Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) #65675776 válasza Cole86 (#4295) üzenetére


#65675776
törölt tag

A párhuzamos áramlású coolereknek megvan ez a hátránya. Nem hűtik az alaplapi alkatrészeket, szóval lehet, hogy a proci hűvös, de ettől még a VRM és a chipset megfőhet.

Egyébként a NB hőmérsékletét nem méri semmi. VRM-nek meg teljesen jó akár a 90-100°C is, azok a FET-ek bírják. De a NB is bírná simán.

(#4302) Kobold190 válasza Dr V (#4300) üzenetére


Kobold190
aktív tag

kell egy kicsi progi hogy a win egynek lássa a 2 hdd-t, ártalában egy floppy lemezre teszík rá és win telepítés közben kell feltenni, mikor elindítod a telepítést írja azthiszem h nyomj F2 őt, akkor belemegy abba a külön részbe és a floppyról felkell telepítened 2 kicsi fájlt utánna megy tovább a telepítés, és mikor már formázni kell a hdd ket már egynek lássa őket.A progi rajtakell h legyen a gyári cd-n :R

(#4303) Cole86 válasza EkSYS (#4298) üzenetére


Cole86
senior tag

Kösz az infót, valszeg garancia lesz belőle..

üdv :R

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#4304) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Mitől nem követheti az op. rendszer a dátum, és idő beállításokat? Biosban beállítod pl. valamennyire. Ilyenkor a gép elindul ugye jól. Gép lekapcsol, és pl. 1 óra múlva ismét be, és az idő, az annyi, mint amikor a biosban beállítottad.
Alaplap asus p5pe-vm. Op. rendszer win. Xp. Elemcsere volt, bios default volt.

(#4305) Kobold190 válasza ro_bert17 (#4304) üzenetére


Kobold190
aktív tag

szia, szerintem nézd meg az időzónát a gépen, lehet az van elállítva és azért mutatja rosszul a dolgokat :R

(#4306) ro_bert17 válasza Kobold190 (#4305) üzenetére


ro_bert17
őstag

Az időzóna rendben van. Amúgy sem kerek órás az eltérés, hanem mondjuk annyi perc, amikor utoljára be lett állítva a biosban az időpont.

(#4307) chosa921 válasza spista222 (#4273) üzenetére


chosa921
tag

"Ha gigabyte is megfelel akkor itt keres p45T-seket.
Ha nincs T akkor DDR2, ha C van akkor DDR2 és 3 ha, T van benne akkor DDR3-as foglalat van rajta.
Ugyanez vonatkozik a többi chipkészletre is csak elsőnek válaszd ki felülről."

Vissza térve erre a válaszodra az lenne a kérdésem , hogy szerinted vagy szerintetek melyik volt a legjobb chip készlet ami támogatta a ddr3-as RAM-okat?

Üdv.:Peti

(#4308) Dr V válasza Kobold190 (#4302) üzenetére


Dr V
őstag

És miért van az, h ha dvdről bootolok be akkor nincs lehetőségem az f2 megnyomására? Talán azért, mert van nehány isiglenes fájl beragadva, ami miatt azt hiszi a win, h már elkezdett települni? Hol tudom kitörölni ezeket a fájlokat?
Egyébként ha dvdről indítom a gépet akkor azt írja ki, h a cd/dvd eszköz illesztője nem telepíthető, tegyem be a cd/dvd amin az eszközillesztő található... sata dvd meghajtóm van, az ide meghajtóról nem hajlandó betöltödni a telepítő. Mintha nem is lenne benne lemez.

[ Szerkesztve ]

(#4309) Kobold190 válasza Dr V (#4308) üzenetére


Kobold190
aktív tag

üdv, szerinted szedd szét a raidet, tegyél az egyikre xp-t és formázd le mind a kettő hárdot eggyenként, igaz h 2x kell telepíteni a wint, de szerintem a full formázás megoldja a problémád :R

(#4310) Dr V válasza Kobold190 (#4309) üzenetére


Dr V
őstag

Az jó... Csak 800 gbnek kell helyet találnom:)

(#4311) Kobold190 válasza Dr V (#4310) üzenetére


Kobold190
aktív tag

:DDD

(#4312) spista222 válasza chosa921 (#4307) üzenetére


spista222
addikt

Az X48 mert ott már mindkét X16 os PCI-x slot 16X-os

(#4313) chosa921 válasza spista222 (#4312) üzenetére


chosa921
tag

Áhhá , köszi szépen.

Üdv.:Peti

(#4314) utánvétel válasza Dr V (#4310) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Már zuhanóban a 2 terrás vinyók ára

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#4315) Dr V válasza utánvétel (#4314) üzenetére


Dr V
őstag

De rendes vagy, h szóltál :) És veszel is nekem egyet? :DD

(#4316) utánvétel válasza Dr V (#4315) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Kettőt. Nem raid ban akarod használni?

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#4317) #65675776 válasza utánvétel (#4314) üzenetére


#65675776
törölt tag

Már csak az egyik r-t kellene lespórolni belőle...

(#4318) utánvétel válasza Dr V (#4310) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Már zuhanóban a 2 terás vinyók ára

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#4319) utánvétel válasza #65675776 (#4317) üzenetére


utánvétel
aktív tag

köcce, megszaladt az ujjam.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#4320) Gyufaaa válasza utánvétel (#4319) üzenetére


Gyufaaa
veterán

No meg a szerkesztés gombot is használd! ;)

(#4321) utánvétel válasza Gyufaaa (#4320) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Szintén köcce, csak mire reagáltam, már letelt az 5 perc.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#4322) jozsatibold


jozsatibold
csendes tag

Sziasztok! Engem az erdekelne, hogy meglehete oldani azt, hogy egy 10 eves alaplapba beletegyek pl egy core 2duot? Egyeltelan felismerie az alaplap es ha nem akkor nem lehet velehogyan megoldani?

(#4323) utánvétel válasza jozsatibold (#4322) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Elvileg 10 éve már volt LGA775 proci [link]és ha az alaplapod is 775 foglalatos, akkor belemegy.
Bios frissítés és elvileg mennie kell.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#4324) #10726912 válasza jozsatibold (#4322) üzenetére


#10726912
törölt tag

Könnyebb lenne válaszolni a kérdésedre, ha írnál egy alaplap típust...esetleg egy CPU típust is, amit beletennél.. :U

(#4325) jozsatibold válasza #10726912 (#4324) üzenetére


jozsatibold
csendes tag

As alaplap lga775-is es jelenleg why 2,6ghz Intel Celeron van benne, jelenleg men tudom to bet mondani mert jelenleg men vagyok gepnel de a gepet az IBM gyartottam a tipusa ThinkCentre a30 azthiszem!jelenleg fej ok csak enyit tudok rolls mondani.

(#4326) jozsatibold


jozsatibold
csendes tag

Keresgeltem egy keveset es azt hidden megtalatem: http://support.lenovo.com/en_US/default.page?
Csak most mar 1gb ram van benne es egy 256mb fx5500 videokartya.

(#4327) Viktor77 válasza jozsatibold (#4325) üzenetére


Viktor77
titán

Abba nem raksz P4-nél újabb procit.

Sőt, ha jól látom, még csak nem is 775-ös, hanem 478-as.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4328) #10726912 válasza jozsatibold (#4326) üzenetére


#10726912
törölt tag

Így van, Socket 478-as. Kicserélheted a CPU-t, nem tudom, mekkora a legnagyobb, amit lekezelne, de a prescot magost nem fogadja csak a nortword (512KB-os) magost kezeli. A 2.8-ast biztosan lekezeli, többet nem találtam róla. De jobban járnál, ha lecserélnéd, mehetne a 3.2-es prescot magos egy ASUS-ba pl, dual chanel-ben ddr 400...nagyságrendekkel gyorsabb lenne az a gép a mostanitól. (ez csak 266Mhz-en kezeli a memóriát).

(#4329) spista222 válasza jozsatibold (#4326) üzenetére


spista222
addikt

Felejtsd el.
Lappal együtt kell cserélned a procit.
Ha ilyen egybe gép akkor nagy valószínűséggel nem fog benne menni újabb proc.
Az Asrocknak van egy két furcsa lapja amiben szinte minden megy:) de a tiéd nem olyan.

(#4330) jozsatibold


jozsatibold
csendes tag

Koszonom az infot. Akkor make megro slim key dual cheneles rammal es ha nm less akkir den kielegito a sebessege akkor lwhet az egeszet cserelem.

(#4331) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Ennek vége, vagy lehet még valamit kezdeni vele?: [link]
Dual bios természetesen nincs, egy régi nForce 2-es Epox alaplap. Bios fájl van hozzá, de nem tudom milyen system disc-et kér.

Alister from Hell

(#4332) #10726912 válasza Alastair' (#4331) üzenetére


#10726912
törölt tag

A flopyt kéri (A meghajtó), próbáld meg.

(#4334) Kobold190 válasza Alastair' (#4331) üzenetére


Kobold190
aktív tag

énis erre gondoltam, tedd rá a floppy lemezre a bioszt és próbáld meg arról flashelni hátha sikerül :R

(#4335) CoolMan válasza Alastair' (#4331) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem a floppy meghajtóról akar indulni, és azért reklamál? Bios reset, majd boot sorrend beállítása...szerintem. Meg az alaplapi elem nincs lemerülve?

[ Szerkesztve ]

(#4336) Alastair' válasza #10726912 (#4332) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A floppy rajta volt, hiszen írja is, hogy detektálta. Azt nem tudom milyen system disc-et kér. Csináltam dos rendszerindító lemezt, az volt benne, de az nem kellett neki.

CoolMan81: ha nincs rajta a floppy meghajtó, akkor keresi, és kiírja, hogy system halt. A dolog egy áramszünet után kezdődött, amiben a táp is elhalálozott.

Világos, hogy a bios megsérült, és valahogy vissza kellene tölteni. Van bios fájl is, mert töltöttem le.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#4337) #65675776 válasza Alastair' (#4336) üzenetére


#65675776
törölt tag

CMOS Clear volt már? Nem biztos, hogy a BIOS sérült.

(#4338) CoolMan válasza Alastair' (#4336) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Amennyiben van floppy lemezed, akkor arról kellene frissíteni a BIOS-t. A bios reset nem segít? Milyen lap amúgy?

(#4339) Alastair' válasza #65675776 (#4337) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Természetesen volt CMOS Clear. Jumperrel is és elem ki is.

Epox 8RDA+

Van floppym, de nem tudom, hogy milyen system disc-et kér.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#4340) BigDarkJoy válasza Alastair' (#4336) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Tuti ujrakell irnod a Biost...

Történt nálam is ehez hasonló,csak AsRock P4V88+ alaplapon.
Ujra kelett varázsolni a biost és azóta is fut.

Bios esetleg ha kell hozzá!

[ Szerkesztve ]

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#4341) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok.Nem teljesen idevaló kérdés de a tv kártyás topik halott és mégiscsak érinti az alaplapot is:
Van egy TV @anywhere Plus kártyám de sajna semmi kábel nincs hozzá. azt szeretném tudni van -e olyan program ami az alaplapon keresztül adná a hangot?(a PCI-os slotból) Mert ha meglenne hozzá a kábelem akkor egyszerű lenne összekötni a hangkártyával de így marad az alaplapos megoldás ha van. Köszi.
A konfigom az adatlapomon.
Sok locsolót.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#4342) #90933760


#90933760
törölt tag

Sziasztok.
Adott az Abit IS7 deszkám újra. Egy Ninja hűti a környezetbarát Prescott procit, passzívan. Rajt figyel az erősebbik Swif2-es venti, ami 65 foknál bekapcsol. Ez fél éve van így, nincs is vele semmi baj. De most vettem észre, hogy a PWM hőfok terheletlenül 51 fok, terhelve 65 lett 5 perc után és nem úgy nézett ki ami meg akar állni, a ventit hiába kapcsoltam be addig folyamatosra. Pont nem jut oda a levegőből. A kérdés az, hogy mekkora hőmérsékletet bírnak ezek?
A gép alapon megy 90%-ban, de alá szokás rántani néha és ha alapon ekkora a hőmérséklet meg se mertem nézni húzva mennyi. És hogy eddig mennyi lehetett az elmúlt fél évben.

Szerk.
Most látom pár hsz-el feljebb, akkor a 90-100 fok nálam is érvényes?

[ Szerkesztve ]

(#4343) DonThomasino válasza akoska23 (#4341) üzenetére


DonThomasino
veterán

Több megoldás létezik.
A PCI os megoldás működik a legkevesebb esetben.

Sima jack kábellel lehet még átjátszani a hangot a tuner és a hangkártya között.
Vagy ugyanez a megoldás a házon belül egy cd átjátszó kábellel.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#4344) akoska23 válasza DonThomasino (#4343) üzenetére


akoska23
aktív tag

Az a baj hogy a kártyán nincs sima jack kimenet egy S-videohoz hasonló igaz több lyukú csatlakozó szolgálna a hang átvivésére csak nekem sajna olyan nincs.A cd átjátszó kábel nekem is eszembe jutott de a tv kártyán nem tudnám hova dugni. Még azon gondolkodom hogy házilag fabrikálok csatlakozót hozzá csak a 8 lyukból ami a gyári tv-kártya csatlakozó nem tudom melyik a hang és nem, akarom tönkretenni az integrált hangkártyámat...

[ Szerkesztve ]

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#4345) DonThomasino válasza akoska23 (#4344) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha mondanál egy tipust, az nem ártana. Leadtek?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#4346) akoska23 válasza DonThomasino (#4345) üzenetére


akoska23
aktív tag

http://www.flaxcom.hu/files/TVanywhere-Plus_magyar.pdf itt van a leírása és a csatlakozó kinézete.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#4347) Alastair' válasza BigDarkJoy (#4340) üzenetére


Alastair'
nagyúr

És, hogy tudtad rátölteni a biost? Mert nekem semmi sem akar indulni, csak a system disc-et követeli. :W

Alister from Hell

(#4348) BigDarkJoy válasza Alastair' (#4347) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Ismerős felirta flopyra a biost, betettem és azt bootolta be.

restartolt és azóta megy.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#4349) #65675776 válasza akoska23 (#4346) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezen a kártyán nincs is hangkimenet. Csak PCI Audio-val működik, szóval megfelelő sw kell hozzá.

(#4350) akoska23 válasza akoska23 (#4346) üzenetére


akoska23
aktív tag

Hát ez furcsa ..Kerestem egy új drivert az MSI honlapján feltettem és automatikusan van hang az alaplapon. :C :C de akkor minek a külön kábel?

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.