Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88201) Blue Eagle válasza Nagya21 (#88198) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Csak a gyári beállítások visszaállításától nem szabadna elszállni az IMEI-nek. Ennek ellenkezője azért történhet mégis meg, mert az IMEI-t tartalmazó csak olvasható memória-szakasz megsérült valamikor, vagy az ennek kiolvasása lehetetlen a rendszer részéről.

Ahogy beg kolléga is írja, ha MediaTek platformmal rendelkezik a teló, akkor menni fog. Talán... Több megoldás is van az IMEI visszaírására.

(#88202) Blue Eagle válasza aytukabozs (#88200) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ha a systemben van egy apk, akkor az ugyanúgy alkalmazás mint ha nem a system/app-ban lenne, hanem a data/app-ban. A rendszer alkalmazásoknak általában van egy erőforráscímeket tartalmazó odex párjuk is. Aztán lehetnek olyan erőforrásaik és aláírások amik a másik rendszerben nincsenek. Ezért van olyan, hogy a kihalászott rendszeralkalmazás másik rendszerben nem akar működni. Telepíteni sem lehet felhasználói alkalmazásként és rendszeralkalmazásként hibával leáll ill. el sem indul.

(#88203) WOT-H-A-C válasza Blue Eagle (#88201) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Egy kis kiegészítés: abban az esetben is elszállhat az imei ha már volt imei vesztés ( és ugye klònròl beszélünk) és másik ugyan olyan készülékről a mentést rávarázsolták!!Ebben az esetben minden fr nél nmbukja az imeit.....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88204) Blue Eagle válasza WOT-H-A-C (#88203) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ezt írtam én is: Ennek ellenkezője azért történhet mégis meg, mert az IMEI-t tartalmazó csak olvasható memória-szakasz megsérült valamikor, csak nem akartam nevén nevezni: Nvram partíció ami sérült, elszállt valamikor. Mert, csak pl. nem megfelelő címzések megadásával az SP FT-val ráírtak, vagy formáztak.

Szerencsére ez MTK esetében frankón visszaírható. Én is írtam már az enyémet vissza gond nélkül (Lenovo P780).

ui: persze, különben mind igaz amit írtál. :)

[ Szerkesztve ]

(#88205) Nagya21 válasza WOT-H-A-C (#88203) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Tudomásom szerint kínából jött, első gazdás.
Üdv Nagya

UI: köszönöm mindnkinek a választ, körülnézek Hungó blogjában

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#88206) WOT-H-A-C válasza Blue Eagle (#88204) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:R :R

Nagya21: Az hogy első gazdás az nem zárja ki azt hogy már tortenjen imei vesztés.Egy klón rendszerét ùgy képzeld, hogy szinte csak .apk bol felépìtenek egy touchwiz felületet. Többnire ez az egyik oka hogy 0 szabad hely van a system particion is.
Na...de azt akarom makogni hogy nen tudhatod, hogy a "kis kinai csaj a stokin" mit baxott el mikor feldobta a haverodnak a rendszert a telora....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88207) overland válasza aytukabozs (#88195) üzenetére


overland
aktív tag

Igen, köszönöm a védelmet... :)
Nem vagyok hülye, csak ebben a dologban éppen csak elhagytam a kezdő státuszt... ;)
Mellesleg, tudom, hogy ez nem olyan fontos dolog, csak kíváncsi az ember, és talán tanul is ezekből

Egyébként is sok jó kérdést tettél fel még, amit én már nem is mertem a teljes megértéshez!

[ Szerkesztve ]

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#88208) overland válasza #18193920 (#88188) üzenetére


overland
aktív tag

nem nagyon értem ezt a hozzászólásodat...?
azt meg végképp, hogy miért rakod bele az aláírásomat?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#88209) Blue Eagle válasza WOT-H-A-C (#88206) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Valamikor pedig lehetett rajta jó Nvram, különben hogyan került az nvram mappa és tartalma a data-ba amig jó volt? Vagy valaki kézzel behegesztette :F ?

(#88210) WOT-H-A-C válasza Blue Eagle (#88209) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

persze....ponta arra ajartam utalni a "kis kinaiis" példámmal csak még nem ittam meg a kávém és irogatok ossze-vissza :DD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88211) cappa72 válasza Blue Eagle (#88209) üzenetére


cappa72
nagyúr

Valamikor pedig lehetett rajta jó Nvram,
Hát affene tudja. Volt már olyan s820, ami a boltból döglött nvram-mal jött... :W

különben hogyan került az nvram mappa és tartalma a data-ba amig jó volt? Vagy valaki kézzel behegesztette ?
Pontosan. Belehegesztette kézzel. :K Viccen kívül.

@(#88212) Upo
Ez nagyon hasznos infó, köszi.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#88212) Upo válasza gipsztigris (#88148) üzenetére


Upo
addikt

Valamelyik telefon gyári leírásában olvastam hogy a rom frissítés közben legyen vízszintes felületre lerakva, és ne nyúljunk hozzá amiíg a frissítés nem kész. (Most jut eszembe hogy valószínű a zte v5 kínai leírásában volt)
Kipróbáltam a félrekalibrálódott doogee titans-omon és helyrerakta! Előtte az alján-tetején nem érzékelt, mintha függőlegesen összepréselte volna valaki az érzékelési területet. Amíg nem tudtam addig kézben tartva csináltam. CWM telepítésnél is működik a dolog, nemcsak flashtoollal.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#88213) Őrmi válasza beg (#88196) üzenetére


Őrmi
csendes tag

Jogosan kapom a letolást. A 88043 bejegyzésben az aliexpress linket adtál és közben kaptam infót, hogy nézem meg más márkákat is (Hongmi, Jiayu, ZTE, Zopo.), mert idehaza neves táboruk van.
Az 5" kijelző a mostanival kapcsolatban nagy nekem, így a kisebb 4,5-4,7" irányába mennék le.
amiket látok és tetszetős linkelem be, véleményezésre. A HTC csak azért került be a, mert eddig is azon volt és bevált.
A linkekből és a rá írt válaszokból lassan tanulok. mit kell megnézni, mi mit jelent.

40-45 eFt környékére szeretném belőni a költségeket + ÁFA ha szükséges.
4,5 - 4,7 kijelző
16 Gb ROM
1-2 Gb RAM
SD kártyával lehessen bővíteni. A dual sim nem előny ugyis csak 1 sim kártyám van
WIFI, GPS, Mp3
Akku 3000Mah feletti legyen
Android op rendszer

ezek alapján keresgélek jelenleg.

Őrmi

(#88214) beg válasza Nagya21 (#88205) üzenetére


beg
veterán

Közben megtaláltam, itt van.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88215) svgyula válasza overland (#88207) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Csak egy kérdés! Miért nem nézed meg itt talán van közöttük olyan ami megfelel! Hiszen szinte mindhez van különböző téma. Én a next launchert használom és van vagy 100 különböző téma, ikon stb. Miért sz*patod magad ilyen másolásos dologgal. Ha esetleg nem lesz szerencséd és belemászol a gyári launcher-be akkor előfordul hogy nem indul újra. Én inkább egy ingyenes telepítést ajánlanék. :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#88216) overland válasza svgyula (#88215) üzenetére


overland
aktív tag

Szia, köszönöm,
minden ötlet jól jön, persze, minél egyszerűbben szeretném megoldani.
Azt a zte-s launchert pl. csak azért néztem ki, mert jól elkülönülnek az ikonok színei

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#88217) kgymac válasza Őrmi (#88213) üzenetére


kgymac
őstag

Amit linkeltél, nem HTC. Csak arra akar hasonlítani, hogy többet eladhassanak....

(#88218) Nagya21 válasza beg (#88214) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli! Sziasztok!!
Naszóva hogyasszongya, a haver közölte velem ,hogy szereti a kihívásokat ;] , én meg gratuláltam neki a hozzáállásához(hüle vagy fiam, hogy szopatod magad :DDD )
Almás klón, a hungó leirásában szereplő kód utolsó 3 karakterét már nem hajlandó elfogadni :D , na mondtam neki itt kezdődik a szopacs :K :K :K .
Egyelőre ennyi,mondtam neki a fórum címét, meghogy itten nagyon rendes segítőkész emberek vannak, majd érdeklődik.
Üdv mindenkinek Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#88219) Upo válasza Őrmi (#88213) üzenetére


Upo
addikt

Te még gy HTC-t sem linkeltél eddig, csak hamisítványokat. A legutóbbi is egy HDC jelölésű volt, HDC néven van note meg nexus meg mindenféle, a legalja hamisítványok. Még a hazugsága is hazugság, pl szokták írni hogy "cpu:exynos octa látszik, valójában MTK6589", de a telóban jó ha van egy 6577 vagy spreadtrum.
Képernyő "full hd-t mutat, valójábah hd", na ez szokott 960x540 vagy 800x480 lenni, tárhely "16/32giga, valójában 4giga", na ez 2 vagy 1 giga, ram "3 giga, valójában 1 giga", ez 256MB, ha szerencséd van akkor 512,
meg az 1200-1400-as akkura is szoktak jó nagy számokat írni.
Ha esetleg leszállsz az alis hamisítványokról akkor figyelj, mert a következő a fastcardtech lesz. Már most mondom hogy csaló banda, hamisítványokkal. "de az áraik jók" :W Ne dőlj be!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#88220) aytukabozs válasza kgymac (#88217) üzenetére


aytukabozs
addikt

Egy korábbira céloz, pár körrel korábban linkelt egy origi HTC-t is,
igaz az meg refurbished vót :P

(hmm, nem lelem, akkor lehet hogy ezt egy olyan napon láttam amikor belealudtam a fórumozásba :D)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#88221) aytukabozs válasza aytukabozs (#88220) üzenetére


aytukabozs
addikt

HEURÉKA

volt ott HTC na :P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#88222) Upo válasza aytukabozs (#88221) üzenetére


Upo
addikt

Valóban, én kérek elnézést!
De azért ezt sem írnám alá hogy eredeti, a refurbished jelzővel sok mindent lehet takargatni, nem véletlenül írták hogy kerülendő.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#88223) TedThomas válasza Őrmi (#88213) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Így hirtelen Lenovo s660?
Nem egy mostani darab de jókat mondanak róla.

MTK-s Xiaomi Hongmi, JIAYU G4S,

Egyébként szerintem barátkozz meg az 5"-lal és sokkal nagyobb lesz a választék egyből.

(#88224) aytukabozs válasza Upo (#88222) üzenetére


aytukabozs
addikt

Na jóvan mosmá' elég lesz az oltásból mára, :P :DDD
nem véletlken írtam én sem EZT akkor a refurbished HTC-s felvetésére az érdeklődőnek...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#88225) #18193920 válasza Nagya21 (#88198) üzenetére


#18193920
törölt tag

Ezt is megpróbálhatod.
Egy program is hozzá.És egy leírás.
[Fix Android Mobile Phone Imei Forever]
Pár lépés az egész.

[ Szerkesztve ]

(#88226) beg válasza #18193920 (#88225) üzenetére


beg
veterán

Tényleg egyszerűbb, mintha letöltené a MUT-ot a telefonra és bepötyögné az IMEI-t

-Vcom driver telepítés (6592-es van benne, és ha nem az van neki?) win8-nál van még pár sz.óág ezügyben

-Windowsra segédprogram (szintén 6592-hez)

-In "Data Base" click on "MD DB_1" go to extracted "db" folder and select file:
"BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6592_S00_MOLY_WR8_W1315_MD_WG_
MP_V34_P2_1_wg_n", click on "AP DB" and select file "APDB_MT6592_S01_KK1.MP1_", click "OK"

és még csak kb. a felénél járunk

Tényleg....
Ennyi erővel letöltethetnék vele a komplett SDK-t és egy virtualboxot is XP-vel, ha neadjisten nem menne fel a vcom :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88227) csubuka


csubuka
addikt

A telóm kb éjszakánként óránként 1%-ot merül, egy éjszaka alatt 13-15 százalékot is akár.. Vinus X1 (UMI X1 egy az egyben, kivéve a RAM-ot, 1750mAh-s akksival, MT6577)

[L:/dl/upc/2014-10/10/392279_kbdsblfta4swqrgr_screenshot_2014-10-10-10-37-42.jpg](IMG:/dl/upc/2014-10/10/392279_kbdsblfta4swqrgr_screenshot_2014-10-10-10-37-42.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Ez a 0% awake nem tudom mennyire reális, lehet, hogy nem jól mér a szerkezet, de látszólag nincs progi beakadva semmi. A 3G-s netes simem repülőn van (lehet az akaszt meg valamit, a Newman-nál ha bennhagytam repülő üzemmódon háromszor olyan gyorsan ette az akksit... :D ), a másik megy csak a GSM sim.

A betterbatterystats is ugyanezt írja kb, 99% sleepet...

Elvileg ez a 2G-s sim, adaforgalom ki van nyomva. Ennyi és kész, gyenge az akksi?

(#88228) *Tata*


*Tata*
senior tag

Sziasztok!

50E-ig keresek egy jó kis telót, első körben erre gondoltam: [link]
Esetleg valaminek van tapasztalata vele, vagy más ajánlott készülék? :R

(#88229) #18193920 válasza beg (#88226) üzenetére


#18193920
törölt tag

Tényleg elnézést kérek, hogy megemlítettem, hogy van egy ilyen lehetőség is.
Mivel ezt írta:
"Almás klón, a hungó leirásában szereplő kód utolsó 3 karakterét már nem hajlandó elfogadni"
Tényleg úgy gondolom, hogy ha az ember "gondban" van akkor minden lehetőség számít.
Még ha az időigényesebb is.Tényleg
Tényleg elnézésedet kérem :R

(#88230) fudi2002 válasza csubuka (#88227) üzenetére


fudi2002
veterán

Valahol előttem írták, idézek:

Disable Service programmal. System fülön Google Play szolgáltatás, és ezeket kell letiltani: userpresenceservice (a közepén lesz valahol), configfetchservice (az elején).
Vélhetően ez megoldja az akku merülésed.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#88231) csubuka válasza fudi2002 (#88230) üzenetére


csubuka
addikt

Ohhó, köszönöm, nekiesek akkor.

(#88232) Blue Eagle válasza #18193920 (#88229) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A legegyszerűbb megoldással, Mtk droid tool vagy enginer móddal kell kezdeni előbb.

(#88233) aytukabozs válasza *Tata* (#88228) üzenetére


aytukabozs
addikt

A jó kis teló elég tág fogalom.

Kollegám aki alulról szaglássza az androidot (értsd; nem érdekli maga a vas, csak kell neki egy teló amin az összes kedvenc app-ja gond nélkül fut), pár napja vett egy ilyet, a kijelzője már messziről ótvar minőségű, és a messengerrel folyamatos gondja van, de ezen kívül tetszik neki...

Nekem összesen 2 percet volt a kezemben, de pont a kijelző hamar elvette a kedvem a további nyomkodástól.
Mivel magyar shopot linkeltél megkérdem;
fontos hogy itthonról beszerezhető legyen?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#88234) *Tata* válasza aytukabozs (#88233) üzenetére


*Tata*
senior tag

Szia!

A gari miatt szeretnék, ha lehet magyar oldalról vásárolni. :K

(#88235) tthom


tthom
senior tag

A tinydeal meg 1 dollárért DHL-ezik? Bedobtam próbából a kosárba egy Leagoo Lead3S-t, aztán azt írja, hogy annyi..

(#88236) KTU válasza *Tata* (#88234) üzenetére


KTU
addikt

Esetleg [link] WayteQ TALK 5H, 44900Ft
bár 5,5" és méretet nem írtál :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#88237) Vvarpi válasza *Tata* (#88228) üzenetére


Vvarpi
tag

Ennyi pénzért nem rossz teló.
Felbontás és az akku átlagos a többivel nincs gond.
Csak ne a linkelt oldalról vedd, gyalázatos a hozzáállásuk.
Múlthét szerdán rendeltünk ilyen készüléket és ma kaptuk meg, pedig akkor volt nekik raktáron és ott figyelt az "akár 1 nap alatt kiszállítjuk" duma.
Tavaly 1 hónap alatt sem sikerült garanciában javítaniuk egy routert és csak asztalcsapkodás után adták vissza az árát. Ha jól emlékszem a "hülye azért nem vagyok" akciós újságban ugyan ennyiért 17 hónap biztosítással(törésre is) árulják.

[ Szerkesztve ]

(#88238) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok
40-45k környékén keresnék telefont
4,7-5" méretben
nyilván dual legyen
Jó lenne esetleg LTE is, bár fene tudja
Erős GMS rádió előnyt jelentene

(#88239) wwenigma válasza #32577792 (#88238) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Infocus M512 tudja az LTE-t, jo a GPS-e mivel Snapi. (vambiztositassal 165$)
ZTE V5, bar abban nincs LTE de a tamogatasa elegge megszaladt a community-től és a gyártól is(romok) (itthon 46e)

Nekem a masodik van, jol teljesit de még mindig cseszi a csőröm az Infocus az LTE miatt... :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#88240) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

Szerintetek melyik a legjobb kamerás telefon? A Honor 6- nál van jobb?
Honor 6 tulajok, mi a tapasztalat?

Megj: infocus csak single.

[ Szerkesztve ]

(#88241) beg válasza Nyiaz (#88240) üzenetére


beg
veterán

Hozom a popcornt, ez hosszú este lesz :) Esetleg mtk-s gps használatban tapasztalat valakinek?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88242) aytukabozs válasza wwenigma (#88239) üzenetére


aytukabozs
addikt

Létezik ebből dual simes is?
Eddíg mintha annak láttam volna, de amit linkeltél az singlesim....:o
Storno, az egy másik foxconn telo amivel kevertem...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#88243) wwenigma válasza Nyiaz (#88240) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

O bakker tenyleg. Sry, my fault. :(((

beg: nem, minden MTK-s telo GPS-e kitűnő, stabil és pontos. Te is tudod mirol van szo, ne kezd el gerjeszteni a feszt feleslegesen. Letezik aranylag normalisan mukodo GPS-sel ellatott MTK-s telo de joval nagyobb utanajarast igenyel. Ha mast allitasz akkor hazudsz.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#88244) Nyiaz válasza beg (#88241) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Tudom hogy ez az egyik idegborzoló téma, de ez a legjobb hely. Csak mert pl nem találtam hogy a vibe x2-ben milyen van, és lassan választanom kell.

(#88245) WOT-H-A-C válasza wwenigma (#88243) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Tudja ő miről van szó...... nem véletlen mondta!

De ha már itt tartunk "azt hallottam hogy minden mtk-s teló sz@r" ! :D :D

Basszus most látom magadnak mondtad!!! :DD :DD :DD :C :C

Mod: Teljessen össze zavartok ezekkel a "zsákokkal" !!!

HHozok be valami töményet hogy jobb legyen a látásom!!! :DD

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88246) beg válasza wwenigma (#88243) üzenetére


beg
veterán

Jól tudom, nem állítok mást, itt a néha fellángoló flémre utaltam, lehet félrevezetett a szmájli. Szú-szá.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88247) aytukabozs válasza beg (#88246) üzenetére


aytukabozs
addikt

A-aaa, nem jó helyre raktad a vigyorit, azonnal kérjél bocsánatot szájbergyerek :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#88248) iMaverick válasza beg (#88246) üzenetére


iMaverick
addikt

MTK-GPS-Snapi? Valaki? :DD (Csak vicc!) ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#88249) beg válasza aytukabozs (#88247) üzenetére


beg
veterán

Elnézést kérek a bocsánatért, kérek engedélyt meghunyászkodni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88250) Laza... válasza wwenigma (#88239) üzenetére


Laza...
addikt

Vegyél egyet, a modem fájlt kérem belőle! :C

Never give up!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.