Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Drizzt D válasza gipsztigris (#50948) üzenetére


Drizzt D
tag

Köszi a tippet.
Igen, tudom, hogy egy navigációs célszerszám kenterbe veri az okos telefonokat, de ha az ingress így nem megy, akkor sajnos nem tudok mit tenni.
Ha napi szinten edzenék a maratonra és az endomondo vagy egyéb gps tracking alkalmazás cucc nem menne a telefonon, akkor hasonlóképpen lennék morcos, mint most.

(#51002) Pítőr válasza picur220 (#50971) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Vegyél egy Xperia M Dual-t!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#51003) Drizzt D válasza madrac (#50951) üzenetére


Drizzt D
tag

köszi szépen a választ.
Igen, a G3N-em 300-es aksija életet ment és bizony le tudom meríteni fél nap latt is.
Viszont öröm nézni amikor komolyabb és drágább telók tulajdonosai előveszik a pót aksit én pedig még 55 %-on vagyok. :D

Ettől féltem, hogy drága mulatság lesz ha minden feltételnek megfelelő telefont szeretnék. :O

(#51004) viw válasza Zeki (#50926) üzenetére


viw
aktív tag

tudsz ilyen tokot ajánlani?

(#51005) fa4hu válasza alexw801 (#50955) üzenetére


fa4hu
őstag

Nekem a múlt héten még sikerült egy memórikártyával megspékelve érvényesíteni.

(#51006) gipsztigris válasza Drizzt D (#51001) üzenetére


gipsztigris
addikt

Tudom, hogy egy játékról van szó, de semmi többet. Gondolom, hogy egy gyufasdoboz méretű külső gps vevő azért a zsebben elfér . Nagyságrenddel olcsóbb, mint egy profi gps - es telefon. Komoly hardveres kínai telefonok vannak de az achilles pontjuk a GPS. Ezért gondoltam a Bt-s megoldást, hogy a GPS vevő ne jelentsen korlátot a választásnál.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#51007) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv urak, hölgyek. Lassan egy hete nyúzom a cubot one-t. néhány gondolat.
Összességében meg vagyok elégedve, hiszen 160usd ért magyar forgalmazók ilyen masinát nem produkálnak, noha majd 2 hónap volt mire elért hozzám. Az e51, e52, zte blade és samsung galaxy első generációját nyúztam ami az okos telefonokat illeti. Az sgs amivel össze is tudom még frissiben hasonlítani.
Hardver: a csomag kibontása után örvendetes meglepetés ért, mert prémium minőségű minimalista papírdobozban rajta ezüst cubot felirattal díszelgő packban a felsoroltakon felül még egy 8GBos sd kártya és egy gagyi tokot is adtak. Most az ebayen vadászok egy normálisat. Képernyővédő fóliát is mellékeltek. Továbbá a telefon, 2 db 2200mAh aksi fehér töltő (1Ah out!), usb kábel.
Kinézetre a termékfotókkal egyező a gép. illesztések, hézagok jól össze dolgozottak, ugyanakkor a display széle a back gombnál kicsit karcosan kiáll.
Szoftver: bekapcs után 20sec alatt feláll a rendszer, ami 4.2.1. A launcher gagyi legalább is az általam kedvelt apex és nova jobban muzsikál. (Egyenlőre nem tudom alapértelmezettre állítani egyiket sem, remélem meg tudom majd oldani). Sajnos már a pilótavizsgát kívánó rootolásokkal nem jutottam előre de a framaroot 1.6.1-el ment. Az antatau 13500-et hozott. A Max Payne is ment röccenés nélkül. A gyári panoráma készítő progi azonnal összefűzte a 180 fokos forgást.
Navi: példás! Gps Testel egyből reseteltem és upgradeltem a beállításokat. Szobában 7 holdat használt és látott, a kocsiban 10-13 ez a szám. Navira a Google Navigationt használom. 200km használata után mindvégig rendeltetés szerűen üzemelt. Ez nagy piros pont olvasva az mtk-s procik tulajdonságait.
Aksi: még nem sikerült lemeríteni egy nap. ez 4-5 órás kijelző időt jelent wifi, 3g, folyamatos használata mellett úgy, hogy a cellakészenlét 31%, a képernyő 7% az aksi használatnak. Mi lesz akkor amikor lesz időm a rommolgatni is :D
Kijelző: ips vs. amoled. Megegyeznek a vizuális tulajdonságokban de az amolednek mélyebb a feketéje ami ebből hiányzik. A kijelzőn semmi ggs. Fólia nélkül használni tilos a masinát. a zsebben öngyújtóm már karcolta. Nagy vonalakban ennyi.

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#51008) Zeki válasza Segnior_Barthez (#51007) üzenetére


Zeki
nagyúr

köszönöm a beszámolót, és a linkelt oldalt!
Az nagyon érdekes!
Van 1-2 hasznos ismertető még ott, de még érdekesebb, hogy a telefonos teszt fényképek inkább tűnnek magyarnak, mint Malibuban készültnek.

(#51009) csdm


csdm
senior tag

Vámot, áfát kell fizetni a telókért?

(#51010) KukkSteve válasza csdm (#51009) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

A kereső a barátod, már biztosan többen megkérdezték.

Egyébként a válasz: Igen, ha nincs szerencséd, vagy ha DHL-lel postáztatsz.

A számom az adatlapomon. ;)

(#51011) Zeki válasza csdm (#51009) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elég nagy eséllyel igen.
Most rászálltak a szingapúri csomagokra.
27%Áfa meg kb 1500Ft kezelési költség.

Más:
ISA ET T45 telefon
és egy kis ismertető róla

(#51012) vegyszer válasza Zeki (#51011) üzenetére


vegyszer
addikt

Itt is van egy hazai teszt:
http://rendeljkinait.blog.hu/2013/10/16/isa_t45_et100_a_legolcsobb_negymagos_ips

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#51013) vegyszer


vegyszer
addikt

Múltkorában az iPhone 5c klón telókat kérdezte valaki, hogy van e már? Akkor volt is linkelve pár, némelyik MTK6572 procis cucc volt. Néztem is tesztet, emlékszem. 100-120$ körüli árral voltak talán.
Az a baj, hogy most nem lelem, hogy milyen alternatív néven jöttek ki, talán a goophone-on kívül más is produkál valami hasonlót. Esetleg valaki már birtokol is ilyen készüléket?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#51014) Víz Elek válasza vegyszer (#51013) üzenetére


Víz Elek
senior tag

[link][link]

[ Szerkesztve ]

Samsung S9

(#51015) Midway


Midway
senior tag

Kéne egy kis segítség.

Vowney v5 valamit elállítottam vagy miért nem telepít sd-ről.
Megáll ott mikor telepít vagy mégsem gomb van.
A telepít gombra nem csinál semmit.
És dropbox esetén is ugyan ez a helyzet. Onnan sem telepít.
Tud valaki segíteni?

Valamint hol tudom beállítani a play-ről letöltött magyar billentyűzetet?

[ Szerkesztve ]

(#51016) SKyle


SKyle
tag

Jó reggelt mindenkinek! #50869-re esetleg valaki írna pár mondatot? Köszi!

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#51017) albinolynx


albinolynx
őstag

Jiayu G2LS 512MB-os telefonom van. Szoktam néha olvasgatni rajta, ha nincsen nálam a tablet. Ezen is coolreader-t használok. A hibajelenség, hogy 10 oldal olvasás után állandóan összeomlik az olvasóprogram. Szabad ram van - 100-150MB mindig szokott lenni. Próbáltam friss ROM telepítéssel is, stb de mindig ezt csinálja.
Mitől lehet? Találkozott már valaki ilyennel? Mit lenne érdemes kipróbálni helyette?
Általában minden olvasnivalót .mobi-ban tárolok.

Tablet egy szedett-vedett myaudio 708R, ott ez soha sem fordult még elő.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#51018) Pítőr válasza vegyszer (#51013) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Single sim!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#51019) vegyszer válasza Pítőr (#51018) üzenetére


vegyszer
addikt

Tudom, és vágott is, de...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#51020) Zeki


Zeki
nagyúr

haier w910 csak ma 120.8 usd
pandawill

(#51021) vgyuri válasza albinolynx (#51017) üzenetére


vgyuri
őstag

Próbáld teljesen letörölni a coolreader-t (beállításokat, könyvek pozíciót is microsd-ről), és rakd fel újra. Tablet-en ugyanazokat a könyveket olvasod? Cr nálam a mobi-t sok esetben nem nyitja meg, de az epub formátummal sosem volt gondom, pc-n Calibre programmal egy könyvet konvertálj át, és próbáld meg azon a lapozást.

Sok alternatív olvasó program van, pl. moon+ reader, aldiko, fb reader...

[ Szerkesztve ]

(#51022) Javetur


Javetur
csendes tag

Tessék IDE fáradni.

[ Módosította: wwhy ]

(#51024) andatti válasza CoolBoy323 (#50785) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi!!!!
Akkor van remény a számomra is...
A geekbuying-on most jelent meg egy teszt, miszerint az ANTUTU-n az új proci közel 30 ezer pontot gyűjtött... ami kínai telefontól igen előkelőnek számít... Vagy nem? :F

A linked alapján pedig talán "tömegével" jönnek a 8 magos okostelefonok, az MTK6592-vel...

"Which 8-core MT6592 phone are you waiting for?
Zopo
THL
TCL
JiaYu
UMi
Xiaocai
Mlais
Lenovo
ZTE
Huawei"

Én a magam részéről már annak is örülnék, ha az erősebb 4 magos THL W300 ára lemenne 250$ alá... Vagy a nevesebb 6 colos, vagy afeletti készülékek erősebb verziói... De, ha kijönnek a 8 magosok, akkor lesz rá reális esély tavaszra... :) :F

(#51025) vegyszer válasza Javetur (#51022) üzenetére


vegyszer
addikt

Jó teló az a Lenovo A820. Én lassan fél éve nyűvöm. Elég komoly közösségi támogatás van mögötte. (csak itt 7000 feletti hsz gyűlt össze miatta) Igazi hátasló. Sosem hagyott cserben. Szerintem igen jó választás (de mintha valahol már 130$ lett volna pár hete az ára)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#51026) Javetur válasza Zeki (#51023) üzenetére


Javetur
csendes tag

EMS: Normally takes 10 to 20 business days.
$ 44.00

Dubai DHL: Normally takes 7 to 10 business days.
Sorry,no such service.

DHL Direct Ship: Normally takes 3 to 7 business days.
$ 34.00

Airmail: Normally takes 25 to 45 business days.
Sorry,no such service.

SG post: Normally takes 25 to 45 business days.
$ 25.00

Express: Normally takes 5 to 15 business days.
$ 200.00

SG-vel a legolcsóbb. ÁFA, VÁM biztosan van rajta, bár 2 dollárért ajándékként adják fel.

(#51027) Víz Elek válasza andatti (#51024) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Lehet már valahol vásárolni 8 magos kínai csodákat? :))

Samsung S9

(#51028) csdm válasza Zeki (#51011) üzenetére


csdm
senior tag

Akkor nem értem mért zeng mindenki arról, hogy 40 ezerért ilyen-olyan HD telefont vett, 4 maggal, stb.
Nem is olyan olcsó, akkor ez a kínai telefon, hisz az árhoz, a szállítási díjon felül, még a harmadát hozzá kell csapni. Így a leütött 180 USD teló, közel 300USD-nál jár már... Nem értem, a Logout-os cikkekben miért verik magukat az emberek, holott ez a telefon bizonyos járulékos költségekkel is jár..

Vagy van valami módja , pl send as gift , vagy nem tudom, amit nem akartok itt megosztani??

(#51029) citkar válasza csdm (#51028) üzenetére


citkar
addikt

Azért zeng mindenki 40 ezer forintos költségekről, mert valahol, valamelyik annyiba kerül.
ÁFÁ-val együtt akár, de ha nem a legolcsóbbat nézed ki, akkor is kb. 50-60 ezer között ÁFA-val együtt is kijöhetsz.
Ez pedig elég távol áll az általad említett 300 USD-tól (egy 170 USD-os teló is kb. 215 ÁFA-val).
Tájékozódj, nem beszélnek össze-vissza a Logoutos cikkek.

[ Szerkesztve ]

(#51030) vgyuri


vgyuri
őstag

Kelendő a Xiaomi Mi3 - "86 másodperc alatt több mint százezer példányban kelt el": jó szerverük lehet, hogy kibírta.

#51028 csdm: Küldtem egy linket, harveraprón árul az illető, mindent elintéz (vásárlás, vám, posta...) és forintban kell neki fizetni a végösszeget, van 40e-ért is jó telefon. #51000 - pgemil 30e alatt vett ZTE967s telefont: 1 gb ram, 5" qHD, magyar nyelvet is ismeri, dual sim-es.

(#51031) Magnat válasza citkar (#51029) üzenetére


Magnat
veterán

Plusz az ilyen webshopokban jellemzően nincs szállítási ktg, illetve benne van az árban. A vám+ áfa dolog tekintetében is most keményítettek be kissé, eddig az volt a tapasztalat, h 10 telefonból 9 átjött anélkül.
De ha megnézed pl a pár hsz-szel lejjebb is linkelt Haier w910-et, azt 27 ezer forintért is meg lehet venni kis szerencsével. Ok, csak két mag, de milyen kettő!

Szerk.: természetesen az eredeti hsz írójának címeztem :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#51032) csdm válasza citkar (#51029) üzenetére


csdm
senior tag

Oké, a 215, de akkor már adok magamra annyit, hogy ne kelljen 60 napot várni egy telefonra (mintha 25 évvel ezelőtt lennénk.. :S), és fizetek a szállításért. +40usd. Meg veszek már hozzá csak fóliát, tokot, mert nem minden sarki fűszeres árul kiejthetetlen nevű telefonokhoz hozzávalót.(értsd:tok,fólia)

(#51033) andatti válasza Víz Elek (#51027) üzenetére


andatti
senior tag

Elvileg igen, gyakorlatilag meg nem találtam. Beütöttem a gugliba az MTK6592-t, de csak antelife oldalak jöttek be, de ott sem lehet venni....

(#51034) KukkSteve válasza csdm (#51028) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Ha nem sajnálod az idődet olvasgatni, akkor meg tudod oldani hogy te is 40kért vagy alatta vegyél 4magos telót HD felbontással, stb. Sok türelem és egy kis angol nyelvtudás is kell hozzá, de messze nem lehetetlen.
Vagy ha gondolod nézz szét a magyar piacon, kb 70kért találsz olyat mint külf.-ről 40kért behozol. Ha nincs szerencséd akkor is a magyar ár alatt leszel kb 10kval. Plusz van egy olyan akksid amilyen magyar telókban nem nagyon. Félnaponként töltögetni kell őket. -_- Sztem ez vicc a mai technikai tudás mellett. Legalább kínában beletesznek egy dupla akkorát...

Milyen 60napról beszélsz? Nekem 9nap alatt megérkezett a telóm. :D ilyen pesszimista hozzáállással kb évekig nem kapnád meg. XD

[ Szerkesztve ]

A számom az adatlapomon. ;)

(#51035) vadkörte válasza csdm (#51032) üzenetére


vadkörte
addikt

Barátom. Erre valók a sarki/plázás/ GSM boltok, a Mo-i GSM webáruházak és a szolgáltatói üzletek.
Beballagsz, kiválasztod, árat csengetsz és már viheted is.
Nem kell várnod, nem kell fizetned a szállításért, stb...

(#51033) andatti:
Hát nem tudom. Én valószínűleg - biztos - kihagyom az első generációs 8 magos MT-ket. "Belépő" MT-nek egy 4 magos lesz. Majd a következő generációnál váltok 8 magra, de csak ha érzem azt a nehezen leküzdhető ingert...

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#51036) andatti


andatti
senior tag

Egy ismerősöm vett egy huawei kínai okos telefont a telenornál, most, alá is írt 2 évre... de az unoka összetörte a kijelzőjét. :Y Azt mondták a boltban neki, hogy hiába garanciális, nem javítják ki, mert az ugyan annyi lenne, mint a készülék ára... :Y :Y volt maszek gsm boltban is, és ott is azt mondták neki, hogy nem tudják! :Y :Y megjavítani... Menjen fel Pestre és ott próbálkozzon... DE ott se fogják neki megjavítani, hiába garis... (asszem 2-3 hónapos készülék)
Ez NORMÁLIS???

bár használható, azért érthető módon ki van akadva. A percdíj meg 36-39 Ft és még azon se tud változtatni a tarifahűség miatt. 250 mb van a csomagban. Legalább a skype-viber megy rajta...

csak azért, mert kínai okostelós topic... :D

(#51037) fateless válasza KukkSteve (#51034) üzenetére


fateless
veterán

Lehet olcsóbban is, mint 70k

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#51038) citkar válasza csdm (#51032) üzenetére


citkar
addikt

Én több kínai telefont rendeltem idén, mindegyik megjött 10 munkanapon belül. Ami elég távol áll a te légből kapott 60 napodtól (persze van ami annyi, de nem kell általánosítani).
Adtak hozzá ingyen fóliát és olcsó kinyitható tokot (+ 3,99 USD-ért), értsd így került 172,9 USD-ba, úgy hogy a lakásomig hozták.Szerintem 25 éve nem így működött, de legalábbis nem ennyiért.
Ha ehhez hozzászámolod az áfát, nos akkor is bőségesen 300 USD alatt maradtál s ennyiért nem kapsz itthon ilyen telefont. Konkrétan én utoljára ezt vettem így. Ennél az üzletnél ráadásul garanciáztattam is egy másik telefont, szóval azt sem lehet a szemére vetni, hogy az nem működik.
Ennek ellenére, Te azt veszel, amit akarsz, de 30-50 ezer forint között nagyon jó telefonokat lehet Kínából rendelni.

(#51039) Zeki válasza Magnat (#51031) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a Haier a bestbuy annyiért! Igaz csa 1 sim kártyás, de egyéb tulajdonságaiban vetekszik a 4 magosokkal, és 8 giga ram van benne.

(#51040) cappa72 válasza Zeki (#51039) üzenetére


cappa72
nagyúr

8 giga ram van benne.
Ezt gondold át még 1x ;)

Érdemes (inkább kell) az 1 kártyás dolgokat off-ba tenni, hogy ne legyen zavaró.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#51041) Zeki válasza cappa72 (#51040) üzenetére


Zeki
nagyúr

oké, rom.
Amilyen éjjel után amilyen reggelem volt, 8 macskát is írhattam volna, fel sem tűnik.

(#51042) Magnat válasza Zeki (#51039) üzenetére


Magnat
veterán

Arról nem is beszélve,h azok a Krait magok közelebb állnak az A15-höz mint az A9-hez...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#51043) GIJoe


GIJoe
addikt

Xiaomi MI 3 uhh van egy ára

(#51044) Buccer válasza fateless (#51037) üzenetére


Buccer
tag

Nem is rossz, bár túl sokat eddig nem hallottam a márkáról...
De a paraméterek jók

Pécs City

(#51045) KukkSteve válasza fateless (#51037) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Ez igaz. Ennyire nem mélyültem el bennük, 69990ért láttam overmaxot, de az egy fullosabb volt biztosan. :D

A számom az adatlapomon. ;)

(#51046) DearMan


DearMan
tag

4.5-ös méretben ár/érték arányban van jobb, mint a CUBOT GT99?

(#51047) freestailo válasza DearMan (#51046) üzenetére


freestailo
őstag

nekem pl a jiayu G3T jobban bejön, de lehet csak szubjektív...

(#51048) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok! :) nagy problémám van...az én telefontípusom egy akai pha 5800a! sikeresen megrootoltam, de hülye ésszel felraktam a Chainfire pro neveztű programot, újraindult a telefonom, de azóta semmi sem történik, olyan mintha a bootloaderbe belenyúlt volna! :O
most mit csináljak?? :F :W nincs hozzá se gyári romom, se semmi...dobja ki?? :) már a factory resetbe próbáltam visszaállítani, gyárira..de mégse történik semmi!!
öteletek vannak??? :F

(#51049) GIJoe


GIJoe
addikt

Star W-9205 Durva tepsi 240$ ért

(#51050) peter76bp válasza andatti (#51036) üzenetére


peter76bp
senior tag

Fizikai sérülés sehol nem garanciális probléma. Max talán a T-nél lehetett olyan plusz garit venni valamikor, ami vonatkozik a törésre. De alapból sehol nem fognak gariban javítani egy összetört készüléket. Nem az ára miatt, de mi köze egy akármilyen cégnek ahhoz, hogy összetörte a tulaj (unokája) a készülékét?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.