Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) csubuka válasza beg (#86000) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, mindjárt rá is kukkantok...

(#86002) csubuka válasza beg (#86000) üzenetére


csubuka
addikt

Ahogy ez olvastam ez ilyen kivárós app, elindítom majd a telót aludni hagyva pár óráig, majd az app eredményeit kiértékelve látszik majd valami... Majd okosabb leszek - vagy nem - pár óra múlva akkor. :)

(#86003) asdf_


asdf_
veterán

Hulyenek hangozhat a kerdes, de reboot ugye volt mar?

(#86004) Bendegúz98 válasza Dominó85 (#85995) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Szerintem sose láttál S2 fényképet, a GPS olyan amilyen, frissíteni meg minek azt, ami tökéletes? Ja Xiaominál ... havonta ...

(#86005) iMaverick válasza aytukabozs (#85784) üzenetére


iMaverick
addikt

Erről a konkrét Amoi-ról nincs tapasztalatom, de az általam használt N828-hoz van hivatalos rom!

Az megint más kérdés, hogy nem "központilag" jön (OTA és társai), hanem tudni kell, hogy hol keresd... (Ez kb. olyan, mint a D-Link router-em firmware frissítése: felmész a cég weblapjára és sehol semmi, de ha a d-link.de-s ftp-re mész fel, akkor ott mosolyognak...)

(#85794) tolvaj!: :R

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#86006) Drakoo


Drakoo
tag

Sziasztok! Telefonvásárlás előtt állok, szeretném kikérni a véleményeteket, honnan milyen márkát érdemes vásárolni, ami nem esik szét, nem spórolták ki az anyagot belőle és jó árban is van :) Esetleg javaslatokat is küldhettek, szívesen fogadom a tapasztaltabb kollégák véleményét! :)
Előre is köszönöm :)

Ui.: az előző készülékem egy THL W8S (sajnos betört a kijelző és a töltést sem érzékeli :S )

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#86007) csabili74 válasza Drakoo (#86006) üzenetére


csabili74
aktív tag

ezt

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#86008) aytukabozs válasza iMaverick (#86005) üzenetére


aytukabozs
addikt

mmmgen, ezt a fejmosást már megkaptam tolvajtól de végülis jogos.

Az azóta már talán már meg is szűnt amoi.com-on keresgéltem infót az amoi.com.cn helyett (amit a google is csak vagy 30. helyen dob ki érthetetlen módon :( ), így nem is találhattam romokat.

Mentségemre szóljon hogy az általam kinézett 862-höz még ott sincs 4.1 feletti rom,
és hogy szűk egy éve még te magad is azt gondoltad hogy "nem lesz rá "nagyobb" frissítés sosem... Értsd: 4.3, 4.4 " :P

(Ezt tök véletlen találtam mikor azt próbáltam visszakeresni hogy én melyik modellel kacérkodtam :) )

(#86006) Drakoo
Árkategóriát meg valamiféle elváráslistát irhatnál (méret, felhasználás, stb)...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#86009) csubuka válasza csubuka (#86002) üzenetére


csubuka
addikt

Ahogy nézem a "bluesleep-wakelock para" okozta a gondot, CM10-nél és JB-nél fennálló probléma. A BT-t sose használom, de kikapcsolva is bekavarhat... most ezt tette. Sima üzemmódban nem problámzik, ámde úgy tűnik, hogy repülőben annál inkább felszínre jön. Ez a tippem, mert nem repülől egész jó deepsleep statokat produkál. Megfordul a tendencia. Most kezdtem el a netsim után mindig "repülőzni", így ezért most jelentkezik. Eddig sosem volt repülő üzemmódban kb. Csak ha repültem, ott meg nem tűnt fel ez, mert éjszakákra nem volt úgy... Ez a tippem, az app alapján, de igazolódni látszik. Repülőben többet kajál, mint simán :( Bugos szotty...

(#86010) Indy1 válasza aytukabozs (#85993) üzenetére


Indy1
tag

Megkaptad a TO2C hirlevelet?
Nekem a MI4 ara tunt fol....

(#86011) Dominó85 válasza Bendegúz98 (#86004) üzenetére


Dominó85
veterán

[link] De te jobban tudod nálam, hogy én mit néztem meg és hasonlóak. Nem rosszak a képek, de tipikus Jiayu, vonalélesség felcserélve kontúros tartományokkal és a nagyobb felületek mosása. zoom nélkül tényleg jók, de 100% mellett már köhöm... Na meg a Jiayu és a tökéletes rom? Hahaha... elfogadható romokat csinál, de a gps-vel állandó a xopás, nagy a hardverek összeszerelési minőségének szórása is. Nem egy Jiayu volt már a kezem közt és nem egy magyar Jiayu felhasználónak segítettem pl galéria bug miatt... De a Xiaomival ellentétben a Jiayu az hibátlan romot ad ki a keze közül. :U Hja, aztán f0ssa ki az újabb ráncfelvarrott modelleket és a frissebb droidot max negyed kézből portolva lehet rátenni. Mindegy, a Jiayu G3T vs Xiaomi Hongmi esetén a Jiayu egyetlen előnye a nagyobb aksi. A G4S topikjábameg sajna nevetni járok read only-ban, olyan tökéletes a gyári rom. :C

Szerk.: A Jiayu a G3 idején volt nagy szám szerintem. Na meg manapság az alsó-középső telóival (F1, G2F) :K

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#86012) wwenigma válasza Dominó85 (#86011) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Aki 1:1-be nézi a képeket az meg is érdemli... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#86013) kcsa válasza Dominó85 (#86011) üzenetére


kcsa
veterán

Hagyd rá, önigazolás :)

(#86014) csendes válasza csabili74 (#86007) üzenetére


csendes
őstag

Akkor már inkább ezt: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#86015) kcsa válasza csendes (#86014) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt inkább ne ajánld. Se nem ütés, se nem vízálló úgy istenigazából :(

(#86016) Bendegúz98 válasza csendes (#86014) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Szerintem meg inkább ne
Úgy 4:12-nél érdekes a teszt

[ Szerkesztve ]

(#86017) RVR400 válasza csabili74 (#86007) üzenetére


RVR400
veterán

Inkább a Jeep Z6.

(#86018) csendes válasza kcsa (#86015) üzenetére


csendes
őstag

Tudom, de legalább olcsóbb, és nem annyira nehéz. :U

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#86019) Bendegúz98 válasza Dominó85 (#86011) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Mindenféle kötekedés nélkül kérdezném tőled, mert kezdem azt hinni bennem van a hiba. Erősíts meg benne kérlek. Az, hogy a telefon GPS-t lesz@rom az okés gondolom, hisz van az autómban, magyarul nem is használom. De ..... ha olyan helyre megyek, ahol tudom, hogy meg szeretnék valamit örökölni öreg(ebb) napjaimra, viszem a fényképezőgépet. Mi az amire nem elég neked és a többieknek a telefon által készített mondjuk a közepesnél jobb minőség? ( A vissza nem térő, nem tervezett események megörökítésére? ) A telefonnal készített felvételeket egyáltalán archiváljátok? Mert ha nem akkor minek is beszélünk minőségről? ( Hisz annyira nem fontos hogy megőrizzétek ) Neked címeztem a kérdést, de nem csak neked szól, és mint írtam ne vedd támadásnak, csak tényleg érdekel.

(#86020) Dominó85 válasza Bendegúz98 (#86019) üzenetére


Dominó85
veterán

Olvastad a tesztjét a Jiayu S2-nek? Andy Sykes blogger kezében telefonok és tabletek ezrei fordulnak meg és ha ő azt mondja, hogy a fókuszálás lassú, mint a csiga az nálam sokat nyom a latba és egyenlő azzal, hogy még a pillanatnyi dolgokról is lemaradhat simán az ember. Ergo inkább azoknak van, akik fixen fotóznának valamit és nem egy szellő által mozgatott virágot pl. Mert biza ha már ahhoz is lassú a Jiayu szoftvere, akkor azon jó lesz javítaniuk, de sebtiben. ;) Én a legamatőrebb fotósnak tartom magam, mert pusztán hobbiból olvasok rengeteget utána a témának és lövök el naponta jó pár expo. Igaz, amióta a Hongmi van, azóta bizony a kompaktom a polcon pihen. Nagy géppel pedig a hugom rendelkezik, de azt ritkán és fontosabb eseményeken használjuk. Nem veszem támadásnak és te se vedd annak. ;) Egyszerűen az S2-őt a leírtak és a látott képek alapján a középmezőnybe se sorolnám. :(

Jó pár kínai gyártóról van egyfajta általánosabb véleményem (több modell képeit elnézve) a fotózás terén:
Lenovo - színek rendben, de szemcsés zajosodás picit zavaró, vonalélesség átlagos, néhol azonban kevés, kevésbé hajlamos beégni nappal szemben
Thl - színek meglepően jók, de a vonalélesség és a kontúrok gyengék, kék-vörös szemcsésedés és a széleken kromatikus aberráció nyomai, beégés veszély
Jiayu - interpolált lencsék, 1-vel kisebb a valós felbontás, így jóval jobb és szín hűbb képek, alap zajosodás van, de nem vészes, inkább a nagyobb felületek elmosásáért kár
Zopo - korrekt színek, de egyfajta szemcsés zajosodás jellemzi, ellenben a vonalélesség kimondottan jó és olaj hatás is ritka
Xiaomi - talán a brand is megköveteli, hogy az átlagnál kicsivel jobb képek szülessenek, köszönhető többek között a jó szoftveres optimalizálásnak is
Coolpad - neves gyártó és talán a legszebb képek itt születnek, vonalélesség és a színmélység is rendben szokott lenni

Szitázó "brand"-eknél a minőségi szórás óriási. Nyilván a fenti márkákon kívül még vagy egy tucat másik is van. Én ezeket fogadom el használható minőségnek. Ergo teljesen magán vélemény és NEM szent írás. Ne is legyen sírás a témában. Priviben mindenre válaszolok. ;)

Érdemes próbálkozni Lewa és MIUI portolt romokkal, mert például a matricázó Doogee telefonoknál a gyári katasztrofális képek helyett klasszisokkal jobb képek születnek majd. Attól meg nem kell tartani, hogy a kínai kémkedik utánunk, mert ez egy ujj vonással kikapcsolható. No meg a Google még az ember farkának méretét is tudja, ha véletlenül öltözés közben a telefon kamerája arra van fordítva... :))

* Péter - 06302461862 *

(#86021) Sanyika1


Sanyika1
tag

Sziasztok!

Lenovo A750 típusú mobilom van és nem hallanak a vonal másik oldalán, gondolom a mikrofon adta meg magát. Melyik oldalról lehetne megrendelni? :F

(#86022) kcsa válasza Dominó85 (#86020) üzenetére


kcsa
veterán

Akkor már értem miért kapom a rakat enlarge your penis hirdetést :DDD

(#86023) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

Azt eldöntöttem, hogy kell nekem egy jó kamerás telefon, mert amikor a gyerekek csinálnak vmi érdekeset sosincs nálam fgép. A Honor 6 tűnt a legjobbnak a dual sim-ek közül, de az anandtech.com-on eléggé lehúzták, rossz az anyagminősége, közepes a kamerája etc. [link]
Honor 6 tulajok mit szóltok ehhez? Igaz ez?
Ezután kérdésem, hogy a Honor 6 megéri-e a felárat a Honor 3X-hez képest?
Honor 3X helyett érdemes-e a Pro verziót venni?
Köszi előre is!

(#86024) Dominó85 válasza kcsa (#86022) üzenetére


Dominó85
veterán

Nem vágom, hogy miért. De biztos. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#86025) kcsa válasza Dominó85 (#86024) üzenetére


kcsa
veterán

"o meg a Google még az ember farkának méretét is tudja, ha véletlenül öltözés közben a telefon kamerája arra van fordítva... "

Csak ezért :DDD

(#86026) Dominó85 válasza kcsa (#86025) üzenetére


Dominó85
veterán

:DDD Nekem ilyenek még a spam-be se jönnek. Ellenben a "szerezz külföldi barátnőt"-vel.

* Péter - 06302461862 *

(#86027) kcsa válasza Dominó85 (#86026) üzenetére


kcsa
veterán

Bele se merek gondolni, hogy ez esetben a gugli mit láthat a te telefonod kameráján keresztül :DDD

(#86028) Zeki válasza MrChef (#85998) üzenetére


Zeki
nagyúr

Huawei 3C 4G
A minideal.net-en, de csak 1 simes.

(#86029) Dominó85 válasza kcsa (#86027) üzenetére


Dominó85
veterán

Közelségérzékelő van a Hongmi-ban? :DDD De az is lehet, hogy csak jó szögben volt éppen a partvis nyele.

ON: hamarosan lesz 100-120USD-m és ennyiért szeretnék egy best buy telcsit a lehető legjobb paraméterekkel. 100-120USD legyen a telefon ára + erre jöhet még a DHL + Áfa is ;)

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#86030) bunz


bunz
csendes tag

Sziasztok,

telefon vásárlás előtt állok, és egy kis segítségre lenne szükségem.
Ideális esetben 50ezerig keresek telefont, de kicsit drágább még beleférhet. A kamera nálam nem prioritás, inkább az, hogy használható legyen egyből a kézhezvétel után, ne kelljen rootolással meg hasonlókkal foglalkozni. Legyen rajt magyar menü (normális). És ilyen alap dolgok, szép kijelző, lehetőleg ne túl nagy méret, akadásmentesség, szóval olyan dolgok, amik a kategóriában elvárhatóak.
Amelyik mobilok külsőre, első látásra tetszenek:
ZTE V5
Inew V3
Cubot X6
Iocean X7
lenovo S660
Jiayu G3C

és talán még Huawei Honor C.

Nem tudom, ezek közül valamelyik megfelel-e a kívánalmaimnak, vagy ezeken kívül tudnátok mondani, ami igen?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#86031) RVR400 válasza Dominó85 (#86029) üzenetére


RVR400
veterán

Leagoo Lead1, bár nem beszéltünk méretről, színről, stb-ről. :)

(#86032) WOT-H-A-C válasza Dominó85 (#86029) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Mkért akarsz a hongmi-nál gyengébb telefont?? Vagy nem neked lesz...

bunz: a felsoroltak küzül szvsz egyértelműen ZTE vagy Lenovo

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#86033) csubuka


csubuka
addikt

Valaki járt már sikerrel Kínából külön töltő rendelésnél? Az tudna ali eladót vagy ebayes terméket javasolni? Kell egy 2A-es töltő a Xiaomi powerbank záros határidőn belül való töltéséhez...

(#86034) Laza... válasza csubuka (#86033) üzenetére


Laza...
addikt

Rakhatsz rá 100A-t is, attól nem fog hamarabb feltöltődni. Ez kb. olyan kérdés, hogyha a telómra rákötöm az ótó akksit, akkor 10 perc alatt feltölti? :F :D

Never give up!

(#86035) csubuka válasza Laza... (#86034) üzenetére


csubuka
addikt

De az hivatalosan felvesz 2A-t a bemenetén... én meg 0.75össel töltöm... Jó hogy így egy nap kb... Igenis fog, mivel most nem harmad akkora töltőáramot kap, mint amit kaphatna... A 0.5höz képest érezhető már az időbeli javulás így is, csak valami korrektebb töltő kéne.

[ Szerkesztve ]

(#86036) Laza... válasza csubuka (#86035) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem volt 2 féle is, mind2 elfüstölt, szerencsére egyik sem vitt magával semmit. Visszáb valahol linkelt valaki egy hazai helyről 1,5A töltőt, abból ki is néztem annyit. Ha nagyon kell, keresd vissza

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#86037) csubuka válasza Laza... (#86036) üzenetére


csubuka
addikt

Na ez nem jó hír viszont... akkor a 2A az csak ilyen elméletben létező fajta... Nem jó helyzet. Megnézem az 1,5A-eset, köszi! A powerbank van olyan korrekt, hogy elvileg ezt kezelje is, eredeti minden jel szerint, így nem kéne felgyújtania a házat :N Persze a töltő más tészta...

[ Szerkesztve ]

(#86038) kcsa válasza csubuka (#86037) üzenetére


kcsa
veterán

akkor vegyél 2.5A-est. Kínából Orico pl. egész kulturált minőségű termékeket gyárt. Mondjuk az ára sem egy dollár, mint a többi hulladéknak :)

(#86039) csubuka válasza kcsa (#86038) üzenetére


csubuka
addikt

Oké, megnézem ezt az Orico-t... Azt nem hamisítják? Vagy honnan érdemes venni? Most a kínaiak önhamisítása miatt elég érdekes akár powerbank-et is venni...

[ Szerkesztve ]

(#86040) kcsa válasza csubuka (#86039) üzenetére


kcsa
veterán

Hamisítanak azok mindent :D Egyetlen megoldás van csak, megbízható eladótól vásárolni.Sajnos :)

Én egy ilyet vettem - ez sem 100%. Ahogy rengeteg töltőt, ezt is iphone kompatibilisnek gyártják le, ezért mezei androidos telefonok nem vesznek fel rendesen töltést belőle, csak 500mA-t. Sajnos ez is inkább iphone-hoz való, ezért kellett benne gányolni. :( (amúgy a tapasztalataimról töltők terén készül egy cikkem logout-ra, odáig már el is jutottam hogy két szót beleírtam :D)

(#86041) csubuka válasza kcsa (#86040) üzenetére


csubuka
addikt

Megvárom lehet a cikkedet, annyira nem sürgős végülis... :DD *Megláttam az árát a cuccnak bevallom.

[ Szerkesztve ]

(#86042) alexw801 válasza csubuka (#86035) üzenetére


alexw801
senior tag

Ha veszel Kínából egy "Charger doctor" vagy hasonló nevű kütyüt, az egy USB papa - USB mama aljzattal rendelkező A és V mérő. A töltő kábellel sorba kell kötni. Felváltva mutatja a Voltot és a mAmpert. Meg fogsz lepődni. Minden töltési ciklus csökkenő töltőárammal a 0 áramig megy, eközben a feszültség 5,1 - 5,2 V körül áll. A töltők névleges ráírt árama a max., ennél kisebb árammal megy a töltés.
Ha ráteszek egy 2A töltőre egy Bluetooth fülhallgatót, akkor szépen kb. 70 mA-el tölti.

Ára kb. 500 Ft.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#86043) csubuka válasza alexw801 (#86042) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi!

De azért egy 10000mAh-s pwrbanket csak hamarább feltöltene egy jobbféle töltő nem? Persze gondolom, hogy amit ráírnak, ahogy mondod az csak irányadó...

(#86044) Laza... válasza csubuka (#86043) üzenetére


Laza...
addikt

Persze, hisz ha a noname tölt 700ma-el, akkor márkás 700ma jobban tölt. Nekem van ilyen kütyüm, de még nem láttam 1300mA-nél többet kijelezni, bármit is dugtam rá

Never give up!

(#86045) kcsa válasza csubuka (#86043) üzenetére


kcsa
veterán

Minden lítiumos akkut tartalmazó cucc tartalmaz töltőelektronikát - ebben van szabályozva a felvehető áramerősség, szerencsésebb esetben az akku terhelhetőségéhez igazítva. Ezt rá szokták írni egyébként az eszközre, dobozra, valamire: pl. 5V 2A vagy hasonló. Ha találsz hasonló értéket a powerbankodon ahhoz az értékhez nézhetsz optimális töltőt - de ha pl. csak 1A-t tud felvenni, akkor vehetsz száz amperest is, akkor se lesz gyorsabb. :)

@Laza: Redmi Note belső diagnosztikája alapján korrekt töltővel 1.5A felett is tud felvenni, és szépen látszik hogy minden egyéb (iphone, stb) töltővel korlátozza magát 500mA-re. (+/- 5mA)

[ Szerkesztve ]

(#86046) csubuka válasza kcsa (#86045) üzenetére


csubuka
addikt

Hivatalosan 5V 2A a Xiaomi weboldalán, nekik se feltétlen hiszek, de az tuti, hogy az 500mA-es szutykomnál bármi csak gyorsabban töltheti... elhiszem, hogy 2A-t sose fog felvenni, de jelenleg félgőzön megy kb...

(#86047) molnardenes válasza Bendegúz98 (#86019) üzenetére


molnardenes
tag

Én is azok közé tartozom, akik úgy választanak okostelefont, hogy lehetőség szerint minden jó legyen benne. Ha 100 ezer forint különbség lenne egy, a különböző képességeit tekintve gyenge, valamint egy kiváló között, talán értelmezhető volna a kérdés, megéri-e a drágább, vagy inkább cipelem magammal a gps-t, és a fényképezőt külön. De két, nagyjából azonos árú telefon közül miért választanám a rosszabbat?!

(#86048) kcsa válasza csubuka (#86046) üzenetére


kcsa
veterán

Én a helyedben felhajtanék egy eredeti Xiaomi töltőt, kifejezetten jó minőségű :)

(#86049) csubuka válasza kcsa (#86048) üzenetére


csubuka
addikt

Az eredeti lesz a kihívás... kell venni egy Xiaomi telót :) Csak ficcen egy Hongmi majd...

(#86050) RVR400


RVR400
veterán

Kellene egy kis segítség:

Hol tudom még állítani a nyelvet a rendszerfájlokban? A build,prop fájlban a build.product.locale és a build,product.region is HU-ra van állítva, de a teló mégis francia kiosztású billentyűvel indul újraindítás után. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.