Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88101) Sevenc


Sevenc
tag

Hali mindenki

Eladnám a törött képernyős ZOPO C2-et, ki lehet cserélni, youtube-on fent van, kb 60-80 USD, vagy a mobilamb.eu-nak van, és ki is cserélik. Egyébként kiválóan működik.

Kb. 25.000.-ért adnám.
Akit érdekel jöjjön privibe.

(#88102) RVR400 válasza Sevenc (#88101) üzenetére


RVR400
veterán

Ad1: Ez nem hirdetőoldal.

Ad2: ezt inkább gondold át, hogy 45-ért el tudnád-e adni használtan, ha teljesen jó is lenne

Én inkább megcsinálnám magamnak a Helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#88103) zozoka79


zozoka79
tag

üdv.rendelnék az etotalk-ról egy xiaomit redmi 1s-t,csak az etotalk mod romban van magyar nyelv? ha a simát kérem akkor csak angol?

(#88104) Sevenc válasza RVR400 (#88102) üzenetére


Sevenc
tag

Köszi, nem hirdetésnek szántam, bocsánat, gondoltam alkatrésznek kellhet valakinek.

(#88105) llll


llll
senior tag

néhány második benyomás a thl t6s-ről:
-a w3+ után úgy látom thl sajátosság, hogy világgá kell ordítani hogy "kérem szépen itt most bekapcsoltak 1 thl telefont!"
(értsd: kibaszott hangos a bekapcsoló dallam
márpedig este ez komoly negatívum, amikor már alszik a család...)
-az alsó 3 gomb nincs megvilágítva
(bár gondolom az érdeklődők számára ez már tudott volt)
nem tragédia, csak tegnap este feltűnt
-a hátsó led fénye viszont gyalázatosan gyenge a haier w910 és az xperia minihez képest
valszeg a kapható legolcsóbbat tették bele
kb a jiayu f1 szintje
-ellenben a gps meglepően gyorsan (tényleg 10-20 másodperc alatt) talált jelet elsőre is
szvsz ez még 1 qualcomm procitól is szép teljesítmény lenne
-a wifi is szignifikánsan erősebbnek tűnik a minihez képest
-és a legfájóbb pont: a rootolása úgy látom még nem igazán megoldott
a vroot nekem nem csinálta meg
(minden mindegy alapon adtam 1 esélyt az erootnak és a framarootnak is, de természetesen azokkal sem jött össze)
a kingo root-ról meg így hirtelen olyan utalásokat találtam, hogy nem biztos hogy ajánlott a használata
állítólag kémprogiként funkcionál - még nem tudom, hogy igaz-e
nem mintha helyhiányban szenvednék, de vannak ugye olyan alkalmazások, amik igényelnék a root-jogokat
illetve ha jól emléxem a fentebb említett induló dallam kioperálásához/átnevezéséhez is kellene

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#88106) Zeki válasza csibor (#88090) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ők voltak régen az ahappydeal.com, nincs náluk ingyenes posta. Így nem is jók az áraik.

(#88107) Zeki válasza zozoka79 (#88103) üzenetére


Zeki
nagyúr

??
Az etotalkban nem a rom a baj, hanem hogy ami posta máshol INGYEN van, itt 40 dollár!!!
Vegyél a minidealről, vagy ha nem akarsz magyar Áfát fizetni a vámosnak, akkor innen,a Fedexes postát választva!

(#88108) Dominó85 válasza RVR400 (#88086) üzenetére


Dominó85
veterán

Hát ez elég gyenge érvelés... :F

* Péter - 06302461862 *

(#88109) RVR400 válasza Dominó85 (#88108) üzenetére


RVR400
veterán

Neked nyilvánvalóan gyenge, de mégis igazam lett. ;)

(#88110) Laza... válasza Dominó85 (#88108) üzenetére


Laza...
addikt

Neked 50% árkülönbözet gyenge érv? :))

Never give up!

(#88111) Dominó85 válasza Laza... (#88110) üzenetére


Dominó85
veterán

Felesleges bármit is ideírnom. Már megszoktam... :R

RVR400
Őszintén? Teszek az érvelésedre. No meg az hogy egyszer leírja, hogy itthon, meg stb, még nem jelenti azt hogy nem egyezik-e bele egy alternatív megoldásba ami kicsit drága. De ti persze egyetlen HSZ-ből levágtátok a beton biztos 30k-t.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#88112) include777 válasza Dominó85 (#88084) üzenetére


include777
aktív tag

Nekem van xino z25öm, abs nem vacak.az meg hogy kicsi az aksija ? Fiamnál 1 napot kibír, nyomkodásokkal, csak este kell etetni. Az meg nem mind1, hogy 27e vagy 35e ft a telefon

keep calm and learn powershell

(#88113) RVR400 válasza Dominó85 (#88111) üzenetére


RVR400
veterán

Ha nem a felét olvasnád el annak, amit a többiek írnak, akkor talán lenen is értelem a hozzászólásodnak.

1. Itthon (így kezdte)
2. 24e Ft az olcsóbbik teló
3. A Jiayu G2F a mobilambnál 37e Ft.
4. 30-nál többet nem ad ki rá.

Segítsek még, vagy Magadtól is fog sikerülni? Te kis egyenlőtlen, elnyomott, szegény pára... ;)

Ui: persze az 1S a 2000-es akksi mellet Snapi400-zal, és HD felbontású 4.7-es kijelzővel legalább 1 hétig bírja... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88114) Dominó85 válasza RVR400 (#88113) üzenetére


Dominó85
veterán

Hál istennek én nem voltam olyan buta, hogy MTK-s Hongmiről Snapira térjek át. ;) Kinek mi... Valakinek számít 4 másodperc és a Glonass, cserébe kap egy bugos MIUI-t. Más meg el van az MTK-val és a sokkal kevesebb buggal. Kinek a pap, kinek a paplak. :R

Ezért sem értem, hogy mit kardoskodtok itt ezerrel. Majd ő eldönti melyiket és honnan veszi. Én mondtam egy alternatívát. Bocs, majd máskor beírom, hogy NINCS más vedd a két olcsóból az olcsóbbikat. Ez is egy megoldás.

* Péter - 06302461862 *

(#88115) zozoka79 válasza Zeki (#88107) üzenetére


zozoka79
tag

fedex posta alatt a szingapúrit érted?mert ha igen,sajnos már ott is van vám meg áfa(ill nem ott,hanem itthon fogják meg),multkor a tablet rendelésemnél.a 100 usd-s tabra itthon 8500ft-ot kelett fizetni amikor átvettem a postán.és azt is a szingapúri posta hozta.:(

[ Szerkesztve ]

(#88116) RVR400 válasza Zeki (#88107) üzenetére


RVR400
veterán

Hoppácska, nincs fedex... Ezek szerint Chigonék végeztek az ilyen irányú szállítással? :F

(#88117) Gabócza válasza zozoka79 (#88115) üzenetére


Gabócza
senior tag

A fedex posta alatt fedex postát ért. Chigonnál van ilyen (amit linkelt), ha ezzel kéred, akkor Anglián keresztül jön így nem kell nálunk áfát fizetni...

RVR400: Ott van a fedex is a lista alján...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#88118) partxxx


partxxx
tag

Üdv, segítséget kérnék, hogy mely készüléket/márkát ajánljátok

- play store
- dual sim
- min 4 magos
- min 1 giga ram
- max 200$
- min 5 inch
- megbízható márka
(- viszonylag rendszeres frissítéssel)

(#88119) tolvaj! válasza partxxx (#88118) üzenetére


tolvaj!
őstag

A rendszeres frissítés igazából a miui rendszer sajátja, de ha a normális gyártói supportra gondoltál, akkor a lenovo háza táján nézz körül szerintem. Esetleg THL, a xiaomi viszont kiesik, mert vagy drágább mint 200$ vagy kisebb mint 5"-arról nem is beszélve, hogy a hongmi 1s problémás.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#88120) Zeki válasza zozoka79 (#88115) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem, azt értem, hogy attól az eladótól úgy kell rendelni, akkor nincs hazai Áfa, mert előbb elküldik Angliába, onnan meg ide dhl-el jön. Ők valami speciális módszerrel kerülik ki a hazai vámot.

(#88121) alexw801 válasza partxxx (#88118) üzenetére


alexw801
senior tag

A Huawei több árkategóriában kapható, és mindegyiket ellátja firmware frissítésekekkel, ezek általában multi-nyelvűek (teljes magyar is). Van olyan telefonjuk, amelyre a stabil (4.2.2) firmware-t viszonylag ritkábban, kb. 2-3 havonta frissíti, de fejlesztői vonalat (4.4.2) 15 naponként szigorú következetességgel.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#88122) RVR400 válasza Gabócza (#88117) üzenetére


RVR400
veterán

Jah, nem szóltam, csak nem vettem észre, hoyg ez a szar elfelejtette, hogy Hungary, így az USA volt alapértelmezett. :DDD

(#88123) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

PAndawill-ről szeretnék telefont rendelni és ott van ilyen opció, hogy a telefon árának plusz 5%-ért biztosítják azt, hogy nem kell további adót fizetnem a telefonra. Ezt bepipálva "guest"-ként regisztráció nélkül, paypallal próbálnék fizetni. Miután bepipálom az árubiztosítást, az összeg megnö az 5 dollárral, de fizetéskor nem ugyanezt az összeget, hanem a biztosítás nélküli összeget mutatja. Valaki fel tudna világosítani, hogyan működik ez az opció???

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#88124) zozoka79 válasza Zeki (#88120) üzenetére


zozoka79
tag

na ja.nem tudtam hogy ilyen is van

(#88125) Matykoh


Matykoh
tag

Tianhe H8 octacore akciós a pandawillen :DDD Lehet valamit tudni erről a telefonról?

(#88126) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#88123) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Megoldódott, regelni kellett hozzá. :W

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#88127) WOT-H-A-C válasza Zeki (#88120) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"Ők valami speciális módszerrel kerülik ki a hazai vámot."

Nincs ebben semmi speciális!A hivatalos álláspont az hogy angliai vám bele van kalkulálva az árba! Az eggyesült királyság is EU tagállam és vám únióban vagyunk ezért mivel már egy eu tagállamban megfizetted a sracot így ithon nem kell!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88128) partxxx


partxxx
tag

Kösz a válaszokat,

MT6592 és MT6582 (8 és 4 magos) változatokat keresgéltem, fogyasztásban mennyivel több a 8 magos ?

3-4000 mAh

első körben ezeket találtam, + jiayu volt még 4,7"-al

jiayu g4

lenovo s860
lenovo s939
thl 4400

(a 6" már valszeg nagy lenne)

(#88129) WOT-H-A-C válasza partxxx (#88128) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

S939 6" olos.... :F

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88130) Laza... válasza partxxx (#88128) üzenetére


Laza...
addikt

Ha nem nagyon nyúzod, egy 8 magos kevesebbet is tud fogyasztani mint egy átlag 4 magos készülék, de ha játszol, azaz pörög a proci, akkor biza kell neki az energia... azaz felhasználó függő a dolog

Never give up!

(#88131) partxxx válasza WOT-H-A-C (#88129) üzenetére


partxxx
tag

(#88129) WOT-H-A-C
jaja, azt olyan lábjegyzetbe írtam, hogy a 6" talán nagy lenne

(#88130) Laza...
köszi

pl Lenovo Golden Warrior S8 -hez keveslem a 2k mAh-t

[ Szerkesztve ]

(#88132) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Thl-ék jönnek a T6 nagytesójával a T7-ttel, aminek a híresztelések szerint 4000-es akksija lesz.

bár a képen erre semmi bizonyíték nem látszik :)

szorgalmas kis kezek dolgoznak épp rajta:

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#88133) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Sziasztok!

Lányom Zopo ZP700-as telefonjának úgy néz ki,hogy beszart az érintőpanelje. Ha lent a hardvergombok környékén nyomom, akkor a képernyő tetején érzékeli a nyomást. Próbáltam gyári visszaállítást, levettem a fóliát (hátha) de semmi változás.
Tudunk-e valamilyen szoftveres okosságot, "kalibráló" programot, vagy keressek másik digitizert?

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#88134) csendes válasza aytukabozs (#88132) üzenetére


csendes
őstag

És egyes híresztelések szerint 100 dollár körül lesz az ára [Antelife FB]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#88135) WOT-H-A-C válasza gipsztigris (#88133) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Erre csak homályossan emlékszem de nem ùgy megy a dolog,hogy ha ráraksz egy ùj /gyári romot akkor kijelzőt is kalibrál?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88136) llll válasza csendes (#88134) üzenetére


llll
senior tag

lehet a thl is nagyon helyesen ráérzett, hogy nem csak az aktuális csúcstelókra lenne tömeges igény?
(én legalábbis már régen így vagyok ezzel)
sztem a jiayu is ezen az úton indult el az f1-gyel, csak aztán ők visszahőköltek
a thl pedig nyomul tovább
nekem bejövős politika
kövezzetek meg, de én pl qrvára nem látom azt a hatalmas különbséget még a t6s és a haier w910 felbontása között sem
az ilyennek meg akkor minek mondjuk a HD kijelző...?:)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#88137) bigmen55


bigmen55
csendes tag

Sziasztok.Kérdésem,hogy lehetséges az a 4.4.2 androidnál ami a leírtak szerint GPS van benne. Kimaradt valami a progiból vagy a készülékből? Nem találom hogy hol lehetne bekapcsolni. A GPS testet letöltve sem talál semmit. Elephone p10 készülékröl van szó.( Oda is írtam de segíteni nem tudott senki) Köszönöm

(#88138) csubuka


csubuka
addikt

A random kínai appokat mtk droid tools rootolás után pl a root app delete appal szedjem le? (kínai opera, ami mindig notisávba bedumál pl)

(#88139) aytukabozs válasza bigmen55 (#88137) üzenetére


aytukabozs
addikt

helymeghatározásnál kapcsold előbb be a "nagyon pontos" módot.

IGY VALAHOGY :D

(#88138) csubuka

Hát vagy MUT-tal

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#88140) WOT-H-A-C válasza bigmen55 (#88137) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Miért? Ők sem találták benne?? :D

Na de (rossz) viccet félre téve a leírás alapján "Available with A-GPS Support"!

Tehát ott valami sz@r van a palacsintában....Fr- volt már?

Esetleg másik rom?

Ööö vagy mostan félre értek valamit? :U

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88141) llll válasza bigmen55 (#88137) üzenetére


llll
senior tag

t6s-nél legördülő menü és hely ki-/bekapcsolása
tényleg nem a szokásos gps-nek hívják, de az lesz az:)

vagy fűmenü>beállítások>tartózkodási hely>jobb felső sarokban bekapcs>mód>csak a készüléken

csubaka:
én előre telepített alkalmazásokat mostanában a playstore-ból beszerezhető "rendszeralkalmazás eltávolító" nevű (jumobile) appal szedek le
egyrészt ad 1 hozzávetőleges tájékoztatást, hogy szte mit szabad piszkálni mit nem, ill az eltávolított progikról készít vmiféle vész telepítő apk-t, amiből gubanc esetén bármelyiket visszaállíthatod

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#88142) csubuka válasza aytukabozs (#88139) üzenetére


csubuka
addikt

Bocsi, de a MUT az miféle? :B

(#88143) FlickAir


FlickAir
aktív tag

Új fórum téma indult THL T6S ügyben. Várom az érdeklődőket.

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

(#88144) aytukabozs válasza csubuka (#88142) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát a MobilleUncleTools

újabban Mobile Uncle MTK tools (csak MUMT-nak rövidítve hülyén hangzana :) )

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#88145) csubuka válasza aytukabozs (#88144) üzenetére


csubuka
addikt

Ja jó, okés :D Ez így nem ugrott be elsőre. Ha az is megcsinálja, akkor használom azt, de ez a system app remover is műxik látszólag.

(#88146) zozoka79 válasza Matykoh (#88125) üzenetére


zozoka79
tag

sehol sem halottam erről,lehet érdemesebb volna ha már kínait nézegetsz,az ismertebb brandek közül nézelődni.pl xiaomi,oppo,lenovo.bár ez az én véleményem én nem mernék olyat venni amiről nem igazán találok infót.

(#88147) Blue Eagle válasza aytukabozs (#88132) üzenetére


Blue Eagle
őstag

De durva! Stokikon ülnek. Azért ott a szeren az ergonómikus munkavégzés.

(#88148) gipsztigris válasza WOT-H-A-C (#88135) üzenetére


gipsztigris
addikt

Elvileg igen, úgy ahogy elvileg a gyári visszaállítás esetén is "újrakalibrálódik" a kijelző.......de sajnos nem lett jobb. :(

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#88149) WOT-H-A-C válasza gipsztigris (#88148) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A fene vinné.... akkor hardveres... :(

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#88150) atee


atee
őstag

Sziasztok!
Aktuálisan Xperia T telefonom van amivel egyébként elégedett vagyok.
Másfél éve nyúzom és kihúznám a 2 éves periódust ami nálam egy telefonnal a normális.
Viszont most újabb igény került a képbe és dual simes telefonra lenne szükségem a közeljövőben!
Van egy mobilnet sim kártyám és szeretném használni mivel a normál előfizetésemben alapból csak minimál net van.
A dual sim eléggé behatárolja a választékot... nyitott vagyok a kínai mobilokra!
Ellenben ha létezik is... a Samsung termékeit kihagynám!
- Árkategória? 40-70 ig kb. mindenre kíváncsi vagyok!
- Új
- Hol vennéd meg? Bárhonnan!
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? általában 2 évre minimum.
- Mire használnád? Elég gyakran nézek rajta filmeket, netezem és játékot is futtatok viszonylag rendszeresen Pl. Castle clash, CSR classic, Pinball arcade. Néha navigáció, de csak tartalékba mert van rá céleszköz.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez? kizárólag Android érdekel az aktuális legujabb verzió!
- Milyen kialakítású telefont keresel? :Y tengeri csillag vagy tintahal alakja legyen. :) 5 colosnál ne legyen nagyobb és 4.7 nél kissebb se! Lehetőség szerint minél vékonyabb kialakítás!
Fontos továbbá a minőség! Öszeszerelés és anyaghasználat. Kézbe véve is kifigástalan hatása legyen!
A hardver 4 mag gondolom természetes már. MTK megoldásokról jót még nem hallottam, de meggyőzhető vagyok. Csak ne akadozzon nekem.. szépen fusanak az alkalmazások rajta.
1-2 GB ram szintén alap már azt gondolom!
Üzemideje okostelefonhoz mérten azért ne fél nap legyen mobilnettel!
Nem fotózásra kell, de jó lenne, ha nem full ocsmány képeket készítene!
Zenét se nagyon hallgatok, de 3.5 jack legyen rajta.
Támogatottsága gondolom elég kérdéses a jövőre nézve ezért fontos, hogy a lehető legújabb android fusson rajta.
Nem bánom, ha lehet kapni hozzá kiegészítőket.. tokot nem csak 1-2 félét!
NFC-t lexarom...viszont ha esetleg 4g képes lenne azt tudnám értékelni, de nem mérvadó ez sem!
Köszönöm!

D-day 2002-01-04 01:54

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.