Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60501) krystman


krystman
őstag

Lenne nekem egy Gigabyte B250M-DS3H alaplapon. És egy i7 6700 cpu. Ha a HT be van kapcsolva akkor egyből kékhalál van ahogy jönne be a windows Ha kikapcsolom a HT akkor viszont tökéletes a gép. Mi lehet Ez? :F

(#60502) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Ez jó lehet a lapomba másodlagosnak? Z270H

(#60503) Viktor77 válasza betyar1974 (#60502) üzenetére


Viktor77
titán

Üres link.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60504) MrDerekas válasza krystman (#60501) üzenetére


MrDerekas
addikt

Bios bug vagy processzor hiba talán. :F Nem láttam még ilyet. Bios frissítés vagy bios reflash amit először meg kellene próbálni, kikapcsolt HT mellett. Illetve a MS hibajavítása is okozhatja talán.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60505) betyar1974 válasza Viktor77 (#60503) üzenetére


betyar1974
senior tag

[link] bocsi, még nagyon kora volt! :((( erről lenne szó.

(#60506) laci12234


laci12234
tag

Sziasztok olyan problémám van hogy tök mind1 hogy jack vagy usb-s hangeszközt dugok rà fejhallgato vagy hangszoró van rajta pattog a hang zene hallgatásn jobban ez alaplap hoba vagy mi lehet ??

(#60507) MrDerekas válasza laci12234 (#60506) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha jack és usb kimeneten is pattod én szoftveres hibát sejtek. Akár rendszer szintű vagy beállítás hiba lehet.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60508) laci12234 válasza MrDerekas (#60507) üzenetére


laci12234
tag

Ujra raktam az alaplapit is de semmi

(#60509) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Adott egy Asrock B150M Pro 4 alaplap.
Olyan problémám van, hogyha bekapcsoláskor belépek Boot-ba, akkor a lista, tehát HDD, Windows boot manager, es pendrive, ha epp ra van dugva egy full láthatatlan, elmosott képen jelenik meg. Ahogy mozgatom az egeret izomból akkor kezdenek kirajzolódni a sorok. Rángatom az egeret, mint a majom, nagy nehezen ki tudom venni hogy éppen melyik opció van világos kékkel kijelölve.
Ezt hogy lehetne orvosolni? Mitől lehet?
Legfrissebb bios van rajta. :R

Felvettem videóra: Link.

[ Szerkesztve ]

(#60510) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Az volna a kérdésem, hogy ebben az alaplapban ROG STRIX Z370-G GAMING (WI-FI AC), mennének e rendesen ezek a ramok CMD16GX4M4B3600C18
[link]

1.35V. 3600Mhz CL18. 4x4GB

A RAM leírása szerint Z100 series lapokhoz van, de Én úgy gondolom, hogy mennie kellene a Z370-el is. Más 1.35v Dominator RAM van a QLV listában.

(#60511) akela91


akela91
addikt

Sziasztok.

Van egy B250M-MORTAR alaplapom, egy i5-7500 procival. Egyik napról a másikra, egyszer csak nem akart bebootolni. "Ez debug led"- ek közül ilyenkor világít a CPU led.

Próbáltam a CMOS resetet, kábelek újraiagzítását (táp felől), megvizsgáltam a CPU 8 PIN-nt, újra installáltam a CPU-t, megnéztem a ventillátor PIN-jét (forog szépen egyébként is), de no progress.
Memóriákat kivettem, akkor is megáll a CPU -nál a debug LED, ergo az is kizárva.

Van viszont hogy 50 próbálkozás után továbbengedi a BIOSIG majd el is indul a Windows, ilyenkor üzemszerűen működik a végtelenségig.

Fél évig ez a konfig ment tökéletesen, nem lett hozzányúlva. Ki lett véve belőle egy VGA az elmúlt héten. (Visszatettem, akkor is megáll a CPU led-nél, tehát oly mindegy neki, hogy IGP-ről akarná adni a képet, vagy VGA-ból)

Mit tudtok javasolni még?

[ Szerkesztve ]

(#60512) MrDerekas válasza laci12234 (#60508) üzenetére


MrDerekas
addikt

Direkt szoftvert és rendszert írtam. A driver egy dolog, de ehhez jön az oprendszer egésze, valamint a szoftver beállítások a hangkártyához.

(#60509) staker Próbáld meg, hogy a biosban letiltod a fast vagy ultra fast boot-ot. Lehet nem teljesen uefi képes a vidkarid és ezért hibás a megjelenítés fast/ultra fast boot esetén.

(#60510) XuChi A listában szereplőkkel biztos megy. A listában nem szereplő, de hasonló felépítésű típusokkal meg mehet. z370 esetében nem tudom mennyire lutri az ilyesmi. AMD proci mellé nagyon az, de intel esetében nem ennyire vészes.

(#60511) akela91 Mindenképp a processzort ellenőrizném. Tokozás, lábak és érintkező felület. Szennyeződés, sérülés is okozhatja a cpu hibán kívül, illetve ha a cpu hűtő nagyon meghúzza a lapot és az görbül, az szintén hibás működést produkál az érintkezési hibák miatt. Esetleg ha van lehetőséged egy másik, hasonló konfigban kipróbálni ezt a processzorodat, az is kiderülne, hogy lap vagy cpu hiba. Szerk: Hiába működött eddig jól, én láttam már tokozáson kívülre csukott lábakkal is hét hónapig hibamentesen üzemelő konfigot ;)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60513) #04441088 válasza MrDerekas (#60512) üzenetére


#04441088
törölt tag

Kipróbáltam, úgy is fenn áll a hiba.
Gtx 1060 amúgy.
Viszont pár hónapja Mac OS volt a gépen, amiatt kellett biosban állítgatni, de lett nyomva egy load default és volt bios frissítés is. :R

(#60514) akela91 válasza MrDerekas (#60512) üzenetére


akela91
addikt

Megnéztem, minden patent, procinak intel révén nincsenek lábai ugye, csak érintkezők. A hűtő pedig az alap procihűtő, azzal nem lesz gond. Én a tápegység 8 PiN jere gyanakszom inkább, mint a procira. Ha kihúzom a lapból a 8 pin CPU power kábelt, ugyanaz a jelenség mintha be lenne dugva. Szerinted?

(#60515) MrDerekas válasza #04441088 (#60513) üzenetére


MrDerekas
addikt

Na most jön az hogy: Hmmm... :) Esetleg még a monitor és bios ütköző felbontására tudok gondolni, illetve a képfrissítési frekvenciára. Ha kizárható a vga hiba.

(#60514) akela91 Akkor legyen pin az a láb, ami neked érintkező. Nem is gondoltam, hogy intel procinak nincs lába, még új vagyok itt. :R Szerintem? Azt gondolom azt azért sejted, miért világít, hogy cpu hiba. Merem remélni, hogy nem pusztán látvány miatt tették rá a tervezők a lapra a debug ledeket. Ha szerinted a 8 pines tápcsati a ludas, akkor vagy teszel próbát négy pinessel, vagy másik táppal és kiderül. De lehet egy bios frissítés vagy re-flash megoldja a gondodat,l vagy maga a lap hibája is lehet. A memóriákat is csak tesztel tudnám kizárni ebből a felsorolásból.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60516) betyar1974


betyar1974
senior tag

Ezt választottam Asus z270h lapba, háttértárnak. Bíztos kezelni fogja? 960 evo az elsődleges.

(#60517) MrDerekas válasza betyar1974 (#60516) üzenetére


MrDerekas
addikt

QVL M.2 támogatási lista Letöltési link! (pdf)
Szerk: Figyelmetlen voltam. Secure erase qvl ez a lista.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60518) akela91 válasza MrDerekas (#60515) üzenetére


akela91
addikt

Nem offensivan írtam a lábas dolgot, ha úgy értetted sorry...

A tápra azért gyanakszom, mivel ha kihúzom a proci alól a 8 pin t, ugyanaz történik. 4 Pinessel nem indul el a lap, 1 tized másodpercre felvillan minden, majd leáll.

Sajnos nincs másik alkatrészem leszűkíteni a problémát, de mindenem garanciális. Így nehéz lesz rájönni mivel van a gond, tudom. Bios-t szeretném én flashelni, de nem jutok el a Biosig, sőt semeddig.

(#60519) MrDerekas válasza akela91 (#60518) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R
Mindenképp kérj kölcsön egy tápot pár órára legalább. Ha darabonként rendelted a konfigot, nagyon lutri, hogy mit küldj vissza. Az, hogy a 8 pines csatit lehúzod, érdemben nem zárja ki a processzor hibáját, vagy a lapét. Főleg, hogy a négy pinessel is indulnia kell(!) a lapnak.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60520) akela91 válasza MrDerekas (#60519) üzenetére


akela91
addikt

Sikerült eljutnom biosig 2 óra alatt, gyorsan flasheltem a bios-t, azóta stabil.

[ Szerkesztve ]

(#60521) MrDerekas válasza akela91 (#60520) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez jó hír :) Reméljük így is marad és csak egy kósza bios bug volt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60522) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem:

ASUS P5E-VM-HDMI alapalap, E8400 3.0Ghz, WIN7 PRO x64, ADATA 128GB SU800 (új), 4x1GB Geil DDR2-800 4-4-12

A jelenség a következö:

Ha mind a négy memória modul installálva van akkor, ha elindítok egy youtube videot random módon de tuti kifagy a rendszer, csak a reset gomb segít (nem a youtube lejátszás a lényeg hanem ezzel elég jól jelentkezik a fagyás)

- már a szűz (update-ek nélkül) windows telepítés után rögtön jelentkezik a hiba.
- ami feltűnt, hogy elég melegek a memória modulok meg a vezérlők, persze lehet ez a normális
- a bios-ból a legújabb van feltéve, igaz az elég régi (0709)
- a 2-2 memória modult mindkét slot párban (A1/B1, A2/B2) is kipróbáltan, nincs hiba jelenség (ergo minden slot jó)
- a 4 modul egyszerre hiren boot-ról memtest-et futtatva hibátlan, nem jelez memória hibát
- ha 3 modul van a rendszerben akkor sem jelentkezik a hiba
- próbáltam a memória órajelet visszavenni, DDR2-667-nél is kifagy
- próbáltam a NorthBridge-nek 1.4V-t adni, ugyanúgy kifagy a rendszer
- minőségi tápot is cseréltem, az sem segített (a teljes rendszer amugy csak 80W-ot fogyaszt)
- próbáltam kizárni a melegedést extra hűtőventivel, az sem segített 4 modulnál

Értetlenül állok a jelenség előtt, ez valami dual-channel memória vezérlő szívás lesz, de ötletem sincs mit próbáljak még ki.
(még az nem volt, hogy ssd helyett hdd-ről megy a rendszer de mivel nem ez a végcél így ezt nem erőltetem)

Valakinek egyéb ötlete/javaslata? köszi

(#60523) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok.

Volna egy FXA990 + fx 8350 cpu. Az adatokban lehet is is latni EVGA tappal es mar 3 xsinalja ezt ,de most be sem tudom indítani. Marmint elindul csak nem torteni semmi. Alap állapotban pörög minden nem felporogve csak normal tempóban. Nem jut el a csippanasig sem a odaig az elso lepesig ahol kiirja mi can a gépben. Jelet kuld minden ,mert a monitor ha lehuzom a vgarol akkor irja ki,hogy nincs jel.

Most megprobalom az elemcseret,mert paran ajvasoltak ,hogy nekik az volt a problema.

Egy honapja mudkodott rendesen most nem ment otthon aztan vartam.

Zalaman Z11 Plus
Giga 990XA-UD3
AMD FX 8350
scythe ninja 3 rev. b
EVGA 550w GS
OCZ agility 3 120Gb
8GB(2x4GB) Corsair Vengeance 1866
Gigabyte GTX1060 6GB WF2OC

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#60524) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Egy alaplapból hdmi kábellel a monitor hdmi csatijába (talán hdmi 1.4 lehet) dugva a kábelt, majd a monitor jack dugójára csatizva lesz hang? a hdmi kábel képest erre, hangot is átvinni?

(#60525) Starchm válasza Ice&Lime (#60524) üzenetére


Starchm
őstag

Igen, csak ha van más is a gépre dugva akkor be kell állitani, h a hdmi-n vigye át a hangot.

(#60526) Ice&Lime válasza Starchm (#60525) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És olyan minőségben is képes átvinni, mint ha egy átlag hangkártyába bedugod egyszerűen a fejhallgatót? pl. tud legalább egy alap 44.100Hz 16bit-et torzítás, jel romlás nélkül?

(#60527) Starchm válasza Ice&Lime (#60526) üzenetére


Starchm
őstag

Ilyenben sajnos nincs tapasztalatom, de feltételezem a kábel a szabványa miatt képes rá, a minőség szerintem márcsak a két végponti eszköztől függ. De egy olyan alapot sztem biztos jól visz.

(#60528) MrDerekas válasza Ice&Lime (#60526) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem a hdmi 1.4 lesz a szűk keresztmetszet.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60529) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Sziasztok!

Több ryzen-es lapnál is olvastam (asszem MSI-nél a legtöbbször), hogy 8-10 s is eltelik a post képernyőig. Ez általános manapság vagy csak ryzenes lapoknál fordul elő?

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#60530) MrDerekas válasza Brown ügynök (#60529) üzenetére


MrDerekas
addikt

Intel platformon is előfordult pár asus és msi lapnál. Legalábbis ezekről tudok, de nem járok sokfelé :) Szerk: Ja, nem maga a post késett, hanem a rendszertöltés ezeknél. (Későbbi bios frissítés megoldotta)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60531) Ice&Lime válasza Starchm (#60527) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a válaszokat mindkettőtöknek!

(#60532) Brown ügynök válasza MrDerekas (#60530) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Szóval elvileg bios frissítéssel javíthatják? Hmm, köszi.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#60533) MrDerekas válasza Brown ügynök (#60532) üzenetére


MrDerekas
addikt

Persze és elvileg. Ezt a hibát folyamatosan jelentik a fejlesztők felé, csak az a kérdés, mikor lesz belőle érdemi előrelépés.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60534) Whysperer


Whysperer
addikt

Tudnatok olyan topicot mondani ahol tudnak tanacsot adni az En kerdsemre?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#60535) MrDerekas válasza Whysperer (#60534) üzenetére


MrDerekas
addikt

Jó helyen vagy itt, csak agyalok még a dolgon, meg gondolom más is. AMD FX topikba is kérdezhetsz, de szerintem idevaló a probléma.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60536) krystman


krystman
őstag

Intel alaplapoknál érdemes bekapcsolni a BIOS-ba ezt az Intel Speed Shift technológiát! Nagyon sok mindent nem találtam róla, kb annyit, hogy a cpu magának vezérli a frekit, nem a windows állítsa.

(#60537) Tumak válasza atus72 (#60522) üzenetére


Tumak
tag

Szia
Próbálj a ramoknak több feszültséget adni. + 0,1 voltot. Ramok időzítésén visszavenni. "Fáradt" kondenzátor nincs-e az alaplapon?

(#60538) Tumak válasza Whysperer (#60523) üzenetére


Tumak
tag

Szia
Vedd ki a vga-t ramokat . Akkor kisípolja e a hiányzó ramot ill a billentyűzet ledek felvillanak-e?
Utánna ha hiányolja a ramot berakod -és ugyanúgy a vga-t kisípolja-e? Bios reset volt?
üdvT

(#60539) Whysperer


Whysperer
addikt

Hazamegyek megnezem. Egyik ramot kivettem meg buos reset volt. Cmos resettel. Elem kiveve.. most vettem egy uj elemet munka utan veleteszem,de akkor.kiveszem az össze memóriat. Semmi sipolas nem volt. Annyihogynkihuztam a dvd-t mert folyamatosan villogott

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#60540) Whysperer válasza Tumak (#60538) üzenetére


Whysperer
addikt

Mindent kiszedtem semmi hangsemmi

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#60541) abdulka1 válasza Whysperer (#60540) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Korábban volt csipogás? Működött a speaker?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#60542) Tumak válasza Whysperer (#60540) üzenetére


Tumak
tag

Szia
A billentyűzet ledek felvillannak? Az alaplapon vannak ledek? Azok mit mutatnak ? Ha van!

(#60543) MrDerekas válasza Whysperer (#60540) üzenetére


MrDerekas
addikt

Húzd le azt az agility ssd-t és próbáld úgy. Híresen rossz széria és lehet az akassza meg a boot-ot.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60544) wolfman-72


wolfman-72
csendes tag

Üdv mindenkinek! Egy ASUS Z97-Deluxe alaplapom van. A videokártya : Gigabyte Geforce GTX 1050Ti OC WINDFORCE.Az utóbbi időben az a problémám, hogy a videó anyagok hangját szaggatva-recsegve kezdi lejátszani. Akár a saját gépes videókkal, akár a you tube-os videókkal egyaránt. Kivettem a videokártyát a gépből, és úgy nem volt gond. Visszahelyezve ugyanaz a probléma (Próbáltam másik PCI-E foglalatba is). Lehet hogy a kártya hangvezérlésével van a baj? Aki tud segítsen. Köszönöm!

(#60545) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello. Munkahelyemen van egy asrock 775i65g lga 775 foglalatú alaplap. DDR I-es ramokat fogad. A processzor támogatási listàján nem szerepelnek a core 2 alapú, pl pentium dualcore exxxx procik. Eddig egy celeron d-s proci volt benne, beleraktam egy pentium dualcore e 2220 procit. Azt hittem el se fog indulni a gèp, de simán bootolt és betöltött az oprendszer is. Windows 7 pro x86 van rajta. Működőképes lehet így a gèp, hogy elvileg nem támogatja a core 2 alapú procikat? Vagy lehetnek random hibák, fagyások?

(#60546) MrDerekas válasza wolfman-72 (#60544) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nekem kicsit zavaros. A videokártyán viszed ki a hangot, vagy a hangkártyán?

(#60545) Mikeee89 Nem néztem a kompatibilitási listát még, de is-is kb. Előfordulhat random hiba, de teljes rendszer instabilitás is. A bios egyébként felismeri, tehát jól írja ki a típusát a procinak?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60547) wolfman-72 válasza MrDerekas (#60546) üzenetére


wolfman-72
csendes tag

Üdv MrDerekas! A videokártya hdmi-vel van összekötve a monitorral. Ha a kártyát kiveszem és csak az alaplapi hdmi-vel van összekötve a monitorral akkor hangbeli problémák nincsenek. (Ez a dolog közel egy hónapja van.)

(#60548) MrDerekas válasza wolfman-72 (#60547) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szia! Szoftveresen kellene megnézni első körben. A beállításokba kicsit nem árt belemélyedni. Viszont maga a hdmi kábel hibája is lehet. (Én erre tippelek)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60549) wolfman-72 válasza MrDerekas (#60548) üzenetére


wolfman-72
csendes tag

Próbáltam másik kábelekkel is. Hdmi-vel és DiplayPort kábellel is ugyanaz a helyzet. Még a tv-re is rákötöttem hogy esetleg nem-e a monitor hibája-e, de nem.

(#60550) MrDerekas válasza wolfman-72 (#60549) üzenetére


MrDerekas
addikt

Különös. Régebbi driverrel próbáltad már? Hátha az a gondja. Illetve egy csökkentett módú indítás után is meg kellene próbálni. (Azt kellene kitalálni, hogy szoftver vagy hardver gond) Ha csökkentett módban jó a hang, esélyes a driver hiba.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.