Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) preczol válasza EG0 (#60996) üzenetére


preczol
csendes tag

Én hasonlóképpen jártam, mikor vettem tavasszal a HTC telefonomat. Az ÚJGSM-től vettem, a megjegyzésben direkt kértem az ÁFÁ-s számlát, és persze nem a 0-ásat. Még a visszaigazoló telefonhíváskor is mondtam a hölgynek, hogy normális 27%-os számlát kérek, mert le tudom írni. Erre persze 0-ás jött. Hívtam őket, ilyenkor mi van, a válasz: erre a telefonra csak ilyen van!????
Úgyhogy most, hogy dual simes telefon kell, már meg sem fordul a fejembe, hogy onnan vegyek telefont, inkább én is rendelek kintről.

(#61002) Zeki válasza RVR400 (#60999) üzenetére


Zeki
nagyúr

4.5"-ban találtam 65-ért is, 4"-ban meg 56-ért ott a malata i60.
Akinek fontos a garancia, a dual sim, meg a kártyafüggetlenség, vegye.
De nekem 1500-as akkuval eszembe sem jutna megvenni.

(#61003) Zeki válasza peestike (#61000) üzenetére


Zeki
nagyúr

http://www.antelife.com/jodychannel-three.html
Antelife vision in 2014:
We built Spain Warehouse in 2013. Italy, Hungary and more local warehouses will be built in 2014 on the base of European district..

(#61004) gulupeti válasza Carbon59 (#60732) üzenetére


gulupeti
senior tag

Hello!

Nem akarlak elkeseríteni, de ha csak néhány napja rendelted a készüléket, akkor abból a február végéből nem lesz semmi.
Legjobb tudomásom szerint egyelőre csak a Tinydeal árulta-árulja, január elejétől január 15-ig napi 30-30 darabot adtak el a fekete és a fehér színű Doogee Turbo DG2014-ből. Ha sikerült az adott nap egyet valamelyikből elcsípned, akkor január 15.-e után postára adták neked.
Nem tudom, hogy mennyire figyelmesen nézted meg a Tinydeal weboldalát, de az én szerény angol tudásommal úgy fordítottam a pirosan szedett vastagbetűs kiírást, hogy az első adagot kipostázták mindenkinek a készülékekből, ez után elő lehet rendelni most már mindegyik színű hátlappal a készüléket, viszont legközelebb csak március 10.-től lesz raktáron.
Valamint a vámosok mostanában eléggé meg vannak lassulva a fórumban olvasottak alapján, országba érkezéstől a tényleges kipostázásig nyugodtan lehet 2-3 héttel számolni.

Nekem egyébként sikerült megcsípnem egyet (január 9-én rendeltem), fehér hátlappal, már az országban van, annyi, hogy ki kell várni, míg megérkezik. De tényleg csak ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

(#61005) Cpt. Flint válasza Zeki (#60995) üzenetére


Cpt. Flint
tag

először 70-et akartam írni, de ránéztem a Banggoodra és ott a 70-esben vagy 2.3 Android volt, vagy 256 + 512 MB-os memoár... :D
de kicsit jobb akcióban tuti van ilyen is 70-ért. :K

(#61006) Cpt. Flint válasza peestike (#60994) üzenetére


Cpt. Flint
tag

http://zopomobilestore.lv/
http://mobilamb.eu/
mindkettő elég új cég, kevés a tapasztalat.

(#61007) Cpt. Flint válasza EG0 (#60996) üzenetére


Cpt. Flint
tag

érdekes, mert egy csomó olyan hozzászólást olvastam, ahol meg azt mondták, hogy milyen könnyen lehet lefelé alkudni az ilyen helyeken. mondjuk a nagyon hozzá nem értőket biztos tényleg simán lehúzzák, ebből futja a hozzáértők/pofátlanok kedvezményére. ;]

(#61008) RVR400 válasza Zeki (#61002) üzenetére


RVR400
veterán

Malata i60: nincs vaku, kevés belső memória, ergo mindig szívás lesz a programok telepítgetése, és lassul is a teló a memkarin levő progiktól, és ugye 4".
4.5-ben van 65-ért, de ott nincs 3G, ami azonos telók esetén simán behozza azt a 10 dollár különbözetet.

(#61009) Zeki válasza RVR400 (#61008) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igaz.
Engem akkor is visszatart az 1500-as akku.
A 2 év garancia, amivel valszeg nincs pöcsölés, az jó lehet.

(#61010) szunyooo


szunyooo
tag

Üdv valaki tud nekem segíteni..nem találok romot a telefonra , frissíteni kellene.Note 3 N9000 Clone

(#61011) cappa72 válasza szunyooo (#61010) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezen kívül nem sok esélyed van

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#61012) onidin


onidin
csendes tag

Sziasztok!

Erről tudtok valamit? (rooting,stb...)

http://www.antelife.com/w-d-fone-w1-w9205-mtk6589t-quad-core-1-5ghz-6-3-inch-fhd-1080p-2g-32g-dual-camera-black.html

(#61013) attilav2


attilav2
őstag

Az auchan prospektusban láttam egy Qilive 5.3"-os dualsimes telót 540x960 felbontással, négy maggal 1G rammal, IPS kijelzővel 67 ezerért. Egy francia "gyártó" oldalát találtam a neten: http://www.qilive.com/en/product/53-smartphone

Ez vagy inkább a kínából rendelés, annak minden nyűgjével?(számlanyitás, áfa vám, szállítási költség). A zte geek v975 46ezer átszámítva, de erre rárakódnak még a fenti költségek. Ennek ellenére is jobban megéri a geek mint a qilive? Mert utóbbi mellett erős érv a 2 év magyar gari.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#61014) Zeki válasza onidin (#61012) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez van a needrom.com-on.

De miért érdekel noname samsung koppintás?

(#61015) Zeki válasza attilav2 (#61013) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kinek mi éri meg. Mindenkinek mások az igényei, meg elvárásai.
A ZTE jobb, erősebb. A francia izé? Találsz róla teszteket? Beszámolókat?
ZOPO ZP780?
Vagy Lenovo S650, Vagy Lenovo A880?

(#61016) b0bcat válasza attilav2 (#61013) üzenetére


b0bcat
addikt

Én 50 ezernél többet semmilyen itthon kapható, de valójában kínai készülékért nem adnék. Garancia ide vagy oda. Pláne, hogy ennél sokkal jobb ajánlatok is vannak itthon, pl. a Wayteq telefonja 50-ért (5,5 col, HD, IPS, nagy akku, és a tesztek szerint minőségi készülék). ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#61017) Cpt. Flint válasza attilav2 (#61013) üzenetére


Cpt. Flint
tag

előbb vennék innen ilyet. még azt is belekalkulálva, hogy Vodával a mezőn nem menne a mobilnet (mert ugye nincs WCDMA 900 MHz). többet tud, ismertebb is, és még így is olcsóbb.
mondjuk a garancia kicsit talán zűrösebb, de ez legalább európa. mármint úgy értve, hogy nem Kínából jön, így nem kell heteket várnod meg vámoltatni.

[ Szerkesztve ]

(#61018) Cpt. Flint válasza Cpt. Flint (#61017) üzenetére


Cpt. Flint
tag

pardon nem olcsóbb, már megint $-ral számoltam euro helyett. de nem sokkal drágább.

(#61019) Jakuu válasza Cpt. Flint (#61018) üzenetére


Jakuu
őstag

Nem azert de annyiert mar telefont is lehet kapni :P

(#61020) Cpt. Flint válasza Jakuu (#61019) üzenetére


Cpt. Flint
tag

igen? hol? :Y

[ Szerkesztve ]

(#61021) Jakuu válasza Cpt. Flint (#61020) üzenetére


Jakuu
őstag

Barhol.
Ugyebar nem mindegy hogy 229 dollarrol vagy 229 eurorol beszelunk, csak kozel 20000 Ft a kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

(#61022) Cpt. Flint válasza Jakuu (#61021) üzenetére


Cpt. Flint
tag

konkrétabban? ne fogd vissza magad. ilyeneket én is tudok írni, bele a levegőbe. :U
ugye azzal, hogy miből indultunk ki, tisztában vagy?

[ Szerkesztve ]

(#61023) kmarci25 válasza Cpt. Flint (#61020) üzenetére


kmarci25
veterán

Szolgáltatóiban a Huawei Ascend P6 72k környékén van pl. (persze ez egy sim-es). Úgyhogy off-ba is tettem.
Moto G dual sim 16GB 66k.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#61024) Cpt. Flint válasza kmarci25 (#61023) üzenetére


Cpt. Flint
tag

4,5 hüvelyk, az említett auchanos meg 5,5. (még az általam írt is csak 5, de én 5,5-öst nem is vennék mondjuk). ráadásul az a 66 szerintem ordas kamu, pontosabban még töltőt sem kapsz hozzá annyiért. se számla, se garancia.
a huawei előfizetéssel és hűséggel van? mert akkor a végére a dupláját fizeted, gondolom ;]

[ Szerkesztve ]

(#61025) Upo


Upo
addikt

ZTE v889s GPS vétel: tegnap este csináltam egy videót.

Kikapcsolt állapotból indítás, gps test elindítása, pozíciót talál 1 perc 6 mp alatt. Utána még pár szoftver próba (GPS warm start).

Úgyhogy nem feltétlenül szar minden MTK telefon GPS vétele, ez inkább a járulékos dolgoktól függ (antenna, kialakítás,...). Mondjuk olcsó noname készülékeknél nem nagyon költhetnek ilyesmi dolgok optimalizálására, beb@sznak valami fóliát antennának ahova elfér, aztán az illesztés, érintkezés, hosszabb távú strapabírás nem nagyon számít.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#61026) kmarci25 válasza Cpt. Flint (#61024) üzenetére


kmarci25
veterán

Huawei: 4,7
Moto G. 4,5

Azt nem mondtad, hogy tepsi kellene. (Egyébként a zopo, amit linkeltél 5-ös.)
De ha neked jobb az auchan-os 5,5-es (persze ugyanannyi pénzért, és plusz pár tized hüvelykért), mint egy Huawei, vagy Motorola, akkor rajta.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#61027) Cpt. Flint válasza kmarci25 (#61026) üzenetére


Cpt. Flint
tag

valamit félreértettél. :F nem nekem lesz a telefon. én annyit írtam válaszként, erre, hogy a noname auchanos helyett akkor már inkább választanám a zopo-t a lettektől.
slusszpassz. :))

magamnak még csak nem is azt és nem is onnan rendeltem, mivel nekem nincs 70 eFt-om telóra, és nem is annyira sürgős.

[ Szerkesztve ]

(#61028) Old Gyfland válasza kmarci25 (#61026) üzenetére


Old Gyfland
tag

Elnézést, hogy bele kotyogok, de ha már szóba jött a Huawei, akkor szerintem ez sem rossz vétel:
http://www.mixeshop.com/huawei-honor-3c-quad-core-13ghz-smartphone-mtk6582-with-50-inch-hd-ogs-screen_p3365.html

(#61029) Cpt. Flint válasza kmarci25 (#61026) üzenetére


Cpt. Flint
tag

Azt a Motorolát egyébként én is melegen ajánlottam majd' 100 hozzászólással korábban valaki másnak, mire eléggé kikaptam CineDOG1 kartácstól, hogy azt nem forgalmazzák hivatalosan Mo-on, ezért nincs rá garancia, meg különben is sufnigsmből fúúúj... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61030) myk74 válasza b0bcat (#61016) üzenetére


myk74
senior tag

Jónak tűnik,de 2 dolog zavar benne ,nagy és fehér :DDD
[link]
4,5-5" jobb lenne és szürke vagy sötétkék stb színek!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#61031) kmarci25 válasza Cpt. Flint (#61029) üzenetére


kmarci25
veterán

Bocsi, nem olvastam eléggé vissza. Ezek szerint félreértettem a dolgot.
Ha már ott tartunk, hogy mit forgalmaznak hivatalosan Mo-n, akkor azt is hozzá kell tenni, hogy a topikban említett telefonok 99%-át Kínából rendelik, így a garancia ilyen kontextusban való emlegetése megmosolyogtató. :U :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#61032) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Lehet, hogy már korábban feltett kérdést kérdeznék ismét, ezért előre is elnézést, de megerősítésre lenne szükségem hozzáértő emberektől :R
Ha az Antlife Spanyolország-i raktárából rendelek telefont, akkor azt nem fogja vám és ÁFA terhelni, ugye?

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#61033) Cpt. Flint válasza myk74 (#61030) üzenetére


Cpt. Flint
tag

itt mintha fekete lenne.

#61026) kmarci25: na ez viszont szerintem tökéletes és (relatíve) olcsó alternatíva arra az auchanos vacakra!!!

[ Szerkesztve ]

(#61034) Viktor0610 válasza Jim74 (#61032) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyire tudom, onnan csak spanyol/portugál címekre szállítanak.
(Majd az okosok megerősítenek/megcáfolnak.)

Samsung Galaxy A54

(#61035) myk74 válasza Cpt. Flint (#61033) üzenetére


myk74
senior tag

Csak az eleje. :O

Nincs kéz Nincs csoki!

(#61036) Zeki válasza Jim74 (#61032) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudsz rendelni a spanyol raktárból.
Szállítás csak a portugálokhoz, spanyolokhoz.

Idén nyit itthon majd az antelife valamikor.

(#61037) Jim74 válasza Zeki (#61036) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R

De ez mekkora ....ség már, hogy pl. a lenovo s650-nél ott egy "spain warehouse" plecsni, de mikor rámész a részletekre, akkor az item location-nél Hong Kong-ot ír. :W

[ Szerkesztve ]

(#61038) Jakuu válasza Jim74 (#61037) üzenetére


Jakuu
őstag

A lenyeg a lenyeg, hogy EUban vasarolt nem kereskedelmi forgalomba hozott termek vam es afamentesseget elvez.

(#61039) atv72


atv72
tag

Sziasztok!

Tetszik az Iocean x7hd, de nagyon kevés infó van, mert új még. Iocean-ról milyen tapasztalatok gyűltek össze?

Másik: ha angolra állítok egy ilyen china phone-t, akkor minden angolosodik vagy lesznek még kínai rejtvények? Pl. minideal ígér magyar nyelvet meg PlayStore-t az ioceanhoz...
Vagy inkább érdemes etotalk mod rom-mal venni?

És még: mindenféle posta 99% vámolást jelent manapság?

Köszönöm előre is!

(#61040) Dashes


Dashes
őstag

dual slim-es készüléket szeretnék. feltételek:
- min 1GB RAM
- min 8GB, de inkább 16 GB ROM
- 4.3-4.7 kijelző
- viszonylag jó kamera és soc

amiket kinéztem: moto g, s4 mini, oppo r819

ezek közül melyik ajánlott, tapasztalatok, esetleg valami másik készülék?

(#61041) citkar válasza kmarci25 (#61031) üzenetére


citkar
addikt

"a garancia ilyen kontextusban való emlegetése megmosolyogtató"

Többeknek, pl nekem is könnyen és sikeresen sikerült garanciáztatni kínai készüléket, Kínában.
Átfutási idő másfél-kettő hónap, ami soknak tűnik, de a magyarországi tapasztalataim sem sokkal jobbak...sőt. Így bevállalható, még ha nem is vetekszik a premium garanciával, de hát az más kategória.

(#61029) Cpt. Flint :
Valóban nem rossz az a motorola, csak a sufnigsm bolt "elfelejti" közölni, hogy bizony valóban nem forgalmazzák Magyarországon, így nyilván ő intézi majd szintén külföldön a garanciáztatást (ha intézi), ami nem vagy alig fog rövidebb ideig fog tartani, mintha Kínába küldenéd.

(#61039) atv72:
Nekem egy éve van Iocean x7-m (6589SOC) a GPS-t leszámítva minden téren nagyszerű a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#61042) Cpt. Flint válasza myk74 (#61035) üzenetére


Cpt. Flint
tag

igazad van, nem látok a szememtől. :N

(#61043) atv72 válasza citkar (#61041) üzenetére


atv72
tag

A gps egyáltalán nem megy?

(#61044) Cpt. Flint válasza citkar (#61041) üzenetére


Cpt. Flint
tag

de - ahogy te is mondtad, és én is tapasztaltam sajnos - a "hivatalos" garanciás ügyintézés is soxor legalább ugyaneddig tart Mo-on, szóval szinte mindegy. viszont azért elvileg a hazai forgalmazóra nagyobb ráhatásod van, mint egy kínaira; ráadásul hazai pályán vagy, magyarul beszélnek (szintén elvileg ;] ). no persze az általános magyar "jóindulat" és trehányság lehet, hogy kétségesebbé teszi az egész ügyet, mint a kínaiakkal szemben, akik - úgy tűnik - eléggé törődnek a vásárlói elégedettséggel.

(#61045) aytukabozs válasza kmarci25 (#61031) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nem megy ma a kommunikáció a topikban.
EZ volt a hozzászólás ami az egész polémiát elindította. :)

Tehát az érdeklődő nem ragaszkodik hozzá hogy kínai legyen a készség, csak dualos kell neki, és HIVATALOS GARI.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#61046) kmarci25 válasza citkar (#61041) üzenetére


kmarci25
veterán

Épp ezt mondom én is, amit írtál. :K Abban igazad van, hogy ha a sufnigsm nem közli, hogy a gariztatás folyamata (ha lesz) milyen lesz, az már tényleg - enyhén fogalmazva - nem szép dolog, de ha az ember egy kicsit utánajár, akkor rögtön tudja/látja, hogy mi is a helyzet.

aytukabozs: Oké, vállalom, hogy átsiklottam egy 100(!) hsz-szel korábban írt, vitaindítón. ;] Azért ettől még kommunikálunk, max a témától tértünk egy kicsit el. ;)

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#61047) citkar válasza atv72 (#61043) üzenetére


citkar
addikt

A GPS valakinél tökéletes, de szó mi szó, sokaknál nagyon gyenge a jel, nálam hol több, hol kevesebb idő míg jelet talál (sajnos általában több, de valamikor 20 sec) és a pozicionálás sem megfelelő, átdob sokszor a szomszédos utcába, így ha kell sürgősen néha használom, hogy merre induljak, de az enyém pl a nagyon gyengékhez sorolható.
Két dolgot tennék ehhez hozzá:
Az Iocean cég erre kitalálta, hogy mindenkinek aki kéri küld egy antennát s útmutatót, hogy cserélheted ki, a topikban épp megérkezett pár embernek, később meglátjuk javul-e.
Másik: ha komolyabban azaz érdemben használni akarja valaki a GPS-t egy bluetoothos kiegészítővel (GPS antennával) orvosolható a dolog, persze kissé macerás. Annyi, hogy idővel lehet javult a minőség-ellenőrzésük és az újaknál hátha jobb a GPS (utána kell külföldön olvasni), mert nem a SoC problémája, hanem más, valószínűleg összeszerelés/antenna probléma okozza a GPS gondokat.

Ezt leszámítva egy nagyon szép és jó telefon, párszor esett is a földre/aszfaltra, tok nélkül (mert így szebb :) ) és a sarki karcolásokon kívül nem is lett más baja. Összességében én ajánlom, a GPS problémák esetleges bajával együtt (ami egyeseknél egyébként tökéletesen megy).

#61046) kmarci25:
Akkor egyről beszélünk. Amit kifelejtettem: magyar nyelvvel árusítják, de ezt nyilván ők magyarosították s ha jön egy frissítés, az el is száll.

[ Szerkesztve ]

(#61048) konigjanos


konigjanos
senior tag

Kérnék egy kis segítséget: feltettem egy új romot a tronsmart ts7-re, belaktam, tök jó, egyet kivéve: ha engem hívnak, a hívás után nem világosodik vissza a kijelző. A ps szenzort próbáltam kalibrálni mobileuncletools-al, mérni méri a távolságot, de a kalibrálás: fail. Van valami ötlet? esetleg van valami ismert alkalmazás, ami okozhat ilyen gondot?

(#61049) szenyo12 válasza aytukabozs (#60876) üzenetére


szenyo12
csendes tag

Szerintetek a DX-nél az inew i7000-re érdemes várni, hogy legyen, és az Order-t továbblökjék, vagy 102-ér rohadtul nem fogják küldeni,
és érdemesebb Cancel order-t nyomni?

(#61050) aytukabozs válasza szenyo12 (#61049) üzenetére


aytukabozs
addikt

Egy sorstárs? :D ...hát mivel párhuzamosan a mai napig fut a 200$ körüli áron is, én nem hiszem hogy érdemes lenne várni...
persze a kis rohadékok még az ünnep alatt (???) megírták hogy, "Thank you for your order 1401250010********. Unfortunately we are currently awaiting restock on one or more of your items...." bla-bla-bla

Mondjuk én tényleg csak az ára miatt rendeltem meg, kifejezetten taszítanak ezek a samsung szerű telók, de 104$-ert félretettem volna a viszolygásomat.

Persze rangidős fórumozók figyelmeztettek hogy ez nem lehet real, de ugye a kapzsiság.... :P

Mindenesetre holnap elvileg már dolgoznak, kíváncsi vagyok mit reagálnak a ticketemre.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.