Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88751) McReay válasza include777 (#88713) üzenetére


McReay
aktív tag

Tudnál adni linket, nem találtam rá! :U
Köszönöm!

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#88752) trebrona válasza McReay (#88751) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#88753) hege21 válasza WOT-H-A-C (#88750) üzenetére


hege21
senior tag

Természetesen :DD
Már a 5 rommal biztos próbáltam,de eddig semmi .... :W

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#88754) Nyiaz válasza hege21 (#88753) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Ha flashtoollal újraraktad a romot és nem lehet kapcsolni akkor sanszos a hardver. Router újraindítás is volt?

(#88755) hege21 válasza Nyiaz (#88754) üzenetére


hege21
senior tag

Flashtoollal még nem próbáltam eddig TWRP raktam újra,most megpróbálom azzal is...
Keresek is egy alkalmas romot....

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#88756) McReay válasza trebrona (#88752) üzenetére


McReay
aktív tag

ÁHÁ! :R
Azt hittem, hogy saját topic-os cikket írt! :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#88757) tpeter77 válasza sesson (#88729) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia

Nekem van egy eladó ZTE V5 Redbull 2/8GB telóm, az új árától kicsivel olcsóbban, ha érdekel, részleteket privátban mondhatok.

[ Szerkesztve ]

(#88758) beg válasza tpeter77 (#88757) üzenetére


beg
veterán

1. Nem hardverapró.
2. Legalább annyi eszed lett volna, hogy privátot küldesz neki.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88759) Sanyika1 válasza Laza... (#88726) üzenetére


Sanyika1
tag

Szia!

Ide is beírom a problémám, itt hátha gyakrabban megfordulsz :)

Kis segítségre lenne szükségem. A héten érkezett megy egy ZTE V5 telefon, az 1/4-es változat. Gyári rom van rajta, semmi nincs elállítva, viszont a telefonálni nem lehet vele, mert nem látja egyik foglalatban sem a SIM-kártyát, nincs szolgáltatás üzenetet ad. Kipróbáltam t-mobile ill. vodafone (pár hónapos) kártyával is, cserélgetve a foglalatokban és semmi eredmény :F Annyi a különbség, ha a SIM-kártyát a 2. foglalatba teszem a térerő ikonon egy piros kérdőjel jelenik meg.

Build szám: ZTE V9180_CNUnicomCommon_V0.44

Az egyik fórumtárs javasolta, hogy tegyem fel a v1.12 romot.

Olvasgatva a fórumot láttam készítettél egy segédprogramot, amivel az olyan kezdők mint én is elboldogulnak a Rom-cserével, de a blogodból nem tudom letölteni a bat fájlt, mert az fejlesztés alatt van.

Mit csináljak szerinted, hogyan tudnám letölteni a programot? :F

Üdv

(#88760) hege21 válasza hege21 (#88755) üzenetére


hege21
senior tag

Flashtoollal felpakolt rommal is ez a helyzet?
Most már tényleg nem tudom mitől lehet???

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#88761) Nyiaz válasza hege21 (#88760) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Ha nem aktív a kapcsoló, akkor hardverhiba gyanús. Ha a kapcs aktív, akkor a router gyanús.

(#88762) hege21 válasza Nyiaz (#88761) üzenetére


hege21
senior tag

A kapcsoló nem aktív...
Az mitől lehet,hogy MAC & IP cím is eltűnt?

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#88763) üszök válasza bozsozso (#88634) üzenetére


üszök
őstag

Itt a topikja.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#88764) Nyiaz válasza hege21 (#88762) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Én arra tippelek hogy a wifi rész elszállt és amiatt nincs. Többiek??

[ Szerkesztve ]

(#88765) svgyula válasza Sanyika1 (#88759) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nincs bekapcsolva a fepülö mod?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#88766) Sanyika1 válasza svgyula (#88765) üzenetére


Sanyika1
tag

nincsen

(#88767) Athoszka válasza hege21 (#88749) üzenetére


Athoszka
tag

Sajnos ez nekem is volt. Garanciába ment vissza. Alaplapot cserèltek. En is próbálkoztam több rommal. Eleinte ment egy ideig, aztán csak villogott. Bluetooth megy? Nekem az is halott volt, mikor csak villogott a wifi.

[ Szerkesztve ]

(#88768) szili.tamas1 válasza Sanyika1 (#88766) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Imei szamod van? Tarcsazoba ird be hogy *#06#

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#88769) bozsozso válasza üszök (#88763) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm, azt megtaláltam, de gondoltam ez pörgősebb topik és hátha erre téved 1-2 tulaj. Volt is akitől kaptam segítséget pü-ben.

(#88770) Sanyika1 válasza szili.tamas1 (#88768) üzenetére


Sanyika1
tag

Szia!

Igen, kiírt 15 számjegyet a készülék.

(#88771) üszök válasza bozsozso (#88769) üzenetére


üszök
őstag

Nincs mit. Nekem is vár egy beérkeztetésre 2 napja.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#88772) hege21 válasza Athoszka (#88767) üzenetére


hege21
senior tag

Akkor valószínű hardveres hiba lesz,nem megy a bluetooth sem :(

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#88773) tomi510


tomi510
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb teló? ThL W200C $139.99-ért vagy Xiaomi Redmi 1S $145.99-ért? Vagy esetleg egy más márkát ajánlanátok ebben az árkategóriában?

Előre is köszi, Tomi

(#88774) tvamos válasza tomi510 (#88773) üzenetére


tvamos
nagyúr

A ZTE V5.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#88775) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó, esetleg valaki tud vmi eldugott shopot, ahol még lehet kapni fehér Lenovo S650-est?

-

(#88776) tomi510 válasza tvamos (#88774) üzenetére


tomi510
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Utánanéztem külföldi oldalakon és ott nem igazán kapott jó értékelést ez a teló. Viszont látom itt fórumon sokan ajánlják, úgyhogy gondolkodom rajta :)

(#88777) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!
Van valami egyszerű megoldás arra,hogy az igazi sd kártyát használja a telóm,illetve a belső tárhelyet egyberakni.Mert folyton vinnyog hogy nincs elég tárhely. Az sd maid és a app2sd sem segít. MTK6577 éc CWM van rajta rootolt. Valami link ?

(#88778) Upo válasza tomi510 (#88776) üzenetére


Upo
addikt

Biztos nem kevered a V5S grand memo-val? Tudsz linkelni pár nem jó értékelést?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#88779) hevizms


hevizms
addikt

Ha a 3G kapcsolatnál nem WCDMA van írva,hanem csak HSPA,az mit jelent a gyakorlatban egy telefonnál?
Használható az nálunk?Mi a hátránya a WCDMA-val szemben?
Kösz a válaszokat előre is :R

ui:keresőbe beirtam ezeket,de számomra nem egyértelmű,azért kérdezem :R

[ Szerkesztve ]

(#88780) atee válasza tomi510 (#88776) üzenetére


atee
őstag

Pedig az egyik legjobb vètel mostanában.
Hol olvastál ròla olyan rosszat?

D-day 2002-01-04 01:54

(#88781) Graphics válasza tomi510 (#88776) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valamit elnéztél, a V5 jó vétel.

-

(#88782) cappa72 válasza zarew (#88777) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hungobungo bejegyzése.
De azért csak óvatosan!
A háttere pedig az xda-n szépen érthetően lerva

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#88783) mutyuru válasza mutyuru (#88691) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Erre tudna nekem valaki alternatívákat ajánlani?

Köszönöm előre is!
M

(#88784) stmiklosi válasza hevizms (#88779) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

A WCDMA itthon is használható.
A 3G, az a 3. generációs (gyorsabbat, mit a korábbiak) átvitelt jelenti.
Többféle sebesség lehetséges még itt is, ahogy haladunk előre az időben.
Ugyanakkor van magyarországi szolgáltató, amelyik az ország keleti felében csak 900MHz-en szolgáltatja a WCDMA-t, de ezt nem minden készülék tudja. Viszont mindegyik tudja az általánosan használt 2100MHz-et.
A 3. generáció

Bevezetés
Gyakori szóhasználat, hogy a 3G megfelel a videtelefonálás szolgáltatásnak, de a harmadik generáció ennél sokkal többet jelent, mert segítségével lehetõvé válik a beszéd- és adatszolgáltatások egyidejû igénybevétele nagy adatátviteli sebességen. Az elõzõ genereációkat továbbfejlesztve, és azok hibáit kijavítva, az új technológiák támogatják többek között a valós idejû adatátvitelt, és az egy cellában kiadható hozzáférések számának drasztikus növekedését.
A 3G szolgáltatások biztosításához a meglévõ hálózatok nem voltak alkalmasak, a szolgáltatóknak teljesen új rendszer kiépítésébe kellett beruházniuk, új frekvenciatartományokat kellett engedélyeztetni, elkülöníteni (amit a késõbbiekben kizárólagosan mobilkommunikációre lehet felhasználni).
Az elsõ mûködõ hálózatot Japánban készítették el, ahol a gyakorlatban kiderûlt, hogy a felhasználók (a videotelefonálás helyett) nagyon praktikusnak találták a több Mbps-os adatátviteli sebességet, mivel minden olyan alkalmazást igénybe tudtak venni, amihez otthoni környezetükben hozzászoktak.
A felhasználók adatátviteli igényeit az új technológiák a korábbi n x 10 kHz-es csatorna sávszélesség helyett általában 5 MHz-en valósítják meg, hatékonyabb spektrumkihasználtsággal, ami biztosítja a mobil eszközök esetében elérhetõ minimális 384 kbps-ot, és állandó helyû eszközök esetében a 2 Mbps-ot.
Legismertebb képviselõi az EDGE és a CDMA.

EDGE
Az EDGE technológia révén lehetõség nyílt a harmadik generációs hálózatok által nyújtott szolgáltatások biztosítására, mivel a rendszer a GSM/GPRS-el történõ adatátvitelhez képest közel háromszoros sebességnövekedést ért el.
Az EDGE-ben lényegében a moduláció az, ami a nagy adatátviteli sebességért felelõs, mert a technolóia egyéb paraméterei megegyeznek a GSM rendszerével (mondhatnánk azt is, hogy az EDGE a GSM továbbfejlesztése). Ugyanúgy 200 kHz-es csatornaosztással és FDMA/TDMA (8 idõréssel) többszörös hozzáféréssel dolgozik. A 8PSK moduláció lehetõvé teszi, hogy a szolgáltatók GPRS rendszernek dedikált frekvenciasávok igénybevételével háromszor több felhasználót tudjanak egyszerre szolgáltatással ellátni.
A jelenlegi EDGE hálózat bevezetése Magyarországon 2004 elején kezdõdött el, és a gyakorlatban az derûlt ki, hogy az átlagos adatátviteli sebesség 75-135 kbps között mozog, de elérheti a 170 kbps-ot is, ugyanakkor a beszédcsatornák egyesítésével (maximum 4 darab) a sebesség meghaladhatja a szélessávú vezetékes hálózat alapsebességét 400 kbps-ot. Ilyen sávszélességen, már kiváló minõségû valós idejû videótelefonálás is megvalósítható.

CDMA
A CDMA technológia mûködése alapokban tér el az elõzõekben ismertetettektõl, mivel a spektrum felhasználása meghatározott kóddal modulált majd kisugárzott bitfolyam formályában valósul meg.
Mivel a CDMA DSSS többszörös hozzáférési eljárást alkalmaz, a meghatározott sávszélességen (2x1,25 MHz vagy 2x3,75 MHz), lehetõvé teszi, hogy egyszerre több mobiltelefon osztozzon ugyanazon a frekvencisávon. A DSSS lényege, hogy az adókészülék információs bitjeit (keretjeit) felszorozzák egy álvéletlen bitsorozattal, és úgy sugározzák ki. A szükséges sávszélesség sokkal nagyobb lesz, cserébe viszont elméletileg végtelen számú rádió adhat párhuzamosan ugyan abban a frekvenciasávban interferencia nélkül. Az információ vétele úgy történik, hogy a vevõ oldalon egy korrelációt végzõ áramkör kiválasztja a megfelelõ bitsorozatokat, amikbõl vissza tudja alakítani a hazsnos információt.
A rendszer további elõnye, hogy nagyon hatékonyan lehet a frekvencia újrafelhasználást menedzselni, ezáltal megnõ a hálózat kapacitása, az egyidejû hozzáférések száma.
Az 1900MHz-es sávban az adatátviteli sebesség 144 kbps-tól egészen 4,8 Mbps-ig terjedhet.

WCDMA
A WCDMA a harmadik generációs telefónia egyik fõ hálózatának technikai szabványa.
A technológia annyiban tér el az elõzõekben ismertetésre került CDMA rendszertõl, hogy az átvitelhez használ spektrum szélességeként 5 MHz került kijelölésre. A sávszélesség megnövelésének eredményéül elméletileg 11 Mbps-os adatátviteli sebesség érhetõ el.

TD-SCDMA
A TD-SCDMA technológia a WCDMA továbbfejlesztett változata. A lényegi eltérés abban nyílvánul meg, hogy az idõrések kiosztása dinamikusan történik. Erre azért van szükség, mert a letõltési és a feltõltési sebességigények a gyakorlatban nem egyeznek meg (aszinkron adatforgalom), így az üresen hagyott idõrések csökkentenék a hálózat hatékonyságát.

HSDPA
A HSDPA a legújabb mobil adatátviteli protokoll nem jelent forradalmi változást a WCDMA-hoz képest, ugyanakkor annál lényegesen nagyobb adatátviteli sebességre alkalmas. Fontos megjegyezni, hogy ez a technológia az aszinkron forgalom letõltési irányára van optomallizálva, és letöltési irányban elméletileg 14,4 Mbps érhetõ el.
A HSDPA a WCDMA-t továbbfejlesztett változata, ahol a letöltéshez új, dedikált csatornák (forgalmi és vezérlõ) kerülnek felhasználásra.

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#88785) hege21 válasza Athoszka (#88767) üzenetére


hege21
senior tag

Erre a panelra gondolsz?
Ezen lehet a gond vagy az alaplappal?
Az első hibajelenség a mikrofonnal volt :(

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#88786) zarew válasza cappa72 (#88782) üzenetére


zarew
senior tag

Köszönöm!Hát az XDA-s cikk nekem khmm kicsit érthetetlen...de Hungobungóé szuper mint mindíg :R

(#88787) tahepa válasza Graphics (#88775) üzenetére


tahepa
senior tag

[link] ...mondjuk szerintem itt valami sántít...

(#88789) Graphics válasza tahepa (#88787) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kamusite... csaló: [link]

-

(#88790) Graphics válasza tomi510 (#88788) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És ennyi pénzért mi az ami rossz?

Mert se nem hibás a készülék semmi :),

Ennyiért nem minden tökéletes, és nem is lesz olyan, hogy 55 ezerért csúcskategóriás szintű tudás.

-

(#88791) tahepa válasza Graphics (#88789) üzenetére


tahepa
senior tag

Akkor tényleg sántít....no hát tudtam én... :)

(#88792) Mottie válasza tomi510 (#88788) üzenetére


Mottie
őstag

Szerintem mióta az értékelések készültek már sokat javult a szoftver, legalábbis újonnan olyanokat lehetett hallani, hogy csak 1 SIM slot mködik (*javítva), stb...

Szerk:

@Duliee: Tudom, ezért is írom, hogy ha akkor íródtak az értékelések, azóta sok változott.

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#88793) Graphics válasza Mottie (#88792) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már az is javítva.

-

(#88794) hevizms válasza stmiklosi (#88784) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm a részletes választ.
Viszont azt kell mondjam még mindig nem tudom hogy a HSPA-t tudó telefon használható e nálunk vagy sem.

Na jó konkrétan [ez] a telefon érdekelne hogy ez jó-e itthon?
Eleve lényeges-e a 3G ha már tudja a 4G-t?

Csak azért nem akartam linkelni mert 1 simes.

[ Szerkesztve ]

(#88795) wwenigma válasza tomi510 (#88788) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Első linken a bugos szoftvert és a kamera miatt húzták le (gyenge megvilagitasu képek zajosak). Előbbi 99%-ban javitva lett, a kamerát még csiszolják, éjszakai fotózásra van ejszakai mód ami inkább állványos és nem igazan kézből lövős de ugy is használható. Rossz fényviszonyok között amugy se telóval fotózzon az ember. Általánosságban szerintem jó a kamerája viszont jelenleg 3rd party kamera appok nem hasznalhatoak vakuval egyutt (csak vaku esetén), mert fehér foltokat okoz - valami gebasz van a feldolgozásban.
Második linken a miatt hogy drága és a gyenge kamera miatt. Előbbit nem tudom mire értették, utóbbit fentebb kifejtettem.
Harmadik linken is a szoftot hozták fel. Az biztos hogy nem volt az igazi, mára Mokee, CM11, MIUI, FunOS, ColorOS, BaiduOS meg t*kömtudja mibol lehet választani. Én a gyárit használom... :D

Igazabol nem tökéletes telefon mint ahogy egyik sem az, sok sok apro hibája van ami egyeseknek idegesito lehet de másoknak fel sem tűnik. Viszont még van gyári support mert kinaban elég nagy presztízsveszteség lenne a ZTE-nek ha nem foglalkoznának vele... el kell olvasni a kapcsolodo forumokat itt pH!-n, XDA-n vagy akar a ruszki 4PDA-n.

hevizms: HSPA a technologia neve. High Speed Packet Access. HSDPA: High Speed Downlink Packet Access. HSUPA: High Speed Uplink Packet Access. Azaz a fel-le iranyokat jelöli. Ezen felül van még a HSPA+ majd a DC-HSPA, az utobbi jelenleg Telenornál 42Mbitet jelent. A linkelt telefonod tudja ezen adatkapcsolatok valamelyikét/mindegyikét.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#88796) Graphics válasza hevizms (#88794) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, használható.

A Lenovok közül a T-s jelölésűek nem. Azok belpiacos modellek. Pl ennek a testvére az A808T

A806-os nyugodtan mehet ,volt nekem is. Ajánlott rendszer hozzá, amely tartalmazza a hibajavításokat, és teljes magyar nyelvet.

Lényeges a 4G, mert mi van ha olyan területen lennél, ahol nincs 4G lefedettség, akkor mit használnál?

Mondjuk azt hittem ez a rész megvan :D mert elég régóta itt vagy a topicban :P

[ Szerkesztve ]

-

(#88797) Zeki válasza Graphics (#88796) üzenetére


Zeki
nagyúr

A 4G/LTE lefedettség jövő év végére 90% feletti lesz a T-nél, de lehet hogy a többieknél is, vagy ennek közelében. A 3G valszeg nem lesz fejlesztve, míg a 4G a 800MHz-nek hála jobb terjedéssel bír.
Én már csak is kizárólag 4G telefont vennék. Persze kinek mi a fontos, valaki a brutál játékokra izgul, hogy azt vigye a teló, én meg a stabil és gyors, és folyamatos lefedettségű mobilnetre,

(#88798) Graphics válasza Zeki (#88797) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem azért reklámozzák a 4G-t agyvérzésig, meg korszakalkotó jelentősége lenne...

a 3G hálózat terheltségén akarnak csökkenteni, ez köztudott, mert a 3G-s mobilnet eléréssel nincs gond, viszont a hálózat kihasználtsága miatt csökkent a "felhasználói" élmény..

Szóval 2in1...

-

(#88799) stmiklosi válasza hevizms (#88794) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Igen, tudja, ott van a leírásában., általában ezt minden szolgáltató "szolgáltatja".
Original Lenovo A8 A806 4G FDD LTE/WCDMA SmartPhone Octa core 1.7G 5.0"HD IPS 2G RAM 16GB ROM 13.0M

Basic Information
Model Lenovo A8/A806
Band
2G: GSM 900/1800/1900MHz
3G: HSPA 900/2100MHZ
4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHZ

Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#88800) hevizms válasza Graphics (#88796) üzenetére


hevizms
addikt

Engem megzavart ez a HSPA dolog.
Persze régóta itt vagyok,olvasgatom is napi szinten a topikot,de eddig nekem ezekből a hálózati dolgokból csak az jött le hogy a WCDMA az jó,a TDCMA meg nem.
Ezzel a HSPA dologgal még nem találkoztam,de ha volt róla szó akkor elkerülte a figyelmem.
Amúgy meg egyébiránt nem nagyon érdekelnek ezek a hülye röviditések,mert annyi van már belőle hogy egy regényt is irhatna valaki ezekből. :)

Most is csak azért érdekelne mert egy ismerős szeretne valamit magának és a speckók alapján szerintem amúgy jó kis telónak néz ki ennyiért(neki nem kell dual sim).Csak addig nem akartam ajánlani neki,amíg ez nem tiszta.
De most már oké.
Kösz. :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.