Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) banderasz77 válasza Bagira01 (#9995) üzenetére


banderasz77
addikt

Nálam sincs azóta változás, "vám elé állítva..." ;]

(#10002) Dot


Dot
őstag

Ja a ttmalls-ról annyit, hogy nem válaszolnak a leveleimre/2 címre is írtam/.. Pedig feljebb azt írtátok, megbízható oldal! :/ tipp? hová írjak? vagy hogy tudom visszakérni a pénzem. Meguntam a G3-ra várást!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#10003) body007 válasza Unsign (#10000) üzenetére


body007
addikt

Az amoi-k csak QHD ( 960*540 ) , amit én linkeltem az 720p (én ettől lejjebb nem adnám :P )

Az árban felette lévőket mind ismerem, ez azért érdekesség mert alattuk van ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10004) Mathiax Rex válasza banderasz77 (#10001) üzenetére


Mathiax Rex
csendes tag

Sziasztok! Kis szerencsével még megérkezhet, és a szombat is munkanap. Egyébként 10.30 óta az enyém is vám elé állítva... :D

(#10005) xhege válasza Dot (#10002) üzenetére


xhege
addikt

Én is onnan rendeltem és megjött a telefon, viszont egy e-mailre sem válaszoltak nekem sem :(
Az adott telefon oldalán alul vannak kommentek oda írtam kérdést és arra 1 napon belül volt válasz.

(#10006) xhege


xhege
addikt

Szerintetek az akksinak jót tesz vagy rosszat, esetleg semleges, ha napközben össze van kötve a laptopommal az irodában és onnan tölt, vagyis egész nap hálózaton van. Vagy célszerűbb hagyni merülni valameddig (hány %-ig ?) és úgy tölteni?

(#10007) feca81 válasza Dot (#10002) üzenetére


feca81
aktív tag

ugyanígy jártam. Délelőtt online supportot el kell kapni, és paypal dispute-ot indítani. Kérni vissza a pénzt azonnal. Ha elkezd ködösíteni, vagy 1-2 napon belül nincs változás, akkor beszigorítani, és claim-mel fenyegetni. Nekem ez bevált. 2 nap alatt visszaküldték a pénzt.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#10008) Dot válasza feca81 (#10007) üzenetére


Dot
őstag

Rendben, köszönöm!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#10009) Bagira01 válasza xhege (#10006) üzenetére


Bagira01
veterán

Noti akkunak nem tesz jót ha állandóan 100%-on van folyamatosan töltőn(csepptölti, ha 100%-on van akkor is). Gondolom a telefon li-ion se szereti. Nem tudom androidra van-e olyan progi amivel be lehet állítani, hogy mondjuk 60% fölé ne töltse.

Telóról még mindig nem raktál fel képeket(vagy csak én siklottam el felettük :U ) :F

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#10010) orkester


orkester
senior tag

Ha a 2. SIM direkt mobilnetre van, akkor amíg azon vagyok, addig az 1. olyan mintha ki lenne kapcsolva? Vagy fel tudom venni, ha keres valaki? Ha utóbbi, akkor ha felveszem, akkor megszakad a 2.-on a mobilinternet vagy ketyeg, amíg manuálisan ki nem kapcsolom?

Még nem vettem mobilnetet és fontos lenne mennyire kényelmes 2 SIMet így használni.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#10011) smkb


smkb
őstag

Azzal kapcsolatban van valakinek érdemleges, személyes tapasztalata, hogy a Power VR SGX531 mennyire képes játékokat megmozgatni 1280*720-on? Azért ez elég combos felbontás ennek a gpu-nak.

(#10012) cappa72 válasza smkb (#10011) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem erre majd a G3 tulajok tudnak érdemben válaszolni, várjuk a beszámolóikat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10013) fecg21 válasza smkb (#10011) üzenetére


fecg21
aktív tag

Írta itt valaki egyszer hogy az sgx531 "erősebb" az újabb powerVR gpu-któl, asszem a nagyobb sávszélesség miatt-nem tudom pontosan.Közben gyors néztem egy leírást erről a gpu-ról, és a későbbi típusról is-teljesen össze zavarodtam. Elméletileg egyetlenegy dologban jobb az 531-es az új szériától....
Vagy egyszerűen csak azért szerelik ezzel a kínai telókat , mert ez már filléres cuccnak számít. passz. :F
Majd jön valaki és felvilágosít. :)

[ Szerkesztve ]

(#10014) smilecat válasza orkester (#10010) üzenetére


smilecat
aktív tag

szia!

automatán átkapcsol a telefonhívásra, a netes kártya(T-com) nekem másodlagos, csak adatra van beállítva így a főkártyám (Voda) az amin telefonálok vagy sms-t írok. Nekem ezzel még nem volt gondom, mikor neteztem automatán leállította és rögtön a másik kártyára váltott híváskor, majd vissza az egész mikor befejeztem a beszélgetést.

(#10015) orkester


orkester
senior tag

Már a hivatalos oldalon is kint van az új Jiayu G2 (G2s, G2+, G2 plus mikor, hogyan nevezték): [link] - ha csak nekem új akkor bocs.

smilecat: Köszi, jó tudni ezt. :R

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#10016) berigazek válasza Bagira01 (#10009) üzenetére


berigazek
őstag

Így van.Én is akksi nélkül netezek otthonról laptopról,havonta egyszer feltöltöm,de le is merítem teljesen.Utána megint feltöltöm leveszem és nem használom,csak,ha otthonról kiviszem a laptopot.4 éves és nagyon jó :-)
(na jó...többször feltöltöm havonta és lemerítem teljesen,azaz használom)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10017) smkb válasza fecg21 (#10013) üzenetére


smkb
őstag

Az SGX531 Ultra nem erősebb még az SGX540-nél sem. Fele számolóegység van benne, az egy dolog, hogy 128 bites sávszélességet kapott, de akkor is gyenge számítási kapacitásban. Időközben nézegettem bechmark teszteket, hát azok alapján ez HD felbontás alatt játékokban vékonyka lesz. Kb a 800*480 lehet a megfelelő neki ahol egálban van többé kevésbé egy 200mhzes alaphangon ketyergő SGX540-el ami az SGS-ben is van.

Viszont érdekelt volna, hogy használatban egy Jiayu G3/ThL W3+/ UMI X1-ben mit produkál egy DeadTrigger vagy Shadowgun alatt. Esetleg, ha valakinek van itt ezen modellekből, mesélhetne hogy megy rajta a DeadTrigger. Folyékony-e.

(#10018) feca81 válasza orkester (#10015) üzenetére


feca81
aktív tag

ez vicces,mert sehol sem így néz ki. Most vagy a hivatalos oldal hazudik, vagy az összes többi. Arról nem is beszélve, hogy a felbontás sem stimmel, és hát a proci sebessége érdekes... :F

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#10019) GIJoe


GIJoe
addikt

JIAYU G2 166$ postával (minideal.net)
1G RAM
MTK6577
4.0 Inch IPS
Battery 2050mAh

(#10020) smkb válasza orkester (#10015) üzenetére


smkb
őstag

No ez ebben a méretben és felbontással, dizájnnal azt kell mondjam, tetszik!

(#10021) Prien válasza fecg21 (#10013) üzenetére


Prien
addikt

Valószínűleg jóval gyengébb az SGX540-esnél, talán a Motorola Defy-ben dolgozó SGX 530-as egyik módosított változata az 531. Én erre tippelek.

A kevés is több a semminél.

(#10022) smkb válasza feca81 (#10018) üzenetére


smkb
őstag

Mert a G2+/G2 Plus/G2 Pro néven futó az nem ez a modell, hanem a sima G2 1 giga rammal szerelt verziói. Az erdeti G2 512 megás volt. A G2S nem keverendő az előbb soroltakkal, mert itt a felbontástól kezdve a 4.1-es droidig minden más.

(#10023) feca81 válasza smkb (#10022) üzenetére


feca81
aktív tag

ahan,értem :P
tehát van
G2 mtk6575 512Mb ram
G2 mtk6575 1Gb ram
G2 mtk6577 512Mb ram
G2 mtk6577 1Gb ram
G2s valószínű mtk6577 1gb + más dizájn, képernyő, akksi, méret,stb.
(mindre találtam példát)
és még csodálkoznak,hogy nincs idejük G3-at gyártani? :DDD

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#10024) fPApi válasza feca81 (#9975) üzenetére


fPApi
őstag

Azért én ebben megvédeném LámaZ kollégát, mivel egyrészt az Alapelvek utolsó pontja, hogy "a fórum nyelve magyar", másrészt az ilyen szövegezést nem lustaságnak hívják, harmadrészt azt azért lehet tudni, hogy ezekben a webáruházakban azért ilyen olcsók a dolgok, mert azt kapjuk, amit és úgy, ahogyan...

"Minek vegyek meg valamit dupla áron, amikor szimpláért is megkapom?" Egyértelmű, csak benne van a pakliban, hogy szimpla árért esetleg ez jár.

"tegyen rá 40-60$ hasznot,de ne 80-100-at" Ha emlékeim nem csalnak, akkor a piacgazdaságban ez ismeretlen elvárás.

"A vélemény olyan, mint a s.gglyuk. mindenkinek van, de senki se kíváncsi rá" Ha ezt gondolod, akkor miért is írsz bármilyen fórumba?

(#10025) fecg21 válasza smkb (#10017) üzenetére


fecg21
aktív tag

Igen, így már világos és érthető. De ha ez így van, akkor ez az 531-es gpu nagyon vékonyka lesz a 720P-s kijelzőkhöz, persze csak akkor ha natív 720P-n futnak majd a játékok...

(#10026) berigazek


berigazek
őstag

fecg21!

A telódban amit eladsz a 3G-s SIM-et az 1. vagy 2. SIM foglalatba kell tenni ?Írja rajta,hogy WCDMA?

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10027) fecg21 válasza fPApi (#10024) üzenetére


fecg21
aktív tag

Azért álljunk meg egy szóra uraim !

Az egy dolog hogy bizonyos szempontból zsákbamacskát vesz/ vásárol az ember ezekből a kínai dual simes telókból, de-és itt jön a lényeg-én/mi mint vásárlók bizony kifizetjük azt az esetenként 250-400 dollár közötti összeget az eladónak. És ezért az összegért én azt hiszem hogy ma 2012-ben joggal elvárható az hogy mint vásárlót kiszolgáljanak engem/minket. Ez egy szolgáltatás amit mi igénybe veszünk tőlük, pénzt fizetünk érte-és nem is keveset-a legkevesebb ami elvárható az hogy minőségi szolgáltatást kapjunk a pénzünkért.

Valószínűleg itt sokan elkékülnének ha megtudnák hogy kb milyen összegből jön ki egy jiayu G3 legyártása...

(#10028) fecg21 válasza berigazek (#10026) üzenetére


fecg21
aktív tag

A második sim-nél wcdma-t ír. A képen valamennyire kivehető:

(#10029) devast válasza fecg21 (#10025) üzenetére


devast
addikt

Vékonyka is.
Senki ne gondolja, hogy a jelenlegi mtk felhozatal játékra való. Nagyon messze van attól.
Még azt is meg merem kockáztatni, hogy mire az mtk6588 kijön, arra már az is nagyon gyenge lesz az átlagos 720p kijelzőn.

(#10030) fecg21 válasza devast (#10029) üzenetére


fecg21
aktív tag

Én a telefonomon( mt6575-1gb ram, sgx531) az erőforrás igényesebb játékok közül csak a nfs shift és a dead space-t próbáltam ki. Talán az NFS-nél éreztem azt hogy mintha kevés lenne egy kicsit a hardver teljesítménye, de még éppen nem volt zavaró-csak feltűnt. Nem játékra lett kitalálva ez a médiatek cpu, főleg nem egy 2006-os gpu-val párosítva....

(#10031) hevizms válasza fecg21 (#10027) üzenetére


hevizms
addikt

Teljes mértékben igazad van.
Egy jó kereskedő legyen az akár kinai vagy magyar vagy hottentotta,nem az áru milyensége,olcsósága szerint kezeli a vevőjét.
Az hogy valami olcsó,még nem jogositja fel az eladót arra hogy lesza..ja a vevőt.
Nekem az első kinai rendelésem a pandawilltől volt és pont akkori sláger tablet.Na persze hogy nem volt nekik,de ezt nem tüntették fel a weboldalon.Sok heti hitegetés után muntam és visszakértem a pénzem.Nekem ez elég volt ahhoz hogy soha többet nem rendelek onnan.Na ezt érték el nálam a hazudozásukkal.
Aztán rátaláltam az iosen.comra,ahol nagyonkorrektek és gyorsak voltak.Viszont ők megszüntették a paypalt.Amikor rákérdeztem náluk,ajánlották a minideal.net oldalt,valószinüleg van érdekeltségük mert hasonló a felépitése a shopnak.
Azóta a minideal-tól rendelek.Ők gyorsak,rendesek és a készlettel kapcsolatban nem hazudnak.Ha nincs nekik,akkor kiirják.
Örömmel látom hogy mások is rendelnek tőlük és elégedettek.
Talán van aki az én ajánlásomra talált rá a minideal-re,az meg külön jó érzés.
Bocs az off-ért.

(#10032) devast válasza fecg21 (#10030) üzenetére


devast
addikt

Dead space az nem erőforrásigényes. Xperia play-es játék, arra optimalizálták, ami elég régi vas. Próbáld ki pl a "The Dark Knight Rises" -t. 100% hogy képregényben fogod nézni batman történetét :DDD Tabletemen is közel játszhatatlanul akad (720p és mali400mp2 400mhz-en)

(#10033) Unsign válasza fecg21 (#10027) üzenetére


Unsign
tag

Engem nem érdekel,hogy minek mennyi az előállítási költsége. A lényeg, hogy az adott ár és tudás mellett az elvárásaimnak megfeleljen.
Minden helyzetben első a vevő. Ha ingyen vesz igénybe szolgáltatást akkor és ha 200 bármilyen pénznemért akkor is. A szolgáltató teljesíteni köteles amit vállal

(#10034) berigazek válasza fecg21 (#10028) üzenetére


berigazek
őstag

Nagyon szépen köszönöm,továbbítom a lányomnak :-)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10035) fecg21


fecg21
aktív tag

hevizmus: egyetértek veled. +1

devast: Nem tudtam hogy a dead space xperia playre lett optimalizálva, akkor a legújabb pókemberes játékot kellett volna írnom-de azt meg még nem sikerült elindítanom. Igazából ez a dark night rises nem való mobil kütyükre-már csak az irányítás nehézkessége miatt se. Remélem ráfekszik valamelyik gyártó a vezetéknélküli android kompatibilis gamepad-ok és egér+bill.-ek gyártására.

Unsign: a G3 előállítási költségét csak azért hoztam fel, mert annó kb úgy volt előadva hogy még kb nekünk tesznek jót avval hogy olcsón a piacra dobják-holott van azért azon haszon bőven,
egyébként szintén csak azt tudom mondani neked is hogy igazad van.

berigazek: örülök hogy örülsz. Mindenki boldog :)

[ Szerkesztve ]

(#10036) HUNpusi


HUNpusi
csendes tag

nemtom volt-e már szó (mostanában ritkábban nézem fórumot)

newmanék alkottak

Newman N2 Quad Core 1.4GHz 1GB RAM+8GB ROM 4.7" 1280x720P IPS Screen With 13MP Camera Smart Phone

Mai dollár árakhoz mondjuk (ha nem ragaszkodunk a dual simhez) optimus 4x jobb ajánlat.

Ez meg "Jiayu G3" specifikációjú

(#10037) HUNpusi válasza HUNpusi (#10036) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

Javítanám a Neo N02-M telefon specifikációját, gyártó oldal szerint qhd kijelző, chinaphonereview szerint meg 720p felvétel.

(#10038) cappa72 válasza fPApi (#10024) üzenetére


cappa72
nagyúr

Elnézést, hogy csak kiragadott szövegre reagálok, de poént igyexem faragni belőle:
"Ha emlékeim nem csalnak, akkor a piacgazdaságban ez ismeretlen elvárás."
DE OTT KOMMUNIZMUS VAN ELVTÁRSAM!!!! ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10039) cappa72 válasza HUNpusi (#10037) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez nem off, ne tedd off-ba!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10040) osztraksajt válasza HUNpusi (#10036) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ez a neo n2 elég komoly. :Y

Bár az etotalkon már csak qhd a felbontása. :U Sőt a gyártó oldalán is.

[ Szerkesztve ]

(#10041) berigazek válasza HUNpusi (#10036) üzenetére


berigazek
őstag

Hogy mennyire ,,13 Mp" a főkamera azt csak fényképezés után lehetne megmondani,hogy mennyire jó!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10042) HUNpusi válasza osztraksajt (#10040) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

hibásan van ott kiírva, qhd a kijelzője, meg 720p a videófelvétele.

Ellenben star b92m ujra 1 giga rammal (720p kijelzős)

(#10043) fecg21 válasza berigazek (#10041) üzenetére


fecg21
aktív tag

Szerintem az 5 vagy max 8 megapixeles lehet...

(#10044) berigazek válasza fecg21 (#10043) üzenetére


berigazek
őstag

Ki tudja.A kínaiak már csinálnak 13 Mp-set...a Sony X-peria S legújabb gépe,HDMI,stb....1280X720,4,3",de csak egy SIM-es sajnos :-(

HUNpusi!

Látnom kéne a vele készített képet...
Ez a Star sem rossz,nekem ilyen kéne 4.7"...,de a kamera nekem az egyik legfőbb szempont,hiába van ráírva,hogy mennyi,ha nem tud szép képet készíteni...

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10045) osztraksajt válasza HUNpusi (#10042) üzenetére


osztraksajt
őstag

A Neo N0-2 most akciós a lightaken, viszont 3-7 napot írnak a rendelés beérkezte után postázásra, szóval szerintem egy darabjuk sincs. ;]

(#10046) HUNpusi válasza berigazek (#10044) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

van egy fórumtárs (már nem tudom kicsoda, talán topik is van) Star b92m-et vett, de az 512 rammal volt szerelve, kamera ugyanúgy 12 Mpx.

Amit hallottam, hogy a kínaiak az 5Mpx es kamerát szokták megvariálni, hogy 8Mpx es képeket csináljon (interpolárás, nem vagyok jártas ebben)m a 8Mpx eseket meg 12Mpx-elre tuningolják. Ez csak hallomás!

(#10047) Mathiax Rex válasza banderasz77 (#10001) üzenetére


Mathiax Rex
csendes tag

Most kaptam az értesítést a státuszváltozásról: "vámkezelve"-re. Lehet, hogy a tiétek is? :D

(#10048) Bagira01 válasza Mathiax Rex (#10047) üzenetére


Bagira01
veterán

Beszarok, én is. Kösz az infót, így már jobban alszom :C

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#10049) Mathiax Rex válasza Bagira01 (#10048) üzenetére


Mathiax Rex
csendes tag

Nincs mit. Ha jól tudom a következő státusz a helyi postára való megérkeztetés. Holnap vagy holnapután kézben lesz az a teló... :DD

(#10050) tlac válasza MotorBoy79 (#9926) üzenetére


tlac
nagyúr

Készítettem unboxing fényképeket, de azokat csak holnap tudom majd felrakni valahová nektek, mert a munkahelyen maradt a fényképező.

hol vannak már azok a képek? :DD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.