Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73901) BMS válasza Starchm (#73900) üzenetére


BMS
őstag

Nem.
Csak megfogtam a kábelt és átdugtam. Az 1gigás verziót egyből felismeri a 2.5nél meg nincs net.
Az eszközkezelőn nincs sárga jel az updateben is mindent letöltöttem

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73902) DaveeedK


DaveeedK
csendes újonc

Sziasztok!
Adott egy Rog Strix Z390-E alaplap. [Cink_Elek] javította, mert elhajlott benne pár tű. Visszaérkezett, raktam bele egy i7-9700K procit, de nem indul. Felpörög a venti + cpu led villan egyet. Ötletek? Kuka az egész?

(#73903) batyuska100 válasza DaveeedK (#73902) üzenetére


batyuska100
senior tag

Cink_Elek letesztelte javítás után? Biost resetelted?

(#73904) hobizoli válasza BMS (#73899) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az UTP kabel is ahhoz valo minositesu?

több drón kell ;P

(#73905) DaveeedK válasza batyuska100 (#73903) üzenetére


DaveeedK
csendes újonc

Egyenlőre annyit írt, hogy foglalat sérülésnél gyakran sérülhet a bios is. Bios resettel most próbálkozom.

(#73906) DaveeedK válasza batyuska100 (#73903) üzenetére


DaveeedK
csendes újonc

Bios reset után is fenn áll a probléma.

(#73907) DaveeedK válasza batyuska100 (#73903) üzenetére


DaveeedK
csendes újonc

Viszont annyit észre vettem, hogy ha a 8pin tápcsati ki van húzva úgy nem villan a led, pörög minden, de nincs kép. Ha bevan dugva, akkor van a cpu led villanás és leállás.

(#73908) batyuska100 válasza DaveeedK (#73907) üzenetére


batyuska100
senior tag

Persze, hogy nem villan, úgy nem kap áramot a proci. :D Nagyon lehetséges, hogy zárlatban van az alaplap. A venti folyamatosan megy, vagy csak elindul? Egyébként a proci elkezd melegedni +8 tápcsatival?

(#73909) DaveeedK válasza batyuska100 (#73908) üzenetére


DaveeedK
csendes újonc

A venti felpörög, majd leáll. Mivel csak kb 3sec-re indul így nem melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#73910) batyuska100 válasza DaveeedK (#73909) üzenetére


batyuska100
senior tag

Akkor zárlatban van az alaplap. ---Vagyis az én tippem ez lenne.

(#73911) DaveeedK válasza batyuska100 (#73910) üzenetére


DaveeedK
csendes újonc

Érdemben tudok kezdeni vele valamit?

(#73912) batyuska100 válasza DaveeedK (#73911) üzenetére


batyuska100
senior tag

Én 1156-os lappal jártam így 6 FET volt zárlatban, én új lapot vettem, az én szerencsém az volt, hogy ezek 15-20 ezres tételek, a te cuccodat még lehet, hogy megérné elvinni még egy szervízbe.

(#73913) imotrepus válasza dudigy (#73897) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Hogy érted azt, hogy be dob a BIOS-ba? Nem csak egy DOS-os felület jelenik meg?
Próbáltad másik billentyűzettel?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73914) dudigy válasza imotrepus (#73913) üzenetére


dudigy
tag

Nem DOS-os felület hanem delnyomkodás nélkül a biost nyitja meg bootolás helyett. Fogalmam sincs miért de ezt teszi.

(#73915) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Van egy Gigabyte Z390 Aorus Ultra alaplapom,2 db 250 Gb M.2 ssd van benne az egyiken a rendszer a másikon a játékok,és egy Tb sima ssd ,na a lényeg vettem egy 1 Tb m.2 ssd kevés a helyem csak az a gond hogy nem indul a gép az új 1 tb ssd vel hiába resetelem a biost nem működik hibakódot ír állandóan 7F a hibakód tud valaki valami megoldást,.
De ha beleteszem egy pci kártyába az ssd akkor onnan meg elindul, :F
Memóriákat tettem másikat bele már de az nem segített.

A saját topokjába nem nagyon jön válasz hátha itt tudja valaki.

(#73916) dudigy válasza dudigy (#73914) üzenetére


dudigy
tag

Billentyűzet cserét nem csináltam de erre nem is gondoltam. Milyen közé van a billentyűzetnek ehhez?

(#73917) cut


cut
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy érdekes problémám. Van egy asus z390 es lapom egy i9 procival, volt benne egy 1080 as vga, ami 2 monitorral használtam.
Eladtam a 1080 at, és pár napig nem volt vg a gépben. Ettől függetlenül rádugtam az alaplapon lévő hmdi és displayportba a két monitort, de csak az egyiken jelent meg kép, probáltam biosban beállítani, de nem sikerült... Így feladtam. Ma megjött az új kicsike (3070 en) berakom, rágdugom a 2 monitor, és csak egyet észlel ugyanúgy a windows.
Ami csavar és én infó lehet, az egyik moncsi 32 col 4k, hdmi-displayport átalakítóval a másik 32 col FHD hdmivel. (igaz 1080 nál ez nem jelentett problémát.) Lehet a biosban állítottam el valamit? (azóta nyomtam egy deafult biost is és akkor sem jó)
Mi lehet a probléma? Kérlek segítsetek.

Előre is köszi. :R :R
Cut

134 piros pötty :)

(#73918) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!
Van egy kb 3 év körüli asztali számítógépem (z270pro4, i5, gtx970). Pár napja elkezdett random újraindulni, majd hajnalban próbált magától elindulni, de csak felpörgött, leállt sokszor egymás után. Kihúztam a konnektorból, reggel beindult, de kis idő múlva megint újraindult (volna, de megint csak felpörög-leáll). Nem is tudom így használni.
Van ötlet hol induljak el?

(#73919) hobizoli válasza ati888 (#73918) üzenetére


hobizoli
nagyúr

foldelt konnektorban van?

több drón kell ;P

(#73920) ati888 válasza hobizoli (#73919) üzenetére


ati888
senior tag

Igen, de évek óta ugyanott van. Most leszedtem az alaplapról a kapcsolók csatlakozóit és a resetet kötöttem a powerswitch-be, a többit nem dugtam rá. Így végre beindult és egyelőre működik.

(#73921) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hejjhó. Van coil whine problémám sajnos, kellene egy kis ötletelés. A hiba leírást nagyjából átmásolom a 3070-es topicból, picit kiegészítve:

Nálam is van coil whine, nem is gyengén. Viszont az egész gépem új, úgyhogy próbálnám kitalálni, hogy pontosan mi okozza. Megvan még a régi gépem is, ami segíti a probléma gyökerének megtalálását. A következőket tudom eddig:
- A coil whine főleg 3d-s üzemmódokban jön elő. Aida64 stress test alatt is hallani, ha a gép fölé hajolok, de sokkal kevésbé.
- A coil whine három helyről is hallatszik: bal felül alaplapi VRM, videókártya, tápegység.
- Táp: CoolerMaster Mwe Gold 750W V2, illetve Corsair HX850W. Mindkettővel kipróbáltam, pontosan ugyanúgy van coil whine.
- Videokártya: van egy Evga 980Ti is még, azzal is van coil whine, azzal valamivel nagyobb. Másik alaplapban és gépházban is.
- SSD m.2e Pcie csatlójú. Elvileg az is okozhat, bár fura lenne, hogy miért csak 3d-s üzemmódban. De kipróbálnám, hogy mi van, ha kiveszem, de csak késve küldik a csavarhúzót, amivel le tudom szerelni.
- Processzor: 5900x. Annak se nagyon kéne. Viszont annyi megfigyelhető, hogy sokkal gyengébben boostol, mint tesztekben.
- A másik gépbe nem tudom átrakni az MSI kártyát, mert vagy 3 centi híja lenne.
- Még elállni bármitől el tudok január 1-ig, kártyától tovább is.

I am having fun staying poor.

(#73922) #60662784


#60662784
törölt tag

Sziasztok, egy alaplapos kérdésem van.

Ebbe a lapba lehet értelmesen 9900K-t tenni? A vrm érdekel főleg, bírni fogja delejjel?

Most egy 9700F van benne, gond nélkül megy, de a kettő fogyasztása azért messze nem ugyanannyi.
A tuning nem érdekel, ha a gyári boost órajelet tudja a hűtés kezelni, már örülök.
Masszív VRM bordák vannak rajta, de vannak kétségeim.

Köszönöm a válaszokat,

(#73923) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Sziasztok,
létezik-e olyan hogy egy alaplap (Asus M2N-E) CSAK olyan VGA-val indul be aminek nem kell külső táp?

Tehát úgy is kérdezhetném: amelyik vga (GT 610) nem igényel külső tápot az lehet hogy annyira keveset fogyaszt hogy még a pci-e 75W-ot is jócskán alulmúlja?

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#73924) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok,
ha a S.M.A.R.T adatok között az Ultra ATA CRC Error Count naponta nő tíz-húsz értékkel, akkor véres lehet az alaplapom torka?
:U
Van egy 7 éves [alaplapom] , egy éve vettem bele Samsung 860 SSD-t, két héttel ezelőttig szépen ment.
Aztán rakoncátlankodni kezdett, fagyás, nem felállás, lassú, stb.
Letöltöttem Samsung progit, de nem talált hibát az öndiagnosztika.
Letöltöttem HD Sentinel-t, és azt látom, hogy lett 100 ezer hiba. Ejha.
Kicsomagoltam egy friss SATA kábelt, bedugtam egy másik SATA portba a lapon, most remekül megy a gép.
Ellenben a S.M.A.R.T adatokban a számláló még mindig növekszik, igaz, szó sincs ezer darabokról, csak napi néhánnyal nő.
Szerintetek?
:F
Van egy srác, aki épp árulja a szintén DDR3 alaplapját 10 rugóért.
Szerintetek meg kéne venni, merthogy a jelenleginek már alkonyul?
Előre is köszi a tippeket!
:R

(#73925) imotrepus válasza dudigy (#73916) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Próbáld ki, hogy mit csinál, ha nincs semmi a gépre dugva csak a monitor!
Pl hibás multimedias bill. okozott már érdekes hibákat!
Mérd meg a gomb elemet is!
Valami jumpert nem dugtál máshova, lehuztad, nem dugtad vissza?!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73926) imotrepus válasza ati888 (#73920) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Lehet, hogy gondok vannak a ház nyomógombjaival!!!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73927) LEDaxz


LEDaxz
újonc

Sziasztok.
Vettem egy Asus Rog strix Z390 F es alaplapot majd összeraktam a számítógépet.
Egyszer csak azt vettem észre hogy 10 mb/s töltök le. A lan Drivert nem tudom felrakni, elindítom rendszergazda-ként rá nyomok hogy igen és onnantól kész semmi nem jön fel.
Eszközkezelőbe azt írja hogy a legfrissebb van fent. Ha valaki ebben tudna nekem segíteni annak köszönöm!

(#73928) BMS


BMS
őstag

Hali
A B550-es lapom hivatalos oldalán(msi) a drivereknél van egy olyan,hogy on-board vga drivers.Ha azt lenyitom az van ott,hogy AMD graphic drivers.
Ezt csak akkor kéne feltenni ha a processzorom tartalmazna beépített vga-at?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73929) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy ismerős számítógépe most lett újratelepítve és nem kapcsol neki ki.

Hiába nyomom a start menüből a leállítást vagy a power gombot, a windows maga leáll és kikapcsol a képernyő is, valamint a HDD-k se mocorognak már, de a táp, videokártya, processzor hűtőventilátora továbbra is üzemel.

Hol keresendő a probléma?

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#73930) Alpachino


Alpachino
veterán

(Gigabyte Aorus b460M pro, i310100, 2x8gb hx predator 3200mhz)

Az lenne a kérdésem, hogy az normális, hogy bekapcsolás után, a win töltése közben a prociventi és az alaplapra csatlakoztatott ventik leállnak egy pár másodpercre, majd újraindulnak ?...persze a win.10 az folyamatosan tölt, nincs gond a töltési idővel sem.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#73931) Hoffer válasza BMS (#73928) üzenetére


Hoffer
őstag

:K

(#73932) Drizzt válasza Drizzt (#73921) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azóta futottam még néhány kétségbeesett kört, eredménytelenül:
- PCIe sebesség állítás 1x-re. Nem változott semmit.
- Kártya power budget lehúzása 75%-ra. Szintén.
- Kipróbáltam másik négy konnektorral a gépet, semmi változás.
- Régi gépben is van ugyanott, ugyanúgy coil whine, de ott nem hallom igazán, ha felrakom a ház borítását. Most viszont mesh házam van, mindenképpen kijönnek belőle a zajok.

I am having fun staying poor.

(#73933) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok !
Ez lehetséges ??
Lehetséges az hogy azért nem jó mert,nem néztem meg a támogatottsági listában és a Gigabyte oldalán ez nem szerepel és azért nem jó????

Ezeket támogatja.
Én amit vettem az pedig :AGAMMIXS11P-1TT-C1TB GMMIXS11P 1TB COLOR BOX
Lehetséges ez??? Ez nem szerepel . Azt hittem a mai világban már minden kompatibilis egymással.

(#73934) imotrepus válasza Alpachino (#73930) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Gigabyte alaplap nekem is csinált már ilyet!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73935) Drizzt válasza Drizzt (#73932) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem tudom halljátok-e így, de kb. ennyire sikerült felvenni. Élőben nagyon éles, itt sokkal tompább, meg kevésbé hallatszanak benne a frekvencia-ugrások. És a levegő nyomás is sokkal hangosabb, szóval nagyon fel kell venni a hangot/fülelni.
Alaplap hátsó oldalán hallatszik idle-ben is, de azért jóval kevésbé.
Még ha megjön a csavarhúzóm, akkor kiveszem az M.2 SSD-t egy teszt erejéig, szerencsére a régi gépben lévő SATA-st addig át tudom rakni.

I am having fun staying poor.

(#73936) BMS


BMS
őstag

Hali
Akinek msi alaplapja van:
Érdemes fenthagyni a gépen a dragon centert?
Kérdés nélkül felrakta a cfosspeed-et,amire nem tudom szükségem van-e.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73937) Sztyepadzso válasza Drizzt (#73935) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Szia
Nekem nincs személyes tapasztalatom a coil whine-al, de látom, hogy próbáltál más konnektort is.
Az jutott eszembe, hogy apáméknál a rádiók egyedül úgy nem sisteregtek tovább, ha a router(meg az egész kóceráj, gép, monitor, stb) egy ilyen aldis zavarszűrős hosszabbítós elosztóban voltak bedugva. Ilyenbe
Nem tudom, lenne-e haszna..

(#73938) imotrepus


imotrepus
aktív tag

Sziasztok!
Több Gigabyte alaplap specifikációjában is olvastam:
Support for DDR3 2200(OC)/1333/1066/800 MHz memory modules
és a kérdés az 1600MHz RAM-ok támogatása lenne!!
Miért maradt ki a sorból?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73939) hobizoli válasza imotrepus (#73938) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vinni fogja, nópara

több drón kell ;P

(#73940) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
H410-es chipset esetében (Asus), ha véletlenül nem rendelkezne a RAM XMP profillal, van lehetőség kézzel beállítani 2666Mhz-re? (Gyári maximumjára)

(#73941) imotrepus válasza hobizoli (#73939) üzenetére


imotrepus
aktív tag

:R

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73942) Drizzt válasza Drizzt (#73935) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Csináltam egy újabb hangfelvételt. Metódus: Unigine Heaven elején free camerára átállít, a sárkány mellé beáll és 8 mp környékén az egeret elkezdi mozgatni(fel kell venni a hangerőt).
[link]
Node direkt megint nyomultam picit a régi gépemmel, s határozottan van ott is CW, de ott nem mesh házam van, s ha fenn van az oldallap, akkor a ventik terhelés alatt el tudják nyomni javarészt. Itt viszont nem. A venti is csendesebbek, meg a zaj is jobban kijön a házból. Tényleg lehet valami a lakás elektromos hálózatában okozza a CW-t? Sajnos nem emlékszem amikor máshol laktam volt-e CW a régi géppel terhelés mellett. Terheletlenül menükben biztosan, de az olyan nagyon nem is zavart.

I am having fun staying poor.

(#73943) Drizzt válasza Drizzt (#73942) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Próbáltam egy picit Witcher-ezni.
A helyzet az, hogy a coil whine gyakorlatilag 30fps limit és Vsync felett fejhallgató nélkül elviselhetetlen.

I am having fun staying poor.

(#73944) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Küzdök egy problémával, de egyik témában se találok megoldást/segítséget/választ .
Megpróbálom hát itt .
A páciens egy DELL E6540 Notebook, illetve egy Sierra Wireles MC7455 WWAN modem .
Ez a Sierra Wireles MC7455 WWAN modem, nagyon sötét folt a hardware elemek közt,
senki mutat ismertséget irányába .
Alaplap : 63-0100-000001-00101111-100313-Chipset$1AQPM014_BIOS DATE: 12/22/16 01:27:48 VER: A19.00
Tehát ha ebbe a DELL E6540 mPCIe csatlakozójában egy USB 3.0 képes Sierra Wireles MC7455 WWAN modem van, akkor miért USB 2.0 porthoz csatlakoztatott USB 3.0 eszközt mutat a rendszer ?
MINDEN (4db) külső USB csatlakozó USB 3.0, és a kép szerint a belső is USB 3.0 .

Üdv.

Astra

(#73945) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

B450 aorus elite 1.0 alaplapom van és van hozzá egy ilyen bios update: Update AGESA ComboV2 1.1.0.0 D for AMD Ryzen 5000 series CPU support

Ha ezt felrakom ,akkor fog még működni a 3600-as processzorommal vagy már nem lesz kompatibilis abban az irányban csak az újakkal!?

Üdv

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#73946) varmi2 válasza steewcv65 (#73945) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ne rakd fel!

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73947) abdulka1 válasza steewcv65 (#73945) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Visszafelé minden BIOS kompatibilis.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73948) Drizzt válasza Drizzt (#73943) üzenetére


Drizzt
nagyúr

No, ma fogtam, mindent szétszedtem, s újra összeraktam, amennyire tudtam.
Kipróbáltam SATA-s SSD-t a M.2 helyett.
Igazából nem tudom miért, de még az első kör próbálkozásaim óta hangyányit jobb lett a helyzet: mostmár witcherben 60 FPS cappal nincs olyan CW, ami eljönne a fülemig a 2 méterre lévő géptől. Sajnos 120-on már igen zavaróan van továbbra is.
Szerintem az lesz a következő pont, hogy megpróbálok helyi boltokat felhívni, hogy tudnának-e kölcsönözni valamilyen tápot gyors kipróbálás céljából. Mondjuk a járványhelyzet miatt konkrétan egy boltban ott lenni pár percnél többet nem igazán szeretnék, de hátha lesz valamilyen lehetőség, esetleg előre kifizetni, de még aznap visszavinni, ha nem lesz jobb.
Aztán ha az nem segít, veszek egy másik lapot. Ha az sem, akkor meg videokártya vissza, s használom a régit(azzal is van ugyan CW, de az már messze van az már vagy jó 3 éve szolgál. Könnyebben megbocsátanám neki :D ).

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#73949) steewcv65 válasza abdulka1 (#73947) üzenetére


steewcv65
őstag

Amd valahol azt nyilatkozta,hogy nem biztos,hogy az lesz visszafele is..(mondvan,h alapbol csak az uj laokra akartak megcsinalni,csak az emwbrek belazadtak es ezert kapja meg a b450is)

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#73950) steewcv65


steewcv65
őstag

Biosban van olyan ,hogy pcie support,ott tudok valasztani gen1,gen2,gen3 ez mire jo es mit csinal?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.