Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88951) Zeki válasza elbandi2 (#88950) üzenetére


Zeki
nagyúr

Általánosságban írtam, inkább másoknak, akik jönnek (igaz ők aztán a büdös életben nem olvasnak vissza).

(#88952) elbandi2 válasza Zeki (#88951) üzenetére


elbandi2
tag

Értem köszi. Kb. egy hétig olvasgattam a rendelés előtt, ebben a topikban is, de ilyet figyelmeztetéssel nem találkoztam. Azért írtam le többekközt, hogy mások számoljanak ezzel is. :R

(#88953) Upo válasza Mottie (#88949) üzenetére


Upo
addikt

Az a 2 év garancia 30$-ért mennyire lehet igaz? Igaz hogy a touch screenre csak 30 nap van, akkura-kábelre 3 hónap, nem tudom megéri-e...
+ még a posta 25 vagy 30$.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#88954) Mottie válasza Upo (#88953) üzenetére


Mottie
őstag

Na igen az alap garanci az kb csak a teló belsejére igaz, ha a touchscreen döglik be akkor már tejelni kell. Szerintem a 2 év is inkább csak a belsejére vonatkozik, hogy nem 1, hanem 2 év.

Be Victorious!

(#88955) aytukabozs válasza elbandi2 (#88952) üzenetére


aytukabozs
addikt

Pedig a keresőt használva az in stock kifejezésre elég gyakran dobálja -főleg az utóbbi 1 év postjaiban- az általad hiányolt figyelmeztetést.
Olyannyira szeretnek kamuzni hogy velem már olyan is volt hogy közvetlen rendelés előtt kérdeztem rá cseten hogy van e a teló amit szeretnék, és persze hogy volt. Egész addíg míg kifizettem paypal-lel, rögtön utána meg jött a mail hogy kis türelmet mert meg kell rendeljék :/
ez pl a to2c volt.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#88956) Dominó85


Dominó85
veterán

Megérkezett a Blackview JK450 telefonom.

Első benyomások:
- a Hongmihoz képest vékonyabb, kisebb a teló (jóval!)
- gombsor fehéren világit
- hátlap ujjlenyomat gyűjtő és lakkos bevonatú
- vámosok kilopták a tokot a csomagból (szánalmas)
- aksi a 2300mAh-hoz mérten nekem vékonynak és kicsinek tűnik (majd kiderül)
- kijelzője a felbontás ellenére nem pixeles (854*480, 4,5")
- ez biza egy igen jó féle IPS panel :B
- nem nyekereg, nagyon egyben van
- 1 normál és egy mikro SIM-es
- microSD-vel bővíthető
- rendszer tud magyarul, 4.2.9-nek hazudja, amúgy stock JB 4.2.1 vagy 4.2.2
- nyilván még nem laktam be, de nagyon gyors a masina
- hardvere elvileg MT6582(M?), 1GB Ram, 4GB Rom -> Meglássuk valós-e
- kamera, gps még nincsen tesztelve

Ezek után azt tudnám mondani, hogy ha 5,5"-os lenne, akkor ezzel a dizájnnal biza engem levett a lábamról. Persze matt hátlap pliz. :DDD Természetesen Logout-os cikkel is rémisztgetem majd a társaságot. ;] Most megyek dolgozni. Pá

* Péter - 06302461862 *

(#88957) Laza... válasza Dominó85 (#88956) üzenetére


Laza...
addikt

MT6582M

A gyártó honlapja szerint:
CPU Type Octa Core 1.3 GHz :DDD
RAM 1 GB
ROM 4 GB
Support extend card
32GB

De azért a 4 magosok között kell keresni. ;) kicsit LOL :)) forrás

Ja, és Android 4.4, azt írják :DDD

Ez meg kicsit sem hasonlít másra :C Össze-vissza irkálnak mindent. Vedd meg, és derítsd ki magad mit vettél, mert a "gyártó" sem tudja mi van benne :DDD

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#88958) aytukabozs válasza Laza... (#88957) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nemtudom, doogee-ként nekem valahogy szimpibb volt ez a teló :P

(#88956) Dominó85
hát hogy a viharba ne lenne kisebb, mikor fél centivel kisebb a kijelzője....?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#88959) Dominó85 válasza Laza... (#88957) üzenetére


Dominó85
veterán

Már a kezemben van, hisz más különben hogy írhattam volna "első benyomásokat". :P

* Péter - 06302461862 *

(#88960) wwenigma válasza Laza... (#88957) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hát nem egy Simtelep. ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#88961) Dominó85 válasza wwenigma (#88960) üzenetére


Dominó85
veterán

Az a ***** egy cikket sem ért meg sajnos, pedig az elgondolása a telefonnak igen jó volt. Nagy aksi, mtk fronton is kiváló gps, egész jó kijelző... csak éppen a fizikai klavija nem működött. :((

* Péter - 06302461862 *

(#88962) Laza... válasza wwenigma (#88960) üzenetére


Laza...
addikt

Lehet ez is megy vissza a feladónak :DDD

Never give up!

(#88963) ÁrPi2 válasza #79335424 (#88913) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

:K Ha a Honor-ok esetleg tényleg jobbak térerőben mint az átlagfón , az biztató ..

Jön hamrosan a Honor 4X

(#88964) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Anyum panaszkodik, hogy "gyorsan" merül a telefonja és nagyon zavarja (Jiayu F1).
Persze ezt pontosabban nem tudja meghatározni csak panaszkodik.
Van valami bevált olyan program ami logolja az akksi használatot hosszabb távon? Mondjuk 1 hetit.

(#88965) WOT-H-A-C válasza TedThomas (#88964) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Wakelock detektor megmutatja ha beragad valami ....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88966) beg válasza TedThomas (#88964) üzenetére


beg
veterán

Ha pedig rendszer alkalmazás az ampertolvaj, akkor root után a betterbatterystat ajánlott az xda-ról. Ott át kell váltani az alarms részre és kilistázza. Egy feltöltés után érdemes vele figyelni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88967) fateless válasza TedThomas (#88964) üzenetére


fateless
veterán

Első okostelefonja (symbiant nem számítva)?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#88968) TedThomas válasza WOT-H-A-C (#88965) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Nem hiszem, hogy beragadna valami mert telefon+sms amire használja.
Az a bajom, hogy kb heti egyszer tudok ránézni a telefonra ez a kettő meg olyan, hogy feltöltöm azt figyelgessem. Na mind1 akkor majd valahogy megoldom.

Köszi!

Esetleg ha valaki tud jó üzemidős, dual sim, vállalható, buta telefont írja meg privátban pls. Ez az okostelefon vásárlás hibás döntés volt részemről :(((

(#88967) fateless: Igen az. Próbáltam magyarázni hogy ne várja el a dual simtől az 1 hetet.

(#88969) djapor96


djapor96
őstag

Melyik európai shopban láttatok mostanában neo m1-et?

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#88970) Laza... válasza djapor96 (#88969) üzenetére


Laza...
addikt

Amelyikben keresed, és meg is találod

Never give up!

(#88971) WOT-H-A-C válasza Laza... (#88970) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez nem vot szép tőled!:D Nem volt szép de jó volt! :DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88972) djapor96 válasza Laza... (#88970) üzenetére


djapor96
őstag

de a SOLD OUT az azt jelenti, hogy elfogyott.... neeeeeeeeeeeeem? :F

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#88973) beg válasza djapor96 (#88972) üzenetére


beg
veterán

Pezsgő, tűzijáték.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88974) fateless válasza TedThomas (#88968) üzenetére


fateless
veterán

Nokiának nagyon jó dual SIM-es "feauter phone"-jai vannak.
Jó keresgélést

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#88975) djapor96 válasza beg (#88973) üzenetére


djapor96
őstag

Kösz.... irónia volt a hülye válaszra..... :)

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#88976) TedThomas válasza fateless (#88974) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Igen anno nézegettem őket de a legtöbben nincs magyar nyelv. (Lehet csak itt az emag-nál) Lehet valami ilyesmire váltás lesz a megoldás. Köszi!

(#88977) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Szeretnék rendelni Kínából telefont, azonban nem tudom, melyiket vegyem. Nekem ez a 150-200 dolláros árfekvés lenne a megfelelő, és ezen az áron három kiválónak tűnő telefont is találtam.

1. K-Touch Nibiru Mars One H1 - Ez a mobil van más eladótól is, akinek több értékelése van már, csak annál nem lehet a 8 magos változatot feketében venni. A telefon tudása, és kinézete/dizájnja is megfelelő számomra, illetve már magyar tesztet is olvastam itt róla.

2. Star Kingelon G9000 - Ez olyan, mint az előző, csak olcsóbb

3. Gift Neken N6 - Ennek meg picivel gyengébb a processzora, nem tudom, mennyit számít.

Az első teló 200 dollár (8 magos változatban), a másik kettő 160. Melyiket érdemes venni? Melyik a legmegbízhatóbb szerintetek? Milyen tapasztalataitok vannak, ha vannak? Köszönöm előre is a válaszokat.

U.I. Mint látjátok bizonyára a telefonok alapján, ezek volnának a kritériumok: Octa-Core, Full HD kijelző, 2GB RAM :)

Egyelőre a 2. tűnik a legjobb választásnak, de örülnék, ha valaki segítene dönteni. :D

(#88978) Mottie válasza DaemonX (#88977) üzenetére


Mottie
őstag

Coolpad F1 is 200 környéke (jó, lehet hogy épp fölötte van)

Be Victorious!

(#88979) djapor96


djapor96
őstag

Tehát akkor még egyszer:

látott valaki valamelyik európai warehouseba Neo m1-et? Lehetőleg olyat ahol nem elfogyott a státusza, hanem rendelhető........?

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#88980) motrola válasza TedThomas (#88968) üzenetére


motrola
aktív tag

Ha régi a SIM kártya ki kell cseréltetni.
Már több esetben is kiderült, hogy a régebbi sim kártyák merítik le gyorsan a telefont.
Mind egy, hogy okos telefon vagy a mami gagyi mobilja.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#88981) fateless válasza TedThomas (#88976) üzenetére


fateless
veterán

Nem azért linkeltem az emag-ot, hogy onnan vedd, csak ott könnyebb összeszedve látni a telefonokat. Ha megvan, melyik tetszik, utána már könnyebb keresni hozzá árat.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#88982) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

:DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88983) DaemonX válasza Mottie (#88978) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Hmm, ami azt illeti, még a megfelelő árfekvésben van :) Bár tény, hogy drágább, mint a többi (mármint kettőnél drágább az előző 3-ból)

Itt a telefon

Melyiket lenne végül is érdemes? :D Mert ahogy nézem, ez a négy teló tudásuk terén kb ugyanaz. A legolcsóbbat? Vagy ezt a Coolpadot? :)

Szerk: Lényegtelen, amint látom, a Coolpad F1 sima HD, és ennek ellenére drágább. Akkor még mindig az előző 3 marad. Azok közül melyik? :D

[ Szerkesztve ]

(#88984) TedThomas válasza fateless (#88981) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Nem az árával van gond hanem a menü nyelvével de értettem elsőre is a linket :)
Köszi még egyszer!

(#88980) motrola: Erre már én is gondoltam, mert olvastam itt a fórumon. Kipróbáljuk.

(#88977) DaemonX: Elsőről van teszt is a fórumon. A másik kettő klón telefon nem tűnik túl bizalomgerjesztőnek. Coolpad F1, ZTE V5 nézd meg.

Szerk: Aliexpressről csak ha jártas vagy benne. Egyébként maradj az ajánlott boltoknál. Pl: minideal.net

[ Szerkesztve ]

(#88985) Zeki válasza DaemonX (#88977) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én egyiket sem venném, hanem ezek közt keresgélnék mondjuk a minideal.net oldalon:
Coolpad, Huawei, Lenovo, ZTE, Xiaomi, Jiayu.

(#88986) DaemonX válasza TedThomas (#88984) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Igen, én is olvastam a tesztet az elsőről, meg elég szimpatikus is, eredetileg azt akartam rendelni. A klóntelefonok nem olyan megbízhatóak akkor ezek szerint?
Néztem a Coolpadot és a ZTE-t is, de mind a kettő sima HD, és ha tehetem, akkor ugyannyi pénzért FHD-t választanék.

[ Szerkesztve ]

(#88987) DaemonX válasza Zeki (#88985) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Köszi, megnézem, mik ott a lehetőségek! Eddig nem is ismertem az oldalt.

Szerk: Ez a kiemelt telefonok között volt, ez a Lenovo

Mindenben nagyon penge, viszont "csak" 4 magos. Vagy ez annyira nem számít?

Az volna a lényeg, hogy 200 dollárból a legjobb Full HD, 2GB RAM-os telót hozzam ki. Van olyan ismerősöm, aki azt mondja, a jobb 4 magos telefonok jobbak az olcsó 8 magosoknál. Szóval akkor hogyan legyen? Bocs a sok kérdésért, de szeretnék helyesen dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#88988) Mottie válasza DaemonX (#88983) üzenetére


Mottie
őstag

Ha HD is valószínűleg jobb a többinél :) Ez egy "márkás" kínai telefon, a gyártója a legnagyobbak között van. Az általad felsoroltak azok nem márkásak és ha a telefon éppen működik is nagyon supportot nem fogsz taálni hozzá (talán az elsőt kivéve) felhasználótábort sem.

Ha Aliexpresszről rendelnél a Chigontech-et javaslom.

Szerk: HD-FHD kérdés látod-e a különbséget (érdemes lehet legalább youtube-on megnézni hogy mi látszik). Én 5"-nél simán mennék a HD-val, gyorsabb és takarékosabb lenne a teló, míg a képminőséget nagyon nem veszed észre.

(mondjuk nekem 15,6"-on is elég a HD ;) )

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#88989) TedThomas válasza DaemonX (#88986) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Octa-Core, Full HD kijelző, 2GB RAM, 150-200 dollár. - Felejtsd el. Ajánlottban egy sem lesz.
Mire kell az FHD?
200-300 dollár között már találhatsz megfelelőt:

(#88990) stojesz


stojesz
tag

Sziasztok,

Új vagyok. Megfizethető árú dualsimes mobilt keresek. A Thl T6S-en akadt meg a szemem. Tapasztalataitok vannak?

Másik kérdés: Magyarországról rendelve a spanyol raktárban lévő cikket automatikusan spanyolból küldik így az ott feltüntetett ár már az áfát és a vámot is tartalmazza? Vagy félreértek valamit?

Köszönöm!

www.stojcsics.hu

(#88991) Laza... válasza stojesz (#88990) üzenetére


Laza...
addikt

Naponta minimum 1 ugyanilyen kérdés érkezik. Azaz nézd vissza az előző 1-2 napot, de saját témája is van

A spanyol raktáras cumót (gondolom antelife) hanyagolnám, nekem több sz@r készüléket is küldtek

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#88992) stojesz válasza Laza... (#88991) üzenetére


stojesz
tag

Köszi, éreztem, hogy pihenten kell fórumozni ;-)

www.stojcsics.hu

(#88993) DaemonX válasza TedThomas (#88989) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Nincs érdemi különbség 5"-os képátló esetén a HD és a Full HD felbontás között? Úgyis megfelelő a pixelsűrűség?

Lehet, hogy EZ lesz. Ezt a kínai márkát elég sokan dicsérték eddig.

[ Szerkesztve ]

(#88994) beg válasza DaemonX (#88993) üzenetére


beg
veterán

Szubjektív, nekem elég.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#88995) Laza... válasza DaemonX (#88993) üzenetére


Laza...
addikt

Én 27" monitoron nézem a full HD felbontást, akkor egy tenyérnyi sz@ron nehogy ne legyen már elég a HD... :U

Más: Jut eszembe 4G: 1GB/150ft, lesz itt olyan internet hogy ihajcsuhaj :W Ismét előjön a böngészőkön hogy képek kikapcsolása, adatook tömörítése, bájtokban fogunk forgalmat számolni :W

Ennek apropóján: Ha valaki már letöltötte az internetet, küldje el nekem is hogy legyen mit nézegetni jövőre :C :DDD

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#88996) Mottie válasza Laza... (#88995) üzenetére


Mottie
őstag

Csak én értem úgy, hogy az adót a szolgáltató fizeti? Szerintem ez mindösszesen a korlátlan internetcsomagok megszűnését és a limitáltak drágulását fogja okozni.

#internetetmindenháztartásba

Szerk: Egyszer kipróbáltuk a (nagy) családomban a korlátozott, 14 GB-s netet (valami jó kedvezményesen volt). A 6. naptól korlátozott volt 64 kbit-re úgyhogy hónap végén le is mondtuk és mentünk vissza korlátlanra :D Pedig semmilyen letöltés nem volt, mert ugye megbeszéltük, hogy kipróbáljuk milyen, ne nagyon töltögessen le senki nagyobb dolgokat...

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#88997) WOT-H-A-C válasza Laza... (#88995) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ne is mondd roh***on meg az összes kö**g amelyiknek van ideje még kitalálni hogy hàny bőrt húzzanak még le ròlunk.....

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88998) TedThomas válasza DaemonX (#88993) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Nálunk van a családban egy Doogee azzal nincsen baj. Aztán benne voltam egy Doogee csoportos rendelésbe aminél az egész szállítmány vissza ment a gyárba mert használhatatlan volt. Ezek után csak is magyar teszttel fórummal rendelkező Doogee-t vennék. De ez csak az én személyes véleményem. Tényleg sokan dicsérik.

Természetesen ha veszel akkor nagyon várjuk a tesztet róla.

Egyelőre "pre-order 22th Oct." még csak. Lehet várni kell a feladásra egy kicsit.

(#88999) Laza... válasza Mottie (#88996) üzenetére


Laza...
addikt

Minden korlátlan csomag most is korlátozott. A UPC-nél ez 300GB (volt), most nem tudom mennyi (azaz az irreálisan "nagy" fogyasztók voltak büntizve. Lehet most 10GB lesz :U Utána meg Te fizeted majd.... Mert hogy ezt nem nyelik be a szolgáltatók, arra mérget vehetsz

Never give up!

(#89000) ZoleeWolf válasza WOT-H-A-C (#88997) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

+1

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.