Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Régebbi Asus lapokkal nem vagyok már képben, így a segítségetek kérném.

Adott egy Asus TUSL2-C lap és egy P3 667MHz-es proci kombó.

XP-t újrahúzni - telepíteni hozták hozzám, s már régóta úgy használják a gépet, hogy bekapcsolás után a proci beállítására ugrik a Bios-ban a gép, és itt felhívja a figyelmet, hogy "Safe Mode"-ban üzemel, mivel nem jók a beállításai.
A DIP kapcsolóval "szórakoztam kicsit", de csak rosszabb lett a helyzet, néha nem megy a billentyűzet - most ott tartok, tehát nem javítottam a helyzeten.
2db 128MB SD-Ram 100Mhz-es rammal üzemelne.

Tudnátok segíteni a helyet beállításban? :R

(#15402) Oli G válasza Ruszki (#15400) üzenetére


Oli G
csendes tag

Az nem volt rajta még ,megpróbáljam hátha?:)

(#15403) ravail válasza Csaszykj (#15401) üzenetére


ravail
senior tag

Jó reggelt mindenkinek!
Szia!
Korábban több ilyen alaplapot is használtam. De arra -akárhogy töröm a fejem- nem emlékszem, hogy a DIP kapcsolón vagy a BIOS-ban állítottuk a CPU és RAM beállítási adatait. A leírtak -és a linkek- alapján a kézikönyv 22.oldalán található DSW rajzokból az első sor utolsó beállítása jó neked (133/100/66). Ha a BIOS-ból akarod beállítni, akkor az alatta lévőt állítsd be ("Jumper Free Mode"). A 23.oldalon lévő "External Frekvency Table" tartalmazza az összes beállítási lehetőséget. Érdemes még megnézned, hogy a CPU_FAN csatlakozó melletti "VIO" jumper (21.oldal) a 4-ből a középső kettőn van e? Illetve, érdemes megnézni, hogy az alaplapi 3V-os elem neincs e lemerülve. Csinálhatsz még egy BIOS resetet is az 57.oldalon az elfelejtett jelszó törlésénél leírt módszerrel (a 14.oldalon lévő rajzon a "CLRTC"-vel jelzett jumperrel).
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#15404) melan válasza Ruszki (#15398) üzenetére


melan
senior tag

Elvileg igen, kellene. Épp ezért van gondom...
Ma reggel frissítettem a biost is, de semmi változás. A nortbridge menüben ninsc iGPU lehetőség, csak auto és pcie... De induláskor csippan egyet, majd utána jön egy hosszú sípolás 3 röviddel (hiányzó VGA). A háttérben amúgy bootol a win, de nincs kép.

(#15405) Csaszykj válasza ravail (#15403) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Hali!

Köszönöm az építő jellegű hozzászólást. :R
Minden úgy van ahogy a nagy könyvbe meg van írva. Elem ok, VIO jumper középen van, alapból is így volt.
Jumper Free módban nem lehet piszkálni a biosban az ide tartozó dolgokat, beállítja a procit 332Mhz-re és annyi. Bill van egér nincs winfosban.

A DIP kapcsolót meg próbáltam már több módban is, nem jutottam előrébb vele.
Max kisípol, ha be is kapcsol nincs bill és egér sem. ( Mint derült ki, fordítva néztem az ON-OFF állást... :W )

Már 1órája szórakozok vele, addig úgy sem nyugszok, míg be nem indul, normálisan.

A lap tuti hogy jó, tehát mehet a kukába meg hasonló megnyilvánulásokból köszi de nem kérek.

[ Szerkesztve ]

(#15406) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Segitségetek kellene, ha tudtok.
Adott egy asusm4a89td alaplap, amit leszeretnék cserélni am3+ ra.
Tudtok valamit ajánlani helyette? max40k ig,
Elvárás: sli,cf támogatás,192khz/24bit hangkártya opt vagy dig kimenettel, usb3.
Nem tuningra kell.
Segitségetek előre is köszi

(#15407) ravail válasza Csaszykj (#15405) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
A "kuka" eszembe sem jutott. Több helyen is működik még ilyen lap hibátlanul. Apropó! Púpos, kifolyt, elhasználódott kondit nem látsz rajta?
A BIOS reset-et megcsináltad? A CPU alatt rendben a paszta? Az utolsó a 1012-es BIOS van rajta? Vagy a legutolsó a 1014.001-es beta?

(#15408) jim bcs válasza ctrlaltdel13 (#15406) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus M5A99FX Pro R2.0
Asus M5A99X EVO
ASRock 990FX Extreme4
ASRock 990FX Extreme3

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#15409) hegegabi80 válasza Csaszykj (#15405) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szerintem még a default bios beállítást is próbáld meg, hátha.

(#15410) Csaszykj válasza hegegabi80 (#15409) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Köszönöm urak. :R
Legutolsó Bios van rajta, illetve ezen nincs már a CLR CMOS jumer rajta, csak a forrszem.
Elem ki, 220 off, elemérintkező összeérint és úgy törlök cmos-t.

Közben cseréltem prockót, egy 1000Mhz-es Cerkára, a 667es pentium nem akarta az igazamat.
Már stabilan működik a rendszer, fogjuk rá, a PS2-es egér az istenért nem megy, pedig amikor elhoztam a gépet működött rendesen, még xp-t is húztam, utána is....
Mióta a DIP kapcsolóhoz nyúltam, azóta nem akarja az igazat, de már nem mozgat, USB-sel működik.

Érdekes egy jószág ez a lap, már rég csináltam hasonlót, s sokat "felejtettem", de sikerülni látszik a dolog.

Érdekességképp a 667es prockóval a PCI-os lan és hangkártyát se látta, ezzel már működik....

Az biztos, hogy ezt az Asus csodát kerülni fogom, ha valakinek P3as lapot kell vásárolnom. Annó nagyon jó lapok voltak, millió tuning beállítása van, az tény, de én nem szeretek ennyit szenvedni.

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat. :R :R :R :R

(#15411) Csaszykj válasza ravail (#15407) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Nem is neked céloztam a "mehet a kukába" megjegyzésem, csak amikor régi hw-ekről van szó, imádom a hasonló hsz.-eket. :R

Púpos kondinak nyoma nincs, ezek a retro hardverek jobban bírják, mint némelyik mai lap... :R

Működik minden flottul, ahogy illik. :R

(#15412) ravail válasza Csaszykj (#15410) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
:C Örülök ha sikerrel jártál. Soha semmiféle gond nem volt velül, és most sincs. Bár ezeknél is nagyon fontos volt a helyes driver használata. Sajnálom, hogy az Asus letöltési oldalon a kiválasztott lap nem ment át a linkben. Most is letölthető hozzá minden szükséges driver XP-vel bezárólag. (Tudom, nincs rá szükséged De: Igen, jumper hiányában így szoktunk resetel-ni. :K )
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#15413) Bishoop


Bishoop
tag

Szevasztok !

Garanciába éppen cserélik az IPON-nál a számítógépemet. Egy ASROCK Z68 Extreme Gen3-ról van szó. Felajánlották hogy másik korszerűbb alaplapot is be tudnak tenni helyette.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani egy hasonló árkategóriájú alaplapot(35000 Ft körül),
amibe Az I2500K processzorom belemegy, és van rajta lucid virtu támogatás,vagy rendeljek egy olyat amilyen volt?

(#15414) bluyoo válasza Bishoop (#15413) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Pont belefér a 35K-ba az ASRock Z77 Extreme4.Szerintem azt kérd helyette. mATX méretben Asus P8Z77-M PRO.

Bazinga!

(#15415) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Először is szeretnék Boldog újévet kívánni nektek!

Most raktam össze egy gépet, és szeretném kicsit feltuningolni. Remélem tudtok ebben segíteni.

Alaplap : Asrock FM2A85x Extreme 4
Proci: AMD A10-5800K
Memória: KINGSTON 8192MB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8G

Nincs külön videókártyám, csak a prociba integrált.

Memóriát szeretném 1866 mhz-en járatni, a processzor órajelén is emelni közben, és az IGP-jén is ha lehetséges.

Videókártyán gondolkozok, hogy rakok be mellé egy sapphire hd 6670 1gb -osat, szerintetek megéri?

Másik kérdésem, hogy APU mellé magas mhz-en ketyegő memóriát ajnálanak. Ez miért van? EZ a proci ha jól tudom csak 1866MHZ.et támogat, az alaplap viszont 2400-at.

Ha memória cserét ajánlotok, akkor melyiket/melyikeket, illetve gigabájtra mennyi?

Elnézést ha sok mindent kérdeztem.

Válaszotok előre is köszönöm
Üdv
doktormazsi

Don't hate the player, hate the game ...

(#15416) cinkoxid válasza drmazsi (#15415) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Sztem vegyél Kingston Predator 2400 MHZ modulokat. 15 ezer körül van(2x4GB) és az APU szereti őket. Nyugodtan belerakhatod, nem fog panaszkodni. A prociba integrált gpu a RAM-ból vesz el memóriát, ezért azok minél gyorsabbak, annál jobban megy majd a játék, illetve egyéb programok. 6670 jó választás mellé. Elég erősek tudnak lenni együtt, ha a játék is támogatja. (legtöbb esetben támogatja)

[ Szerkesztve ]

(#15417) Oli G


Oli G
csendes tag

http://www.asrock.com/MB/overview.asp?cat=Download&Model=939Dual-SATA2 ennek a lapnak csak floppyról tudom frissiteni a biosát? pendrive,windows alól esetleg nem lehetne valahogyan? KÖSZI

(#15418) drmazsi válasza cinkoxid (#15416) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszi!

Don't hate the player, hate the game ...

(#15419) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Egy barátomnak kellene segítség.
Van egy P55A-UD3 lapja, és Raid0-ban használt 2db 1,5 terrás vinyót.
A bios reset-elődött, és ezután elszállt a Raid tömb.

Hogy lehet visszaállítani az adatokat veszteség nélkül ? :F
Az jó, ha csak simán a bios-ban újra létrehozza a Raid0 tömb-öt ? Vagy érdemes lenne v.milyen recovery programmal próbálkozni ?
Természetesen fontos adatokról van szó.........

Előre is köszi:

ImI

(#15420) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Adott az alaplapom, ami egy Gigabyte GA-MA790X-DS4, és most raktam bele egy Leadtek GeForce 9600GT videokártyát, ami pont rálóg, és talán picit meg is érinti a déli híd bordáját. Ez okozhat valami különösebb kárt arra nézve, hogy a déli borda nem éppen a leghűvösebb?

(#15421) cinkoxid válasza ImI87 (#15419) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Csak simán létrehozza és ott lesz minden adat. Már csináltam ilyet, nem lesz baj.

(#15422) chatran


chatran
őstag

Előre is bocs, ha láma a kérdés. :) Ha kivezetek egy USB 3.0-ás portot egy régi USB kábellel, akkor a végén marad az USB 3.0? Egy pendrive sebessége ugyanolyan lesz mintha közvetlenül az alaplapra dugtam volna?

(#15423) stonerzsebi


stonerzsebi
tag

Sziasztok!

Van egy asus p5kpl-am alaplapom, integrált videokártya, intel pentium dual core 3GHz proci, 2 Gb DDR2 ram, 1T WD hdd.
Win 7 futott rajta, legutóbbi frissítés után beindul a gép, de nincs kép, a monitor annyit ír, hogy nincs kábel, csatlakoztassam. Újratelepíteni nem tudom.
Raktam be egy videokártyát, próbáltam másik monitorral, másik VGA kábellel. Minden változatlan.

Mekkora az esélye annak, hogy egyszerre száll el minden VGA lehetőség az alaplapon (integrált is, és a "bedugós" is) ?? :Y

Előzményként annyi, hogy a képernyő már sokszor vibrált, csíkozódott, bizonyos színek nem, vagy furán jelentek meg... ezért tippelnék a VGA hibára...

Előre is köszönök minden tippet! :R

Egyszer élek, de akkor nagyon. :D - iPhone 6s / Huawei Ascend P7 / LG G Flex 2

(#15424) Kernel válasza chatran (#15422) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az USB 3 tartalmaz pluszban 2 érpárat, vagyis 4 vezeték helyett 8 van összesen. Gyakorlatilag ezzel szélesítve a kapacitást.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#15425) sgergi válasza mcs (#15420) üzenetére


sgergi
veterán

Nem valószínű, hogy gondot okozna.

(#15426) sgergi válasza stonerzsebi (#15423) üzenetére


sgergi
veterán

Ennyi erővel ram is lehet. ha több darab van, akkor egyesével próbáld ki őket különböző slotokban.

(#15427) sgergi válasza Oli G (#15417) üzenetére


sgergi
veterán

Ahogy nézem van windowsos megoldás is. Ha megnyitod a linkeden a bios fájlok letöltését, akkor van dos-os és windows-os megoldás is, illetve van egy How to update segédlet is.

(#15428) stonerzsebi válasza sgergi (#15426) üzenetére


stonerzsebi
tag

Na, erre pont nem gondoltam... :W Mindig tanul az ember.... :) Köszönöm!!! :R

Kivettem a ramokat, mindent mindenhol kipróbáltam, és működik a rendszer - elvileg... És nincs hibás ram.

De mi okozhatta ezt? Mert ilyet még életemben nem láttam.

Egyszer élek, de akkor nagyon. :D - iPhone 6s / Huawei Ascend P7 / LG G Flex 2

(#15429) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! SOS kéne segítség!

Van egy IBM Lenovo ThinkCentre M55p asztaligépem:
Intel Pentium 4 CPU
1GB DDR2 ram
alaplapi VGA (Intel 3000)

Vettem bele egy 9400GT videókártyát a HardverAprón, majd kiderült, hogy nem működött rendesen a ventillátor rajta így vissza vittem az eladónak. így ugye kellett másik kártya, ezért vettem az Aqua-ban egy Gigabyte HD5450 1GB DDR3-as videókártyát. Hazahoztam beletettem a gépbe, majd bekapcsoltam. A gép nem adott képet, 3 -at sípolt, majd 2-t majd 2x3-at aztán pedig csak zúgott a gép de nem adott képet még mindig. Oké gondoltam újraindítás kell neki. Bekapcsoltam ismét, semmi sípolás, már elkezdtem örülni erre kikapcsol a gép magától.. ez után magától elindul majd megint kikapcsol és ezt addig csinálja amíg be van kötve a táp. Képet közben nem adott, az egér illetve billentyűzet ledek nem világítottak közben. Áttettem egy másik gépbe a kártyát, hibátlanul működött. Akkor megpróbáltam egy BIOS resetet, kivettem az elemet, vártam kicsit majd visszaraktam. Semmit nem segített. :W

Fogalmam sincs mi lehet a baja, várom az ötleteket, hogy mi lehet a probléma és a megoldás rá. Úgy néz ki így hiába adtam ki a pénzt a kártyára is. :W

Előre is köszi!

This is the way

(#15430) mcs válasza sgergi (#15425) üzenetére


mcs
veterán

Ahogy elnéztem a kártya azon területét, ami közel van a bordához, nem forrósodott fel terhelés után, így talán nem lesz gáz. :)

(#15431) spista222 válasza RaZroX (#15429) üzenetére


spista222
addikt

A 9400GT-re kellett volna egy ventit venned és nem lenne bajod.

Gondolom 945 vagy régebbi chipset van a gépben és azok nem működnek rendesen a HD5XXX és fölötte* lévő AMD kártyákkal.

Másik lehetőséged hogy kicseréled valami Nvidia hasonlóra a boltban ahol vetted azokkal nincs ilyen inkompatibilitási gond még elvileg.

* nem vagyok benne biztos de HD5XXX és 945 vagy alatti chipset-el biztos van gond.

[ Szerkesztve ]

(#15432) RaZroX válasza spista222 (#15431) üzenetére


RaZroX
addikt

Értem. Szóval egy GT610 működne ?

This is the way

(#15433) chatran válasza Kernel (#15424) üzenetére


chatran
őstag

Akkor ez azt jelenti, hogy 2.0-ás lesz ha kivezetem egy régi kábellel? Létezik 3.0-ás USB-hez is hosszabbító?

(#15434) spista222 válasza RaZroX (#15432) üzenetére


spista222
addikt

Biztosat nem tudok mondani, de nagyobb valószínűsége mint ennek a kártyának és a VGA-s topikban is NV-t szoktak ajánlani ilyen esetre.

Azért vagyok bizonytalan mert Lenovo és nem tudom hogy az szeret-e mindent.

[ Szerkesztve ]

(#15435) sgergi válasza stonerzsebi (#15428) üzenetére


sgergi
veterán

Örülök, hogy megoldódott. Sima érintkezési gond is lehetett akár.

(#15436) RaZroX válasza spista222 (#15434) üzenetére


RaZroX
addikt

Értem köszönöm a segítséget! :R

This is the way

(#15437) szabonagyur válasza szabonagyur (#15354) üzenetére


szabonagyur
félisten

UP! :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#15438) Kernel válasza chatran (#15433) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elvileg ugyanaz van, mint amikor az USB3 aljzatba USB2 eszközt dugok: működik, de 2-es sebességgel. Miután a régi hosszabbító lényegében 2.0-ra degradálja a 3.0-ás csatlakozót, és a 3.0-ás pendrive egyébként kompatibilis a 2.0 aljzattal, ezáltal a régi hosszabbítóval is

Hogy milyen újabb hosszabbítókat lehet kapni, azt nem figyeltem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#15439) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Ahogy elnézem lehalt vagy a procim Igp-je, vagy az alaplap ezt használó része. Korábban (nyáron) kipróbáltam, tehát működött, de most semmilyen beállítási lehetőség nincs a BIOSban, ami engedélyezné az iGP használatát. A primary displaynél sincs a legördülőben. Volt BIOSfrissítés is, cmos clear is... Ha nem rakok be VGA-t akkor folyton újraindul a megfelelő sípszóarzenál kíséretében.
Asus H77-V, I5-3450

(#15440) cinkoxid válasza szabonagyur (#15354) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Igazából mindhárom kegyetlenül jó alaplap, így azt tanácsolom, hogy kinézet alapján válassz. Nincsenek köztük olyan nagy különbségek.

chatran

Van USB3-as kivezető is. 2-3 ezer forint. Talán a hardveraprón is van.

[ Szerkesztve ]

(#15441) szabonagyur válasza cinkoxid (#15440) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hmm ez a baj, hogy nem tudok dönteni nagyon. Árban is egy árban lennének... Na mindegy nézegetem mér egy ideig aztán amelyik jobban szimi lesz :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#15442) Chamea2


Chamea2
tag

ASROCK P4VX4-es alaplapom van. Ha 2 db 1 GB-os DDR1-es RAM van benne, akkor futhat a rendszer DDR400-on?

(#15443) Werkly


Werkly
őstag

Az alaplapon lévő kis speaker tesztelhető valahogyan, hogy szól e? Kösz!

(#15444) Csaszykj válasza Chamea2 (#15442) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Ha a ramok is 400Mhz-esek, igen.

(#15445) Csaszykj válasza Werkly (#15443) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Ezek nem nagyon szoktak meghibásodni, szerintem.
Bekapcsoláskor biztosan kellene sípolnia, de alaplaponként változik.

Milyen lapról van szó ?

(#15446) spista222 válasza Csaszykj (#15444) üzenetére


spista222
addikt

Nekem volt olyan VIA-s lapom ami 2 memóriával még ment 400MHz-en de 4-el már csak 333MHz-en a chipset korlátozása miatt. Tudom hogy itt csak 2 memóriáról van szó így ez itt nem áll fent.

Chamea2 Most a honlapot nézegetve a DDR400-at csak OC-vel tudja a lap.

[ Szerkesztve ]

(#15447) PapB18


PapB18
tag

És az lehetséges hogy DDR2 1 giga ram 400 as legyen ?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#15448) Csaszykj válasza spista222 (#15446) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Összekevertem a tipusszámot, egy másik lapossal. :R

(#15449) Flickering


Flickering
aktív tag

Üdv.
Olyan problémám lenne, hogy ma reggel bekapcsoltam a gépet, és ilyen 3-as csipogó ti ti tí hanggal fogadott, de rendesen feláll a rendszer meg minden. Este még nem csinálta. Alaplapom ASrock B75 pro3.
Tudnátok segíteni nekem?
Köszönöm!

(#15450) Flickering válasza Flickering (#15449) üzenetére


Flickering
aktív tag

Közben tán megoldódott. Dátumnak 76.át írt ki az előlapi LCD a ház elején, az visított nagyon ezzel a hanggal és villogott össze-vissza. Reseteltem a kijelzőt és azóta OK!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.