b550-es lappal, maximum 1% az meg engem nem érdekel.

(#77064) janos666 válasza Gabe69 (#77063) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha 5600X-et szeretnél, akkor szerintem a gyártó oldalán lévő legújabbat tedd rá.
Azzal mellesleg alapértelmezésben is Win11 kompatibilis lesz.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#77065) jokeph válasza janos666 (#77057) üzenetére


jokeph
nagyúr

Érdekes.. de a lényeg hogy megoldódott. :U

Azért írtam a Flashback-et, hogy jónak kellene vele lennie, mert Flashback-el simán visszavarrtam az utolsó gyári nem BÉTA BIOS-t a korábban kíváncsiságból forced módon felrakott Asrock B450 PRO 4 lap utolsó BIOS-as után Asus ROG Crosshair VI Exteme lapomra.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77066) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok most vettem egy asrock h81m-vg4-et és hdd-t rádugva többet is nem látja a bios egyik portban sem.
Mi lehet a gond?
Sata controller enabled
Sata mode AHCI

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#77067) codec válasza anonymus89 (#77066) üzenetére


codec
senior tag

több kábellal is próbáltad?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#77068) #12516608 válasza janos666 (#77064) üzenetére


#12516608
törölt tag

3-szor agyonverted a lapodat BIOS frissítéssel, legutóbb a "halálból" hozták vissza neked, úgyhogy a BIOS frissítési tanácsok a te szádból roppantul disszonánsan hangzanak.

Egyébként a legfrissebb NEM BÉTA bios verziót írtam.

----- Gabe69 : persze hogy menni fog vele az 5600X. bétát azért ne, mert béta. (Kivéve, ha már sokan írják, hogy az a béta tényleg frankó.) :K Ha mégsem menne vele, akkor meg van lehetőség a visszalépésre.

[ Szerkesztve ]

(#77069) anonymus89 válasza codec (#77067) üzenetére


anonymus89
addikt

Természetesen igen.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#77070) LK


LK
addikt

Sziasztok!

A gépem elkezdett újraindulni. Először pár percenként, majd most már folyamatosan. Ha sikerült a Biosba belépni akkor abbahagyta. Mindennek megy a ventilátora. Semmi nincsen túlmelegedve. Én alaplapra, memóriára gondolok és talán tápegységre. Most felváltva egyesével beteszem a memóriákat, hátha az a baj. Talán slot hiba. Másfél éve nem piszkálom a gépet egyébként, nem szereltem semmit mostanában. Van ötletetek? Ha slothiba lenne akkor lehetséges a másik két párhuzamos slotot kipróbálni? A gépem:
INTEL Core i3-9100F 3.6GHz 1151 300 BOX
Zalman ZM500-LXII 500W tápegység
16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16 (2x8GB) (F4-3200C16D-16GIS)
ASROCK B365M Pro4-F
Sapphire RX570 ITX
1-2 alap dolgot szeretnék kipróbálni, ha adtok még ötletet, egyébként megy a szervízbe délután. Köszi :R

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#77071) janos666 válasza jokeph (#77065) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Viszont lehet, hogy az alalaplap okozta a gép instabilitását, mert most a frisebb BIOS-al egyel arrébb kellett pakolnom a riser tűket, hogy minden VGA--t felismerjen. És azóta még nem fagyott meg.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#77072) kocsiska15


kocsiska15
tag

Üdv!
Nem igazán problémám lenne, hanem csak egy kis alapvető infót/tanácsot ill. bátorítást szeretnék tőletek a BIOS frissítésével kapcsolatban, ha nem nagy gond.
Az alaplapom egy MSI B450M Mortar Max.

Szóval mióta meg van a PC-m (két éve) nem frissítettem BIOS-t. A fő kérdésem az lenne, hogy ennyi idő után kellene-e / érdemes-e? Gondom nem nagyon van vele, legalábbis nem tudok róla mivel nem igazán tudom mihez viszonyítani, nem szoktam piszkálni a beállításokat vagy ilyesmit. (egy zavaró problémám van a PC-mmel, de az több mint valószínű, hogy a GPU ventilátorával van összefüggésben)

De gondoltam két év az két év, és amennyire én értettem a weboldalon, lehet benne pár hasznos dolog. Ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy megéri-e a kockázatot (már ha ez tényleg annyira kockázatos).
[ „Updating your bios is the nerd equivalent to skydiving. Some people do it for fun, but most people only jump out of a plane that stopped working.– ezt Redditen találtam közben... :D ]

Ha pedig frissíteném a BIOS-t:

1. Elegendő a legutóbbi update-t letölteni?
2. A többi drivert (chipset, lan, audio, stb.) jobb előtte frissíteni, vagy inkább utána (vagy teljesen lényegtelen…)?
3. A BIOS frissítés elvileg alapbeállításokra állít vissza mindent, igaz ez? Szóval amit akarok újra be kell állítani? (azt hiszem csak egy ilyen dolog volt, a RAM órajele volt alacsonyan alapból)
4. Van valami még amire figyelnem kéne? (az alapvető dolgokról tudok, mint hogy a frissítés közben az áramkimaradás megöli a lapot, pendriveot nyilván nem kéne kihúzni idő előtt stb. – van még valami hasonló?)

Bocs, ha kicsit amatőr kérdések (vagy ha nem ide tartoznak) - elolvastam az összefoglalót és a neten is olvasgattam - de ritkán csinálok ilyesmit, és jobban szeretem a személyes megerősítést/információt hozzá-sokkal-jobban-értőktől. :)

[A többi cucc, ha esetleg kéne: Ryzen 5 3600; 2x8GB Ripjaws 3000Mhz; Bitfenix Formula 550W, illetve Win10 van a gépen, és egyáltalán nem tervezek Win11-re váltani. ]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#77073) #72688384 válasza kocsiska15 (#77072) üzenetére


#72688384
törölt tag

ha nincs problémád a jelenlegi biossal akkor ne frissits.

(#77074) Doky586 válasza kocsiska15 (#77072) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én inkább 2 nappal a vásárlást követően frissítem a biost, de biztos 2 héten belül. Nem várok 2 évig. Nem tartozok azok közé akik hamisan azt hangoztatják hogy ami működik azt mem kell frissíteni és még ma is XP-t vagy win7-et használnak.

A bios (cmos) beállítások többsége természetesen resetelődik, ha túlhúzva volt az eltűnik.
Elegendő az utolsó bios.
Windowst és drivereket ez nem érinti.

[ Szerkesztve ]

(#77075) codec válasza anonymus89 (#77069) üzenetére


codec
senior tag

Akkor tartok tőle, hogy a sata controller chip(többek között azért is felel, hogy a bios felismerje a csatlakoztatott eszközt.) adta meg magát :(.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#77076) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki Win 11-et MSI B550 Tomahawk lappal? Illetve a legújabb beta biossal?
Ha nem beta biossal, de Win 11 van, működik minden rendesen? 5600X megy benne.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#77077) kocsiska15 válasza Doky586 (#77074) üzenetére


kocsiska15
tag

#77073 jasso
Köszi a választ!

#77074 Doky586
Ezt így nem igazán értem, mikor megvettem a PC-t nyilván a legfrissebb BIOS került rá, azután raktam fel a Windowst és minden mást. Úgy értettem, hogy azóta nem frissítettem a BIOS-t, tehát nem vártam alapból két évet - bár úgy érzem két év az így is úgy is hosszú idő, szóval végülis ugyanmindegy. :D De sorry ha félreértek valamit.

Köszönöm a válaszokat!
Szerintem meg fogok próbálkozni vele (egy napsütésesebb időben... ), még ha tartok is tőle egy kicsit.
Előnyösnek tűnnek már az ilyen "Improved system smart fan function." ill. "Improved USB device compatibility" dolgok is + elvileg az AMD készített egy "Smart Access Memory" nevű funkciót, ami hasznosnak tűnik (de ennek még utánanézek később) és amihez mindenképp BIOS frissítés kell, szóval talán megérheti a minimális kockázatot. :K

(#77078) #72688384 válasza kocsiska15 (#77077) üzenetére


#72688384
törölt tag

ha nem 6000-es szériás videókártyád illetve 5000-es procid van akkor nem tudod használni a SAM-t de amúgy sincs sok értelme amig a játékok nem úgy vannak megirva h használják is.
de cserébe ha frissités közben kapsz egy áramszünetet akkor beszoptad. megéri?

biost akkor frissits ha problémád van a jelenlegivel és "muszáj", különben felesleges.

(#77079) kocsiska15 válasza #72688384 (#77078) üzenetére


kocsiska15
tag

Értelek, tényleg, és igazából én is így voltam vele - de most úgy éreztem, hogy ennyi idő után azért már megérhet annyit a potenciális fejlődés miatt. Egy random áramszünet esélye - jó időben - elvileg minimális abban a pár percben. Legalábbis szerintem. :F Viszont értem amit mondasz, van is benne valami.

Ami a SAM-t illeti, azért írtam le, mert több helyen írták olyanok akiknek szinte pont ugyanez a konfig volt mint az enyém, hogy sikeresen beüzemelték - szóval főleg emiatt gondoltam rá, hogy lehetséges. De különösebben nem értek hozzá, igazából csak pozitívumként említettem, hogy az is ott lehet, csak mellékesen, annyira azért nem fontos.

(#77080) Doky586 válasza kocsiska15 (#77077) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hacsak nem a boltban kéred hogy szereljék készre a gépet és frissítsenek biost helyetted, akkor valójában egy régebbi (uefi)bios-al kapod meg, hiszen hónapokig utazott a lap konténerhajókon, kamionokon, és ugyebár minden számítástechnikai szoftver félkészen van kiadva hogy minnél hamarabb kerüljön a vásárlókhoz a hardver. A fejlesztők addig még dolgoznak rajta, javítják a hibákat, az első felhasználóktól érkező (pl kompatibilitási) hibákat kijavítják és kiadják a friss biost amit neked illik saját érdekedben felraknod.

"Egy random áramszünet esélye - jó időben - elvileg minimális abban a pár percben"
És ha mégis megtörténik? A vásárlás utáni 2hét alatt senki nem tudja bizonyítani a boltban hogy az miattad van. (hacsak te magad nem hangoztatod azt hogy elbaxtad)

[ Szerkesztve ]

(#77081) kocsiska15 válasza Doky586 (#77080) üzenetére


kocsiska15
tag

Oké, így már értem. Boltban szerelték össze egyébként, ill. úgy emlékeztem, hogy én BIOS frissítéssel kezdtem a rendszertelepítés stb. előtt de most már ebben sem vagyok biztos... :D
Igazából "a vásárlás utáni 2 hét" az kb. kettő évvel ezelőtt lejárt :D szóval az én esetemben ez most már mindegy is, mert ugye a jelenlegi helyzetről van szó.

Kicsit összezavarodtam, de majd átgondolom a dolgot később mikor jobban ráérek és meglátom az összeszedett infók alapján mi legyen.
Még egyszer köszi mindenkinek.

(#77082) cavman


cavman
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. MSI B450 Tomahawk Max -ba szeretném életre bírni a Ryzen 5 5600X procit. Régi a bios, így hát cserés lenne. Viszont az MSI oldalán az istennek sem akarja letölteni a 7C02v1H.zip csomagot. A régi proci Ryzen 5 3600. Köszönöm előre is! :R

(#77083) abdulka1 válasza cavman (#77082) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Jó helyen nézed? Én nem is látok ilyen verziószámú letölthető BIOS-t!
7C02v30 a legrégebbi az oldalon.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#77084) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Melyik alaplap lenne a legmegfelelőbb ezekhez?
i9 9900K, ASUS ROG 3060 Ti, 32 GB ram, stb..

1/ MSI Z390 MEG ACE
2/ GIGABYTE Z90 AORUS ELITE

Válaszokat előre is köszönöm. :R

Üdv Zola :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#77085) cavman válasza abdulka1 (#77083) üzenetére


cavman
tag

Igen, az MSI oldalon volt. De kiadja az általad jelölt verziót. Az jó lehet? Mert így már bizonytalanságba kerültem.

(#77086) abdulka1 válasza cavman (#77085) üzenetére


abdulka1
őstag

Ez egy 2019-ben kiadott verzió!
Ha már frissítesz, akkor tedd fel a legutolsó stabilt, ami a lapod oldalán a 7C02v3B Release Date 2021-05-25

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#77087) cavman válasza abdulka1 (#77086) üzenetére


cavman
tag

Köszönöm szépen! Letöltött, frissítettem. Proci be, és Mukod!
Thx! :R :R :R

(#77088) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Uj vinal lesz nekem a ryzen es olyan kerdesem lenne hogy minden alaplap "ledobalja az usb-ket"
X570 impact VIII lenne a kiszemelt.
Egy tulaj irta hogy neki a vive-ot es az X6 dac os is allabdoan lecsatlakoztatja... :R

(#77089) abdulka1 válasza cavman (#77087) üzenetére


abdulka1
őstag

;)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#77090) #72688384 válasza V60 (#77084) üzenetére


#72688384
törölt tag

csak a bios különbözik, nézd meg youtubeon h melyik milyen és a szimpatikusabbat válaszd. én mondjuk nem vennék semmi gigabyte terméket.

(#77091) #72688384 válasza perecKING (#77088) üzenetére


#72688384
törölt tag

volt akinek jelentkezett volt akinek nem. ha neked is ledobálja akkor frissited a legújabb NEM béta biosra és megjavul. ha nem dobálja le akkor pedig úgy hagyod ahogy van.

(#77092) #72688384 válasza Doky586 (#77080) üzenetére


#72688384
törölt tag

:sigh:

(#77093) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Szép napot szakik
Miután nem találtam kimondottan az alaplapomhoz topikot, így az azonnali jön szóba.
Olyan kérdésem volna:

Adott az Asus Rog Strix B450F Gaming alaplapom, és maradt a R5 2600 -as CPU benne az eldurvult árak miatt . Ehhez a vashoz kiadtak jó pár BIOS frissítést.
Ezzel a meglévő CPU-val mehet fel a friss BIOS ? és utána is elfog indulni? jó lenne ha valaki/k ezt megerősítenék (pro - kontra) sőt egy-egy képlinkkel ezt megerősítve, hogy onnantól nem csak újabb CPU-val indulna el.
Nem merem megfrissíteni, mert korábban valahol olvastam, hogy utána már nem fogja beismerni a CPU-t csak az újabbakat. Kérnék ezzel kapcsolatban 200%-os megerősítést :R
Hálás köszi a fontos segítségért !

(#77094) varmi2 válasza _DiEGO_ (#77093) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha nincs bajod a jelenlegi biossal, akkor minek frissíted?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77095) _DiEGO_ válasza varmi2 (#77094) üzenetére


_DiEGO_
őstag

NEM ezt a választ keresem, sorry .

(#77096) jokeph válasza _DiEGO_ (#77095) üzenetére


jokeph
nagyúr

A lapod gyártói oldala nem ír korlátozást CPU ügyben, de ez csak 100%, olyan ember kellene akinek ilyen kombója van, az lenne a 200%- :)

Amúgy, ha minden ok és nem lesz CPU csere pl. 5xxx-re én se bántanám a BIOS-t rajta.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77097) _DiEGO_ válasza jokeph (#77096) üzenetére


_DiEGO_
őstag


Nekem még ez a régi BIOS van fent:

https://rog.asus.com/hu/motherboards/rog-strix/rog-strix-b450-f-gaming-model/
[link]

[ Szerkesztve ]

(#77098) #72688384 válasza _DiEGO_ (#77095) üzenetére


#72688384
törölt tag

lehet nem ezt a választ keresed de ezt kapod. mi a f van ezzel a topikkal az utóbbi időben? 5 poszt analfabéla biost akar frissiteni aztán 10 poszt hogy elbaszta és segitsetek.

ha nincs probléma a jelenlegi biossal akkor ne piszkáld, ha pedig van akkor azt ird le hogy mi a gondod vele.

(#77099) #72688384 válasza _DiEGO_ (#77097) üzenetére


#72688384
törölt tag

de hogy ON is legyen:

(#77100) Starchm válasza #72688384 (#77099) üzenetére


Starchm
őstag

az, h a chipset mit tamogat mibe is segit annak eldonteseben, h a biosba benne van-e a microcode?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.