Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88301) bigmen55 válasza aytukabozs (#88296) üzenetére


bigmen55
csendes tag

Köszönöm kipróbálom.

(#88302) realist


realist
őstag

Keresek egy telefont a jelenlegi samsung S4 mini duos helyett, ami megfelel az alábbiaknak.

Alapvető elvárások:
- minimum közepes szintű - de inkább jobb - hátlapi fényképező (gyakran használom, ezért kiemelten fontos).
- gyors és stabil GPS, lehetőleg a GLONASS műholdakat is lássa (napi szinten használom gyakran net kapcsolat nélkül, ezért is fontos szempont)
- microSD bővítési lehetőség
- kompakt méret, ezt nehéz pontosan meghatározni. Jó lenne, ha nem lenne jelentősen nagyobb a mostaninál (124.6 x 61,3 x 8,94). Tehát tepsik kizárva:)
- átlagos használat mellett min. 1 nap üzemidő

Jó lenne, ha ezeknek is megfelelne:
- jó összeszerelési minőség
- min qHD felbontás, 4.3" felett HD
- Gorilla Glass 3 szintű kijelző védelem
- infravörös port

Sokat keresgéltem a topic-ban, egyenlőre elég tanácstalan vagyok, hogy melyik tel is lenne jó.

Kösz az ötleteket előre is!:)

(#88303) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Totyikban barangolva csak a google docs-t találtam. De nem találtam meg a válaszom, így felteszem.

30 körül milyen dual sim-es telefont tudnátok ajánlani? 0 játék, telefon, sms, néha emailcheck lenne csak. Magyar menü nem a legfontosabb, ha van angol is.

Köszi előre is!

Mess with the best / Die like the rest

(#88304) tahepa válasza RVR400 (#88287) üzenetére


tahepa
senior tag

(#88305) csubuka válasza fudi2002 (#88230) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Tovább merül a kütyü kikapcsolt képernyőnél, wakelock gondot nem írnak az appok...

(#88306) aytukabozs válasza csubuka (#88305) üzenetére


aytukabozs
addikt

abban még 6577-van?
lehet hogy szimplán csak a kis akksi meg az öreg proci ennyire képes együtt... :(

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#88307) csubuka válasza aytukabozs (#88306) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, sajnos lehet, hogy igazad van. 6577. Ámde kérdeztem más tulajt és ilyen sleep-ben fél-háromnegyed óránkénti 1% merülést az nem produkál. Le kéne állnom az "ákciós" hangyás rendelésekről szerintem... ;) Kissé refurb gép ez gondolom, aztán az akksi maradt benne a régi kb...

(#88308) stigma


stigma
addikt

Szaiasztok. Topicot nézem egy ideje és az alábbi telefonokat találtam meg ami nekem kellene kb 50k-ig bezárólag, HD kijelzővel 1GB rammal és sok egyéb extával. Ti melyiket választanátok átlag felhasználásara az alábbiak közül,napi 2-3 óra nyomkodásra max:
- Xiaomi Redmi 1S
- ZTE V5 redbull 1GB vagy +5-8k ért 2GB-os verzió
- Lenovo S660
- Huawei P6

Ezen felül kérdésem lenne még mert ezen árban vagy picit olcsóbban ki tudónak hozni egy Nexus 4-es telót ebből az árból.

Ki mire szavazna, illetve írhattok újabb kínai/nem kínai használt telót is.

Segítséget előre is köszönöm.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#88309) mlaci01


mlaci01
tag

Pont most szeretnék egy Leagoo Lead 1-et venni, csak nem tudom honnan:
Minideal: 135$+tréfa ( out of stock) sok hét szállítás+vámolás
Pandawill: 128,99$+6,45$ vám+tréfa biztosítás =135,44$ (mennyire szabad ezt kockáztatni, mennyi az esélye hogy valóban visszakapja az ember az esetleges tréfát ?) + elvileg a hó végéig ingyenes aTNT szállítás.
Chigontech szeptember közepén 125$+28$ Fedex-et mondott.
Amit én is felfedeztem:
www.leagoo.hu ( szoto.hu, ElectroStore Kft.): 44500 Ft elvileg 12 hónap magyar garanciával 2-3 nap szállítással.

Van valakinek ötlete honnan kéne venni ?
Vagy valami egyéb (jobb) forrás ??

(#88310) paulkaresz válasza stigma (#88308) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

Szia!

Redmi 1s-ről váltottam ZTE 1/4 változatra és nem bántam meg.Nagyon tetszik az új Mokee rom,szinte teljesen magyar,az akksi pedig kb 20%-al nagyobb.A Xiaomi is jó volt,de ez még jobb.Én nem érzem hiányát a +1gb ramnak.Még nem tudtam megakasztani a gépet.

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#88311) wwenigma válasza mlaci01 (#88309) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En bevallaltam a pandás vám+tréfabiztositast egy G2F-re (baratnonek kell es vegre letesztelhetem mennyire jo a GPS benne, ha a tesztben azt irtak arenas sracok hogy jo...), par heten belul lesz info. Ha meghazudtolják magukat es nem fizetnek - mert 95,34% hogy megfogjak - be is zarhatjak a magyar kirendeltséget azt garantálom... ;]

Louro: Jiayu G2F pandarol 27e.

realist: infraport nehez eset, ha feltetlen kell en nem tudok javasolni...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#88312) RVR400 válasza tahepa (#88304) üzenetére


RVR400
veterán

41300? Kettőt kérek... :W :W :W

(#88313) beg válasza wwenigma (#88311) üzenetére


beg
veterán

Végre valaki bevállalta. Majd jelezz, hogy mire jutottál velük.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88314) Louro válasza wwenigma (#88311) üzenetére


Louro
őstag

Geekbuying-on van Leagoo Lead 3S 99USD-ért tokkal, fóliával. 1GB RAM és a jobb kamera már csak hozza a színvonalat. Vagy csak eyecandy?

Mess with the best / Die like the rest

(#88315) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, amit nem biztos, hogy jó helyen teszek fel, de hátha tudtok segíteni....
Van egy Prestigio MultiPhone 5044 DUO teló 4.2.1-es Androiddal.
Hogy lehet beállítani, hogy adott személyek automatikusan az egyik sim-ről hívja (kérdés nélkül), illetve szintén adottakat a másik sim-ről?? Erre kell plusz alkalmazás, vagy a készüléken belül van mód a beállításra??
A készülék saját fórumán is megkérdeztem, de nem kaptam rá választ, így gondoltam felteszem itt is!
Előre is köszönöm!

(#88316) realist válasza wwenigma (#88311) üzenetére


realist
őstag

Az infraport nem kell feltétlenül, csak amolyan jó lenne, ha lenne.

A fő szempont a fényképező, gps, "kompakt" méret, microsd kártya bővíthetőségi lehetőség.

Infra port nélkül van ötleted mik jöhetnek szóba?

(#88317) beg válasza pataig (#88315) üzenetére


beg
veterán

Pl. ez De ha a play store-ba beírod a bűvős dual sim kulcsszót, kedvedre válogathatsz.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88318) beg válasza realist (#88316) üzenetére


beg
veterán

Infra mihez lenne fontos? Ha a tv-t akarod vele piszkálni, arra van már 21. századi megoldás is. (persze ha a tv támogatja)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88319) realist válasza beg (#88318) üzenetére


realist
őstag

Igen, leginkább a TV-hez kellene. Meg néha majd klímához.

Milyen jelen századi megoldásra gondolsz?:)

(#88320) CoolBoy323 válasza realist (#88319) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

TV-hez elég az, ha okosod van, wifin lehet irányítani

(lustaság fél egészség?! :DD)

[ Szerkesztve ]

(#88321) realist válasza CoolBoy323 (#88320) üzenetére


realist
őstag

Elég régi a TV, ami nem hogy nem okos, de inkább hülye, szóval hálózat az nem nagyon lesz rajta:D

(#88322) beg válasza realist (#88321) üzenetére


beg
veterán

Ha előbb cserélsz tv-t mint telefont, akkor szerintem ne legyen mérvadó.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88323) realist válasza beg (#88322) üzenetére


realist
őstag

Nem fő szempont csak jó ha van. Jöhetnek az infra nélküli ötletek:)

(#88324) realist


realist
őstag

Egyébként ahogy nézelődök a Honor 6 elég szimpatikus.

Persze, ha van olyan ami esetleg kicsit kisebb vagy jobb a fényképező tudása akkor az még jobb lenne...

(#88325) wwenigma válasza Louro (#88314) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kamerájában nem vagyok biztos egyáltalán, illetve szamold hozzá az áfát is. Mindamellett az 1600mAh-s aksija sem kecsegtet sok jóval.

realist: Coolpad F1, ZTE V5, a GPS miatt random MTK-s telót nem javaslok csak erős utánajárással. Ha a Honor6 szóba jöhet az egy simmel és az árával, akkor már inkább egy O+O 16 GB, 95e pénzből nálad van. Esetleg Infocus M512. A fenykepezo fontossaga miatt tesztképeket mindenféleképpen nézz userektől.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#88326) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Xiaomi Redmi 1S 140 USD a mininél.

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#88327) beg válasza tfalcon96 (#88326) üzenetére


beg
veterán

Meg is értem, amennyire el...ták az MTK verzióhoz képest.... Nem egy kelendő készülék.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88328) Laza... válasza tfalcon96 (#88326) üzenetére


Laza...
addikt

És az MTK verzió még mindig drágább... :)) Én azt venném :P

Never give up!

(#88329) diegho válasza beg (#88327) üzenetére


diegho
nagyúr

Mi a gond az 1S-el? A simát mindenki isteníti a másikat meg mindenki szidja.

(#88330) beg válasza diegho (#88329) üzenetére


beg
veterán

Nézz bele a topikjába. Válaszra lelsz ha elég sokat visszaolvasol.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88331) paulkaresz válasza tfalcon96 (#88326) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

etotalk 134 USD

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#88332) realist válasza wwenigma (#88325) üzenetére


realist
őstag

Honor6 természetesen a dual sim verzió, és igen ez 100e magasságában van...

Ennél lenne jó, méretben kisebb, hasonló tudással....

(#88333) pataig válasza beg (#88317) üzenetére


pataig
tag

Köszönöm a segítséget! Egyébként nézelődtem a play áruházban, csak gondoltam esetleg valaki itt használ valami bevált progit és nem kell próbálgatni....

(#88334) Zeki válasza paulkaresz (#88331) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hagyjuk már a nyomorult etolalkot!
Drága a posta!
140 a minidealen, és ott a sima posta benne van az árban.

(#88335) aytukabozs válasza Zeki (#88334) üzenetére


aytukabozs
addikt

+1

A dhl is vagy 30%-ka drágáb az etotalknál...

Szerk.

+ ha nem figyelsz eléggé, vehetsz 1-2-3 dolcsiért playről ingyen telepíthető appokat :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#88336) Őrmi válasza aytukabozs (#88300) üzenetére


Őrmi
csendes tag

Írtam az eladónak, hogy küldjön több képet a készülékről, ha már raktári készleten van.

Őrmi

(#88337) fateless válasza diegho (#88329) üzenetére


fateless
veterán

Már nincs vele semmi baj, csak berögzült a szidása :U

Korábban voltak vele a nevéhez méltatlan szoftveres problémák, amik nem tettek jót a hírnevének (túl gyorsan ki akarták adni és részint öngól lett)

Valójában már a 24-es is stabil és jó ROM volt, sokan máig azzal használják. A 36-os, 37-es, aztán 43-as lett a nagy kedvenc, most ez az aktuális "uralkodó".

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#88338) WOT-H-A-C válasza fateless (#88337) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Na ezt jó hallani... mert amit az elején műveltek vele az méltatlan volt (a gyár részéről) hozzá.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88339) lacik25 válasza RVR400 (#88287) üzenetére


lacik25
tag

Myphoneexplorerhez kell az USB debug (de hát az mindenhez kell - ADB wireless pld.). A távirányítást csak USB-n tudja, minden más megy wifin is (backup, file-másolás, tel-hívás, sms-küldés, naptár, feljegyzés-kezelés stb.).
Webkey wifin megy, ahhoz nem kell dibág.

(#88340) WOT-H-A-C válasza fateless (#88337) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Na, a posztod hatására rátudtam magam venni, hogy beleolvassak az 1S topikba na nem mintha lenéznén de nekem az 1giga és a kis aksi elég volt, hogy ne érdekeljen és rájött a sok negatív tapasztalat.Viszont úgy látszik, hogy ez a "43"-as rom tényleg meghozta a megváltást.Bár még így is többen CM11 et használnak, de gondolom ez a jobb ram kezelés miatt volt/van. Láttam megvan a megoldás a 2. sim foglalatra is. Telenor hibával tudtak mit kezdeni?

Talán mostmár majd vissza kerülhet megint az ajánlott telefonok közé ahova tartozik....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88341) fateless válasza WOT-H-A-C (#88340) üzenetére


fateless
veterán

4 db 1S van a közvetlen környezetemben, amiket rendzseresen látok, egyet épp tegnap frissítettem 24-ről 43-ra (nem engedte 24 alatt a rendszerfrissítést, így MIrecoveryvel ment, valamint egy proximity kalibrálást is csináltam neki), többnyire elhozzák hozzám ezek a barátok, családtagok. Mindenki elégedett vele, nekik az akku is elég (nekem nem elég egy napra). Telenor flottások vagyunk, nem tudom, ki használja egyes, ki kettes slotban a kártyát, de egyikőjük sem panaszkodott eddig (ez véletlen is lehet, mert valós fennakadások voltak a fórumban).

Mikor én használtam egyet két hétig, minden rendben volt kivéve a kisebb akkut, az zavart (persze én a thl 4400-t is csak hétvégén nem töltöttem naponta, a mostani Honor 3x-et is etetem minden éjjel).
Komoéyan, ha egy hónappal később hozzák ki addig csiszolva a szoftveren, kb min 2300-2400-as akkuval, learatja a piacot. Így is népszerű, de úgy...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#88342) RVR400 válasza lacik25 (#88339) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor viszont felmerül a kérdés, hogy törött kijelzőn/érintőn hogyan kapcsolod be az USB debugot, és hogyan írsz be wifi jelszavakat? :D

(#88343) janaman01 válasza aytukabozs (#88300) üzenetére


janaman01
addikt

Nem kötözködök na :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#88344) HPAA válasza fateless (#88341) üzenetére


HPAA
őstag

én pont a 43 kiadása előtt adtam túl rajta , de kollégám is mondta akinek szintén ilyet rendeltem ,hogy várnom kellett volna :U
abban az árban jobbat nem kapni most szerintem , csak hát a hírnévnek nem tett jót a kezdeti mizéria

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#88345) Zeki válasza fateless (#88341) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy LTE-sverzió kellene abból az 1S-ből, és nekem pont jó is lenne. Tetszik hogy gyárilag van benne SIP kliens.

(#88346) mlaci01 válasza wwenigma (#88311) üzenetére


mlaci01
tag

Mikor rendelted meg ?
Tájékoztatnál, hogy mire jutottál velük ?

(#88347) csubuka


csubuka
addikt

Ha egy kütyü (Vinus X1 vagy V11 nem tudom mi a valós neve) töltés közben kb 55%-ig tölt rendesen, (bár a max 850mA kicsit több mint harmadával csak számításaim szerint :) ), majd hirtelen feltöltöttnek írja magát akkor elpusztult az akksija?

(#88348) stmiklosi válasza csubuka (#88347) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Az is lehet, de kérdés hány éves az akku?
Ettől függetlenül, ha jó az üzemidő, akkor ez engem nem zavarna.
Az akku volt-e kalibrálva, mert csak akkor van esélyed, hogy jót is mutasson?
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#88349) csubuka válasza stmiklosi (#88348) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi a választ!

Nem volt kalibrálva soha még :) Azt hogyan kellene elvégeznem? *2012-es akku, simán lehet, hogy kicsit sokat állt a kínaiaknál...

Az éjszakai 15%-os merülés ami zavar...

[ Szerkesztve ]

(#88350) lacik25 válasza RVR400 (#88342) üzenetére


lacik25
tag

Nálam új ROM-nál első a debug és külső progi engedélyezése, wifi jelszavazása és csak utána töröm össze a kijelzőt.
A vaksi tabomra pedig olyan romot tettem, ami rútolt és normális használatra felkészített volt (Jazz C725 - A13-as procival).
ADB shellből is lehet próbálkozni: [link]
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.