Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73801) tototos válasza imotrepus (#73800) üzenetére


tototos
őstag

Azzal még együtt tudok élni hogy nem ad tápot. Van elég port. A problémám hogy mit cisnál az usb3-as eszközökkel. Olyan mintha a usb vezérlőt végezné ki, mert semmi nem látszik a eszközkezelőben amikor rádugom az eszközt más gépre.

(#73802) tototos válasza tototos (#73801) üzenetére


tototos
őstag

Meglett a ludas az egyikre vagy talán mindkét esetre. A nem működő port 5V-os pinje nincs a helyén és szerintem hozzáér a a trasmit+ lábhoz. Lehet a felette lévő port közös lábakat használ így amikor usb3-as eszközt dugok rá kap egy 5 voltos cirogatást a rendszert :F

(#73803) Cingáriusz válasza imotrepus (#73797) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Gyári, pattintós Intel hűtő van rajta, abból is a legvékonyabb :)

(#73804) imotrepus válasza Cingáriusz (#73803) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Akkor a CMOS Clear jumper nem jó vagy nem jó helyen van!!! :)
Nincs más tippem! Proci cserébe nem szokás belehalnia a MB!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73805) Starchm válasza Cingáriusz (#73803) üzenetére


Starchm
őstag

Masik lapban megy barmelyik proci am?

(#73806) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

el tudnátok igazítani? be kellene pattintanom egy Ryzen 3600XT-t egy Asus X470F-Gaming lapba. mindkettő zsírúj, de egyik sincs nálam, fel kell készülnöm a setupra. ha jól láttam, akkor csak Crosshair lapokon megy a BIOS flash, szóval ehhez mindenképp kell nekem egy 2xxx vagy 1xxx Ryzen proci, hogy fel tudjam dobni a vonatkozó '5809' BIOS-t, igaz?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#73807) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy ilyen régebbi alaplapom: ASRock 960GM-GS3 FX
Videokártyám: ATI Radeon HD 5670
Most telepítem fel a Win7-et (Ultimate - 64 bites - Service Pack 1), amit nem áll szándékomban frissíteni.
A videokártyás topikban ajánlották, ennek a programnak a feltelepítését:
whql-win8.1-win7-catalyst-15.7.1-oct30.exe

Ezen kívül miket telepítsek fel, amik a normális működéshez alapvetően fontosak?
Pl. ezek kellenek?:
[https://www.amd.com/en/support/embedded/amd-embedded-radeon/embedded-chipsets/amd-780e-sb710-chipset]

Az eszközkezelő csak hangkártyánál maradt felkiáltójel, amíg a hozzá való drivert fel nem telepítettem.

Köszönettel várom a választ. :R

(#73808) tototos válasza tototos (#73802) üzenetére


tototos
őstag

Visszaállítottam a lábat a megfelelő helyre így működik az összes port, de usb3-as eszközt nem merek rá dugni. USB3-at hogyan tudnám kimérni hogy nem fogja elrontani a rádugot eszközt?

(#73809) imotrepus válasza peter889 (#73807) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Szerintem így készen van!!
[link] innen csak akkor és olyan Driver-t telepíts amiről tudod is, hogy mire való és szükséged is lehet rá!!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73810) imotrepus válasza hoffman_ (#73806) üzenetére


imotrepus
aktív tag

ASUS ROG STRIX X470-F GAMING
Ryzen 5 3600XT (3.8GHz, 95W,L3:32M,6C) Bios 5406 [link]
A jelenleg rajta lévő Bios versio-nak megfelelő procit kell tenned bele
és azzal frissíteni a legújabbra vagy a procinak megfelelő 5406-ra

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73811) hoffman_ válasza imotrepus (#73810) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi, akkor a proci nélküli update hiányát jól olvastam össze.

azt láttam, hogy 5406-tól tudja, csak az 5809 a legfrissebb. érdemes lehet a legújabbat felrakni? az még csak pár napos, ahogy láttam.

sajnos a jelenlegi rev. nem ismert számomra, azzal csak ott fogok találkozni az első boot alkalmával, ezért készülök régi CPU-ra.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#73812) peter889 válasza imotrepus (#73809) üzenetére


peter889
őstag

Rendben, köszi szépen. :R
Mondjuk nem az alaplapi hangkártyát használom, hanem külön kártyát, de arra már letöltöttem a megfelelő drivert, amit el is fogadott a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#73813) peter889 válasza imotrepus (#73809) üzenetére


peter889
őstag

Ja, bocs, már csak az egyértelműség végett, tehát akkor ez mehet, ugye?:
whql-win8.1-win7-catalyst-15.7.1-oct30.exe

És ezt hagyjam ki? :[https://www.amd.com/en/support/embedded/amd-embedded-radeon/embedded-chipsets/amd-780e-sb710-chipset]

Köszi szépen előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#73814) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Üdv
Olyan kérdésem lenne, hogy az alaplaphoz csatlakozom két pici számítógépes hangszóróval. Van egy USB ami a tápot adja, és van egy vonal szintű kimenet. Ha elindítom a gépet a hangszóró nem szól csak ha kihúzom az USB-t, és vissza is dugom. Lehet hogy valami energia gazdálkodási beállítás az oka?

Alaplap: Msi MPG Z490 Gaming Plus

(#73815) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Üdv!

Egy olyat kérdeznék hogy létezik átalakító egy siemens celsius spec tápja és normál atx táp között? Vagy lehetetlen mert teljesen más fesz értékekel dolgozik a sie táp. Esetleg más oka van. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#73816) imotrepus válasza peter889 (#73813) üzenetére


imotrepus
aktív tag

A Catalyst mindenképpen!
A másik nem szükséges!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73817) imotrepus válasza hoffman_ (#73811) üzenetére


imotrepus
aktív tag

A még csak pár napos BIOS-okkal lehetnek problémák!
Én az 5406-t tenném fel, és azt előre letölteném egy biztos jó
usb-re, nem a helyszínen egy frissen összerakott gépel és
semmi esetre sem közvetlenül a netről frissiteném a lapot

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73818) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Az alaplapomon 2 db USB 3 csatlakozo van viszont eltérő helyen. Az egyik fektetett 90 fokos kivitel míg a másik sajnos nem így azon házak amik két darab USB 3 kábellel rendelkeznek mint pl a H500M azt csak nagyon körülményesen tudom bekötni. Az a kérdésem hogy hol tudok magyarországon olyan csatlkozot vásárolni amivel kényelmesen beköthető az alsó USB 3 csati is úgy hogy ne kelljen szarrá törni a kábelt. [link] <-- Ilyen lenne a legjobb vagy ez: [link] Talán az utóbbi megoldás lenne a legjobb de sehol se találok mindenhol nincs készleten vagy hasonlo csak külföld de még ott sem biztos hogy van. Nagyon megköszönném ha valaki ebben tudnak segiteni :) :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#73819) Cingáriusz válasza Starchm (#73805) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Persze, azok tuti jók.

(#73820) abdulka1 válasza BogyóBP (#73818) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Hasonló problémám van nekem is, és valami ILYET nézegetek.
Várni kell rá, de töredék áron van az itthon beszerezhető kábelekhez képest

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73821) anonymus89


anonymus89
addikt

Srácok ha itt nem szerepel az Adata xpg SX6000 128GB-os verziója az ssd-nek csak a 256-os akkor fog menni a lapban?

Bocsánat a lap kimaradt.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#73822) hoffman_ válasza imotrepus (#73817) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

köszönöm, megfogadom!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#73823) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Van egy új Gigabyte Z490M alaplapom, és egy Kingston A2000 M.2 SSD-m.
Ebbe a lapba 2db M.2 SSD hely van.
Az egyik foglalat a CPU és a PCIe között (ez le volt ragasztva egy ilyen feliratú matricával: "Limited Functionality! Check Manual!"
A másik foglalat a két PCIe között van.
Mi egyszer ebbe az utóbbiba tettük az SSD-t, mert úgy értelmeztük a CPU alatti foglalaton a matrica szövegét, hogy ez egy másodlagos foglalat lehet.
Jó helyre raktuk az SSD-t?
Vagy a CPU alatti foglalatba kellett volna rakni?
Melyik az elsődleges? :F
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#73824) jokeph válasza libus (#73823) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Az M2A_SB, azaz az alsó a használandó. ;)
A felső rövidebb (max 80mm hossz) érdekes valami, ilyet még nem láttam, szűkszavúan nyilatkozik róla a gyártó, valami jövőbeni fejlesztéshez fenntartva. (lehet, az újabb 10. gen refresh CPU-k adnak talán hozzá majd pci-e sávot, hogy tudjon benne eszköz működni, de ez csak az én feltételezésem). :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73825) libus válasza jokeph (#73824) üzenetére


libus
őstag

Akkor a lényeg, hogy jó helyre tettük.. :)
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#73826) libus


libus
őstag

Lenne még egy kérdésem, mert ez nem tiszta számomra. :B
3200MHz-es RAM-ok vannak a gépben.
Biosban Advanced módban 3200-at ír, Easy módba 2133MHz-et. :F

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#73827) Fire/SOUL/CD válasza libus (#73826) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én nem látom, hogy azt írná ki (mindkét képen 3198Mhz-t látok)... :B
(W10 topikban amikor érdeklődtél, ott még rossz helyen voltak a RAM-ok, de megfogadtad a tanácsom, és átpakoltad őket a jó helyekre)

UI: Ott a DRAM Status-nál, az XMP profil nélküli órajelet mutatja, XMP profil nélkül annyin hajtaná....

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#73828) libus válasza Fire/SOUL/CD (#73827) üzenetére


libus
őstag

Szia! :)

Igen, ma reggel átraktam őket. :K
De amúgy volt egy olyan érzésem, hogy az A2-B2 kellene őket tennem az A1-B1 helyett, de inkább a próbálgatás helyett először inkább kérdeztem. De lehet jobb lett volna már az elején letisztázni.. :B
Már több mint 15 éve nem raktam össze gépet, már eléggé megkoptak a dolgok.. :B

Tényleg.. :D én meg nagyon rá voltam zoom-olva a
DRAM Status-ra, és nem is néztem feljebb. :DDD
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#73829) krisz77


krisz77
tag

sziasztok valaki meg tudja mondani hogy az mitöl lehet hogy újraindulgat a gép közbe fekete a képernyö ? raktam a gépbe másik tápot másik ramot másik procit akkor is ugyan azt csinálja újraindul 10 másodpercenként

(#73830) feketenorbi


feketenorbi
csendes tag

Sziasztok!

A két Chipset között nagy a különbség? (Nem találtam összehasonlító oldalt) :(
Intel Q77
Intel Q65

[ Szerkesztve ]

(#73831) Fire/SOUL/CD válasza feketenorbi (#73830) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Intel Q65 Express Chipset VS. Intel Q77 Express Chipset

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#73832) BMS


BMS
őstag


Letöltöttem az alaplapom oldaláról az összes drivert és rátettem egy pendrive-ra(bal oldat).
Nekem előtte Win7-em volt és ott addig nem tudtam csatlakozni az internetre amíg az alaplap dvd-jéről fel nem raktam a drivert.
Ha esetleg ez Win10-nél is előfordul akkor elég a realtek_pcielan_w10(LAN Drivers)-t felraknom és utána mehet a többi is(kivéve gondolom az On-Board VGA driver mert ryzen 3700-em lesz és abba nincs integrált vga).
A DVD-d azért nem tudom majd használni mert nem kértem a konfigba optikai meghajtót.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73833) feketenorbi válasza Fire/SOUL/CD (#73831) üzenetére


feketenorbi
csendes tag

Köszönöm! :)

(#73834) Fire/SOUL/CD válasza BMS (#73832) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az igen ritka, hogy a W10 ne ismerje a LAN karikat, nem csak Realtek esetén, hanem más gyártók LAN vezérlőit is beleértve.
Elsőre semmit ne telepíts, hanem egyből menj a Windows Update-re és frissíts le mindent, sok drivert fog leszedni és telepíteni. Ha kéri, akkor gép restart és újra update... Ezt addig játszd el, amíg azt nem írja a WU, hogy naprakész (nincs mit letölteni).
Ezt követően kukkants be az Eszközkezelőbe (WIN+X gomb és Z) és majd kiderül, hogy maradt-e valami ismeretlen eszköz...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#73835) BMS válasza Fire/SOUL/CD (#73834) üzenetére


BMS
őstag

Okés :)

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73836) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok.
Van egy vadi új Msi b460 a pro alaplap.
Ahogy elindult azonnal elkezdett összeomlani a biosban. [kép] [kép]
Cmos reset. Ugyanaz. Legfrissebb biost sikerüt feltenni a flashelős részre be tudtam lépni, de ugyanaz maradt.
Semmit nem tudok állitani.
Ha nem lépek be a biosba, akkor alapon minden elindul.
Ez lehet vga hiba, vagy 99% hogy az alaplap kuka?
A teljes gép új, kivéve vga, az egy 1070ti, furmarkban nem artifactel.
Van értelme holnap tesztelni másik vgaval?

[ Szerkesztve ]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#73837) krisz77


krisz77
tag

sziasztok valaki meg tudja mondani hogy az mitöl lehet hogy újraindulgat a gép közbe fekete a képernyö ? raktam a gépbe másik tápot másik ramot másik procit akkor is ugyan azt csinálja újraindul 10 másodpercenként

(#73838) krisz77


krisz77
tag

egy GA-B75M-D3V 1155 alaplapról van szó

(#73839) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy B550 Asus alaplapom, és most kaptam egy olyan gépházat amin van front Type-c kivezetés, de az alaplapon nincsen ilyen csatlakozó.
Létezik olyan bővítőkártya, vagy valami más megoldás amire rá tudom csatlakoztatni a front type-c csatlakozóját?
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#73840) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

A héten vettünk 1000 év után egy PC-t, saját összerakás:

Gigabyte Z490 UD
Intel Core i5 10400
2x8 GB Hyperx Fury 3200 Mhz
Inno3D Geforce GTX 1650 Super
Kingston A2000 250 GB SSD
Corsair TX550M
FSP CMT270 ház
Windows 10 Home x64

Felmerült pár probléma, de ezek nagyját már orvosoltam:
1. gond - Megoldva
- 5 sípolás, ha a VGA-ba van dugva a HDMI és nincs kép. Ha az alaplapi kimenetre van dugva a HDMI akkor van kép minden pöpec. BIOS beállításokban az elsődleges grafikus adapter a PCIe 1 volt gyárilag is beállítva nem piszkáltam. -> Megoldás: F3 BIOS F4-re frissítése

2. gond - Megoldva
ARGB hátsó venti nem világít, alaplap sem látja. - > Megoldás: A ház vezérlőjére nem volt kötve tápellátás. A vezérlőnek SATA tápcsatlakozó kell. Bekötöttem minden pöpec.

3.gond - Need Help!
Amikor Windowst akarok telepíteni USB 3-as pendriveról, a ház előlapi USB 3 portjába dugott UEFI-s (GPT) pendriveal nem bootol be, néha a BIOS-ba megy néha csak marad az alaplapi gigabyte logo. Ha USB 2- be dugom a Windows simán fel tudom telepíteni. Felraktam a windowst, lefrissül minden, teszteltem az USB 3-as portokat. Oda-vissza másolás pöpec, Pendrive teljes formázás is OK. Tehát az előlapi USB 3-as portok működnek. Viszont Windoes telepítés továbbra sem megy róla. A telepítőt Rufus-al csináltam normális MCT-al leszedett Windows 10 iso-ból. Próbáltam úgy is, hogy FAT32-re formáztam a pendrive-ot és simán csak rámásoltam a telepítőt, ugyanaz a szitu, USB 2-ről elindul, USB 3-ról nem. Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond? A BIOS-ban csak annyit állítottam, hogy a ramoknál az XMP Profile 1-et kiválasztottam, illetve a CPU-nál Gaming Profilet lehetett választani ezáltal az folyamatosan all core 4 ghz-en pörög.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#73841) Sipike19


Sipike19
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy Asrock B450 PRO4 v1.0 alaplappal kapcsolatban.

Egy Ryzen 5 1600AF-el van használva, és az lenne a problémám, hogy vettem hozzá egy adata Gammix S5 480Gb-os M.2 PCI-E SSD-t, emellett egy TP-Link-AC1300 PCI-E-es wifi vevőt, és egy GTX1650 Super VGA-t.

Ha beteszem az SSD-t nem tudom telepíteni a videókártya drivert, ha kiveszem az SSD-t akkor viszont tudom.

Minden lehetséges megoldást előre is köszönök!

Sipi

(#73842) Cingáriusz válasza Sipike19 (#73841) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Próbáld meg a másik m.2 csatolóba tenni az SSD-t! Ezen a lapon kettő van.

(#73843) jokeph válasza Sipike19 (#73841) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Az SSD-nek és a VGA-nak tudnia kell egyszerre mennie, mindegy melyik M2-s csatiba rakod (ez a lap mindegyik M2-es csatolóban támogatja mind az M2 NVMe pcie meghajtókat).
Amit vettél M2 SSD-t, az biztos hogy NVMe pci-e ? Mert ha M2 SATA, akkor csak az alsó M2_2-es csatolóban fog működni, egyben tilt is 2 SATA portot.
Ha a pcie-s wifi nem rakod be, akkor is fentáll eme jelenség ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73844) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!

Nem találtam a megfelelő topikot, ezért hátha itt kapok Tőletek segítséget.
Szóval adott egy frissen összerakott konfig Asus Z490 TUF alaplappal, friss driverekkel, de nincs basszus az 5.1 hangrendszeremen. A Realtek Audio Controlnál tesztelve működik a mélynyomó és be van állítva az 5.1, de zenehallgatásnál semmi basszus nincs. Emlékszem, hogy korábbi Z97 lapomnál volt külön lehetőség a basszust aktiválni, de itt semmi. :(
Mit rontok/felejtek el? :B

Köszi előre is!

(#73845) Sipike19 válasza jokeph (#73843) üzenetére


Sipike19
tag

Helló!

Köszi a gyors választ!
Igen NVMe PCI-E SSD.
Pontosan ezért nem értem én sem a hiba okát.
AIDA64-ben megtekintve a PCI sávokkal sincs probléma, ugyanúgy 8 sávot használ a VGA mint eddig.
BIOS-ban több beállítást is kipróbáltam ami a PCI-E-hez kapcsolódik. Ha az SSD bent van azt írja, hogy az op rendszer, vagy a videókártya nem kompatibilis.
A Wifi adaptert kihúztam, de a probléma ugyanúgy fennál, csak azóta nincs netem.
Egyébként a BIOS a lehetőségekhez képest a legfrissebb 3.60-as verzió. Az egyel frisebb verzió már nem támogatja a processzorom.
Régi Crucial BX500-as Sata SSd-vel minden jól működik.
Azóta láttam még pár érdekes anomáliát. Rátelepítettem a Windowst, és azóta egyfolytában minden indításnál crashel, és helyreállítást csinál, aztán 10-15 perc után betölt.

Sipi

(#73846) jokeph válasza Sipike19 (#73845) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez esetben érdemes lenne egy másik CPU-val is megpróbálni. :U
Alsó M2_2-es slotba helyezve az SSD-t (ahogy fentebb is javasolták) is előjön ez a probléma ?

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73847) Katsu válasza Katsu (#73479) üzenetére


Katsu
aktív tag

Sziasztok,

Túl vagyok a garanciáztatáson. 2 hétig volt szervizben. Állítólag 6 napig folyamatosan tesztelték. Természetesen nem jelentkezett a probléma...
Hazahoztam a lapot, összeraktam a gépet. 1 óra alatt újra előjött a probléma.
Nem tudom, hogy mit csináljak. Még 1 OS újratelepítést megpróbálok. De azon túl nem marad más hátra, viszem vissza és ezt játsszuk, amíg meg nem unják. Fogalmam sincs mivel tudnám mindent kizárólag bizonyítani az igazamat, hogy hibás a lap.
Holnap átviszem egy kollégámhoz az egész gépet és ott is megnézzük, hogy más hálózatban jelentkezik-e a hiba.
A komplett gépet nem szívesen viszem be a szervizbe. Pontosabban nem szívesen hagyom ott. Bevinni bevinném, de nem hiszem, hogy hagynák, hogy ott maradjak vele.

Van esetleg valami ötletetek, hogy mit csinálhatnék még?

Köszönöm.

(#73848) jokeph válasza Katsu (#73847) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
A hibajelenség:
Bizonytalan netkapcsolat - változó sebesség/megszakadó kapcsolat, szélsőségesen változó ping, a böngészés is döcögős... ?
A lapodon Realtek 2,5 Gbit-es LAN van, és adott kiadású lapokra rengetek efféle panaszt olvastam másik fórumban, (#98996) gyártótól függetlenül. :U
Kérdés: kábellel csatlakozol az internethez vagy wifi-vel használod ?
A wifi-t Intel chip hajtja, nem a Realtek a lapodnál, ha wifi-s kapcsolatnál is megvan a probléma, akkor nem áll a fenti írásom.
A realtek LAN-t BIOS-ban lehet állítani kisebb (1 Gbit-es) sebességre ?

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73849) Sztyepadzso válasza Sipike19 (#73845) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Lehe,t, hogy láma kérdés, de melyik slotban van a VGA?

(#73850) boorit


boorit
csendes tag

Hello!

Most vettem új gépet, évek óta laptopot használtam, most állok vissza desktopra. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes az alaplaphoz tartozó drivereket feltelepíteni, vagy bízzam ezt a windowsra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.