Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) Tamás24


Tamás24
tag

Sziasztok,

A gondom egy ASROCk ALIVENF6G-VSTA lappal lenne.
Az a problémája, hogy nem ad 5V-t az alaplapi ventillátorok egyetlen csatlakozója sem. A lap amúgy működik már több éve, csak most kezd kevés lenni a csatlakozó, gondoltam megoldom ha lehet.
Van ehhez kapcsolási rajz valahol, vagy hogy egyáltalán hol érdemes a problémát keresni.
Tudna valaki mankót adni hozzá?
Kösznöm :R

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#46602) Blue Thunder válasza Tamás24 (#46601) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Kondikat átnézném...

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#46603) R9DEON válasza Tamás24 (#46601) üzenetére


R9DEON
senior tag

2 lehetőség van, vagy a biztosíték ment ki a lapon vagy maga az áramkör ment tönkre, egy műszerész végig tudja követni kézi műszerrel az áramköröket.

(#46604) jacint78 válasza norbi642 (#46596) üzenetére


jacint78
addikt

A rövidzáras ramtól például, a táp nem csinál ilyet ahogy valaki itt mondta.

type your text here..

(#46605) Tamás24 válasza Blue Thunder (#46602) üzenetére


Tamás24
tag

Elvileg mikor vettem átnéztem és külsőleg defektest nem találtam, persze ettől még lehet hibás.
Nézzem át multimeterrel is őket?

[ Szerkesztve ]

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#46606) jacint78 válasza Tamás24 (#46605) üzenetére


jacint78
addikt

A ventilátor aljzaton 12V-nak kell lennie, nem 5V-nak, ha mindegyik egyben van biztosítva, akkor a biztosíték szakadt meg, vagy, ha nincs szerencséd a vezetősáv égett el, mindegyik gyakori.

type your text here..

(#46607) Blue Thunder válasza Tamás24 (#46605) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Igen, elvileg lehet rossz...de mint kolléga is írja át lehet nézni az áramköröket és ha értesz a multiméterhez akkor te magad is meg tudod nézni

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#46608) bajzal


bajzal
őstag

Néhány pendrivetól kékhalálozik a gépem. Van olyan pendrive ami tökéletesen működik. Van olyan amit bedugok és egyből kékhalál, van olyan amit csak ha kihúzok utána. Mi lehet a baj? Asus P8B75-V alaplap és Windows 10 64-bit
A 8.1-el nem volt ilyen problémám.

(#46609) R9DEON válasza bajzal (#46608) üzenetére


R9DEON
senior tag

Egyértelműen driver probléma keress hozzá egy másikat a Driversoft szoftver nagyon jó ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#46610) SoulReaver válasza bajzal (#46608) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem biztos, hogy a különböző pendriveokkal lesz a gond..

(#46611) bajzal válasza SoulReaver (#46610) üzenetére


bajzal
őstag

Persze tudom, a pendriveok jók, másik géppel néztem. Akkor keresek valami drivert.

(#46612) bajzal


bajzal
őstag

És ha már itt vagyok akkor megkérdezem azt is (ha van rá jobb topic akkor irányítsatok át :) ) hogy van egy HP nyomtatóm, ami 32-bites windows-al megy a saját driverével, 64-bites windowson viszont nem. Valahogy nem lehetne működésre bírni Win 10 64-biten? Nincs valami ötletetek? Nincs kedvem új nyomtatót venni :D

[ Szerkesztve ]

(#46613) R9DEON válasza bajzal (#46612) üzenetére


R9DEON
senior tag

Az említett szoftver ezen is segíthet:[link]

(#46614) mokus1 válasza jacint78 (#46604) üzenetére


mokus1
addikt

Én írtam.
Azért tippeltem mert testvérem gépében pontosan ez történt egy codegen táppal. Miután kapott egy quad-ot illetve ramot. Bár ott valószínűleg előbb utóbb úgyis megcsinálta volna a faszságot a táp.

(#46615) Blue Thunder válasza bajzal (#46612) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ez érdekes mert nekem egy epson sx115 van és megy simán a 64 bites rendszeren már jó ideje több oprendszeren át, egszóval mennie kellene de ami kolléga linkelt...na az nagyon jó progi évek óta használom! :K

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#46616) gti3


gti3
csendes tag

Üdv!

Most raktam össze egy konfigot, egy GIGABYTE GA-Z68X-UD4-B3 alaplappal és egy i7 2600-al.
A gép stabilan megy, mindenféle tuning, húzás nélkül. Viszont néha, használat közben, akár játszok, akár netezek, random, bizonyos időközönként egy kattanó hangot hallok az alaplapi csipogóból.

Szerintetek ez milyen hibára utalhat? Van egyáltalán jelentősége?

Egyéb észrevételek:

Összerakás és win telepítés után nem találta a rendszert, mindig lemezről akart bootolni, ezt egy bios resettel és gyári visszaállítással megoldottam.

A bios szerintem háklis a billentyűzetemre, ha a menüben lépkedek, előfordul, hogy magától megindul a kurzor egy irányba vagy belépked az almenükbe, mintha beragadt volna egy billentyű.

(#46617) Lenry válasza gti3 (#46616) üzenetére


Lenry
félisten

mindenképpen van jelentősége, de sosem hallottam még kattanást alaplapi csipogóból*, jó lenne egy minta belőle :)
ha le tudnád videózni vagy YouTubeon találnál egy hasonlót, az segítene a probléma beazonosításában

*feltételezem, hogy jól hallottad, és tényleg onnan jön a hang

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46618) jacint78 válasza mokus1 (#46614) üzenetére


jacint78
addikt

Legfeljebb akkor, ha utána minden meghalt benne, tehát a feszültség igencsak megemelkedett, egyébként a táp nem tud ilyet csinálni, ehhez túl nagy áram kell, ami túl nagy terheléstől lesz.

type your text here..

(#46619) mokus1 válasza jacint78 (#46618) üzenetére


mokus1
addikt

Ramok túlélték illetve a vga. HDD, CPU nem.
Nero alatt történt egyébként, már renderelés alatt. Táp el is füstölt szóval ott egyértelmű volt a helyzet, sajnos.

(#46620) #65675776 válasza jacint78 (#46606) üzenetére


#65675776
törölt tag

Legalábbis akkor ha az alaplap csak PWM-mel képes szabályozni a fordulatszámot. Ha tud feszültségszinttel is, akkor lehet ott jóval kevesebb is. Tudom manapság olyan fejlettek a lapok, hogy ilyen apróságokra nem képesek.

(#46621) jacint78 válasza mokus1 (#46619) üzenetére


jacint78
addikt

Így van! Egyértelmű, hogy a VRM megdöglött. rányitotta a 12V-ot a processzorra majd elégett a nyák a táppal együtt mivel a túláramvédelem csak primeren van és csak szélsőséges esetben dolgozik bennük, nem a táp hibája volt, pláne ha a többi túlélte, gondold már végig. :D

type your text here..

(#46622) mokus1 válasza jacint78 (#46621) üzenetére


mokus1
addikt

Igaz :B

(#46623) 3800+


3800+
őstag

Üdv!

MSI B85-G43 lapról mik a vélemények? Egy i5-4460 alá kellene. Megbízható típus?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#46624) mokus1 válasza 3800+ (#46623) üzenetére


mokus1
addikt

Támogatja a cpu-t. Szerintem jó lesz alá, miért ezt választottad egyébként?

(#46625) 3800+ válasza mokus1 (#46624) üzenetére


3800+
őstag

A Milyen alaplapot... topikban ajánlották, és gondoltam itt is rákérdezek. :)

Csak eddig mindig Giga lapjaim voltak, sose volt velük baj, és kicsit tartok az átállástól. De ebben az ár fekvésben nincs a gigának olyan lapja ami megfelel az elvárásaimnak, és tetszik is.
Szóval csak azért kérdeztem rá, hogy esetleg valaki használ-e ilyet, hosszú időre venném, nem szeretném a garancia lejárta után 1 héttel kidobni mert elromlott. ;]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#46626) R9DEON válasza 3800+ (#46625) üzenetére


R9DEON
senior tag

Vegyed nyugodtan nem lesz vele gond, szép letisztult lap a VRM hűtve van a déli hídon méretes borda és elég jól felszerelt az árához képest.

[ Szerkesztve ]

(#46627) 3800+ válasza R9DEON (#46626) üzenetére


3800+
őstag

Köszönöm!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#46628) gti3 válasza Lenry (#46617) üzenetére


gti3
csendes tag

Ez lenne az a hang. Ezt ugyan újraindításkor vettem föl, de használat közbe is ezt szoktam néha hallani.

http://vocaroo.com/i/s16pDvHNfeEG

[ Szerkesztve ]

(#46629) R9DEON válasza gti3 (#46628) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem kell törődni vele nekem is volt egy lapom amelyik így csinált 5 évig ment nálam azóta még mindig megy egy kliensnél.

[ Szerkesztve ]

(#46630) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy Jwele JW-N61P alaplap, benne PC2-5300 ddr2 ram.
Speccy szerint csak 333mhz-en megy a RAM, de miért? :W
BIOSba kell valamit beállítani?

Köszi

(#46631) mokus1 válasza bzoly (#46630) üzenetére


mokus1
addikt

Speccy ha jól tudom a valódi órajelet mutatja ami 333 az effektív a 667. Szóval jól jár a ramod.

(#46632) bzoly válasza mokus1 (#46631) üzenetére


bzoly
aktív tag

Köszi. Akkor tanácstalan vagyok, ebbe a lapban van egy Athlon 64 3200+ proci és ssd és valamiért nagyon lassúnak tűnik. A memóriára gyanakodtam, de akkor nem az a gond...
A Speccy szerint a poci buszsebessége 200 Mhz, nekem ez is kevésnek tűnik...

(#46633) Lenry válasza bzoly (#46632) üzenetére


Lenry
félisten

azért tűnik lassúnak, mert ez egy öreg gép.
ajánlom a saját Logout bejegyzésem a témában

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46634) jacint78 válasza bzoly (#46632) üzenetére


jacint78
addikt

A 3200+ ma már netezni is kevés, ne csodálkozz, ha lassú. Értem én, hogy az SSD sokat lendít a gépen, de azért más hardver is kell a megfelelő kihasználásához.

type your text here..

(#46635) R9DEON válasza bzoly (#46632) üzenetére


R9DEON
senior tag

Egy 2 magos CPU sokat lendítene a dolgon, ma már aprópénzért lehet venni használtan.

(#46636) petya1985 válasza R9DEON (#46635) üzenetére


petya1985
tag

nah,hello újra:)

tudjátok volt az msi alaplap problémám,hogy nem jók az usb-k és a portok és,h nem adott képet se az int. vga se a pci-e vga se...
nah elküldtem garanciába és ma jön vissza... persze ott minden tökéletesen működött,semmi baja a lapnak!

ilyenkor akkor mi van? nálam egyszerűen nem megy,ott meg minden klappol vele... tettek rá rendszert,usb-ről több órát ment a rendszer vele...

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#46637) windlord válasza petya1985 (#46636) üzenetére


windlord
őstag

Küld vissza megint!
Nekem telefonnal csinaltak ugyanezt.
Ha tudsz, menj be a lappal.
Persze ha helyben van...

[ Szerkesztve ]

(#46638) RedCactus válasza petya1985 (#46636) üzenetére


RedCactus
senior tag

Akkor végig kell gondolni, hogy mit nem küldtél vissza. Pl. tápkábel, monitorkábel, esetleg HDD, stb. Monitoron nem kell kiválasztani a forrást? Hirtelen ezek jutottak eszembe.

(#46639) windlord válasza petya1985 (#46636) üzenetére


windlord
őstag

Vagy, próba egy havernál!

(#46640) gee84 válasza petya1985 (#46636) üzenetére


gee84
tag

Milyen memória és proci van benne? Másikkal ki tudod esetleg próbálni? Ha a lap jó, a kettő közül lesz hibás valamelyik. Vagy kompletten küldted vissza ezekkel együtt? Ez nem derül ki a leírásodból.

(#46641) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

másik topicban már kérdeztem, de tlaán ide is illik: tegnap felújítottam 8 éves AMD-s gépem, beszerelésre került egy új Skylake rendszer (alaplap egy Gigabyte b150-hd3p). Sajnos nagyon elhúzódott a dolog és nem volt energiám már Win 8.1-et újrarakni, gondoltam kipróbálom mit lép a cserére. Azonnali kék halálra számítottam, főleg hogy az AMD sata driver is fent volt az eredeti MS helyett, de fél perc gondolkodás után ment minden rendben, az intel chipset driver felrakása után pedig a kérdőjeles dolgok is eltűntek. Az egyetlen gond, hogy a régebbi pci-os hangkártyám (ESI Maya44) drivere nem hajlandó feltelepülni, maradt egy kérdőjeles multimedia device az eszközkezelőben. A driver jó, friss, eddig ment, most pedig bármilyen slotba rakom a hangkártyát, nem hajlandó rendesen észlelni. Esetleg van vmi ezekben az új alaplapokban, amit át kell állítani? Bármilyen tippet megköszönök, szerintem nem fogom megúszni a win újratelepítést, cska olyan szép lenne ha menne enélkül is... az alaplapi hangkártyát tiltottam persze.
Előre is köszi bármilyen tippet!

(#46642) windlord válasza Orgi (#46641) üzenetére


windlord
őstag

Tedd újra, ez a legtisztább.

(#46643) Brekkk válasza Orgi (#46641) üzenetére


Brekkk
senior tag

WIN 8.1 eszközkezelőben látszik a hangkártya? Ahogy írod kérdőjeles tétel nem maradt.
A hangkártyák között szerepel a Maya44?

Más PCI kártya megy azokban a slotok-ban?

BIOS features / Other PCI Device ROM Priority: Ezt próbáld átállítani a BIOS-ban legacy Only-ra

Esetleg az IRQ kiosztáson kellene állítani, ha lehet ilyet a BIOS-ban. Esetleg valamelyik alaplapi vezérlővel összeakad a hangkártya. Amennyiben ez a gond a Win reinstall sem fog segíteni.

(#46644) windlord válasza windlord (#46642) üzenetére


windlord
őstag

Csinálj egy bios resetet, de szerintem 150% -ban win reinstall lesz...

(#46645) R9DEON válasza petya1985 (#46636) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem lehet hogy a tápegységeddel van a gond?

(#46646) Orgi válasza Brekkk (#46643) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi mindenkinek a válaszokat!

A win eszközkezelőből eltűntek a kérdőjeles tételek az alaplap vonatkozásában, egy multimedia device maradt (ez lesz az ESI Maya). Hangkártáyk között sem szerepel. Nincsen másik PCI kártyám, a többit pedig otthon megnézem majd, a bios-t rögötn beszerleés után frissítettem legújabbra, akkor resetelte is nem? De megtehetem újra természetesen... elég sok minden van ebben az uefi-s biosban, de próbálok majd ilyen opciót keresni.
Ha nem megy, akkor újra rkaom az eégszet, tudom ez lenne az optimális, köszi mindenkinek!

(#46647) jacint78 válasza Orgi (#46646) üzenetére


jacint78
addikt

Ha sima PCI, akkor lehetnek bakik, mert déli híd nem támogatja közvetlenül a PCI-t, hanem külön IC-vel oldják ezt meg és előfordulhatnak kompatiblitási problémák ezekkel. Meg kellene nézni, hogy az a multimédiavezérlő milyen hardverazonosítókkal bír, ha felkiáltól jel van, az sokmindent jelenthet, meg kell nyitni a tulajdonságait és akkor pontosan kiderül, hogy mi a gond.

R9DEON

Ugyanmár, megy a gép rendesen és egy fel nem ismerhető hardver miatt a táp lenne?

type your text here..

(#46648) R9DEON válasza jacint78 (#46647) üzenetére


R9DEON
senior tag

tudjátok volt az msi alaplap problémám,hogy nem jók az usb-k és a portok és,h nem adott képet se az int. vga se a pci-e vga se...

Semmilyen port nem működik képet sem ad azért ez több egy kicsit annál hogy nem működik 1 port.

[ Szerkesztve ]

(#46649) jacint78 válasza R9DEON (#46648) üzenetére


jacint78
addikt

Ja nem semmi, kérem töröljük a jegyzőkönyvből. :) Másra válaszoltad azt. :D

type your text here..

(#46650) Molloch88


Molloch88
újonc

Sziasztok!
Van egy nem mai alaplapom ( Asus M2a-mx ) és van vele egy kis gondom.Újra telepítettem a rendszert (win7), és a driverek felrakása után fagy,vagy kék halállal újra indul...A vicc az,hogy ha egy játékot elindítok és amenüjét le rakom az asztalra,akkor semmi ilyen nem jön elő...Az előző újra telepítésnél is ugyan ez volt,de pár hónapra rá valamit uninstalláltam,és helyre jött!Ötlet,hogy mi lehet a gond? A következő konfiggal van: Amd Athlon 64 x2 (2.6 GHz ), 2x 2gb ddr2 ram,GeForce 220 gt oc, 320 gb samsung sata,250gb samsung pata, 550 w táp.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.