Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87101) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Üdv!
Szeretnék venni egy kínai csodát, még jó, hogy ráleltem eme topikra, mert majdnem az aliexpreess-ről vettem...
Az lenne a kérdésem, hogy általános felhasználásra mennyi RAM ajánlott? Bővebben: nem játszom a telefonnal, nem nézek videókat, viszont rengeteget olvasok, böngészek a neten, akár több ablak is nyitva van napokig, ezen kívül GPS trackert használok még javarészt.
Illetve ha sikerül beszereznem egy pofás kétsimest, akkor vennék egy mobilnet előfizetést és zenét töltenék le és hallgatnék orrbaszájba.
Szóval nincsenek nagy igényeim, 540x960 kijelző megfelelne, meg valami brutál nagy akksi, művész fotókat meg majd csinálok fényképező géppel.

Na de kell nekem 2GB RAM, vagy elég lesz az 1GB is?
Jelenlegi LG O4X HD-val baromira nem vagyok megelégedve, ebben 1GB ram van, de sztem annnyira elszúrták a gyárban a romot, hogy lehetne benne akármennyi is... :W Megfogadtam, hogy soha többé nem vezsek drága telefont, mert értelmetlen.

mAtx4ever!

(#87102) zoli81 válasza csendes (#87100) üzenetére


zoli81
csendes tag

köszi, megfontolom ezt is.

(#87103) whiskeys


whiskeys
őstag

Az olcsóság.hu oldalról rendelt már valaki? Ezek fix árak, vagy még jön rá áfa meg szállítási költség is? Megéri innen rendelni? Köszi a segítséget.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#87104) Gabócza válasza lukaszokni (#87101) üzenetére


Gabócza
senior tag

Ha jól optimalizált a rendszer, akkor elég szerintem az 1 GB is. Esetleg mielőtt lecseréled az LG-t, nem próbálsz ki rajta custom romot? Ahogy nézem van CM is...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#87105) aytukabozs válasza zoli81 (#87098) üzenetére


aytukabozs
addikt

Bár a topicot linkelték feljebb én mégis inkább a témaidndító írást ajánlom ha a brand ismeretlenségétől félsz,

ott látható a köv. kép is:

amiből kiderül hogy a coolpadokat gyártó Yulong mekkora cégekkel van pariban...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#87106) Gabócza válasza whiskeys (#87103) üzenetére


Gabócza
senior tag

Olvasd el a GYIK-ot az oldalukon, különös tekintettel a "MOST AZOLCSOSAG.HU WEB SHOP VAGY NEM?" és a "HA ESETLEG A POSTA VÁMOT SZAB KI A CSOMAGOMRA, MIRE SZÁMÍTHATOK?" részt.
Sok ilyen oldal van, megrendelik helyetted a telefont Kínából a Te címedre, és minden más a te feladatod...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#87107) vgavga


vgavga
tag

ALLVIEW ócsójó

(#87108) lukaszokni válasza Gabócza (#87104) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Egy ideig bújtam a fórumját és soha nem volt olyan, hogy mindenki 100%-ig meg lett volna elégedve a custom ROM-okkal, mindig akadt valami nyűg, észrevétel, hiba. Így viszont nem kell, ugyanott tartanék, ahonnan elindultam.

mAtx4ever!

(#87109) mexel válasza cappa72 (#87059) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm a válaszokat!
A Jiayu jó is lenne, de már szerintem nem kapható kint. ( itthoni használt telefonok iss jók lennének 25 alatt)

aytukabozs: nézegettem a leagoo lead 3-at, de nagyon gyenge az akksija, egy napot sem bír ki valószínűleg, a kamerája meg csapnivaló ( mondjuk ennyiért nem lesz más, ez bele kell férjen), és jobb lenne 1gb ram.

Jiayu F1-et lehet még kapni valahol kint? Abból volt több verzió is ha jól emlékszem. Ha lesz időm utánanézek.

Más jó ötlet esetleg az olcsók között?

(most nézem, a Jiayu is 512mb-os csak sajnos, szerintem a Jiayu G3-al keverem)
Lehet hogy egy használt Samu Galaxy S2 jobb lenne ha lenne ennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#87110) Gabócza válasza lukaszokni (#87108) üzenetére


Gabócza
senior tag

Olyat nem is találsz, hogy valamivel mindenki elégedett lenne. Én biztos kipróbálnám, hogy nálam hogy működik, de Te tudod...

És hogy a kérdésedre is válaszoljak, kisebb méretben (4,3") a Jiayu G2F a favorit. Nagyobb méretben a fórum kedvencei pl. a ZTE v5 Redbull, Xiaomi Hongmi, és a Coolpad F1...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#87111) include777 válasza mexel (#87109) üzenetére


include777
aktív tag

Szerintem meg 1 napot kibír ha nincs agyonnyomkodva.
Perpill a lead1-esem 71%on van. pedig beszéltem vele elég sokat + nyomkodtam is egy keveset.
Abban 2200-as az aksi, de majd jövő héten készítem a leírást róla, hogy előjöjjön minden amit érdemes róla tudni (egyenlőre igencsak meg vagyok vele elégedve).
Az meg a másik hogy érdemes egy kicsit várni, mert jön a lead 3s [link] amiben 1 giga ram van (illetve a lead 5, de arról még nincs infóm semmi hogy mi lesz belerakva)

keep calm and learn powershell

(#87112) whiskeys válasza Gabócza (#87106) üzenetére


whiskeys
őstag

Akkor ezek az oldalak csak azért vannak hogy aki lusta annak megrendelik drágábban? Jobb akkor ha magának rendel az ember Kínából.

[ Szerkesztve ]

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#87113) overland válasza overland (#87089) üzenetére


overland
aktív tag

már raktam rá új romot, de ugyanaz a hiba
lehet ilyenkor formázni és a microsd-ről újra rátenni a romot?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#87114) Gabócza válasza whiskeys (#87112) üzenetére


Gabócza
senior tag

Igen, ők a lustaság vámszedői. Amivel nem is lenne baj, ha lenne mögötte bármi egyéb szolgáltatás (pl. gar. ügyintézés) és az ilyen VÁM-mal és ÁFÁ-val kapcsolatos információk nem lennének eldugva egy GYIK legalsó szegletébe...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#87115) aytukabozs válasza include777 (#87111) üzenetére


aytukabozs
addikt

25be szeretne cakkumpakk beleférni...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#87116) mexel


mexel
veterán

A Jiayu G2F jó lenne nagyon, de az áfával már átmegy a 25 feletti áron sajnos. Egész jókat olvasok róla.

(#87117) cappa72 válasza mexel (#87116) üzenetére


cappa72
nagyúr

hardveraprón is körülnézhetsz, 25kHUF kategóriában vannak egész tűrehető dolgok.
De ha ez a felső limit, akkor szerintem az F1-nek nem nagyon van párja, legfeljebb ha hazai garanciára vágysz, akkor van még az f1-hez hasonló tudású néhány szerkezet (prestigio, akai és hasonló), akár a tecsóban, vagy edigitál kínálatában.
De nem árt körülnézni alaposan.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#87118) mexel válasza cappa72 (#87117) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Lehet hogy valami edigitalos telefont ajánlok majd, megnézem mik vannak. ( nem nekem kell, csak megkértek hogy nézzek valamit, mert alé akartak írni 2 évet telenornál valami Sony, vagy Huawei telcsire tizenegypárezerért, de mindegyik a legalapabb. - Xperia E1 és HuaweiAscend Y530) Ezekről inkább lebeszéltem, de ahogy most látom eltűntek a 20e körüli kínai telefonok amik használhatóak is. Vagy csak rossz helyen nézem :)

(#87119) aytukabozs válasza mexel (#87109) üzenetére


aytukabozs
addikt

jia f1-hez még annyit - asszem még nem írta senki - hogy bár csak fél gigás, de remekül optimailzálták így nem feltétlen érezni a ramhiányt..

Cappa följebb valakinek mély(ebb)vizes gondja van, nézz rá légyszíves hátha van ötleted...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#87120) Alex1970 válasza cappa72 (#87049) üzenetére


Alex1970
csendes tag

Szia. :)
Ha jól értelmezem a szavaid, akkor a 16Gb helyett csak 4gb a belső sd kártya. :(
A memóriát hol látom hogy mennyi a 2Gb helyett? Gondolom csak 512Kb az is. :(
Sikeresen meg tudtam a mentést csinálni a MTKDT-vel, gond nélkül.

(#87121) RVR400 válasza cappa72 (#87117) üzenetére


RVR400
veterán

A Jiayu F1-nek egyetlen előnye van a Leagoo Lead3-mal szemben, ami az akksi. Amúgy mindenben alulmarad, de ahogy fentebb betettem a képeket, a Lead3-nak nincs szégyenkezni valója akksi téren.

(#87122) cappa72 válasza Alex1970 (#87120) üzenetére


cappa72
nagyúr

A tényleges RAM méretét szintén érdemes parancssorból lekérni:
adb shell free
Ha így nem megy, akkor
adb shell busybox free
Ha még így sem megy, akkor telepítsd a busybox-ot a play-ről. Indítsd el, ezek után engedd meg neki, hogy telepítse magát.
Utána már valamelyik fenti parancs menni fog.

De ez alapján "512MB" - 480188byte.

ja igen, már leírtam.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#87123) aytukabozs válasza Alex1970 (#87120) üzenetére


aytukabozs
addikt

"A memóriát hol látom hogy mennyi a 2Gb helyett?"

azt itt mondtad meg saját magadnak

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#87124) Alex1970 válasza mexel (#87058) üzenetére


Alex1970
csendes tag

No végre valamiben én is oszthatom az észt! :D
22 EUR-ig vám és áfa mentes,
22-150eur között csak áfa van, felette vám és áfa.
No de! Mivel a 10 Euro alatti vám és áfa összegeket a hatóság nem szedi be, így kb. 34 eur-ig jó vagy, mert ugyan vámkezelni kell, de az áfát mivel az összeg nem éri el a 10eur-t, nem kell megfizetni.
A legegyszerűbb megoldás, ha írsz a kínainak, hogy írjon rá 21usd értéket, és azt hogy MP3 lejátszó, vagy LCD kijelző, azt nem piszkálják annyira. Ha van időd kivárni a China Post-al küldött verziót, 14-40 nap mire ideér vele, a Magyar Postán valószínűleg átjön simán.
:)

(#87125) Alex1970 válasza cappa72 (#87122) üzenetére


Alex1970
csendes tag

Köszönöm. :(
Jól átb...t a kö...g kínai. :(
Mondjuk az az érdekes, hogy egyébként elég gyorsnak tűnik a teló.

(#87126) aytukabozs válasza Alex1970 (#87124) üzenetére


aytukabozs
addikt

Jajdejó hogy osztottad az 'észt' :D

A legtöbb shop alapból giftet, home&gardent meg egyéb ökörségeket ír a dobozra alacsony értékmegjelöléssel, de mióta a vámnál nem félvak nyugdíjas csimpánzokat dolgoznak azóta ez szart sem ér...

átcsúszás előfordul, de az a véletlen műve, nem a trükköké...

(#87125) Alex1970

"egyébként elég gyorsnak tűnik a teló."
MÉG :P

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#87127) cappa72 válasza Alex1970 (#87125) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hiába... ezekkel a lkónokkal ez a baj. Nem tudhatod, hogy ténylegesen mi van benne. Ugyanolyan névvel 71féle hardver lehet benne....
De te még jól jártál, mert 4GB ROM, 512 RAM van benne.
Volt aki rosszabbul járt: 512MB ROM, 256MB RAM volt a teljesen hasonló kinézetű "s5"-ben. :W
(De azért azt is sikerült megrútolni...)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#87128) Alex1970 válasza aytukabozs (#87126) üzenetére


Alex1970
csendes tag

Gondolod? Talán neked nem volt túl hasznos az infó, de másnak lehet hogy igen...
Nyílván te is a vámszakmában dolgozol és rengeteg tapasztalatod van ezen a téren! :DDD

(#87129) aytukabozs válasza Alex1970 (#87128) üzenetére


aytukabozs
addikt

no comment.
higyj amit akarsz, innentől ignore, szevasz...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#87130) bacsi2


bacsi2
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok valami oldalt, ahol sok telefon adatai megtalálhatók összesítve, és lehet szűrni ezek alapján (kijelző méret, felbontás, RAM, stb.)? Webshop is jöhet, bár pl. TinyDeal-en elég érdekesen működik a szűrés, elég sok hibásan felvitt adatuk van, ezért fals a találati lista.

Elkezdtem Excel-be vezetni manuálisan, de elég körülményes.

Olyan teló kéne, aminek min. 5" a kijelzője HD felbontásban, és 2GB RAM van benne, 4 vagy 8 magos CPU-val, és normális kamera (fénykép/video) van benne. Esetleg tudtok ajánlani ilyet?

(#87131) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Pár hónapja nem követem már a kínai telókat. Van most már új MTK chip, vagy még mindig a 6592 a legjobb? Európai készlettel melyik webshopok rendelkeznek emberi szállítási díjak és készülékárak mellett? Jött ki az elmúlt 3 hónapban igazán best buynak nevezhető telefon a 200$ és 135mm alatti kategóriában?

(#87132) aytukabozs válasza diegho (#87131) üzenetére


aytukabozs
addikt

Debütált a 6595 EBBEN pl..

Azóta a minidealnek is lett europai raktára, de mint mindegyikkel, az a baj hogy nagyon szűk a készlet, és az ár tök ugyanaz legtöbb esetben áfa nélkül mint kintről rendelve megáfázva...

137mm az már sok?
ZTE V5 annyi és elég kedvelt teló lett itt (is)...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#87133) Laza... válasza Alex1970 (#87124) üzenetére


Laza...
addikt

Telóra nincs VÁM. Onnan tudom, hogy 1200$ után sem fizettem. Mondjuk elég volt az áfa :S

Never give up!

(#87134) Alex1970 válasza Laza... (#87133) üzenetére


Alex1970
csendes tag

Valóban igazad van, tényleg 0% a vámtétele a mobiltelefonnak. :)

(#87135) doongoo válasza bacsi2 (#87130) üzenetére


doongoo
addikt

lásd az aláírásomat :)

(#87136) diegho válasza aytukabozs (#87132) üzenetére


diegho
nagyúr

Szóval a helyzet változatlan, most is inkább kínából érdemes rendelni. Néztem ezt a V5-öt, egész pofás telefon, de megvárom a következő generációt már.

(#87137) Cyborg válasza fateless (#87097) üzenetére


Cyborg
őstag

Hol van 240-ért a Honor 3X, ha megkérdezhetem, én 270 alatt nem láttam, legalább is az ajánlott oldalakon?
Chigonéknál mennyi lehet, nem tudja valaki véletlenül?

(#87138) overland válasza cappa72 (#87127) üzenetére


overland
aktív tag

szia, segítenél?
formázni akarja a belső memóriát? coolpad7320
mit lehet tenni, ha sérültnek jelzi a belső memóriát és nem látja a laptop a külső sd-t sem?
Valószínűleg nem jól lett előtte leválasztva.
ja, és akármit állítok rajta cd-meghajtóként látja a telót
raktam új romokat is, de nem változott

[ Szerkesztve ]

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#87139) Taru


Taru
tag

Hello mindeki!

Pandawill IMPORT TAX & VAT INSURANCE-t próbáltátok már?

(#87140) Zeki válasza Taru (#87139) üzenetére


Zeki
nagyúr

tök új, így nem. és az éjjel levezettem, hogy egy bizonyos telónál miért nem jó.

(#87141) ÁrPi2 válasza Cyborg (#87137) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Ez engem is érdekel! :K

Chigonéknál már van az MT6592 SoC + MT6290 kombóval szerelt (wcdma és fdd-lte képes kommünik.csippes)
Coolpad F2 ha 5,5 collos érdekel...

Megjegyzem mindmáig nem tudom megérteni hogyha van egy telóban mt6290 chip (ami gyárilag wcdma-képes, akkor mit jelentene hogy "Bundle: GSM " státuszu a Chigon Ali-s shopjában mert miért lehetne esetlegesen NEM-alkalmas Európába??

[ Szerkesztve ]

(#87142) andatti


andatti
senior tag

Háát, "hiába" néztem ki egy jó telót a nyáron... meg**tak ezzel az "erős porszívót betiltja az EU szept. 1-től" történettel, így a múlt héten átvehettem egy bivalyerős gépet, de most megint nem tudok jó kis dualsim-es okostelót venni, mert odalett a rávaló... Tudom, nem ide tartozik, de majd "folyamatosan" jövök újra érdeklődni, hogy 5,5 col, vagy felette épp mi van jó árban...
Visszaolvastam párat, ezek szerint a coolpad ennyire bejött, hogy sokatoknak van és elégedett vele? (bár, ha jól emlékszem engem inkább a lebeszéltek volna páran...

(#87143) Laza... válasza andatti (#87142) üzenetére


Laza...
addikt

Nem rossz készülék a Coolpad F1, minden normálisan működik rajta. A hibája inkább az, hogy sokan nem használják, hanem non-stop romokat cserélgetnek, és antutuban versenyeznek hogy kinek lesz aznap 1-el több pöttye benne :C ;] :DDD

Never give up!

(#87144) cappa72 válasza overland (#87138) üzenetére


cappa72
nagyúr

A belső sd eltűnése is ez miatt lehetett? Valószínűleg nem jól lett előtte leválasztva.
Vagy volt valami más is?

Én először biztosan kivenném a fizikai sd kártyát.
Ha nem voltak adatok a belső sd-n, akkor engedném, hogy formázza.
Ha voltak adatok, akkor lekérném a
mount
és
cat /proc/partitions
kimenetét, hogy megnézzem, van-e egyáltalán csatolt belső sd

Vagy menteném flashtool-lal a belső sd-t (persze csak ha nem nagyobb 4GB-nál, mert a flashtoolban ez a limit), majd megnézném, hogy műxik-e.

ja, és akármit állítok rajta cd-meghajtóként látja a telót
Menj a kiadás (vagy leválasztás) menüpontra és csatold le.
(milyen oprendszer?)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#87145) overland válasza cappa72 (#87144) üzenetére


overland
aktív tag

köszi,
kiderült, hogy a coolpad nem engedi az usb.ként megjelenést
hanem megjelenik a sajátgépben 7320-ként
kell hozzá egy driver

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#87146) gipsztigris válasza aytukabozs (#87132) üzenetére


gipsztigris
addikt

Vannak azért kivételek! Illetve remélem lesznek. Elvileg holnaptól készleten EU Warehouseban a Lenovo K910 299 USD-ért.

Az bizony ütős ár lesz! :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#87147) Laza... válasza gipsztigris (#87146) üzenetére


Laza...
addikt

Ahogy szokott. Míg nincs, olcsó. Majd azt lesd meg, ha készleten is lesz! :DDD

Egy hirdetésemhez nekem is beírták hogy kicsit pofátlan az ajánlatom, mert xy helyen fele ennyi. Csak azt felejtette el megézni, ahol kapható, ott mennyi :C

Never give up!

(#87148) gipsztigris válasza Laza... (#87147) üzenetére


gipsztigris
addikt

Holnaptól lesz készleten. Addig nem sokat kell már aludni! :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#87149) Cyborg válasza ÁrPi2 (#87141) üzenetére


Cyborg
őstag

Még a fizikai méretéről se találtam pontos adatot, nemhogy a belső értékekről :-)

(#87150) Zeki válasza andatti (#87142) üzenetére


Zeki
nagyúr

A raktáron lévő gépeket el lehet adni, csak gyártani nem. Szóval nem kellett volna azonnal lecsapni valami bika áramfelvételűre. Amúgy az 1200W-os márkásaknak is okés a szívóerejük, jó motor, optimális kialakítás.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.