Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) Maxell014 válasza varmi2 (#46045) üzenetére


Maxell014
senior tag

Köszi az infót és a segítséget !

(#46052) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

hali,
adott egy MSI P45 Platinum (DDR2) alaplap, az érdekelne, hogy elbírna 16GB memóriát?
Hivatalos oldalán kivan írva a 16GB, de DDR2-nél nem csak 8 a maximum?
feleslegesen nem dobnék ki 15k-t az ablakon :D

[ Szerkesztve ]

(#46053) Smktrooper válasza BUZZLGHTYR (#46052) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Legolcsóbb RAMok hozzá most 60000 ft körül lehet rendelni HongKongból AMD-s ramot véletlen se vegyél hozzá. (Egyoldalas dupla magas, teszteltem nem megy vele)
Patriot meg USA ból 120000 körül van. Uh legjobb esetben is használtan 30-40k ért tudsz lőni olyat amit le kezel...
3 hónapja vadászok ilyeneket, de nincs. Illetve van egy Ebayes ötletem. láttam valamit ami talán 8000 HUF + posta +3-4hét várakozás. de 10 szett alatt nem küldik tehát 80K 10x 16GB DDR2 ram.
Nekem se ebayem se paypalom... Szóval lutri az egész.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#46054) BUZZLGHTYR válasza Smktrooper (#46053) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

[link]
ez sem jó?

(#46055) Smktrooper válasza BUZZLGHTYR (#46054) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Lutri. sztem, de próba garros a termék.

Reboot

(#46056) BUZZLGHTYR válasza Smktrooper (#46055) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

talán megpróbálom, de remélem az alaplap is bírni fogja a 12gb-ot :D

(#46057) jacint78 válasza direkt-x (#46037) üzenetére


jacint78
addikt

Nem volt földelt a házimozi cucc, amikor bedugtad a kinyírta a hang IC kimenetét a feszültségpotenciálkülönbség, ami több 100V is lehetett. Röviden megdöglött a realtek IC kimenete.

DeathAdder

Lehet, hogy kontakthibás az elemtartó érintkezője, gyakori. Ha tudsz kondenzátort cserélni akkor feszt is tudsz mérni, mérd az elem feszültségét, de a gépház és a jumper között áramtalanított táp mellett persze.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#46058) Smktrooper válasza BUZZLGHTYR (#46056) üzenetére


Smktrooper
senior tag

vidd a gépet, multkor én is igy csináltam, mielőtt kidobtam volna az ablakon ennyi pénzt...és hát ott hagytam az emlitett ramokat is mert nem indult... ;)

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#46059) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Hogyan tudom letiltani a dedikált videókártyát és vissza engedélyezni a processzorban lévőt, fizikai eltávolítás nélkül? Windowsban kellene, vagy biosban? BIOS-t néztem, de nem találtam, lehet figyelmetlen voltam, vagy csak nem tudom melyik menü lenne az. Ez csak ideiglenes dolog lenne, tehát valami kipróbálok, aztán majd megint visszarakom a dedikáltra.

win7, msi b85-g43

Köszönöm!

(#46060) BUZZLGHTYR válasza Smktrooper (#46058) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

hátigen, azlenne a legjobb. csak nem tudok 300km-ert utazni :DDD

(#46061) RedCactus válasza ReSeTer (#46059) üzenetére


RedCactus
senior tag

BIOS-ban keresd, init display first PCIe 1 slot/IGFX, vagy hasonló. IGFX az alaplapi...

(#46062) Teaway válasza ReSeTer (#46059) üzenetére


Teaway
veterán

BIOS ► Settings ► Advanced ► Integrated Graphics Configuration ► Initiate Graphic Adapter

Selects a graphics device as the primary boot device:
[IGD] Integrated Graphics Display.
[PEG] PCI-Express Graphics Device.

Nincs itthon csokid??

(#46063) ReSeTer válasza Teaway (#46062) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Nincs pontosan ilyen, csak ilyen "peg" beállítások, viszont bekapcsoltam valami multi monitor dolgot, ezután feljött, hogy mennyi memóriát adok neki. Most az eszközkezelőben látom mindkettő videómagot, eddig csak a dedikáltat láttam. Ha letiltom akkor elmegy a kép, nem használja a másikat még újraindítás után se.
Hol tudom beállítani, melyiket használja?

(#46064) RedCactus válasza Teaway (#46062) üzenetére


RedCactus
senior tag

Mondom én, hogy valami hasonló... ;]

(#46065) ReSeTer válasza ReSeTer (#46063) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Bocs, elfelejtettem átdugni a kábelt a másik kimenetbe...működik.
Kösz!

(#46066) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Vettem egy házat,amin a power led moddolva van,úgy hogy az usb port vezérli hogy milyen szinűen világít.
Problémám az hogy lehet rossz helyre dugtam a porton a 2 kábelt.
Mi az amit haza tudtam vágni a lapon?
Nem indul el a gép azóta.

[ Szerkesztve ]

(#46067) gigollo


gigollo
tag

Sziasztok!
Ilyen pici alaplapi hangszórót, hogy lehet találni neten?

vagy vásárolni újonnan? Valakinek lenne tippje? Budapesti vagyok. Akinek van eladó dobjon privátot légyszi!

Köszi

Donát

(#46068) lenrok


lenrok
tag

Üdv

Van egy ASUS H97 Plus alaplapom és világit az egér (USB) mikor ki kapcsolom a gépet.

Hol lehet kikapcsolni hogy ne világítson olyankor? mert a biosban sehol sem találom

(#46069) intelMMX válasza gigollo (#46067) üzenetére


intelMMX
senior tag

Keress egy olyan boltot, ahol foglalkoznak használt alkatrészekkel. Szerintem biztos tudnak segíteni.
(Vagy biztos akad egy pesti fórumtársnak is éppen)

lenrok: Az kikapcsolt állapotú USB töltést (vagy valami hasonló nevű) opciót kell letiltani biosban.
Biztosan megfogod találni.

[ Szerkesztve ]

(#46070) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!

Ha valakinek ilyen lapja van, Gígabyte GA-Z170X-UD3, és esetleg ilyen problémája van vele [link], akkor szóljon, mert írtam a Gigabyt support-nak és elküldték a legfrissebb bios-t (F5) ami megoldotta a problémát. Legalább is eddig. :C
Szóval eltudom küldeni, ha esetleg kellene valakinek.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#46071) PitLee válasza gigollo (#46067) üzenetére


PitLee
őstag

Egyet találtam, de az a világvégén vala :DDD , Az előttem szóló PC bontós ötlet az lehet sikeresebb. A végső megoldás, hogy csinálsz ilyen piezo hangszóróból, azt nem tudom alkalmasak e a célra, de kinézetre hasonlóak .

[ Szerkesztve ]

(#46072) zolee3000 válasza zolee3000 (#46025) üzenetére


zolee3000
tag

Valószínűleg senkit sem érdekel, de azért jelzem, hogy közben megoldódott a probléma. :DDD
Úgy tűnik, nem alaplapi természetű volt a gond - a régi kártyaolvasó modul mehetett gallyra, mert amint kikötöttem, rendesen beindult minden, lefutott a boot...

(#46073) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ha a dedikált VGA-t szeretném használni akkor a cpu-ba integráltat mindenképpen le kell tiltani ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#46074) varmi2 válasza Directors (#46073) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha teszel bele vga-t, akkor autómatikusan letiltódik az integrált vga.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46075) jacint78 válasza varmi2 (#46074) üzenetére


jacint78
addikt

Ha úgy van beállítva a BIOS-ban, lehet, hogy attól még aktív marad, beállítás kérdése.

type your text here..

(#46076) NightDante


NightDante
csendes tag

Sziasztok

Nem tudom, hogy jó fórumon írok, de ez tűnt a legkézenfekvőbbnek. Az lenne a gondom, hogy a gépemen észre vettem, hogy az Intel® Smart Connect Technology nem fut. Olvasgattam, és azt láttam, hogy az újra telepítés megoldhatja a problémát. Le is töröltem, de újra telepíteni már nem tudtam. Azt írta, hogy nem találja a Bios-ban. Nézegettem a Biosban a beállításokat, de semmilyen menüpontot nem találtam a Smart Connect Technology-val kapcsolatban.
Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy nagy baj, hogy nincs fenn, illetve hogyan tudnám feltelepíteni? Egy MSI gaming 3 z97-es alaplapom van, 2.90 Bios-al. Előre is köszönöm.

(#46077) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Sziasztok

Tudja valaki azt hogy az Asus P8Z77M PRO alaplap mSata kompatibilis?

Elolvastam pár cikket és teljesen belekeveredtem a témába. Ha jól értem PCIe foglalatba lehet tenni mSATA SSD-t de ilyenkor a lap lecsökkenti a VGA-nak kiosztott PCIe sávok számát. Mert ugye csak 16 PCIe sávot kezel az alaplap és ezt osztja el az eszközök között. Így 8x-at kap a videókártya a maradékot meg a használt bővítőhelyek. Legalábbis valami ilyet írtak a külföldi fórumon. Vagy lehet hogy valamit nagyon félreértettem ( :DDD )?
Mert akkor inkább beruházok egy mSATA/SATA adapterre.

(#46078) gigollo


gigollo
tag

Rendben köszi a segítségeket akkor marad ebay :)

(#46079) RedCactus válasza gigollo (#46078) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ezt találtam neked.

(#46080) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Adott egy MSI B75MA-E33 alaplap és egy MSI r9 270x gaming 2g videókártya. A windows telepítés(win 10) szépen megtörtént úgy, hogy a hdmi kábel a videókártyába volt dugva, amikor viszont a windows nethez ér és elkezdi frissíteni a drivereket (akkor az integrált vga-t is elkezdte telepíteni) és lefagyott a gép (mozgott az egér, de nem lehetett kattintani), miután újraindítottam a gépet a windows töltődés után fekete képernyő.(ezután csináltam egy win reinstallt is)
Viszont, ha átállítom a biosban, hogy az integált vga legyen a primary akkor azzal bejön a windows, de amióta feltelepítettem (és a win feltette az integrált vga drivert) azóta csak az első újraindításig/vagy lefagyásig működik a 270x-el.

Próbáltam CMOS resetet, felrissítettem a biost a legújabbra, de nincs változás. Ha integráltra rakom a biosban és átdugom a kábelt akkor van kép, ha viszont a 270x-el próbálkozom akkor csak addig van kép amíg el nem kezd tölteni a win.

Külföldi fórumokon a "msi b75ma-e33 black screen" keresésre a cmos resetet ajánlották, de az nekem nem hozott sikert (megjegyzem itt nincs jumper, csak a csavarhúzóval érintettem össze a két pin-t).

Valakinek esetleg egyéb ötlete? Az alaplap használtan (de garisan) lett véve, lehet az hibás?

Előre is köszi!

adatfalo

www.adatfalodesign.hu

(#46081) RedCactus válasza adatfalo (#46080) üzenetére


RedCactus
senior tag

Milyen procival próbálod? A "P"-végződésűekben nincs integrált VGA. Ez be tud kavarni időnként.

(#46082) adatfalo válasza RedCactus (#46081) üzenetére


adatfalo
senior tag

Egy 3770-el integrált hd4000 van benne.az jutott eszembe, ha hazaérek melóból, hogy felrakok rá egy win 8.2-et minden driverrel és felfrissítem 10-re, hátha, bár nem látok sok esélyt.

www.adatfalodesign.hu

(#46083) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Vlki tudna nekem lőni vagy mutatni egy Windows Boot logot,hogy hogyan néz ki egy MSI H81 és egy Gigabyte H81 lapon uefi-n betöltve?

(#46084) Teaway válasza DonLaca@ (#46077) üzenetére


Teaway
veterán

PCIe foglalatba mSATA adapter-kártya kell, és abba rakod az mSATA SSD-t. A fekete színűbe tedd, mert az nem a proci PCIe szálait használja.

Nincs itthon csokid??

(#46085) PitLee válasza adatfalo (#46082) üzenetére


PitLee
őstag

A win10 ha jól tudom alapból a Crimsont telepíti, de az első kiadás az egy kicsit balul sült el gyors kiadtak egy beta-drivert melyben orvosoltak dolgokat azt még kipróbálhatod hátha. Ha azzal sem megy akkor próbáld a régi Catalistot esetleg, előtte töröl, takarít, telepít.

[ Szerkesztve ]

(#46086) andromedae


andromedae
tag

Sziasztok!

A gépem: Asus Z97 Gamer Pro + i7-4790K
http://img.hexus.net/ryan/images/reviews/motherboards/asus/z97progamer/2b.jpg

Kinéztem ezt az ssdt: Samsung 950 Pro, m.2, 2500mb/s sebességgel

http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/ssd950pro/specifications.html

Azt tudom hogy ez az csatlakozás a Skylake rendszerekkel vagy az x99-es lapokkal kompatibilis a max sebesség terén, mert ott az m.2 port pci 3.0 használ. Az én lapomba az m.2 port pci 2.0-át használ, ezért ez az ssd sajnos a max 800mb/s lenne képes.

Viszont hallottam arról hogy vannak pci adapter kártyák, mint ez:
https://ipon.hu/webshop/product/delock_89370_pci_express_kartya___1_x_belso_m.2_ngff/1253293

Elvileg ebbe bele rakva az m.2 ssd már pci 3.0 portot használna.

Lehetséges? Hogy így max sebességel menne?

Itt jön a másik bökkenő, hogy az alaplapi képen látható szürke pci 3.0 sínben van a videókártyám. Vajon az én lapomba van még szabad pci 3.0 hely egy ilyen adapter kártya+m.2 ssd-nek?

Elég pci vezeték lenne a gépbe amit az alaplap és a proci használni tudna? Ehhez nem értek.
Vagy felejtsem el és egy új géppel gondolkodjak egy ilyen ssdvel?

[ Szerkesztve ]

(#46087) DonLaca@ válasza Teaway (#46084) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Köszi. :R

(#46088) RedCactus válasza adatfalo (#46082) üzenetére


RedCactus
senior tag

MSI BIOS nincs előttem, de ha van olyan lehetőség, akkor ott a telepítés előtt válaszd ki az integrált VGA-t (Ne preferált legyen, hanem konkrétan, ha van rá lehetőség). Telepítésnél nem görcsölnék a 8.1-el, hanem a 10-es menjen rá. Utána hagyd, hogy szépen felfrissítse magát. Ezután kikapcsolhatod, BIOS-ban pedig a dedikált VGA-t válaszd ki. Kábelt ne felejtsd átdugni, az alaplapiban ne hagyj semmit és mehet fel a legfrissebb AMD driver. Szerintem jónak kell így lennie.

(#46089) andromedae válasza andromedae (#46086) üzenetére


andromedae
tag

Kiegészítés az alaplapi könyvből a kérdésemhez.

[ Szerkesztve ]

(#46090) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Van rá valami mód, hogy a PCI 2.1-es kártyát PCI 3.0-ba tegyem?

Ugyanis kaptam kölcsön egy ASUS Xonar HDAV 1.3 Slim hangkártyát, viszont a lapomon csak PCI 2.0 és 3.0 van (ASUS Maximus VII Hero)

Vagy felejtsem el a kipróbálást?

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#46091) #65675776 válasza Aurig@ (#46090) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akárhogy nézem azt a lapot, egy megveszekedett PCI foglalatot sem látok rajta.

(#46092) varmi2 válasza Aurig@ (#46090) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha a lapon nincs pci, csak pcie, akkor sehogy.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46093) Aurig@ válasza varmi2 (#46092) üzenetére


Aurig@
őstag

Bocs, elírtam, csak PCIe van rajta.

(Azért érdekes, hogy egy viszonylag komolynak mondható kártyára ilyen lófasz csatlakozást eszközölnek. Nehogy használni lehessen.)

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#46094) andromedae válasza andromedae (#46089) üzenetére


andromedae
tag

Azt nem értem hogy gpu-z és az aida64 miért azt írja hogy a videókártyám pci 2.0-ban van. Az alaplap leírásából látszik hogy a szürke busz amiben van az pci 3.0-ás

(#46095) Smktrooper válasza andromedae (#46094) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Mert régi az az AIDA 4.5 frissitsd a legujabbra, meg a GPUz is 0.8.6 nál jár vagy feljebb

https://ipon.hu/utils/aida64

https://ipon.hu/utils/GPU-Z

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#46096) #65675776 válasza Aurig@ (#46093) üzenetére


#65675776
törölt tag

Átviteli sebesség igényében pedig egy hangkártya bőséggel elvan a sima PCI-ban is, nemhogy akár a PCI-E 1.1-ben.

Használható az, csak nem megfelelő lapot vettél, vagy nem voltál eléggé körültekintő a kártya vásárlásakor. Kérdés melyiket vetted előbb.

(#46097) Aurig@ válasza #65675776 (#46096) üzenetére


Aurig@
őstag

A lapot májusban vettem. Egy ilyen kártyát szerettem volna, ezért kértem kipróbálásra, mivel ezen ki tudnám küldeni a hangot HDMI-n keresztül.
A meglévő VGA-n is kimegy a hang, de a képet nem szeretném kiküldeni a rajta lévő HDMI-n. Ezért gondolkodom, - de látom nincs értelme - egy ilyen kártyán.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#46098) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok!

ASRock Z170 PRO4S
Intel Core i5 3,30GHz LGA1151 6MB (i5-6600) box + gyári hűtő
2x Kingston 8GB/2400MHz DDR-4 HyperX FURY fekete
FSP 500-60APN 500W Desktop 80+ Bronz táp

1. nem indul el
2. Ha csak a cpu + hűtő + táp van bedugva, vga nélkül, a pc speaker akkor sem csipog, hogy nincs ram
3. eleve a CPU hűtő nem kap áramot az alaplap CPU1_FAN csatlakozójától. Ha átdugom a CHA_FAN3-ba, akkor működik jól, tehát jó a CPU hűtő csak éppen nincs áram látszólag a CPU1_FAN-ban.

Ha rakok bele ramot, ha nem, nem indul el, VGA-val, és VGA nélkül sem, nem is csipog. 1 RAM-mal sem.
5 másodpercig nyomom a bekapcsoló gombot, akkor kikapcsol.

Első ASROCK alaplapom, valami nagyon nem királyság... :O

Mit csináljak? :F

Vigyem vissza? Mindjárt megnézem másik táppal, de a CPU-t, RAM-ot nem tudom mással kipróbálni.

Köszönöm előre is az észrevételeket... :R :R :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#46099) adatfalo válasza RedCactus (#46088) üzenetére


adatfalo
senior tag

Hello!

Köszönöm, de ez se segített, viszont volt még itthon egy pont ugyan ilyen vga-m, betettem és azzal meg volt kép, ergó a vga a ludas, kipróbáltam dvi-ról is azzal se ad képet nem csak hdmi-n... Mehet vissza gariba. :(

www.adatfalodesign.hu

(#46100) jacint78 válasza fgordon (#46098) üzenetére


jacint78
addikt

Ha még a ventilátor sem kap feszt akkor ott komoly gondok vannak, vidd vissza a lapot.

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.