Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) hackeeeee válasza Mészi Zoli (#5449) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az 1. kártya mellé lehet, hogy befér, de viszont semmiféle szellőzése nem lesz a videókártyának.

Az 2. kártya mellé szinte biztosan nem fér be.

Hát, ha ragasztottak a dobozok, zacskók, akkor nem nagyon hiszem, de meg kell próbálni.

Véleményem szubjektív...

(#5452) Claark


Claark
csendes tag

Sziasztok!
Van egy vadonatuj, soha nem hasznalt Asrock Z68 Pro3 Gen3 alaplapom. Nemsokara beszerzem a processzort. Eleinte egy Sandy Bridge volt a tervben, de most megjelent az Ivy Bridge es lehet, hogy az lessz. A gondom az, hogy az Asrock szerint frissitenem kell a BIOS-t, hogy mukodjon az Ivy Bridge. Akkor elobb kolcson kell kernem valahonnan egy Sandy-t, frissitem vele a BIOS-t es utana mehet bele az Ivy? Vagy az Ivy-t is felismeri egy BIOS frissites erejeig?

(#5453) hackeeeee válasza Claark (#5452) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, kell bele egy proci, hogy bios-t tudj frissíteni. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5454) Mészi Zoli válasza hackeeeee (#5451) üzenetére


Mészi Zoli
tag

A doboz nem számít, csak a szállításkor jön jól és minden cuccnak van saját, külön doboza, ami a közös helységben landol a földszinten kicsomagolás után.

A kérdés, hogy a videókártya mellé befér-e egy PCI-e hangkártya, illetve a videókártyától számított második slotba egy PCI-os bővítőkártya. :U

[ Szerkesztve ]

(#5455) Sixty21 válasza Claark (#5452) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Ez így van sajnos. De az élet szép :D

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#5456) spista222 válasza Claark (#5452) üzenetére


spista222
addikt

Elvileg nem az lesz a baj hogy nem megy vele hanem azt fogja kiírni hogy unknown processor és frissítés után fogja felismerni hogy pontosan milyen. De persze előfordulhat hogy meg se moccan vele.

[ Szerkesztve ]

(#5457) Mészi Zoli válasza spista222 (#5456) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Azzal kell kezdeni, hogy BIOS-t frissítel. Már akkor is elavult volt, amikor megkapta a gyári telepítőcédét a lap. A doboz mellé az is jár!

(#5458) Claark válasza spista222 (#5456) üzenetére


Claark
csendes tag

Az a baj, ha meg se moccan vele. Egyik haveromnak, sem ismerosomnek nincs Sandy procija. Akkor meg cipekedhetek a szamgep szervizekhez egy bios frissitesert. Azt hiszem maradok a Sandy Bridge vasarlasnal. Egyebkent irtam emailt az Asrocknak, meg nem jott valasz. Meglatjuk ok mit mondanak.

(#5459) hackeeeee válasza Mészi Zoli (#5454) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Benéztem, bocsesz. :B

Fölé megy, nem alá.. Ahh.. Bocsi.

Elvileg be kell, hogy férjen fölé.

Véleményem szubjektív...

(#5460) Mészi Zoli válasza hackeeeee (#5459) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Node a másik kártya (a PCI-os), ami nem közvetlenül alá megy, hanem egy kimarad és csak utána jön. Ha a vékonyabb videókariról van szó, akkor több hely marad a szellőzésnek, de ha a duplaszéles, az meg lehet, hogy nem is fér be. :U

(#5461) Mészi Zoli válasza Claark (#5458) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Lehetőségek:
1. Nem írnak vissza, azt hiszik, hogy a leveled egy spam, egy hoax. "Valami éhesországból írt vki, nézd má!" (egyébként hazánk egy kategóriában van Ugandával az értékesítési számokat illetően).
2. Visszaírnak, hogy vegyél egy másikat, ami szerintük jobb.
3. Megkérnek, hogy vidd vissza a Kajmán szigetek Nagykövetségére, ami Bukarestben van.
4. Elzárköznak, mert túlhúztad. :DD

(#5462) hackeeeee válasza Mészi Zoli (#5460) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Öhm, a lapon a "kis pci-e", 4* foglalat a 16* felett van. A hangkártya PCI-e-s, a 2 linkelt vga pci-e-s.

Melyik kártya PCI-os? A képek szerint egyik sem. :N

Véleményem szubjektív...

(#5463) Mészi Zoli válasza hackeeeee (#5462) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Elnézést, erről van szó:

A hangkártya a videókari fölött lenne, a digitalizálókártya meg nem közvetlenül alatta, hanem egyel arrébb vagyis egy hely kimarad a videókártya és a legszélső PCI slot között, amibe - tulajdonképpen és lényegében és végsősoron - menne a videódigitalizáló eszköz, aminek a fotóját eme hozzászólásomban láthatod. :K

[ Szerkesztve ]

(#5464) bbence27


bbence27
csendes tag

Hello!

Egy ilyen kérdés után átküldtek ide:

Új lapot ajánlottak és nem tudom hogy azzal is tökéletes lesz-e a Kingmax 4GB DDR3 1600MHz KIT (2x2GB) Hercules Series RAM amit beszéltünk hogy nem hercules csak annak nevezi a fele cég magyarországon... A lap amit ajánlottak egy Asrock A76 Extreme6 és az lenne a kérdés hogy van-e valami tapasztalat és hogy tényleg jobb-e az Asus F1A75M-PRO lapnál?! Ár szempontjából 3-4000Ft-al olcsóbb az asrock de viszont 1 évvel kevesebb garancia van rá, slotok szempontjából több van az asrocknak de végezetül nem tudom hogy melyiket érdemes megvenni ti melyiket ajánlanátok?!

A ram szempontjából megkaptam a választ hogy tökéletesen fog működni már csak az a kérdés maradt megválaszolatlanul hogy ténylegesen jobb-e az asrock az asusnál ?!

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!
Üdv

(#5465) DonThomasino válasza bbence27 (#5464) üzenetére


DonThomasino
veterán

Most ha csak a márkát nézzük akkor nálam Asus.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5466) hackeeeee válasza Mészi Zoli (#5463) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, ez az 1. vga alá szinte biztosan befér, szellőzés viszont nem nagyon lenne, a 2. pci-ba helyezve viszont kényelmesen ellenne..

Viszont a 2. vga-nál csak a 2. pci-ba férne bele, de úgy is kicsit korlátozná a VGA hűtésének hatékonyságát.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5467) bbence27 válasza DonThomasino (#5465) üzenetére


bbence27
csendes tag

Értem!
Az Asrock nem az asus leányvállalata egyébként?! De ha nem csak a márkát nézzük hanem ár érték arányt és tudást akkor melyik a jobb?!

(#5468) hackeeeee válasza bbence27 (#5467) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De.

Véleményem szubjektív...

(#5469) bbence27 válasza hackeeeee (#5468) üzenetére


bbence27
csendes tag

Akkor jól tudtam... :D De azt még mindig nem tudom hogy melyiket éri megvásárolni... :/

(#5470) hackeeeee válasza bbence27 (#5469) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az Asrock Intel-es lapjai nem tudom, hogy mennyire megbízhatóak.. De szerintem nem rosszak... De valaki majd még mond okosabbat, bölcsebbet. :)

Olcsóbbak, de a célt megteszik. Gondolom Fatal1ty sem véletlen pártolt az Asrock-hoz. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5471) #65675776 válasza hackeeeee (#5470) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem véletlen. Jó pénzért.

(#5472) bbence27 válasza hackeeeee (#5470) üzenetére


bbence27
csendes tag

De itt egy FM1es AMD-s lapról van szó :D nem Intelesről...: D
Hát várom a véleményeket és tapasztalatokat... :)

(#5473) DJ WOKKY válasza bbence27 (#5472) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Mérlegelj, hogy megéri-e neked az a plusz egy év garancia 3-4k Ft-ot.
Bár nekem már maga az asus lap megérne ennyi pluszt, nem hogy plusz egy év garanciát is kapok még hozzá.
Egyéni véleményem, hogy kiforrottabb az asus, mint gyártó. (ez csak az eddigi személyes tapasztalataim diktálják: saját hardvereim felől)

(#5474) bbence27 válasza DJ WOKKY (#5473) üzenetére


bbence27
csendes tag

De viszont ha azt nézzük többet tud az asrock nem?! és egyébként most néztem árat ugyan annyiba kerül mind a 2... az a probléma az m-pro val vagyis attól félek hogy nem fog elférni a wifi kártyám a videókáryám alatt egy 5770 Vapor-x--es Sapphire kártyáról van szó ami valószában nem egy óriás de megér annyit a szellőzés és a több slot hogy inkább az asrock mellet maradjak nem?! Ez az én véleményem csak kíváncsi vagyok a tiétekre is mivel én annyira nem értek hozzá!

(#5475) DJ WOKKY válasza bbence27 (#5474) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Így már más a helyzet. Ezt nem olvastam, ha írtad is valahol.
Ha több hely kell, és ki is használod a többletfunkciókat a másik alaplapban, akkor természetesen azt vedd.
Nem lesz azzal sem baj, ha mégis ott a garancia. De nem lesz.
Ezt te tudod miket raksz még az alaplapba, és hogy férsz el. Én magáról a két gyártóról nyilatkoztam csak szimplán a tapasztalataim szerint.

(#5476) #10726912 válasza bbence27 (#5474) üzenetére


#10726912
törölt tag

Régebbi gépeknél tartós és stabil gépet Asus lappal tudtam elérni. Volt Asusnál is meghibásodás és Asrocknál szintén, de az ASUS amíg hiba mentes volt, addig stabilabb volt (tartós gyorsaság, nem volt érzékeny a melegedésre, tesztek szerint kisebb tudású Asus lap alatt akadás mentesebb volt az op.rendszer használat). Az Asrocknak megvoltak a maga bizonytalanságai, néha már MULDÖR ügynök teló számát kerestem :W :D
Viszont mostanában nagyon sok jót hallok az Asrockról is: sokat javultak az alkatrészek minősége terén, jobban össze rakottak, már-már megközelítik az Asus-t, vagy egy lapon emlegetik őket (az MSI-t is hasonlóan dicsérik).
De mindentől függetlenül az ASUS még mindig kiváló minőség, az Asrocknak meg a múltja nem hiba mentes... :U Tőlem +1 szavazat az Asusra.
Esetleg keress olyan Asus lapot, amin elférnek a cuccaid és 5-8 ezer forinton ne vacilálj, nincs attól rosszabb, ha kiadod a pénzt és pár hónap vagy egy év múlva jön a megmagyarázhatatlan, rejtélyes hiba, amit a boltban nem találnak, garanciáztatás emiatt vagy sikerül vagy nem és hetekig nincs gép...

[ Szerkesztve ]

(#5477) #10726912 válasza bbence27 (#5474) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nézegettem az árait a két alaplapnak...nem 5-8 ezer a különbség... :B Vagy valamit félre néztem, vagy pedig 17K-val több az ASUS...így viszont +1 az Asrocknak (árban és felhasználhatóság tekintetében). Emlegettek előttem 4 ezret, arra alapoztam.
Bocs. :R

(#5478) bbence27 válasza #10726912 (#5477) üzenetére


bbence27
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Megrendeltem az asrock-ot remélem nem lesz vele semmi bajom! :) mégegyszer köszönöm! Üdv!

(#5479) hackeeeee válasza bbence27 (#5472) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem AM3+os lapból is kapásból Asrock-ot ajánlottak...

Mondjuk Fm1-et hamarosan váltja az FM2, lehet érdemes lenne várni..

Véleményem szubjektív...

(#5480) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok olyan linket adni ahonnan egy Asus kbn alaplaphoz drivereket tudok letölteni? Nagyon köszönöm! :R

(#5481) Kobold190 válasza Black-core (#5480) üzenetére


Kobold190
aktív tag

nem k8n-t szerettél volna írni ??

(#5482) Black-core válasza Kobold190 (#5481) üzenetére


Black-core
aktív tag

ÖÖ pont ezért írtam ide mert azt hiszem hogy kbn volt az alaplapra irva (nem az enyém) de ilyenhez nem igazán találtam drivert..Ahhhhhhaaaaa most néztem egy képet és én a 8ast B nek olvastam szerintem a lap így néz ki : [link] :R Akkor ahoz találni fogok! Köszönöm! :R

(#5483) Apollo_21 válasza Black-core (#5482) üzenetére


Apollo_21
addikt

http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=K8N-E%20Deluxe&p=1&os=

Nemtudom még mükszik-e a link...de érdemes megpróbálni..hátha...tudom h elcsépelt de talán www.drivers.hu hamég megy:D Régen hasznos oldal volt számomra

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#5484) zserbox


zserbox
őstag

hey!
honnan lehet kideríteni hogy hány fázisos a GA-Z68MA-D2H-B3-lapom?mert a honlapján nem találom :S

(#5485) hackeeeee válasza Black-core (#5482) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Itt próbáld meg.

Véleményem szubjektív...

(#5486) spista222 válasza zserbox (#5484) üzenetére


spista222
addikt

Megszámolod hogy hány darab R80 jelölésű induktivitás van a proci körül:)(bár a fázis csak 1 dolog mellet van még 10 ami befolyásolja a stabilitást:) )
6 fázisú elvileg.

(#5487) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Asus lapom szervizben van. Most értesítettek, hogy nem tudják reprodukálni a hibát ami nálam volt. Ezt azért elég nehezen tudom elhinni mikor játék közben kéket dobált és fagyott a lap mindig. Kicsit tele a tököm a szerviz dolgokkal. Tápomnál is 4 hét volt mire vissza utalták az árát.... Én is több cpu-val és ram-al próbáltam a gépet és a jelenség mindig fent állt. Ha nekik nem sikerül akkor buktam és van egy szar lapom?

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#5488) renatinyo


renatinyo
csendes tag

sziasztok! ebbe kéne egy kis help:
Msi X58-pro-e + i7 920 proci + 2x6990 +1350 táp (gond!)
Segítséget kérném a fenti konfighoz mert már a második táp kábelei égnek el.
Az alaplap 24 pines résznél a tápnak a csatija megolvad 2 kábelnél és a kábelek elfeketednek.
Mi lehet a gond? Erről tud valaki valamiit miért jó ez? 24+2+2 fázisú alaplapi tápellátó VRD 11.1 támogatással és lehet ez a gond hogy az msi-be 8 fázisú van? köszönöm előre is.

R

(#5489) Sixty21 válasza renatinyo (#5488) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Kérdezz rá a tápos topikban. Ott tuti van 1-2 mágus aki tudni fogja.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#5490) renatinyo válasza Sixty21 (#5489) üzenetére


renatinyo
csendes tag

köszönöm! és bocsi hogy zavartam itt.

R

(#5491) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Tudtok olyan lapot mondani ami am3 legalább és nvidia chip készlete van? max 25 K

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#5492) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , szeretnék tanácsot kérni , milyen alaplapra cseréljem le ez:GIGABYTE GA-H67MA-USB3-B3 ? M-ATX vagy sima ATX , Illetve milyen típusok jöhetnek szóba , max 30K-ig

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#5493) b4ndee


b4ndee
csendes tag

Hali!

kicsit értetlennek tűnhet a kérdés, de nem a saját gépemről van szó, konkrétabb információt pedig nem sikerült szerezni.

tehát adott egy régebbi PC, kb valami P4 konfig lehet, windows 7-el.
kipróbálás erejéig rá lett dugva egy monitor, dsub-on, működött minden, majd vissza lett rá dugva az eredeti CRT, azóta nem működik egyetlen usb, vagy PS/2 port sem, így gyakorlatilag elindítani sem lehet a gépet. sejthtő, hogy az alaplapnál akadt össze valami, de sem pontos típust nem tudok, sem egyéb információt, és fogalmam sincs, honnan induljak neki a probléma elhárításának.

valami ötlet?
előre is köszönöm!

(#5494) Sixty21 válasza b4ndee (#5493) üzenetére


Sixty21
aktív tag

bios reset, elem kivétel elsőnek

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#5495) spista222 válasza b4ndee (#5493) üzenetére


spista222
addikt

Attól mert nincs USB és PS2 a Gép még elindul Win betölt és egy bekapcsoló gombnyomásra ki is kellene kapcsolnia.
Vagy táp vagy alaplap hiba, nem hiszem hogy beállítás bár egy cmos clear sosem árt.
Esetleg ha elég régi akkor jumperrel lehet váltani hogy 5V-ról vagy készenléti 5V-ról kapják a feszt azok az eszközök amit előbb felsoroltál így azt még megpróbálhatjátok átrakni az 5V-ra.

(#5496) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni front panel bekötéséhez. Holnap jön egy Asrock Z77 Pro 4-es lap, aminél van 1 dolog amit nemértek.
KATT

Ezt a képet az asrock oldaláról a lap manualjából vágtam ki.

Itt ugye látszik egy olyan hogy PLED1, középtől jobbra cha csati mellett.

Ide pontosan mit kell dugni mert nemnagyon értem? :U

Illetve polaritásra melyik csatiknál kell vigyázni? illetve lehet valami ha esetleg fordítva dugom rá a front panel tűkre a ház dolgait?

iPhone 13 Pro Max

(#5497) spista222 válasza jozsi252 (#5496) üzenetére


spista222
addikt

A PLED, PLED1 a power led.
Ebből kettő van a lapon de lényegében ugyanaz csak az egyik 2 vezetékes míg a másik 3 "vezetékes"(középső itt sincs bekötve). régebbi házakban volt szokás a 3 "vezetékes" megoldás.
A reset és powerbutton lehet akárhogy bekötve.
A ledek csak 1 félképpen fognak világítani amikor jó a polaritás fordított esetben nem világítanak de mást nem okoz ettől nem megy tönkre semmi.

[ Szerkesztve ]

(#5498) jozsi252 válasza spista222 (#5497) üzenetére


jozsi252
veterán

Ahh értem, így már tisztában vagyok vele, köszönöm :R

Annyit felejtettem el még megkérdezni hogy 3 házventim van.

Namost ezen a lapon van a ház részére 3 db csati, ebből van egy 3 tűs cha_fan csati, van egy pwr_fan csati, ezekre ugye rátudok dugni 1-1 ventit. De van még egy 4 tűs cha_fan csati. Erre is nyugodtan rádughatom a 3 tűs ventit? tehát nemlesz gond hogy nem 4 tűset dugok rá hanem 3at?

Lényegében annyit változik csak a dolog hogy az uccsó tű szabadon marad ami a ventivezérlésért lenne felelős.

Illetve van a lapon egy ilyen csati hogy

PCI Express 3.0 x16 Slot (PCIE2, Black)

gondolom a giga 560ti vidkártyám nyugodtan beledughatom ebbe a csatiba, nemlesz gond hogy PCIE 3.0-ás a csati?

iPhone 13 Pro Max

(#5499) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Szerintetek van rá esély, hogy a Z77-es lapok árai valamelyest csökkenjenek a következő 1-1,5 hónapban?

(#5500) spista222 válasza jozsi252 (#5498) üzenetére


spista222
addikt

Nyugodtan köthetsz 3 as ventit 4 es helyre csak szabályozni nem biztos hogy fogod tudni.
A VGA-t is belerakhatod a 3.0 ás slotban mert visszafele kompatibilis és ha jól tudom csak akkor 3.0-á ha a proci vezérlője is az egyébként csak 2.0.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.