Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) Vityahun


Vityahun
tag

Sziasztok! Szép estét!

Kis segítségeteket szeretném kérni. Dual Sim-es telefont keresek amivel céges és a saját telefonomat kiválthatnám (megőrülök már hogy mindig két telefont kell vinnem)

Eddig kettőt nézegettem igaz csak neten:

Samsung S5 Dual Sim (Sajnos csak Dual Standby)
Honor 6 Dual Sim (Dual Active)

- Fontos lenne ha mindkét szám elérhető legyen egyszerre
- 100.000 - 130.000Ft körül

Van aki ilyet használ?
Van ötletetek még hasonló modellre?

- HTC M8 Dual kiesik mert horror árban van
- Sony Z3 Dual és a Lenovo Vibe Z2 - amik biztos jó telefonok, de drágák.

Előre is köszönet.
Viktor

Ericsson GA318 - Nokia 5110 - Panasonic GD75 - Nokia 6230 - Nokia 6233 - Nokia 6310i - Nokia E65 - Samsung Galaxy 3 - Nokia E52 - Lumia 710 - Lg Optimus 4x HD - Lumia 520 - Lumia 630DS - Lumia 925 - Lg G3 Titan - Samsung Galaxy S7 - Iphone 7 - Xiaomi MI 9 - Play more!

(#93002) WOT-H-A-C válasza Vityahun (#93001) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Lenovo vibe z k910

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#93003) doongoo válasza Vityahun (#93001) üzenetére


doongoo
addikt

H6-ot használok

(#93004) ouzohuto válasza Vityahun (#93001) üzenetére


ouzohuto
senior tag

G3 dual

XiaomI RedmI Note|||

(#93005) ATM_automata válasza Mr.Rain (#92952) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nexus 4 antutuban 25K-t csinál és 5.0-ás szoftver van rajta. Most pont egy ilyet nyúzok, elég korrektül adja az ívet. Ahogy néztem a Snapdragon 410 éppen csak 20K körül tolja...igaz 64bites...egyszer lehet lesz előnye.

What else?

(#93006) ranger69 válasza tutis (#92944) üzenetére


ranger69
tag

Egy kicsit ki tudnád fejteni, hogy miben jobb a doogee, mint az inew v3? Sebesség, GPS, fotó-videó minőség, képernyő, anyaghaszálat, stabilitás, tartósság, stb?

(#92946) Ezekiel Ston: köszönöm az ötletet, meg fogom nézni személyesen.

(#93007) ouzohuto


ouzohuto
senior tag

Mikor jon az mt6795?

XiaomI RedmI Note|||

(#93008) tpeter77 válasza WOT-H-A-C (#92940) üzenetére


tpeter77
addikt

G2F és G3C összehasonlitásban melyik jön ki győztesen?
gps, wifi gyors és pontos? ezek fontosak h jók legyenek,
akárcsak a térerősség vétel.
hang és kijelzőminőség legyen jó.
support, frissités melyiknek erőssége?
azt is jó lenne tudni, van e vmi hardveres hibája az egyiknek, mert akkor azt kiejteném.
( Az üzemidö biztos G3C oldalára billenti a mérleget, de a többiről fogalmam nincs. )

esetleg vki használt már Lg D325 dual telót?
a véleményére kiváncsi lennék. a teszt az teszt, de más egy tartós használat.

(#93009) WOT-H-A-C válasza tpeter77 (#93008) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Te még mindíg itt tartasz?? :DD így sosem lesz telefonod!!! :P

G3C topik

G2F topik

Ezekben megtalálsz szerintem mindent!!!

"Az üzemidö biztos G3C oldalára billenti a mérleget"

Miért is???

A g3c -ben 4,5" HD kijelző van ami jobban kajál! Nem vagyok benne biztos , hogy annyira egyértelmű a dolog! Bár hozzá teszem g3c nem volt még nálam!

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#93010) wwenigma válasza tpeter77 (#93008) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

G3C jobb mindenben(akkuidoben is), gps mindkettoben, khmm, hat , "szokasos"... (Volt " szerencsem" hozza ZTE v5 elott...)

Bár osszeszerelesileg G2F kevesebb buktatot rejt. G3C díszlécei nem kellenenek.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#93011) Dominó85 válasza wwenigma (#93010) üzenetére


Dominó85
veterán

Apám Jiayu G3-ján a díszlécek még több, mint két év után is csak 1 darab hajszálkarcnál tartanak. Nincs azokkal semmi gond, összeszerelésileg sem. :N

* Péter - 06302461862 *

(#93012) tpeter77 válasza WOT-H-A-C (#93009) üzenetére


tpeter77
addikt

nem kapkodom el, na :))

(#93013) Dominó85 válasza tpeter77 (#93012) üzenetére


Dominó85
veterán

Csak elmegy melletted a Karácsony. Már ha addigra szeretnél telefont. Lassan már csak a DHL-es opció marad számodra ha időben szeretnél telefont. :K

Minél többet vársz, variálsz, annál jobban fogod keresni és megtalálni a kiválasztott telefon gyengeségeit. És bizony a KOPP is nagy lesz ebben az esetben. Hidd el tapasztalatból mondom. Rengeteget vártam a Xiaomi Hongmimra és csak a hihetetlen support és a magyar közösség az ami az aksi átlagossága ellen billentette a mérleg nyelvét. Ne sokat vacilálj, mert ráfázol. És nem paráztatni akarlak, hanem hogy dönts és jól dönts.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#93014) tpeter77 válasza Dominó85 (#93013) üzenetére


tpeter77
addikt

addig a Defyt használom.
Az sem baj ha szülinapomra kapom csak meg (február)

(#93015) senki66


senki66
senior tag

Sziasztok,
Van egy teló a tinydeal oldalon, ami nagyon tetszik LANDVO L200 21569 Ft-ért (még vagy 2 óráig), de soha nem hallottam erről a "márkáról" Isneri valaki közelebbről, illetve meg lehet hasonló áron ezt venni valahol Magyarországon, mert nem nagyon merek belevágni egy ilyen Kínból történő rendelésnek, főleg, hogy Pay- Palom sincs.

[ Szerkesztve ]

(#93016) Dominó85 válasza tpeter77 (#93014) üzenetére


Dominó85
veterán

Februárra már lesz rengeteg MT6595 de akár MT6795 SoC-val szerelt telefon... És azok megérhetik majd a jelenlegi MT6589T-ről való váltást, már csak az NFC, cat 9. FDD-LTE 4G és a big.Little miatt is. Nem mellesleg minimum 4.4-es KitKat-val jönnek majd vagy 5.0-ás nyalókával. (nyilván szép kezdőáraik lesznek, de olcsóbb modell mindig lesz)

* Péter - 06302461862 *

(#93018) zsela


zsela
tag

Sziasztok!

Androidos dual SIM mobilt keresek. A jelenlegi kiszemelt a Motorolo Moto G Dual, de félek, hogy ezért az árért (55k) kaphatnék sokkal jobb telót is, csak nem ismerem eléggé a kínálatot. Nagyjából a specifikációja megfelel nekem, ha tudtok ennél jobbat ajánlani ilyen, vagy alacsonyabb áron, azt megköszönném. Ami viszonylag fontos az a jó kamera és hogy Magyarországon hivatalos úton beszerezhető legyen a teló.

Köszi előre is

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#93019) Gery1987 válasza senki66 (#93015) üzenetére


Gery1987
őstag

Én azt mondom hogy inkább hivatalos forrásból szerezz be. Erre még rá kell számolni 20 USD postai díjat és akkor az ÁFÁ-ról nem beszéltünk. Ha mindent összeadok akkor kb 32.500 ft lenne durván felkerekítve. Hozzáteszel 2.500-öt és van egy hivatalos hazai forgalmazású Lenovo A328-ad az MM-ből. Igaz az csak 4,5"-os. De legalább hivatalos hazai garancia és szervizháttér (Telemax ahol a Samsung is javíttat). És hardveresen nem sokkal gyengébb, sőt szinte ugyanez. Szerintem jobban megéri mint mindenhonnan rendelgetni és a szervizzel tökölni.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#93020) Gery1987 válasza zsela (#93018) üzenetére


Gery1987
őstag

Melyikre gondolsz?

Az elsőre kiadott Moto G dual? Vagy a Moto D dual (2014)? Mert nem mindegy. Mondjuk ránézve bármelyikkel jól jársz, ilyen áron jobbat nem kapsz. Szerintem. Azért a Snapi 400 elég jó az 50k-s kategóriában. Főleg 4 maggal.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#93021) RVR400 válasza senki66 (#93015) üzenetére


RVR400
veterán

Ha ugyanaz, mint a Laude S800, akkor teljesen korrekt a teló. A vakuja gyenge, a kamerája az átlagos kategória, a kijelző valójában IPS (kicit fakóbb talán az átlagnál), a rendszer jól optimalizált, agyontelepítve is bazigyors. Ha nem ugyanaz (szvsz igen), akkor inkább a Laude S800.

(#93022) s4tch válasza zsela (#93018) üzenetére


s4tch
veterán

(#93023) RVR400 válasza s4tch (#93022) üzenetére


RVR400
veterán

Khm:

"Magyarországon hivatalos úton beszerezhető legyen a teló."

(#93024) s4tch válasza RVR400 (#93023) üzenetére


s4tch
veterán

Az kimaradt. Meg az is, hogy a Motorola gyári garival kapható lenne itthon.

(#93025) Secretknight válasza senki66 (#93015) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Szia,
inkább innen vedd meg:
http://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-landvo-l200g-mt6582-13ghz-quad-core-5-zoll-bildschirm-android-44-lte-4g-s-g-296740

Ez EU-raktár,5 nap alatt kihozza a futár ,az árában minden benne van (27600 ft) és ez már LTE képes.Én vettem ebből kettőt és csak dicsérni tudom.Igaz,ez 1 sim-es.

(#93026) Laza... válasza Secretknight (#93025) üzenetére


Laza...
addikt

Egyrészt ez dual sim topic. Másrészt ennek a telefonnak 0 közössége van, ha bármi gebasz beüt, akkor magadra maradsz

Never give up!

(#93027) Secretknight válasza Laza... (#93026) üzenetére


Secretknight
aktív tag

bocsánat :R

(#93028) zsela válasza s4tch (#93024) üzenetére


zsela
tag

Köszi a választ! A Motorola Moto G Dual most kapható az eMAG-nál, az a garancia amit ők adnak nekem már megfelel.
Egyébként nagyon jó az a telefon amit belinkeltél, egyedül a külseje az, ami nem igazán jön be. Létezik ez tisztán feketében is? A belinkelt oldalról szoktatok rendelni? Ha igen, mennyire megbízhatóak és mi a helyzet a garanciával?

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#93029) Demolator


Demolator
tag

Sziasztok, találkozott már valaki olyan WIFI hibával hogy:

Sima cisco modem után kötött tplink routerre pikkpakk csatlakozik erős a jel szépen megy semmi gond ,

viszont a gyári UPC wifiképes modem hálózatához nem tud becsatlakozni mintha nem engedné be a hálózatra a modem. Érdekessége a dolognak hogy ipad nokia lumia vígan csatlakozik a laptopokkal egyetemben.

Ötlete esetleg valakinek? Tippekért előre is köszi.

A reklám helye

(#93030) RVR400 válasza Laza... (#93026) üzenetére


RVR400
veterán

Azért ezt mindig túlmisztifikáljuk. Ha hardveres gondja van, akkor úgyis vissza kell küldeni gariidőn belül, ha meg szoftveres, akkor ugye az bármikor megoldjható egy visszaflasheléssel, amit ugye nem árt lementeni érkezéskor. Innentől kezdve bármit el lehet rajta szabni, nem lesz gond, alapvetően meg ugyanaz mint bármelyik MTK-s cucc.

(#93031) Laza... válasza RVR400 (#93030) üzenetére


Laza...
addikt

Mondjuk ezzel a megközelítéssel bármit meg lehet venni. Lényeg hogy hogy legyen 4 mag, 1GB RAM, szűrési feltétel: legolcsóbb. Kész is

De azért gondolj bele, ha ez valóban így van, miért vesznek az emberek drágább telefont? Mert ugye ezzel a feltétellel van 20k teló is, meg 60k teló is. Azt ne mondd, hogy ugyan az a kategória a kettő..

Never give up!

(#93032) s4tch válasza zsela (#93028) üzenetére


s4tch
veterán

A bolt megbízható, ahogy a telefont szintén tartó Laza... kolléga is. Fekete hátlapot nem láttam még hozzá, csak különböző színes cuccokat (kék, sárga, pink, stb).

(#93033) RVR400 válasza Laza... (#93031) üzenetére


RVR400
veterán

Természetesen nem azt mondtam, hogy ugyanaz a kategória. :) Csak azt, hogy ez a támogatás meg közösség dolog eléggé elcsépelt, és mindig előkerül egy olcsó telónál. Másrészt volt nálam pl a Laude S800, ahogy írtam is, azt az árat megéri, nyilván nem adnak ingyen semmit sem, és azt is tudom, hogy plusz 15 USD-ért van jobb, ahogy ez mindig mindenre igaz, met attól meg még 15 USD-vel drágábban van jobb. a kérdés, hogy kinek mire van igénye, és nem kell csak a közösség "hiánya" (sok jelentősége ugye nincs, ahogy a fentebb levezettem) miatt elvetni valamit.

(#93034) zsela válasza s4tch (#93032) üzenetére


zsela
tag

Laza kollégát meg is találtam, már felvettük a kapcsolatot :) A fehér hátlapot meg valahogy elrejtem egy tokkal... Igazából a kamerától parázok egy kicsit, sehol sem találtam teszt képeket, szóval így elég zsákbamacska :(

[ Szerkesztve ]

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#93035) tpeter77 válasza Dominó85 (#93016) üzenetére


tpeter77
addikt

big.Little
az micsoda?

(#93036) Laza... válasza zsela (#93034) üzenetére


Laza...
addikt

Pedig van [link] Válogass

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#93037) senki66 válasza Secretknight (#93025) üzenetére


senki66
senior tag

Köszönöm az információt, neked is és a többieknek is. Az általad küldött linken kb. ugyanannyi, mint a tinydeal-en lenne a 21%-os discount nélkül. Ugye jól tudom, hogy az EU Warehouse-os cuccokra, már nem kell ráfizetni semmit? Viszont lenne még egy kérdésem, mivel nincs Pay-Pal számlám, lehet innen utánvéttel is rendelni. Illetve magával a telóval kapcsolatban valaki tudna még infóval szolgálni?

(#93038) senki66


senki66
senior tag

Megtaláltam a telót LAUDE PULSE S800 néven az Amazon-on is, onnan van free shipping Magyarországra, illetve onnan rendelt árukra van ÁFA vagy vám?

[ Szerkesztve ]

(#93039) zsela válasza Laza... (#93036) üzenetére


zsela
tag

Jelenleg éppen Kínában vagyok, így limitáltak a lehetőségeim :D Itt az ilyen Flickr nevű úrizálások nem mennek, hála a nagy kínai tűzfalnak :)
Viszont találtam teszteket, elég jónak tűnik a teló. A többit folytassuk privátban...

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#93040) #79335424 válasza RVR400 (#93030) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem csak hiba jellegű problémák léteznek. Írok példát. Korábban írtam már a CIFS csatolásról. Ez kernel támogatást igényel. Semmilyen specifikációban sem találni róla infót. Vagy, mondjuk egy értesítő led nélküli telóban a BLN. Az SGS2 -ből mindkettőt kihagyta a Samsung. Ennek ellenére legalább háromféle kernelből választhatok, amik biztosan tudják mindkét ficsőrt. Ez egyetlen dolognak köszönhető. A közösségi támogatásnak. A miniPC -s topikokban kb. ugyanaz a műsor megy, mint itt. Nem győzzük leírni, hogy a kütyük belül nem egyformák, senki ne vegyen ismeretlen típust, bármilyen jó árban van, mert szinte biztos, hogy a gyári rom -mal gondjai lesznek és nem fogunk tudni segíteni.

(#93041) s4tch válasza zsela (#93039) üzenetére


s4tch
veterán

Ezzel sem megy a flickr?

(#93038) senki66: áfa/vám csak EU-n belülről, magánszemély által rendelt cuccra nincs. Az amazon.com feltehetően egy USA címen lévő raktárból szállít, arra lesz áfa. Ha brit vagy német amazonról rendelsz (és a raktár is az EU-ban van), arra nem lesz áfa.

[ Szerkesztve ]

(#93042) RVR400 válasza #79335424 (#93040) üzenetére


RVR400
veterán

Persze, de ez még midnig nem garancia arra, hogy egy ismertebb, jobban támogatottabb telónál nem lesznek ilyen problémák megoldatlanul. ;) Nyilván, aki olcsót vesz, az ne várja el, hogy a csillagot is lehhoza az égről a teló. :D

(#93043) bryndza


bryndza
tag

Sziasztok,
Most vagyok én is rajta a témán, az asszonynak kéne egy dualos, kettőt néztem eddig, az Alcatel D5-öst és Lenovo A328-ast. Mindenki a Lenovot mondja, de élőben engem nem győzött meg, a médiában taperoltam, de nekem az alca sokkal jobbnak tűnt. Világosabb, szebb a kijelzője és annak ellenére, hogy 512 ram-mal szerelték, gyorsabb is. A menüje is inkább oké, a Lenovoé egyáltalán nem tetszett.
A Samsung S duos pedig a gyeszora aksi miatt felejtős.
Mi a véleményetek ?

[ Szerkesztve ]

(#93044) zsela válasza s4tch (#93041) üzenetére


zsela
tag

A belinkelt oldal sem jön be :)
Persze, lehet trükközni. Alap esetben a céges VPN-t szoktam használni Facebook-hoz, Gmail-hez, csak most már késő van és nem vagyok bent az irodában :)

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#93045) senki66 válasza s4tch (#93041) üzenetére


senki66
senior tag

Amazon.de -en is van, a kostenlose Lieferung az a free shipping? Amazon. de-ről, akkor nem kell vámot. áfát fizetni gondolom. Esetleges gariztatás az, hogy megy? És még mindíg áll a kérdésem, hogy lehet e utánvéttel fizetni, mivel nincs Pay-pal számlám?

[ Szerkesztve ]

(#93046) s4tch válasza zsela (#93044) üzenetére


s4tch
veterán

Ha esetleg kellene a Tor Browser, a telepítőt szívesen feltöltöm dropboxra vagy akárhová. Pendrive-ra is telepíthető, elég jó.

(#93045) senki66: igen, az ingyen szállítást jelent. EU-n belül nincs vám, nincs áfa, ha magánszemélyként rendelsz. Garanciával kapcsolatban olvasd el a terméklapot az amazon oldalán, vagy kérdezd meg róla az ügyfélszolgálatot. Utánvét amazonról nincs, előre kell fizetni; nem muszáj paypalt használni, bankkártya is megteszi.

(#93047) ÁrPi2 válasza tpeter77 (#93035) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

big.little

Négy nagy (teljesitményü.és zabagép) és négy kicsi (energyijatakarékos) proci 2 csoportként
felváltva müxik egy 2x4 azaz nyolc magos rendszerchipben.

Asszem a Samsung implementált ilyet először, az exynos-ban ...

(#93048) Gery1987 válasza bryndza (#93043) üzenetére


Gery1987
őstag

Le lehet cserélni a menü kinézetét bármire szinte. Csak a Play szab neked határt. Nekem is Lenovo van. Konkrétan az A328-as. 512 MB RAM-al nem vennék Android alapú telefont. Kizárt dolog. Akkor inkább a Lenovo. A bolti kirakott már eleve tele van szemtelve mindennel meg agyon van nyomkodva. Amikor megvettem az is akadt. Amióta megvettem egy deka akadás nincs rajta. A RAM kezelés meg zseniális. Stabilan van rajta 600 MB. Eddig. Pedig sok progi van rajta. Van topik, csináltam, ha gondolod szívesen segítek.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#93049) ÁrPi2 válasza Dominó85 (#93016) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Aham..lehetséges!
És mi a tapasztalatod a Mali-T760 MP2 gpu-val kapcsolatban?

Jönnek az említettek mellett mt6752-es SoC-al szerelt telefonok is,
én például mt6589T leváltására jónak látom ezeket is :
Már Christmas-time előtt kiadná a Meizu a K52-t (4,6col), vagy januárban kínában

pl.a JiaYu-S3 (5,5 col) vagy az S4 (4,7col) is jön, FDD-LTE-vel (B20, B3, B7 - 800-1800-2600MHz)

Ezeknek az mt6595 és mt6795-höz hasonlítva mint sejted is kedvezőbb áraik lesznek:
Nézzük a Zopo-3X ára (mt6595M) most $295 .

(#93050) WOT-H-A-C válasza ÁrPi2 (#93049) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A zopo-k mindìg túl voltak árazva kicsit a többihez képest. Majdmikor kijön a THLnél jiayunál stb a 6595 azok szerintem olcsóbbak lesznek. Bár hozzá teszem szerintem a~300$ ár nem "sok" ezért a tudásért.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.