Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61801) Hardver Arc válasza varmi2 (#61799) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Rendben köszi :R

(#61802) varmi2 válasza Hardver Arc (#61801) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem nézzél innen valami aput bele az apróról.
Van ittaprón a6 9500 apu 6k az ára

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#61803) Hardver Arc válasza varmi2 (#61802) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Hát igazából nem tudom tudok-e innen vásárolni mert nem magyarban élek már.. bankártyám sincs magyar..
CCL-ból szoktam vásárolni vagy ebayon.. CCL újonnan 35 font

[ Szerkesztve ]

(#61804) quailstorm válasza SwissAirplan (#61800) üzenetére


quailstorm
nagyúr

44PIN IDE laptopvinyót ha raksz helyette, akkor nem kell 12V. 12V csak külső tápról mehet, 5V már benne van.
SATA is mehet természetesen. Ha Intel alapú, akkor valószínűleg gond nélkül megy XP, 7x32, Linux is.
thinclient oldal

(#61805) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem ezt a procit i5-8400 és mellé ezt a lapot.

Asus ROG STRIX B360 - F tudtok erről a lapról valamit mondani ,hogy ajánlott-e ? Mielőtt összeraknám a gépemet még megerősítésként rá akartam itt is kérdezni :)

Igen tudom van olcsóbb is, de nekem Asus kell :)

Asus ROG STRIX B360 - H Ez miben különbözik az F tipustol ha csak a szinét nem nézzük ? mert nem tudom ,hogy mit jelenthet az a 5k különbség :)

Köszi!

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#61806) nolika


nolika
aktív tag

Sziasztok,

adott egy Q1900-as miniITX alaplap. Igazából egy fura jelenség miatt írok.

Ez a lap van hogy 1-3 nap alatt "lefagyott", és nem lehetett elérni távolról .
Eddig egy 160W-os picoPSU táppal futott 2x3TB WD merevlemezzel és egy 120GB SSD-vel, mint egy szerver.

Vettem hozzá egy alap chieftec tápot, hátha ez megoldja az újraindulást, Betettem és el se indult. Nosza az egészet kiszedtem, összeraktam csak a lapot és a tápot, és hibátlanul működik, memtest is futott rajta.

Az létezhet hogy valami földhurok van a házban? A gyári távtartókkal használom (egy olcsóbb Antec ház).
Jelenleg a házban nem megy az alaplap, asztalon viszont hibátlan.

Hogyan oldhatnám meg?

[ Szerkesztve ]

(#61807) MrDerekas válasza nolika (#61806) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nagyon át kell nézned a házat, valamint földelt dugaljt használj a táphoz, ha esetleg nem arról kapta a táp a 220-at. A házban sem a távtartók lehetnek az okok. Hajlott lemez, ami hozzáér a laphoz, hátsó panel takarón valami kis fém pöcök, ami beleér valamelyik portba... ilyesmik.
Ilyen deszka az én szerverem, csak a B verzió :K

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61808) sisi24


sisi24
tag

Sziasztok. Olyan problémám lenne hogy több Hang Driver telepítése után sincs hang!
Mi lehet a baj?

Adott egy Gigabyte GA-PH67A-UD3-B3 Alaplap. Windows 10-el telepítve.
Arra gondoltam még hogy esetleg nem kompatiblis win10-el?! :U

Valami ötlet?

(#61809) MrDerekas válasza sisi24 (#61808) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem jó a driver.
Elszállt az integrált hang chipje.
Rossz a kimeneti foglalat. (Elő vagy hátlapin próbáltad?)
Rossz a hangszóró/füles.
Biosban le van tiltva az onboard audio.
Hirtelen ami eszembe jut :) Egyébként a hangeszköz jelen van a rendszerben? (Eszközkezelőben és a Vezérlőpultban a Hang-nál) A hangszóró teszt hibamentesen lefut?(Még ha nem is szól)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61810) Viktor77 válasza sisi24 (#61808) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem volt ilyen, biosban kellett az onboard audiot HDAudio-ról AC97-re tenni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61811) jokeph válasza sisi24 (#61808) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hmmmm.... W10 alatt eddig nem volt szükségem hangkártya driver-re, felismerte, felrakta, azt szól (mikrofon is), s775, s1366, AM2+/AM3 konfigokon, ahogy nézem, a tiéd se sokkal fiatalabb platform - s1155. :U

Ha nem azon hibák egyike, amit (#61809)MrtDerekas leirt, szerintem takaritsd le az összes feltett drivert (vezérlőpult - programok eltávolitása), valamint nézd meg az eszközkezelőt is, ha ott rendben van, működnie kellene.... onnan is el távolithatod, majd egy hardver-változás keresés inditással újra felfedezi az eszközt a W10, már amennyiben nincs BIOS-ban tiltva. :U

Nálam igy néz ki az eszközkezelőben (W10 PRO x64), HD Audio van, az AMD HD Audio az az RX 550 VGA-hoz kapcsolódik, a sima az alaplapi integrálté:

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61812) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy ASUS H110M-K alaplap támogatja e ezt a ramot: Corsair Vengeance LPX 8GB (2x4GB) DDR4 2400MHz CMK8GX4M2A2400C14
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

Üdv: Benkovics91

(#61813) Viktor77 válasza Benkovics91 (#61812) üzenetére


Viktor77
titán

Megnézed benne van-e a támogatási listában.

De segítek, ebből a típusból a 4x8GB-os kiszerelést támogatja, így igen nagy valószínűséggel a 2x8-ast is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61814) Benkovics91 válasza Viktor77 (#61813) üzenetére


Benkovics91
csendes tag

Akkor gondolom a 2x4 gb-vel sem lesz baja!

Üdv: Benkovics91

(#61815) Viktor77 válasza Benkovics91 (#61814) üzenetére


Viktor77
titán

Azt akartam írni, igen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61816) Benkovics91 válasza Viktor77 (#61815) üzenetére


Benkovics91
csendes tag

Köszi a választ! :D

Üdv: Benkovics91

(#61817) sisi24 válasza Viktor77 (#61810) üzenetére


sisi24
tag

Szia. Nálam Biosban nem találok sehol onboard audiot.. :U Csatlakoztatva van a jack ahova kell és azt írja h nincs csatlakoztatva, beszeretném állítani h alapméretezett legyen a "hangszóró" de ott ilyen opcio nincsen, csak is a kártya él ott ugye hdmivel és tv-n csatlakoztatva van hang.

Fülhallgató bemenetnél sincs hang, ott is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#61818) Viktor77 válasza sisi24 (#61817) üzenetére


Viktor77
titán

Azalia Codec-et keress, ott van az, most néztem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61819) sisi24 válasza Viktor77 (#61818) üzenetére


sisi24
tag

Igen meg találtam, de ott csak Auto van meg Disable és eleve auton volt, szval most már végképpen nem értem. :W

(#61820) MrDerekas válasza sisi24 (#61819) üzenetére


MrDerekas
addikt

Namégegyszer. Eszközkezelőben látszik az integrál hangeszköz?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61821) sisi24 válasza MrDerekas (#61820) üzenetére


sisi24
tag

Valami digital outpotot lát és ennyi. Most meg már hogy meg próbáltam a biosba ki be kapcsolni a hangot már a rendszert sem tölti be. Valamit elkezdene javítani es nem tudja meg csinálni.. eszem meg áll

[ Szerkesztve ]

(#61822) MrDerekas válasza sisi24 (#61821) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor vagy tiltva van biosban az integrált, vagy tönkrement. Ezért nincs analóg lejátszóeszköz és kimenet az eszközkezelőben.
Valószínű, hogy elálltottál valamit a biosban és ezért nem tölt be a rendszer. Ha volt bios reset vagy default beállítás, egyébként is érdemes átnézni a beállításokat. Az AHCI legyen sata értékre állítva és lehet megszűnik a rendszerhiba.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61823) Doky586 válasza sisi24 (#61817) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt a képen úgy tippelem
1. Hdmi (vga)
2. Optikai kábel házimozi 5.1 erősítőhöz (alalapon)
3. Jack kimenetek.. (alaplapon)

Nyilván rosszat választottál..

(#61824) Motoxxx


Motoxxx
tag

Üdv sziasztok, szeretnék az itt lévő szakiktólis kérdezni. Gép épitésbe kezdek, de szeretnék takaréskoskodni ha lehet. Van egy nagyon régen vásárlot (2009 ben), a gépemben tökéletesen üzemelő és karbantartott CHIEFTEC CFT-750-14CS 750W táp. Ez a régiebbi gépemben fentre van szerelve egy akkor még jonak mondható de no name házba. Most az lenne a kérdésem, hogy ezt a tépot érdemes e használnom és egyáltalén alulra szerelhetó-e? Illetve kompatibilis--e e egyáltalán majd a tervezett ASRock Z370 Pro4 vagy MSI z370-A Pro alaplappal. Felejtesem el a tápot és nézzek ujat vagy fel tudom e hasznáni, ami azért jelentős megtakaritás lenne.

A másik fontos kérdésem, hogy a két alaplap közül ti melyiket ajánlanátok.Köszia válaszokat.

(#61825) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Sziasztok!
Frissíteni szeretném a biost de mivan akkor ha a üdvözlő képernyő hamarabb megjelenik minthogy a billentyűzet észhez térne? :F

Vagyis nem tudok belépni a bios-ba mert olyan hiper szuper gyors a gép :W :W :W :W

(#61826) Starchm válasza Hardver Arc (#61825) üzenetére


Starchm
őstag

Mielőtt bekapcsolod a gépet elkezded nyomni a gombot. Ha ez se akkor reseteled a cmos settinget Jumper/ elem kivétellel.

(#61827) Hardver Arc válasza Starchm (#61826) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Gombra nem reagál mert be se kapcsol a billentyűzet csak mikor az üdvözlő képernyő megjelenik.
ki vettem az elemet vissza raktam majd elindítottam de ugyanúgy nem használ.

(#61828) Starchm válasza Hardver Arc (#61827) üzenetére


Starchm
őstag

Alaplap tipusa?

(#61829) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Sziasztok,

Összeraktam egy vadi új gépet, de nem akar elindulni.
Minden a helyesen összekötve.
Alaplap típusa: Asus Stirx B250G Gaming
Ami furcsa, hogy az alaplapon világítanak a ledek szóval kap tápot, de nem reagál a power gombra illetve ha összeérintem a Power Switch két tüskéjét arra sem reagál.
A táp jó mert bedugtam egy másik gépbe és gond nélkül elindította.
Valami ötlet?

Előre is köszönöm a segítséget!

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#61830) varmi2 válasza Csokishurka (#61829) üzenetére


varmi2
nagyúr

Első lépés:
Írj le minden összetevőt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#61831) Csokishurka válasza varmi2 (#61830) üzenetére


Csokishurka
őstag

Közben ismerősöm hozott egy ugyanolyan alaplapot. Azzal pöcröff beindult. Szóval meg van a probléma.
De azért köszönöm!

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#61832) MrDerekas válasza Motoxxx (#61824) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az aranyigazság, hogy tápon nem szabad spórolni. Mivel koros tápról van szó, még ha prémium kategória is, fenntartásokkal bízz benne. Elég fejlett önvédelem van már a lapokban, tehát igazán nem szólhatok bele. Viszont jótanács, hogy újítsd a tápot is ;)

(#61825) Hardver Arc Shift gombot lenyomva kattints az oprendszerben az Újraindításra. Ezzel újrainduláskor elérsz egy helyreállító menübe, ahonnét a bios beállításokba is el lehet navigálni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61833) sisi24 válasza MrDerekas (#61822) üzenetére


sisi24
tag

Igen néztem a biosban is a hang dolgot.. Ott Annyit tudok állítani hogy "Auto, és Disabled" Auton volt eleve tehát sztem bekapcsolva volt.

Utána csinált a gépem olyat is hogy egy újraindítás után egyszer csak nem töltött be a rendszer és ki írta h valami "sajnos nem megfelelően működik vagy mi.. " ott olyan opciót tudtam választani h vagy javítom a rendszert gyárira, vagy kikapcsolom a gépet. Vissza állítottam alap, gyárira, akkor sikerült rendszert látnom na de ha ismét újraindítottam akkor megint ki írta ezt. Most meg rá jöttem h Achiból Ide-re rakom akkor nem adja be ezt a hiba üzenetet.

Ez mind szép és jó, csak ki szeretném próbálni Windows 7-rendszerrel a hangot hogy hátha azon a rendszeren működik, mert másra már nem tudok gondolni mint hogy win10-es driver nincs hozzá vagy a másik lehetőség, oda van az alaplapi hangkártyám. :U

Usb-n szeretném telepíteni a rendszert, de nem találja egyáltalán egyik usb-n sem a Pendrive-m, megjegyzem 2db-ot is ki próbáltam egyiket sem találja. Biosban meg látja, én ezt nem értem. Gigabyte Oldalon felraktam minden szükségeset hogy hátha ezért nem találja a pendrive-t.. de így sem működik. :W

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#61834) MrDerekas válasza sisi24 (#61833) üzenetére


MrDerekas
addikt

Sata módban kellett volna telepíteni a rendszert. Eszközkezelőben látszik a hangeszköz? (Bal alsó sarok windows logó, rá egy jobb klikk, Eszközkezelő)
Win7 usb 3.0 drivert nem tartalmaz alapból, így trükközve kell usb-ről telepíteni. Indításkor F11-et ha nyomsz, akkor ott sem látszik a pendrive a gyorsmenüben?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61835) sisi24 válasza MrDerekas (#61834) üzenetére


sisi24
tag

Eszközkezelőben meg van a hang. :U
Pendrive-n meg Lemezkezelésben próbálom hozzá adni egy új kötethez, de azt írja h
"A rendszer nem találja a megadott fájlt"

(#61836) MrDerekas válasza sisi24 (#61835) üzenetére


MrDerekas
addikt

Analóg audio-t nem látok. Magyarán jack kimenet hardveresen sincs jelen szerintem. (Eszközkezelő szerint) Gondolom megdöglött az analóg kimenet. A képen is csak a coaxiális és az optikai kimenet látszik, az meg nem jack. (Biosban az Azalia codec, Auto álláson legyen)

Egy pendrivehoz minek a lemezkezelő, meg miért kellene kötethez csatlakoztatni? :F USB 2.0 portba dugd a pendrive-ot és mennie kell.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61837) sisi24 válasza MrDerekas (#61836) üzenetére


sisi24
tag

Azért akartam kötethez csatlakoztatni mivel nem látja.. arra gondoltam kötethez csatlakoztatom és akkor látni fogja, de nem lép tovább hanem egy hiba üzenetet dob ki.

Hanggal kapcsolatosan viszont tovább jutottam úgy h a letiltott eszközökből.
Tehát amit csináltam, "Vezérlőpult, Hang, Felvétel, és Sztereo keverő Engedélyezése," utána csináltam egy olyat hogy Realteknek van egy "eq"-es beállításai tehát az a program és azon belül "Csatlakoz beállítások, ilyen mappa ikonja van jobb sarokban." És ebben az opcióban be pipáltam hogy "Előlapi jack-aljzat érzékelés letiltása"

Mikor mind ezt megcsináltam akkor elő jött a "hangszóró vezérlőpult hangnál és így már ki tudtam választani hogy Alapméretezett legyen a "hangszóró" ami ugye kellet nekem!

Csak így sincs hang! :DD Már majd nem kezdtem meg örülni, de valahogy még sem akarja az igazságot. :U

(#61838) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Nagy gondra kérnék segítséget. Kicsit már kezdek tanácstalan lenni.
Van egy nem mai alaplap (de amúgy alig használt) ASUS P6T Deluxe V2 1366 foglalat. Február óta idáig működött.
Jelenleg az a helyzet, hogy folyamatosan bootol. Leellenőrzi a ramot végig megy mindenen és mikor a Windows töltőképernyő következne akkor kikapcsol, majd újraindul és így tovább. Folyamatosan loopolva. De egyszer sem bootol be. BIOS-ba be lehet lépni és az ASUS express gate is működik.

Szépen lehuztam mindent róla. Ramokat egyesével. Másik videokártya. Az összes meghajtót lehúztam. BIOS gomb elemet kivettem majd alaphelyzetbe állítottam a BIOS-t. Legfrissebb van fent. Már nem tudom mi lehet a gond? Mit tudnátok javasolni? Egy csóró 950-es CPU van benne egy 400W táppal. A VGA egy 9600GT :) Ez egy amolyan elfekvő gép.

Örülnék a tanácsaitoknak, mivel valami nagyon be lehet akadva. Óriási köszönet lenne aki már találkozott hasonlóval, hogy mit javasolna.

(#61839) MrDerekas válasza sisi24 (#61837) üzenetére


MrDerekas
addikt

Milyen hangcucc van rádugva? Színhelyesen vannak a jack-ek csatlakozva?

(#61838) Mexildos Futtas valami linux live disztrót usb-ről. Ha azzal betölt a live os, akkor oprendszer hiba lesz.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61840) hentes77


hentes77
csendes tag

Sziasztok! Pár napja elkezdett rakoncátlankodni a gép,pl: ujraindult magátol kikapcsolás után, tegnap a win frissitette magát majd ujraindulás után nem töltött be,az alaplap biosába nem tudok belépni semmilyen gombra nem reagál,azt kérdezném akkor a lap kuka?gigabyte ga z87 hd3 a lap válaszokat köszönöm

(#61841) Mexildos válasza MrDerekas (#61839) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Sajnos odáig ne mjutok el. Se a DVD se az USB pendrive-ról nem tudok bootolni mivel a gép az előtt lekapcsol. De a BIOS-ig el tudok jutni. Maga az SSD és minden maghajtót is lehúztam, hogy úgy mi történik, de a képlet ugyanaz. Újraindul.

(#61842) MrDerekas válasza hentes77 (#61840) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ezt nem lehet így megmondani. Ennyire nem egzakt "tudomány" a pc szegmens :) Ennyi hibaleírásból, jelenségből lehet a táp, alaplap, cpu, ram, vga, zárlatos monitor és usb kütyü is a háttérben. Próbálkozz meg egy bios resettel és egy minimális indítással. (táp+alaplap+cpu+1db ram+billentyűzet)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61843) MrDerekas válasza Mexildos (#61841) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ramokat tudod tesztelni másik gépen? Illetve a cpu is kérdéses. Vagy legalább egy másik táppal kipróbálni, hátha az dobálja a feszültséget, mikor felkapcsolna a rendszer egy magasabb áramfelvételre.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61844) sisi24 válasza MrDerekas (#61839) üzenetére


sisi24
tag

Egy aktív ev elx 112p pár keverővel. Egy sima Rca jack es csatlakozó. :U

De ezzel a megoldással megpróbáltam fülhallgatóval és azzal sem szól. Kezdek belefáradni.. :W

Mit ajánlanál hangkarit? Asus xonar d1?

[ Szerkesztve ]

(#61845) MrDerekas válasza sisi24 (#61844) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én inkább nem ajánlanék, mert nem az én asztalom. Ebben a topikban naprakészen kaphatsz ajánlást ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61846) Mexildos válasza MrDerekas (#61843) üzenetére


Mexildos
aktív tag

A RAM tesztre nincs lehetőségem sajnos. De mind a 6 ram modult egyenként bepróbáltam és ugyanaz.

Elképzelhető, hogy a CPU-t kinyírta a táp? A Táp elég régi viszonylag. Vagy pedig a táp nem tud leadni megfelelő feszültséget már?

A táp típusa: Chieftec GPS 400AA-101 A
Valamikor 2007-ben lett véve.

[ Szerkesztve ]

(#61847) jokeph válasza Mexildos (#61846) üzenetére


jokeph
nagyúr

Simán elképzelhető, hogy "elfáradt" a tápod, másik táppal kellene megnézni legelőször. :K

Gondolom a CPU nem volt mostanában bántva, egy ellenőrzést megérne az is, ha másik táppal is ugyanez van.

OC volt ?

El lehet vele kinálni a CPU-t (főleg a benne lévő IMC-t).

Kár lenne a lapért, HEDT platform - X58, egy igazi remekmű, még disznek is jól mutatna. :U

Ha táp cseréje, CPU és foglalat ellenőrzése nem hozott sikert, akkor másik CPU-val is érdemes lenne megpróbálni. :K

BIOS stabilan bejön, meg is marad rendesen ?

Nézhetnél egy CPU hőfokot, meg egy CPU-hűtő ventilátor fordulatot is (gondolom a CPU hűtő ventilátora a CPU_FAN csatira van bedugva). :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61848) Mexildos válasza jokeph (#61847) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Szia!

BIOS-ban a hőfok 45-48 felé nem megy sohasem. Noctua CPU hűtő van rajta. Két oldalt Noctua ventillátorok a hűtőn. Igen A CPU fan-ra van kötve. A fordulatszám 1300 RPM bár egy közösítővel vannak rákötve a lapra.

A BIOS-ban bent lehetek sokáig nem történik semmi fagyás vagy újraindulás. Minden értéket ki tudok olvasni ami a rendszerrel kapcsolatos. Még az ASUS express GATE is bejön. Ez nem tudom, hogy a mai alaplapokon is van-e ez valami beágyazott cucc ami tud futtatni Skype-ot meg böngészőt. Ezek amúgy mennek is.

OC nincs. Sohasem húzok CPU-t ez nem rám vall. Viszont a 950-est anno használtan vettem és az előéletét nem ismerem. Lehet most halt meg. Kaptam kölcsön egy Seasonic x 1250-es tápegységet, megnézem mit produkál vele. Ha ez nem röffenti be akkor semmi. Akkor már csak CPU hiba lehet.
Milyen CPU-t érdemes nézni?

[ Szerkesztve ]

(#61849) jokeph válasza Mexildos (#61848) üzenetére


jokeph
nagyúr

Próbának jó egy "filléres" darab, pl. egy i7 920/Xeon E5540/5620 - ez utóbbi már Westmere CPU, 32nm.

Ám a BIOS-ban mindig látszik a behelyezett RAM pontos mennyisége ? :U

Rendes CPU-ból, én XEON X5677-et - 4C/8T, X5650/60/70/75-öt - 6C/12T tennék bele, vagy XEON W3680/90-et - 6C/12T - unlocked CPU, amelyik jobb áron elérhető. :K

Újabb lapokon már nem láttam Expressz Gate szerű dolgot, igazából ez egy chipre felvitt mini-linux, használtam már én is, amennyire jól tudom Asus sajátosság, volt az M3A78-EM lapomon is már (AM2+ socket), meg van a P6T Deluxe-on is, jelenleg is aktivan hazsnálom (Ez a tiédnek az elődje kb.), ebben jelenleg X5677 XEON-t hajtok, ez 4C/8T, magas órajel - 3,47 GHZ, magas turbó - 3,7 GHZ, magas szorzó - x26. :K

PH! aprón javaslom, nézz körül, ha CPU fog kelleni. ;) :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61850) jokeph válasza jokeph (#61849) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kifutottam a szerkesztésből....

Mexildos (#61848):

Ha érdekel az X58-as platform mélyebben, keresd fel EZT a topikot, elég sok tudás fel lett halmozva az évek során. :)) ;] ;)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.