Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) python1


python1
veterán

Üdv Mindenkinek!

Az lenne a problémám,hogy egy Asus H81M-A-s lapon le szeretném tiltani az alaplapi videóvezérlőt,ugyanis nem működik benne a Saphire R7 370 videókártyám. A kártya 0perces fel sem ismeri,most alaplapiról megy.
A táp Thermaltake Hamburg 530w.

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#44052) trancemusic válasza python1 (#44051) üzenetére


trancemusic
senior tag

Eszközkezelőben szerepel mint: standard vga adapter?
Magyarul: látja a windows?
Ha nem: érintkezési hiba, vagy nem működik a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#44053) python1 válasza trancemusic (#44052) üzenetére


python1
veterán

Nem érzékeli.
Akkor lehet,hogy a gyári hibás a kártya.
Köszönöm a válaszod!

(#44054) #65675776 válasza python1 (#44053) üzenetére


#65675776
törölt tag

De ugye a tápcsatlakozókat rákötötted a kártyára?

(#44055) python1 válasza #65675776 (#44054) üzenetére


python1
veterán

Igen,még Biost is frissítettem. Ahonnan vettem ott azt mondták,hogy tiltsam le az integráltat,de hiába ,egyszerűen le sem tudom tiltani mert mindig vissza áll autóra. :W

(#44056) trancemusic válasza python1 (#44055) üzenetére


trancemusic
senior tag

Másik gépben müködik a kártya?
Ha igen, akkor kukkants a proci alá, foglalatlábak jól állnak-e.
Ha nem, akkor vidd vissza a boltba.

(#44057) python1 válasza trancemusic (#44056) üzenetére


python1
veterán

Sajnos másik gép jelenleg nincsen,de a procit azt megnézem.
Köszi neked is a választ!

(#44058) python1 válasza python1 (#44057) üzenetére


python1
veterán

Igazából másik procival és másik VGA-val működött. :F

(#44060) sz.istván


sz.istván
tag

Üdv!

Furcsa, már már megmagyarázhatatlan dolog történt, adott egy MSI AM2-es deszka, konfiggá összeépítve, egy Athlon 64 3500+-os procival egy darabig megy, aztán egyszer csak semmi, csak a ventik pörögnek, no, mit sem sejtve a szokásos rutineljárásokat elvégezve (BIOS reset, memória, majd táp csere, stb..) az eredmény u.az, nem maradt más hátra, jöjjön, aminek jőni kell, proci csere, egy ugyancsak 1 magos, és itt a lényeg, Athlon 64 3800+-ossal, az eredmény, megint semmi, gondoltam, na akkor ennek a lapnak annyi, északi híd nyekk...!! Már majdnem kezdtem amortizálni a lapot, amikor gondoltam egyet és még egy utolsó esélyként, egy most 2 magos Athlon 64 X2 5600+-ost belehelyezve, láss csodát, a lap feléledt!! Na, hát csak nem ment tönkre egyszerre két egymagosom???? :F Persze hogy nem hagytam annyiban, gyors lapcsere, teszt indul, egy ABIT lapban a jelenség ugyanaz, de még ezt sem láttam elegendő bizonyítéknak, és egy Gigabyte lapot is próbára tettem, ezzel is ugyan az lett az eredmény, szóval a kérdés, hogyan mehetett tönkre, ha egyáltalán valóban tönkre ment, szinte egy időben 2 db egymagos procim??? Felfoghatatlan!!! :U
Volt-e, már valakinek hasonló esete?

(#44063) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
egy kis kérdéssel fordulnék hozzátok.

Szóval van egy asus maximus VIII hero alaplapom. Nem tudom eldönteni, hogy ezen a részén az alaplapnak:

(ahová a nyíl mutat) van-e rajta fólia. Matt szerű a felülete, de mintha fólia lenne. Eddig nem mertem hozzányúlni :)

esetleg valakinek van ilyen lapja még? :) köszönöm :)

(#44064) torreador22


torreador22
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem ! Adott egy Asrock FM2A75M pro4+ alaplap és nem tudom kiválasztani a bios ban az usb boot lehetőséget pen drive rol szeretném a rendszert újrahúzni! Rufus csináltam a pendrive-on a rendszert. A biosban 2 lehetőséget ad ki 1 - UEFI :buit-in 2- AHCI P1 . Az UEFI nél semmit nem csinál vissza dob a biosba amikor kiakarok lépni a 2 nél meg butol a hhd .

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#44065) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok.

Létezhet hogy az Asus P8H61-M LX3 PLUS R2.0 nem kezeli az i5 3470-es processzort? Mert nagyon nem akar semmit csinálni a gép. Felpörög minden oszt csá, jelenleg ennyire képes.

Üdv.: Aszti

(#44066) trancemusic válasza aszti93 (#44065) üzenetére


trancemusic
senior tag

Bios verziótól függ.
Gyártó honlapján tájékozódj.
Ha stimmel a bios, szal támogatja, akkor nézzd még a foglalat lábakat, épek-e, nem görbültek esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#44067) Blue Thunder válasza aszti93 (#44065) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ha nem a T-s változatod van akkor sajnos nem támogatja :(

(#44063) premierpark
Hero VII-en van rajta, úgy hogy nagy valószínűséggel ha az is háttérledes akkor igen van

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#44068) aszti93 válasza trancemusic (#44066) üzenetére


aszti93
aktív tag

Kóser minden viszont a honlapon az van hogy a 3470T-t támogatja a sima 3470-t nem találtam.
Ezek szerint új alaplap kell?

Szerk.:
Ezek szerint igen.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Aszti

(#44069) Blue Thunder válasza aszti93 (#44068) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Szomorú de azt kell mondanom igen, vagy másik procit ...attól függ mennyi van rá keret
2013-ban volt hozzá bios frissítés amiben volt ujabb cpu támogatás de a tied az nem került bele

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#44070) varmi2 válasza smallmer (#44063) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez egy design-os hűtőborda, ezeken nincs fólia.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44071) aszti93 válasza Blue Thunder (#44069) üzenetére


aszti93
aktív tag

Alaplap csere lesz, az olcsóbb. :R

Üdv.: Aszti

(#44072) Blue Thunder válasza varmi2 (#44070) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Az enyém is dizájnos...mégis volt rajta....épp hogy észrevettem :D

(#44071) aszti93

Nincs mit! Figyelj oda mit veszel, minden esetben lesd meg a támogatási listát!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#44073) trancemusic válasza aszti93 (#44071) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ha nem idegenkedsz a bios mókolástól, vmelyik topicban olvastam, hogy mikrokód beillesztéssel működhet a cpu, mégha a gyártó ki is hagyta vmiért.
( gondolom, hardvare szinten nem egy teljesen más a nem t-s. ) Bár lehet, okkal hagyták ki.
Majd rákeresel, meló mellett nekem nem megy...

[ Szerkesztve ]

(#44074) aszti93 válasza trancemusic (#44073) üzenetére


aszti93
aktív tag

Köszi. Utánanézek.

Üdv.: Aszti

(#44075) dokee78


dokee78
félisten

Asus P5WD2 alaplap.
BIOS sípol:
1 hosszú és 3 rövid.
Mi lehet a gond?

(#44076) Balathruin válasza dokee78 (#44075) üzenetére


Balathruin
veterán

Billentyűzet

(#44077) dokee78 válasza Balathruin (#44076) üzenetére


dokee78
félisten

Attól nem indul el a gép?

(#44078) slett27


slett27
addikt

Hali !
Felteszem még egyszer a kérdést, mert múltkor nem jött rá válasz, hátha most igen. :)
Hol lehet még Socket 1366-os működőképes alaplapot venni ? Már mindenhol vadászok, de ebay-en is 50-60e. Miért is ? :F Ok hogy gyors, de holtvágány volt már 5 éve is.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#44079) Blue Thunder válasza slett27 (#44078) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Mint írtad is már régebben is elég halott ügy volt, nem hiszem hogy túl sokan vettek volna ilyet...de itt aprón is vannak még

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#44080) slett27 válasza Blue Thunder (#44079) üzenetére


slett27
addikt

Igen, nézegettem. Olyan mint fejemen a haj, nincs túl nagy a választék. :D Talán brand gép HP, IBM, Dell workstationok amik HDD/VGA/ODD/RAM nélkül kaphatók. :F

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#44081) Blue Thunder válasza slett27 (#44080) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ejj már de válogatósak vagyunk :DDD
X8STi az nem jó neked?... vagy Asus Rampage III Extreme?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#44082) simsoner


simsoner
tag

Üdv!

Adott egy Athlon X4 750K + Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 kombó.

Amit vettem tápot hozzá, sajnos nem figyeltem, és a cpu tápcsatlakozó 4 pines, a lapon 8 pines van, olvastam, hogy a 4 pines mehet a 8 pines helyére. Na most, hogy van ez? Elbírja majd azt a terhelést?

(#44083) Musicking válasza simsoner (#44082) üzenetére


Musicking
aktív tag

Elbírja, régebbi lapok 140W-os határig is csak 4 pinessel vannak szerelve és nincs velük semmi gond. Annak az athlonnak alap órajelen 95W körül mozog a fogyasztása, egy nagyobb fogyasztású proci esetén érdemes lehet beszerezni egy 4-8 pines átalakítót (párszáz pénz), bár nem szokták alulméretezni a tápáramkör nyákrajzolatát de úgy legalább a csatlakozónál lesz pluszba némi vezetőfelület. Ennél a procinál leginkább arra kell figyelni hogy kapjon egy normális hűtést, leginkább olyat ami az alaplap felé fújja a levegőt.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#44084) Morph76


Morph76
aktív tag

Üdv!!
Tudtok valakit ,aki itt foglalkozik alaplap javítással??
Cinkelek vagy valaki??Egy Asus maximus formula V -ről volna szó.
Válaszotok előre is köszönöm..

(#44085) simsoner válasza Musicking (#44083) üzenetére


simsoner
tag

Igen, a gyari hutoje sima aluminium, volt egy rézmagos intel hutom itthon azt alakitottam at ra.

(#44086) copass


copass
veterán

sziasztok
segítsetek nekem légyszíves.
alábbi a nyűgöm:
2008-as gigabyte alaplapom döglik megfele (hálókártya kaputt, bios resetbe nyomta magát, elem lemerül biztos,fagyogat,stb.) tudni kell hogy iszonyat sokat ment, gyakorlatilag csak altatva volt, kikapcsolva ritkán.
szóval csere kell, de csak ami xar, tehát csak lapot akarnék cserélni. anyegin miatt.
Gigabyte alaplapot akarnék mindenképpen, a tunerje miatt. megszoktam a venti vezérlést a procihoz.

Ezeknek kellene belemennie.
CPU típusa QuadCore AMD Phenom X4 9650, 2300 MHz (11.5 x 200)
Alaplap neve Gigabyte GA-MA770-UD3 v1.0 (2 PCI, 4 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394) Alaplapi lapkakészlet AMD 770, AMD K10
Rendszermemória 8192 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DIMM1: Kingston 2G-UDIMM 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM2: Kingston 2G-UDIMM 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM3: Kingston 2G-UDIMM 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM4: Kingston 2G-UDIMM 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz) BIOS típusa Award Modular (03/31/09)
többi a szokásos: 2 vinyó, 1 sata-s dvd író, meg egy 9800Gt vga.
köszönöm mindenkinek a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#44087) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, de megpróbálom itt is. Mivel hátha a la hibája. Bocsi, ha mégsem jó. :U
Megvettem az új gépet. Vettem egy ASUS H97 PLUS-t. A procira megy egy DEEPCOOL Ice Edge 400 FS. Na most az a baj, hogy a hűtő egyfolytában fullon megy. Igaz, hogy nem 4, hanem csak 3 pin-es a csatija. De elvileg attól még kellene hogy szabályozza, úgy tudom. De nem.. És nem tudok vele már mit csinálni. Mindenféle beállítást kipróbáltam a BIOS-ban. Illetve hát az UEFI-ben. De nem változik semmi.. Egyszer kipróbáltam, hogy rádugom a gyári intel hűtő ventijét, ami ugye 4 pin-es. Na azt lehetett állítani... De ezt nem.. Tiszta ideg vagyok már.. Még pár napot vagyok itthon, 1 napja nálam a gép, de még nem sok mindent csináltam vele.. Csak bámultam..

Előre is köszönöm, ha valakinek van valami jó ötlete!

Tomi

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#44088) bardi válasza gixxer-tomee (#44087) üzenetére


bardi
aktív tag

Tudtommal 3 pines ventilátornál te be tudsz állítani egy fordulatszámot, és mindenképp azt fogja tartani, én pl így húztam le minden ventilátoromat minimum fordulatszámra. 4 pines ventilátor az, amit az alaplap tud szabályozni, a hőmérséklet függvényében. Próbáld ki, hogy lehúzod minimumra a fordulatszámát, akkor terhelés alatt milyen hőmérsékletet ér el. Ha kellően alacsony, akkor szerintem hagyhatod úgy. Nekem pl a proci körül minden minimumon megy, és ilyen időkben az 50 fokot nem éri el játék közben. Ha meg kell a szabályzás, akkor szerintem kell venned hozzá egy 4 pines ventilátort.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#44089) kislaszlo83


kislaszlo83
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus P5GZ-MX alaplap, ami támogatja a C2D E6400-as procit. El is indul vele, de valamiért a 2x2.13Ghz helyett csak 2x1.6-ot mutat. Mi lehet a probléma? A másik, hogy a 2 giga ramból meg csak 1500-at lát... :F :F
Illetve, ha már így benéztem ide, hogyan kéne frissíteni a biost? leszedtem az asus honlapjáról egy újabbat, de az csak egy rom file, van ehhez valami segédprogram, ami fel is teszi? akár win7 alól?
Előre is köszi a rengeteg választ :R :R

(#44090) gxcman


gxcman
tag

Üdv!

Asus P5Q Deluxe lapon van 2x2GB Corsair Dominator memóriával, bő 1 hete kéhalál lett a gépen ami (csak) 75%-ig ment [ nem lett 100%]...nem állt le.

A gép tápját lekapcsoltam, de nem indult újra a gép, a BIOS sem jött be...hibakeresés...a proctól 1. vagy 2.memória foglalatba rakott 1 mem. modullal semmi.

Elindulás 1 memmel. a 3. vagy 4.-l lehetséges 2 modullal indul ha 3.&4. foglaltban van a mem....bármely más kombinációnál SEMMI.

Előzmény tápcsere a régi zárlatos lett kb 1 hónapja.

(#44091) bluyoo válasza gixxer-tomee (#44087) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
DC Mode-ba kapcsoltad a deszkát és nem megy? Ha igen telepítsd fel a Fan Xpert 2+ -t. Hátha azzal menni fog a dolog.

Bazinga!

(#44092) kislaszlo83 válasza kislaszlo83 (#44089) üzenetére


kislaszlo83
tag

A gondok nagy részét sikerült orvosolni :DDD

Leszedtem valami asus update utility progit, az frissítette a bios-t, most már rendben kezeli a procimat :)
A RAM, mint kiderült azért csak annyi, mert az egyik véletlenül 512mb az 1 gb helyett... :W

(#44093) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok

Giga z68ap-d3 lap felpörög aztán leáll ,folyamatosan ezt csinálja,procival ès anèlkül is ! Ez lehet bios hiba ? Vagy totál meghalt ?

underground techno will never die

(#44094) dealerman


dealerman
senior tag

Ez kimaradt sorry,pc speaker nem Beep hangot ad hanem kattan, 2 rövidet egymás után,ezután egy hosszabbat ès akkor leáll a venti

underground techno will never die

(#44095) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Remélem jó helyen érdeklődök! Alaplap hiba okozhat e olyat,hogy lefagy a rendszer? Anyós gépe csinál ilyet,úgyhogy el tudjátok képzelni mi a helyzet? :D A memóriák biztos hogy jók,teszteltem is,meg 1 hétig használtam. A táp se lehet ludas,mert az én tápommal is csinálja! A VGA-ra se tudok gondolni,mert nálam jó! Talán még a vinyó rendetlenkedhet,100/98 HD Sentinellel. Van olyan amikor indításnál hosszan sípol,és nem kapcsol be! Már többször telepítettem,de ua. Frissítettem biost is,de ua. Amúgy a lap,egy http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3511#ov. Előre is köszi! :F :R

(#44096) bobalazs válasza dealerman (#44094) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tipikus bios hiba, valamennyire a béta bios kiküszöbölte ezt a problémát, de ez is képes csinálni.
Megoldás: bekapcsolásnál még mielőtt ujraindul kinyomogatod a főkapcsoló gombbal. Hibát fog majd érzékelni, ilyenkor feldobja a reset bios vagy enter bios opciót. Ott belépsz biosba, majd elmented és újraindítod.
Gyakrabban találkozol a problémával ha az alaplapi hdmi-re kötöd a monitort.
Két alaplapnál is találkoztam ezzel a problémával, sőt enyém is ez.

(#44097) #65675776 válasza bardi (#44088) üzenetére


#65675776
törölt tag

"4 pines ventilátor az, amit az alaplap tud szabályozni, a hőmérséklet függvényében."

Buta alaplapok esetén ez valóban igaz. Egy normális alaplap képes feszültségszinttel vezérelni a háromtűs csatlakozójú ventilátorokat (sőt, két tűset is).

(#44098) slett27 válasza Blue Thunder (#44081) üzenetére


slett27
addikt

Viszonylagosan valami olcsó kellene. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#44099) dealerman válasza bobalazs (#44096) üzenetére


dealerman
senior tag

most próbáltam de semmi :( volt nálam pár hónapja egy giga lap 775-ös,xeon-t raktunk bele,valahogy elszállt a bios rajta mivel az is dual-os volt ezalapján keltettem életre 4 és a 7-es pin zárásával az m bios chip-en,most is próbáltam ezt is,és még "100" fajtát de nem akarja az igazat :W

underground techno will never die

(#44100) bobalazs válasza dealerman (#44099) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

kikapcsológombbal lehet a backup biost előhozni, semmiféle shortolás nem kell hozzá. Használj benne külső vga-t, az integráltat egyelőre felejtsd el. nagy szívás az egész, 20adik kikapcsra adhat képet....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.